Blog-ovi Rajka Vasica i Citati forumasa "Zmija"

Politička dešavanja u Republici Srpskoj i BiH

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Bosna i Hercegovina

Post by regeman »

za jna si u pravu i te objekte gradjene za ogromnu armiju, danas nemaju ni jedan odsto ulozene vrijednosti.
Ali od tog duga koji je SFRJ imala sto Svabo pominje se sve sto danas imamo izgradilo, dom kulture, bollnica, i taj skrnavi vodovod, skole..opstina je danas duzna 20 mil.km sada a sta imamo..nijedan objekat...i tako od svake do svake opstine...
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Bosna i Hercegovina

Post by aquarius »

Pa o tom i pričam cijelo vrijeme.
Dodo & sateliti pohapaše i uložiše u svoje portfelje, a komunisti u vukojebine i beton. Ko je pošteniji !?

Klasičan primjer. Prave škole u Pičkovcima Donjim za 300 đaka, a realno istu tu školu zatvore za godinu dana.
U Prnjavoru se OŠ B.Ćopić raspada i nema para ni za rekonstrukciju, a kamoli za novu školu.
Poenta je što u Pičkovcima živi Baja koji ima pilanu, pare i 500 glasova za izbore. A i politički je korektno ulagati
u selo.
Такав начин планске економије није ваљао, па ке радничка класа, по први пут у историји људске цивилизације, извела капиталистичку револуцију и прешла на тржишну економију.
Valjao je, ali nije radnička klasa izvela kapitalističku revoluciju, nego ostrašćeni Titići, koji su sve do jednog željeli biti Tito poslije Tita, a i da njihovi džepovi budu malo ravnopravniji u odnosu na proleterijat. Potom su Titići "demokratski" promjenuli kapu pa umjesto petokrake stavili ko ljiljan, ko šahovnicu, ko kokardu pa nas prvo pozavađali, krvi nam se napili, a sad zadužili da nam praunuci moraju vraćati zaduženo.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Bosna i Hercegovina

Post by regeman »

Pa stoji i to, tadasnja sfrj je kretala od nule, ova nova poderana je samo kval.nadgradnju trebala izvesti. A za titiće, vladaće jos deset godina ta generacija. Titićizam je odomaćen među rajom..
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Bosna i Hercegovina

Post by ZMIJA »

Pohapali su neki i prije Dode,ako je Dodo personifikacija hapanja, sada je in biti protiv Dode, jer je on trenutno legitimna meta onih isti kojima se oteo kontrli ,raznih Munova i Rikera prije svega, trećerazrednih zapadnih činovnika.
Naravno da su pošteniji komunisti jer su pravili betonske brane za hidrocentrale iz koji i danas dobijamo električnu struju, i mostove preko koji prelazimo sa jedne na drugu stranu obale.,Krički most i mnogi drugi svjedoče o tome.
Naravno da je bilo politički i fabrika i škola u onom sistemu,pod poznatijim nazivom promašene investicije, što automatski ne podrazumjeva da je to rezultat planske privrede ,koji mnogi mudroseri sa zapada objašnjavaju nama ovdje kao retrogradan koncept privrednograzvoja, a svi znamo da i takozvana EU počiva na principima planske privrede i kvotizacije.
U Palačkovcimai ne samo Palačkovciuma,nebrojeno je betonski spomenika gluposti,ne samo u državnoj već i u privatnoj svojini,gdje su ljudi nesumice ulagali svoj krvavo zarađeni novac ,jednostavno to nije rezultat racionalnog razmišljanja, kako države tako i pojedinca.
Nije radnička klasa izvela kapitalističku revoluciju,ali ju je započeo Lex Valensa u brodogradilištu Gdnjsku ,gdje su se tvorci novog svjetskog poredka/globalisti/ poslužil oprobanom metodom radničkog nezadovoljstva kao u ostalom i nekim predhodnim revolucijama.
Evolucija titića u srbiće,hrvatiče i musamaniće je nešto najgore šta nam se moglo desiti i šta nam se desilo na ovom brdovitom Balaknuali to je istoriski mentalitet i komleks podaništva ljudi na ovim prostorima koje je Andrć najbolje opisao u svojim djelima.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Bosna i Hercegovina

Post by aquarius »

Protiv sam svih kojima je "hapa" životni moto. I Dodo i Prijedodići.
Ruku na srce, oni prije Dode su obični kokošari u poređenju sa Dodom i jaranima.

