SO Prnjavor 2012 - 2016

Sve što je vezano za lokalnu politiku u opštini Prnjavor

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

močvara
Posts: 146
Joined: 18.12.2009. 14:09

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by močvara »

Пратећи садржај писанија појединаца на овом Форуму и расправе које се воде када су у питању мјесне заједние, не могу бити равнодушан те из тог разлога морам реаговати овако......да би могли водити квалитетну расправу и предлагати рјешења, учесници би морали познавати бар елементарне уставно-правне и законске оквире. Неки то свакако познају, разумију и коректно пишу, али многи не, па се стиче утисак да је све ово сипање шупљег у празно, или боље рећи трла баба лан да је прође дан.
Свако онај ко жели да ме демантује, нека слободно портажи Устав Републике Српске,као и Амандманима на Устав, Закон о територијалној организацији и Закон о локалној управи и самоуправи, па ће се увјерити да је распадом бивше СФРЈ, пропао комунални систем самоуправе и самоуправљања...... Дакле, Устав РС и Амандмани на Устав не познају појам или термин "Мјесне заједнице" изузев што је члановима 100, 101 и 102 прописано да се систем територијалне организације и систем локалне управе уређује законом. Законом о териоторијалној организацији ("Службени гласник РС" број 11/94) прописивао је оснивање Мјесних заједница као болика самоуправе у локалним заједницама дајући им својство правног лица. Међутим, доношењем Закона о локалној управи и самоуправи из 2004. године, као lex specijalis закон, прописује (чланови 106,107.108 и 109) да се "подручје јединица локалне самоуправе може подијелити на мјесне заједнице и то ако је то засновано на: просторним плановима, историјским, културним и другим разлозима".... Дакле, из свега наведеног се може закључити да постојећи уставно правни и законски оквир у Републици Српској, даје могућност формирања мјесних заједница и то не као обавезног, већ као необавезног или факултативног облика локалне самоуправе, која нема својство правног лица и улоге основне јединце локалне упрве и самоуправе.На овај начин општина је основна јединица локалне самоуправе, која одлукама својих органа уређује ову област. Обзиром да је Скупштина општине Прњавор, након Одлуке Уставног суда РС, којом су поништене раније одредбе Статута општине Прњавор, тек недавно ускладила Статут општине Прњавор, са Уставом и законом, чиме су створене предпоставке да се формирају МЗ, на начин како то закон уређује. ..... Према томе, сви они који се залажу за некакву тобож.. децентрализацију властиил, власт на неком нижем нивоу од општине као основне територијалне јединице, формирањем некаквих феуда у којима би господарили локални политичари, нису у праву, јер нема за то законског упоришта.
Last edited by močvara on 03.04.2013. 09:05, edited 1 time in total.

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by regeman »

savaš wrote:naravno da lokalne vlasti imaju mogućnost da donesu propis kojim bi se regulisala naknada za rad predsjednika Mz ako postoji prije svega politička volja za to. Činjenica je da ipak najveći dio posla padne na leđa predsjednika Savjeta MZ i da ima određene troškove oko vršenja"narodnih poslova".ta se stvar itekako može urediti a mislim da ima način da se osmisli i finansijska konstrukcija takve odluke.
naravno da moze ali postoji valjda neki red, najgore bi bilo strpati sve odjednom da se rjesava. Zamisli koju ce frku na terenu sami izbori dici, i jos u to da se ubace nadleznosti i finansiranje..pa bio bi masakr na terenu..odluka treba u nekom vremenu da zazivi i na terenu, da ljudi osjete preko nekih nominalnih stvari da to radi, fercera i da na duze staze zazivi.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

savaš
Posts: 107
Joined: 16.11.2012. 18:07

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by savaš »

