Republika Srpska

Politička dešavanja u Republici Srpskoj i BiH

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Republika Srpska

Post by ZMIJA »

"Izetbegović determiniše političke projekte SDS-a"
Član Glavnog odbora SDS-a Nenad Stevandić izjavio je večeras da se ova stranka previše pozicionirala u Sarajevu i da joj lider SDA Bakir Izetbegović determiniše političke projekte i procese.

"Nisam protiv da budemo u vlasti u Sarajevu, ali mi sa Izetbegovićem moramo da imamo partnerske odnose i ne smemo u tim odnosima da budemo inferiorni i ne smemo dozvoliti da se politika koju on determiniše odrazi na unutrašnje sukobe u Srpskoj", rekao je Stevandić, dodavši da vrh stranke živi u kancelarijama u federalnom Sarajevu.
On je istakao da nije isti motiv napada na političku vladajuću elitu u Srpskoj od Izetbegovića i od SDS-a. "Mi ne smemo da budemo u istoj vojsci sa Bakirom kada se napada vlast u Srpskoj. Mi moramo čuvati i sačuvati Republiku Srpsku", ocenio je Stevandić za Alternativnu televiziju.
On je rekao da se sada postavlja pitanje da li SDS ima snage da se izdigne iznad pozicije u koju je upao u Sarajevu.
"Nama u Sarajevu Izetbegović determiniše političke projekte i procese, a funkcioneri koje SDS postavi ulaze u bespotrebne sukobe sa Republikom Srpskom po pitanju bezbednosti, nadležnosti, praznika, a mi u Sarajevu nemamo na to odgovor i čak ne smemo da se pobunimo protiv toga", kaže Stevandić.
On je dodao da je Izetbegoviću lično govorio da je nelogično da je jedna osoba na takvom položaju (član Predsedništva BiH) pokrovitelj ljudi koji su osumnjičeni za terorističke akte i on im plaća unapred advokate, pa motiviše ostale.
Govoreći o svom budućem statusu u SDS-u, Stevandić je rekao da nema potrebe da sada licitira time, ali da će to u svakom slučaju zavisiti od politike stranke.
"Ako se budemo vratili nacionalnoj i demokratskoj politici i uvažavali ljude i rezultate, onda možemo da se nadamo uspehu. Neću propustiti da djelujem patriotski bez obzir da li to nekome smeta", dodao je Stevandićm dodavši da ima dosta istomišljenike u SDS-u i da ljude spaja patriotizam, demokratičnost i stručnost.
Stevandić je naveo da nije dobio odgovore na pismo koje je uputio delegatima izborne skupštine SDS-a.
"Pismo je pisano zbog nacionalne politike SDS-a, za koju sam smatrao da je neprepoznatljiva, zatim demokratskog kapaciteta stranke i ravnomerne raspoređenosti funkcionera", pojasnio je Stevand
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

neozbiljan
Posts: 1144
Joined: 31.01.2015. 20:32

Re: Republika Srpska

Post by neozbiljan »

Vi iz SNSD-a se samo bavite SDS-om, kao da ste opozicija.
1) SDS je dio većine i vlasti u Sarajevu, svidjalo se to nekom ili ne. Samim tim logično je da će se bazirati na ono što rade i tamo gdje imaju priliku da rade. Zašto se Špirić, Radmanović, Nović nisu upuštali u neke rasprave oko RS i stanja u RS.
2) Stevandić, neko ko opstaje na političkoj sceni ucjenama i uslovljavanjem stranke za radi svojih ličnih interesa i pozicija.
3) "Mi MORAMO ČUVATI I sačuvati RS"- od koga,čega???
4)"Ako se budemo vratili nacionalnoj i demokratskoj politici i uvažavali ljude i rezultate, onda možemo da se nadamo uspehu." On je izgubio izbore u BL a dobio je funkciju.
5)" Neću propustiti da djelujem patriotski"-Ispunjava uslove za članstvo u SNSD-u.
6)" ravnomerne raspoređenosti funkcionera"- definitivno bi se trebao zadovoljiti pozicijom poslanika u NSRS i niša više od toga.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Republika Srpska