Klara Šuman je bila lijepa ali je ova crvena ipak mnogo ljepša :
Image

Nije trend u pitanju. Dodo je samo trenutni "hapaš". Za pređašnje sam "hapaše" govorio slično.
Nemojmo sad i kriminal obući u strnački dres.
Lopina je uvijek lopina ;)
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Bosna i Hercegovina

Post by ZMIJA »

Vidiš koliko je petokraka na ovim ,,dragim'' papirićima, samo nisu u večini crvene, već su pojeljele, kao i oči većine današnjih mučenika ,kako mučenika tako i grešnika .
Misliš na Klaru Cetkin : :smt004 :smt004
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
schwabo No1
Posts: 658
Joined: 25.05.2009. 15:06

Re: Bosna i Hercegovina

Post by schwabo No1 »

:D

Image

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Bosna i Hercegovina

Post by aquarius »

schwabo No1 wrote:
Image
Moja prva ljubav :)
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
schwabo No1
Posts: 658
Joined: 25.05.2009. 15:06

Re: Bosna i Hercegovina

Post by schwabo No1 »

aquarius wrote:Komunizam i renesansa
То што ме повезујеш са комунистичкоом идеологијом могу некако и сварити, неупућен си, закључујеш "по дифолту" и не замјерим ти. Не знам само до куда ти идеја да ме повезујеш са хашишом и хашишарима. Ја још увијек куцкам по тастатури рачунара који сам лани узео од Дражена, а још му нисам платио. Надам се да ме нече због тога уврстити у организовани криминал.
Хтио сам да ти кажем ово: ма шта ми мислили, нема просперитета и благостања без богатих људи. Ако будемо сваких педесет година пљачкали и стрељали богате, остадосмо сиромаси до вијека. Како је ко дошао до богатства, ствар је пореске политике и полиције.
Ако је неко криминалац, мјесто му је у прдекани.
Ако било ко од нас има чињеницу о криминалу, а не упозна са тим органе гоњења - и сам је криминалац.
Ако било који полицајац не поступи по сазнању о почињеном кривичном дјелу - и сам је криминалац.
Ако било који тужилац одбаци предмет као неоснован, а у њему има елемената кривичне одговорности и он је криминалац.
Ако судија ...
Ма шта тупим. Ј.би га, ил он није криминалац, ил смо сви криминалци. А можда је то само посао ситних гологузана и фукаре. :D

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Bosna i Hercegovina

Post by ZMIJA »

