Vlada Republike Srpske

Politička dešavanja u Republici Srpskoj i BiH

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

User avatar
CHEJK
Posts: 238
Joined: 13.07.2013. 21:56

Re: Vlada Republike Srpske

Post by CHEJK »

vrsta8472 wrote:Када сам исјекао тај документ и заротирао, добио сам тај број јасно видљив. Учитељу, око_соколо ти није равно

Image

:smt023 :smt023 :smt023 :smt023 :smt023 :smt023 :smt023 :smt023 :smt023 :smt023 :smt023 :smt023

Da prenesem na početak "nove" stranice ako vrsti ne smeta jer je zanimljivo.
Cijeni riječi. Svaka od njih može biti tvoja posljednja.

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Vlada Republike Srpske

Post by regeman »

ovaj dokument kruzi po netu, broj je nebitan..bitna je ova inicijativa i ova dva potpisa tj prenos nadleznosti, zar je moguce..


http://frontal.rs/index.php?option=btg_ ... 3#komentar
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
svjedok.saradnik32
Posts: 1473
Joined: 02.03.2012. 08:27

Re: Vlada Republike Srpske

Post by svjedok.saradnik32 »

:smt023 :smt023 управу си Реге,
VUK-RS wrote:Svjedoce,samo ti pisi i dalje,al u buduce malo bolje koristi
,te na kraju postavi izvor clanka,da ne bi doslo do povrede autorskih prava.
Вуче , то сам и урадо али када сам уређивао наслов избрисао сам нехотице почетни
. :smt003 :D
Прије него што пустиш језик у погон, провјери да ли ти је мозак укључен..

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Vlada Republike Srpske

Post by KAMIKAZA »

regeman wrote:ovaj dokument kruzi po netu, broj je nebitan..bitna je ova inicijativa i ova dva potpisa tj prenos nadleznosti, zar je moguce..


http://frontal.rs/index.php?option=btg_ ... 3#komentar
Nekima je vaznije od koga je i sa koga broja,nego ko je potpisao i zasto,sve zavisi iz koje je ko stranke,oni bi nasli opravdanje za svaki postupak svojih uvazenih vodja,ako ne uspiju onda bar pokusavaju da skrenu temu na nesto drugo,kao u ovom slucaju na izvor informacija.
Evo juce rece Bic da su to srbi samo nemaju prefiks kao ovi iz SDSa,po meni njima ne treba taj prefiks,jer ga ne zasluzuju. :)
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
spile_86
Posts: 945
Joined: 09.01.2011. 18:48

Re: Vlada Republike Srpske

Post by spile_86 »

Мени је овдје разумљиво да камиказа пише,али ми никако не иде у главу зашто свједок и реге пишу како је лоше што се пребацује надлежност, а тако недавно њихови страначки шефови су пребацили преко 50 надлежности са РС на БиХ....

МИЛИОНСКЕ ШТЕТЕ ЗБОГ ПРЕНОСА НАДЛЕЖНОСТИ

Оснивање Управе за индиректно опорезивање (УИО) БиХ и пренос надлежности из области индиректних пореза са Републике Српске на ниво БиХ имало је као посљедицу вишеструку штету за Српску, која је изгубила могућност и да управља приходима од увозних и извозних дажбина, акциза и ПДВ-а.

Наведено је то у документу "Списак пренесених надлежности са Републике Српске на ниво БиХ", а у којем су институције РС појединачно, свака из своје области, појасниле које су надлежности од РС до сада одузете и колику штету Српска трпи због тога. Овај документ ускоро би требало да се нађе пред Владом, а затим и пред Народном скупштином РС, пише "Глас Српске".

Пренос надлежности из области финансија, пореза и царина са РС на БиХ почео је 2003. године, када су индиректни порези са Министарства финансија РС прешли на Управу за индиректно опорезивање БиХ.

Од тада су на основу Закона о систему индиректног опорезивања БиХ мало-помало од РС одузимани приходи од увозних и извозних дажбина, акциза и ПДВ-а. Поред тога, у надлежност БиХ су прешли и сви други порези зарачунати на робу и услуге, укључујући и порезе на промет и путарине.

У документу се истиче да су посебно евидентни проблеми код утврђивања коефицијената за расподјелу прихода од индиректних пореза.

