Republika Srpska

Politička dešavanja u Republici Srpskoj i BiH

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

User avatar
VJESTICA
Posts: 466
Joined: 05.02.2012. 14:51

Re: Republika Srpska

Post by VJESTICA »

Pa sta sad treba da je postujem i kacim za zvijezde jer je skolovana,dobro izgleda i juce je u Narodnoj Skupstini pricala 4o min.bez da cita?Koliko uzima novca za to,pa bilo bi ruzno da ne drzi do sebe.Nisam cula da je od kad je dosla na vlast,ikada pomenula pravo zena niti da se nedao Bog borila za pravo samohranih majki,zena koje su zrtve nasilja, diskrimisanih zena na svim poljima.Ne postujem je jer nije ucinila nista,a to sto je necija majka,kcerka,supruga mi je jos manje bitno!
"ne izazivaj zmiju ako nemas namjeru i moc da joj odsijeces glavu"

nenad 10
Posts: 456
Joined: 01.04.2011. 11:23

Re: Republika Srpska

Post by nenad 10 »

Ista ta premijerka da ima imalo obraza pomogla bi da se rijesi pitanje OS"Branko Copic".Prvo jer je radila kao prosvjetni radnik u Prnjavoru,drugo jer joj je to bi komsiluk dugi niz godina ali sve se to zaboravi kad se covjek(zena)"nafatira".To neka joj sluzi na cast .Isto sam skoro na nekakvom snimku primjetio i njenu jetrvu kako piskara sa nekim od ministara tako da mi je to upotpunilo sliku o njoj.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Republika Srpska

Post by KAMIKAZA »

grlica wrote: ( grlica u bikiniju više ne postoji , sad nosim šestodijelni kupaći --ko one bule zamotane koje sam viđala ljetos kraj rijeke :wink: :D )
Lijepo sam ti rekao da se ne fatas Bureka i da ostanes vegetarijanka,a tebe zavara reklama. :D
Image
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Republika Srpska

Post by grlica »

Marketinški trik ;)
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
BigBang
Posts: 109
Joined: 19.10.2012. 21:13

Re: Republika Srpska

Post by BigBang »

KAMIKAZA wrote:Uf nisi ti vidio Grlicu u bikiniju,da znas kakva je nebi tako pricao. :D
uf,uf,
o takvim stvarima treba više pričati, pa i dokumentovati fotografijama i sl. :smt006 :smt006 :smt006

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Republika Srpska

Post by regeman »

Milorad Dodik i Zlatko Lagumdžija odlučni su u namjeri da pod svoju ličnu kontrolu stave hidropotencijale na rijeci Drini i otpočnu na tom polju zajedničke privatne unosne poslove.
Sve je fino uvijeno u “sukob” SNSD-a i SDS-a, “odbranu” entitetskih/nacionalnih interesa, “saradnju” sa Srbijom, “želju” za odlaskom OHR-a …, a suština je da iza svega stoji goli lični interes. Idemo redom.

"Našli smo danas formulu da i Srbija i BiH treba da rade zajedno na Drini, uz saradnju sa stranim partnerima", rekao je Zlatko Lagumdžija lider SDP-a BiH nakon sastanka sa Miloradom Dodikom, čelnikom SNSD-a.
Lagumdžija je još rekao da su zajednička ulaganja u sliv srednja Drina projekat vijeka, na kojem će raditi vlade Republike Srpske i Federacije BiH.

Dodik je rekao da je ovaj projekat isplativ samo u varijanti kada je dogovoren sa italijanskim partnerom.
"Projekat ima perspektivu i ovo je jedini način da se nešto napravi na Drini", rekao je Dodik. (agencije)

Ono što ni Dodik ni Lagumdžija nisu rekli jeste da će njihovi lični interesi maksimalno biti ugrađeni u “projekat vijeka” u slivu Srednja Drina, ukoliko uspiju u svojim nakanama.