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: Republika Srpska

Post by bičbožiji52 »

neozbiljan wrote:Vi iz SNSD-a se samo bavite SDS-om, kao da ste opozicija.
Koji mi iz SNSD a,zar SNSD a nije opzicija,nema tu nikakvo,kao,šta buncaš? '
neozbiljan wrote:1) SDS je dio većine i vlasti u Sarajevu, svidjalo se to nekom ili ne. Samim tim logično je da će se bazirati na ono što rade i tamo gdje imaju priliku da rade. Zašto se Špirić, Radmanović, Nović nisu upuštali u neke rasprave oko RS i stanja u RS.

Opet bespotrebna tvrdnja da svako jutro sviće novi dan,valjda svkao zna da je SDS u koaliciji i na vlasti sa SDA i HDZ na nivou BiH u Sarajevu.
Očito ti nešto buncaš,ovi iz SNSD a se nisu upuštalu u nikavu raspravu o Republici Srpskoj,jer je za njih Republika Srpska neupitna, i nema tu nikave rasprave o njoj.
neozbiljan wrote:2) Stevandić, neko ko opstaje na političkoj sceni ucjenama i uslovljavanjem stranke za radi svojih ličnih interesa i pozicija
Dobar primjer kako funkcioniše demokratija u SDS u.prevazišli ste SNSD a.
neozbiljan wrote:3) "Mi MORAMO ČUVATI I sačuvati RS"- od koga,čega???
Jesi li ti pio nešto, ili si svako jutro tako blesav ?
neozbiljan wrote:4)"Ako se budemo vratili nacionalnoj i demokratskoj politici i uvažavali ljude i rezultate, onda možemo da se nadamo uspehu." On je izgubio izbore u BL a dobio je funkciju.
Kojem se vi uspehu nadate,Republici Srpskoj ili Bakirovoj Unitarnoj BiH.Kukala vam majka.
neozbiljan wrote:5)" Neću propustiti da djelujem patriotski"-Ispunjava uslove za članstvo u SNSD-u.
I u SNSD a da nije Milorad Dodika, sve bi otišlo u P.M.O kakavim ti uslovima buncaš dans, kad mnogi u džepovima imaju članske karate i jednih i drugih.Gdje ti živiš rođače ?
neozbiljan wrote:6)" ravnomerne raspoređenosti funkcionera"- definitivno bi se trebao zadovoljiti pozicijom poslanika u NSRS i niša više od toga.
Šta je pesnik sa ovim želeo reći ?
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

neozbiljan
Posts: 1144
Joined: 31.01.2015. 20:32

Re: Republika Srpska

Post by neozbiljan »

Ja sam komentarisao zmijugin komentar tebe niko nije pomenuo, ali očigledno si se našao prozvanim :smt005
Ja nisam član SDS-a tako da ne znam zašto mi pripisuješ te loše strane SDS-a.
Što se tiče tih članskih knjižica, ja nemam ni jednu niti sam je imao, a mislim da SNSD-ovi prvaci ubjedljivo vode po pitanju "duplih knjižica" i transfera iz stranke u stranku, tako da me ne čudi da neke od njih ponovo vidim u SDS-u u skorije vrijeme.
Taj Bakir je pravi mali djavo, sreća da ga je Mile odbio oko formiranja vlasti ( jer koliko se sjećam leMi je prvi otrčao kod Bakirbega prije formiranja vlasti ).
Što se tiče tih doskočica iz domaćih filmova JA POPIO JESAM AL' NISAM BUDALA :smt006 :smt006

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Republika Srpska

Post by KAMIKAZA »

