Treba li na Trgu postaviti spomen-obiljezje

Sve što je vezano za lokalnu politiku u opštini Prnjavor

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

TREBA LI NA TRGU POSTAVITI SPOMEN-OBILJEZJE?

Da
87
69%
Ne
27
21%
Nemam misljenje
13
10%
 
Total votes: 127

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Treba li na Trgu postaviti spomen-obiljezje

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Treba li na Trgu postaviti spomen-obiljezje

Post by vrsta8472 »

Помен погинулим Прњаворчанима




На спомен-костурници на Новом гробљу у Бањалуци данас је служен парастос, те прислужене свијеће и положено цвијеће као знак сјећања на на погинуле и нестале борце и цивиле са подручја општине Прњавор.

Предсједник општинске Организације породица заробљених, погинулих бораца и несталих цивила Прњавор Боро Пеулић рекао је да је у протеклом одбрамбено-отаџбинском рату погинуло 626 бораца из Прњавора, док се 35 још воде као нестали.

Он је истакао да је више од 25.000 бораца погинуло за стварање Републике Српске.

„На нама који живимо у Републици Српској је обавеза да је бранимо свим средствима“, рекао је Пеулић.

Он је поводом обиљежавања Дана општинске Организације породица заробљених, погинулих бораца и несталих цивила Прњавор рекао да само одговорни људи не могу заборавити страдања људи за стварање Републике Српске.

„Ако будемо кратког памћења, трагедија нам се веома лако може поновити. Ово треба да нам буде наук да збијемо редове и да као народ све своје размирице ставимо на страну“, рекао је Пеулић и додао да опстанак и постојање Републике Српске нико не смије доводити у питање.

Пеулић је напоменуо да општинска Организација породица заробљених, погинулих бораца и несталих цивила Прњавор, с обзиром да нема централно спомен-обиљежје, сваке године полаже вијенце на спомен-костурници у Бањалуци 27. маја, на дан када је било највеће страдање прњаворске бригаде на Озрену.

Пеулић је истакао да је покренута иницијатива, те да је скупштина општине Прњавор донијела одлуку да се приступи изради централног спомен-обиљежја у Прњавору.

Директор Републичког центра за истраживање рата, ратних злочина и тражење несталих лица Милорад Којић рекао је да је евидентно да постоје одређени проблеми у процесу тражења несталих лица српске националности.

„Ти проблеми су настали када је Тужилаштво БиХ преузело комплетну надлежност над процесом тражења несталих, као и Институт за нестала лица БиХ“, навео је Којић.

Он је истакао да је завршетком одбрамбено-отаџбинског рата 1995. године у Републици Српској евидентирано 5.280 несталих лица. „До почетка рада Института и преузимањем надлежности од стране Тужилаштва БиХ, кад је то било у надлежности ентитетских комисија ријешена је судбина више од 3.600 несталих лица“, рекао је Којић.

Он је рекао да у том моменту долази до опструкција и застоја у процесу тражења несталих лица који је фактички узрокован нерадом Тужилаштва БиХ и спрегом са одређеним бошњачким структурама у Институту за нестала лица БиХ.

„Тужилаштво БиХ у потпуности располаже финансијским средствима за ексхумације, гдје долази до одређених злоупотреба и селективних приступа, тако да су у потпуности занемарена тражења несталих и есхумације несталих лица српске националности и приоритет се даје лицима бошњачке националности“, рекао је Којић.

Он је додао да је у сарадњи са Министарством унутрашњих послова Српске у припреми оперативни план рада за тражење несталих на терену.

„Заједно ћемо да удружимо снаге да би на неки начин успјели да одолимо опструкцијама Тужилаштва БиХ“, рекао је Којић.

Син Неђељке Вукомановић из Дренове код Прњавора нестао је 1995. године на Озрену.

„Надала сам се да ће доћи, сада више немам наде. Важно ми је само да се пронађу кости, ништа друго“, рекла је Вукомановићева.

