Blog-ovi Rajka Vasica i Citati forumasa "Zmija"

Politička dešavanja u Republici Srpskoj i BiH

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

User avatar
Dripac
Posts: 818
Joined: 05.07.2005. 21:39
Location: Kestengrad
Contact:

Potpisujem

Post by Dripac »

Mr X wrote:Samo mogu reci to da je rat naj vece zlo koje moze da zadesi covjeka ili drustvo. Mnogo i previse mnogo je bilo u ne davnom ratu sr*nja i stradavanja,pa zar treba opet? Stisajte malo tenzije pojedinci,jer ovo su toliko ozbiljne stvari o kojim pisete da garantujem da niste ni svjesni tezine ove rasprave!
Potpisujem ti ovu izjavu Mr X!
Scout group "Chestnut City"

Image

An Investment in Scouting is an Investment in the Future of Prnjavor
http://www.kestengrad.org
http://www.kodpetlampi.wordpress.com

User avatar
che
Posts: 1297
Joined: 07.01.2007. 21:49
Location: Havana
Contact:

Post by che »

NEMA FRKE NEMA RATA BEZ JASERA ARAFATA :P

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

Babrinjo wrote: Seljo po tvom nicku si orginal Balija hehehehe ppk eto vidis u tome je razlika izmedju nas dvojice.A ti se malo sakrio u Austriji pa ti kao ogromni patriota Republike Srpske!!!!Sto se ne vratis u nju pa pomognes da napreduje :)))
Sta se uzbudjujes, samo sam zaboravio jedno slovo! :)
A, kako to- ja pricam o lovu na zeceve, a ti iz toga izvlacis zakljucke o nekom patriotizmu i pomaganju/nepomaganju ?? Nidje veze.. Nebitno..

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Image
Image

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Post by murgo »

SREBRENIK, 17.03.2009

PRESS RS

TEROR U GORNJOJ MAOČI
MUDŽAHEDINI OTELI IMANJA!


Stanku Jovanoviću i njegovim sunarodnicima Karavlasima mudžahedini i njihovi sledbenici Bošnjaci oteli su vekovna imanja u Gornjoj Maoči i prete da će ih pobiti ukoliko im se približe

UZURPIRANA IMOVINA PORODICE JOVANOVIĆ... Kuća uništena, a mudžahedini u istom dvorištu prave novu

Stanko Jovanović (55), iz sela Gornja Maoča u opštini Srebrenik u FBiH, već deset godina bezuspešno pokušava da vrati u posed svoje imanje koje su uzurpirali mudžahedini, baš kao i njegovim komšijama i sunarodnicima Karavlasima, a svaki put kada je to pokušao, jedva je živu glavu izvukao.

Iako su mu uzurpatori, mudžahedini iz arapskih zemalja i njihovi sledbenici Bošnjaci, pretili da će ga zaklati, nabiti na kolac i glavu odrubiti, stavljali mu nož pod grlo, psovali četničku i cigansku majku, tukli ga i pljačkali odnoseći mu sa novčanikom i parama i sve lične dokumente i poručujući mu da se ni on ni bilo ko njegov više nikada ne vraća u Gornju Maoču, Jovanović tvrdi za Press RS da nadležni u opštini, uključujući i policiju, punu deceniju nisu ni prstom mrdnuli kako bi bar pokušali da zaštite njegova osnovna ljudska i imovinska prava.

Vlast ih štiti

- Svaki put kada bih prijavio šta mi se desilo prilikom pokušaja obilaska mog imanja koje su nezakonito prisvojili mudžahedini, policija FBiH bi samo mene privodila na informativni razgovor u Srebrenik kao da sam ja kriminalac! Stekao sam utisak da svi tačno znaju šta se dešava u Gornjoj Maoči, ali da se tamošnje institucije zaštitnički postavljaju prema mudžahedinima koji su uzurpirali imovinu nas Karavlaha, viševekovnih stanovnika Gornje Maoče. U svojoj strogo zatvorenoj zajednici, na našim imanjima, mudžahedini sada žive normalno, uzeli su ovdašnja muslimanska imena i rade šta žele.


Novi život karavlaških porodica u Batkoviću

Većina od stotinak karavlaških porodica iz Gornje Maoče, među kojima i porodica Stanka Jovanovića, posle rata izgradila je kuće u selu Batković kod Bijeljine.