Poštovani gospodine močvara .meni je apsolutno poznato sve što ste napisali ali dobro je da ste u jednom kratkom tekstu dali osvrt na formalno pravno i normativno uređenje mjesnih zajednica,možda to drugiima treba pojasniti ali kažem ti meni sigurno ne.Organizovanje MZ i može samo biti fakultativno po ovim zakonskim rješenjima dakle nije obaveza.U tom smislu sam i pisao da tamo gdje postoji interes građana da se organizuju i djeluju kao MZ i ako će takav oblik organizovanja doprinijeti efikasnijem rješavanju njihovih zajedničkih potreba iz raznih sfera društvenog života -treba im pomoći u tome naravno u skladu sa pravnim normama koje regulišu tu oblast.znam ja vrlo dobro da je opština osnovna jedinica lokalne samouprave,znam ja i za odluka ustavnog suda koju pominješ... na ovom forumu ljudi močvara razmjenjuju mišljenja i normalno je da svi ne barataju terminologijom iz ove oblasti ali ne treba to ljudima zamjeriti zato ovo i jeste forum.Pomalo sam doživio tvoj tekst kao ono u smislu"ma daj šta vi pričate ja o tom jedini znam sve ".ne sporim da znaš ,ali nemoj misliti da i drugi ne znaju... Izvini,možda nisam u pravu možda sam ja to tako protumačio ,volio bih da nisam u pravu ali.....

močvara
Posts: 146
Joined: 18.12.2009. 14:09

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by močvara »

Поштовани Саваш, никога ја не вређам, нити мислим да сам ја најпаметнији, напросто у уводном дијелу свог текста рекао сам.......... да неки ову област познају, разумију а неки не................. Овим намјерно никог нисам ни цитирао нити помињао, како не би изазвао негативне ракције. Чак напротив, имао сам намјеру да они који то незанју схвате да живимо у неком другом времену, од времена које је давно прохујало...

savaš
Posts: 107
Joined: 16.11.2012. 18:07

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by savaš »

Nisam ja ni rekao da si vrijeđao ali tekst mi se dojmio kao malo nabusit sa tvoje strane,ali eto možda sam i pogriješio.Evo ja shvatam da nisu vremena kao što su bila nekada,drugačiji sistem,drugačije okolnosti,politika i sl...Složićeš se da u novim tako zadatim okvirima moramo tražiti rješenje u pogledu ovog pitanja.Mora se dati odgovor na konkretna pitanja .Ono što je meni zapelo za oko jeste pitanje jednog forumaša na ovoj temi ,tačnije Vrste gdje čovjek konkretno pita kome on u svojoj MZ može postaviti pitanje odnosno predložiti modernizaciju nkog puta ili ulice (čini mi se da je u tom smislu Vrsta napisao).isti taj dječko koji je pun entuzijazma i želje da doprinese nešto svom gradu je povodom skoro pokrenute akcije oko uređenja gradskih bunara na forumu pitao ko je predsjednik njegove MZ ... Kada on kao strašno proaktivan momak i koji je u svim sferama društvenog života u Prnjavoru ne zna ko je predsjednik MZ Prnjavor šta je reći onda za ostale manje aktivne stanovnike grada Prnjavora? Mislim da na ovom primjeru možemo postaviti suštinsko pitanje a ono je kakava je sadšnja uloga MZ i koliko su građani upoznati sa nadležnostima istih i u kojoj mjeri mogu biti servis građana ili bar transmisija između građana i lokalnih vlasti? Ako ćemo ih uređivati,redefinisati,reorganizovati ili bilo šta drugo sa njima uraditi u smislu da samo zadovoljimo formu onda je to uzaludan posao.
Rege je napisao da će sami izbori u MZ podići veliku gužvu ili sl.misleći vjerovatno na angažman stanovništva,birača.Moje mišljenje je suprotno. U većini MZ izbori će uspjeti samo ako se političke partije aktivno uključe u taj proces (koliko je to dobro ili ne to je drugo pitanje) .iskreno,lično bih volio da na tim izborima bude prisutno što više građana i da se u velikom broju uključe u tu aktivnost i da se u ovoj oblasti izađe iz sivila (ili pasivila :D ).....

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by regeman »

pa te puteve ce kandidovati savjet mz, bice komunikacija izmedju vlasti i mz.
sto se tice toga da sve treba odjednom pa ne treba, sto nije uradjeno odjednom u desetak godina ista..jbg sad treba za dva mjeseca sto odsto posla odraditi i dobiti neko kilavo rjesenje a 10 godina se nije mrdnulo.
Prvo raspisati izbore po MZ i zavrsiti ih. Ostalo je na biracima..
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by ZMIJA »

