Politicke stranke u Prnjavoru

Sve što je vezano za lokalnu politiku u opštini Prnjavor

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

neozbiljan
Posts: 1144
Joined: 31.01.2015. 20:32

Re: Politicke stranke u Prnjavoru

Post by neozbiljan »

blek_stena wrote:Za tebe je blago reći da si neozbiljan. Osnuješ stranku i prevedeš se ove i druge omladince sebi. I onda svima nama pokažeš pravi primjer stranačkog rada. Zatim moli razne televizije i plaćaj drugima snimanja da prate sve tvoje javne aktivnosti od kojih ćemo svi zajedno imati koristi. Možda se Žuna i jeste predodredio za lokalnu politiku i kako ti kažeš "odsvirao" svoje, mada ja ne bi rekao da si u pravu. Eto još jedne prilike za tebe, kad je on svoje odsvirao, onda uskači ti, pa nam budi primjer. Izloži malo sebe i žrtvuj se za opštu stvar, pa makar i deklarativno. Vjerovatno ćeš tvojim potencijalom koji osjećam vrlo brzo prevazići Žunića. Ne želim da te kvalifikujem, jer ne znam o kome je riječ, a nije ni važno, ali ću ti samo umjereno reći da mislim da si ne samo neozbiljan već i pakostan. Ali šta da radimo, majka priroda ........

Pakostan mi je drugo ime ili nadimak, samo zato što imam svoje mišljenje koje se razlikuje od potrošenih politikanata i mašinerije mladih koji "lutaju" u politici. Nemam namjeru osnivati stranku, veliki broj stranaka nas je i doveo u ovakvo stanje, Osnovalo se pred izbore na pretek novih stranaka koje su obećavale čuda a sada se ili stapaju sa drugima ili nestaju, zašto su osnovane, sa kojim ciljem i čijim parama nije ni bitno.
Neću da se izlažem deklarativno kao što ti kažeš, imamo na pretek takvih na političkoj sceni. :smt006

User avatar
blek_stena
Posts: 774
Joined: 08.03.2015. 19:29

Re: Politicke stranke u Prnjavoru

Post by blek_stena »

Upravo zato Neozbiljan, nemoj se izlagati deklarativno, nego nešto novo i suštinski. Nadji način da izadješ u javnost, kao udruženje, ili grupa gradjana, ili mladih ljudi. Nemoj se libiti toga. Ja te osudjujem ako možeš učiniti dobru stvar, a ti nećeš, nego djeluješ iza ćoška. Samo naprijed u javnost, ime i prezime i svoj stav o bilo kojem pitanju. Nemoj imati straha, pa kvalitet bi se brzo prepoznao. I vjerovatno bi brzo dobio mnogo novih pristalica.

otpor
Posts: 47
Joined: 03.05.2013. 11:00

Re: Politicke stranke u Prnjavoru

Post by otpor »

Предратни перспективни млади комуниста а касније и реформиста Анте Марковића, 1993. године постао је ватрени радикал и десничар који је са функцијом предсједника ИО СРС-а скупа са Војиславом Шешељом и Николом Поплашеном обилазио ратишта и држао ватрене патриотске говоре на скуповима. Након завршетка рата напустио ј радикале и 1997. године основао Демократску странку за Бањалуку и Крајину, а већ наредне године као кандидат СДС-а изабран је за посланика у Представничком дому БиХ. 2000 године прво је изабран за замјеника министра за људска права и избјеглице у Савјету министара БиХ, а крајем те године прелази у у ПДП-а Младена Иванића и бива именован за српског делегата у Дому народа БиХ. Од 2000. до 2002. године био је на функцији члана Колегијума, предсједавајућег и замјеника предсједавајућег Дома народа БиХ.

Након двогодишњег стажа који је одрадио у СДС-у и ПДП-у, које се му омогућиле да у два мандата непрекидно буде предсједавајући и члан Колегијума Представничког и Дома народа БиХ, Шпирић се крајем 2002. године поново искусно на вријеме престројио на праву страну и постао члан СНСД-а. Исте године као кандидат и кадар СНСД-а поново је изабран за поланика у Представничком дому Парламентарне скупштине БиХ, и до 2006. године са Шефиком Џаферовићем био члан Колегијума и предсједавао Представничким домом ПД ПС БиХ. Важно је истаћи и занимљиву чињеницу да је пропорционално броју промијењених странака растао углед и подршка Николи Шпирићу код грађана, па је након седме промјене страначког дреса 2006. године добио рекордних 62 526 гласова, што је било дупло више од претходних општих избора 2002. године када је освојио „свега“ 29 938 гласова.

