SO Prnjavor 2012 - 2016

Sve što je vezano za lokalnu politiku u opštini Prnjavor

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

Iris
Posts: 1717
Joined: 22.12.2013. 15:57

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by Iris »

Kamikaza, mislim da si malo pobrkao pojmove. Treba razlikovati kad se neko bori za dobro svoje lokalne zajednice i tad se konfrtontira vladajućoj strukturi od situacije kad se neko bori samo za lični interes i zbog toga dodje u sukob sa vladajućom strukturom.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by KAMIKAZA »

Covjekova priroda je takva da se bori prvenstveno za svoj interes pa tek onda za interes ostalih. :D Kako kazu:"Bog je prvo bradu sebi stvorio" :D pa onda Radivojevicu, meni,popu i ostalima. :D
Svi se oni bore za sebe,a mi smo im samo onako uz put,ako nesto pretekne to je za nas. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by Hirurg »

Veliki Blece. Nemam pojma o ovim novinama...niti gdje običan gradjanin ima da cuje...hvala ti na informacijama. Nisam se nadao da ce Boris Zec biti nekad neko...svasta. Molim te da nastavis sa ovim svojim postovima jer su vrlo zanimljivi i ima dosta korisnih informacija u skoro svakoj recenici. Ovo me za tomasa bas iznenadilo...a kojim povodom je isla roba u robne rezerve od nemanje?
Da li je sikarac i ds ogranak sds?
Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by vrsta8472 »

Nisam ni ja znao. A znam mnogo :) Cak nam je se i stara zmija uvukla u svoj brlog i ne palaca više
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
svjedok.saradnik32
Posts: 1473
Joined: 02.03.2012. 08:27

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by svjedok.saradnik32 »

Пиши Блллеечее и мене нешто занима!?
Како да се прода двапут једна парцела(дио земљишта), нпр. једном држави а други пут приватнику?!
Који је предсједник СО једини у историји имао буџетску резерву!?
Ко и како је носио материјал о (не постојећим) ратним злочинима на простору општине Прњавор у базу СФОРА у Рамиће (само да би политички профитирао) !?
Чија супруга од одборника у СО има уписане некретнине на своје име цирка 7 комада пословних простора.
Пиши Бллеееччеее, кад ми одговориш на ова питања има још да питам!!!
Прије него што пустиш језик у погон, провјери да ли ти је мозак укључен..

Keyser Söze
Posts: 163
Joined: 14.07.2014. 11:41

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by Keyser Söze »

Slabo poznajem lokalnu politiku ali ovo sto se ovdje pise i opisuje je zaista degutantno, i ako mi dozvolite da kazem nema nikakve veze sa politikom kakva bi trebala biti. Umjesto ideja diskutuju se afere, umjesto stranaka diskutuju se pojedinci, umjesto politike diskutuje se korupcija, umjesto strategije diskutujemo posljedice, umjesto buducnosti diskutujemo proslost. Apriori mi ne smeta sto diskutujemo po mom misljenju pogresne stvari, i to treba pretresti, vise mi smeta sto ne diskutujemo prave stvari.
I ovaj forum, i sve ostale platforme, stranke bi mogle da iskoriste za plasiranje i diskutovanje ideja i strategije, i ja bih rado citao i diskutovao takve stvari. Stoga bih zaista pozvao sve koji su politicki aktivni da svoje ideje predstavljaju ovdje jer ih kritika (naravno ako je konstruktivna) moze jos poboljsati. Ne treba smetnuti sa uma da je Prnjavor mala sredina, da dobru ideju ne bi trebalo biti tesko prodati! Lokalni izbori dolaze i sve politicke stranke bi trebale pokazati kako zele od Prnjavora napraviti bolje mjesto za zivot.
Unaprijed znam da ce me mnogi sada prozivati da sam naivan, da je to utopija itd itd. Ali recimo da se neka stranka zaista odluci za tako nesto, sta ima da izgubi?
Velikodusno rodjace, raspolagati tudjom mukom, nije mala zajebancija

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by vrsta8472 »

Ohoho postaje sve interesesantnije i interesantnije. Blece cekamo odgovor
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
blek_stena
Posts: 774
Joined: 08.03.2015. 19:29