močvara wrote:Пратећи садржај писанија појединаца на овом Форуму и расправе које се воде када су у питању мјесне заједние, не могу бити равнодушан те из тог разлога морам реаговати овако......да би могли водити квалитетну расправу и предлагати рјешења, учесници би морали познавати бар елементарне уставно-правне и законске оквире. Неки то свакако познају, разумију и коректно пишу, али многи не, па се стиче утисак да је све ово сипање шупљег у празно, или боље рећи трла баба лан да је прође дан.
S obzirom da sam se osjetila prozvanom glede vaše tvrdnje da nekih na ovoj ,pa i na drugim temama presipaju iz šupljeg u prazno na ovom forumu, forumu kažem ,namjerno jer forum nije naučna institucija, i ovdje je i predviđeno u dobrom djelu presipanje iz šupljeg u prazno samih učesnika .ali ovaj vaš post upravo dematuje tu vašu tvrdnju, s obzirom da se eto konačno javilo stručno pravno lice u ovom slučaju da i nama koji nismo pravnici,već sladoledari,opančari stolari, bravari i ostala vaskolika radnička klasa, te s toga mi koji ovo ko nešto mućkamo dobismo kompetentno lice da nam pojasni, i ubodosmo pravo u sridu.
Mi smo dakle postigli svoj cilj, glede mjesne zajdnice,JERBO je po Usatavu Republike Srpske,Zakonu o teritorijalnoj organizaciji i Zakona o lokalnoj upravi mjesna zajednica ne postoji jer najniži oblik teritorijalne organizacije lokalne samouprave je općina.
Ako se dakle mjesna zajednica prepoznaje ev,kroz članove 100,101,i 102 Zakona o teritorijalnoj organizaciji,onda taj Zakon nije usklađen sa Ustavom kao najvišim zakonodavnim aktom jedne države,ili je je to ipak sve u okviru Ustava,dakle pravniče odgovorite nam jeli postoji po Ustavu mogućnost osnivanja mjesne zajednice ili ne postoji,molim decidan odgovor.
Šta to znači neobavezna i fakultativna po USTAVU mogućnost formiranja mjesnih zajednica lokalne samouprave,ako je to to što imamo danas na terenu rezultat te ustavne mogućnosti ,ništa drugo nego totalni zakonodavni pobačaj.
Mi smo u do sada kroz taj i takv vid fakultativnog ili neobaveznog organizovanja na najnišem lokalnom nivou oštetili društvo i budžet opštine konkretno za veliku sumu novca koji je dodjeljivan nelegalnim predstavnicima mjesnih zajednica i upravo ovaj neprecizno i dvosmisleno zakonodavni okvir je stvorio Feude i lokalne kabadahije koje sa pečatom mjesne zajednice ovjeravli račune u seoskim kafanama.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

savaš
Posts: 107
Joined: 16.11.2012. 18:07

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by savaš »

Ne razumijem te Rege šta sam ja to rekao da treba odjednom uraditi...naravno da treba prvo provesti izbore u MZ i doći do legitimnih sagovornika na relaciji opština-MZ izabaranih od strane građana a onda se posvetiti kvalitetnom načinu dvosmjerne komunikacije na toj relaciji.šta je rađeno po tom pitanju u proteklih 10 godina moglo bi se na dugo i na široko...

savaš
Posts: 107
Joined: 16.11.2012. 18:07

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by savaš »

svojevremeno je u u Ustavu SFRJ je MZ bila definisana kao osnovni oblik organizovanja građana .Obzirom da nema Ustava SFRJ niti SFRJ u Ustavu RS nema MZ kako je to močvara i napisao.To što MZ nema u Ustavu RS ne znači da je njihovo osnivanje protivustavno.jednostavno,zakonom lokalnoj samoupravi je ostavljena mogućnost da opštine obrazuju MZ tj.mogu a ne moraju.