Prva prepreka na tom putu im je Mirko Šarović, ministar spoljne trgovine i ekonomskih odnosa u Savjetu ministara BiH, koji odbija da potpiše dokumente na osnovu kojih bi Dodik i Lagumdžija mogli preko entitetskih vlasti davati koncesije zainteresovanim za gradnju hidroelektrana na Drini, a preko Elvedina Grabovice i Branislave Milekić, svojih ljudi u Elektroprivredama oba entiteta, kontrolisati tokove novca u tim projektima. I ugraditi se u te pare.

Naravno, uz to ide i kontrola “Elektroprenosa BiH” (za koji je, takođe, nadležan Šarović), gdje bi svoj “dil” našao i HDZ, jer bi na čelo te firme (ukoliko se njihov plan realizuje do kraja), koja na računima ima stotine miliona maraka, došao Matan Žarić, blizak saradnik Dragana Čovića. Još bitnija referenca za Žarića jeste da je izuzetno blizak saradnik Vuka Hamovića, što je ime koje u potpunosti raskrinkava cijelu ovu priču i stvarne ciljeve Dodika i Lagumdžije.

Sve ovo prikriveno je lažnom pričom oko entitetskih ovlasti i njihove odbrane, a pričaju je, svako na svom bunjištu, i Dodik i Lagumdžija.

Sada sve međunarodne ugovore odobrava Predsjedništvo BiH, koje Dodik i Lagumdžija ne kontrolišu. Pred tom institucijom su i ugovori, koje je Dodik potpisao sa Silvijom Berluskonijem, o izgradnji HE na Drini. Predsjedništvo BiH još uvijek nije odobrilo njihovu realizaciju (a prema svim informacijama neće je ni odobriti), što Dodika i Lagumdžiju tjera da odlučivanje o ovim projektima po svaku cijenu prebace na entitetski nivo.

Upravo zbog Berluskonija, Dodik je nakon sarajevskog sastanka ustvrdio “da je ovaj projekat isplativ samo u varijanti kada je dogovoren sa italijanskim partnerom”, a Lagumdžija mu tercirao “poslom vijeka”. Dodik je “italijanskog partnera” (Berluskonija) locirao kod Foče, a Lagumdžija bi ga, ukoliko uspije u ovoj nakani, stacionirao kod Goražda.

Zato se ruši Šarović, koji ne dozvoljava da Dodik i Lagumdžija preuzmu ove poslove. Bar ne njegovom odlukom, jer je svjestan da bi, izlazeći im u susret, otvorio sebi vrata zatvora.

Kako bi realizovali svoje nakane nije dovoljno da se smijeni Šarović, već i da se promijene određeni zakonski akti. Dodik i Lagumdžija su u Sarajevu, stoga, usaglasili i tekst prijedloga zakona o državnoj i vojnoj imovini i prijedloga zakona o preduzeću "Elektroprenos BiH".

Dodik i Lagumdžija pokušavaju ovim zakonom razdijeliti državnu imovinu na način da bi oni (svako u svom entitetu) došli do kontrole nad hidropotencijalima. A nakon toga, bi ih rasprodali po svom ličnom nahođenju. Za početak Bersluskoniju, sa kojim je Dodik već potpisao ugovore, ne pitajući nikoga iz RS u vezi sa tim.

Na ovom mjestu pada svaka priča o tome kako Dodik čini to što čini “u ime interesa RS”, jer je jasno da sve radi zbog ličnih motiva. Isto je i sa Lagumdžijom, a žure da sve završe za ovog mandata, kako bi, kratkoročno, došli do milionskog “keša” za izbornu kampanju, a, dugoročno, sebe ugradili u te projekte, bilo kroz akcije ili na neki sličan finansijski isplativ način.

Pokušaj da se sve opravda daljom “decentralizacijom BiH”, je smiješan, jer Lagumdžija, svakako, nije neko ko bi radio na decentralizaciji BiH, ali je, svakako, osoba koja bi sve učinila za svoj lični interes. (Po čemu je “pljunuti” Dodik.)

Uostalom, Dodik je ovim dogovorom o prijedloga zakona o državnoj i vojnoj imovini “gurnuo” snažno BiH ka NATO, a godinama tvrdi da je protiv članstva u toj organizaciji, pa je čak nerijetko pominjao i referendum na kojem će se građani odlučiti da li žele u NATO ili ne.

