OO SNSD Prnjavor

Sve što je vezano za lokalnu politiku u opštini Prnjavor

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: OO SNSD Prnjavor

Post by ZMIJA »

Nedelja, 18. Januar 2015 u 14:47
VASIĆ POZVAO DODIKA: Povuci se dok nije kasno, preuzmi funkciju počasnog predsjednika SNSD-a!
Rajko Vasić, nekadašnji sektera SNSD-a i dugogodišnji najbližu saradnik Milorada Dodika, pozvao je aktuelnog lidera SNSD-a da se povuče u političku penziju i preuzme funkciju počanog predsjednika SNSD-a.

Vasić je poziv Dodiku objavio na svome blogu, a Slobodna Bosna prenosi integralni tekst bez redakcijskih intervencija:

Polazeći od sljedećih činjenica:

· Da sam bez riječi podnio ostavku kada je Dodik poslao visoku delegaciju da to traži od mene, ne želeći da u godini izbora nanosim štetu Stranci,

· Da sam prihvatio veliko poniženje da se ja, koji sam upravljao mnogim operacijama koje obuhvataju 160.000 članova, povlačim pred plaćenim drkadžijom koji, megafonom, upravlja sa 160 demonstranata,

· Da je nedopustivo da se Velika Politička Stranka na taj način povlači pred manipulantima minorne političke težine,

· Da se više od 1o godina na razne načine bavim gradnjom stranačke organizacije, još od vremena kad sam bio portparol Stranke nezavisnih socijaldemokrata, dakle, pola radnog života proveo sam u radu u Esenesdeu i za Esenesde, a ostalo na TVSA i u ratu,

· Da nikada od Stranke nisam tražio bilo kakvu poziciju, ni izbornu ni imenovanu a da sam bio Ministar Informacija samo zato što to niko drugi nije htio da prihvati,

· Da sam došao na dužnost Izvršnog sekretara kada je stranaka imala 70.000 članova a da danas broji 170.000,

· Da sam projektovao i proveo akciju 2000 mjesnih odbora što je bio veliki organizacioni skok,

· Da sam osmislio i ostvario projekt Info portala i uz njega potpunu hardversku i softversku nezavisnost,

· Da sam organizovao široku stranačku izdavačku djelatnost,

· Da sam oformio Trening centar za pripremu organizacije za izbore

· Da sam omogućio, tehnički i kreativno, da u kampanji svaki kandidat, bilo na lokalnim ili na opštim izborima, ima odštampan dovoljan broj ličnih letaka – u stranačkom kreativnom i produkcijskom aranžmanu,

· Da sam samostalno vodio nekoliko pobjedničkih kampanja, bez Glavnog izbornog štaba i marketinških agencija,

· Da sam projektovao Stratešku članarinu i tako u posljednjih nekoliko godina omogućio finansijsku stabilnost,

· Da sam kupio zemljište u centru Banjaluke i sve pripremio za gradnju Stranačkog Centra što nikada nije razmatrano i pokrenuto,

· Da sam angažovao stručnjake za analitiku, bazu članstva, intranet i finansijsko poslovanje,

· Da je stranka u silaznoj izbornoj putanji od 2010e, na šta sam pisanim analizama upozoravao i te i 2012e godine,

· Da je izborni rezultat Predsjednika Stranke takođe u padu,

· Da izbore 2014e treba tretirati kao poraz,

· Da sam pokušao, sa drugima, odmah nakon pobjede 2006e da podignem organizacionu platformu Stranke na nivo njenog političkog značaja (tzv. Trebinjski zaključci) a da je taj projekt opstruisan,

· Da sam konstantno zahtijevao da se usvoje stranačka Pravila i procedure, što nikada nije prihvaćeno,

· Da sam inicirao formiranje stranačke Kadrovske komisije koja je nestala stalnom opstrukcijom Vlade i Predsjednika Stranke

· Da ne postoji sistematska Kadrovska Politika Esenesdea,

· Da u godini izbora, 20214oj, nije bilo ni jedne rečenice rasprave na Glavnom odboru niti na Izvršnom odboru,

