Blog-ovi Rajka Vasica i Citati forumasa "Zmija"

Politička dešavanja u Republici Srpskoj i BiH

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Bosna i Hercegovina

Post by KAMIKAZA »

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... g5Gz8A#t=0
23:35 - LIPOVAČA: NISAM POBEGAO, PODRŽAVAM NAROD

Uprkos demantiju premijera Unsko sanskog kantona Hamdije Lipovača da nije pobegao u Hrvatsku i da se nalazi u Bihaću, mediji tvrde da nije poznata destinacija gde se on zapravo nalazi.

Bosanski mediji objavili su, naime, da je Lipovača sinoć sa ženom i troje dece pobegao iz BiH u večernjim satima, a da njegov povratak u BiH nije evidentiran.

Lipovača je, kako se navodi, prilikom prelaska granice koristio hrvatski pasoš.

Lipovača je, međutim, ovu informaciju ranije danas demantovao istakavši da je u Bihaću i da podržava nezadovoljstvo građana, preneli su bosanski mediji.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Bosna i Hercegovina

Post by svraka »

Kakva su ovo apokalipticna razmisljanja? Kamo optimizam? Ja vidim postepeni silazak lopova sa politicke i ekonomske scene u Srbiji. Bez nasilja. Eto razloga za optimizam.

A da li smo mogli izbjeci poslednji rat? Na znam, nisam bas siguran. Da li se mogao izbjeci Prvi svjetski rat? Da Gavrilo ne ubi Ferdinanda? Ne bi bilo rata? A Drugi? Da nebi protesta u Beogradu, Njemacka nebi napala Kraljevinu Jugoslaviju? Ne znam bas. Nisam siguran.

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Bosna i Hercegovina

Post by grlica »

Od svih koji su se danas uzbunili , pokazali lice u vanrednim situacijama , Vučić je definitivno najstabilniji i najiskreniji političar u regiji. Kakav dasa :D (mada ne liči na dasu - više na zbunjenog gimnazijalca). Kako savršena ,smirena , odlučna retorika. OSVOJIO ME ISKRENOŠĆU U GLASU -- DA LI JE TO MOGUĆE :D da postoji i takav političar :D i to kod nas u ovom balkanskom loncu :shock:
Milanović se dovukao u Mostar da smiri strasti , još to izjavljuje baš tako :shock: Što nije u Sarajevo došao? --odmah je tajin sin zamjerio , još traži tajin sin opremu za policiju od Evrope :shock: Kaže treba mu za radi sigurnosti u zemlji :shock:
Mile lafčina je to odma sasjekao u korijenu naglasivši da je mirni razlaz jedino rješenje :smt005 :smt005
Bosić je stidljivo zavapio kako će sjebati Mileta na izborima :smt005 :smt005 (naša klasika uvijek traje :P )

Strah i neizvjesnost se osjeća u cijeloj zemlji :?
Mnogi su digli sidro . Kao pravi miševi.
Ovo je bila prilika da se svi dignu pod istom kapom , al eto mi nismo . Čudi me kako se Mali akcionari nisu ni jednom oglasili stavom podrške, bar Tuzli.
Men se čini da će oni možda u FBiH i da se srede zamalo , dok ćemo mi opet izabrati Mileta (ako mu kandidat bude Gatarić zagarrantovan mu je prolaz) , i za jedno 3-4 . godine mogla bi buknuti i Srpska kao FBiH sad.
he he , kao blizanci ta dva entiteta -- ono što se prvom desi mora i drugom :wink:
imam moćno pero - jezik srpski

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Bosna i Hercegovina

Post by grlica »

Svrako , ne zamjeri Kamiju. Koga su zmije grizle i guštera se boji
imam moćno pero - jezik srpski

Zar
Posts: 296
Joined: 02.01.2014. 01:54

Re: Bosna i Hercegovina

Post by Zar »

Grlice, danas si se bas rascvrkutala. Iznenadjen sam da ti pase buna u Sarajevu, pa bi i nase sindikate umjesala?!
Jel ti to garantujes za Miletov prolaz (Lajkovackom prugom) put Beograda...Ne moze niko protiv nasega delije Gatarića! Najjaci je! :)

