Republika Srpska

Politička dešavanja u Republici Srpskoj i BiH

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

Keyser Söze
Posts: 163
Joined: 14.07.2014. 11:41

Re: Republika Srpska

Post by Keyser Söze »

Uz duzno postovanje, samozvanih cuvara nacionalnih interesa ima u svim narodima pa skoro i u svim strankama. To je do sada bila jako uspjesna taktika zamajavanja ociju i skrivanja nerada/neznanja/korupcije. Iako nemam bas neki direktan uvid, cini mi se da se u svim narodima u BiH, a i sire stvara kriticna masa koja shvata da takav vid argumentacije ne vodi napretku, narod(i) zele da zive bolje, da stvaraju bolji svijet za svoju djecu.
Samo se nadam da ce cinjenice dobiti veci prostor i da ce se rad i pozicije i opozicije, danasnje i buduce, ocjenjivati na osnovu opipljivih rezultata...
Last edited by Keyser Söze on 23.12.2014. 12:59, edited 1 time in total.
Velikodusno rodjace, raspolagati tudjom mukom, nije mala zajebancija

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Republika Srpska

Post by ZMIJA »

grlica wrote:Ja objavljujem rat zmiiji i Rajku.
Zar i ti, seko Brute !!!
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Republika Srpska

Post by ZMIJA »

Ova Vlada,i svi,trebali bi da odu na višenedeljno stdisko putovanje u ''Bemu'' na primjer. Ali da razapnu šatore i da spavaju u krugu fabrike.Da vide kako je iz one banalno jeftine obuće moguće iscijediti zaradu i još zapošljavati.Ili da odu kod novog vlasnika Žitoprodukta,koji je , nakon decenija grbničke napuštenosti,počeo da melje i konfekcionira brašno.Ima čak i dobro oblikovanu amabalažu.
Zabarniti ulazak u Vladu,ili bilo koju drugu vladinu službu,onima koji ne proizvode.A ministrima zabraniti da se i privatno viđaju sa takvaima.Mislim na graditelje zgrada,privatna šumska preduzeća,uvoznike,institute,geodete,korisnike ili tražioce kredita...Parazite i Gubare, brate.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
VJESTICA
Posts: 466
Joined: 05.02.2012. 14:51

Re: Republika Srpska

Post by VJESTICA »

ZMIJA wrote:
VJESTICA wrote:Mada,radovala sam se Zmijinoj knjizi,i zao mi je sto Zmija vise nije sa nama
Moja knjiga ''Sunčanje na mjesečini'' je pri kraju ,ali iz ovog što ste prložili, glede mojih kopiranija i pisanija, za takave čitaoce bit će suviše hladno na na mojoj plaži.
Ja i neznam sta taj Rajko porucuje.Uopste ne citam to sto postavljas ali kad vidim te duge postove i pri tom to nisi ti...Razocarana sam, jer iako se nisam,cesto,slagala sa tobom postovala sam tvoj nacin pisanja i stavoveA sto se tice tog suncanja,ne brini ja i ne volim vrucine i uvijek sam nekako u hladu i po strani,sklonjena od onih sto svoje"atribute"pokazuju na Izvoli te :smt006
"ne izazivaj zmiju ako nemas namjeru i moc da joj odsijeces glavu"

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Republika Srpska

Post by ZMIJA »

:lol: :lol: :lol: Vještice, Vještice,nisam se odvano ovako sltako nasmijala.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Republika Srpska

Post by grlica »

bez emocija grlice
Last edited by grlica on 23.12.2014. 16:56, edited 1 time in total.
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
VJESTICA
Posts: 466
Joined: 05.02.2012. 14:51

Re: Republika Srpska

Post by VJESTICA »

Zmijo,Zmijo...A Grlice da se razumijemo i kad kazes lopov ne mislis,takodje, na izbjeglice,nego na ove domace koji pokradose i unistise sopstveni grad.
"ne izazivaj zmiju ako nemas namjeru i moc da joj odsijeces glavu"

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Republika Srpska

Post by ZMIJA »

Kakva Svraka i Republika Srpska.Svrake su ugrožena vrsta.Zakonom zaštićene.Zabranjeno je ubiti pticu rugalicu.
Nije Tica sve što leti.Eto ti ga Vještica, i ona leti,ali nije Tica.Nema leta bez Grlice,nit bureka bez Vještice.
Nema teksta bez Sjenice,nit ljubavi, bez Primicove.
Vratiće se Rode,a ti Grle doleti u naš Kestengrad.prije njih, ostao je još po koji neokresani kesten, i po neka grana za tebe.