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by blek_stena »

Teško je svima odjednom odgovoriti a meni neće da odgovore Svjedok ili Zmija, da li oni svima nama tvrde da li je Žuna kriminalac i koliki mu je dosije. Marin je čovjek koji radi svoj posao, ali ima odredjene dugove prema SDSu jer su mu oni dali stan, i uvijek je lagano sa strane zavlačio kajle onima koji nisu naklonjeni SDSu. Kako je Momo formirao sa Čavićem stranku, sad Marin uveliko radi za tu stranu. Pogledajte iz vremena izbora kako je info stranica radio Prnjavora forsirala kandidata NDPa Milu Vasića. Ne zaboravlja Marin ni staro društvo, jer je on napravio onaj film o" uspjesima" načelnika Gatarića, koji se prikazivao oko 24. marta za dan opštine. Siguran sam da nije to džaba radio, a opet ako je plaćao Siniša, postavlja se pitanje kako mu je platio i pod firmom čega, jer koliko ja znam Marin nema registrovanu djelatnost. Možda po nekom ugovoru o vršenju usluga ili slično, ali da ne nagadjam, valjda ćemo i to jednog dana znati, kao i mnogo čega drugo. Svjedoče, ne mogu ti tako na taj način odgovarati, pa šta fali tebi i iznesi o tim placevima ili poslovnim prostorima. Ali vjeruj mi, i tebi i Zmiji sam obećao da ću oko vikenda kontaktirati svog ratnog druga Žunu, pa ću vjerovatno biti u prilici da čujem i nešto novo. Roba je išla za robne rezerve jer je najbolje nešto prodati državi a i najsigurnije. , a na drugoj strani se unutar SDSa opstruiše opoziv Tomaša ( ja ne kažem da li je to trebalo ili ne), ali se spoji ugodno s korisnim po starom receptu. Po mom mišljenju Šikarac nikada nije ni izlazio iz SDS, već je samo tražio puteve da dodje na cuclu. Mislim da su pojedinci nepotrebno opterećni Žunom pa se mnogo kopa po privatnim stvarima, koje ne mora da su i nezakonite, pa se onda previše i bavimo njime. Mislim da bi on trebao na odredjen način reagovati na ove pisanije, ali to je već njegova stvar. Naravno da će pisanja biti, šta na primjer radi Dragan Jelić ( novi radnik) od prije nekoliko dana u opštini, možda Svjedok zna odgovor da ne lupam glavu?

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by vrsta8472 »

Данас сам добио мејл од Бране Жунића, и преносим га како је он написао.
Poštovani Vedrane,

obraćam ti se iz razloga, što po mojim saznanjima, ti jesi čovjek koji uredjuje zbivanja na forumu Prnjavor infa. Pošto se na stranicama tog medija ime Brane Žunića, moje ime, provlači od strane zlonamjernih pojedinaca već više godina, molim te da mi daš prostor ili da proslijediš neku moju riječ na tom mediju, kako to uostalom i zakon nalaže.

Kako se izbori primiču, haranga ostrašćenih ljudi ne prestaje, gotovo je dostigla vrhunac iživljavanja. Jer i predhodni i sadašnji pucaju na obnove mandata i treba steći početne pozicije, pa makar i preko portala,koji u zadnje vrijeme dobijaju na značaju.Ne pada mi na pamet da bilo kome sprečavam da piše bilo šta o načinu rada bilo koje vlasti, to jest javnog života, ali vidim da pojedinci, valjda u nedostatku argumenata, zalaze u razne sfere nečijeg života, i to privatnog. Iako sam mnogo toga zamjerio ljudima koji vrše vlast,(što je svačije pravo), sada Gatariću a ranije i drugima,uvijek sam stao svojim imenom iza toga,( ne važno da li da li sam bio u pravu ) i nikada nisam smatrao da u svrhu političkog obračuna ja trebam postavljati razna pitanja, kao naprimjer: otkud nekome kuća, otkud skupocjen sat, otkud prsten, otkud nečijoj ženi torbica, otkud privatni avion ili otkud bilo šta drugo...Kada ovo nabrajam, ne aludiram na bilo koga, ali želim pokazati kako pojedinci vežu nečije ime uz to sve i lansiraju priču, pa dalje neka se kotrlja. Pa ko stigne, neka demantuje, a ko ne on je automatski kriv, jer eto neko je napisao da taj XY ima sve to.