“Rješavanje vojne imovine znači aktiviranje akcionog plana za članstvo u NATO, ali od aktiviranje tog plana, pa do članstva može da protekne 10 godina, a i mnogo više", rekla je premijerka Željka Cvijanovićeva, nakon sarajevskog sastanka, pokušavajući nemušto da opravda najnoviji Dodikov politički zaokret.

Svojim istupom Cvinanovićeva nije ništa demantovala, već, zapravo, potvrdila šta je na djelu, a “žvakanje” da “do članstva može da protekne 10 godina, a i mnogo više", samo još jednom svjedoči o tome koliko ona ama baš ništa ne zna. Sem da služi i to vrlo vrlo loše.

RWE otišao zbog nerazumnih zahtjeva?!
Vlada RS sklopila je dogovor i sa njemačkom firmom RWE, ali je ovaj ugovor pao u vodu, a da niko nikada nije objasnio zašto.
Vlada Republike Srpske je 15. maja ove godine donijela odluku o raskidu ugovora potpisanog 16. septembra 2012. godine sa njemačkom kompanijom RWE o strateškom partnerstvu u istraživanju, razvoju, izgradnji i korištenju hidroenergetskog potencijala gornjeg sliva Drine, ne navodeći koji su konkretni razlozi raskida posla teškog 460 miliona evra.

Do raskida saradnje, prema mojim informacijama, došlo je, jer je nekoliko visokih funkcionera RS pokušalo da se “ugradi” u cijeli posao, tražeći postotak u akcijama. Uputio sam dopis njemačkoj firmi 12.juna ove godine, da bi mi već sutradan bilo odgovoreno sledeće: “O razlozima neispunjavanja uslova dogovorne strane su dogovorile da ne govore, odnosno da ih zadrže u povjerenju".

Odgovor iz RWE
Uvaženi gospodine Vasković, mnogo Vam hvala na Vašem emailu. Kada je riječ o strateškom partnerstvu sa Republikom Srpskom možemo Vam dostaviti slijedeću izjavu: ovim putem potvrđujemo da je strateško partnerstvo za razvitak hidrocentrala na Gornjoj Drini okončano. Pregovaračka strana, pored RWE Innogy i Republike Srpske, bila je još i javno preduzeće koje se bavi snabdijevanjem energije ERS. Ugovor o strateškom partnerstvu se nalazio pod određenim uslovima. Rok za ispunjenje ovih uslova je istekao 24. aprila 2013. Zbog toga RWE izaražava svoje žaljenje. O razlozima neispunjavanja uslova dogovorne strane su dogovorile da ne govore, odnosno da ih zadrže u povjerenju".

Sehr geehrter Herr Vaskovic,
vielen Dank für Ihre E-Mail.
Zu der Strategischen Partnerschaft mit der Republik Srpska können wir Ihnen folgendes Statement geben:
Wir bestätigen hiermit, dass die Strategische Partnerschaft zur Entwicklung von Wasserkraftwerken an der Oberen Drina beendet wurde. Vertragspartei war neben RWE Innogy und der Republik Srpska das staatliche Energieversorgungsunternehmen ERS. Der Vertrag über die Strategische Partnerschaft stand unter verschiedenen aufschiebenden Bedingungen. Die Frist für die Erfüllung der aufschiebenden Bedingungen ist am 24. April 2013 verstrichen. RWE Innogy bedauert dies. Über die Gründe für den Nichteintritt der Bedingungen vereinbarten alle Seiten Stillschweigen.
Viele Grüße
Viola Baumann
RWE Innogy GmbH
External Communications
Gildehofstraße 1

Radončić se ogradio od dogovora Dodik-Lagumdžija

SBB Fahrudina Radončića izdao je saopštenje u kojem se ograđuje od dogovora Dodika i Lagumdžije.

"Povodom različitih interpretacija jučerašnjeg razgovora Radončić-Dodik u Sarajevu, Savez za bolju budućnost BiH saopćava da teme razgovora SNSD-a i SDP-a nisu bile u potpunosti iste kao i tokom susreta delegacija SNSD-a i SBB-a", navodi se u saopšenju.