Dok danju kestenje zbori,i čuje se neke,
ptice poj,
Doleti Grle,uzleti nebom ,pogledaj,
Kestengrad.
Pa, to je rodni grad tvoj.
Pusti Rajkana,
Njegove teške riječi.
Klin se klinom izbija,
A, zmija otrovom svojim, i najljuće rane,
Može da liječi.
Tužne su zelene aleje,
Gdje ste se igrali vi,
Sada su došli ,
Neki,
Novi klinci,a gdje si Grlice ti.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
corkan
Posts: 733
Joined: 04.07.2007. 18:07
Location: Moj ranč

Re: Republika Srpska

Post by corkan »

VJESTICA wrote:
ZMIJA wrote:
VJESTICA wrote:Mada,radovala sam se Zmijinoj knjizi,i zao mi je sto Zmija vise nije sa nama
Moja knjiga ''Sunčanje na mjesečini'' je pri kraju ,ali iz ovog što ste prložili, glede mojih kopiranija i pisanija, za takave čitaoce bit će suviše hladno na na mojoj plaži.
Ja i neznam sta taj Rajko porucuje.Uopste ne citam to sto postavljas ali kad vidim te duge postove i pri tom to nisi ti...Razocarana sam, jer iako se nisam,cesto,slagala sa tobom postovala sam tvoj nacin pisanja i stavoveA sto se tice tog suncanja,ne brini ja i ne volim vrucine i uvijek sam nekako u hladu i po strani,sklonjena od onih sto svoje"atribute"pokazuju na Izvoli te :smt006
Vještice izgleda da si i ti polovna koka čim nećeš ništa da pokažeš!
"Da se Drazin barjak vije, ne bi bilo Albanije,
i bila bi Ravna Gora na tri juzna Srpska mora

User avatar
VJESTICA
Posts: 466
Joined: 05.02.2012. 14:51

Re: Republika Srpska

Post by VJESTICA »

Ma kakvi polovna, NOVA NOVCIJATA :D
"ne izazivaj zmiju ako nemas namjeru i moc da joj odsijeces glavu"

User avatar
corkan
Posts: 733
Joined: 04.07.2007. 18:07
Location: Moj ranč

Re: Republika Srpska

Post by corkan »

Presjednik BiH g Ivanić u posjeti srbinu iz bosne!!!
Image
Dvojica zvaničnika su tokom susreta razgovarala o političkim prilikama u Bosni i Hercegovini, kao i o novoj inicijativi Evropske unije za BiH, navodi se u saopštenju Kancelarije Vlade Srbije za saradnju s medijima.
"Da se Drazin barjak vije, ne bi bilo Albanije,
i bila bi Ravna Gora na tri juzna Srpska mora

User avatar
svjedok.saradnik32
Posts: 1473
Joined: 02.03.2012. 08:27

Re: Republika Srpska

Post by svjedok.saradnik32 »

Žurnal u serijalu TV Afera objavljuje dokumentarni film “Kum 3”.

Film je drugi dio trilogije o poslovima Ranka Škrbića, bivšeg ministra zdravlja Republike Srpske i aktuelnog ambasadora Bosne i Hercegovine u Srbiji.

“Kum 3” je obuhvatio period od 20 godina (1994. do 2014. godine) Škrbićeve karijere.

U filmu možete vidjeti kako su navodni student iz Italije 1994. godine, u jeku rata u BiH, stigli u Banjaluku kako bi studirali kod Ranka Škrbića.