Након што је СНСД-а однио побједе на на изборима 2006. и 2010. године Шпирић је именован за предсједавајућег Савјета министара БиХ, а потом за министра финансија, а богату политичку каријеру искористио је за стицање великог богатства. Тешко је утврдити да ли му је богатији имовински картон или политичка каријера, а као и честе промјене странака, и бројне велике афере о којима су писали медији, само су му додатно ојачале позицију и оснажиле његову подршку код грађана. Стручњаци, аналитичари, политиколози и прије свега психолози који са одређене временске дистанце буду изучавали каријеру Николе Шпирића сигурно ће моћи да дају и оцјену стања свијести просјечног српског гласача са краја 20-ог и почетка 21-ог вијека.
Многи предпостаљају да ће стављање појаса спасавање и Шпирићево јасно дистанцирање од Милорада Додика бити знак да је дошао крај лидеру СНСД-а, а питање је гдје ће и како своју богату политичку каријеру на крају непоновљиви камелеон Никола Шпирић.

Najbolja analiza naroda koju sam procitao a ujedno i najbolja slika 99% političara koji se trenutno bave politikom tako da Blek Stena razmisli malo....

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Politicke stranke u Prnjavoru

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: Politicke stranke u Prnjavoru

Post by bičbožiji52 »

Žene naprijed ,muškarci stoj !

Nemam ništa protiv žena, niti protiv rodne ravnopravnosti ,dapače. Samo mi se smuče ova deklerativana zalaganja za ravnopravnost žena u društvu i njihova formalna jednakost,čak i u Izbornom zakonu koji je kao takav oktroisan (nametnut) od takozvane međunarodne zajenice i visokog namjesnika u BiH.
Rvnopravnosti nema ni za muškarce ni za žene u ovom našem društvu, gdje vladaju i politku vode, otuđeni centi moći grupa i pojedinaca.
Skoro da je tragikomično javno zalaganje za formanu ravnopravnost žene u ovom našem društvu, sem da za utjehu bar postoji ona, kroz vijekove prikrivena neformalna moć žene ''uspješnog'' muškaraca,po onoj sintagmi iza svakaog uspješnog muškarca stoji njegova ljepša polovina, ili ti žena.
Da žene i te kako imaju neformalnu moć preko svojih ''uspješnih muževa''nebrojeno puta je potvrđeno u istoriji, gdje su neke žene poznati muškaraca i ratove započinjale, a i završavale.
No. Da se vratimao na temu Političke stranke,koje su isto kao i žene ženskoga roda i samo su formalno i dekelrativno ravnopravne, i to samo kad krene izborna kampanja i borba, kako za pobjedu svojih muških tako i ženskih kandidata na nekim izborima,a kad se izbori završe i mandati podijele, moć odlučivanja i uticaj na kreiranje društvene stvarnosti seli se na neko drugo skrovito mjesto, gdje grupe i pojedinci,u glavnom financiski moćnici, kreiraju našu sudbinu.
Na javnoj političkoj sceni ''ljuti'' politički protivnici u svojim tajnim rupama, kroje, kako kadrovsku tako i svaku drugu politiku, daleko od javnosti, Političkih stranaka i naših predstavnica ljepšeg pola, koje se prema važećem Izbornom zakonu trećinski zastupaju na izbornim listama.
Da ovu svoju priču potkrijepim argumentima,navest ću samo par nekih namještenih kadrosvskih riješaenaja ''ljutih'' politčkih protivnika SNSD a i SDS a ovdje u Prnjvoru između aktuelnog predsjednika SNSD a Drage Klabaića i nardonog poslanika SDS a Miladiuna Stanića koji se tako zdušno bori protiv Režima Milorada Dodika i njegovog SNSD a,dok za vrijeme takozvane prnjavorske vlasti SNSD a na oba nivoa peko svog ''ljutog ''protivnika Klabaića postavlja svoju ljepšu polovinu u direktorsku fotelju Gimnazije u Prnjvoru,što je poraz svih onih žena iz SNSD a,koje su očekivale da bar ravnopravno sa svim ostalim mogu konkurisati za fotelje koje se dijele jaranskim metodama ''ljutih'' političkih protivnika, u konkretnom slučaju Miladaina Stanića I Drage Klabića.
Najnovija afera koja je zapalila, kako žensku tako i stranačku javnost, je transfver gospođe i supruge Momćila Novakaovića( nardonog poslanika) iz bankarskog u poreski sektor, gdje se svi pitaju kako je to moguće,dok na biroima za zapošljavanje toliko mladih i obrazovanih čeka na svoju prvu šansu, kako žena tako i muškaraca.
Besmislena je svaka formalna borba za bilo kakvu ravnopravnost, pa i rodnu, dok u ljudima (i ženama) postoji jedna vrsta oportunizma i straha, da se prave stvari, nazivaju pravim imenima.
Moje iskeno vjerovanje da nema neke suštinske razlike između muškarca i žene na vlasti (drštvenoj pozciji) jer su i jedno i drugo skloni deviajntnim ponašanjima opijeni s moći i uticaju.Samo kako bi se narodski rečeno, dočepaju.
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Politicke stranke u Prnjavoru

Post by KAMIKAZA »

bičbožiji52 wrote:Žene naprijed ,muškarci stoj !