Iako sam nastojao da ja ne djelujem tako, dešava se ovih dana da se piše kako je Brane Žunić, oštetio budžet, jer se valjda ne bi trebao boriti protiv onih kojih su nasilno prekinuli radni odnos i to još nezakonito, Pa da ne smije dalje taj Brane u inostranstvo, pa placevi, pa prodaja zemlje, pa poslovnih prostori supruge, pa potjernica Europola, pa kriminalni i podebeo dosije i šta sve ne. U tom pisanju prednjače forumaši Zmija i Svjedok saradnik, a sve po principu "pričo mi jedan čoek". Ponekad me nehotice i pohvale, recimo Zmija kaže,citiram " Brane Žunić bi bio u vlasti i koaliciji sa crnim djavolom, samo da ga se nešto pita i da nešto odlučuje" ( kraj citata ) Meni je ovo pohvalno jer kakav bi to ja predstavnik neke stranke bio kada ne bih tražio u toj koaliciji da se nešto pitam ili da nešto odlučujem. Ja znam da u koalicijama ima takvih,koji služe na koljenima, ali ja bi se osjećao jednako kao naslov onog djela koje je napisao čuveni ruski pisac, koga apostrofira Prosvjeta.

Danas sam upravo radi Zmije i Svjedoka izgubio nekoliko sati( ali ću im naplatiti) upravo radi njihovog pisanja, tipa Europol, obilni dosije itd. Kao da bilo kod od nas te 93 godine nije mogao staviti ili prijaviti bilo koga na listu Europola. To bi dobro trebao znati Zmija, a Svjedoku zamjerim što i ne zna za te godine, jer je tada bio u proteinima i čekao trenutak nečijeg zadovoljstva da sretno iskoči na ovaj svijet, i hvala bogu, danas je tu.U svom nerazumijevanju postupka u stranoj zemlji, nerazumijevanju advokatske taktike da vješto napravi jedan korak, pa da se onda potpuno u drugom koraku izvuče itd.( upravo se i ovih dana tamo nešto lijepo dešava po vanrednom pravnom lijeku) olako se upuštaju u sve i svašta. Meni je jasno da i Svjedok i Zmija ne pišu iz svoje glave, ali imaju odredjenu odgovornost, jer nisu maloljetni. Oni su u službi opštinskih činovnika koji običnom hemijskom olovkom valjaju našem Dušaniću samo na jednom posliću 120 hiljada ( oštećen budžet- zgrada Metalke ) i mnogih drugih činovnika koji tamo sjede i naravno iz drugog plana čuvaju svoje pozicije preko pojedinih forumaša. Ja sam se u svom političkom djelovanju trudio da se to eliminiše, ali drugi su me izdali. I pošto sam ja glavni kriminalac sa podebljim dosijeom molim te Vedrane da staviš ova tri dokumenta. 1.) Prvi je takozvano Uvjerenje o nekažnjavanju ili uvjerenje o nečinjenju krivičnog djela ( tako se kod nas u narodu kaže)

Image

2). Drugi je uvjerenje o nevodjenju ili nepostojanju trenutno krivičnog postupka,

Image

a 3). je iz Izvještaja policije prema tužilaštvu Njemačke koje otprilike u prevodu znači " U vezi sa Žunićem, ne postoje nikakva policijska saznanja" , ili " " povodom Žunića, policija nema saznanja".

