Republika Srpska

Politička dešavanja u Republici Srpskoj i BiH

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Republika Srpska

Post by grlica »

NA DNU - KROZ DVA MESECA BIH OČEKUJE BANKROT
550.000 gladnih u novembru na ulicama
Broj nezaposlenih u RS i FBiH za poslednja tri meseca povećan je za čak 6.500, čime je BiH i zvanično dospela na korak od probijanja tzv. psihološke granice od 550.000 ljudi bez posla!

SL­I­KA ST­A­N­JA U BH. EK­O­N­O­M­I­JI... Sva­kod­ne­v­ne gu­žve na bi­roi­ma rada
S obzirom na tempo rasta broja nezaposlenih, koji je od jula prosečno iznosio više od 2.000 mesečno, BiH bi već krajem novembra mogla da pređe famoznu crtu koja, tvrde ekonomisti, predstavlja završnu fazu privrednog kolapsa i početka socijalnih nemira.
Prema zvaničnim podacima Agencije za statistiku BiH, koja je pre nekoliko dana objavila rezultate novog istraživanja o stopi nezaposlenosti, u junu je u evidencijama entitetskih zavoda za zapošljavanje bilo registrovano 539.366 ljudi. Sledećeg meseca taj broj je porastao na 542.310, da bi na kraju septembra broj onih koja traže posao u RS i FBiH iznosio čak 545.881!
Svi pokazatelji u padu

- Porast broja nezaposlenih najbolje odslikava u kakvom stanju se nalazi domaća ekonomija. Od ukupnog broja nezaposlenih, zavodima za zapošljavanje prijavljene su 32.264 osobe sa visokom stručnom spremom, među kojima ima čak i magistara i doktora nauka. Najviše nezaposlenih je među NKV radnicima i sa završenom srednjom školom, dok je najmanji broj onih koji imaju višu stručnu spremu, svega 7.572 - kaže Zdenko Milinović, direktor agencije.
On ističe da je poslednje istraživanje pokazalo konstantan pad i ostalih pokazatelja, kao što su kupovna moć građana, nominalna vrednost plata i izvoz.
- Izvoz BiH za prvih osam meseci ove godine iznosio je 5,2 milijarde maraka, što je za 4,4 odsto manje u odnosu na isti period lane. U istom periodu u BiH je uvezena roba u vrednosti od 10 milijardi KM, što je za 0,2 odsto više nego lane - ističe Milinović.
Kompletan tekst pročitajte u štampanom izdanju PRESS-a
imam moćno pero - jezik srpski

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Republika Srpska

Post by grlica »

VRTOGLAV RAST CENA U POSLEDNJIH MESEC DANA
Hrana skuplja za 16 odsto!
Cene pojedinih životnih namirnica u Srpskoj porasle su za čak 16 odsto u poslednjih mesec dana. Proizvođači hrane i predstavnici potrošača najavljuju da će trend rasta cena biti nastavljen jer će se pustoš sa njiva, izazvana sušom, preseliti na trpeze, pošto se većina stanovništva nakon poslednjih poskupljenja ulja i brašna jedva prehranjuje.

Grcanje naroda pod teretom cena, međutim, zvanična statistika uopšte ne registruje.
Ovlašćeni statističari, naime, tvrde da od početka godine nije bilo nikakvog rasta strateških prehrambenih proizvoda. Ovi osvedočeni „autisti" idu i korak dalje, pa sve one koji svakog dana odlaze u prodavnicu pokušavaju da uvere da su cene osnovnih artikala čak doživele pad. Za to vreme građani koje država i njihovi serviseri iz statističkih zavoda pokušavaju da proglase „slepim kod očiju" strahuju od svakog odlaska u radnju pošto više nikoga ne čudi kada cene buknu bukvalno preko noći.
Njihov strah pokazao se potpuno opravdanim u poslednjih mesec dana kada je došlo do poskupljenja ulja, voća i mesa, a pre toga drastično je poskupelo i brašno.
Tako je ulje u banjalučkim marketima poskupelo za 16 odsto. Slično je i u bijeljinskim prodavnicama, gde je ulje u odnosu na jul skuplje za 40 feninga ili za 14 odsto. Nešto manji skok zabeležila je cena brašna, koja je porasla za devet odsto.
Branko Kačarević, sekretar bijeljinskog udruženja potrošača „Zvono", kaže da su u protekla tri meseca porasle i cene ostalih životnih namirnica.
Penzioneri okupirali javne kuhinje