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by regeman »

pomenuo si nacin finansiranja sto mislim da je u koliziji sa samim ludilom oko bilo kakvih izbora smrtna presuda za formiranje mz.
na to mislim da finansiranje treba zadnja stavka da bude.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

savaš
Posts: 107
Joined: 16.11.2012. 18:07

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by savaš »

prejaka riječ ludilo itekako sam ja svjestan šta znači finansiranje savjeta MZ i nemam ja ništa protiv da se to zadnje rješava.Samo ovo ću ti još reći ako misliš da će narod pohrliti na izbore i u redovima čekati ispred učionica,domova i sl.da izaberu članove savjeta i predsjednika MZ varaš se,živi bili pa vidjeli...Po meni samo stranačka mašinerija može nešto tu da uradi ovako sami građani po sopstvenoj inicijativi-da,ali u minimalnim procentima.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by ZMIJA »

Naravno svaka odluka donesena u skupštini u svom obrazloženju ima naglasak jesu li za njeno provođenje potrebne matrijalne predpostavke ili ne .
Dakle organzacija najnižeg teritorijalnog organizovanja je zakonski omogućena, i ista nije protuustavna, a građanima sigurno prijeko potrebna ,a ovakava kakva je, sve ove godine nakon sloma bivše nam države i njenog komunalnog sistema, i njene samouprave i samoupravljanja, ne treba nikome već pojedinicima i otuđenim centrima moći.
Dakle na likoalnoj zajednici tj.opštini je da lokalne zajednice vrate građanima, ne na način kako je to od sada bilo, jer to se pokazalo kao neučinkovito i nesvrsishodno, pa kao takvo i od građana na terenu odbačeno,a to pokazuje da je po postojećoj odluci o mjesnim zajednicama provođenje izbora skoro nemoguća misija.
Naravno stavljajući mjesnu zajednicu u funkciju naprosto je nemoguće bez financiske podloge,jer uzmite opštini budžet, pa će te vidjeti kakava će opštinsaka oraganizacija vlasti funkcionisati.
Zato sam u svojim predhodnim komentarima na ovu temu provocirala i neke političke odgovore,naravno ne da bi presipala iz šupljeg u prazno već da bi isprovocirala širu raspravu, jer da na terenu organizuju kvalitetne stručne rasprave na ovu temu bar na ovom forumskom nivou, bilo bi više nego OK
Slažem se sa Savašom da se koriste preteške riječi kao što je ludilo ,jer tema je ozbiljna, i niko nema potrebe za teškim riječima, već sa konstruktivnim pristupom na ovu ozbiljnu temu i ne samo na ovu.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by regeman »

savaš wrote:prejaka riječ ludilo itekako sam ja svjestan šta znači finansiranje savjeta MZ i nemam ja ništa protiv da se to zadnje rješava.Samo ovo ću ti još reći ako misliš da će narod pohrliti na izbore i u redovima čekati ispred učionica,domova i sl.da izaberu članove savjeta i predsjednika MZ varaš se,živi bili pa vidjeli...Po meni samo stranačka mašinerija može nešto tu da uradi ovako sami građani po sopstvenoj inicijativi-da,ali u minimalnim procentima.
uopste ne vidim poentu sta hoces da kazes, samo kazem da se mora ici po redu a finansiranje otom potom, da ne bi bilo da se ljudi takmice samo zbog sredstava koja ce biti upucena za rad mz, kao sto je vec bio slucaj pa su pojedinci glumili kabadahije ostavljajuci dugove. mislim, povo mi je licni stav,
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

savaš
Posts: 107
Joined: 16.11.2012. 18:07

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by savaš »

Rege nema nekih kabadahija koji su ostavljali dugove po MZ ili u ime MZ.Ti ljudi ako ih ima a ima ih ja to v.dobro znam imaju svoje ime i prezime ono što se kaže treba odvojiti žito od kukolja jer ima i dosta dobrih i aktivnih predsjednika MZ i članova savjeta koji su veoma korektno radili svoj posao i to o SVOM trošku...

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by Nicky »

vrsta8472 wrote:нисам видио у Буџету да има ставка за нова асфалтирања осим за крпљење постојећих рупа. Закрпа кућу чува :smt003
Zato ce vjerovatno svakom novom odborniku da se sredi put do kuce, nije red da idu ljudi prljavi na skupstinu, ipak su gospoda i red je da se prvo oni namire. Ogorcen sam i ako se ovako nastavi mogao bi posegnuti za nekim radikalnim potezima :D