Image

Toliko o tom obilnom dosijeu i prevejanom kriminalcu. Moj problem sa tim vlastima tamo jeste bio nešto drugo, jer je čovjek htio da produži pasoše mene i moje supruge ( takozvane Duldung vize) koje smo u to vrijeme slali autobusom i produžavali, medjutim neko se tamo sjetio i tražio da mi dodjemo na produženje u tom Uredu za strance. Kako mi nismo bili tu,( a to te vlasti nisu znale) postavilo se pitanje, kako mi u Bosni a pasoši ovdje. To je stvorilo odredjene probleme, koji su za kratko riješeni, ali taj moj davno riješeni privatni problem ne daje za pravo da Zmija i Saradnik mašu novinskim člancima i iz toga izvlače priču o debelim dosijeima. Srdačan pozdrav svim forumašima dobre volje !!! ( izvinjavam se na opširnosti)


Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by KAMIKAZA »

Sad mi je jasno zasto je Zuna postao politicar ,a vi svi ostali to sto jeste,nijemi posmatraci,sa kojima se politicari igraju :) ja sam iskreno receno ocekivao puno vise i od njega i od vas,e sad vise nebi glasao ni za njega. :(

Zuna rece:" jer je čovjek htio da produži pasoše mene i moje supruge ( takozvane Duldung vize) koje smo u to vrijeme slali autobusom i produžavali"

"Die Duldung ist nach der Definition des deutschen Aufenthaltsrechts eine „vorübergehende Aussetzung der Abschiebung“ von ausreisepflichtigen Ausländern. Sie stellt keinen Aufenthaltstitel dar und begründet daher auch keinen rechtmäßigen Aufenthalt. § 60a Aufenthaltsgesetz (AufenthG) regelt, wessen Abschiebung ausgesetzt wird und aufgrund dessen eine Duldung (§ 60a Abs. 4 AufenthG) erhält; dies sind insbesondere Fälle, in denen eine Abschiebung aus rechtlichen oder tatsächlichen Gründen (zunächst) nicht durchgeführt werden kann. Die Duldung dient ausschließlich dazu, dem Ausländer zu bescheinigen, dass er ausländerbehördlich registriert ist und von einer Durchsetzung der bestehenden Ausreisepflicht für den genannten Zeitraum abgesehen wird. Der Aufenthalt eines Ausländers wird mit der Duldung zwar nicht rechtmäßig, jedoch entfällt mit der Duldung eine Strafbarkeit wegen illegalen Aufenthalts nach § 95 Abs. 1 Nr. 2 AufenthG. Mit einer Duldung können Auflagen und Nebenbestimmungen verbunden werden. Die Duldung erlischt mit der Ausreise des Ausländers und berechtigt nicht zur Rückkehr in die Bundesrepublik Deutschland."
Ja sam ocigledno u nekoj drugoj zemlji,on je produzavao vizu i slao pasos autobusom :D ja kad bi lagao onda bi lagao da mi neko vjeruje a ne ovako,onaj ko je ikad bio u njemackoj,zna da je to nemoguce,u njih vizu tesko dobijes i ovako a da ti je neko udari bez tebe i to izbjeglicku (duldung) to je smjesno,ni sa potvrdom od Dr.nije islo,jer za one koji nisu mogli doci su oni isli kuci da provjere ,osim toga tim ljudima je bilo ograniceno kretanje,i iz koga razloga i sa kakvim objesnjenjem moze neko nekome da udari vizu u odsustvu,kad on nije smio da napusti region u kome je prijavljen.

"Räumliche Beschränkung
Inhaber einer Duldung dürfen sich nach dem als Residenzpflicht bekannten § 61 AufenthG nur in ihrem Bundesland aufhalten. Der Aufenthalt und die Wohnsitznahme können in Einzelfällen weiter, zum Beispiel auf einen Landkreis, beschränkt werden. Die Ausländerbehörde kann das Gebiet auch erweitern, wenn geduldete Personen eine unbeschränkte Arbeitsberechtigung besitzen"


Prema tome ,ovo je najsmjesnija laz koju sam ikad cuo.Ovo moze da potvrdi svaki covjek koji je ikad bio negdje preko Save. :D
Puno vise sam ocekivao od Zune,iskreno receno,u mojim ocima je bio puno veci.
I ako smijem da primjetim na poslednjem dokumentu nema pecata i datuma.Ne tvrdim suprotno jer neznam,ali nije vjerodostojno.
Izvinjavam se ali nisam imao vremena da prevedem,ali mislim da se shvatila sustina. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
svjedok.saradnik32
Posts: 1473
Joined: 02.03.2012. 08:27