- U Batkoviću je i pre našeg dolaska živelo oko 500 pripadnika naše etničke zajednice. Sa nama doseljenicima, danas u Batkoviću ima blizu 200 kuća Karavlaha. Poreklom smo iz Rumunije i pravoslavne smo vere. Naši preci su deci vremenom počeli da daju srpska imena i prezimena, mada se i danas svi trudimo da zadržimo bar osnovno poznavanje rumunskog jezika koji smatramo maternjim - kaže zet Stanka Jovanovića, Ratko Stojanović.

Od rukovodstva opštine Srebrenik stalno dobijam uveravanja da će mi imovina biti oslobođena, ali još ništa nije konkretno urađeno. Naprotiv, letos sam video da su mudžahedini počeli da grade svoje kuće na našim imanjima, pored naših uništenih i opustošenih kuća. Na privatnoj zemlji grade čak i zajednički parking i bazen za napajanje stoke u centru sela - priča Jovanović i tvrdi da mu je prilikom poslednjeg pokušaja da obiđe imanje pretio izvesni Mirsad Čehić koji mu je poručio da će mu sve pobiti ako se ponovo pojavi u Gornjoj Maoči.

Jovanović ističe da je za poslednjih deset godina nekoliko puta gledao smrti u oči, odnosno svaki put kada bi pokušao da se bar približi svom rodnom kraju.

- Mudžahedini su mi uvek pretili, fizički i psihički me maltretirali, a policija je sve to neretko i sama gledala i, ako je nešto i činila, podržavala je njih, a ne mene! Karavlasi su u Gornjoj Maoči živeli više od 300 godina, ali su 1992. godine sve porodice proterane. Rasuli smo se širom Evrope, pošto je većina ljudi iz našeg sela i pre rata obezbeđivala egzistenciju radeći po Nemačkoj i drugim zemljama zapadne Evrope. Niko se nije vratio u naše selo. Retki srećnici uspeli su da prodaju kuće, ali većina još ne može da uđe u posed svoje imovine. Ja sam rešenje za povraćaj imovine dobio tek 2002. godine ali tek tada je nastao pakao za mene i moju porodicu - kaže Jovanović.

Stalne pretnje

On dodaje da se gotovo ceo radni vek nalazi na privremenom radu u Nemačkoj i ističe da je planirao da se vrati u rodni kraj. Međutim, već 2003. godine postalo mu je jasno da to neće biti nimalo lako.

MUDŽAHEDINI MU NE DAJU NI DA PRIĐE SVOJOJ IMOVINI...Stanko Jovanović, vlasnik imanja u Gornjoj Maoči
- Te godine nameravao sam da oberem šljive u svom voćnjaku u Gornjoj Maoči i čak sam poveo i najamne radnike. Naivno sam poverovao da ćemo biti bezbedni, jer sam svoju posetu najavio i snagama tadašnjeg IFOR-a. Međutim, jedan mudžahedin odmah je nasrnuo na mene. Oborio me na zemlju i prislonio mi nož na vrat, preteći da će me zaklati ako odmah ne odem. Tek kada je iznad voćnjaka počeo da se spušta helikopter IFOR-a, on i još desetak muškaraca sa dugim bradama koji su bili oko mog voćnjaka, pobegli su u šumu. Vojnici međunarodnih snaga su nas u tri vojna transportera tada dovezli do Brčkog i njihov angažman oko ovog problema završio se na tome. Moji prijatelji u Nemačkoj bili su šokirani posle mog prepričavanja ovog događaja - kaže Jovanović.

S. MIRIĆ
nema zabave bez zena i rakije

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

Vijest poput te za Srebrenik nije nista novo.. Srbi se ne smiju vracati na svoja ognjista i tu niko ne reaguje, dok su u RS dobili svi pravo na povratak i niko ih ne dira..




Nego, oglasile su se "PATRIOTE BOSNE I HERCEGOVINE" sa jako poucnim plakatima (dripac, ocekujem od tebe kometar za "ratohuhastvo)..

Image

Nesto vise na http://www.glassrpske.com/vijest/2/novo ... karta.html

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Не знам да ли је ико од вас примјетио грб?

Image

Може једно брзопотезно питање?

Колико у овом грбу има Исламски симбола :lol:

Укрштени мачеви, љиљани, круна са крстом.... е ђе су те вехабије да виде ово.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

pa cim su u pitanju ovi iz sjevernoamerickog kongresa sve mi je jasno..to redovno krka po dernecima sa ovim nasima iz ''patriotskih'' sabora po Cikagu.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
che
Posts: 1297
Joined: 07.01.2007. 21:49
Location: Havana
Contact:

Post by che »

vrsta8472 wrote:Не знам да ли је ико од вас примјетио грб?