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: Bosna i Hercegovina

Post by bičbožiji52 »

svraka wrote:Da Gavrilo ne ubi
Nije to uzrok prvog svjetskog rata,odakle ti ta istorija,povod možda, ali uzrok sigurno nije.
svraka wrote:Da nebi protesta u Beogradu
Takođe netočan navod.
grlica wrote:Mile lafčina je to odma sasjekao u korijenu naglasivši da je mirni razlaz jedino rješenje
Nema nam druge,oakava BiH je mrtva,zar vam to nije konačno jasno.
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

User avatar
julija
Posts: 798
Joined: 17.12.2013. 22:22

Re: Bosna i Hercegovina

Post by julija »

bičbožiji52 wrote: ima ,samo reci u kojoj :lol: :lol:
Ranije ste mi Prnjavor opisivali kao varosicu, a sad ispade da je to meka za kupovinu nekretnina..sa mogucnoscu izbora Mravica 1, Mravica 2,3.. Svakako sam zainteresovana, koja god da je u pitanju jer kad za dve -tri godine navale Kinezi, jos cu biznis da napravim ( a sve je pocelo bezazlenom prepiskom na forumu :D )
KAMIKAZA wrote: :D Sta je za vas Srbije,Beograd,Novi Sad,ja sam vidio i druga mjesta,bjeda da ne moze biti veca
:?: Ne razumem sta bi ovo trebalo da znaci? Bgd - metropola, nema joj adekvatne za megdana ( mozda samo NYC ) ..a da ti ponovo obidjes krug, nesto kao popravni za te teske reci x
svraka wrote:Kakva su ovo apokalipticna razmisljanja? Kamo optimizam? Ja vidim postepeni silazak lopova sa politicke i ekonomske scene u Srbiji. Bez nasilja. Eto razloga za optimizam.
Slazem se sa tobom da uvek ima razloga za optimizam. Iza sebe smo ostavili mnogo toga.. izvukli pouku i krenuli dalje da izgradimo neko bolje sutra :wink:

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Bosna i Hercegovina

Post by grlica »

julija ako si zainteresovana za kupovinu nekretnina javi se meni :D spasi me :D šta će ti Mravica :? nije to Novi Beograd pa da imaš Blok 1. , BLok 2 hahah ha
ovako budeš u centru , u varošicama je u centru život -- ne u Mravici .
Čula si šta Kami priča - niđe ništa nema , izrodilo se :(
A ovako dvije minute od Bijele zgrade (gdje ti sjedi drug Tito) , 5 minuta do bolnice -- ma ljepota od života :D
Samo se ti meni javi ako ti je do kupovine nekretnina :wink: :D
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
spile_86
Posts: 945
Joined: 09.01.2011. 18:48

Re: Bosna i Hercegovina

Post by spile_86 »

Spile možeš podražavati svojoj struji koliko hoćeš i koliko treba ali činjenice su jedno a fantaziranje je nešto sasvim drugo. I ovi komentari koje nalaziš i kačiš ( ko biva i ti ponosan što RS nije reagovala na proteste ) , su bljesak fanatičnih budala kojih ima na svim stranama. Ne viđoh ja toliko ljiljana na tim protestima koliko se to tu priča , ili koliko vi (SNSD) to pokušavate zamaskirati.
Драга грлице, као прво да ти кажеш ја себе не сматрам неким националистом, баш напротив. Васпитан сам тако да поштујем свачију вјеру и због тога данас могу са поносом рећи да имам доста пријатеља коју припадају другим вјерама и никада нисам никога гледао кроз вјеру ниту ћу икада гледати, мени је само битно једно,а то је да си човјек друго ме ништа не интересује. Даље што се тиче коментара и слика које ја качим то су коментари и мишљења људи са тих простора и које ја нећу никада подржати баш због тих застава које носе на протестима,а твој је проблем што ти те заставе ниси видила,а све медију су преносили протесте у којим се јасно виде заставе, па чак ти ја овдје могу окачити пар слика и снимака гдје се оне јасно виде.

