SO Prnjavor 2012 - 2016

Sve što je vezano za lokalnu politiku u opštini Prnjavor

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

Post Reply
User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by ZMIJA »

simo wrote:Na nivou opštine je bezvezna podjela na poziciju i opoziciju. Citav svijet propada, sad je važno preživjeti.
Ne bi se složila Simo sa ovom konstatacijom,i ova teza može da se odnosi na sve nivoe vlasti, ne samo na nivo opštine, ali je u osnovi pogrešna.
Što su vremena teža, i što je kriza veća ,sve je više potrebana ozbiljnija vlast ,a još ozbiljnija opozicija,a ne da se iza krize kao što je sad slučaj, kriju i jedni i drugi.
Zato sad imamo u jednoj opštin,i gradu .jedne na vlasti,a u drugoj opštini ili gradu druge na vlasti ,i jedni i drugi pričaju istu priču, odnosno kukaju jedni na druge, dok na nivou države imamo ,,bratsku svetu koaliciju''ko svetu kravu tu sve ,,štima''.
Da nam nije ovih stranačkih medija i Vlade Usorca, ne bi ni znali da kriza postoji ,a kamo li da li postoji opozicija i pozicija,
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by vrsta8472 »

Image
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by KAMIKAZA »

Kakav je ovo konkurs :shock: nigdje ne stoji ime :D dobro malo se nazire izmedju redova,ali nova vlast je rekla da ce sve biti javno :D ja sam sad ocekivao da ce ime biti odmah objavljeno kao na potjernici. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

svitanje
Posts: 53
Joined: 20.09.2012. 09:15

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by svitanje »

Ljudi se plaše zmija, ponekad neopravdano. Kad god se previše isturi, nažalost nastrada, tako da je u mnogim zemljama zaštićena vrsta. U Hrvatskoj kad neko ubije zmiju, plati pozamašnu prekršajnu kaznu.
U Prnjavoru zmije očigledno nisu zaštićene.
Ova naša istegnu se i palacnu, da je ona, molim Vas lijepo, kao odbornica na jednoj sjednici za govornicu izlazila i palacala 37 puta. To nije bilo u njegovom prvom mandatu, kada je svitanje, kao predstavnik sredstava javnog informisanja, učestvovalo gotovo, na svim sjednicama Skupštine. Zmija je samo sjedila i posmatrala, rijetko se isturala.
Hajde, da mu povjerujemo da je na jednoj sjednici za govornicom bio 37 puta. Ako je za govornicom provodio prosječno 5 minuta po jednom izlasku, on je sam govorio 185 minuta ili 3 sata i 5 minuta.
Kad znamo da čovjek za samo par minuta može izgovoriti stvari koje ne može izvršiti za cijeli život, pitamo se koje su to budale, mogle slušati samo jednog čovjeka koji govori tako dugo.
Da su i druge zmije i živuljage u tom trenutku bile tako napaljene za govoranciju kao naš Zmile, Skupština bi neprekidno trajala ( 31 živuljaga puta 3 sata jednako je) 93 sata, to bi bila Skupština u neprekidnom trajanju, nešto manje od četiri dana.
Uh uh, strašno strašno.
Što se tiče odborničke plate, mišljenje Svitanja je da je to parazitsko, nepotrebno trošenje novca pporeskih obaveznika.
Javni sektor je jednu zakonsku odredbu da odbornici imaju pravo na naknadu u praksi nepošteno primijenio tako da su sami sebi dodijelili platu.
Naknada znači da odbornici kada se završi sjednica Skupštine za taj dan dobiju dnevnicu, najviše onoliko koliko dobije jedan zidar ili tesar za 10 sati teškog rada. Tako je bilo u prvom mandatu od 97. do 2000.godine.
Kada odbornik dobije i dnevnicu zidara, opravdano se može postaviti pitanje, da li je pošteno da trutovi odbornici partijski podanici inih Malića, Kalabića, Novakovića i drugih srpskih vođa dobiji i ovaj iznos a da tog dana nisu progovorili niti jednu jedinu riječ.
Naravno naš Zmile je tog čuvenog dana naravno samo za njega, za tri sata govorancije zaradio 10 sati korisnog rada jednog zidara.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by ZMIJA »