Ma koja je to ideologija dobra kao takva ,jel možda ova nacionalno -nacionalistička, što je sada na sceni, u kojoj smo se klali ko volovi, i pljaćkali do istrebljenja ,a kao komunistička je posebna, samo nje se treba da stidimo jeli.
Stidi mo se mi sami sebe prije svega ,manje više svi suvremenici ovih ,,klimatskih promjena''
i komunizamje idealno zamišljen, ali su ga fukare sjebale, kako će sjebati i ovu kapitalističku filozofiju koja dominira globalno u svijetu.
U pravu si, svi smo mi po malo kriminalci,neko manje neko više, da nije tako ne bi živjeli kao afrička plemena ,čak će nas i oni prestići.
Trebamo se svi u ogledalo prvo pogledati i upitati se, šta nam se ovo desilo, i šta nam se dešava, i kuda svi zajedno gonimo.
Zašto ne izlazimo na te ebene demokratske izbore, koje imao svake dvije godine, i ne mjenjamo te na koje kukumačemo,ko nam je zato kriv,upitajmo se jesmo li pošteni prvo sami prema sebi, pa onda i prema drugima.
Imamo li mi uopšte ikakvih ideja ,kao narod uopšteno govorim,da promjenim prvo vlastiti mentalitet ,mišljene u glavama za koje mislimo da su najpametnije na svijet i sretno živimo u tom ubjeđenju,živimo u prošlost koju gledamo iz pred prošlosti, a sadašnjost i budućnost za nas ne postoji,jer se hvalimo sa nečim s čim se lud ponosi, a čega se pametan stidi.
Mi smo u svim mogućim krizama, koje jedno nazovi društvo uopšte može snaći da ne nabrajam.
O kakvom moralu ,poštenju mi danas možemo govoriti ,ne trebaju nama ni tužioci, ni sudovi ni zatvori, mi smo jedna velika prdekana u kojoj je nedefinisana pravila života.,kao društvo eto sreće da smo bar robovlasničko ,jer robovlasničko društvo je bilo bolje, jer jedna većina robovlasnika je i te kako brinula za svoje robove, imali su šta raditi, šta jesti, gdje spavati, i mogli su se u neograničenom broju razmnožavati, jer dobri robovi ili velik dio njih su znali i te kako biti privelegovani i nagrađivani od svojih robovlasnika, koje su svaki dan viđali na plantažama ,a mi svoje današnje eksploatatore nit vidim nit čujemo, nit znam kojim robovlasnicima pripadamo.
Odoh ja predaleko pardon.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
corkan
Posts: 733
Joined: 04.07.2007. 18:07
Location: Moj ranč

Re: Bosna i Hercegovina

Post by corkan »

aquarius wrote:
schwabo No1 wrote:
Image
Moja prva ljubav :)
ova ti je bila naj vernija ove današnje su nekako potanke.
"Da se Drazin barjak vije, ne bi bilo Albanije,
i bila bi Ravna Gora na tri juzna Srpska mora

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Bosna i Hercegovina

Post by aquarius »

schwabo No1 wrote:То што ме повезујеш са комунистичкоом идеологијом могу некако и сварити, неупућен си, закључујеш "по дифолту" и не замјерим ти. Не знам само до куда ти идеја да ме повезујеш са хашишом и хашишарима.
Ako kritikujem dio tvog posta ne znači da kritikujem tvoju ličnost. Ništa ja ne zaključujem po defaultu. Mislio sam na činjenicu da je bolje dati narodu nešto da radi nego da kritikuje vlast. ( Vlast voli da slobodoumne naziva drogerašima i hašišarima pa otud asocijacija). Ti si svoje pošteno odradio i nagrađen si za to. Zar ne ? Otkud sebe nađe u hašišarima, nije mi jasno !? Kritikovao sam i Zmijino mišljenje pa se on ne nađe prozvanim :)
schwabo No1 wrote:Ја још увијек куцкам по тастатури рачунара који сам лани узео од Дражена, а још му нисам платио. Надам се да ме нече због тога уврстити у организовани криминал.
Ovo ti stvarno nije trebalo, ali neka, do tebe je :/
schwabo No1 wrote:Хтио сам да ти кажем ово: ма шта ми мислили, нема просперитета и благостања без богатих људи. Ако будемо сваких педесет година пљачкали и стрељали богате, остадосмо сиромаси до вијека. Како је ко дошао до богатства, ствар је пореске политике и полиције.
Niko nije rekao da su svi bogati ljudi lopovi, sačuvaj Bože. Mnogo njih je svojim poštenim radom steklo to što ima. Meni smeta to što postoje indicije da aktuelna vlast ( a ako hoćeš i ona bivša ) ima svoje prste u organizovanom kriminalu i korupciji, a ti napadaš svakog ko se drzne da kritikuje njihovu bahatost.
schwabo No1 wrote:Ако је неко криминалац, мјесто му је у прдекани.
Ništa više i ništa manje od toga.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
schwabo No1
Posts: 658
Joined: 25.05.2009. 15:06