- Константно се утврђују неправилности у расподјели средстава са рачуна УИО на штету РС, а подаци о крајњој потрошњи су недовољно транспарентни - истакнуто је у документу.

Додаје се да је и број радника УИО повећан, што се одражава на повећање буyета те институције и смањење средстава у буyету РС.

Пореска управа РС остала је без значајног дијела својих надлежности 2005. године, када су на ниво БиХ пребачене надлежности у области акциза и посебне републичке таксе на деривате нафте. На основу Закона о акцизама БиХ, који је донесен 2004. године, за акцизе и таксе постала је надлежна УИО.

Током 2006. године донесен је Закон о ПДВ-у којим је и надлежност РС из области пореза на промет пренесена на ниво БиХ.

На УИО 2004. и 2005. године са Министарства за економске односе и координацију РС прешла је и надлежност за издавање потврда за царине.

- Министарству финансија РС дата је само надлежност да за пројекте обнове и реконструкције, за које их овласти Савјет министара БиХ, издаје потврде да се финансирају у цијелости од донатора или међународних развојних банака - наведено је у документу.

Српска је такође изгубила и надлежност издавања потврда о привременом увозу и извозу, те потврда за ослобађање од плаћања царине на увоз опреме која представља страно улагање.

Министар финансија РС Зоран Тегелтија рекао је "Гласу Српске" да је због преноса надлежности буyет институција БиХ од 2005. до 2011. године повећан за 211 одсто, док је у истом периоду буyет РС порастао за 54 процента.

- То сасвим јасно показује колико становнике РС коштају институције БиХ. Максималистички и неоправдано велики захтјеви институција БиХ за додатним захватањем са јединственог рачуна УИО имају као посљедицу немогућност договора о глобалном оквиру фискалног биланса и политике БиХ за период од 2011. до 2013. године - истакао је Тегелтија.

Додао је да су због тога средства међународних финансијских институција, која су у буyету РС била планирана, сада блокирана, што се одразило на успоравање инвестиционих активности у Српској.

Помоћник министра финансија РС Далибор Томаш рекао је да, док год представници институција БиХ не прихвате реалност у којој живе и док своје захтјеве не прилагоде тренутној ситуацији, неће бити могуће постићи договор о глобалном фискалном оквиру за БиХ.

- Проблеми са којима се РС сусреће због преноса надлежности на нивоу БиХ везани су и за поравнање са ФБиХ када је у питању расподјела прихода од индиректних пореза. Тек ове године ријешено је поравнање за 2008, 2009. и прво полугодиште 2010. и 2011. године - истакао је Томаш.

Српска се суочава и са немогућношћу убирања десетина милиона марака прихода од добити које остварује Централна банка БиХ, чији је суоснивач. РС је отплатила трећину кредита за оснивање Централне банке, али не добија удио њене добити који је сразмјеран њеном оснивачком капиталу. Према постојећим прописима, 60 одсто добити Централне банке уплаћује се у буyет институција БиХ, док остатак иде у генералне резерве банке.

http://www.rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=46407

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Vlada Republike Srpske

Post by regeman »

prijatelju te nadleznosti bi prebacio svako ziv, i za pola od tih nadleznosti je glasao i snsd 2000, 2001 u ps bih, radi se o tome da stranci ne priznaju entitete vec BiH sto se tice vojske, poreske politike i carine.. samo sto neko kuka na prebacivanje nadleznosti a to isto radi..a to se zove..licemjerje..
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Vlada Republike Srpske

Post by KAMIKAZA »