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by svjedok.saradnik32 »

Ееее мој Ками, тако ти је то са нашим Жунићем. Само је стварно морбидно и примитивно што је на најглупљи могући начин покушао да нас обмане и помути разум са пар докумената. Као прво, наравно да пред нашим судством и тужилаштвом нема докумената о вођењу судског поступка против именованог( сем ако није расписана црвена интерполова потјерница против њега), зато што се процес води у иностранству. И још једна смијешна страна свега овог је најава Бллеееека о деманту Жуне, а овај достави врсти документацију. :smt005 :smt005 И хвала именованом на промоцији , те честитке на завидном познавању биологије и гинекологије. :smt006 :smt006
Прије него што пустиш језик у погон, провјери да ли ти је мозак укључен..

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by ZMIJA »

Ja cijelo vrijeme vama pokušavam nešto reći o Žuni kao političaru,ne imajući pri tom nikave karnje namjere pema njemu, i ako je on prvi pčeo spominjati neke stvari koje nisu u nivou nekoga ko se msli ozbiljno baviti nekom politikom.
Žuna je skontao da je ovaj forum skupština opštine,pa možeš da guraš nege lažnjake i već poznate jeftine fore,samo u ime PDP a zakažeš konferenciju za štampu, i kreneš ''šišati'' prvog i najodgovornijeg ( u konkretnom slučaju načelnika opštine) narodski rečeno ko ovna.( od muda prma gore)
Neke ptice nikad ne polete,neki političari ostanu samo u pokušaju.
Last edited by ZMIJA on 24.04.2015. 11:12, edited 1 time in total.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

neozbiljan
Posts: 1144
Joined: 31.01.2015. 20:32

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by neozbiljan »

Žuna je samim ovim demantovanjem, pokazao nivo političara na kom se on nalazi. Taj nivo i ako postoji veže se za MZ ili eventualno Opštinu, dalje ne smije ni da proviri. Očekujem i od Nemanje i još nekih prozivanih da učine isto :oops: :oops: Ali neće zato što su mnogo daleko iznad ovog.

User avatar
pat
Posts: 228
Joined: 06.04.2009. 18:52

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by pat »

Svako priseban vidi da je ono dio dokumenta a ne dokument iz njemacke, na kojem nema nikakvog potpisa a ni pecata, sto znaci da je svako ko ima pisacu masinu (jer je na pisacoj masini ispisano) sa njemackim slovima mogao kod kuce sebi ispuniti.
A je li u redu traziti izbjeglicki status (koji je svojevremno nosio i novcane dodatke i privilegije) a da izbjeglica vise nisi?

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by просвјета »

Гледе истине и лажи, коју помиње мој Камиказа:
Ja sam ocigledno u nekoj drugoj zemlji,on je produzavao vizu i slao pasos autobusom :D ja kad bi lagao onda bi lagao da mi neko vjeruje a ne ovako,onaj ko je ikad bio u njemackoj,zna da je to nemoguce,u njih vizu tesko dobijes i ovako a da ti je neko udari bez tebe i to izbjeglicku (duldung) to je smjesno,ni sa potvrdom od Dr.nije islo,jer za one koji nisu mogli doci su oni isli kuci da provjere ,osim toga tim ljudima je bilo ograniceno kretanje,i iz koga razloga i sa kakvim objesnjenjem moze neko nekome da udari vizu u odsustvu,kad on nije smio da napusti region u kome je prijavljen.
Достојевски wrote:У души остаје бескрајно више од онога што се изрази речима.
Ваша мисао, и кад је глупа, док је у вама унутра - увек је дубља, а речена - смешнија је и ружнија.
Сасвим обрнуто бива само код покварених људи.
Они непрестано лажу, те им је лако; а ја се трудим да напишем истину а то је ужасно тешко!
Ето, пријатељу, тако и ти би преварен... :D

User avatar
blek_stena
Posts: 774
Joined: 08.03.2015. 19:29

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by blek_stena »