Re: Bosna i Hercegovina

Post by schwabo No1 »

aquarius wrote:Otkud sebe nađe u hašišarima, nije mi jasno !?
Ево овдје:
aquarius wrote:... da bi nezaposlena inteligencija i nadobudi svepametni hašišari imali šta raditi mjesto što kuckaju po tastaturama u tatinim i maminim sobama izgrađenim za vrijeme druga Tite...
Нема ту ништа лично. Таман да си и мислио лично на мене, знаш да ја не замјерам. Поготово, ако човијек износи своје лично виђење.

Мени је жао што се на разне начине у Републици Српској ствара једна атмосфера апатије, опште пропасти, безизлазности и немогућности изласка из кризе. Као, једини начин је да се ухватимо мотака, говнавих, па све помлатимо и порушимо. Онда лијепо укинемо Републику Српску, осунетимо оно што је остало и сви живимо сретни и задовољни ...
Ма хајде, молим те.

Требало би у ствари да славимо људе који су способни да покрену бизнис којим ће зарадити брдо пара, а у исто вријеме запослити стотине и хиљаде најамних радника који неће рачунати колико је зарадио њихов газда. Доста је било сједити на прагу и молити бога да комшији цркне крава. Треба почети макар од козе. :D
И на крају, да, поштено сам одрадио своје и задовољан сам са својим статусом. Ја сам пензионер који је задовољан са висином пензије, јесам и борац прве категорије који је задовољан са висином мјесечног додатка, и РВИ који се не жали на висину инвалиднине. Јесам и старији чикица који се не жали на здравље и не даје пола пензије за љекове.
Све то ме чини сретним и ведрим и у стању сам да се радујем туђем успјеху као да је мој. Мени је живот лијеп.

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Bosna i Hercegovina

Post by aquarius »

Pogrešno si protumačio. Na tebe se to nije odnosilo.

Apatije ima i to zahvaljujući lošim uslovima života, besparici, besciljnosti...
Direktne zasluge za to ima vlast koja ništa ne radi da posljedice krize suzbije ili barem ublaži.
Sada je to Dodik, sutra Bosić, prekosutra ko zna ko.

Zadovoljan si visinom penzije i invalidnine !?
Onda si rijedak slučaj. Znam mnoge penzionere i RVI koji jedva preživljavaju.
Njima život sigurno nije lijep.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Bosna i Hercegovina

Post by KAMIKAZA »

schwabo No1 wrote:
Мени је жао што се на разне начине у Републици Српској ствара једна атмосфера апатије, опште пропасти, безизлазности и немогућности изласка из кризе. Као, једини начин је да се ухватимо мотака, говнавих, па све помлатимо и порушимо.
.
Ako rusimo da bi napravili bolje,onda je to opravdano,u poslednjoj borbi je ucinjeno bas obrnuto i mi opet pokusavamo da opravdamo i takav postupak.