Sad bi Jelisaveta Seka Sablic rekla:"Politika,kako to gordo zvuci,kako mi rece jedan covek". :D
STA JE POLITIKA I STA SU POLITICARI-Bit cu slikovit. :)
Politika je kurva,a ni oni koji su od nje tako neodvojivi nisu nista bolji,kurva ne bira za koga ce da radi,gleda samo od koga ce vise da dobije,ponekad dobije i po nosu,pa radi jedno vrijeme dzaba,ali sve je to normalno.Iza svake kurve je neki jaki baja ,neki siledzija koji je spreman da polupa sve koji ne plate uredno,a i samu kurvu ce da razbije ako mu ne da proviziju,vidi cuda i nasa kurva (politika) iza sebe ima neke jake baje koji uzimaju proviziju da bi je cuvali,ove sitne baje koji stalno misle da su velike baje i da oni handre tu nasu kurvu su u stvari samo mali sitni j*baci koji placaju za svaki vid usluge,ponekad u silnom zaru,ne primjete da strada i njihovo dupe :D ,ko je sad u tom nizu jak a ko slab,i onaj gore baja sto je na vrhu se obazire,ide sa snage boji se da ce doci novi,jaci momci,i doci ce,j*bace oni i njima mater,a mi sto smo i sada suva k*rca i mokri opanaka,bit cemo i tada to isto,za nas se nista ne mjenja,i iz tog razloga se nebi ni trebali svadjati. :P
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Republika Srpska

Post by ZMIJA »

neozbiljan wrote:Taj Bakir je pravi mali djavo, sreća da ga je Mile odbio oko formiranja vlasti ( jer koliko se sjećam leMi je prvi otrčao kod Bakirbega prije formiranja vlasti ).
Kako neko može otrčati, a onda odbiti.Mile jest odbio, a onda su ovi iz SDS a otrčali,pa uzeli: ''Daj šta daš'' Bakire !
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

neozbiljan
Posts: 1144
Joined: 31.01.2015. 20:32

Re: Republika Srpska

Post by neozbiljan »

Zmija ne zezaj me sa tim odbio :roll: :roll: :roll: Nije mi se Mile nakon tog sastanka činio kao neko ko je odbio ili postavljao uslove. :lol:
Možeš li mi konkretno reći šta je to što je SDS prihvatio od Bakira što ugrožava Srbe? Šta je to Bakir oduzeo srpskim vlastima u Sarajevu što bi inače imali???? Ne lupajte više o prodaji izdaji... :smt006 :smt006

User avatar
corkan
Posts: 733
Joined: 04.07.2007. 18:07
Location: Moj ranč

Re: Republika Srpska

Post by corkan »

U SDS-u mole boga da ne pukne vladajuća većina u RS. Moralo bi se nešto i raditi, a taman se opustili u Sarajevu!
"Da se Drazin barjak vije, ne bi bilo Albanije,
i bila bi Ravna Gora na tri juzna Srpska mora

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Republika Srpska

Post by ZMIJA »

neozbiljan wrote:Zmija ne zezaj me sa tim odbio Nije mi se Mile nakon tog sastanka činio kao neko ko je odbio ili postavljao uslove.
Možeš li mi konkretno reći šta je to što je SDS prihvatio od Bakira što ugrožava Srbe? Šta je to Bakir oduzeo srpskim vlastima u Sarajevu što bi inače imali???? Ne lupajte više o prodaji izdaji...
Termine otrčao i odbio nisam ja koristila,samo ti u skladu sa tim repliciram.Šta se tebi poslije nekog sastanka učinilo je obični subjektivizam.Naravno da Republika Srpska, pa i njen predsjednik nisu u stanju postavljanja nikavih uslova,glede izbornog rezultata,ali su odlučni da istrajavaju na opredijeljenosti na obustavi daljem prenošenju nadležnosti sa Republke Srpsake na nivo BiH,odnosno na povratu predhodno prenesenih.
Šta je SDS prihvatio od Bakira, ili Bakir oduzeo srpskim vlastima u Srajevu,kako ti to pojednostavljuješ,najbolje da prupitaš Nenada Stvendića,podpredsjednika SDS a.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

neozbiljan
Posts: 1144
Joined: 31.01.2015. 20:32

Re: Republika Srpska

Post by neozbiljan »