СРНА
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Treba li na Trgu postaviti spomen-obiljezje

Post by KAMIKAZA »


NADJOH OVAJ SNIMAK
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: Treba li na Trgu postaviti spomen-obiljezje

Post by bičbožiji52 »

Ako 626 poginuli prnjvorčana ne zaslužuju spomen obilježje u centru ovog grada, onda neznamo koliko je trebalo da pogine da bi se taj uslov ispunio, ili postoje i neki drugi uslovi.
Mrtvi su svoje rekli, neznamo zašto živi šute.
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Treba li na Trgu postaviti spomen-obiljezje

Post by просвјета »

Било је доста црвена братијо ваших душебрижничког замешатељства...
Спомен Црква на Вучијаку...
Која општина ово има?
Image
А у току је, на врх града, изградња спомен-обиљежја погинулим Прњаворчанима у отаџбинском рату...

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: Treba li na Trgu postaviti spomen-obiljezje

Post by bičbožiji52 »

Nemoraš profesore svakom loncu biti poklopac pa makar i od rsfraja bio,znamo mi za crkvu na Vučijaku i u njojzi ploče sa imenima poginulih prnjvorčana u proteklom ratu,i druge oštine imaju crkve na svojim područijima,ali su izgradile centalno obilježje u centrima svojih gradova,jer jedno su crkve i manstairi, a drugo su centri gradova,moj prepametni profesore.
To što se kao dograđuje kod Pet lampi su uradili crveni,za ,,svoje '' crvene je samo mazanje očiju narodu na ovu očiglednu opstrukciju pravljenja centralnog spomen obilježja u centru grada za 626 poginulih prnjavorčana u proteklom ratu.
Nemoj me vuči za jezik da napišem nešto što se mnogima nebi ,jako, jako svidjelo.
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

mackdizdar
Posts: 130
Joined: 10.08.2012. 11:20

Re: Treba li na Trgu postaviti spomen-obiljezje

Post by mackdizdar »

Ajde napiši, molim te, da se malo nasmijemo u ova teška vremena... :D

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Re: Treba li na Trgu postaviti spomen-obiljezje

Post by murgo »

bičbožiji52 wrote: Mrtvi su svoje rekli, neznamo zašto živi šute.
zivi sto sute a imaju moc da nesto doprinesu na ostvarivanju dugo trazenog spomen obiljezja...oni se boje da ce se njihovi dzepovi,napunjeni tokom rata kad su mnogi ginuli, isprazniti...
nema zabave bez zena i rakije

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Treba li na Trgu postaviti spomen-obiljezje

Post by KAMIKAZA »

Napraviti spomenik u groblju i nije neki podvig,sto ga ne podigoste na trgu ili dole u parku gdje mu je i bilo mjesto,kao sto su partizani podigli svojim suborcima.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Treba li na Trgu postaviti spomen-obiljezje

Post by просвјета »

Одахните груди у овој слободи...

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Treba li na Trgu postaviti spomen-obiljezje

Post by просвјета »

Од ове љубави нико нема веће: да ко живот свој положи за пријатеље своје
Обновљена прва војна спомен–црква у Републици Српској
http://www.pravoslavlje.spc.rs/broj/111 ... i-srpskoj/

Истина да како вели,
ББ wrote:i druge oštine imaju crkve na svojim područijima
,
али не и Спомен - Цркве, можда уз ову на Сокоцу се нађе још нека ...
Image

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: Treba li na Trgu postaviti spomen-obiljezje

Post by bičbožiji52 »

просвјета wrote:али не и Спомен - Цркве, можда уз ову на Сокоцу се нађе још нека ...
Šta znači spomen crkva,u konkretnom slučaju na Vučijaku,ko ju je i kako naparvio, i od čijih i od kakavih para, prije bi se reklo crkva pokajnica ratnih profitera i sumnjivi donatora.
Kuš profesore !
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

mackdizdar
Posts: 130
Joined: 10.08.2012. 11:20

Re: Treba li na Trgu postaviti spomen-obiljezje

Post by mackdizdar »

Tako je!!! Bič, kič...