Разлог што све ово постављам није зато што ми је драго што није било протеста у РС, баш напротив ако неко жели да протестује нека протестује,али не на онакав начин што су у федерацију радили,а нарочито из манилулаторски и политички разлога, могу ти поставити изјаву вође протеста па се увјери сама? Овдје мени није у интересу да покушавам нешто замаскирати, већ једноставно не желим да неко долазити да пали нешто што је „моје“ и то још са ратним заставама, е па то неће моћи и ово није само моје мишљење или мишљење СНСД, ово је мишљење народа којима није рјешење паљење свега и свачега,а нарочито пред саме изборе,ако си незадовољан изађи и гласај, а не да палиш нешто што си сам платио.

Даље што се тиче фантазирања, ти си очигледно наивана ако мислиш да овдје није политичка позадина у питању, наравно незадовољаства има,али оно овдје уопште није битно, да је битно не би се одједном појавио захтјев „Устав Републике БИХ“ овдје је само једно очигледно веома добро изпланирано политичко дјеловање преко манилутисања народа и онога са чиме су они највише незадовољни,а то што ти то не видиш је твој и само твој проблем...

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: Bosna i Hercegovina

Post by bičbožiji52 »

julija wrote:Ranije ste mi Prnjavor opisivali kao varosicu, a sad ispade da je to meka za kupovinu nekretnina..sa mogucnoscu izbora Mravica 1, Mravica 2,3.. Svakako sam zainteresovana, koja god da je u pitanju jer kad za dve -tri godine navale Kinezi, jos cu biznis da napravim ( a sve je pocelo bezazlenom prepiskom na forumu :D )
Pored Mrduše donje ima Mrduša i gornja,a ima i Dudevac :lol: :lol: :lol:
grlica wrote:A ovako dvije minute od Bijele zgrade (gdje ti sjedi drug Tito) , 5 minuta do bolnice -- ma ljepota od života :D
Julija nikad nije bila u bjelij zgradi ,ona nezan o čemu ti pričaš :lol: :lol: :lol:
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Re: Bosna i Hercegovina

Post by murgo »

bičbožiji52 zaboravio si "Muslimansku" Mrdusu....
nema zabave bez zena i rakije

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: Bosna i Hercegovina

Post by bičbožiji52 »

Mrduša mulimanska postoji samo u žargonu.to su Gornji Galjipovci,ali mislim da se ni Julija nebi složila sa lokaciskim uslovima na ovom prostoru.
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Bosna i Hercegovina

Post by KAMIKAZA »

Julija imam za tebe zemlje u najotmjenijem djelu naseg sela, u Rakitu,to je nesto kao Dedinje u Beogradu :D ima da budes prva komsinica sa Miladinom Stanicem,svuda okolo sve sami SDSovci. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Bosna i Hercegovina

Post by grlica »

Spile , ne sumnjam da si dobro odgojen i vaspitan. Čak šta više fino mi pričaš, tj. nosiš tu priču SNSD-a u Prnjavoru.
Nije to u pitanju već nešto drugo.
Da se ne ponavljam, oni se konstantno svađaju na relaciji :arrow: samostalna -unitarna...
i sad mi to treba da žvaćemo vijek čitav dok njihove imovinske kartice rastu , lijepo žive od njih i njihovi prijaatelji ,poznanici , prijetelji prijetelja, plus rodbina i tazbina --to se zove nepotizam , a kod nas je posebno značajna institucija kumstva --tu smo glavni niko nas ne može prestići ... to ti već dođe kao Sicilija , al nije Italija već Lijevče :smt005
Što se tiče tih ljiljana hoćeš li mi to tvrditi da kod nas nema četnika --da ih tako imenujem --probosanski :lol: Naši u Bijeljini skandiraju SRBIJA , SRBIJA a Srbija strogo podvlači godinama da se neće petljati u našu BiH , da nas vole i poštuju ali to ne znači da ćemo biti zajedno :?
Što postavljaš te komentare to je tvoje pravo , ali ne možemo posmatrati samo jednu stranu tj. ne osvrtati se na nezaposlenost i siromaštvo koje je jednako u oba entiteta , što je glavni uzrok izbijanja protesta. To se meni nesviđa kod vaše politike. Fantaziranje se odnosi na to kad vidim Mileta kako garantuje sigurnost i veli da smo stabilni da nam je fino i da smo u super formi. To je političko licemjerje ali vaša stranka sa vašim uticajima je usavršila leglo nepotizma i korupcije do vrhunca. Previše love Mile vrti i otuda vam moć.
Eto moj Spile , ne da mi se više kuckati , nemoj šta zamjeriti :wink: :D
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
julija
Posts: 798
Joined: 17.12.2013. 22:22