Ovakva situacija u najvećoj meri pogodiće penzionere, među kojima mnogi preživljavaju sa minimalnom penzijom od 160 ili prosečnom od oko 315 maraka. Čak 30 odsto ove populacije živi ispod granice siromaštva, zbog čega ne čude sve duže liste čekanja u javnim kuhinjama. S druge strane, od ukupnog broja radnika u RS najviše ih je zaposleno u prerađivačkoj industriji, gde je prosečna plata u avgustu iznosila 588, a sindikalna potrošačka korpa za četvoročlanu porodicu 1.777 KM.
- Šećer je u pomenutom periodu poskupeo za 3,5 odsto. Cena kilograma junetine viša je za 4,37, a svinjetine za 7,39 odsto. U odnosu na jul, kada je koštao 6,76 KM, kilogram piletine skuplji je za 5,47, a od januara za čak 11,41 odsto, dok su cene u malim trgovinama još više - ističe Kačarević.
On dodaje da do stabilizacije cena neće doći ni u narednom periodu, jer je suša u RS ostavila katastrofalne posledice.
- Usevi su ove godine potpuno podbacili. Hrana će poskupljivati i zbog nestabilnih cena energenata na domaćem tržištu i poskupljenja proizvoda koje uglavnom uvozimo iz Srbije i Hrvatske - upozorava sekretar udruženja „Zvono".
U Pokretu potrošača RS kažu da će prehranjivanje četvoročlanu porodicu do kraja oktobra koštati 631 KM, što je za 38 maraka više nego u avgustu.
- U odnosu na septembar, ulja i masti su poskupeli za 16 odsto, voće za četiri, a meso za 3,54 odsto. Povrće je pojeftinilo, dok su cene mleka ostale nepromenjene - kaže sekretar Pokreta potrošača RS Dragovan Petrović.
Kompletan tekst pročitajte u štampanom izdanju PRESS-a

DOBRO JE PA MAKAR OVE NOVINE NE LAŽU
imam moćno pero - jezik srpski

marijamala
Posts: 303
Joined: 25.08.2010. 23:52

Re: Republika Srpska

Post by marijamala »

http://www.ekapija.ba/website/bih/page/ ... 1481237582
Znate li šta je za samo nekoliko mjeseci na vlasti učinio francuski predsjednik Francois Hollande?

100% je ukinuo protokolarna vozila i prodao ih na aukciji, a prihod je namijenio za izgradnju velikih infrastrukturnih projekata u do sada neuređenim predgrađima.

Objavio je i dokument koji sadrži 12 alinea gdje svim državnim preduzećima ukida službena vozila. Oland vjeruje da svaki privrednik koji zarađuje 600.000 eura godišnje, ili više, može da kupi automobil. Ako to ne učini, ili je škrt, ili nesposoban, ili korumpiran, a državnim preduzećima i ne trebaju takvi ljudi…

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Republika Srpska

Post by grlica »

U SRPSKOJ MENTALNO OBOLELO 350.000 LJUDI
Na sedativima svaki četvrti stanovnik RS!
U Republici Srpskoj mentalno je bolesno čak 350.000 ljudi. Broj obolelih stalno raste pa je povećana i potrošnja antidepresiva i lekova za smirenje, za šta je Fond zdravstvenog osiguranja RS (FZO) u prošloj i u sedam meseci ove godine, izdvojio čak 4,7 miliona KM!