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Treba li na Trgu postaviti spomen-obiljezje

Post by просвјета »

Неће ићи змијолики биче, црвенијех очију...
Знаш, професионална деформација... :D

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Treba li na Trgu postaviti spomen-obiljezje

Post by KAMIKAZA »

Postavljanjem ploca sa imenima stradalih u tu crkvu, je jos jedan dokaz da pale borce SDS zeli sto dalje sakriti od ociju javnosti,jer spomenik,spomen ploca,spomen soba,crkva itd. se postavljaju na neko mjesto koje ima veze sa tim vremenom i tim ljudima,znaci na mjesto gdje su se ti ljudi poslednji put okupili,gdje su stradali,ili nesto slicno,sta veze te ljude za Vucijak i onu njivu ?
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: Treba li na Trgu postaviti spomen-obiljezje

Post by bičbožiji52 »

просвјета wrote:Неће ићи змијолики биче, црвенијех очију...
Šta neće ići profesore ?O kakavim crvenim očima trkeljaš,daj složi dvije rečenice poveži misli, iznesi konačno svoj stav o nekome i nečemu ,stalno nešto štekaš, krešeš,fraziraš, citiraš,Bog će ga znati kud gonoš.
Šta neće ići profesore ?
Jel' ono u ono,Jal' tojo u tojo ?
O kakavoj profesionalnoj deformaciji pričaš,čijoj deformaciji,mojoj ili vašoj ?
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Treba li na Trgu postaviti spomen-obiljezje

Post by просвјета »

Рекох .

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Treba li na Trgu postaviti spomen-obiljezje

Post by vrsta8472 »



Централно обиљежје на мјесту садашње фонтане на тргу
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Treba li na Trgu postaviti spomen-obiljezje

Post by KAMIKAZA »

Evo opet isto sranje,podizete spomenik za 70 boraca,gdje su sad oni iz SDSa koji rekose da se spomen obiljezje vec radi,gledajte kako i kome,opet se rade rezanci od palih boraca.Kako nekoj budali moze da padne na um nesto takvo,osim ako nije istinita ona nasa teorija zavjere,dobro je proslo da nisu odvojili borce Slatine na jedan,Babovca na drugi itd. i kako bas 70 okruglo ???
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Treba li na Trgu postaviti spomen-obiljezje

Post by просвјета »

Тркеља!

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Treba li na Trgu postaviti spomen-obiljezje

Post by vrsta8472 »

Чујем да су пронашли бунар, док су рашчишћавали терен за споменик погинулим борцима ВРС за МЗ Прњавор, на локалитету код 5 лампи
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Treba li na Trgu postaviti spomen-obiljezje

Post by KAMIKAZA »

Dobro da nisu pronasli stecke pa da moraju obustaviti radove na par godina. :)
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: Treba li na Trgu postaviti spomen-obiljezje

Post by Hirurg »

Do kada treba da se rjesi taj parkic? Takodje da dodam heroje NOR i pale borce VRS ne treba skupa stavljati. Kumunisti i cetnici su bili neprijatelji i nekad i sada! Pitajte sve ove iz NOR a...rece vam da su cetnici zlocinci. A cetnici su bili borci VRS...

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: Treba li na Trgu postaviti spomen-obiljezje

Post by bičbožiji52 »

Daj ne lupaj,niti su svi partizani bili komunisti,niti su svi u proteklom ratu bili četnici,bez obzira na susprostavljene ideologije o kojima se može govoriti,ali ne u kontekstu spomenika.
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Treba li na Trgu postaviti spomen-obiljezje

Post by KAMIKAZA »

Samo da ne nadju Kepsovu piramidu,to bi sigurno zaustavilo radove na bar jos 20 godina.
Mislim da bi se nekako sada, s´obzirom na novonastalu situaciju,moglo zgurati samo 35 imena na taj spomenik,70 je puno jer teren ne dozvoljava.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

Post Reply