Image

Може једно брзопотезно питање?

Колико у овом грбу има Исламски симбола :lol:

Укрштени мачеви, љиљани, круна са крстом.... е ђе су те вехабије да виде ово.
Druže,ovaj ti je simbol vise "srpski" nego nasa trobojka!

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

E da su jos ukombinovali 4 S negdje, bio bi super :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Post by murgo »

podledaj malo bolje pa ces vidjeti da su i 4 S tu...kad gledas formu plave trake onda vidis 2 S na lijevoj i 2 S na desnoj strani nazalost latinicna a ne cirilicna..
nema zabave bez zena i rakije

User avatar
che
Posts: 1297
Joined: 07.01.2007. 21:49
Location: Havana
Contact:

Post by che »

KAMIKAZA wrote:E da su jos ukombinovali 4 S negdje, bio bi super :D
Nit je 4 s niti ima veze sa Srbima. 8)

Babrinjo
Posts: 503
Joined: 06.02.2007. 21:58
Contact:

Post by Babrinjo »

Pa znaci nevalja iako ima i krstova sta bi tek bilo da ima mjesec izvjezda :)
“I personally believe winning and losing matters to you until the last day of your life.”

User avatar
Dripac
Posts: 818
Joined: 05.07.2005. 21:39
Location: Kestengrad
Contact:

Mir braco... mir!

Post by Dripac »

Meni izgleda da su ovi "ratnici" (sto nas smrtnike pozivaju na "poslednju i odlucujucu bitku" protiv bilo "cetnika", bilo "mudzahedina") ustvari puno vjestiji u koriscenju Power Point:a, Photo Shop:a i
Interneta, nego puski, bombi i vatrenog oruzja... Alijina Bosna se izgleda najbolje brani iz sjeverne amerike, bas kao sto se i Srpska najzesce brani iz Austrije, Schwice i Njemacke...

A Konjuhovcan i ja treba da se motkama tucemo gore na Prahuljama, iza skole... jer nas dvojica, "Mujo" i Dripac, mi smo eto, trave pasli dok su ovi bjelosvjetski "ratnici" plakate kreirali, i textove po "Glasu" pisali...
Scout group "Chestnut City"

Image

An Investment in Scouting is an Investment in the Future of Prnjavor
http://www.kestengrad.org
http://www.kodpetlampi.wordpress.com

User avatar
Njegovan
Posts: 4910
Joined: 04.07.2002. 18:00
Location: Republika Srpska

Post by Njegovan »

KAMIKAZA wrote:E da su jos ukombinovali 4 S negdje, bio bi super :D
Ками, није четири С већ четири оцила. :wink:
Image

User avatar
che
Posts: 1297
Joined: 07.01.2007. 21:49
Location: Havana
Contact:

Post by che »

Image
đe smo tuJ smo :wink:

User avatar
Dripac
Posts: 818
Joined: 05.07.2005. 21:39
Location: Kestengrad
Contact:

Ne znam zasto mi se toliko dopadaju regemanovi komentari...

Post by Dripac »

regeman wrote:pa cim su u pitanju ovi iz sjevernoamerickog kongresa sve mi je jasno..to redovno krka po dernecima sa ovim nasima iz ''patriotskih'' sabora po Cikagu.
Scout group "Chestnut City"

Image

An Investment in Scouting is an Investment in the Future of Prnjavor
http://www.kestengrad.org
http://www.kodpetlampi.wordpress.com

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

То је била завјера против Бошњака у Америци.

Прво су их добро напили (Срби - Бошњаке) домаћом шљивом, па су им онда пртедложили овај грб. Чим су видјели љиљане - прихватили су.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Njegovan
Posts: 4910
Joined: 04.07.2002. 18:00
Location: Republika Srpska

Post by Njegovan »

:smt005
Image

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

hvala dripac

Najlakse bi bilo da mi Srbi peceno prase sa jabukom stavimo na grb, a muslimani jagnje.
A zajednicka BH zastava da bude tijelo jagnjeta sa glavom ''krmeta'' pod nazivom pragnje.
Ko ona mitologija kerber i tako to..
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
Njegovan
Posts: 4910
Joined: 04.07.2002. 18:00
Location: Republika Srpska

Post by Njegovan »

Нек буде гузица јањећа а глава прасећа. Ипак је глава битнија. :wink:
Image

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

kod orala jeste, a kod anala nije pa ti sad vidi, kako god okrenes neko je donji :D
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
Njegovan
Posts: 4910
Joined: 04.07.2002. 18:00
Location: Republika Srpska

Post by Njegovan »

Ма морамо нешто сконтати да ми будемо на врху. :wink:
Image

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Mir braco... mir!