SBB navodi da sa Dodikom "nije bilo razgovora o Elektroprijenosu ili poslovima sufinansiranja entiteta u zajedničkim projektima, jer SBB u entitetskim vladama uopće nema svojih ministara".
http://slobodanvaskovic.blogspot.com/
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Republika Srpska

Post by grlica »

Eto , rekoh li ja da tu nešto ima :D pa sve se vidjelo po onoj kravati kad je stigao u Sarajevo , i ja kad krenem kod najbolje jaranice -obučem opuštenu varijantu :lol: :D i dobro sam i Željkicu pametnicu prokomentarisala ... ona prewvodi Dodikov nemušti jezik :smt005 :smt005 :smt005
Vidiš Švabo, onako rječita i pametna --da zna čak i taj jezik :smt005 , i ja sam zadivljena, ma rekoh ja da je ona prava :)
ne priča džaba narod da Dodik i Zlaja ljetuju zajedno ... pazi ih što su sad opasni :shock: , dobro su to oni sve zakuvali .
Samo još da Šarca vrate u planinu i ojha ... biće ko u ratu .. "i opet Drina krvava teče ..." a ja ču zapjevati : i opet Drina znojava teče , od Foče do Goražda :P
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
schwabo No1
Posts: 658
Joined: 25.05.2009. 15:06

Re: Republika Srpska

Post by schwabo No1 »

regeman wrote:
Господин одборник је цитирао господина Васковића.
http://slobodanvaskovic.blogspot.com/
Регеман,
из овог цитата се да закључити да си истрајан борац за правду и истину. Покушај да борбу против криминала на "високом нивоу" оставиш нареченом господину Васковићу и надолазећем господину Дроњку.

Тебе, ево, поново молим да као одборник у Скупштини поставиш одборничко питање ко је, када и на основу чега издао урбанистичку сагласност и грађевинску дозволу за проширење и надоградњу једне етаже на објекту у центру Прњавора. Ако би могао да нам цитираш такав документ овдје на форуму . Да сви знамо да се све ради по закону и у складу са прописима.

Хајде да почнемо мести у свом дворишту. До тада ће, ваљда, и комшији крепати крава.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Republika Srpska

Post by ZMIJA »

Pravo zboriš Švabo ,toliko toga ima u Prnjvoru za pitati i priupitati, ali naši odbornici šute ko zaliveni , a neki su iskrivili vratove na komšijsko dvorište, te ga čiste ovdje preko foruma, citirajući onu političku narikaču i kurvu Slobodasna Vaskovća :smt005 :smt005 :smt005
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Republika Srpska

Post by regeman »

moze, reci o cemu se radi..
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Republika Srpska

Post by KAMIKAZA »

Pa hajde kad vas dva zagovarate to metenje,pocnite vi od Nikoliceve zgrade,jer tako bi se onda moglo reci da se cisti ispred svojih vrata.Ko je njemu izdao odobrenje,kako je on mogao da gradi i radi,bez njega cjelo vrijeme i cak je uspio da dobije upotrebnu dozvolu prije gradjevinske. :) PA VI AUTO PUT GRADITE BEZ GRADJEVINSKE DOZVOLE,A TRAZITE DA SE SIROTINJA ZA GRADNJU SVINJCA KAZNJAVA JER NIJE ISPOSTOVALA SKUPU PROCEDURU OKO IZDAVANJA DOKUMENATA,KO O CEMU KURVA O POSTENJU.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Republika Srpska

Post by regeman »

ZMIJA wrote:Pravo zboriš Švabo ,toliko toga ima u Prnjvoru za pitati i priupitati, ali naši odbornici šute ko zaliveni , a neki su iskrivili vratove na komšijsko dvorište, te ga čiste ovdje preko foruma, citirajući onu političku narikaču i kurvu Slobodasna Vaskovća :smt005 :smt005 :smt005
cini mi se da ti sindikalac krivis vrat na neku bezveznu zgradu dok ti je par desetina ljudi ostalo bez posla, ni a nisi rekao.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
spile_86
Posts: 945
Joined: 09.01.2011. 18:48

Re: Republika Srpska

Post by spile_86 »

regeman wrote:
ZMIJA wrote:Pravo zboriš Švabo ,toliko toga ima u Prnjvoru za pitati i priupitati, ali naši odbornici šute ko zaliveni , a neki su iskrivili vratove na komšijsko dvorište, te ga čiste ovdje preko foruma, citirajući onu političku narikaču i kurvu Slobodasna Vaskovća :smt005 :smt005 :smt005
cini mi se da ti sindikalac krivis vrat na neku bezveznu zgradu dok ti je par desetina ljudi ostalo bez posla, ni a nisi rekao.