Zmijo, Svjedoče, ne znam kakvo vam je imovno stanje, ali predlažem vam da se dobrovljno javite Žuni i da se ponudite da budete njegovi fizički radnici sve do kraja vaših života. Taman će obeštećenje biti srazmjerno toj šteti koju ste nanijeli. Pisati o nekome kao da je u naj manju ruku bio godinama u Lepoglavi i da ima " podebeo " dosije, jeste bilo nepotrebno, sa jasno izraženom namjerom da je jedini cilj učiniti ličnu štetu. Mislim da ste malo pretjerali, pa neka vam se i vrati. Lep poz

neozbiljan
Posts: 1144
Joined: 31.01.2015. 20:32

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by neozbiljan »

Bleče ne branim nikoga pogotovo ne Zmiju i Svjedoka, ali i ti bi se onda mogao prijaviti za taj fizički rad( ne znam kakvo ti je imovinsko stanje), pošto da te napomenem i ti si ovde prozivao ljude za neke nečasne a i kriminalne radnje bez ikakvih konkretnih dokaza, a sve pod parolom "ja znam, imam informacije". Žuna je političar (kakav takav, naš je) i ima pravo svako da komentariše njegov rad, ali ne i da zloupotrebljava tu se slažemo.

User avatar
blek_stena
Posts: 774
Joined: 08.03.2015. 19:29

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by blek_stena »

Neozbiljan, sad mi molim te reci, koga to prozivao i za koje radnje, odnosno šta nije tačno.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by ZMIJA »

blek_stena wrote:Zmijo, Svjedoče, ne znam kakvo vam je imovno stanje, ali predlažem vam da se dobrovljno javite Žuni i da se ponudite da budete njegovi fizički radnici sve do kraja vaših života. Taman će obeštećenje biti srazmjerno toj šteti koju ste nanijeli. Pisati o nekome kao da je u naj manju ruku bio godinama u Lepoglavi i da ima " podebeo " dosije, jeste bilo nepotrebno, sa jasno izraženom namjerom da je jedini cilj učiniti ličnu štetu. Mislim da ste malo pretjerali, pa neka vam se i vrati. Lep poz
Bleče ja i Svjedok smo,politički na dvije različite strane,pa to uparivanje i prozivanje mene i Svjdeok u duetu,stvara imaginaciju udruženog političkog napada na tvog političkog idola Žunu.ali svati, Forum nije politička stranaka, niti ''Sveza za prevare i promjene'',ovdje se ''igra'' svakao a svakim po bod sistemu.
Nmoj nas slati da radimo kod Žune kao fizički radnici,mi se nikavog posla ne stidimo,a najmanje fizičkog, .ali ako već nudiš kakav ''pošten'' poslić, daj nas tamo kod tebe vanka,gdje nadnica malo veća.jer nam je imovno stanje nula bodaova,ja sam u mirovini, a Svjedok kolko znam još nema stalnog zaposlenaja.
Ne možemo mi nikavu štetu nanijeti,mom drugu Žuni, kad bi pisali da je bio i u Alaktazu,kolko on sam sebi politički skače u usta, skalapajući neprincipijelne koalicije i saveze, kako bi svoj politički jezičak na vazi prtvorio u svoju veliku političku pobjedu.Ta se čuda ne dešavaju.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
blek_stena
Posts: 774
Joined: 08.03.2015. 19:29

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by blek_stena »