· Da je najvažnija kampanja za Stranku, 2014e, organizovana potpuno anarhično, destruktivno i amaterski,

· Da je ova godina godina u kojoj treba održati Izborni Sabor Saveza nezavisnih socijaldemokrata,

· Da je formirana skupštinska većina i Vlada,

· Da sam kreirao tri bitne odrednice politike SNSD (Troravnopravnost u BiH, poznatiju kao Treći entitet,Otpor neustavnim zajedničkim institucijama kojeg sam prvi demonstrirao, u slučaju bh televizije, i zbog toga podnio ostavku, i Otpor OHR-u i Međunarodnoj zajednici u BiH zbog njenog unitarizma gdje sam, takođe prvi, ušao u javni sukob sa njima),

Potpuno svjesno i savjesno iznosim zahtjev da se Milorad Dodik povuče sa mjesta Predsjednika Saveza nezavisnih socijaldemokrata i preuzme mjesto Počasnog Predsjednika.

Taj zahtjev je utemeljen potrebom da se Dodik mora odvojiti od Organizacije i od Kadrovske politike.

Savez nezavisnih socijaldemokrata je liderska stranka koja je nadrasla taj oblik organizovanja i nadrasla ulogu svog Predsjednika.

Dodik je zbog toga počeo da depresira Stranku, njenu organizaciju, primjenjujući metode stare deset godina, kao što su raspuštanje opštinskih odbora, čak i u godini izbora, potpunim voluntarizmom u kandidatskom procesu i u sklapanju ministarskog mozaika, čime je Stranka i Organizacija onemogućena da konzumira plodove svog rada i izbornog rezultata. U 2014oj SNSD je pao ispod 46% imenovanih i konkursnih mjesta koja drži u Vladi i vladinoj administraciji.

Dodika smo kandidovali za Predsjednika Republike, u prvom mandatu, nastojeći da ga odvojimo od praktičnih poslova Vlade i Stranke. Nismo u tome uspjeli. Sad je to moguće učiniti jedino na ovaj način a Dodika već sada projektovati kao Člana Predsjedništva BiH od 2018e jer pretpostavljam da će Ivanić dotle značajno devastirati tu poziciju i oslabiti poziciju Republike Srpske u tom zajedničkom organu na nivou BiH. Dodik je omogućio nepodnošljiv nivo Eksterne Moći i Eksternog Uticaja u Stranci, na svim nivoima i procesima.

U kandidatski i izborni mozaik, kao i u stranačku organizaciju uveo je feudalno-menadžerske profile ličnosti koji nisu došli iz organizacije i koji nisu osposoboljeni da organizaciono djeluju.
Feudalno-menadžerski sindrom doveo je do toga da Esenesde ne drži ni jedan od tri velika gradska biračka aglomerata – Prijedor, Doboj i Bijeljinu.

I da će, prema sadašnjem stanju imati dalje gubitke na lokalnim izborima uz potpunu mogućnost poraza na Opštim izborima 2018e.

2012e Dodik je onemoućio organizacionu konsolidaciju Stranke, ne uvažavajući ni moja prethodna upozorenja da neki kandidati za načelnike ne mogu proći na izborima gdje smo već držali vlast. Set zaključaka koji je usvojio Izvršni odbor, poslije tih Lokalnih izbora, nikad nije primijenjen a zamijenjen je neartikulisanim organizacionim Predsjedničkim Voluntarizmom.
Savez nezavisnih socijaldemokrata je postao poligon za individualno političko okorištavanje bez organizacionog pokrića i soliter sa sobama punim promaje.

Sve organizacione odluke Predsjednika Stranke u posljednje tri godine bile su pogrešne.
SNSD je sada prazan skup članstva i invalidnih opštinskih odbora koji nemaju validnost u izborima.

Već dvije godine SNSD je u javnoj defanzivi. Stavovi Dodika ne mogu zamijeniti stavove Stranke.

Svi ovi i drugi trendovi nastali su godinama unazad.