Па добро Реге одкуд ти знаш да змиле није ни "а" рекао и зашто би уоптше писао о томе овдје... Шта би ти урадио да си на змилетовом мјесту или ето да си на мјесту директора Стандарда? Људи су производили 4-5 производа (ако гријешим преправи ме) и производња је текла пуним капацитетом радило се нон стоп 3 смјене, да би након тога Икеа са њихових 4-5 прозвода што је Стандард производио за њих отказала 2-3 и стиме је пао њихов обим посла и шта би по теби сада било нормално да ураде? Да ли да смање број запослених радника ( наравно ово нико не воли радити ) и покушају радити са одређеним бројем људи и накнадно да покушају поново побољшати и подићи производњу и вратити укинуте производе или наћи нове фирме са којим ће се пословати ( наравно са овим иде поново запољавање људи када би се успјело ) или да су оставили све раднике,а посла наравно нема за све (већина би само ландарала по предузећу) ,а трошкови (обавеза и плате...) би и даље расли и временом шта би се десило не да би ти исти радници што су сада остали без посла, него би и ови што сада раде остали без посла, а Стандард би отишао под стечај и шта онда радити??? Вјероватно чекати Петра Душанића да купи Стандард и да га дигне из пепела...

ivan78
Posts: 85
Joined: 12.06.2013. 07:21

Re: Republika Srpska

Post by ivan78 »

ZMIJA wrote:Pravo zboriš Švabo ,toliko toga ima u Prnjvoru za pitati i priupitati, ali naši odbornici šute ko zaliveni , a neki su iskrivili vratove na komšijsko dvorište, :smt005 :smt005 :smt005
Gledaju dobre mlade komsinice, vi ni za toga vise niste.,

User avatar
svjedok.saradnik32
Posts: 1473
Joined: 02.03.2012. 08:27

Re: Republika Srpska

Post by svjedok.saradnik32 »

Поштењачине
Image
GLIGORIĆ DODIKU: Dozvolio si da pobijedi zemljišna mafija!

Autor:
ATV
Datum objave:
8 oktobar 2013, 13:11

Nisam vjerovao da ću morati na ovaj način da Vam se obraćam, jer sam čovjek koji voli da drugoga gleda u oči kada mu govori. Na žalost, Vi ste odabrali ovakav način komunikacije time što niste odgovorili ni na jedno od pisama koje sam Vam uputio u poslednjih par mjeseci. Ipak, stvari o kojima sam Vam tamo govorio isuviše su ozbiljne da bih preko njih olako prešao i zaćutao, jer mi savjest to ne dozvoljava.

Radi se, nije teško pogoditi, o kriminalu, korupciji i nepotizmu koji su dosegli takve razmjere da postaju pitanje opstanka Republike o kojoj stalno pričate, ali i o krupnim strateškim pitanjima koja takođe mogu ugroziti njene interese.
Ne možete reći da niste obavješteni, četiri godine sam Vas upozoravao na pojavne oblike, navodio imena i prezimena aktera iz kriminalnog miljea, ukazivao na zloupotrebe i pogubne razmjere kriminalnih radnji.

Podnosio sam i krivične prijave protiv tih osoba, u ustanovi kojom sam rukovodio – Geodetskoj upravi, pokrenuo sam niz suspenzija, disciplinskih postupaka, krivičnih prijava protiv aktera iz kriminalne mreže po institucijama Republike Srpske.