Ja sam upravo o ovome i govorio,svako to vidi onako kako njemu pase,ono sto hoce da vidi ,on to vidi a ono sto nece on to ni dvogledom nemoze da primjeti.Svakako su se neke nadleznosti morale prenijeti i moraju se jos neke prenositi,to je cinjenica jer u kuci u kojoj svako nosa svoj novcanik,i niko ne placa struju ,moraju ocekivati da ce im biti iskljucena i da ce sjediti svi u mraku,tako je i u ovoj nasoj nazovi drzavi.Osim toga stalno se nesto pominje policija i njene nadleznosti,naravno to smeta lopovima jer ih tako mogu efikasnije goniti,evo meni ne smeta,sto ne znaci automatski da nisam lopov. :D Bez tih prenosenja nadleznosti se nikad nebi stalo u kraj fiktivnim firmama i racunima,i uvelo kakvo takvo placanje poreza,a svi mi hocemo nesto od tih poreza.Ni ovako ne mozemo da ostanemo zivi od ovih lokalnih lopova,ni mi ni oni preko,i sad da nema tih suradnji gdje bi nam bio kraj,tako je u skoro svakom segmentu drustva,svi okolo u regionu i sire nastoje da se ujedine i suradjuju sa nekim ,samo mi drzava sa par malo vecih sela hocemo da imamo svoje zakone,u stvari ne mi ,vec par ljudi koji drmaju tom "drzavicom".Pa vecu suradnju imaju Srbija i Hrvatska,nego mi izmedju sebe,a zivimo htjeli mi to ili ne priznati i jedni i drugi u jednoj zajednickoj drzavi,ovo malo oko izbora sto se nama prodaje da smo mi neko i nesto i da smo mi drzava u drzavi je sarena laza,mi smo provincija,pod protektoratom tajkuna.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
svjedok.saradnik32
Posts: 1473
Joined: 02.03.2012. 08:27

Re: Vlada Republike Srpske

Post by svjedok.saradnik32 »

Гаспром се из Бање Луке сели у Сарајево
Објављено: 08. новембар 2013. године
Комплетна управа и менаџмент већински руске фирме „НИС Петрол“ Бањалука напушта ову фирму и у понедјељак, 11. новембра, прелази радити у Сарајево, ексклузивно сазнаје пословни портал Капитал.ба.
Image

„Комплетна управа, око 15 запослених, у понедјељак напушта „НИС Петрол“ и прелази радити у сарајевску фирму „Г-Петрол“, кћерку фирму „НИС Петрола“. Запослени у „НИС Петролу“ ће потписати споразумни раскид радног односа и потписати нови са „Г-Петролом““, потврђено је Капиталу у врху „НИС Петрола“.


Руси у суштини гасе главну фирму у Републици Српској, а јачају кћерку фирму у Федерацији БиХ која газдује свим ОМВ пумпама које су купили.


Руска фирма „Газпром“ је преко „НИС Петрола“ Бањалука купила „Г-Петрол“ Сарајево који управља са 28 пумпи преузетих од ОМВ-а.


„НИС Петрол“ Бањалука ће бити угашен. Тренутно у њој остаје да ради 5-6 запослених док се не окончају формалности око престанка рада.


Директор „Г-Петрола“ Сарајево и „НИС Петрола“ Бањалука је Бранко Радујко.


РС им дала сву нафту и плин

„Газпром“ одлази гдје су бољи услови за пословање и то нема никакве везе са политиком, тврде за Капитал у управи ове фирме. Кажу да је поред мањих пореских даџбина, тржиште БиХ лакше освојити из Сарајева.


Русе у њиховој одлуци очигледно није спријечило ни што им је РС, без јавног међународној тендера, дала сва потенцијална налазишта нафте и плина на својој територији, и то у наредних неколико деценија.


“НИС Петрол” Србија је са руском фирмом „Зарубежњет“ основала предузеће „Јадран-Нафтагас“ којем је Влада Српске 26. септембра 2011. године, дала ексклузивну концесију на 28 година (три године за истраживања и 25 година за експлоатације) на коришћење свих количина сирове нафте и гаса коју пронађу на територији Републике Српске.


Ову одлуку Владе, иако се радио о експоатацији природног богатсва, никада није разматрала нити одобрила Народна скупштина Републике Српске.
Прије него што пустиш језик у погон, провјери да ли ти је мозак укључен..

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Vlada Republike Srpske

Post by KAMIKAZA »

Dozlogrdila im Dodikova piksla. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Vlada Republike Srpske

Post by vrsta8472 »

А зато је и код њих плин поскупио, са 0,95 КМ по литру на 1,10 КМ :smt001
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Vlada Republike Srpske

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
svjedok.saradnik32
Posts: 1473
Joined: 02.03.2012. 08:27

Re: Vlada Republike Srpske

Post by svjedok.saradnik32 »

Image
Дуго сам размишљао у коју тему ово да објавим, али ето контам нешто ова је најрелевантнија пошто се ради о допису Министарства.
Сваке чињенице, преклапања докумената из ТЛН или слични хумористичких емисија немају никакве везе са овим документом.
Деградација институције и свега осталог управо сада на дјелу само вама видљиво корисницима форума .. :smt005
Примјер како је актуелна Влада стварно укључена у решавање проблема ,,прекобројне администрације''.. :smt006

Image
Прије него што пустиш језик у погон, провјери да ли ти је мозак укључен..