Re: Bosna i Hercegovina

Post by julija »

KAMIKAZA wrote:Julija imam za tebe zemlje u najotmjenijem djelu naseg sela, u Rakitu,to je nesto kao Dedinje u Beogradu :D ima da budes prva komsinica sa Miladinom Stanicem,svuda okolo sve sami SDSovci. :D
Sjajno resenje, bice to spoj lepog i korisnog.
Koiko vidim ta lokacija je kao Palermo na Siciliji,pa se nadam da necu morati i obezbedjenje da angazujem kao dodatni trosak :( Iz dana u dan me iznenadjujete tom prijateljskom ljubavlju, da se plasim da ne zaginem negde na tom rancu :idea:
Ali Stanic ce biti pod budnim okom, sve cu vas izvestavati..ako treba i dvogled cu da pribavim, kad mi BB dodje na kafu :)

User avatar
spile_86
Posts: 945
Joined: 09.01.2011. 18:48

Re: Bosna i Hercegovina

Post by spile_86 »

grlica wrote:Spile , ne sumnjam da si dobro odgojen i vaspitan. Čak šta više fino mi pričaš, tj. nosiš tu priču SNSD-a u Prnjavoru.
Nije to u pitanju već nešto drugo.
Da se ne ponavljam, oni se konstantno svađaju na relaciji :arrow: samostalna -unitarna...
i sad mi to treba da žvaćemo vijek čitav dok njihove imovinske kartice rastu , lijepo žive od njih i njihovi prijaatelji ,poznanici , prijetelji prijetelja, plus rodbina i tazbina --to se zove nepotizam , a kod nas je posebno značajna institucija kumstva --tu smo glavni niko nas ne može prestići ... to ti već dođe kao Sicilija , al nije Italija već Lijevče :smt005
Što se tiče tih ljiljana hoćeš li mi to tvrditi da kod nas nema četnika --da ih tako imenujem --probosanski :lol: Naši u Bijeljini skandiraju SRBIJA , SRBIJA a Srbija strogo podvlači godinama da se neće petljati u našu BiH , da nas vole i poštuju ali to ne znači da ćemo biti zajedno :?
Što postavljaš te komentare to je tvoje pravo , ali ne možemo posmatrati samo jednu stranu tj. ne osvrtati se na nezaposlenost i siromaštvo koje je jednako u oba entiteta , što je glavni uzrok izbijanja protesta. To se meni nesviđa kod vaše politike. Fantaziranje se odnosi na to kad vidim Mileta kako garantuje sigurnost i veli da smo stabilni da nam je fino i da smo u super formi. To je političko licemjerje ali vaša stranka sa vašim uticajima je usavršila leglo nepotizma i korupcije do vrhunca. Previše love Mile vrti i otuda vam moć.
Eto moj Spile , ne da mi se više kuckati , nemoj šta zamjeriti :wink: :D
Па наравно да се свађају свако се бори за своје, по мени је то сасвим нормално и боље је да све рјешавамо дијалогом него пушкама,а наравно борба за права дијалогом је дуготрајан процес који се не може преко ноћи десити,а нарочито што федерација има подршку страни фактора са којим и јесу добили доста привилегија него ми као што су заједничке институције од којих само један народ има привилегије кроз запошљавање свога народа,а ми преко пораза морамо још плаћати те раднике што је по мени некоректно и да зло не буде горе нису задовољни са тим па жели све и ови протести по мени и јесу проузроковани како би наш ентитет накнадно маргинализовао што ми преко дијалога не смијемо дозволити и то не као нека политичка опција, већ као један народ који се бори за своја права у овој држави.