Klasično SNSD-ovski.... TRA LA LA a odgovora nigdje.
Ponovo pitanje, prenos kojih nadležnosti?? Možda novi zakon?? Prije bih rekao da tu postoji odredjen strah.
Zmile citiram te:"a onda su ovi iz SDS a otrčali,pa uzeli: ''Daj šta daš'' Bakire !" Pa bih htio da mi ti to obrazložiš, pošto ne mogu pitati Stevandića, zauzet je previše ovih dana oko svojih problema... :lol: :lol: :roll: :roll:

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Republika Srpska

Post by ZMIJA »

neozbiljan wrote:sreća da ga je Mile odbio
neozbiljan wrote:leMi je prvi otrčao
Ako laže Zmija ne laže rep,šta je ko prvi napisao.
neozbiljan wrote:Ponovo pitanje, prenos kojih nadležnosti??
Pa najnoviji Krivični zakon o pranju novca na nivou BIH npr.
Pitanje tebi :''Kome će ubuduće oduzeta oprana lova po najnovijem Krivičnom pripasti,budžetu na nivou BiH ili budžetu u entitettima,odnosno Distriktu Brčko.
Mi smo bar procesuirali Ćopića i Bjeljinsku šećeranu,a ko je procesuirao Sreberenicu i silne donatorske pare koje su pristizale tim povodom.
Naravno da postoji, ne određeni već opravdani i o veliki strah od utapanja Republike Srpske u Unitarnu BiH.Pratiš li ti šta kažu ''ovi'' o isteklom roku Dejtonskog sporazuma.
Neozbiljan, daj se malo uozbilji !
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

neozbiljan
Posts: 1144
Joined: 31.01.2015. 20:32

Re: Republika Srpska

Post by neozbiljan »

Ponovo kazem ne zezaj me s tim odbio. Nadam se da ces bar u ovom postu shvatiti da kad kazem odbio prenosim Miline rijecii illi zelje... :roll:
Ma mozemo mi tumaciti kako hocemo KZ ja mislim da je tu strah crvenih a ne nikakav prenos nadleznosti. Po tebi samo snsd moze da cini vlast i niko drugi. Stvarati od Mile Srbendu ne ide... Unistio je kompletan sistem, razvalio drzavu i nemoj zmiki braniti to jer ubrzo ces biti veliki protivnik, to obicno tako biva...

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Republika Srpska

Post by aquarius »

Proširena ovlaštenja komunalne policije


http://pressrs.ba/sr/info/vesti/story/8 ... icije.html
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Republika Srpska

Post by ZMIJA »

neozbiljan wrote:Ma mozemo mi tumaciti kako hocemo KZ ja mislim da je tu strah crvenih a ne nikakav prenos nadleznosti. Po tebi samo snsd moze da cini vlast i niko drugi. Stvarati od Mile Srbendu ne ide... Unistio je kompletan sistem, razvalio drzavu i nemoj zmiki braniti to jer ubrzo ces biti veliki protivnik, to obicno tako biva...
Ne možemo mi zakon tumačiti kako hoćemo,pusti taj laicizam kraju.Ko je uništio i kakav sistem ?
Nisam ja nikava zaluđenik ni crvenih ni plavih,pusti te ideološke gluposti, koje u suštini i ne postoje.Ne trebam ja tebi i ti meni objašnjavati Milorada Dodika,nismo na predvojničkoj obuci.
Jest Dodik ''kriv'',što sačuva Policiju Republike Srpke,ovi iz Sarajeva bi hapsili i sudili srspske kriminalce i lopove,kao što hapse i procesuiraju Srbe za ratne zločine.
Nema kriminala i korupcije u Federaciji,to je rezervisano samo za Republiku Srrpsku.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

neozbiljan
Posts: 1144
Joined: 31.01.2015. 20:32

Re: Republika Srpska

Post by neozbiljan »

