Lokalni Izbori 2016

Sve što je vezano za lokalnu politiku u opštini Prnjavor

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

sifra
Posts: 245
Joined: 08.07.2013. 14:05

Re: Lokalni Izbori 2016

Post by sifra »

SDS ce imati skupstinsku vecinu.
Alea iacta est!

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Lokalni Izbori 2016

Post by svraka »

Hoće, ali u Bratuncu.

sifra
Posts: 245
Joined: 08.07.2013. 14:05

Re: Lokalni Izbori 2016

Post by sifra »

Savez za promjene ako zeli opstati nece biti vise preklapanja sa SNSD-om.
Tako i u Prnjavoru ce SDS, PDP i NDP stati na jednu stranu.
Radikali su uvijek bili uz SDS i to je odmah kimava situacija.
Alea iacta est!

User avatar
cocacola
Posts: 423
Joined: 11.04.2007. 10:52

Re: Lokalni Izbori 2016

Post by cocacola »

Djeluje kao da nisi izucio materiju do kraja, kao da ne poznajes stvarno stanje na prnjavorskom terenu. A ocigledno je da nemas informacije iz prve ruke. Nije to sve bas tako savezno kod nas ipak ..

sifra
Posts: 245
Joined: 08.07.2013. 14:05

Re: Lokalni Izbori 2016

Post by sifra »

"Najgore je imati pa nemati"
Na tome je trenutno SDS. A on je vukao za sobom sve ove Promjenase i sad ce se racuni svoditi.
Kad se pobjedjuje onda nije ni bitno ali kad se gubi onda je to druga stvar.

To je analogno onome sto su DNS i SP podrzali Tomasa u Prnjavoru.
Alea iacta est!

User avatar
Debeli_Shef
Posts: 433
Joined: 30.07.2016. 08:13

Re: Lokalni Izbori 2016

Post by Debeli_Shef »

Iznenadićeš se koliko si u krivu. Strpi se još malo.

sifra
Posts: 245
Joined: 08.07.2013. 14:05

Re: Lokalni Izbori 2016

Post by sifra »

Pa imamo valjda pravo malo da razmjenjujemo misljenja?

Svako ima pravo na svoje neko misljenje a kako ovaj forum i postoji, eto da i ja malo potrosim vrijeme.
Alea iacta est!

simon
Posts: 78
Joined: 02.08.2012. 01:27

Re: Lokalni Izbori 2016

Post by simon »

Naravno da imaš pravo. Lupali ste gluposti i prije izbora, pa što ne bi i sad. Valjda ćete i vi jednom početi da mislite svojom glavom. A do tad samo lupajte ;)

Послато са HUAWEI VNS-L21 уз помоћ Тапатока

User avatar
Pokemon
Posts: 727
Joined: 17.02.2016. 22:15

Re: Lokalni Izbori 2016

Post by Pokemon »

Za Prnjavorsku opstinu bi najzdravije bilo da SDS i SNSD naprave vecinu u SO. :smt006

simon
Posts: 78
Joined: 02.08.2012. 01:27

Re: Lokalni Izbori 2016

Post by simon »

Evo još jednog što lupa... ;)

User avatar
cocacola
Posts: 423
Joined: 11.04.2007. 10:52

Re: Lokalni Izbori 2016

Post by cocacola »

Naravno, pa zar ti neko brani, samo ti pokusavamo ukazati da si u krivu. Isto smo ukazivali Sds-u da ce izgubiti, nisu vjerovali, pa onda u soku ostali, a mjesec, dva smo im ukazivali na poraz. Znaci i ovdje nije bas tako kako ti mislis, uskoro ces i vidjeti.

simon
Posts: 78
Joined: 02.08.2012. 01:27

Re: Lokalni Izbori 2016

Post by simon »

Ne misle oni. Da misle vjerujem da bi drugačije pisali i pričali :)

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Lokalni Izbori 2016

Post by vrsta8472 »

Pokemon wrote:Za Prnjavorsku opstinu bi najzdravije bilo da SDS i SNSD naprave vecinu u SO. :smt006
То би било најбоље за обе странке. Само да они у врху им то дозволе. Након четири године не би постојала ни једна ова мала странка која се бори око цензуса.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Highlander
Posts: 367
Joined: 25.01.2012. 15:33

Re: Lokalni Izbori 2016

Post by Highlander »

Istog sam misljenja.
Da SDS i SNSD naprave stabilnu vecinu za 4 godine nema ovih malih stranaka koje su najveci dobitnici, sva kola tokom kampanja i poslije padnu na ove dvije najjace stranke. Oni kao gospoda gdje je vecina lagano se priklone i idemo dalje.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Lokalni Izbori 2016

Post by vrsta8472 »

То се зове паразитски систем. Али од тог нажалост нема ништа, јер централе и једне и друге странке не би то дозволиле.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Lokalni Izbori 2016

Post by ZMIJA »

Velika koalicija je naziv koji se u državama s parlamentarnim sistemima vladavine koristi za koalicije sačinjene od predstavnike dvije ili više najjačih političkih stranaka koje su ideološki suprotstavljene i/ili predstavljaju tradicionalne izborne suparnike.