Наравно да политичари на основу свога дјеловања имају веће повластице и привилегије које ми „смртници“ немамо,али то је тако увјек било небитно која политичка опција била у питању и нама нико не брани да се и ми бавимо политиком и дођемо до истога, наравно сем јевреја и рома. :lol: Што се тиче непотизма наравно и њега има у свим нивоима власти, па чак и у Прњавору, али као што сам рекао и ту нам нико не брани да и ми политичким дјеловањем дођемо до истога, наравно да то није коректно али шта је ту је ваљда ће нам једног дана бити другачије,али то требамо да рјешавамо дијалогом,а не паљењем свега и свачега, наравно протести су начин сузбијања исти,али не на овакав начин као што је се десио у федерацији јер са таквим начином нико ништа не добија.

Даље што се тиче љиљана наравно да и ми нисмо златни,али опет ми машемо заставама Републике Српске,а не ратним заставама, јер је рат највеће зло које је задесило народ на овим просторима и махањем исти стварамо тензије међу народима, па само замисли да је неко српске националности у Тузли замахао ратном заставом РС, шта би било од њега? По мени протести могу да се одржавају,али без икакви ратни застава и без захтјева као што је враћање устава Републике БИХ са којим се постиже нестанак права народа српске националности,а наравно све у циљу остваривања политички циљева. Србија наравно да се не жили да мјеша зато што и несмије јер је и она под утицајем другим и то се види из случаја Косово које су предали без икакве борбе и тако исто раде са РС, јер имају страх да ће све утицати на њихов улазак у ЕУ.

Наравно да има незадовољства народа и не посматрам ја само једну страну, већ посматрам све,а нарочито ме занимало захтијеви протестаната и код којих се јасно види да има и политичке позадине,а да није тако онај вођа протеста уопште не би сједао у неко фирми са једним послаником из Тузле и одједном се створи захтјев устав републике БИХ, наравно и ја се слажем да треба усвојети пар захтјева протестанака као што је смањење плата функционерима и ревизија приватизације,али захтјев као што је устав РБИХ не долази у обзир. Што се тиче Милете ово што си написало је супротно његови изјава,а нарочито што је дао изјаву као РС није безбиједна у БИХ и да не тече мед и мљеко у РС, јесте дао изјаву да је РС стабилна, али да је све бајно то није изјавио, као што сам већ написао кримилана и непотизма је увјек било у свим странкама,па тако и код нас,али да је легно није пошто нису неки људи баш почели радити од када је СНСД дошао на власт има људи и који раде већ 20 година,а како су дошли до посла него преко власти која је тада била,тако да пребацивање читаве кривице на СНСД је бесмислено.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Bosna i Hercegovina

Post by KAMIKAZA »