schwabo No1 wrote: Онда лијепо укинемо Републику Српску, осунетимо оно што је остало и сви живимо сретни и задовољни ...
.
Ukinuti Republiku Srpsku,to je tesko,jer ne mozes ubiti nekoga ko je ubijen pri samom porodu,ubila ju je pogresna politika od pogresnih ljudi,nedaj da te zavaraju Dodikova bukanja o odcjepljenju,jedan bubreg se ne moze podjeliti trojici i da svi prezive,a da bi jedan ostao ziv moraju umrijeti ona dvojica,mi smo jedni od te dvojice,jer imamo samoizabrane ovnove na vlasti.Reci ces pa narod je birao,ali kako i koga neces obrazloziti,pa da pitam prije nego sto nam odgovoris,kako smo mi birali ? Meni licno neko servira listu od par ovnova koji su isti samo imaju malo manje ili vece rogove,i ja trebam da okruzim,svaki je pogresan,a pogresno je i da ne izaberem ni jednoga.Ko ih je doveo na tu listu je isto tako upitno,neko kao i ja koji je dobio listu pred nos i trebao je da probere svoga partijskog ovna,svi isti,svi ovnovi i koga god uzmes ne valja,pa uzmes onoga za koga ti kazu da je dobar,i tako na dole do dna,svejedno sa koje strane krenes sve ovnovi.I kad razmislis,onda shvatis da smo samo u stvari mi ti koji hocemo da cuvamo RS,ovnovima je svejedno oni ce na svakom pasnjaku biti ovnovi dok je nas ovaca.
schwabo No1 wrote:Требало би у ствари да славимо људе који су способни да покрену бизнис којим ће зарадити брдо пара, а у исто вријеме запослити стотине и хиљаде најамних радника који неће рачунати колико је зарадио њихов газда. Доста је било сједити на прагу и молити бога да комшији цркне крава. Треба почети макар од козе. :D .
:smt023
schwabo No1 wrote:И на крају, да, поштено сам одрадио своје и задовољан сам са својим статусом. Ја сам пензионер који је задовољан са висином пензије, јесам и борац прве категорије који је задовољан са висином мјесечног додатка, и РВИ који се не жали на висину инвалиднине. Јесам и старији чикица који се не жали на здравље и не даје пола пензије за љекове.
Све то ме чини сретним и ведрим и у стању сам да се радујем туђем успјеху као да је мој. Мени је живот лијеп.
Mislim da si jedini u bivsoj Jugoslaviji ,ali lijepo je znati da naj sretniji penzioner zivi bas u nasem gradu. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
schwabo No1
Posts: 658
Joined: 25.05.2009. 15:06

Re: Bosna i Hercegovina

Post by schwabo No1 »

KAMIKAZA wrote:Mislim da si jedini u bivsoj Jugoslaviji ,ali lijepo je znati da naj sretniji penzioner zivi bas u nasem gradu.
сретан
сретнији
најсретнији - састављено (да се Грлица не увриједи)
иако норма српског језика признаје, и чак даје предност облику
срећан
срећнији
најсрећнији

Најсретнији пензионер је онај који добије седмицу на Лоту и касира који милион еврића, само је питање да ли је он тада задовољан. Ја сам о томе говорио. Ја сам задовољан човјек. Мени је живот лијеп. Нису најважнија материјална добра у животу. Треба знати уживати у ситницама којима смо свакодневно окружени. Ако је човјек позитиван, догађају му се само лијепе ствари. Негативцу је и добитак на Лоту несрећа: добио само два молиона, а могао је четири!

Зашто о овоме расправљамо на теми Босна и Херцеговина? Зато што је то држава у којој формално-правно егзистирамо и у којој морамо очувати и Републику Српску. Покушајте замислити будућност ваше дјеце у држави у којој ће Рејс ул Улема имати главну ријеч, у којој је Марш на Дрину фашистичка химна, Његош нациста а Гаврило Принцип терориста.

Мало више позитивне енергије, мало ентузијазма и задовољства није на одмет.

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Bosna i Hercegovina

Post by aquarius »

Покушајте замислити будућност ваше дјеце у држави у којој ће Рејс ул Улема имати главну ријеч, у којој је Марш на Дрину фашистичка химна, Његош нациста а Гаврило Принцип терориста.
Slažem se sa Kamijem da je ovako crn scenario malo vjerovatan.
Možemo se mi neslagati oko sitnica ali opstanak na ovim prostorima uz
poštovanje vjerskih, ljudskih i drugih sloboda nesmiju biti predmet rasprave.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Bosna i Hercegovina

Post by KAMIKAZA »