svitanje wrote:Ljudi se plaše zmija, ponekad neopravdano. Kad god se previše isturi, nažalost nastrada, tako da je u mnogim zemljama zaštićena vrsta. U Hrvatskoj kad neko ubije zmiju, plati pozamašnu prekršajnu kaznu.
U Prnjavoru zmije očigledno nisu zaštićene.
I ako sam bila donjela časnu zmijsku riječ, da sa tobom više ne palacam, ne mogu odoljeti da ti ne palacnem na ovaj tvoj post koji u cijelosti ima samo jedan cilj, a to je ubiti zmiju po svaku cijenu.
Kažeš u Prnjavoru da zmije očigledno nisu zaštićne,što samo do nekle mogu prihvatiti, s obzirom da je mojoj vrsti najveći prirodni neprijatelj mungos,a ne štakori koji u poslednje vrijeme ima sve više i više.
svitanje wrote:Ova naša istegnu se i palacnu, da je ona, molim Vas lijepo, kao odbornica na jednoj sjednici za govornicu izlazila i palacala 37 puta. To nije bilo u njegovom prvom mandatu, kada je svitanje, kao predstavnik sredstava javnog informisanja, učestvovalo gotovo, na svim sjednicama Skupštine. Zmija je samo sjedila i posmatrala, rijetko se isturala.
Hajde, da mu povjerujemo da je na jednoj sjednici za govornicom bio 37 puta. Ako je za govornicom provodio prosječno 5 minuta po jednom izlasku, on je sam govorio 185 minuta ili 3 sata i 5 minuta.
Neznam zbog ćega se toliko opterećuješ sa jenom zmijom kad u Prnjavoru ima toliko zvijeri koje su toliko zla napravile ovom gradu i ovom društvu, a ti se uhvatio zmije ko pijan plota, pa joj prebarajš krvna zrnca, i najradije bi joj kožu oderao kad bi smio zmiju u ruke uhvatiti .
Tvoja politička percepcija je na nivou dojenčeta koje je zamjenilo noć i dan, i velike problme stvara roditeljima jer plače po noći a spava po danu.
svitanje wrote:Kad znamo da čovjek za samo par minuta može izgovoriti stvari koje ne može izvršiti za cijeli život, pitamo se koje su to budale, mogle slušati samo jednog čovjeka koji govori tako dugo.
Da su i druge zmije i živuljage u tom trenutku bile tako napaljene za govoranciju kao naš Zmile, Skupština bi neprekidno trajala ( 31 živuljaga puta 3 sata jednako je) 93 sata, to bi bila Skupština u neprekidnom trajanju, nešto manje od četiri dana.
Uh uh, strašno strašno.
Za tebe su svi budale koje ne slušaju tvoju priči ,a tvoj sarkazam na drugoi drugačije mišljene, samo govori o tebi koliko si narcisoidana i iskomleksirana osoba.
Oprosti školski morala am ti ovo reči,jer nemam drugog načina da te opasuljim, kao dok sam ti udarala čvoke kad smo sjedili u đačkim klupama, sjećaš li se ili si zaboravio za to.
Uh uh to je jelda boljelo .
svitanje wrote:Što se tiče odborničke plate, mišljenje Svitanja je da je to parazitsko, nepotrebno trošenje novca pporeskih obaveznika.
Javni sektor je jednu zakonsku odredbu da odbornici imaju pravo na naknadu u praksi nepošteno primijenio tako da su sami sebi dodijelili platu.
Naknada znači da odbornici kada se završi sjednica Skupštine za taj dan dobiju dnevnicu, najviše onoliko koliko dobije jedan zidar ili tesar za 10 sati teškog rada. Tako je bilo u prvom mandatu od 97. do 2000.godine.
Ti naravno imaš pravo na svoje mišljenje glede odbornika i odborničkog dodatka, isto kao što i ja imam paravo na svoje mišljenje,ali ako si mislio da će se neko boriti da bude odbornik, i da će gore biti pljuvan od svake budale, da tako kažem, grdno si se prevario .
Vrijeme socijalizma i dzabnog rada je davno prošlo,a druga je stvar što mnogi odbornici ne rade svoj posao kako bi trebalo, to je druga tema.
Ovo ti govorim kao odbornik koji je bio jedan mandat, bez odborničkog dodatka, i dva sa odborničkim dodatkom ti to dobro znaš.
Tvoje tumačenje i krokodilske suze za poreskim obveznicima su čista patetika i dodvoravanje ovim tajkunima koji na sve moguće načine žele da zajebu ovu državu, kakav da je ,a ti raspalio po odborničkom dodatku ko Martin po diviziji.
Šta si se ti uhvatio zidara i tesara i njihovi dnevnica, kad pojma o tome nemaš, i kakva su ti to uoće komparativna mjerenja.
Ako si socinostalgičar, zašto si prvi u Prnjavoru okrenuo drauga Tite sliku zidu, u ona zla zavremena kad su pametnjakovioći takvi kakav si pjevali odu kapitalizmu a pišali se na socijalizam od koga su dobili šta se u to vrijeme dobiti moglo.
Možeš ti svoje bajke pričati djeci, ali zmija pamti i zna šat je i kao bilo u ovoj našoj palnci zadnjih najmanje 40 godina.
To moraš uvažavati svidjelo s to tebi ili ne.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