Takve koalicije se najčešće stvaraju u izvanrednim okolnostima kao što su rat ili teška ekonomska kriza, kada potrebno ostvariti nacionalno jedinstvo ili postići konsenzus o nekim teškim i nepopularnim mjerama. Klasičan primjer predstavlja Velika Britanija, koja je imala vlade velike koalicije za vrijeme prvog svjetskog rata, velike ekonomske krize i drugog svjetskog rata.
Koliko znam Prnjavor nije bio ratna zona ni u protekol ratu,vi koji sada pametujete o velikoj koaliciji mora da ste bili na času kod Nemanje Vasića.
Da je pobjedio Suniša Gatraić i SDS tu mogućnost niko ne bi ni spominjao.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
Vladan
Posts: 551
Joined: 10.06.2009. 10:55

Re: RE: Re: Lokalni Izbori 2016

Post by Vladan »

Pokemon wrote:Za Prnjavorsku opstinu bi najzdravije bilo da SDS i SNSD naprave vecinu u SO. :smt006
Vidi genija: pa kako ćemo onda istjerati sds-ovce iz opštine, doma zdravlja, vodovoda, parka, itd...:-), koji su se navikli na platu koju ne zarade, nije valjda da ste se prepali za fotelje. Daćemo mi vama da vi nosite fotelje kući sa sobom, planirali smo kupiti moderniji model. Za fotelje, dakle ne brinite.
Što ovaj prijedlog niste iznijeli prije izbora? Da ih ne provodimo džaba.

sifra
Posts: 245
Joined: 08.07.2013. 14:05

Re: Lokalni Izbori 2016

Post by sifra »

Prvo, ovi što prozivaju druge da ne misle svojom glavom, obično su oni ti koji imaju konce na rukama i nogama, a Boga mi i na glavi.


Drugo, velika koalicija je glupost neviđena. Apsolutno nerealno i nemoguce. Naše stranke imaju ideologije samo na papiru, a u načinu rada se ne razlikuju. Tako da se radi samo o interesima. A ova naša avlija je suviše mala da bismo svi mogli stati.
Alea iacta est!

simon
Posts: 78
Joined: 02.08.2012. 01:27

Lokalni Izbori 2016

Post by simon »

Izvinjavam se, nisam imao namjeru da vrijeđam. Više sam se figurativno izrazio.
Ali ponekad stvarno trebate malo promisliti prije nego nešto napišete.

vidovita baba
Posts: 74
Joined: 07.08.2016. 14:47

Re: Lokalni Izbori 2016

Post by vidovita baba »

Neozbiljan vec ranije si označen kao neko ko pokusavas da sjedi na dvije stolice. Čuj napisao tako Slobodan Vaskovic, pa eto imam i ja svoju glavu dragi Neozbiljan. A sve dok nam plivaju takvi kao ti tako ce nam i biti.

User avatar
Debeli_Shef
Posts: 433
Joined: 30.07.2016. 08:13

Re: RE: Re: Lokalni Izbori 2016

Post by Debeli_Shef »

Highlander wrote:Istog sam misljenja.
Da SDS i SNSD naprave stabilnu vecinu za 4 godine nema ovih malih stranaka koje su najveci dobitnici, sva kola tokom kampanja i poslije padnu na ove dvije najjace stranke. Oni kao gospoda gdje je vecina lagano se priklone i idemo dalje.
Idealno ali nerealno. Jbg, još nismo na tom nivou razvoja demokratije.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Lokalni Izbori 2016

Post by ZMIJA »

vidovita baba wrote:Neozbiljan vec ranije si označen kao neko ko pokusavas da sjedi na dvije stolice. Čuj napisao tako Slobodan Vaskovic, pa eto imam i ja svoju glavu dragi Neozbiljan. A sve dok nam plivaju takvi kao ti tako ce nam i biti.
Bako ,bravo bako,jesi ti to presvukla novu haljinu i nećeš da sjediš na dvije stolice kao Neozbiljni.Tako i treba, sjedi se na onoj stolici što nije klimava.Gdje je bako ostavi onaj tronožac na kome si sjedila do prije para dana.
Ili sam ja samo zlurada zmijurina( kako reče moja šarena ptica, što samo krekeće u bari )malo obnedvidila pa ne vidim da i ti plivaš nizvodno sa najboljim ,najljepšim,najpametnijim načelnikom.U tom slučaju izvni što te prozivam.Plivaj bako, nizvodno do ušća.Samo plivaj....
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Lokalni Izbori 2016

Post by KAMIKAZA »

Kad bi se ujedinili SDS i SNSD narod bi najebao,ovako je dobro,druga stvar je skupstinska vecina,SNSD ce je imati prvu godinu,drugu ce biti na vazi trecu je gubi totalno,a onda neka nam Bog bude na pomoci.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Lokalni Izbori 2016

Post by svraka »

Ova ideja o koaliciji SNSD-a i SDS-a je dobra ako ni zbog čega, onda da se ne izgube visoko kvalitetni kadrovi SDS-a. Danas je, recimo, teško naći dobrog savjetnika, Darko bi mogao angažovati gospođicu iz Laktaša. Već se uhodala, zna sve. Da ne idemo dalje... Mislim, šteta bi bila nenadoknadiva. :lol:

User avatar
Vladan
Posts: 551
Joined: 10.06.2009. 10:55

Re: Lokalni Izbori 2016

Post by Vladan »

Posebno ćemo se za nju pobrinuti, zaslužila je, što jeste treba joj skinuti kapu na zalaganju....:-)

Post Reply