Post by KAMIKAZA »

Dripac wrote:Meni izgleda da su ovi "ratnici" (sto nas smrtnike pozivaju na "poslednju i odlucujucu bitku" protiv bilo "cetnika", bilo "mudzahedina") ustvari puno vjestiji u koriscenju Power Point:a, Photo Shop:a i
Interneta, nego puski, bombi i vatrenog oruzja... Alijina Bosna se izgleda najbolje brani iz sjeverne amerike, bas kao sto se i Srpska najzesce brani iz Austrije, Schwice i Njemacke...

A Konjuhovcan i ja treba da se motkama tucemo gore na Prahuljama, iza skole... jer nas dvojica, "Mujo" i Dripac, mi smo eto, trave pasli dok su ovi bjelosvjetski "ratnici" plakate kreirali, i textove po "Glasu" pisali...
ETO JA TEBE SMATRAM FINIM I PISMENIM COVJEKOM ;A TI OVAKO GRIJESIS :D
Najvece zasluge za pocetak rata u nas ima ekstremna emigracija, najjacu ekstremnu emigraciju imaju Hrvati, pa smo mi direktno iza njih,to su kao mocne familije, naravno ako zanemarimo, Muslimane, koji su kao sami neorganizovani i slabi, ali oni su u jednoj velikoj organizaciji i vezani su direktno za Alcaidu, znaci ove nase organizacije ,ma koliko bile mocne su bebe za njih,(na zalost), sve tri strane su ucestvovale kao odbrambene snage i samo u svrhu odbrane svog naroda.
Kruzi prica da Srpska ekstremna emigracija u Evropi broji skoro 500 000 pristalica, a u Hrvata je duplo jaca, znaci milion ljudi,(to su birani ljudi ,a ne fukare) oni su za duplo jaci i u Americi od nasih ali su znatno manje aktivni, tako da tamo dolaze nasi do izrazaja, moc tih ljudi je neogranicena, imaju veze od policije i suda do komunalnog, sve mogu i sve smiju, mislim ovi nasi i Hrvatski, a sta onda mislite kakve veze ima Bin Laden i njegovi, njima se vise nemoze stati u kraj bez rata kriscana protiv islama, naravno do istrebljenja, ali to je nemoguce jer su posledice katastrofalne.
E sad na ovo vase ratovanje, nije tebi niko naredio od emigracije, da ides oteti kravu muslimanu u Konjuhovce, ili da mu ides iznijeti fotelju i otjeras traktor, niti je iko ikad naredio da ga ides ubiti, ali isli ste, znaci nije kriv ovaj iz inostranstva za to sto se desilo tamo, oko tih motki :D Sve ove tri grupe su samo krive sto su vas hranile cetiri godine, i snabdjevali parama i oruzjem,da ste bili gladni, mislim na sve tri strane, rat bi prestao za mjesec, prvo bi pucali petnaest dana, pa bi se onda mlatili tim motkama i onda bi isli da radite jer ste gladni. :D Ovako ste dobijali sve i sad vam je krivo sto ste ratovali, a sta mislite, posto vidim da Srbi najvise napadaju na Srbe u inostranstvu, da nije bilo ovih odavde, mislim na Srpsku ekstremnu emigraciju i Srbe zaposlene u inostranstvu, da nije bilo tih ,koliko bi vi dugo izdrzali u ratu protiv onako organizovane druge strane, u stvari druge dvije strane, rat se vodio parama, zar vi mislite da vam je neko nesto dao za dzabe, pitao bih ja vas koliko bi izdrzala municija i oruzje od JNA, i koliko bi vam Milosevic slao da nije bilo ovih i njihovih para,kad je god zapelo za milionske cifre, kucalo se na vrata od kuce do kuce i oni su davali, a vi se danas pitate sta su radili pojedinci u inostranstvu i sto nisu bili na ratistu, neznate koliko je zivota spaseno i koliko je ratista kupljeno i od tih, ali bilo je na zalost i onih koji su prodavali, a njih ne osudjujete.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

Lazes Kami, lazes..
Evo sta rade emigranti Tamo Daleko..

http://www.youtube.com/watch?v=OOV3U8vjf3k

ovaj je jedan iz organizacije "... bosnjaka sjeverne Amerike"..


Ko pjeva, zlo ne misli :lol:

Post Reply