svitanje
Posts: 53
Joined: 20.09.2012. 09:15

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by svitanje »

Kada bi neko imao toliko vremena, i pročita sva pisma druga ili gospodina Zmije o platama narodnih odbornika u RS, vjerovatno bi ustanovio da, ne mali broj puta, na ovom forumu, ponovio svoje mišljenje o opravdanosti plata narodnim odbornicima.
Gospodin o kome govorimo osam godina je primao odborničku platu i tako iz bukžeta potegao cca oko 10.000,00 KM.
Da li ovaj gospodin može biti dobar sudija o platama narodnih odbornika?
Ima još jedna stvar, koju prosječni ljudi, kojih je najviše, kada ulijeću u oblasti za koje nisu odškolovani, koje ne osjećaju i koje najčešće ne razumiju, a ona je:
Ti ljudi ne razumiju šta to znači voditi demokratski dijalog, gdje je normalno imati drugačije mišljenje o nečemu, pa i platama narodnih odbornika.
Dovoljno je na ovom Forumu to mišljenje samo iznijeti, i ljepota je kada postoje i drugo i druga mišljenja. O tome ne treba voditi rat.
Kamo sreće da smo toliko bogati sa izvorištima nafte kao u Norveškoj, pa da svakome od nas koju su siromašni poš'tar donese vovac u visini odborničke plate.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by ZMIJA »