2010e sam načinio internu analizu za samo četiri imena u rukovodstvu stranke. Samo je jedan od njih koristio analizu a nikada ništa nije poduzeto.
Stoga je ovdje donosim, u skraćenom tekstualnom obliku i vez nekoliko stotina tabela i grafikona U prethodnom tekstu na ovom Blogu).

ŠTA DA SE RADI

Esenesde se mora transformisati u Stranku Socijalnog Saveza. Tako će više i obuhvatnije zastupati Najšire Slojeve Stanovništva jer se Socijaldemokratija pokazala kao nesposobna i upotrebljiva od Neoliberalista a u našim uslovima nema mogućnost da ostvari sve svoje pretpostavke.

To znači da se Esenesde mora da se organizuje tako da ostvari sljedeće trendove:
· Povratak ljudima
· Najbliži kontakt sa biračima
· Maksimalno uvažavanje članova i aktivista

KONKRETNO:
· Izvršni odbor treba da se sastane i da:
o Analizira, ozbiljno i detaljno, rezultate Opštih izbora 2014e,
o Da formira radne grupe za pripremu izbornog i statutarnog Sabora, za izradu novog Statuta, za izradu dokumenta Pravila i procedure, za kreiranje izbornog procesa za Predsjednika stranke, za temeljnu reorganizaciju koja će se naći i u novom Statutu,
o Da se izborni i statutarni Sabor organizuje najkasnije tokom maja mjeseca 2015e
o Da svaki mjesni odbor na Sabor delegira dvoje aktivista koji će jedini imati pravo glasa (niko drugi neće imati pravo glasa što uključuje članove staro GO, poslanike, itd.) i da glasanje bude tajno
o Kandidovanje za Predsjednika Stranke mora da bude slobodno pošto su opštinske organizacije u većini slučajeva neizabrane, manipulativne i podložne pritiscima i one se ne mogu pojaviti kao predlagači ili verifikatori kandidature,
o Na opštinskom nivou objediniti organizaciju, bez posebnih MSD i AŽ a na republičkom nivou zadržati samo manje Aktive MSD i ŽSD, od po oko 30 članova
o Uvesti pravilo da se Predsjednik stranke mijenja nakon svakih četiri godine, odnosno pravilo neobnavljanja mandata,
o Uvesti Operativni odbor Izvršnog odbora koji će se sastajati nedjeljno a izuzetno jednom u dvije nedjelje.
o Izvršni odbor treba da donese odluku o održavanju organizacionih izbora odmah po održavanju Sabora i usvajanju Izbornih pravila. I to od mjesnih odbora, opštinskih odbora do Glavnog odbora i njegovih organa. Izbore treba završiti u ovoj godini da bi se moglo krenuti u pripremu lokalnih izbora.
o Eliminisati mogućnost kooptiranja na bilo kom nivou.
o Za lokalne izbore zadužiti i poslanike. Poslanik u čijoj opštini ne pobijedi SNSD za načelnika (na osnovu ozbiljnih i usvojenih analiza), vraća mandat.

Ovaj moj javni koncept, prijedlog i zahtjev motivisan je isključivo reorganizacijom stranke i uvažavanjem njene terenske organizacione snage, odnosno uvažavanjem svakog člana stranke istvaranjem organizacije koja će njemu i biraču, dati najveću važnost.
Prijedlog i zahtjev iznosim samostalno, bez lobiranja, grupašenja ili vrbovanja bilo koga za ove stavove.

Imao sam zahtjeve za razgovore sa pripadnicima izvjesnih zvaničnih stranih krugova koji djeluju u BiH a koje nisam prihvatio.

Da bih odbacio bilo kakvu insinuaciju da radim za nekoga mogu da kažem da sam spreman i da se kandidujem za Predsjednika SNSD bez obzira na rezultat. Radim, dakle, samo za Stranku i u svoje ime.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: OO SNSD Prnjavor

Post by aquarius »

Bravo Rajko !
"I ćorava kokoš ubode po koje zrno" - NARODNA POSLOVICA :smt006
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: OO SNSD Prnjavor

Post by ZMIJA »

Trošenje Radmanovića i izbacivanje Radojičića
Srijeda 21. Jan 2015 12:25
Bilo je izuzetno zanimljivo pratiti reakcije na objavu analize Rajka Vasića. Zapanjenost, gore telefoni, a onda i društvene mreže.