Zmijo, ne znam šta da ti onda kažem drugo, Možda ti i Svjedok i jeste na suprotnim stranama, ali vam je zajednički protivnik. Sad kada vam ne drži Žuna stranu, onda je najgori. Ja vas razumijem, jer on neće da služi nikom od vas, a to onda ne valja za njega. Ti si najavio tužbe protiv Žune, pa ne znam jesi li šta radio na tome, ujedno te podsjećam da održiš riječ. Pogledajte dobro šta ste napisali ti i svjedok proteklih dana, Sve i svašta, u suštini ništa. Ni jedan da objasnite šta je on to konkretno uradio na štetu opštine. Imao sam ja još neka pitanja prema Svjedoku, ali vidim da on to ne haje, ( za te placeve, za te prostore i što šta.) . Vi samo lijepite etikete največeg kriminalca u Prnjavoru, a onda kad čovjek uzvrati vi sad okrećete u drugu stranu. Čovjek je rekao što je imao, i to prilično jasno, može vam se svidjati ili ne, vaša stvar. Možda ga ponovo natjerate da se oglasi. Izvinite, ali ne možete me ubijediti da je Žuna kriminalac, a mislim da neće ni da im služi, dok mnogi drugi, svjesno ili nesvjesno služe. Ostale komentare forumaša sam razumio i vidim da je to stari obrazac, manje više sličan tvom i Svjedokovom. Kamikazin komentar mi je nejasan, jer je citirao navod " jer je čovjek htio da produži pasoš mene i moje supruge koje smo u to vrijeme slali autobusom...." Koliko sam razumio da je riječ o vizama i da je čovjek " htio" da produži, a ne da je produžio, a to je za mene razlika. Koliko vidim da se tu nešto iskomplikovalo. Ne znam da li iz ovoga treba zaključiti da je htio izbjeglički status, pa poslao pasoše da dobije taj status, a on sjedio u Prnjavoru. To mi djeluje naivno i ne mogu vjerovati, ali ne sporim drugima da misle da je tako. I na kraju Zmijo, ne mogu vas voditi sa sobom, jer nemam uslove, a vidim da brineš za Svjedoka, jer kažeš da nema posao,(dakle poznaješ ga) što mene opet upućuje na ono sa početka da ti i Svjedok jeste na suprotnim stranama, ali vam je isti protivnik, i da djelujete udruženo.( to je valjda forum kako ti kažeš)

User avatar
pat
Posts: 228
Joined: 06.04.2009. 18:52

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by pat »

Kako to da ti koji si u inostranstvu ne razumijes znacenje vize?
Ako imas boravisnu vizu, onda imas pravo boravka, ali ne i rada.
Ako imas radnu vizu, onda imas i pravo rada, sa tim da se pravo boravka podrazumijeva.
Duldung viza je bila viza koju su u tom periodu imale izbjeglice iz YU. Ako trazis produzenje Duldung vize = trazis produzenje i izbjeglickog statusa. Sta nije jasno?
Kamikaza, ispravi ako sam pogrijesio!
Nemoj Blek bacati prasinu u oci, nije nam svima krug kretanja tridesetak kilometara oko Prnjavora.

Ko shvatio shvatio, ko nije, sledeci cas sledeca lekcija, neka se gomila gradivo. :D
Toliko od mene povodom ovoga.

Iris
Posts: 1717
Joined: 22.12.2013. 15:57

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by Iris »

Meni nije jasno kako neko status izbjeglice može produžavati boraveći u drugoj zemlji i šaljući pasoš autobusom, koliko ja znam to nije moguće niti u jednoj državi.
Drugo, nije mi jasno zašto je Žuna ikad i imao status izbjeglice. Da li je on to u ratu bio u Njemačkoj dok su drugi ovdje ratovali?

User avatar
blek_stena
Posts: 774
Joined: 08.03.2015. 19:29

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by blek_stena »

Sifra, u pravu si i to uveliko. Ja se trudim da pišem o dogadjajima od javnog značaja, i nisam ovo započeo. Nije forum ili Prnjavor info kao medij, mjesto gdje će se narod informisati ko je kupio diplomu, da li ima dosije, prodaje zarobljenike itd. Iznošenje ličnih činjenica iz privatnog života, makar i da su istinite, jeste propisima zabranjeno. Tako da onaj koji smatra da nešto treba preduzeti, neka preduzima, jer mislim da ima dosta materijala protiv pojedinaca koji misle da su zaštićeni iz svojih soba iz kojih pišu ili šifri koje koriste. Neka se sučeljavaju na drugom mjestu, kao Bosić i Dodik, U pravu si apsolutno.