Epilog tih mojih napora je činjenica da ste me Vi lično smjenili sa te pozicije, a da su svi oni na koje sam Vas upozoravao u Upravi zauzeli još bolje pozicije i sad nesmetano i suvereno vladaju.
Predsjedniče Dodik, kriminalizacija i nepotizam u Republici Srpskoj prijete da je unište, da joj isisaju krv i ostave praznu ljušturu gladnim i prevarenim ljudima.
Svjedoci smo činjenice da postoje dobro organizovane i međusobno povezane mreže ljudi koji su planski i smišljeno raspoređeni u svim relevantnim institucijama Republike Srpske, a to znači i institucijama koje bi trebale da brinu o zaštiti i razvoju opštih interesa države. To je dovelo do uspostavljanja privatne države, u kojoj su se interesne, kriminogene i „rođačke“ strukture ljudi povezale do nivoa da upravljaju svim institucijama u interesu tih struktura.
Jedno od mjesta na kojem se sve te mreže kriminogenih i privatnih interesa neizbježno ukrštaju, i bez koje ne mogu da realizuju svoje, na prevari zasnovano bogaćenje, jeste Geodetska uprava i njena evidencija nekretnina.

Naime, svaka kriminalna aktivnost otimanja i pljačke državne imovine, zemlje, šuma, voda, rudnog bogatstva, građevinskog zemljišta po gradovima, fabrika, hotela, poslovnih prostora, sportskih objekata, mora proći procedure upisa u evidencije Geodetske uprave. Zato je Uprava uvijek bila poseban predmet interesovanja kriminogenih struktura u želji da u njoj nađu svoje uporište.
Nisam bio dio te priče, a moje insistiranje na uspostavi moderne jedinstvene evidencije nekretnina, koja na najefikasniji način uvodi red u ovu oblast, nije bilo prihvatljivo Vašim „biznismenima“ sa sumnjivim vlasničkim listovima.
A tek najvažnija državna pitanja u vezi sa popisom, državnom i vojnom imovinom, međuentitetskom linijom razgraničenja i državnom granicom o kojima sam Vam kao Predsjedniku pisao, budući da sam kao direktor Geodetske uprave bio uključen u procese rješavanja ovih pitanja i blagovremeno Vas upozoravao na moguće posljedice određenih rješenja. Vjerovatno ste mi i to zamjerili i odlučili da me zamjenite poslušnijim
kadrovima koji se neće mješati u svoj posao.
Gospodine Dodik, jedno od mojih najvećih razočarenja ste Vi lično, ali to ništa manje nisu ni ostali partijski drugovi koji, čast izuzecima, nisu smogli hrabrosti ni da me nazovu. Zar je toliki strah zavladao u SNSD-u da iko ne smije ni da pomisli, a kamoli uradi nešto što „šefu“ ne bi bilo po volji? Da li ste takav SNSD željeli? Od najveće i najsnažnije stranke kojoj su prilazili mnogi sa nadom da će sačuvati Republiku i ekonomski je oporaviti, pred očima ogorčenih građana pretvara se u „kumovsku“, autokratsku, odnarođenu i „tajkunsku“ partiju.
Zašto se u SNSD-u ne smije govoriti o gorućim pitanjima? Zašto ste dozvolili da ogroman broj poštenih, običnih članova SNSD-a zasjeni šačica bahatih i nepoštenih? Zašto se guši sloboda misli i argumentovane kritike unutar stranke? Zašto su Vam poltroni draži od ljudi koji imaju svoje mišljenje i svoje dostajanstvo? Zašto ste
dozvolili paralelizam u svim institucijama i otuđene centre moći? Zašto se deklarativno zalažete za borbu protiv organizovanog kriminala, a u stvarnosti činite sve da istražni organi ne procesuiraju finansijske moćnike koji su sa Vama ili oko Vas? Zašto montirate procese i stvarate medijske afere tamo gdje nema nikakvog osnova za iste?

Zašto se pišu zakoni za političko-finansijsku oligarhiju, a ne zakoni u funkciji opšteg interesa? Zašto je zastala najveća reforma u oblasti zemljišne administracije kojom bi se kroz javno izlaganje praktično izvršila javna inventura u oblasti nekretnina?