U gramatici sam slab,jer ste me vi ucitelji slabo naucili :D sta ocekujes od nekoga koga su ucili Mladen Cvijetic i Ratko Kraisnik. :D
schwabo No1 wrote:Покушајте замислити будућност ваше дјеце у држави у којој ће Рејс ул Улема имати главну ријеч, у којој је Марш на Дрину фашистичка химна, Његош нациста а Гаврило Принцип терориста.
Ako se ne prestanemo qrciti mogli bi osvanuti u drzavi u kojoj kako ti kazes Rejs Uema ima glavnu rijec,malo nas je da na cjeli svjet udarimo oruzjem,a pameti nemamo.Bar ne u vladajucoj strukturi. :wink:
Rado bi ublazio rijeci pjesnika ,ali ima nacionalizma mozda cak i nacizma u ovom sto si pomenuo.

Mars na Drinu ide ovako

U boj krenite junaci svi kren te i nezalte zivot svoj
cer da cuje tvoj cer nek vidi boja reka Drina
slavu hrabrost i junacku ruku srpskog sina.
Poj,poj,Drino,vodo hladna ti
Pamti price kad su padali
Pamti hrabri stroj
Koji je pun ognja,silne snage
Proterao tudjina sa reke nase drage.
Poj,poj Drino,pricaj rodu mi
Kako smo se hrabro borili
pevao je stroj,vojevo se boj kraj hladne vode
Krv je tekla
Krv se lila Drinom zbog slobede.

A Njegos je pisao ovako

Crnogorče, care mali,
Ko te ovde još ne fali?
Mačem biješ, mačem sečeš,
Mačem sebi blago tečeš,
Blago turska glava suva,
Kroz nju vetar gorski duva

Nije li ovo Njegosev stih,jedan od blazih,osjeca se u njegovoj svakoj pjesmi nacionalizam :wink:
A Gavrilo je terorista,bez daljnjeg,jer svako ko izvrsi atentat bez obzira na razlog i ubjedjenje on se smatra takvim.

Malo vise tolerancije nam nebi naskodilo svima,politika i politicari su jedno,mi obicni smrtnici drugo,mi smo i jedni i drugi kaznjeni sa tim sto smo se rodili ovdje i sto imamo ovakvu vlast,ne samo danas vec u poslednjih 1000 godina. :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
schwabo No1
Posts: 658
Joined: 25.05.2009. 15:06

Re: Bosna i Hercegovina

Post by schwabo No1 »

KAMIKAZA wrote:sta ocekujes od nekoga koga su ucili Mladen Cvijetic i Ratko Kraisnik.
Да није Десић, овај Краишник ми је непознат! :D

Сад још мене сврстај у националисте и нетолерантне људе, па ми уљепшај дан.

Нико теби не спори да се опредјељујеш према властитим убјеђењиима. Ако ти мислиш да су од непроцијењиве историјске вриједности рушевине аустроугарских касарни из којих су кретали да пале, убијају нејач и силују по Србији, онда је нормално да је за тебе Марш на Дрину фашистичка пјесма. За мене није, и неће бити.
aquarius wrote:Slažem se sa Kamijem da je ovako crn scenario malo vjerovatan.
Аква, није то сценарио, то су чињенице. Тако је тренутно, а како ће бити зависи по чијем ће сценарију да се одвија радња у будућности.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Bosna i Hercegovina

Post by KAMIKAZA »

schwabo No1 wrote:Да није Десић, овај Краишник ми је непознат! :D

.
Ma to je taj :D od kud sam iskopao jadnog pokojnog Ratka Kraisnika ne znam ni sam :D odlutaju mi misli,nesto sam u zadnje vrijeme u opsajdu,zato vise i ne pisem,bar dok ne dodjem malo sebi :wink: Mene nema ko nije ucio od 1-4 ,Kata,Muruveta,neka Gordana,Ratko,Mladen.... sad mi je nesto malo jasnije sto su se mjenjali tako cesto,bio sam naporan djak. :)
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Bosna i Hercegovina

Post by aquarius »

Bogu hvala pa još uvijek nisu činjenice.
Niti je reis glava, niti je RS pred ponorom.
Mislim da se opet pokušavaju poturiti priče o "propasti RS"
da bi se skrenula pažnja sa osnovnih, životnih pitanja.
Barem je to do sada bio scenario u više navrata.