Teški uslovi života, nezaposlenost i stanje opšte neizvesnosti u uslovima ekonomske krize dovode do toga da svakodnevno stručnu psihijatrijsku pomoć u proseku zatraži blizu 100 stanovnika Srpske. Prema podacima FZO, udeo antidepresiva i sedativa u ukupnoj potrošnji lekova znatno je veći nego prethodnih godina.
Neraspoloženo 88 odsto ljudi

- Za sedam meseci ove godine izdata su 121.944 recepta za lekove za smirenje i 80.698 za antidepresive, dok je tokom cele 2011. godine prepisano 123.218 za jednu i 126.416 za drugu vrstu lekova. U prvih sedam meseci ove godine za lekove za smirenje i antidepresive potrošeno je 1,8 miliona KM, a 2008. godine ukupna godišnja izdvajanja za ovu vrstu tableta iznosila su 2,2 miliona KM. Inače, u ukupnoj potrošnji lekova koji se izdaju na recept, oni koji deluju na nervni sistem nalaze se na trećem mestu - kaže Darija Filipović, portparol FZO.
Dr Biljana Lakić, nacionalni koordinator za mentalno zdravlje RS, istakla je da je centralna tema nedavno održanog skupa povodom obeležavanja Dana mentalnog zdravlja bila depresija, psihičko oboljenje čija ekspanzija poslednjih decenija svrstava ovu bolest među goruće zdravstvene probleme u svetu.
- Rezultati istraživanja mentalnog zdravlja stanovništva u RS pokazali su da emotivne probleme kao što su tuga, potištenost i zabrinutost oseća četvrtina stanovništva, dok su u pogledu psihološkog distresa kod 88 odsto građana preovladavala negativna emotivna stanja - kaže Lakićeva.
Kompletan tekst pročitajte u štampanom izdanju PRESS-a
Pavle Čarkić
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Republika Srpska

Post by regeman »

:?
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Republika Srpska

Post by aquarius »

„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

Re: Republika Srpska

Post by Franz »

Cifre prenapumpane, problem postoji, i svakako nije za zanemariti.
Its too late to change events
Its time to face the consequence

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Republika Srpska

Post by grlica »

franc , cifre su oskudne .... to bilježe recepti samo , a stvarnost trenutno prenosi mile tranzicija , al ovaj pod pravim imenom Zoran Cvijanović --- sve se prenosi sa umjetnosti , to je prvi iskorak vremena vazda bio .... samo je pitanje koliko ko se da prostiš razumi u umjetnost :oops: :?
imam moćno pero - jezik srpski

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Republika Srpska

Post by grlica »

Lopovi ukrali most u Brčkom


SRNA - 18.10.2012 20:38
BRČKO – Ukraden je željezni most, težak nekoliko tona, koji je na potoku Zovičica u brčanskom prigradskom naselju Dizdaruša povezivao posjed Zejnebe Spahalić.
Krađa je, najvjerovatnije, izvršena tokom prošle noći.
Prema tragovima koji su ostali na zemlji može se zaključiti da su kradljivci odvojili zavrtnje za vezivanje željezne konstrukcije za betonske stubove i kompletnu je, jačim traktorom, odvezli u pravcu najbižeg asfaltnog puta.
Zejneba Pašalić, na čijem posjedu je izvršena krađa, kaže da je jutros došla u njivu i primjetila da nema mosta. Odmah je pozvala policiju, koja je izvršila uviđaj na licu mjesta i počela istragu.
Most je koristilo više porodica koje su prelazile na drugu stranu sa poljoprivrednom mehanizacijom radi obrade zemlje.
Zejneba kaže da su most na potoku, koji dijeli njeno imanje na pola, sagradili ona i muž osamdesetih godina prošlog vijeka dok je radila na željeznici.
"Od preduzeća sam dobila tri traverzne duge po 12 metara koje su istrošene i nisu više mogle biti na pruzi. One su poslužile kao grede kojima je moj muž, uz pomoć još deset ljudi, povezao obale", ispričala je Zejneba.
Ona smatra da sama vrijednost mosta nije onolika koliki je značaj on imao pri obradi zemlje Spahalića, jer sada ne zna kako da traktor, koji treba da joj uzore parcelu na desnoj obali, pređe na drugu stranu.
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Republika Srpska