Zašto ste u aferama Poljoprivredna škola, Picin park, Autoprevoz, Dom Vranješević dozvolili da pobjedi zemljišna mafija? Predsjedniče, kao što i sami znate nema neugodnih pitanja. Postoje samo neugodni odgovori. Ako niste htjeli da na ova odgovorite meni, pozivam Vas da odgovorite našoj javnosti koja zaslužuje tu vrstu poštovanja.
Kao i dosad, dosljedno i iskreno,

Dr Tihomir Gligorić
Прије него што пустиш језик у погон, провјери да ли ти је мозак укључен..

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Re: Republika Srpska

Post by murgo »

sramota!
svaka cast g. Gligoricu!
nema zabave bez zena i rakije

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Republika Srpska

Post by KAMIKAZA »

spile_86 wrote:Да ли да смање број запослених радника ( наравно ово нико не воли радити ) и покушају радити са одређеним бројем људи и накнадно да покушају поново побољшати и подићи производњу и вратити укинуте производе.
Pa da sad treba da otpuste one za koje su juce dobili po 2500 km,da ih prime.
A sutra da prime druge pa da opet kasiraju,takve firme treba obavezati da vrate i ono sto su uzele,ali ovdje je sve drugacije pa sto i to nebi bilo.Neke firme imaju radnike za dzaba jer ih samo drze toliko dok ne pojedu ono od drzave,i onda fajront,pa hajmo iduci,koliko para su u stvari dali takvi radniku za rad,prakticno nista ,onda je bolje bilo da su ostali na birou i dobijali te 2500 polako od drzave.Sreca ovih poslodavaca je u tome sto su lopovi,a u nas lopovi uzivaju poseban status,privilegovani su svugdje ,imaju sudove ,vlast,policiju,........ma zalud trosim slova,lopova je bilo i bice,ali ovakvih kao ovi nasi,nije upamtila istorija,a mislim da se nece ni roditi takvi u skorije vrijeme. :)
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
spile_86
Posts: 945
Joined: 09.01.2011. 18:48

Re: Republika Srpska

Post by spile_86 »

murgo wrote:sramota!
svaka cast g. Gligoricu!
Мурго, Зар ти није мало смијешно да Глигорић тек сада износи овакве ствари у јавност,а док је он био Директор Геодетске управе онда је као све било уреду али није ништа износио пошто су му као неки бранили. Па када је толико брижан што није изнио ствари које су се дешавале прије 20 година,али не ето неком случајношћу само напомиње крађу имовине од када је СНСД на власт,као да њихови предходници никада ништа нису украли,ако господин Глигорић има добре намјере нека изнесе све! небитно да ли СНСД или СДС...

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Republika Srpska

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Republika Srpska

Post by regeman »

sto se tice Gligorica to je stari snsdovac...iz prvih saziva..ako je on pljunuo prema sefu znaci mala bara puna krokodila..nebitno..sve je ok dok se o svom troslu zabavljaju..ovde je u pitanju steta u zemljistu mjereno stotine mililona km a platice tu stetu budzet Rs i budzet BL.
Па добро Реге одкуд ти знаш да змиле није ни "а" р
sve ok, samo kazem ceka ga puno posla kao i mene tamo gdje treba, da ne gledamo oba preko plota..
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
spile_86
Posts: 945
Joined: 09.01.2011. 18:48

Re: Republika Srpska

Post by spile_86 »