Ja to gledam kao laik ali drago mi je da mi zmija strucnjak objasni (uvijek volim nauciti nesto).
Kad smo kod sistema, naježim se kad čujem od Željke riječ "sistem". Uništen je na način da se sve pita jednog čovjeka ili grupe ljudi, ništa više ne ide po nekoj šemi i institucionalno nego sve odlučuje šačica ljudi i pri tom uništavajući institucije.
Reforma policije je rušena i prije Dodika!! Koji to iz Sarajeva?? Pa SDS je u vlasti na nivou BiH nema 2 mjeseca, koliko znam ta hapšenja su se dešavala prije formiranja vlasti. Ko je na čelu SIPA-e (zato što je većinu tih hapšenja izvela) ko je oformio i čija je ideja ta ista agencija???? Ko je odobrio dodatna sredstva za tužilaštvo BiH u prošlom mandatu, ako se dobro sjećam SDS je bio protiv.
Zbog čega skrećeš temu na Federaciju (tema se zove Republika Srpska)?? Ali evo vidim da i tamo čiste javna preduzeća, mi smo još daleko od tog.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Republika Srpska

Post by ZMIJA »

Očigleno i sam tvoj nik ''Neozbiljan'' odražava tvoj profil ličnosti.Ja sam za neozbiljne uvjek bila stručnjak, a za ozbiuljne, e, to je već nešto drugo.
Riječ ''Sistem'',dans mnogi izgovaraju,a da pri tome nemaju blage veze šta to u naravi zapravo znači, jer ima različiti oblika i vidova raznih sistema.
Svi se mi ponekad ježimo na neke javne ličnosti koje obnašaju javne funkcije u ime naroda.
Ja se recimo naježim kad čujem ime i prezime Mladene Bosića,kao što sam se ježila i 1990 godine kad sam čula ime Rdovana Kradžića,koji nam je mnogo toga obećavao,samo kad srušimo Komunistički sistem ili Režim,a od tada pa evo do dans,bavimo se rušenjem lidera i Sistema (Režima)
Repšublika Srpska i njene institucije su u pernanentnom rušenju,to nije ništa novo, i prije Dodika i bit će poslije Dodika,ali je tragično da u tom rušenju učestvuje SDS sa svojom trenutnom politikom.
U prošlom mandatu samo da te podsjetim na nivou BiH u u vlasti je bila i SDS zajedno sa SNSD a dok SDS nije potpisala predizborne ''aražamane''sa SDA I Strancima Usrancima.
Nemoj sad da pričmo o prenesenim nadležnostima,prije Dodika iz kog su razloga proizašle te stvari koje ti nabrajaš i pripisuješ Dodiku,nažalost, da li iz opšteg neznanja ili puke pripadnosti nesrpskom korpusu,te smatraš da je tvoje legitimno pravo pljuvati po instsitucijama Republike Srpske i njenim demokratski izabranim predstavnicima na koje se, kako i sam reće jeziš.Ja se još ježeim na Bakira Izetbegovića, koji napad na institucije Republike Srpske ( Policijska stanica u Zvorniku)ne naziva tereorističkim činom , aktom,već običnim zločinom, proisteklim kao posledicom proteklog rata.
Najbolje bi po tebi bilo, samo da pričamo o problemeima u Republici Srpskoj, a da na ostalo zažmurimo.Nisi ti jedini koji tako razmišlja,ali što vas je više ,zbijate nas( njene iskrene patriote) oko Republike Srpske, sve više i više, i oko onoga sve što u njoj valja i nevalja.
Samo nastavite !
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
svjedok.saradnik32
Posts: 1473
Joined: 02.03.2012. 08:27

Re: Republika Srpska

Post by svjedok.saradnik32 »

Nema skupštinske većine: Vojin Mitrović hitno napustio privatni sastanak u Beogradu i žuri prema Banjaluci
Četvrtak 21. Maj 2015 12:44
Kako sada stvari stoje, u Narodnoj skupštini Republike Srpske, SNSD-u i njegovim koalicionim partnerima nedostaju tri poslanika da obezbijede većinu na glasanju, zakazanom za 14:00 časova.