Nemam ništa protiv žena,.
:smt005 Auuuuu,,pa ti to kao da su komarci,nemam nista protiv njih,a imas li ista za njih. :D Izgleda da godine cine svoje. :)
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: Politicke stranke u Prnjavoru

Post by bičbožiji52 »

Nemam ništa efikasno :lol: :lol: :lol:
Maloprije mi je brutalno saopšteno da nemam smisao za humor. Odoh momentalno da izvršim kikiriki
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

User avatar
blek_stena
Posts: 774
Joined: 08.03.2015. 19:29

Re: Politicke stranke u Prnjavoru

Post by blek_stena »

Ne bih se složio Dobri duše, o tome ko je kome noćna mora. Vidi se to iz objave mnogih postova ove načelnikove armade. Iz medju ostalog, pojavljuje se dokumentacija sa kojom neznalice mlate, a takva postoji u arhivama opštine, sve sa ciljem da se diskredituje neko ko opoziciono djeluje. Ja vjerujem da Žunić čita, ali da li je na forumu, ili ne, to ne znam, i već sam ranije rekao da se dugo znamo iz nekih ružnih vremena, skoro smo se vidjeli i pričali, tako da ja olako ne mijenjam mišljenje. Pogotovo kad ti maglovito pričaš o " magli", pri tom ne rekavši gdje je on svojom rukom ili glasom oštetio zajednicu. Ovaj prostor su učinili bezizlaznim, kako kažeš prije svega, ljudi koji su prije rata ili tokom rata teško imali biciklo, a danas imaju stotine miliona, koji nisu imali, ili su imali vrlo malo škole( ne želeći nikoga da uvrijedim, jer i ja imam familije koja nema škole), koji realno ni od svojih očeva nisu mogli naslijediti tolike milione, a danas su mjera života na ovim prostorima. i to samo za dvadesetak godina, (pri tome treba dodati dok su drugi ostavljali svoje kosti, ko zna gdje), to je moje skromno mišljenje. U drugim zemljama ljudi godinama stječu milione. Da li je kod nas ovo prirodno i normalno? Ili da sad budem bezobrazan i pitam tebe, kakav si ti ekonomski stručnjak, kada su ovakvi stvorili milione a ti ne, oni su usrećili zajednicu a ti ? Od ovakvih su pojedini postali i političari, stručnjaci sa raznim diplomama, i šta sve ne. Tu još treba dodati i narod, koji je jasno znao ko mu je i kakav komšija, od kakve je loze što bi se reklo, a takve je forsirao i lansirao u visine. Mislim da je problem na kraju i u ostrašćenim, iskompleksiranim ljudima, koji olako kače etikete drugima iz neke svoje zlobe, pogotovo kada se kriju ispod šifri. Ja ne sporim tebi da napadaš političare, i treba ih napadati. Ja vidim da ovim našim političarima danas naredjuju ovi što su stekli pare. Tako da imamo red kuća, pa stambenu zgradu, pa red kuća, pa opet zgrada, sve unakaženo. Kad vežeš odgovornost volio bi da kažeš: jeste digao cijenu vode ili nije, jeste digao dobar ili loš kredit ili nije, jeste podržao neki porez ili nije, jeste dobro prodao zemlju ili nije, i tako redom. Ovo tvoje mi je nekako nezrelo. Sve skupa naprijed rečeno, je mene moj Dobri otjeralo u inostranstvo, gdje sam imao i sreće i mogu ti reći, da sam vrlo dobro stao, ali da obilazeći mnoge zemlje, često žalim što u mojoj nije kao kod njih.

User avatar
julija
Posts: 798
Joined: 17.12.2013. 22:22

Re: Politicke stranke u Prnjavoru

Post by julija »

Svidelo se to nekom ili ne, nacelnik dr Sinisa Gataric je autentican, poseban, drugaciji..spreman da u svom mandatu napravi pomak u razvoju Prnjavora. A to je jedino vredno sto ce ostati za sva vremena..