Post by regeman »

ajmo malo veselih tema

Jово Видовић купио подморницу, потопиће је на Балкани
Бањолучки бизнисмен Јово Видовић купио је руску подморницу коју ће потопити у језеро Балкана и у њој већ почетком године организовати прва подводна вјенчања у Српској.

Видовић, који на Балкани већ има хотел и двадесетак бунгалова, на тај начин жели да обогати понуду језера на планини Лисини, које се налази на 900 метара надморске висине.

Подморница коју је Видовић купио од једног Руса већ је на путу ка свом новом одредишту код Мркоњић Града. Видовић намјерава да је спусти на дно језера. Тако ће заинтересовани парови моћи да кажу судбоносно „да” на дубини од девет метара.

Видовић не крије да очекује да би подморница, која је свој радни вијек одслужила у руској морнарици, могла да постане једна од највећих туристичких атракција Републике Српске, али не жели да открива колико га је коштало то задовољство којим ће да употпуни своју оригиналну замисао, пише “Прес РС”.

“Подморница је већ на путу ка свом новом одредишту и почетком наредне године планирамо организовање првих вјенчања. Биће смјештена на дно језера, а израњаће када се младенци заједно са матичарем и кумовима буду укрцавали”, каже Видовић.

Капацитет подморнице је за 12 одраслих особа.

:mrgreen:
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
drlonc
Posts: 242
Joined: 09.02.2007. 09:44
Location: Prnjavor

Re: Republika Srpska

Post by drlonc »

Идеја супер, али бојим се да ће капацитет бити непремостив проблем.
Док убациш младенце, кумове, матичара, камермана и фотографа, једва ће остати простора за родитеље.
А шта је са дежурним хумористима?
Ко ће да подвикне: "Гласније реци то ДА" или "Он ће узети њено презиме ха ха ха" ?
Kaniš li pobijediti, ne smiješ izgubiti!

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Republika Srpska

Post by regeman »

plus trubaci...
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: Republika Srpska

Post by bičbožiji52 »

Rege reče mi Čava(tvoj šef)večeras da ćete pozvati tebe i Momu N.da dodjete malo kod njega na akciju prekriva onu malu trošnu kućicu na Čokorskim poljima pa da mu se nadjete pri ruci bar crijep da pružate.Oni banjalučki kadrovi poput Vlade Mirošljevića i Keserovića će rogove natezati a Lazarevićka kavu služiti :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Republika Srpska

Post by regeman »

ja cu rogove, mi rodom iz Serega smo specijalisti za natezanje rogova :D
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

Re: Republika Srpska

Post by Franz »

Nesto se kao razumijem u struju pa ako zatreba, tu sam. :D
Its too late to change events
Its time to face the consequence

User avatar
Cipiripi
Posts: 1188
Joined: 13.11.2005. 17:33

Re: Republika Srpska

Post by Cipiripi »

al' da to tako razvedes da kad pozeli upaliti sijalicu da kljucha voda u bunaru :D
Posten bez ambicija
luzerska tradicija.......