Marš na Drinu sigurno nije fašistička himna. Mislim da se zbog ove teze Stanislav Binički okreće u grobu.
Za nekoga je Princip terorista, za nekog heroj. Meni se čini da su njegov patriotizam iskoristili neki sa strane, kojima je
u to vrijeme itekako odgovaralo da Austrougarska uđe u rat sa Srbijom ;)
Njegoš nacionalista, zanimljiva konstatacija s obzirom da je vladika svoj vijek proveo u vrijeme kada su svi evropski narodi
žestoko gradili svoje nacionalne pozicije. Pogotovu poslije 500 godina ropstva pod stranim okupatorom.
Za to vrijeme je pokazao visok stepen tolerancije.

Alija Izetbegović je u kolijevci bratstva i jedinstva 1970. napisao :
NAŠ CILJ : Islamizacija muslimana
NAŠA DEVIZA : Vjerovati i boriti se
Njegove teze nisu bile nacionalističke !?
Njegovo vjerovanje nije predstvaljalo prijetnju po ostale narode i narodnosti u bivšoj SFRJ !?
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Bosna i Hercegovina

Post by KAMIKAZA »

aquarius wrote:
Alija Izetbegović je u kolijevci bratstva i jedinstva 1970. napisao :
NAŠ CILJ : Islamizacija muslimana
NAŠA DEVIZA : Vjerovati i boriti se
Njegove teze nisu bile nacionalističke !?
Njegovo vjerovanje nije predstvaljalo prijetnju po ostale narode i narodnosti u bivšoj SFRJ !?
Nekad mali crv pojede veliku jabuku.Alija je ostao i opstao jer je nekom pasao i trebao,svaka vlast ostavlja oko sebe te i takve crve,da bi ih pustili u datom momentu,bivsa Juga je mogla sve svoje unutrasnje protivnike da ukloni jednim sitnim udarcem,ali je ipak uklonula one koji su to htjeli i zagovarali,umjesto metka u celo oni su odlezali par godina i izasli jos obuceniji i sposobniji,dok su one koji su trazili uklanjanje takvih kao Alija i Tudjman trpali na goli otok, te nazovi ekstremiste, su drzali kao malo vode na dlanu,jer kako bi se narod drzao pod strahom i kontrolom da nema ekstremista,i danas se to radi,mi sami sebi prijetimo,sami se branimo itd a uperamo prstom u druge.Ljudi moraju da shvate da niko nije prijetnja RS osim nas samih,niko nas ni ne spominje,pa onda mi pustamo glasine da se o nama prica.Ima ekstremista koji bi zasigurno imali zelju da RS nestane,ali ih jednako ima i medju muslimanima ,hrvatima i srbima,ovi prvi dvoje nam nisu opasnost,poslednji tj.mi smo opasni po RS. :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Bosna i Hercegovina

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
schwabo No1
Posts: 658
Joined: 25.05.2009. 15:06

Re: Bosna i Hercegovina

Post by schwabo No1 »

.[/quote]
Mene nema ko nije ucio od 1-4 ,Kata,Muruveta,neka Gordana,Ratko,Mladen.... sad mi je nesto malo jasnije sto su se mjenjali tako cesto,bio sam naporan djak. :)[/quote]

Немој ти мени "нека Гордана", да не би дошло до гужве!!!
:lol: :lol: :lol:

marijamala
Posts: 303
Joined: 25.08.2010. 23:52

Re: Bosna i Hercegovina

Post by marijamala »

:-)
Jest, ta neka je neke bas dobro naucila, kao npr. onog malog "neko iz mase" na forumu

Post Reply