Najvecoj i najboljoj stranci ikada, dragom SDS-u
srecna slava, na mnogaja leta :smt006

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: Politicke stranke u Prnjavoru

Post by Hirurg »

Jednom rijeci veterinar nad veterinarima ;)
To hoces reci...ajde de :)

Послато са SM-N910F уз помоћ Тапатока

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Politicke stranke u Prnjavoru

Post by vrsta8472 »



Сретна славаа.

И један од успјеха СДС-а, реновирање ОШ "Бранко Ћопић"? Да мало не прегоните?
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: Politicke stranke u Prnjavoru

Post by Hirurg »

Ima li gdje manifestacije da nema nase forumasice zvane "pametna iris"

A koje su ulice asfaltirane?

Послато са SM-N910F уз помоћ Тапатока

User avatar
julija
Posts: 798
Joined: 17.12.2013. 22:22

Re: Politicke stranke u Prnjavoru

Post by julija »

Nasi neobuzdano ostrasceni kriticari moraju biti svesni toga da u demokratijama najvisu vlast obezbedjuje javnost. Jedino javno mnjenje tj. narod ima pravi uvid u rad svih vlasti..
A koliko iz prilozenog vidimo, narod je uz SDS :wink:

Iris
Posts: 1717
Joined: 22.12.2013. 15:57

Re: Politicke stranke u Prnjavoru

Post by Iris »

Hirurg wrote:Ima li gdje manifestacije da nema nase forumasice zvane "pametna iris"



Послато са SM-N910F уз помоћ Тапатока


Ha ha, Iris bila naravno, ali na ovom snimku je nikako nisi mogao vidjeti jer stigla je poslije televizije :smt006

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Politicke stranke u Prnjavoru

Post by ZMIJA »

julija wrote:A koliko iz prilozenog vidimo, narod je uz SDS
Samo koji SDS ??? Ovaj prije, ili onaj poslije podne.Sad imaju dva SDS a.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Politicke stranke u Prnjavoru

Post by просвјета »

Један је СДС змијолики и ти то добро знаш, зато и душебрижничиш... [emoji41]

User avatar
arrow
Posts: 76
Joined: 18.05.2013. 12:35

Re: Politicke stranke u Prnjavoru

Post by arrow »

E moj profo........imate u prvom redu jedno 20 godina robije zicer.........neće pomoći ni popovi ni pogača nije još zaboravljeno vaše crvenilo koje je sjalo više nego išta !!!!

PS. Koliko iz prvog reda ima knjižica Saveza Komunista........koliko ste samo dvolični !

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Politicke stranke u Prnjavoru

Post by просвјета »

То се некада звало: идејна а данас духовна надоградња...
Људи се мијењају стреличасти, нису вуци но људи са слободном вољом... :D
Мој ћале би у том СК-а али поста дисидент још 70-их.
Наравно да паметан човјек учи на својим заблудама и грешкама, још када се одбаце ланци једноумља онда имамо:
--> СДС као народни покрет
--> СДС као државотворну странку
--> СДС као расадник партијског живота
--> СДС као чувар државности и политичку сигурност (као некада краљевска кућа)
Све у свему кондензована Србска историја у 25 година СДС-а.
Од Ђорђија до Милоша и опет, како вријеме иште... 8)

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Politicke stranke u Prnjavoru

Post by vrsta8472 »

просвјета wrote:То се некада звало: идејна а данас духовна надоградња...
Људи се мијењају стреличасти, нису вуци но људи са слободном вољом... :D

Живјела Србија! И то на латиници!

Image
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Politicke stranke u Prnjavoru

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Politicke stranke u Prnjavoru

Post by просвјета »

просвјета wrote:То се некада звало: идејна а данас духовна надоградња...
Људи се мијењају стреличасти, нису вуци но људи са слободном вољом... :D
Мој ћале би у том СК-а али поста дисидент још 70-их.
Наравно да паметан човјек учи на својим заблудама и грешкама, још када се одбаце ланци једноумља онда имамо:
--> СДС као народни покрет
--> СДС као државотворну странку
--> СДС као расадник партијског живота
--> СДС као чувар државности и политичку сигурност (као некада краљевска кућа)
Све у свему кондензована Србска историја у 25 година СДС-а.
Од Ђорђија до Милоша и опет, како вријеме иште... 8)
Зар је могуће да су ти наредили или си сам толико изнервиран овим постом па си саставио немогуће...
Носих петокраку само на плавој (или би бијела) капици као првачић, када су нас учили да је тито више и од родитеља... :D
Дочим, твој ракурс се није промијенио, како видим, ни практицирањем религије, нажалост... :?