svitanje wrote:Kada bi neko imao toliko vremena, i pročita sva pisma druga ili gospodina Zmije o platama narodnih odbornika u RS, vjerovatno bi ustanovio da, ne mali broj puta, na ovom forumu, ponovio svoje mišljenje o opravdanosti plata narodnim odbornicima.
Prvo, na primjer, ti imaš i suviše slobodnog vremana.i kako vidim moje obimno štivo si ugalavnom pročitao,što me naravno veseli, jer ja nikad ne čitam ono šta me ne zanima.
svitanje wrote:Gospodin o kome govorimo osam godina je primao odborničku platu i tako iz bukžeta potegao cca oko 10.000,00 KM.
Da li ovaj gospodin može biti dobar sudija o platama narodnih odbornika?
Jel ti stvarno misliš da je samo tvoje mišljenje relevantno, i ako sam j iznijela svoje to ne znači da se ti s njim moraš složiti, i od kud da me prozivaš sudijom, samo zato što sam iznjela svoje mišljenje.
svitanje wrote:Ima još jedna stvar, koju prosječni ljudi, kojih je najviše, kada ulijeću u oblasti za koje nisu odškolovani, koje ne osjećaju i koje najčešće ne razumiju, a ona je:
Ti ljudi ne razumiju šta to znači voditi demokratski dijalog, gdje je normalno imati drugačije mišljenje o nečemu, pa i platama narodnih odbornika
Upravo si prepoznao sam sebe i to je za pozdraviti ,dakle ako sam ja iznjela svoje mišljenje kontra tvoga, sa kojim se ti ne slažeš, ne moraš me odmah nazivati sudijom koji presuđuje, jer ja sam samo učesnik u tom tvom kako ti reče demokratskom dijalogu za koji si ti čuo ali u praksi ga neznaš primjeniti.
svitanje wrote:Dovoljno je na ovom Forumu to mišljenje samo iznijeti, i ljepota je kada postoje i drugo i druga mišljenja. O tome ne treba voditi rat.
Kamo sreće da smo toliko bogati sa izvorištima nafte kao u Norveškoj, pa da svakome od nas koju su siromašni poš'tar donese vovac u visini odborničke plate.
Tačno tako ,ali demokratski dijeloag podrazumjeva i žustre polemike, koje nisu kako ti percepciraš odmah rat,i to je jedna vrsta dijaloga.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by bičbožiji52 »

Promena odluke o organizovanju Doma zdravlja jeste uslov za raspisivanje konkursa za članove upravnog odbora ove javne ustanove.Naravno konkurs je javan i mogu da
se prijave svi koji ispunjavaju uslove ,ali evo kako je dogovoren raspored članova upravnog odbora:
1.SDS
2.Pokret za Prnjavor (Dr Branka)
3.DP(Milica Novaković)
4.PDP (Bosa Ilić)
5.SRS :smt006 :smt006 :smt006
IZVOR PODATAKA: SRS (vole se hvaliti po kafanama a ne znaju da se sve sluša :lol: :lol: )
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

cungalunga
Posts: 16
Joined: 17.04.2010. 19:55

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by cungalunga »

bičbožiji52 wrote: 1.SDS (LEP KURUZ)
2.Pokret za Prnjavor (Dr Branka)
3.DP(Milica Novaković)
4.PDP (Bosa Ilić)
5.SRS :smt006 :smt006 :smt006
IZVOR PODATAKA: SRS (vole se hvaliti po kafanama a ne znaju da se sve sluša :lol: :lol: )

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by bičbožiji52 »

Nisam čuo da je to prijedlog SDS pa stvarno ne bih da komentarišem.I ako jeste,bilo bi mi drago jer je to najmanje što je taj čovjek zaslužio,mada smatram da bi on trebao obavljati daleko složenije rukovodne poslove. U principu ja nemam apsolutno ništa protiv imena što sam naveo,napisao sam ono što je visoki funkcioner SRS (nije Božidar)pričao u pet lampi svojim stranačkim drugarima.Za neke mi je posebno drago ,posebno za moju dugogodišnju prijateljicu dr Branku. :smt006
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by bičbožiji52 »

Vidim da su forumaši počeli i dobru i uvijek aktuelnu temu odborničkog dodatka.Pridružio bih se samo sa konstatacijom da očekujem od odbornika SP Ranka da i zvanično u proceduru uputi prijedlog o ukidanju dodatka i isplati naknade u visini dnevnice ,jer koliko mogu da se sjetim da je to bilo jedno od njegovih predizbornih obećanja.Evo sada je moj dragi nastavnik(koga neizmjerno poštujem) u prilici i da to ponudi parlamentu na usvajanje . Smatram da je odbornički dodatak velik u odnosu na plate nas zaposlenih u opštini a kamo li u odnosu na plate radnika u privredi. Dobri moj nastavniče,čekamo tvoj potez i u tebe vjerujemo.
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by vrsta8472 »