Manji broj zainteresovanih bavio se dokumentom, ogroman broj bavio se Vasićem.

Ta većina propustila je da od drveta vidi šumu. Očekivano.

Interesantno je da je etiketiranje Vasića na društvenim mrežama išlo sa obje političke strane: i vladajuće i opozicione. Jedino su uspjeli omalovažiti sami sebe, jer su demonstrirali nerazumijevanje, plitkost i neznanje.

Posebno su bile interesantne nezvanične vijesti o Vasićevom postupku, što su dolazile iz SNSD-a.

DODIKOVA STRUJA

Prvo su rekli – jebo Vasića; Onda su otkrili da je to Vasić uradio u dogovoru sa Radmanovićem. Pa su opalili po obojici. Da su Vasiću propali poslovi, a da je Radmanović nezasit. Potom su saopštili da je Dodik otkačio i Vasića i Slavka Mitrovića i Radmanovića, ali ne i Igora Radojičića???! I tako ukrug.

Iskreno, prejeftina reakcija. Etiketiranje Vasića iz Dodikovih redova došlo je kao posledica velikog straha zbog šoka koji je analiza izazvala; Strašne nervoze, neupućenosti u dešavanja i ogromne želje da efekti Vasićevog teksta što prije prestanu da talasaju. A neće prestati još mjesecima najmanje.

RADMANOVICEVA STRUJA

Dodik je naložio Mitroviću i Vasiću da izađu sa analizom. Cilj je izvlačenje Radojičića koji se upecao!

I ovo je prejeftina reakcija. Ovim spinom demonstriran je strah da su Radmanović&co mete, pa je izguran Radojičić kao glavni target “da se Vlasi ne dosjete”!

RADOJICICEVA STRUJA

Bez reakcije. Potpuna tišina, nakon njegovog tvita kojim je podržao Vasićevu analizu, a samim tim i zahtjeve.

Džaba sam kopao, nikog iz Radojičićeve ekipe ni na izvoru ni na vidiku.

ZVANICNE IZJAVE:

Prvo se oglasila portparol SNSD-a Dušica Savić koja je nešto prilično nesuvislo promrmljala o “ličnom stavu”, kako bi amortizovala udar. Bilo je to preslabo. Vasićev tekst je nesretnu, nespretnu i nevažnu Dušicu oduvao.

Oglašavanje Savićeve bila je namjera vrha stranke da se Vasić minimizira, ali nije prošlo.

Zato su angažovali Željku Cvijanović, što je još gori izbor od Savićeve. Cvijanovićeva u SNSD-u ne znači ama baš ništa i njena priča o “ličnom stavu” je bila potpuna katastrofa. Što i nije neka novost.

Kada je propalo gašenje Vasića bujicom besmislica u igru je ubačen stari kadar Radmanović. U emisiji ATV-a “Jedan na jedan”, Radmanović je pokazao da je on u političkom smislu ništa. Baš ništa, što je gore od nule.

Toliko je Šupalj, da kroz njega može proći damper. Čak se i okrenuti.

Ali iz njegovog gmizanja mogla se zaključiti bar jedna činjenica: on ne stoji uz Radojičića. I spreman ga je žrtvovati, kako bi sačuvao bar mali dio uticaja. Tako što će podržati Dodika da Radojičića izbaci iz stranke.

Nije to rekao, ali to je nedvosmilen zaključak njegovih otužnih prenemaganja (“Izgubili smo vlast na nivou BiH, gdje je Radojičić bio planiran”; “Bio je u dva mandata predsjednik NSRS i sada je poslanik. I to je to”.)! Ni riječi o Radojičićevim sposobnostima, potrebi da tako iskusan političar zauzme jednu od vodećih pozicija i pomogne prevazilaženju krize.