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Vlada Republike Srpske

Post by svraka »

Ćao! Vidimo se. Nekada, za tisuću godina, nadam se ne prije.

kuzmo
Posts: 814
Joined: 13.07.2010. 18:34

Re: Vlada Republike Srpske

Post by kuzmo »

---------------
Last edited by kuzmo on 05.02.2014. 15:46, edited 1 time in total.

User avatar
knele
Posts: 251
Joined: 21.01.2014. 02:30

Re: Vlada Republike Srpske

Post by knele »

svjedok.saradnik32,Znaci nema otpustanja dok je ove vlade :).Imam neki osjecaj da ce sad nastupiti dramaturgija :)

User avatar
spile_86
Posts: 945
Joined: 09.01.2011. 18:48

Re: Vlada Republike Srpske

Post by spile_86 »

Дуго сам размишљао у коју тему ово да објавим, али ето контам нешто ова је најрелевантнија пошто се ради о допису Министарства.
Сваке чињенице, преклапања докумената из ТЛН или слични хумористичких емисија немају никакве везе са овим документом.
Деградација институције и свега осталог управо сада на дјелу само вама видљиво корисницима форума .. :smt005
Примјер како је актуелна Влада стварно укључена у решавање проблема ,,прекобројне администрације''.. :smt006
Ви сте свједоче стварно одлучни да због избора се светите СНСД преко леђа народа...?

kuzmo
Posts: 814
Joined: 13.07.2010. 18:34

Re: Vlada Republike Srpske

Post by kuzmo »

--------------
Last edited by kuzmo on 05.02.2014. 15:46, edited 2 times in total.

User avatar
spile_86
Posts: 945
Joined: 09.01.2011. 18:48

Re: Vlada Republike Srpske

Post by spile_86 »

И ја био исто рекао. Стварно каква је сила светити се преко леђа народа, па зар се ривалитет не може бар мало оставити на страну, можда и нешто позитивно деси...

User avatar
svjedok.saradnik32
Posts: 1473
Joined: 02.03.2012. 08:27

Re: Vlada Republike Srpske

Post by svjedok.saradnik32 »

Не знам коме се то ми светимо преко леђа народа, и у ком смислу ,,леђа народа''?
Као прво, ми испуњавамо предизборна обећања, а за то смо добили повјерење грађана. Начелникова жеља да направи од Административне службе општине Прњавор апарат који ће бити у служби грађана, професионалан у границама европских стандарда. Апсурд који се десио прошли пута, републички инспектор наложи отпуштање радника нелегално запожљених , па касније побије своју тврдњу мислили смо да се више неће поновити али глупости никад краја. Јавност има право да зна којим се то све неморалним средствима прњаворска опозиција користи да би осујетила и омаловажила начелника др Синишу Гатарића и његову предизборну платформу. Трдиција континуитета Владе Милорада Додика се наставља , али се тај континуитет огледа у томе што општина Прњавор се деградира, запоставља и девалвира у очима привредника и инвеститора. СНСД-ова власт у периоду 2008 -2012 године, је била асолутна као у многим другим градовима РС који су хајде да кажемо колико толико имали користи од државе. Наша општина од продаје телекома није добила ништа а да непричам од помоћи Владе угроженим општинама од поплаве 2010. године, када су неке општине типа Дервенте и Челинца инкасирале милионске износе. Прњавор и дан данас има народног посланика и народног трибуна чија је ,,Влада континуитета'', а наша касаба сем кредита код комерцијалних банки са каматом од 9% није добила ама ништа, а ИРБ кредити се дају нпр. за приватну фирму бившем министру пољопривреде у износу од 300 000 000,00 КМ.
Општина Прњавор судски гања потраживања од Шумских и Водних накнада а једна квази фирма регистрована у нашј касаби инкасира 400 000 , 00 Км. То је нама наша Влада дала. :smt006
Прије него што пустиш језик у погон, провјери да ли ти је мозак укључен..