User avatar
svjedok.saradnik32
Posts: 1473
Joined: 02.03.2012. 08:27

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by svjedok.saradnik32 »

Па људи моји шта има ту да није јасно, ,,Вук длаку мијења али ћуд никад'' то је потврдио дотични господин, његов начин битисања на државним јаслама, мислио је да пренесе на виши ниво. Зашто би неко користио статус избјеглице (гдје нема ратних дешавања) а да не жели да искористи повластице и бенефиције која та држава даје за избјегла и расељена лица. Сва срећа па су га ,,швабе сконтале'' па му не дадоше да им се накачи на грбачу иначе би пропали као и ми.. :smt005 :smt005 :smt005 :smt005
Прије него што пустиш језик у погон, провјери да ли ти је мозак укључен..

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by ZMIJA »

blek_stena wrote:Sad kada vam ne drži Žuna stranu, onda je najgori.
Govorimo politički ,nema goreg od onoga kome taj ''drž''i stranu (dakle ucjenjuje)To mije savršeno poznato iz vlastitog iskustva.U modernom žargonu to se zovu ''papci.''
U prnvorskom paralamentu, i poratnom višestranačju oduvijek su postojali ''papaci''.Prvo je to bio odbornik Penzionerske stranke,da mu sad ne spominjem ime, nije politički aktiva,zatim dolazi jedan malo veći papak,poznatiji kao Seka,a najanoviji papak android je Brane Žunić.
blek_stena wrote:Ja vas razumijem, jer on neće da služi nikom od vas, a to onda ne valja za
Od mene ne može biti večćg ''buntovnika''i Brane Žunić je uslovno pravi opzicionar, i ja ga apsolutno u tom dijelu podržavam,ali ima ona druga strana medalje kod Brane Žunića, već sam rekala, duže može biti pod vodom nego na vlasti.Znači nije kompletan političar.Kako je god teško biti opozicionar,ništa nije lakše ni vlast obnašati.Moja omiljena priča o majstorima i dunđerima.
blek_stena wrote: Vi samo lijepite etikete največeg kriminalca u Prnjavoru, a onda kad čovjek uzvrati vi sad okrećete
Opet ti pišeš napamet, i ne kontrlišeš se šta pišeš.Ja nikad nisam tvrdila da je Brane Žunić kriminalac i to još najvećei.Nemoj nikome stvaljati u usta ono što nije rekao.
Iris wrote: Čovjek je rekao što je imao, i to prilično jasno, može vam se svidjati ili ne, vaša stvar. Možda ga ponovo natjerate da se oglasi. Izvinite, ali ne možete me ubijediti da je Žuna kriminalac, a mislim da neće ni da im služi, dok mnogi drugi, svjesno ili nesvjesno služe.
Ja naprotiv mislim da Žunić nije sve rekao šta je imao reći,jer kod njega i te kakao postoji selektivan pristup priči.On ne udara tamo gdje je tvrdo.
blek_stena wrote:Ostale komentare forumaša sam razumio i vidim da je to stari obrazac, manje više sličan tvom i Svjedokovom. Kamikazin komentar mi je nejasan,
Malo pretenciozno od tebe,da bi razumio sve ostale forumaše, trebalo bi ti puno vremena samo da pročitaš,a tek da o njima svima daje kvalifikacije.Vidi se da si još ne izživljeni pisakralo na forumu.Tek si počeo.Na Forumu se ne piše samo o Brani Žuniću.
blek_stena wrote:Zmijo, ne mogu vas voditi sa sobom, jer nemam uslove, a vidim da brineš za Svjedoka, jer kažeš da nema posao,(dakle poznaješ ga) što mene opet upućuje na ono sa početka da ti i Svjedok jeste na suprotnim stranama, ali vam je isti protivnik, i da djelujete udruženo.( to je valjda forum kako ti kažeš)
Vidiš Blek, meni je veoma žao što ne možeš da nas povučeš,tamo preko grane,jer kažeš da nemaš uslove,a za Svjedoka,apsolutno ne brinem,''njegovi'' su na valsti u Prnjvoru,kao što su i ''moji'' u Bnjalauci.
Ne može nama Brane Žunić biti zajednički protivnik,kad je PDP iSDS u Savezu za prevare i prevare.
A što se tiče poznanstva sa Svjedokom,naravno da ga poznajem,sjajajn jedan mlad čovjek, samo u pogrešnoj stranci, isto kao i ti Blek poznajem ja i tebe. :smt006
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

Post Reply