Film se bavi i saradnjom fondova zdravstva RS i Srbije, koja se odvijala preko Maršalskih ostrva, potom računarima, aplikacijama i tenderima, kojima je Škrbić obilježio poslednjih osam godina 21. vijeka.

U filmu govore Duško Šnjegota, glavni revizor RS, Mirko Stanetić, direktor UBKC Banjaluka, Milan Skrobić, dekan banjalučkog Medicinskog fakulteta, Dragan Čavić, predsjednik NDP, Igor Vukajlović iz UG “Tender”, Branislav Borenović, visoki funkcioner PDP i brojne druge javne ličnosti.

Budite s nama u petak 26. decembra, tačno u podne, na premijeri novog filma TV Žurnal "Kum 3"!
http://zurnal.ba/novost/18578/trailer-z ... nko-skrbic
Прије него што пустиш језик у погон, провјери да ли ти је мозак укључен..

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: Republika Srpska

Post by bičbožiji52 »

Na potezu je Mladen Ivanić kao Predsjedavajući Predsjedništava BiH.Pod njegovom je kontrolom Ranako Škrbić, pa je sada očekivati da se sa riječi prijeđe na dijela, i ako su te riječi bile predizborne.Naravno, nikave se Promjene neće desiti, glede Aktuelnog Dodikovog Kapitalaca, na privremenom radu u Beogradu,njemu bar za sada neće ''faliti dlaka sa glave''.
Ima Ivanić prečijeh posova i briga, sem kadrovske Promjene, ili bolje reći Smijene u DKP eu.
Mlađo je osvojio Fotelju za životno djelo, i dobo Oskara u zadnjem momentu.Postao je i on Baja, ili glavni Srajevski Jalijaš.
Vidjećemo njegove Smjene i Promjene.
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Republika Srpska

Post by svraka »

Не могу да се сјетим на којој је теми била прича о ПЕКАБЕСКУ и канцерогеној храни коју једемо. Надам се да ми нико неће замјерити што коментар у вези с тим качим овдје.

Ево епилога све оне галаме у вези затроване хране: Пекабескови производи су пуштени у промет!

Зар се нешто друго могло и очекивати? Па и није, реално! Било је битно подићи прашину. Узбунити народ! То, што је сама тврдња о канцерогености Пекабескових производа смијешна, није толико битно. Битно је било пустити буву у јавност. Циљ: направити штету! Да ли је заиста циљ само некоме проузроковати штету, да ли заиста међу нама постоје толико пакосни људи? Ма не! Нема везе пакост са тим. У питању је чисти интерес. Ако Пекабеско клецне на кољена, неко други скочи, рачуница чиста. Интерес лансиран из врха државе. Битно је било фирму која успјешно послује малчице уздрмати. Успјех у послу је гријех! Успјех у послу, у Прњавору, је још већи гријех!

Гледао сам прилоге на српској ТВ, и читао у режимским новинама, како је концентрација конзерванса од 7мг канцерогена, а дозвољена концентрација је 5мг. А та дозвољена није канцерогена? Манипулисање народом је злочин!

Од данас не купујем ништа друго осим Пекабеско производа!!!

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Republika Srpska

Post by ZMIJA »