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by regeman »

savaš wrote:Rege nema nekih kabadahija koji su ostavljali dugove po MZ ili u ime MZ.Ti ljudi ako ih ima a ima ih ja to v.dobro znam imaju svoje ime i prezime ono što se kaže treba odvojiti žito od kukolja jer ima i dosta dobrih i aktivnih predsjednika MZ i članova savjeta koji su veoma korektno radili svoj posao i to o SVOM trošku...
ma ok, sta je bilo bilo je u buducnost gledamo :D
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by bičbožiji52 »

savaš wrote:Rege nema nekih kabadahija koji su ostavljali dugove po MZ ili u ime MZ.Ti ljudi ako ih ima a ima ih ja to v.dobro znam imaju svoje ime i prezime ono što se kaže treba odvojiti žito od kukolja jer ima i dosta dobrih i aktivnih predsjednika MZ i članova savjeta koji su veoma korektno radili svoj posao i to o SVOM trošku...
Pusti Savo patetiku, ako ne smiješ reći one koji su godinama trošili srestva namjenjena za rad i funkcionisanje mjesnih zjednica, de navedi ime i prezime tih koji su bili pošteni i pošteno radili, kako ti ustvrdi d navedi bar jednoga.
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by grlica »

ево мој муж био је својевремено предсједник МЗ, и то оног ономад популарног СНСД одбора опет те мз., још за вријеме ових ново- старих Цвијановића , и шта би , фол интелигенција средњих година изабра лакши пут , пут подилажења и спуштања главе за рад личних интереса , а од цијеле приче оста да се он (Тај мој муж) данас гади , ко и ја и Снсд одбора и старих и нових, интелигентних подилазача.
Прича је позитивна, генерално :arrow: да народ треба имати самосвијест гледе локалних потреба и самоуправљања , ал џаба јаране крај дупелизаца )да простите( средњих година .
пс. морадох се мало укључити чисто да навјестим да је то још увијек шупља прича
Last edited by grlica on 05.04.2013. 00:31, edited 1 time in total.
imam moćno pero - jezik srpski

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by grlica »

vrsta8472 wrote:
KAMIKAZA wrote:Ja predlazem Mladena Stojanovica,iz ulice Zivoina Preradovica ,on je zasluzan za uredjenje okoline,sakupio je milion flasa po sumama,i time sprijecio njihovo lupanje i zagadjenje okoline koje bi nam ugrozilo tu istu okolinu par stotina godina.

Није лоша идеја, човјек се сав свој живот посветио томе да очисти град од стаклене амбалаже!
хахахаха , ово нисам ни примјетила и ова вам злата вриједи
ЖИВИО МЛАДЕН СТОЈАНОВИЋ и његов логор стакла Прњавора , ( одувијек сам маштала да зађе мало и у моје двориште јер то ми је стакло некоћ било најмрже...
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by ZMIJA »

grlica wrote:во мој муж био је својевремено предсједник МЗ, и то оног ономад популарног СНСД одбора опет те мз., још за вријеме ових ново- старих Цвијановића , и шта би , фол интелигенција средњих година изабра лакши пут , пут подилажења и спуштања главе за рад личних интереса , а од цијеле приче оста да се он (Тај мој муж) данас гади , ко и ја и Снсд одбора и старих и нових, интелигентних подилазача
Kada su izvršeni izbori u toj tvojoj mjesnoj zajednici i po kojoj odluci o mjesnim zajednicama,kad nikad ama baš nikad nije donesena u skupštini odluka u zadnjih 20 godina, o raspisivanju izbora u mjesnim zajednicama.
Grlice tema je ozbiljna i nemojmo se zezati sa ozbiljnim temama ,možda je tvoj muž u kategoriji nekih ad hok stranačkih povjerenika, i slučajno je bio ispred SNSD a,a i SNSD e kad je kao bio na vlasti na tom planu nije uradio ništa kao i SDS koji je evo i dana danas,
Pusti politikanstvo.
Ja ću citirati tvog a i svog omiljenog Mešu Selimovića koji kaže :

Ulizice su -za mene najgori ljudi na svijetu,oni podržavaju svaku vlast,oni siju strah bez milosti,kao psi vjerni svakoj državi,kao kurve nevjerni svakom pojednicu,najmanje ljudi od svih ljudi,dok njih bude nema sreće na svijetu,jer će uništiti sve što istinska ljudska vrijednost.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by grlica »