Image
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by vrsta8472 »

И ја једва чекам, да чика Ранко стави тај свој предизборни приједлог на гласање :smt004 Па да видимо, резултате :P
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by bičbožiji52 »

vjerujem nastvaniku ranku da će to predložiti skupštini ali ne vjerujem da će to proći.Bilo bi dobro za njega da to odradi to može ali ne može uticati da se dobije podrška za takvo nešto.naprijed nastavniče :smt006
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by ZMIJA »

Vidim da je u Prnjavoru najveći problem odbornički dotatak,jedina stvar gdje se uglavnom svi odbornici, i pozicije i opozicije jedunstveni,čast možda nekom ev.izuzecima.
Možda odbornički dodatak i nije toliko u prvom planu, kao što bi trebali u prvom planu da budu neki principi i obećanja predizborne kampanje, kao što su lažna obećanja.
Nažalost neki su za radi jedne peke zaklali vola,i otišli u neprincipijelnu koaliciju, i tako zbog te peke iznevjerili svoje glasače,tako da je opoziciona strana u skupštini ostala skoro prazna, sem anemične i nezinteresovane odborničke grupe SNSD a, koja faktički nije ni u poziciji ni u opoziciji, gledajući ove održane tri sjednice skupštine.
Donekle mogu i razumjeti ove iz SNSD a naravno hendikepirani su rezultatima minulih lokalnih izbora, i stanjem u sopstvenoj stranci, gdje se nažalost nezna ni ko pije ni ko plaća,kuja ubijena a u potok nije odvezena, čekajući nekog popa iz Dervente,ali su me iznenadili socijalisti koji bi trebalo da budu dijametralno suprotni SDSu, jer su jedina autohtona opozicija stranci dobrih domaćina.
Dakle u predizbornoj kampanj mnogi su pričali svašata,neki su na lažnom sezibilitetu prema napaćenim i siromašnim biračima /socijalist prije svega/lavovski dio svoje kampanje centrirali na princip socijalne pravde i jednakosti, obećavajući da će u skupštini srušiti tu naveću nepravdu današnjice, a to je takozvani odbornički dodatak,tek sa tog aspekta bi možda bilo interesantno vidjeti da li će bar na tome izdržati provjeru sopdstevenog političkog karaktera,
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

svitanje
Posts: 53
Joined: 20.09.2012. 09:15

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by svitanje »