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Politicke stranke u Prnjavoru

Post by ZMIJA »

просвјета wrote:--> СДС као народни покрет
1941. i 1991.
просвјета wrote:--> СДС као државотворну странку
FNRJ
просвјета wrote:--> СДС као расадник партијског живота
1941-1945 1,700.000 života ugrađenih u zajedničku državu FNRJ
просвјета wrote:--> СДС као чувар државности и политичку сигурност (као некада краљевска кућа
Prenesene nadlčežnosti sa Republike Srpske na nivo BiH.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Politicke stranke u Prnjavoru

Post by просвјета »

По обичају причаш глупости не би ли направио отклон од истине и прикрио безидејност...
Као пијето што кљуцајући у прашину покушава заварати кокошке да му приђу, а кад приђу онда зна се, у главу... :D
Иначе велика је разлика у свим морбидним аналогијама које си се усудио направити!
-> број страдалих
-> Србска држава
-> разлог настанка СДС, између осталог, у украденој србској државности...
...

User avatar
julija
Posts: 798
Joined: 17.12.2013. 22:22

Re: Politicke stranke u Prnjavoru

Post by julija »

ZMIJA wrote:Samo koji SDS ??? Ovaj prije, ili onaj poslije podne.Sad imaju dva SDS a.
Može biti samo jedan..SDS koji vodi mudru, izbalansiranu i višedimenzionalnu politiku. Ubeđena sam da ne postoji politička opcija u RS koja bi bolje mogla da se nosi sa svim problemima od SDS-a.
Draga Zmijo, na našim prostorima je uvek bilo više granica nego graničnih prelaza. Uvek ima više spremnosti na uvredu i brutalnost nego na poštovanje drugog i čovečnost. Čist primer je gospodin Žuna, koji od snažnog antagonizma prema načelniku zaboravlja program i ciljeve stranke koju zastupa. Žudnju za vlašću po bilo kojoj ceni i na bilo koji način mora što pre da prevaziđe..vi za vi naroda koji mu je ukazao poverenje i dao glas na izborima. Moje je mišljenje da njegove javne dileme i spletkarenja samo narušavaju ugled PDP-a i čine je partijom za potkusurivanje.. pre, posle podne i naveče

User avatar
blek_stena
Posts: 774
Joined: 08.03.2015. 19:29

Re: Politicke stranke u Prnjavoru

Post by blek_stena »

O julija, moja draga, da li to sve što kažeš si sama saznala, ili su ti drugi kazali . Čim kažeš spletkarenja, djeluješ mi kao osoba koja ga dobro poznaješ ili koja si u blizini njega. Ako nisi bila blizu njega, onda slušaš druge, a to već nije pouzdano. Barem da navedeš ijedan primjer o tome što tvrdiš, nisi čak ni to uradila. Evo ja ću ti reći da mi se čini da nije Žunić javno govorio o premijerki da se treba vratiti u školu da predaje engleski jezik, ( bez obzira kakva bila), nije on zimus javno rekao da psi laju a karavni prolaze, ili da su odbornici imbecili. Toliko o tim tvojim antagonizmima, kako se ti to učeno voliš izraziti. Sklonost da javno vrijedja ima upravo taj koga braniš. Kakava crna žudnja za vlašću sa ovim raspikućama i demagozima koji žestoko napadaju SNSD za kriminal, a na lokalnom nivou su po kriminalu jednaki njima. Imaš pravo da voliš SDS i da misliš da imaju mudru politiku, ne sporim ti to zaista. Iako nas je po mom, ta mudra politika svela sa 64 na 49 %, ili je od gologuzana stvorila danas moćne gazde. Možda si u pravu da se dobro nosi SDS sa svim problemima, ali gledajući ove u Prnjavoru, samo dotle dok se i poslednji kvadrat opštinske zemlje ne proda i ne potroši na plate, administraciju i azil pasa. I nije ti trebalo da citat Zmije o dva SDSa, prenosiš na teren Žune. Ili nemaš Zmiji šta da kažeš o tome, ili ne možeš u bilo kojoj prilici sakriti koliko ste opterećeni nekome kome ne možete usta zatvoriti, i koga ne možete ni kupiti kao ovu svoju koaliciju, pa bar ovdje javno da ga blatite. Tako je Gatarić na jednom parastosu počeo da etiketira opoziciju ( što naravno nije primjereno od njega u toj prilici ), ali mu je sveštenik javno lijepo spustio, rekavši da " često vidimo trn u tudjem oku, a ne vidimo balvan u svom." Tako te molim da nas poštediš svojih visokoumnih promišljanja.

Post Reply