KAMIKAZA wrote:
spile_86 wrote:Да ли да смање број запослених радника ( наравно ово нико не воли радити ) и покушају радити са одређеним бројем људи и накнадно да покушају поново побољшати и подићи производњу и вратити укинуте производе.
Pa da sad treba da otpuste one za koje su juce dobili po 2500 km,da ih prime.
A sutra da prime druge pa da opet kasiraju,takve firme treba obavezati da vrate i ono sto su uzele,ali ovdje je sve drugacije pa sto i to nebi bilo.Neke firme imaju radnike za dzaba jer ih samo drze toliko dok ne pojedu ono od drzave,i onda fajront,pa hajmo iduci,koliko para su u stvari dali takvi radniku za rad,prakticno nista ,onda je bolje bilo da su ostali na birou i dobijali te 2500 polako od drzave.Sreca ovih poslodavaca je u tome sto su lopovi,a u nas lopovi uzivaju poseban status,privilegovani su svugdje ,imaju sudove ,vlast,policiju,........ma zalud trosim slova,lopova je bilo i bice,ali ovakvih kao ovi nasi,nije upamtila istorija,a mislim da se nece ni roditi takvi u skorije vrijeme. :)
Ками слажем се са тобом да постоје предузећа која покупе паре од државе и после некога времена шутну те исте раднике за које су добили паре и слажем се са тобом да требају предузећа која то раде да сносе последице за то,али опет што би онда Стандард давао отказе људима који су доле примљени у стални радни однос, када могу само чекати ове што су примљени на одређено вријеме, истекне уговор и ћао, па зар то није једноставније него да дају некоме отказ ко доле ради преко 2 године и са тим отказом мора још дати отпремнину и шта је онда направио додатни трошак. Надам се да ће змиле ускоро да се укључио у ову дискусију и да нас мало упути у разлоге отказа ових радника... Ками што гледаш све тако црно?Па зар ти није драго да смо макар у нечему најбољи... :D :D
sve ok, samo kazem ceka ga puno posla kao i mene tamo gdje treba, da ne gledamo oba preko plota..
Реге у потпуности си управу да вас чека доста посла и желим вам сретан рад у будућности знам да ће те оба дати све од себе... :smt006

User avatar
svjedok.saradnik32
Posts: 1473
Joined: 02.03.2012. 08:27

Re: Republika Srpska

Post by svjedok.saradnik32 »


Шта је ово, коће да ми објасни, неки ,,Монти Пајтон'' ?!!
Зашто РС увјек најебе код избора инвеститора, зато што Г-дин каже ,,РС бира ,, Потентног'' инвеститора'' , е сад, ови Литванци или су нас мало *ебали или су постали ,,инпотентни'' ??!!
Прије него што пустиш језик у погон, провјери да ли ти је мозак укључен..

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Republika Srpska

Post by regeman »

popisao se ko i svi nasi politicari u sebe..jedno laprda drugo radi..pred Radoncicem i onom izjavom se skunjio a onda i uveo Lagumdziju u ono u sta se zaklinjao da je interes RS a to su prir.resursi i ojacao Covica ni krivog ni duznog Covic postade najjaci politicar u BiH..ocigledno je jedno domaca scena a druga stvar ribanje u Briselu. Zastitnik srpske, jel se tako zvala ona knjiga..
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Republika Srpska

Post by ZMIJA »

Možda bi bilo najbolje uvesti nama političare iz vana, jer su se naši kako ti ustvrdi svi popišali u sebe,možda bi ovi uvozni bili bolji po tvom razmišljanju.
Politika je umjeće i nije za svakoga,u politici se nekad treba i skukunjiti,dodvoriti,prkloniti i čak skloniti, da bi postigao krajnji politički cilj, jer u politici su kao i u fudbalu bitni krajnji rezultati tj.postignuti golovi i pobjeda ,a opšti dojmovi i dobra igra ne znače ništa ako se izgubi utakmica.
Nekad treba biti Karađorđe ,a nekad i Miloš Obrenović,bar smo toliko naučili iz naše srpske istorije.
Mi sve sebi možemo oprostiti, samo nemožemo oprostiti sosptveni udspjeh,a to je da mi trenutno nemamo boljeg političara od Dodika, ma ko ga koliko ospravao,bar što se tiče vanjske crte političke odbrane Republike Srpske,ma koliko to mnogima bilo gadljivo i degutantno ovog momenta.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Republika Srpska

Post by grlica »

meni bogami Zmile ima jedan bolji od Dodika, u ovom trenutku ---a to je profesor Zlaja ... :D :D :D
kakva je to figura , pa ne zovu oni njega džaba u dokolici --PROFESORE

hEJ profesore ... nek mi neko nađe ovu pjesmu sad ne znam ni ko pjeva :o
Trebalo bi Dodika makar jednom smjestiti u sarajevski studio , u emisiju !"Pošteno" .... i tad bi skeptici ustvrdili da je ipak Zlaja , prof. Zlaja , bolji i od našeg Mileta :smt002 :P :smt006
imam moćno pero - jezik srpski

Post Reply