Tri su prazne stolice u skupštinskoj sali, a očekuje se da budu popunjene najkasnije do 14:00 časova.

Nedostaju Neda Petrić iz SRS iz Bijeljine, Ilija Stevančević iz PUP-a i Vojin Mitrović.

U ovom času je nejasno da li će se u skupštinskoj sali pojaviti Petrićeva, koja je navodno, bolesna i Ilija Stevančević.

Međutim, pouzdano se zna da će se najkasnije u 14:00 pojaviti Vojin Mitrović, koji je iznenada, na poziv predsjednika parlamenta Srpske Nedeljka Čubrilovića, prekinuo poslovni sastanak u Beogradu i u ovom času užurban hita prema Banjaluci.

Zadatak skupštinske većine je da rasteže sa početkom glasanja, sve dok se ne pojavi Mitrović, koji će ako usput ne bude imao nepredviđenih zastoja, ipak stići u Banjaluku i obezbijediti još jedno kratkotrajno preživljavanje Vlade Republike Srpske i ove skupštinske većine...
Прије него што пустиш језик у погон, провјери да ли ти је мозак укључен..

neozbiljan
Posts: 1144
Joined: 31.01.2015. 20:32

Re: Republika Srpska

Post by neozbiljan »

Kako se ja ježim na Željku i rušim institucije, tako ih i ti rušiš (Bosić je legitimno izabran predstavnik Republike Srpske u BiH institucijama ( I više nego Željka jer svi znamo kako je formirana skupštinska većina koja je izabrala Vladu).
SDS je izbačen iz vlasti zbog sujete Dodika. Tad kad je SNSD koalirao sa SDP-om i SBB-om da bi izbacio SDS-to nije izdaja srpskog naroda već naprotiv radili su za dobrobit tog naroda... ne zezaj me!!
Naježim se moja zmijugice i na ove starkelje kad trtljaju kako bi bilo idealno kad bi SDS i SNSD ponovo napravili veliku koaliciju u Sarajevu zbog jednistva.
Podsjetiću te zmiki na još nešto (pošto vidim da te pamćenje izdaje) da je tada Fahro rekao da bira manje zlo a to je SNSD jer nisu učestvovali u stvaranju Republike Srpske.
Zbog moje "pripadnosti nesrpskom korpusu" :evil: :twisted: (možda u sledećem postu dobijem i nadimak STRANI PLAĆENIK) podsjetiću te i da je Mile u prošlosti rušio legitimno izabrane predstavnike ni manje ni više nego zajedno sa medjunarodnom zajednicom koja mu je reklo bi se bas mrska-to vjerovatno takodje zaboravljas...
Možemo pričati i o problemima u drugim dijelovima BiH ali meni je puno draža RS a i tema se zove REPUBLIKA SRPSKA!! :mrgreen:

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: Republika Srpska

Post by bičbožiji52 »

Ministar bezbjednosti, više bi se trebao fokusirati na bezbjednost građana i građanki BiH,a posebno bezebjednosti Republike Srpske,jer nju i predstavlja u zajedničkim organima.
Bolje bi mu bilo da zna gdje spavaju potencijalni teroristi, i šta spremaju sledeće napasti,negoli istraživati čije su jahte po Jadaranu, i ko se u njima kreše.
Svaki prosječan lopovčić ima neko plovilo na vodi, ili kakavo avionče u zraku,a kamo li ovaj mega predator Stanković.Ne bi me iznenadilo da kupi nosač aviona od Amera, i neznam šta je ministar želio poručiti javnosti sa ovakavim glupim izjavom i porukama.
Ako ima kakavi krivičnih elemenata,a vjerovatno da ima, neka hapsi i privodi shodno svojoj visokoj i odgovornoj funkciji koju obnaša.On je ministar bezbjednosti,a ne otpravnik vozova u Prisoju.Naraodu je pun k.... tužakanja, i koje kavaih politiziranja,raznih afera i tračanja, a od minstra bezbjednosti naročito.
Neću širiti,a imao bi šta ,ali pošto se brišu postovi, ne vrijedi gubiti vrijeme.
I ovaj će SDS ovi bezbejednjaci obrisati.Garant.
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Re: Republika Srpska