MILE JE U PRAVU NAMA JE DOBRO DOK GOD GA TRPIMO,JER DA NAM JE LOSE ZGAZILI BI GA KAO ZVAKU.
Opticki gledano jeste nam bolje nego tim u Srbiji a mi tezimo da se spojimo sa njima,u njih kad se vozis kroz sela,jos je ostao onaj Titin asvalt pun rupa,kaldrma,makadam,blato,u nas iskreno govoreci je putna mreza na zavidnom nivou,mogla je da bude za te pare bolje kvalitete,ali kolicinski gledano mi smo za kratko vrijeme uradili u tom periodu vise od ijedne zapadne zemlje.Sto su oni imali i neke stare sto bi mi rekli zaostavstine to je kriv predhodni sistem,a ne ovaj danasnji.Fasade i kuce novije gradnje su kod nas na svakom koraku,kod njih su u dobrom djelu kuce stare,ostale jos od nijemaca,ili sto bi mi to rekli ljepare,i kuce radjene za onog opet Titinog sistema,u nas je bar oko glavnih saobracajnica,sto kaze Dodik kao u Holivudu,kako i koliko je ko ulozio u to ne ulazim niti u to koliko je ko ukrao i koliko je duzan,ali ima se sta vidjeti.Naravno vidi nam se i ukupni dug drzave,koji je u nas dostigao dug nekadasnje Jugoslavije,sto je strasno,ali jos strasnije je sto mi uopste nemamo uvid u sumu naseg duga,niti u te suficite,deficite,uvoz ,izvoz,sto lako moze da znaci da je se nas dug povecao bas sad dok ja ovo pisem za jednu milijardu. :) Nama ne treba rat,treba nam da se okrenemo sami sebi i zaboravimo sve sto nam donosi napetost,sukobe,nova rusenja i nove dugove,politika i politicari bi rado da mi opet malo ratujemo,jer u mutnoj vodi se moze i bez mamca upecati krupna riba.
Sto se tice Srbije i nase nade da ce nam u njenom sastavu biti bolje to je cista glupost,Srbi su naivan narod,dali su Kosovo za neki put ka evropi,a sad im opet uvode vize,i jos stosta su dali dzaba pa kako onda da se nadamo da i nas nece prodati u poslednjoj sekundi vehabijama.
Neko je pomenuo drugi svjetski rat i bombardovanje,moja teorija iz tog vremena se razlikuje od ijedne ,jer sam valda blesav,ali ja vas pitam kako je moguce da je Drazo zastupao Kralja i Cetnici su bili njegova vojska,sto je lijeva istorija zabiljezila,bili su Nijemcima desna ruka kao i Ustase u Hrvatskoj,znaci suradnici ili ti partneri Nijemaca i ostalih okupatora.Da su imali vise vojske cetnici bi jeb*li majku i Titinoj armiji ,ali nekako njihova vojska padom Beograda ode u logore i u najvecem djelu je deportovana za Njemacku na prisilni rad,nekoliko stotina hiljada momaka u najboljim godinama koji su polozili zakletvu kralju.Kako je onda moguce da ni Nedic ni Draze ni bilo ko drugi ne zatrazi da se oni puste i da pojacaju njihove redove,takvi prvoklasni vojnici u logorima a Drazo se bori sa par fukara protiv mocne armije.Samo da napomenem ,svi Hrvati su pusteni na zahtjev Pavelica,ali Srbe niko nije ni trazio i niko ih nije ni vracao,naj vecim djelom su ostavili kosti tamo.Ako ovo razumijete,onda nemojte nikad da se kunete u Srbiju jer ona je uvjek bila vodjena od betera i izdajnika rodjenog naroda i kao takva nije imala sansu da se stabilizuje,nece ni sada,ako se smiri Kosovo,cim ustreba zapad ce da pokrene Vojvodinu,i opet smo na pocetku.
Ja sam na Srbijansko drzavljanstvo cekao od 1993-1999 ,i zamislite kad mi je stiglo odobrenje,u momentu kad je kod njih bila mobilizacija,za malo da mi poziv stigne prije odobrenja.Od tog dana im nista ne vjerujem. :?
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Bosna i Hercegovina

Post by grlica »

spile previše fraza u tvojoj priči , tj velikom postu kojim si mi odgovorio :D
Ide ti politika . Posmatrajući tebe i svjedoka ti dođeš kao Mile pored Gatarića ali od karijere političke nemaš ništa ako vrtiš stalno u krug par fraza . UČI OD TRENUTNO NAJBOLJIH. Pokušaj sa prvim licem , izbjegavaj koliko god možeš ono MI .
:D To MI ja razumijem dodaš LE i kraj priče :D
za političku karijeru treba ti ono JA , kao Vučić što govori , npr. poslušaj ga i vidjećeš da više upotrebljava ono JA nego MI. Ide na povjerenje , ali je povjerenje i opravdao otuda mu ono JA preteže. Zato pusti te stavove i platforme stranke , u politici prvo budi doslijedan sebi i imenuj sebe kao čovjeka :D Malo filozofiram al ne zamjeri :wink: :)
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
spile_86
Posts: 945
Joined: 09.01.2011. 18:48