Ne ne Svarakac,tvoj komentar je i te kako na mjestu.U pitanju je Režim i njegova Vlada.Manipulacija ljudima.Da se ljudi uplaše.Sve je bilo lažno.Nema potrebe,plašiti narod,jer Nard jede zdravu hranu, i pije pitku vodu.Ovi što umiru vjerovatno umiru od duboke starosti, a ni od kakve bolesti, jer sigurno jedu zdravu hranu,u to se čak ne smije ni sumnajti, a neko ih samo plaš.Plaši ih neko iz vrha samog Režima .
OpaStan ovaj naš Režim.Kako to nije saznala Opozicija.Pa da u Nradoj Skupštini ovih dana naparave neki pomak .Da se odmaknu konačno od Dva Ppaka.Da osvježe svoj oporbeni repertoar.Možda i Papaci nisu zdravi. Nisu pegledani.Nema potvrde.
Ne treba gledati Režimsku Televiziju i čitati Režim ske Novine, jer je dozvoljena granica konzervansa već odavno prekoračena.
Možda bi ti Švrakac trebao ostati na svom terenu.Malao se raspitati ,kako je i pod čijim Stručnim Nadzorom je vršeno kresanje i uređivanje stogodišnjih stabala u krugu Doma zdravlja ovih dana u Prnjavoru.Šta ako to Stručno Okresivanje stabala bude slično onom Okresivanju ,na daleko poznatog prnjvorskog kestena, kod Kuruzovića bunara.Pa se Kesten Osušio,te su ga morali i konačno posjeći.Ti kao najodgovorniji komunalac,morao bi znati da su kod poslednjeg uređenja kruga Doma zdravlja naraušeni neki izvornih artitetonski osnovi kruga, postavljeni još za vrijeme Austrougarskog Režima.Da li su čuo za takozvane ''Plućne staze''u krugu Doma zdravlja.Gdje su te staze danss?Ostavi se ti Pekabeskovih proizvoda i Režimske manipulacije narodom.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Republika Srpska

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Republika Srpska

Post by svraka »

Ну Змијо, што си на крај срца? Гдје само нађе повезаност Курузовића јасена и Пекабеска? Зар заиста мислиш да се прљава игранка против Пекабеско производа може "објаснити" шишањем стабала у кругу Дома здравља?

И шта мислиш, ти лично, колика је штета нанијета фирми која је генерални заступник Пекабеска? Дугорочна штета?! А та фирма запошљава велики број људи, људи који су задовољни својим платама! Признаћеш да је то данас ријеткост. Плате редовне, обавезе плаћене, радници пријављени, цијене најниже у граду...

Успјех је гријех, као што написах већ.

zox007
Posts: 285
Joined: 17.02.2014. 16:36

Re: Republika Srpska

Post by zox007 »

Što se tiče "Pekabeska",i naših Leburića,svraka je definitivno u pravu,šteta firmi je ogromna i nemože se nadoknaditi samo jednim saopštenjem da je greška i da je sve ok.Da ima države za ovo bi neko bio smijenjen i krivično gonjen?A slobodno razmišljanje može čovjeka navesti,ko je recimo ljubomoran na Fortunu,nema puno trgovačkih lanaca u Prnjavoru....ali ih ima skupljih,koji gube mušterije zbog Fortune :!: :smt006

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Republika Srpska

Post by ZMIJA »

svraka wrote:Ну Змијо, што си на крај срца? Гдје само нађе повезаност Курузовића јасена и Пекабеска? Зар заиста мислиш да се прљава игранка против Пекабеско производа може "објаснити" шишањем стабала у кругу Дома здравља?
Nisam ja na kraj srca, već ti bez potrebe turaš nos gdje mu nije mjesto, a ono šta bi trebao da znaš i da radiš, praviš se da nisi odavde.Naravno da ti od šume ne vidiš drvo,a stalno bi da budeš politički skaut i kritizer Režima, jer to je kao moderno.
Kakve veze ima ima Pekabesko sa Režimom u konkretnom slučaju.Može li na ovom svijetu i jedan prljava igranka proći, a da za to nije kriv Režim u Genocidnoj Tvorevini Rešublici Srpskoj.To ''šišanje gradskih pluća''u Prnjavoru će ti najbolje obajsniti Novo Đurić glavni prnjavorski ''brico'' koji svoju sajlu veže ne za trulu, već za jedru granu ,kako dva puta ne bi pevezivao.
svraka wrote:И шта мислиш, ти лично, колика је штета нанијета фирми која је генерални заступник Пекабеска? Дугорочна штета?! А та фирма запошљава велики број људи, људи који су задовољни својим платама! Признаћеш да је то данас ријеткост. Плате редовне, обавезе плаћене, радници пријављени, цијене најниже у граду...
Ništa ja ne mislim ,nemam potrebe da mislim,svako treba da radi svoj posao.Konntrolu prehrambenih namirnica na nažem tržištu treba pojačati i povećati,za radi zaštite zdravlja naših građana.Znaš li ti poličajče komunalno ekološki, šta se sve dans prodaje na našem tržištu vezano za prehranu.Vjerovatno da neznaš,jer tebe to ne zanima.Tebe zanima prljavi rat između trgovačkih lanaca,koji nije od juče ,i nije proizvod ovog Režima, kako si se odmah nasadio sa svojom senzibilnošću i brigom prema Leburić Komercu,prozvavši optuživši Režim.Voliš postavljati pitana, a odgovore na slična niti želiš, niti smiješ, niti hoćeš jer ti onda nisi odavde.
svraka wrote:Успјех је гријех, као што написах већ.
Tu si u pravu,ali si selektivan i pristrasan.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Republika Srpska