Kada čovjek osam godina svakog mjeseca, u siromašnoj zemlji, na konto u banci dobije cca 250 Eura, a da za uzvrat, najčešće ne uradi ništa korisno, a onda iznenada svhati, da je tome došao kraj,, i tako narednih 16 godina veoma često sanja kako je dobio odbornički dodatak, pa ujutro u kada se budi, onih prvih minuta intezivno razmišlja, da li ga je dobio ili nije, pa kad svati da je to bio san, lagano se nasmije i razočara.
E to ti je Zmile tvoje visokoumno raspredanje o državi i društvu.
Šalu na stranu Socijalistička partija je napravila dobar izborni rezultat, i oni su bili dobra prilika za one koji mogu osvojiti cca 150 ličnih glasova, da se ponovo dočepaju onih cca 250 evrića nizašto.
Sve naprijed napisano pola je šala a pola naša zbilja.
U Prnjavoru trenutno sve političke stranke ili ššto se samo tako nazivaju, liče jedna na drugu kao jaje jajetu.Sve su autoritarne stom razlikom što je u onom što se nazvalo SNSD , za sve pitao i o svemu odlučivao tkz. "mesija"( do raspuštanja OO), dok naprimjer, sa SDS upravlja jedna manja interesna grupa pojedinaca u trouglu Štrbci-Mravica-i još neko selo (nebih za ovo treće želio da se ogriješim). U isto vrijeme PDP ima takođe jakog lidera od koga se nikada ne odvaja njegov intimus politički i član GO Jotanović Živko. Istina sad su se pojačali sa gospodinom Slijepčevićem, nekadašnjim SDS radikalom. Žuniću ne smeta politička orjentacija bilo koga samo ako mu na izborima može donijeti cca 100 glasova i ako njegovu lidersku poziciju niko ne dovodi u pitanje. Takođe i u pokretu za Prnjavor doktor gotovo ima predominantnu ulogu. Da li tu redovno funkcionišu neki organi Svitanju je nepoznato. Prema kafanskim informacijama nedovoljno.
Da se ne ogriješimo o Radikale, Naprednjake i Narodnjake. Imamo dvije radikalne stranke. Božo je bio vještiji i upregao je braću Jugoviće i osigurao dva odbornika oba njegova i upucao dvije muhe jednim udarcem, za sebe fotelju zamjenika načelnik(a koliko je to parazitska funkcija za oppšinsku blagajnu a istovremena komotna za Božidara o tome je naširoko i nadugačko u trenutcima slabosti govorio na čarobnoj kutiji drug Srećko), a druga mušica za Srpske radikale bila je da su oba odbornika uhljebljeni u Skupštini njegovi a ne Jandrićevi jataci.
Ovdje su Šešeljevi radikali posebna prnjavorska priča. Seka se očigledno preračunao kad je dovodio pojačanja. Previše se pojačao a ovaj put nijedna banka mu prije izbora nije odobrila kredit, kao na onim predprošlim i tako je naš Seka izgubio. Ovdje kada bi napravili anketu među članovima oni nebi znali niti ko je predsjednik. Ovim poslednjim sfvitanje predlaže da se malo uozbilje i svoje halflinije malo srede.
Naši naprednjaci su u nezavidnoj situaciji. Imamo dvojicu vođa, jedan Šukalov, bez pečata, a drugi Jovanov sa pečatom. Kako su radili tako su i prošli na izborima .
Ovdje i naš Zmile nebi mogao reći, kojim političkim pravcima pripadaju lokalni lideri naprednjaka.
Ni sam ne znam da li ovo naprijed je ozbiljno i istinito ali nešto želim da napišem ozbiljno i svoje i u šta sam ubijeđen da je istinito.
Bez kvalitetnih političkih stranaka, koje sve moraju zaokrenuti za 179 stepeni u odnosu na praksu i način rada do sada, u opštini Prnjavor, RS i BiH, neće biti promjene situacije na bolje.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by ZMIJA »