то су змијо били сами почеци и много је времена прошло од тад , не желим да пишем о томе јер ти си осјетљив змијо на Снсд а и нема потреба закухавати и даље , углавном много људи је прошло кроз ту странку а врло мало их је остало , за разлику од СДС (кад га већ спомињеш) који стално обнавља своје редове . Ти знаш да ја нисам ни за једне ни за друге али ето знам ту причу како је снсд почињао бар у Прњавору , то је било давно , и мислим се да избришем прошли пост јер најбоље је ништа не знати кад су тако озбиљне теме у питању
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by vrsta8472 »

Nicky wrote:
vrsta8472 wrote:нисам видио у Буџету да има ставка за нова асфалтирања осим за крпљење постојећих рупа. Закрпа кућу чува :smt003
Zato ce vjerovatno svakom novom odborniku da se sredi put do kuce, nije red da idu ljudi prljavi na skupstinu, ipak su gospoda i red je da se prvo oni namire. Ogorcen sam i ako se ovako nastavi mogao bi posegnuti za nekim radikalnim potezima :D
Коа нпр. :D Имаш моју подршку :smt002
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by Nicky »

Naravno, imam podrsku vjerovatno 97% ljudi u opstini, samo niko nece pokrene. Sad ce ljepse vrijeme, pa cemo vidjeti radi li se sta. Valja biti strpljiv, samo ne previse. Kao npr? Znas kako kazu u akcionim filmovima, kad cujes veliki buuuuuuuuuuum, ti onda kreni... E tako i ovo :D

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by vrsta8472 »

Партнери окрећу леђа СДС-у због лажних обећања

Image

Прњавор - Редовна осма сједница Скупштине општине Прњавор, која је одржана данас, потврдила је да се “топи” досадашња скупштинска већина.

Основан је нови Клуб одборника под називом “Седам плус”, у коме су по два одборника ПДП-а Брано Жунић и Родољуб Красић и ДП-а Миро Шикарац и Игор Сувајац, одборници Покрета за Прњавор Миодраг Марјановић, националних мањина Бранко Декет и СРС “Војислав Шешељ” Милорад Кондић. Они су до сада припадали скупштинској већини, у којој је било 22 одборника, односно сви осим седам из СНСД-а.

- Основали смо овај клуб с намјером да рад Скупштине коначно буде озбиљан. Уз то, неопходно је да водећа странка СДС почне да испуњава све оно што нам је обећано на плану кадровске расподјеле. Било је довољно времена, рокови су истекли 15. марта, па смо принуђени да формирањем новог клуба наведемо СДС на размишљање о потреби поштовања договорених ствари - каже члан новог клуба Миро Шикарац.

За првог предсједавајућег Клуба именован је Игор Сувајац, који истиче да им није намјера да производе кризу у локалном парламенту, него да их СДС почне озбиљније схватати. Он је истакао да не искључују могућност да изађу из садашње већине “када је у питању одлучивање о појединим темама”.

С додатним проблемима СДС, која има девет одборника у Скупштини, суочава се и због “другачијег мишљења” њиховог одборника Бранка Шиканића, који је и у петак указао на неке пропусте у припреми и вођењу сједнице. Одржао је лекцију свом страначком колеги Борки Лукановићу, предсједнику Скупштине и секретару Скупштине Војиславки Гатарић, указујући на “често кршење Пословника Скупштине”.

- Не можете се тако понашати. Треба да исправно радите, а не само да примате плату - поручио им је Шиканић.

Узаврела међустраначка, односно политичка ситуација могла би у скорије вријеме да угрози функционисање досадашње већине, у којој је било 22, од 29 одборника. СДС-у за сада су вјерни само тројица чланова “Клуба Куба”, у коме су двојица социјалиста Ранко Вукајловић и Савко Тубак и одборник ДНС-а Боре Митрић, али Тубак каже да се ни они нису “заклели СДС-у на доживотну вјерност”. СДС са њима има тек 12 од неопходних 15 гласова за скупштинску већину.
Реприза

И претходни сазив Скупштине општине у Прњавору, који је чинио 31 одборник, бавио се током цијелог мандата најчешће смјенама скупштинских функционера, па ће остати забиљежено да је звање предсједника Скупштине имало чак шест одборника.

http://www.glassrpske.com/drustvo/panor ... 15031.html

Last edited by vrsta8472 on 06.04.2013. 11:21, edited 1 time in total.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by regeman »

tekst je nategnut i malo netacan, bar sto se moje izjave tice..ja sam samo dao izjavu da se klub formirao :D
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

Post Reply