Radmanović je priznao da odluka o davanju mandata Cvijanovićevoj nije bila na organima stranke. Branio je tu činjenicu. Čime je branio Dodikovu supremaciju i autoritativni način vođenja SNSD-a. Radmanović je poltronisao Dodiku do mjere ogavnosti.

Nema dileme, Radmanović je prekrižio Radojičića odlučnije od Dodika
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: OO SNSD Prnjavor

Post by ZMIJA »

Moguća reorganizacija SNSD-a?
BANJALUKA - Savez nezavisnih socijaldemokrata (SNSD) na zasjedanju Saboru, koje će biti održano u aprilu, mogao bi da pretrpi ozbiljnu reorganizaciju, a nakon što izaberu predsjednika i Glavni odbor SNSD-a u dogledno vrijeme biće izabrani i novi potpredsjednici stranke.
Prema nezvaničnim informacijama, nakon zasjedanja Sabora moglo bi da dođe do izbora jedne vrste izvršnih sekretara za sve izborne jedinice u RS, odnosno njih devet koji bi preuzeli odgovornost organizovanja i djelovanja stranke na tim prostorima.
"Neki govore da će doći do ozbiljne reorganizacije i dubinske čistke unutar stranke, odnosno Glavnog odbora kojeg će izabrati Sabor", ispričao je izvor "Nezavisnih".
U samom SNSD-u malo ko zvanično želi razgovarati na temu Sabora, koji će zasjedati 25. aprila.
"Predsjedništvo stranke se nije sastajalo i razgovaralo na tu temu, ali u utorak imamo sjednicu Izvršnog odbora i to će biti jedan u nizu sastanka na kojem će se govoriti o pripremi Sabora", rekla je Nada Tešanović, potpredsjednik SNSD-a i aktuelni delegat ove stranke u Vijeću naroda RS.
Tešanovićeva je potvrdila da će u ovoj godini biti izabrani i novi potpredsjednici partije jer, kako kaže, svima im ističe četvorogodišnji mandat na toj funkciji.
Kada je u pitanju predsjednik stranke Milorad Dodik, on je najavio svoju kandidaturu, istovremeno naglašavajući da nema ništa protiv da pored njega na sjednici stranačkog Sabora bude još kandidata za predsjednika stranke.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

OO SNSD Prnjavor

Post by ZMIJA »

.
Last edited by ZMIJA on 01.08.2015. 15:20, edited 2 times in total.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

OO SNSD Prnjavor

Post by vrsta8472 »

Змијо, ниси и ти ваљда постала жртва :smt001
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

OO SNSD Prnjavor

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
corkan
Posts: 733
Joined: 04.07.2007. 18:07
Location: Moj ranč

Re: OO SNSD Prnjavor

Post by corkan »

Dobro pitanje Đe su para,Rođaci iz inostranstva su poslali rekordnih 3,81 milijardi KM u Bosnu i Hercegovinu prošle godine
"Da se Drazin barjak vije, ne bi bilo Albanije,
i bila bi Ravna Gora na tri juzna Srpska mora

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

OO SNSD Prnjavor

Post by vrsta8472 »

Драго ако овако настави да се бавим опозиционим радом, Синиша без проблема може да са кохибом у устима чека други мандат. И још да сада Синиша не реагује на ово, био би бинго!

Углавном шупљак, ништа конкретно како може боље да се живи. Неки план, идеја или слично.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
spile_86
Posts: 945
Joined: 09.01.2011. 18:48

Re: OO SNSD Prnjavor

Post by spile_86 »

Ево да се и ја мало јавим на ову тему и дам неко своје мишљење о конференцији за штампу. Као прво шта могу рећи Драго је на данашњој конференцији поставио доста добрих питања,али нажалост конференција за штампу од неких 15 минута је као што можете видити успјела стати у читаве 2 минуте и доста тога је изостављено што је по мени требало бити објављено,али шта се може...