Post by vrsta8472 »

svraka wrote:
Гледао сам прилоге на српској ТВ, и читао у режимским новинама, како је концентрација конзерванса од 7мг канцерогена, а дозвољена концентрација је 5мг. А та дозвољена није канцерогена? Манипулисање народом је злочин!

Од данас не купујем ништа друго осим Пекабеско производа!!!
Ова вода није радиоактивна. Она је мало радиоактивна. ТЛН
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Republika Srpska

Post by svraka »

Износио сам само своје мишљење Змијо. Као и ти своје, или Рајково, свеједно. Кажеш да турам нос гдје му није мјесто? А ти? Није ли твој посао да бројиш даске? Ако ћемо реално, твој нос је већи. Да ли ти је зато дозвољено и оно што мени није?

А ево још једног мог мишљења (заснованог, наравно, на стеченом знању и дугогодишњем искуству): вода из градског водовода је по свим параметрима квалитетнија од воде из бунара код Гимназије. Ко не вјерује, има начин да се провјери.

čiča
Posts: 321
Joined: 26.03.2009. 15:59

Re: Republika Srpska

Post by čiča »

Ajmo se okladiti da će SDS opet Tadića kandidovati za predsjednika na izborima 2018 god.

Da su malo pametniji ne bi ulazili sa uzastopnim gubitnikom u utrku 2-3 izbore za redom, nego bi kandidovali nekog poput Miće Mićića, S. Gatarića ili možda onog teslićkog načelnika Miličevića.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Republika Srpska

Post by ZMIJA »

svraka wrote:Износио сам само своје мишљење Змијо. Као и ти своје, или Рајково, свеједно. Кажеш да турам нос гдје му није мјесто? А ти? Није ли твој посао да бројиш даске? Ако ћемо реално, твој нос је већи. Да ли ти је зато дозвољено и оно што мени није?
Svakako ,svakako ,Izvin Švrakac,ne slažem se s tobom, ni sa tvojim mišljenjem,ali svakako si jedan od iskreniji forumaša,mi straiji smo malo alergični na početnike,ali nemoj da me vrijeđaš,to sa nosom,jer kaže se ''kolki mu je nos,još veći mu je ponos''
Jasam svoje daske prebrojala ,ali prebroj i ti svoje drvorede i kestenove,vidi jeli sječeno u skladu sa propisom.Ovo je dobronamjerno.
svraka wrote:А ево још једног мог мишљења (заснованог, наравно, на стеченом знању и дугогодишњем искуству): вода из градског водовода је по свим параметрима квалитетнија од воде из бунара код Гимназије. Ко не вјерује, има начин да се провјери.
Pusti Švarko mišljenja,svako ko ima dupe ima i mišljenje,bez obzira na čemu je ono zasnovano.
Ako je ta voda stvarno za piće, zašto Načelnik ne proglasi to zvaničnom odlukom,da se građani ne muče donseći vodu u karnisterima.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Republika Srpska

Post by vrsta8472 »

svraka wrote:
А ево још једног мог мишљења (заснованог, наравно, на стеченом знању и дугогодишњем искуству): вода из градског водовода је по свим параметрима квалитетнија од воде из бунара код Гимназије. Ко не вјерује, има начин да се провјери.
Јел' ради бунар?
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Republika Srpska

Post by svraka »

:lol: :lol: :lol: Kakav komedijaš! :lol: :lol: :lol:

Post Reply