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Republika Srpska

Post by KAMIKAZA »

drlonc wrote:Идеја супер, али бојим се да ће капацитет бити непремостив проблем.
Mislim da bi ja u toj podmornici mogao da se vjencam samo sam sa sobom :D ovakav debel nebi ostavio mjesta ni za mladu i maticara a kamo li za kumove. :smt005
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Re: Republika Srpska

Post by Nicky »

Franz wrote:Nesto se kao razumijem u struju pa ako zatreba, tu sam. :D
E taman trazim nekog da pogleda posto mi varniče j... :smt005 :smt006

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Republika Srpska

Post by KAMIKAZA »

Mislim da je ova podmornica idealna za kriminalne radnje :D kocka,prostitucija,otmice,stampamnje novcanica......itd....policija moze samo da obilazi oko jaruge. :D
Mene zanima samo jedno,kako je moguce da neko moze da ubaci podmornicu u jezero a neko ne smije ni gumeni camac,ili sto je jos gore u nas ne smijemo ni noge da operemo u jezeru. :D ipak mislim da moras biti velika riba da bi smio plivati po tim nasim zasticenim vodama :P veliiiikiii Som,ali nekad se nadje budala koja ubaci bombu u jezero pa i velike ribe isplivaju na povrsinu ,kao g*vna,valda ce tako biti i sa ovim ribama. :)
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
corkan
Posts: 733
Joined: 04.07.2007. 18:07
Location: Moj ranč

Re: Republika Srpska

Post by corkan »

Napravi i ti kami sebi jezero pa spusti dole neki salon skupi automobila!
"Da se Drazin barjak vije, ne bi bilo Albanije,
i bila bi Ravna Gora na tri juzna Srpska mora

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Republika Srpska

Post by regeman »

Franz wrote:Nesto se kao razumijem u struju pa ako zatreba, tu sam. :D
struja plus rigips :D
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
sagittarius_rex
Posts: 475
Joined: 15.12.2008. 12:17
Location: TUI

Re: Republika Srpska

Post by sagittarius_rex »

KAMIKAZA wrote:Mene zanima samo jedno,kako je moguce da neko moze da ubaci podmornicu u jezero a neko ne smije ni gumeni camac,ili sto je jos gore u nas ne smijemo ni noge da operemo u jezeru. :D
Ја се некад стварно питам Ками да ли се ти правиш да нешто не знаш или стварно не знаш па онда упоредиш неке непоредиве ствари...

То исто као кад би се ја запитао како то да ја могу ј....два сата без престанка, а ти само три минуте... :D :smt006
>>>---------------------->>>

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Republika Srpska

Post by KAMIKAZA »

sagittarius_rex wrote:
То исто као кад би се ја запитао како то да ја могу ј....два сата без престанка, а ти само три минуте... :D :smt006
Ja sam emocionalan pa se puno brze uzbudim :D a i ne koristim vijagru :D ne mogu ovo da povezem i prenesem na teren i politicku scenu ali shvatam vec pomalo,da je politika sex. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
Тихи
Posts: 78
Joined: 28.09.2012. 04:01
Location: цео свет

Re: Republika Srpska

Post by Тихи »

KAMIKAZA wrote:Mislim da je ova podmornica idealna za kriminalne radnje :D kocka,prostitucija,otmice,stampamnje novcanica......itd....policija moze samo da obilazi oko jaruge. :D
Mene zanima samo jedno,kako je moguce da neko moze da ubaci podmornicu u jezero a neko ne smije ni gumeni camac,ili sto je jos gore u nas ne smijemo ni noge da operemo u jezeru. :D ipak mislim da moras biti velika riba da bi smio plivati po tim nasim zasticenim vodama :P veliiiikiii Som,ali nekad se nadje budala koja ubaci bombu u jezero pa i velike ribe isplivaju na povrsinu ,kao g*vna,valda ce tako biti i sa ovim ribama. :)
Ками ако мислиш на језеро Дренова које има статус санитарне зоне.. тј. забрану кориштења чамца.
Можда се сјћате 2002 кад је на ртрс у дневнику емитован прилог о језру и наводно да се неколико купача лијечи у БЛ :mrgreen: лаж на куб. :mrgreen:
А можда и због криволова , неки рибочувари дођу са првим мраком на језеро па лете флоресцентне ампуле монтиране на пловку и све то у мају кад се мријести риба и вријеме ловостоја.
Па се питају риболовци зашто риба не ради..
Некоме је закон мајка а некоме маћеха.. :oops:
НЕ ЗНАШ С КИМ СЕ КАЧИШ