User avatar
spile_86
Posts: 945
Joined: 09.01.2011. 18:48

Re: Vlada Republike Srpske

Post by spile_86 »

Као прво узми само да од самог доласка на власт не желити сарадњу са владом РС и то се види и по допису који сте добили од владе РС, па зар ти не мислиш да сте требали постали допис министарсту да и они буду упућени у овај случај,а не да читају у новинама, јер ипак са њима можете сарађивати и да вам дају правне савјете у вези исти. Што се тиче администрације она јесте прегломазна и треба се смањити број радника и то није проблем,али шта ако се деси баш ово као што си навео око републичким инспектором па зар није било боље и да сте се са министарством консултвовали да вам помогне,а не када се деси проблем као што је се ово десило и као што се може десити проблеми са овим планираним отпуштењем и онда када се направи проблем онда све сваљујете на владу РС,а сами нисте хтјели помоћ и сарадњу. Што се тиче начелника,немој лупетати глупости и овакве лажи изности као што у задње вријеме радиш и тотално је бесмислено поново да пребацујеш ваше незнање да водите општину на некога другог.Овдје нико не оспорава вашу платформу него само хоћу да скренем пажњу да требате сарађивати са владом РС да би спријечили проблеме који се могу десити и са којим можете угрозити буџет општине,а не да радите све на своју руку и када се налетите на проблем онда кукати како вам влада РС не жели помоћи.

Свједоче понављам немој лупетати глупости и износити лажи, како није имала користи од продаје телекома шта пишеш глупости. Прњавор је од продаје телекома добило средства за изградњу Повелича и то у тачном износу од 5.008.493.54 КМ,а поред тога влада РС је још помогла у пар пројеката и то се види у буџетима општине док се СНСД има власт у Прњавору. Што се тиче ИРБ кредита наравно да су давани у Прњавор ево чак ћу ти поставити линкове и које су фирме добиле пошто је очигледно да нису баш најбоље упућен...

http://www.irbrs.net/PlasiraniKreditiBa ... &width=850
http://www.irbrs.net/PlasiraniKreditiBa ... &width=850
http://www.irbrs.net/PlasiraniKreditiBa ... &width=850
http://www.irbrs.net/PlasiraniKreditiBa ... &width=850
http://www.irbrs.net/PlasiraniKreditiBa ... &width=850
http://www.irbrs.net/PlasiraniKreditiBa ... &width=850
http://www.irbrs.net/PlasiraniKreditiBa ... &width=850
http://www.irbrs.net/PlasiraniKreditiBa ... &width=850
http://www.irbrs.net/PlasiraniKreditiBa ... &width=850
http://www.irbrs.net/PlasiraniKreditiBa ... &width=850
http://www.irbrs.net/PlasiraniKreditiBa ... &width=850
http://www.irbrs.net/PlasiraniKreditiBa ... &width=850
http://www.irbrs.net/PlasiraniKreditiBa ... &width=850

User avatar
svjedok.saradnik32
Posts: 1473
Joined: 02.03.2012. 08:27

Re: Vlada Republike Srpske

Post by svjedok.saradnik32 »

Надам се када си рекао да је општина Прњавор добила довољно средстава од продаје телекома да си се само шалио.
Општина Прњавор је требала продајом Телекома да инкасира 33 000 000,00 КМ па ти види гдје је сада разлика.
spile_86 wrote: Прњавор је од продаје телекома добило средства за изградњу Повелича и то у тачном износу од 5.008.493.54 КМ,
spile_86 wrote:скренем пажњу да требате сарађивати са владом РС да би спријечили проблеме који се могу десити и са којим можете угрозити буџет општине,а не да радите све на своју руку и када се налетите на проблем онда кукати како вам влада РС не жели помоћи.
е овдје си се јако зајебао , сарадња општине и начелника је са владом је ,,ЈЕДНОСТРАНА'' част изузетцима , а сада ћу ти и доказати да је политика прец'једника и премијерке, бивше учитељице погубна за Прњавор.
Кренувши од самог дана Европе када се госпођа није хтјела одазвати позиву , па до дана када је одржавана ванредна скупштина у вези ,, Изградње ауто пута'' такође се нису одазвали ни ресорни министри.
а има и других дешавања која су рецимо комична:
Image

а било је и свијетлих примјера стварно како треба да изгледа сарадња једне локалне заједнице са једним дијелом Владе.
Image
Radnici da budu zaštićeni
Ninko ĐURIĆ | 30. jul 2013. 20:31 | Komentara: 0
Ministar Đokić obišao gradilište auto-puta Prnjavor – Doboj. Načelnik Gatarić: Od eksploatacije smo očekivali milion maraka
http://www.novosti.rs/vesti/planeta.300 ... -zasticeni
Прије него што пустиш језик у погон, провјери да ли ти је мозак укључен..

