Blog-ovi Rajka Vasica i Citati forumasa "Zmija"

Politička dešavanja u Republici Srpskoj i BiH

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Blog-ovi Rajka Vasica i Citati forumasa "Zmija"

Post by ZMIJA »

ДОДИК
НЕ ТРЕБА
ПУНО ДА ПРИЧА
О СРЕБРЕНИЦИ


Довољно је што је отишао у Поточаре, положио вијенац, поздравио се са начелником Сребренице и говорио о Међународној комисији.
Приједлог о Српско-Бошњачком Геноциду као погодбеној категорији, потпуно је политички неозбиљан.
Број Српских Жртава је, чини ми се, у том подручју, прилично прецизно евидентиран. Закључујем то из бројних споменика и обиљежја које сам обишао или за које сам сазнао.
Број Бошњачких Жртава нигдје није прецизиран нити је сегментиран. И све се чини да то жртвенисање траје унедоглед.
А главна чињеница, о броју од преко осам хиљада, није установљена и не може бити установљена. Чак и страни аутори о томе пишу у разложним и документованим радовима. Последњи број есенесдеовог научног часописа Аргументи доноси о тој теми два обимна текста, један српског, један страног аутора.
Квалификација злочина у Сребреници, који се није догодио на једном мјесту, Геноцидом, такође је само политичка и судска, и није у складу са чињеницама.
Ради се о Стријељању Ратних Заробљеника. А не о Геноциду.
Комисија, коју сам раније предлагао, имала би тежак посао. Прво. Због политичког окружења. Друго због непостојања докумената. Нешто их има у Архивама које подлијежу роковима приступа, нешто их има у приватном власништву а највећег дијела нема. Јер је то било вријеме, и територија, хаоса.
Мени би, рецимо био занимљив списак оних који су задужили оружје, муницију, бомбе и слично, у Сребреници. У тој задњој години рата. Па, онда, оних који су примали помоћ, брашно, уље. Књига ВОБ-8, не знам како се то у бошњачкој војсци звало.
Извјештај те Комисије би прихватила Република Српска и више нико. Чак ни Србија, ако би се радило о овом мозаику власти.
Свијет и Сарајево не признају ни једну Српску Жртву на подручју Сребренице. Да признају Орић и њих још десетине, већ би трунули у затвору. И таквих десетина диљем БиХ.
Стога је непотребно предлагати удруживање и сарадњу два Геноцида.
Такав приједлог не може пријећи препреке које су пред њим. Фалсификовање квалификације Злочина Стријељања Ратних Заробљеника и непризнавање Српских Жртава.
Али је, што је битније, непотребно због дозе неозбиљности коју носи такав приједлог.
Република Српска треба Злочинима над Србима приступати крајње озбиљно, гдјегод су се догодили.
Она нема другог посла у тој сфери.
Нама се не смије догодити да се послије педесет година открива Јадовно.
А остали нека воде рачуна о злочинима над њима. Нека их трже и естрадизују како им воља.
Најбољи деманти фалсификата и блаћења Срба јесу истине о злочинима над Србима.

А Историја ће једног дана, када то никоме од нас не буде било важно, рећи своје.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Blog-ovi Rajka Vasica i Citati forumasa "Zmija"

Post by ZMIJA »

Чланови Предсједништва БиХ, Изетбеговић и Човић, разговарали са адвокатицом Насера Орића. Цијеним да је то веома значајан Државнички Чин.

Мајке Енклаве Сребреница и Жепа катранишу људе, ваљају у перје и спремају ломаче.

Ако ћутиш, људи сматрају да се слажеш и да им одобраваш. А будале сматрају да их подржаваш и да си са њима

Кад се Велики нечега играју, гледај да не доносиш ни лопте. Ако икако можеш.

Како Грчка, која само што није уништена од Запада, смије потписати меморандум са Русима а Србија није смјела рећи ни да би потписала.

Лавров је јасно рекао да Русија стоји иза очувања принципа Дејтонског Споразума. Не мора да каже да стоји иза Републике Српске.

Вучић. Нећемо подржати Резолуцију, спреман сам да идем у Сребреницу.
Васић. Погубна је политика Ћути и извршавај.

Драган Чавић као Срки Пухало. Позваће грађане на демонсграције.

Како политичари Балкана причају о Великим Силама и Лидерима, тако ће и Змај, по шиповачким селима, причати да је све појебао у Паровима.

Живот није преварант. Све што наручиш, платиш и заслужиш, испоручи. Само се неки веселе што одмах није стигла испорука.

Орић. Нећу жив у Србију.
Што се мене тиче, остани мртав и у Швицарској.

Милановић, СДП Хрватске, унутар странке, поново постао Лидер. То не бива. Као што се ни други пут не може бити јебан први пут.

Амбасадору Иванцову могу да поручим да прво дође до свог помирења у Украјини. Наше помирење нека остави на миру и непомијерању.

Мађарска, нпр, на својој граници подиже Зид, Ограду. Србија, на својој, подиже Косово.

Они који опишу Реалност, они су Екстремни. Они који лакирају балегу, они су Демократи, Еуропејци, Мултиетничари.

Србија још није затражила изручење Орића. Чекају да се претвори у Страног Инвеститора, ли.

Колико је Србија важна. Сваки Курц зна за Поглавља.

Рамбо Амадеус одржао предавање на бањалучком ФПН. Послије Северине у Дневнику РТРС, и Рамба, очекујем и Мацу Дискрецију и Цицу Мистерију.

Ови из сарајевског Ослобођења су потпуно предозирани. Очекивали бурну реакцију Додика на отказивање посјете Николића Сарајеву.

Вучића брне стање у БиХ. Иди, бре, у Пирот, кад те човек лепо зове. Не брини туђе бриге. Кад си се последњи путе мешао, једва се извукосмо.

Владике и Дачић гледају Парове.
Шта је ту вест. Као да не живимо међу Паровима.

Хрвати, Бугари, Румуни. Најсиромашнији у ЕУ.
Сирома сам ал сам бесан.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

Post Reply