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Republika Srpska

Post by regeman »

Sumnjive diplome preplavile institucije
Sumnjive diplome preplavile institucije
Galerija
Uroš Vukić - 29.10.2012 09:15 Foto

BANJALUKA - Veliki broj kadrova na rukovodećim mjestima u RS posjeduje diplome privatnih fakulteta, među kojima prednjače diplome Fakultata za uslužni biznis iz Sremske Kamenice (FABUS), koji radi kao dio Univerziteta "Educons" iz Novog Sada.

Pored Mila Banike, kandidata za glavnog revizora RS i bivšeg vršioca dužnosti direktora Poreske uprave, za kojeg je utvrđeno da je za samo godinu završio Fakultet za uslužni biznis i menadžmet, tu je i Mladen Milić, direktor Fonda PIO RS, koji je na ovom fakultetu stekao zvanje magistra ekonomskih nauka, te Predrag Gluhaković, aktuelni potpredsjednik Narodne skupštine RS i bivši ministar trgovine i turizma.

Iz dokumentacije koja je u posjedu "Nezavisnih", a kada je u pitanju Milićevo obrazovanje, zanimljivo je da je on magistarski upisao prije nego što je završio fakultet.

Naime, Milić je Fakultet za uslužni biznis, smjer Menadžment u sektoru finansijskih usluga, upisao 2002. godine, a završio 28. februara 2004. godine, dok je magistarske studije na istom fakultetu upisao 2003. godine, a završio 22. oktobra 2007. godine.

Sa Milićem juče nismo uspjeli stupiti u kontakt, ali je upisivanje magistarskog prije nego što je završio osnovne studije ranije pravdao time da je magistarski upisan u školskoj 2003/2004. godini, odnosno da ga je upisao u martu 2004. godine, nakon što je u februaru diplomirao na osnovnom studiju, i da se to može lako provjeriti.

Kada je u pitanju Gluhaković, na zvaničnom sajtu Narodne skupštine RS u svojoj biografiji je naveo da je osnovnu i srednju školu završio u Brčkom, Višu tehničku u Subotici te da je diplomirao na Univerzitetu "Educons" u Novom Sadu, gdje je i magistrirao.

Mladen Milić, direktor Fonda PIO RS, na Fakultetu za uslužni biznis upisao magistarski 2003, a na istom fakultetu diplomirao 2004. godine

Iako je u Banjaluci javna tajna da su proteklih godina uglavnom ljudi srednjih godina organizovanim autobuskim prevozom išli u Srbiju i završavali fakultete, do danas niko nije postavio pitanje njihove stručnosti i validnosti njihovih diploma.

"Ogroman broj ljudi u Poreskoj upravi RS i javnoj administraciji ima završene upravo fakultete po Novom Sadu, Subotici i Beogradu, a sve sa ciljem većeg koeficijenta i većih primanja", potvrdilo je "Nezavisnin novinama" više zaposlenih u institucijama RS.

Stevan Milić, predsjednik Granskog sindikata obrazovanja, nauke i kulture, kaže da su takve diplome, pogotovo ljudi na rukovodećim pozicijama, iritirajuće stvari za sve časne i poštene ljude koji rade u prosvjeti.

"Država je napravila ogromnu grešku jer je izjednačila privatne i državne fakultete i ukoliko ima volje i spremnosti tome je vrlo lako stati u kraj i sistem to veoma lako prekontroliše", istakao je Milić.

On naglašava da je odavno poznato kako i na koji način se završavaju ti fakulteti, ali da je teško to sve ispratiti, jer u institucijama sistema nema spremnosti da se tome stane u kraj.

"U nekoliko navrata smo pokušavali uraditi nešto po tom pitanju, ali sistem ne funkcioniše", kazao je Milić.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

Post Reply