Post by murgo »

hladni vjetar iz Federacije: hoce da ukinu naziv Republika Srpska! Zato sto im "SRPSKA" smeta!

http://novi.ba/clanak/20239/profesor-su ... ike-srpske
nema zabave bez zena i rakije

User avatar
Magyar
Posts: 1135
Joined: 18.12.2009. 10:21
Location: Lazina voda

Re: Republika Srpska

Post by Magyar »

Aleksandar Trifunović: Twitni me, samo jednom čovjek budi, ne laži me


Kabadahijski način vođenja entiteta doveo je isti pred ekonomski i politički bankrot.

Kratkotrajni, 24-časovni, izlazak Igora Radojičića iz Kluba Poslanika SNSD u Narodnoj Skupštini RS valjda je i poslednjim optimistima, ali ne i RTRS, signal da od Milorada Dodika i njegove dugogodišnje vladavine na koncu nema ništa. Velika nula.

Kamen se krenuo kotrljati i neće ga zaustaviti niti jedan patetični twit bivšeg Predsjednika Skupštine i čovjeka koji mnogo voli da o sebi da govori u trećem licu, računajući valjda da u tom drugom licu ima nešto više obraza i ličnog stava.

Kabadahijski način vođenja entiteta doveo je isti pred ekonomski i politički bankrot. Ukupan dug Republike Srpske je 5 i po milijardi maraka. I raste! Zaduživanja kod komercijalnih banaka, zaduživanje trezorskim zapisima, zaduživanje kod međunarodnih banaka jedina je razvojna karta ovog SNSD-a i partnera mu u vlasti. SNSD je imao većinu i prevlast u svim sferama vlasti, mogao je preokrene zemlju i pokrene je, a pogledajte sami oko sebe šta su napravili. Osim ako ne vjerujete svojim očima, već njima.


U vlasti sjede gramzivi diletanti, sa viškom ega i manjkom argumenata. Politički ova autistična vlast nema u svijetu ni jednog korisnog partnera i saveznika do preskupo plaćenih lobista koji ne služe ničemu. Rijetki iz svijeta koji dođu i budu ugošćeni u zgradi Vlade, najskupljem administrativnom zdanju u regiji, ismijavaju kasnije nepotrebno velike, beskorisne kičaste kabinete u koje nije ugrađen ni jedan domaći proizvod.


Raskošna zgrade Vlade kao jedinstven simbol političke impotencije naslanja se na trošni vrtić sa ogradom koja se raspada, sa mališanima koji su tako od malih nogu svjedoci jedne raskalašne i umno sakate ambicije. Tu djecu ova vlast je zadužila čim su se rodili. A čeka ih razvaljen obrazovni sistem. Čekaju ih poniženi ljekari u zdravstvu. Čekaju ih nezadovoljni i nemoćni roditelji.


Pare od prodaje Telekoma potrošene su u jednokratne manifestacione projekte i finansiranje suludih biznis planova Miloradovih drugara i savjetnika koji su propali i prije nego su počeli. Pred međunarodnim sudovima investitori najavljivani kao spasioci tuže danas Republiku Srpsku za neispunjene uslove tajnih Ugovora na milionske iznose a bez i da su uložili i jednu marku ovdje.

Birač, propao. Rafinerija, propada. Gacko upitno. Preskupi auto put još dugo neće da vodi nigdje.