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: Vlada Republike Srpske

Post by bičbožiji52 »

svjedok.saradnik32 wrote: е овдје си се јако зајебао , сарадња општине и начелника је са владом је ,,ЈЕДНОСТРАНА'' част изузетцима , а сада ћу ти и доказати да је политика прец'једника и премијерке, бивше учитељице погубна за Прњавор.
Кренувши од самог дана Европе када се госпођа није хтјела одазвати позиву , па до дана када је одржавана ванредна скупштина у вези ,, Изградње ауто пута'' такође се нису одазвали ни ресорни министри.
Na ovu temu svjedoče najbolje bi bilo da zašutiš i ništa ne pišeš,čega se pametan stidi bezorbrazan i blesav se ponosi.
Ono što je trebalo biti prnjvorska predsot, vi ste pretvorili u štetu, prepucavajući se sa prmijerkom prnjavorčankom,samo se pitamo u ime koga, i čiji se ciljevi ostvrju sa takvom odnosom sa našom Vladom.
Gdje su ovdje interesi građana naše opštine, i načalnik nije ni privatna ni starnačka ličnost,on je načelnik svih građana, i kao takav bi se morao i postaviti prema višim nivoima vlasti ,a za rad interesa naše lokalne zajednice.
Jedno je biti narodni tribun i u ime naroda tribuniti u paralament i javanosti,a drugo mje biti načelnik svih građana jedne jedne lokalane zakednice.
Očito da su neki neartikulisani politički naturščici kakakv je naš načelnik zamjenio pojmove načaelnika i poslanika.
Može Miladin Stanić da škevri na svoje neistomišljenike koliko ga volja nosi, on je naraodni tribun,ali jedan načelnik ne bi sebi smio dozvoliti taj politički komoditete zloupotrebe sospsteven funkcije za rad lične promidžbe i stranačkih prioriteta.
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

User avatar
svjedok.saradnik32
Posts: 1473
Joined: 02.03.2012. 08:27

Re: Vlada Republike Srpske

Post by svjedok.saradnik32 »

хахахах, диван говор одржан пред огледалом.
Начелник је говорио о уништењу природних ,економски ресурса и здравља људи. Први је начелник који је стао да заштити свој народ, зато је послао извјештаје о нелегалној градњи аутопута..
Прије него што пустиш језик у погон, провјери да ли ти је мозак укључен..

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: Vlada Republike Srpske

Post by bičbožiji52 »

Ma daj svjedoče ne provaljuj se ,o kakavoj zaštit prirodnih resursa pričaš,o kakavoj zaštiti zdravlja ljudi trkeljaš, i od koga je to načelnik zaštitio narod.
Ne treba naraodu takava vrsta zaštite,narod hoće da se ispune bar do nekel predizborna sjajana obećanja, koja bi tako ostvaraena zaštitila i podigla životni standard građana,da bi se stvorila nova obećana radna mjesta, i da bi se ljudi mogli zaposliti i od svoga rada koliko toliko kao ljudi mogli živjeti.
Za ovu lokalnu vlast na prolaznom vremenu bodova nula.
ZAPAMTI
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

User avatar
schwabo No1
Posts: 658
Joined: 25.05.2009. 15:06

Re: Vlada Republike Srpske

Post by schwabo No1 »

svjedok.saradnik32 wrote:... а сада ћу ти и доказати да је политика прец'једника и премијерке, бивше учитељице погубна за Прњавор.
Жељка Цвијановић, извод из биографије:
"Рођена је 1967. год. у Теслићу, гдје је завршила основну и средњу школу. Универзитетско образовање стицала је на Филозофском факултету у Сарајеву, Филозофском факултету у Бањој Луци, те Правном факултету у Бањој Луци. Професор је енглеског језика, а завршила је и постдипломски студиј на Правном факултету у области дипломатско-конзуларног права."

Не видим разлога да се у твом посту чињеница да је била учитељица помиње у негативном контексту!

Post Reply