Re: Bosna i Hercegovina

Post by spile_86 »

Наравно да ти не замјерим, зашто би... Јесте мој пост прегломазан,али да су све фразе нису, доста тога је до сада доказано као начин дјеловања појединаца и доста тога се ради на манипулисању масе ради остваривање одређени циљева и док год ми будемо вјеровали да то није тако са нама ће радити ко шта хоће. Ја често користим „МИ“ само из једног разлога,а то је да не испадам сувише препотентан. Савјети су ти на мјесту и узећу их у разматрање, као даљи вид мога политичког ангажовања. :D :wink:

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Bosna i Hercegovina

Post by KAMIKAZA »


Pogledajte kraj samog snimka,zanimljivo je da neko u BiH moze da kupi nesto za 200 miliona maraka a da niko ne potjera porijeklo imovine. :lol: Dodik ispade mala maca za ovo dvoje. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Bosna i Hercegovina

Post by svraka »

bičbožiji52 wrote:
svraka wrote:Da Gavrilo ne ubi
Nije to uzrok prvog svjetskog rata,odakle ti ta istorija,povod možda, ali uzrok sigurno nije.
svraka wrote:Da nebi protesta u Beogradu
Takođe netočan navod.
grlica wrote:Mile lafčina je to odma sasjekao u korijenu naglasivši da je mirni razlaz jedino rješenje
Nema nam druge,oakava BiH je mrtva,zar vam to nije konačno jasno.
Hajde Bice ponovo procitaj ono sto sam napisao. I obrati paznju na znakove interpunkcije. A evo i tumacenja mog posta/ni prvi ni drugi svjetski rat, kao i ovaj nas poslednji, nisu se mogli izbjeci. A zasto? Zato sto se nas nije nista ni pitalo. Kamikaza rece da smo mogli izbjeci ovaj zadnji rat. Ja kazem da nismo, kao sto nismo ni prethodna dva svjetska. Povodi izbijanja ratova su smijesni. Izbjeci rat koji je isplaniran u tancine, nije moguce.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Štrajk Vlade

Post by vrsta8472 »

Пророци ТЛН!

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: Bosna i Hercegovina

Post by bičbožiji52 »

svraka wrote:A da li smo mogli izbjeci poslednji rat? Na znam, nisam bas siguran.
Nismo mogli zbječi sasvim sigurno,i dalje spominje Gavrila Principa u kontekstu ove tvoje dileme je nepotrebno.
svraka wrote: Da Gavrilo ne ubi Ferdinanda? Ne bi bilo rata?
Bilo bi ga sasvim sigurno,sa nekim bilo kojim povodom.
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Bosna i Hercegovina

Post by svraka »

Побогу Биче, па зар не видиш упитник на крају реченица које сам писао? Иста реченица има сасвим различит смисао ако на крају исте стоји тачка, или ако стоји упитник. Први пост ниси схватио, или си га летимично прочитао, па је дошло до неспоразума. Али у другом сам ти лијепо објаснио шта се хтјело рећи. А ти опет по свом.

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: Bosna i Hercegovina

Post by bičbožiji52 »

Dobro dobro ptico,ne sumjnama ja u tvoje poznavanje istorije,ali kad neko pokušva prljavu reviziju iste, u konkretnom slučaju Srajevskog ataenta, i početka prvog svjetskog rata,onda svki Srbin nebi se trebao igarti nikakvim interpunkcijama i prensenim značenima ili bilo kakavim pjesničkim vještinama ,već na snažnu emotivnu poruku, poslati još snažniju kontra poruku,ovo nije sud, već komunikacija sa masom koja je vrlo podložna raznim manipulacijam ,čega smo svjesini ovih dana.
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

Post Reply