Beskarakterni, kratkovidi, tiranski vođa opsjednut moću i spreman na kriminalne pogreške doveo je svoju misiju do kraja. Koje god područje društva pogledate ova Vlast ga je zgazila u korist jedan posto društva. Rezultat je apatija, beznađe, razočarenje, uznapredovali nacionalizam i netolerancija u svrhu jednokratnih političkih ciljeva.
Rezultat je pogrešno usmjeren bijes.
Rezultat je i to da od ovako katastrofalne vlasti narod izlaz mora tražiti u ovako katastrofalnoj opoziciji.

Na koncu, posljedice ovakvog činjenja Milorada Dodika su uveliko tu, kao i posljedice ovakvog nečinjenja naroda koji ovaj cirkus skoro deceniju većinski posmatra mirno i sa potpunim odobravanjem.

Rijetki koji su govorili, NE VALJA, anatemisani su, obilježeni i prozvani svaki put kada su progovorili.
Naknadna pamet možda donese neku korist nekoj narednoj generaciji. Ovoj ne. Nema te pozitivne matematike sa voliko nula. Ova narodna većina će se tako morati suočiti sa sobom na najbrutalniji način i ako bude sreće, možda izvuče i neku pouku.

I to će, a ako se desi, biti kakav takav korak ovog društva naprijed.
Sve što možeš danas, uradi juče!

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Republika Srpska

Post by просвјета »

Језгровито, једноставно браво Александре!
Али, ради се о човјеку високе интелигенције, те његово виђење није и виђење нације...
Нажалост...

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Republika Srpska

Post by KAMIKAZA »

Lijepo je to za procitati,ali koliko je istinito,koliko je realno i koliko se to moglo izbjeci je upitno.Sta je napravio bilo ko drugi ko je vladao za ovaj dio BOSNE,niko nikad nista,gore je malo Abdic pred rat pogurao privredu oko kladuse sve ostalo je bilo nula,nikad niko nije ulagao,pogotovo ne u neke manje gradice.Napravio je Dodik preskupu zgradu vlade kraj trsosnog vrtica,jeste ,ali ovi za koje navija pisac teksta nisu napravili ni svinjac,jesu napravili sebi dvorce kao i Dodikova garda,ali nema nista drugo sto je svjedok njihovog vladanja.I za te mi placamo penale jer su popljackali tudju imovinu,taj dug koji je on spomenuo,je i trosarina koju su oni prouzrokovali,od cega se placaju milionske odstete za otetu imovinu,valda iz kredita,ali pisac zaboravan pa ne pominje lopove koji danas brane SRPSTVO ulaskom u ljubavnu vezu sa onima koji su nas klali,koga vi zelite dovesti umjesto Dodika koji jeste LOPOV,i nije patriota vec obicna fukara koja se samo tako predstavlja,ali ovi vasi za koje navijate su stotinu hiljada puta manji patrioti i veci lopovi.Pokazite prstom u jednog postenog covjeka,koji nije nacionalista,nije lopov i pljackas i nema crnu proslost,pokazite i dokazite da je takav,bez obzira na vjeru ,politicku pripadnost i sve drugo,i ja idem da glasam jos danas za njega,pokazite narodu ko zasluzuje da vodi ovaj narod i narod ce ga dici u zvjezde,POKAZITE KO MOZE DA IZMJENI SVE I DA OTME OPLJACKANU IMOVINU,KOJA JE VECA OD NASEG DUGA,ali ne uperajte prstom u lopova koga treba da zamjeni jos veci lopov,ne uperajte prstom u nacionalistu koga treba da zamjeni jos veci i ne uperajte vise u te trule politicare koji su nam vec godinama na vratu ,jer narodu ih je dosta.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
Magyar
Posts: 1135
Joined: 18.12.2009. 10:21
Location: Lazina voda

Re: Republika Srpska

Post by Magyar »

Obrati paznju na ovu recenicu. Mislim da je pisao o ovom trenutnom stanju. Da je pisao o ovom sto Kami spominje ne bi stalo na 1000 strana :D
Rezultat je i to da od ovako katastrofalne vlasti narod izlaz mora tražiti u ovako katastrofalnoj opoziciji.
Sve što možeš danas, uradi juče!

Post Reply