svitanje wrote:Kada čovjek osam godina svakog mjeseca, u siromašnoj zemlji, na konto u banci dobije cca 250 Eura, a da za uzvrat, najčešće ne uradi ništa korisno, a onda iznenada svhati, da je tome došao kraj,, i tako narednih 16 godina veoma često sanja kako je dobio odbornički dodatak, pa ujutro u kada se budi, onih prvih minuta intezivno razmišlja, da li ga je dobio ili nije, pa kad svati da je to bio san, lagano se nasmije i razočara.
E to ti je Zmile tvoje visokoumno raspredanje o državi i društvu.
Da te neznam, puško kad si pištolj bila,ove tvoje bolesne insinuacije bi mogla svatiti kao uvredu,ili stanje kad u nedostatku prave priče, i pravih argumenata na zadanu temu, skoro bi se na tebe i naljutila,ali pošto te dobro poznajem, i imajući u vidu onu narodnu, nije važno šata neko govori/piše/već ko govori/piše/,ja sesamo od srca nasmijem :lol: :lol: :lol:
Kad čovjeka kao što si ti na primjer, stjeraš u ćošak sa argumentima,ti mjesto da dzetlementski pružiš ruku, superiornijm protivniku, ti mu se neosjetno popišaša na cipele i isplaziš jezik, kao najobičnije derište.
U prošlom postu izneo si čak i notorne laži,a da okom trepnuo nisi,i mjesto da se izvineš ti idalje pišeš nebuloze, i svoje subjektivne misli, i misone devijacije.
Ja znam da istina bolli,i umjesto da pobijaš ili dematuješ moje tvrdnje, ti se nemoćno opireš i pišeš gluposti.
To si ti družće Svitanje zaspao u bagerskoj kašiki, i dok ti se nije ukazao poslvni prostor u hotelu Siti,ti si za razlikuod mene sanjao svoj američki san,zaraditi prvi milion dolara.
Možda moje kako ti kažeš visokoumno raspedanje o državi i društvu nije za školske udžbenike,ali se pitam kakvo je tvoje razmišljane u to pravcu, jer kao pravnik i odvjetnik morao bi u tom smislu pokazati više znanja od jenog inžinjerčića.
Zapamti moj druže prnjavorski, velika je stvar hodati, puzati po zemlji, bez oraha u dzepovima, i nebojati se istine, od koje danas zaziru mnogi jer u ratu i u poratu, prvo strada istina i šuma ako nisi znao.



.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

svitanje
Posts: 53
Joined: 20.09.2012. 09:15

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by svitanje »

Gospodin ili drug koji piše na ovom Forumu pod imenom Zmija, a svitanje koje je privrženo socio-ekonomskim i psihološko-političkim analizama istog, iz milja ga oslovliava "Zmile".
Svitanje ne poznaje gospodina ilili druga "Zmileta" privatno iako iz njegovih postova može se zaključeiti da on sam želi da se indentifikuje, a kad je to tako Zmile može naravno ako hoće da piše pod svojim imenom i prezimenom.
Tako u jednom pismu Zmile je napisao da je on tri mandata bio odbornik u Skupštini opštine Prnjavor, i iz tih razloga upušta se u ocjenjivanje opravdanosti odborničke plate u RS. To je sve korektno i u redu.
Nije u redu kada Zmile privatno blati učesnika na ovom forumu i iz petnih žila se trudi da indentifikuje Svitanje. Tobože on poznje Svitanje.
Zmile ja ne pišem o tebi u svom predhodnom postu ili ljepše, onako srpski pismu, kada opisijum čovjeka koji je 8 godina primao "mufte" cca 250 Eura, pa ih sad ne prima, zato što na izborima nije osvojio dovoljno glasova.
Svitanje piše o odborniku uopšteno u takvim okolnostima, svjestan istovremeno da argumentacija, da odbornici ne treba da za svoj rad u skupštini dobiti platu već dvevnicu, možda nije najbolja. Možda je Svitanje u ovoj stvari u krivu.
Lično malterisanje možda je interesantnije za malo mjesto ali je ptpuno beskorisno.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by ZMIJA »

svitanje wrote:Gospodin ili drug koji piše na ovom Forumu pod imenom Zmija, a svitanje koje je privrženo socio-ekonomskim i psihološko-političkim analizama istog, iz milja ga oslovliava "Zmile".
Niti je niti gospodin, niti za tebe drug,uvjek si iz gramatike imao keca u školi, vidi se i sad da brkaš rodove, zmija je imenica ženskog roda, i nikako ne može biti muškog, dakle ja sam drugarica, a za tebe gospođa zmija.Sjedi jedan iz gramatike.
svitanje wrote:Tako u jednom pismu Zmile je napisao da je on tri mandata bio odbornik u Skupštini opštine Prnjavor, i iz tih razloga upušta se u ocjenjivanje opravdanosti odborničke plate u RS. To je sve korektno i u red
Ne, to sam ja samo onako da vidim ,koliko ću ti napakostiti, sa tvojim najvažnijim političkim zanimanje zvano odbornički dodatak, jer ti si ubjeđen da znaš moj identitet, pa si se raspalio onako na moju malenkost, iz samo tebi poznati malograđanskih poriva.
To nije odbornička plata, to je pravniče odbornički dodatak,platu primaju smo narodni poslanici, koji se u svom mandatu opredjele profesionalno baviti poslaničkim pozivom.Vodi računa o tome,
svitanje wrote:Nije u redu kada Zmile privatno blati učesnika na ovom forumu i iz petnih žila se trudi da indentifikuje Svitanje. Tobože on poznje Svitanje.
Zmile ja ne pišem o tebi u svom predhodnom postu ili ljepše, onako srpski pismu, kada opisijum čovjeka koji je 8 godina primao "mufte" cca 250 Eura, pa ih sad ne prima, zato što na izborima nije osvojio dovoljno glasova.
Evo da se opkladimo po neki veći novac da znam tvoj identitet,i ne samo tvoj ,a moje otkrivanje tvog identiteta je dalejo manje od tvoje bolesne želje da otkriješ moj.
U konkretnom slučaju ja se ponašam po zakonu akcije i reakcije,dakle prvi si počeo sa identifikovanjem,što ja naravno ne prelazim pravila foruma i nemoj ti ničije glasove prebrajati nikad nećeš dostići zmijine izborne rezultate ,,mufte'' se trudiš.
svitanje wrote:Svitanje piše o odborniku uopšteno u takvim okolnostima, svjestan istovremeno da argumentacija, da odbornici ne treba da za svoj rad u skupštini dobiti platu već dvevnicu, možda nije najbolja. Možda je Svitanje u ovoj stvari u krivu.
To je tvoje mišljenje i ostavi ga na kredencu kod kuće, neka razgoni muhe isto ko što ću i ja svoje ostaviti na čiviluku,
Zmija i dalje smatra da odbornici trebaju da obavljaju svoj posao u skupštini odgovorno ,kvalitetno i redovno, i za to trebaju da dobiju određenu nadoknadu, naravno o kojoj se može raspravlajti jeli odgovarajuće visine ili nije, i treba biti usklađena sa propisanim zakonom i u skladu sa opštim stanjem u društvu kada je u pitanju neka cijena rada.
A tražiti da neko ,,mufte''/tvoj izraz/ obavlja tako, ipak važne poslove u ime naroda, je obično prđenje u hladnu vodu.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by vrsta8472 »

Image
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by vrsta8472 »

Како ЦИК не објављује имовинске картице, па сам послао мејл ЦИН-у и то ово:

From: Ведран Лепир [mailto:borg149@hotmail.com]
Sent: Tuesday, December 25, 2012 9:35 PM
To: Info
Subject: Imovinske kartice



Poštovani,

interesuje me kada će biti dostupne imovisnke kartice novoizabranih Načelnika i odbornika izabranih na Lokalnim izborima 2012 ?

LP

Vedran
А одговор сам добио овај:
Poštovani Vedrane

Izabrani zvaničnici dužni su u roku od 90 dana od proglašenja Lokalnih izbora dostaviti imovinske kartone CIK-u. Budući da se kasnilo sa proglašenjem izbora, kartoni bi mogli biti dostupni u januaru ili februaru. CIK ih, vjerovatno, neće objaviti na svojoj stranici. Naša radakcija ima namjeru da to učini, no vidjećemo da li ćemo uspjeti doći do kartona. Budite strpljivi.

Želim Vam sretnu Novu godinu

Hvala

A**** K*****, urednik CIN-a
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by regeman »

ne mora to cin, moze se i po zakonu o dost.informacija doci do istog
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by regeman »

moj karton nije tajna, kuca porodicna u gradu, nesto malo zemlje, fiat punto.

plata, bice u kartonu
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

Post Reply