Ако ћемо бити искрени и оставити са стране ко шта мисли о Драги Калабићу, да ли га неко мрзи или воли... И погледати суштину тога о чему он прича,а то је због чега још није ријешен проблем воде у Прњавору? Обећања су дата,рокови пробијени,а воде још нема, па „ђе запело“? Сматрам да проблем са водом већ предуго траје и да се тај проблем под хитно треба ријешити небитно више ко ће тај пројекат завршити само да већ једном добијемо воду, јер грађане више не интересује ко ће то завршити само да се заврши.

Што се тиче протеста и барикада, жалосно је то шта већ сада бивши чланови СДС-а причају по граду и како све излази на свјетло дана... Па гдје су сада протести? Шта је се то толико промјенило да сада одједном може ићи вода за град? Како сада одједном има воде на Повеличу? Стварно ми није јасно како неко може жртвовати здравље своје дјеце која похађају школу, вртић у самом граду ради политичких поена. Па зар је то нормално? Па зар неко може повјеровати у причу да су тамо неке цијеви биле највећи проблем, па кроз какве цијеви сада пролази вода? Па како некоме могу бити боље цијеви преко 50 година од нових цијевих? Имам ја још питања,али безвезе пишем одговора ионако неће бити...

И углавном шупљак и од мене, јер конретно шта је то СНСД урадио са пројектом Повелич? Ништа! Само ето што није дозволио да тамо буде приватна фабрика воде, успио обезбиједити новац за пројакат, направио базене... И? Да! Није имао план и идеју како може да се боље живи... Сада када прочитате овај мој пост запитајте се мало од које се воде прави хљеб у прњаворским пекарама? Ако вам се о томе не размишља, е онда маштајте како Синиша дочекује изборе са кохибом у устима,а грађани ће по обичају да „пуше“...

Поздрав!

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

OO SNSD Prnjavor

Post by vrsta8472 »

Шпиле, ја тебе разумијем живиш од странке па онда браниш нешто што нема никакве везе са здравом логиком.

У ономе што сам ја могао да видим из тог прилога, Драго није изнио ни један конкретан доказ. Само лупета, бивши чланови СДС-а, ни име ни презиме ни позивам се на ово, позивам се на оно. Криминална хоботница, прозива Душку, Синишу. Спомиње крађу избора у селу Штрпци итд и све то из његових уста?! Мислим да му је начин политичког дјеловања излизан али оно . . . баш баш. Политичар свој кредибилитет гради и добија на избора. Он је задње двоје избора изгубио као кандидат за начелника и као кандидат за НСРС. Не знам да ли схвата шта то њему у политичком смислу значи? Да је политички преживљава на "електро-шоковима". Покуша да смијени СО већину, ћорак само такав, бламажа још једна у низу итд. Ово је укратко о њему.

И сада се поставља питање, коме је у интересу Драго такав какав јесте на тој позицији којој јесте. Нама грађанима општине Прњавор сигурно не, али рецимо Синиши он је изборни пенал само такав. Већ сам доста пута то поновио и морам опет. У демократији је боље имати лошег политичког противника него добар политички програм. Захваљујући само Драги Калабићу, Синиша има тако стабилну СО већину. И док је Драге ту гдје је, ови што су сада на власти нема чега да се сикирају и боје. И нема потребе да дижу онај предизборни кредит за путиће и мостиће :smt002
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
julija
Posts: 798
Joined: 17.12.2013. 22:22

Re: OO SNSD Prnjavor

Post by julija »

Konferencija je mogla biti uspešnija da je prikazana kroz mjuzikl, da su upakovani video klipovi iz Zaleđenog kraljevstva /Frozen/, da je glavnom glumcu pozajmljen glas..i naravno kao takva namenjena za malu decu :D
Ovako čovek se zapita ko uopšte sluša ovako gust splet laži, agresivnih gluposti i dezinformacija. g.Kalabić je po ko zna koji put predstavio SNSD-ov program, koji je u najblažoj formi rečeno tragikomičan.

User avatar
svjedok.saradnik32
Posts: 1473
Joined: 02.03.2012. 08:27

Re: OO SNSD Prnjavor

Post by svjedok.saradnik32 »

Милим да ми коментари постају мало отрцани али после овакве опсервације могу рећи само , браво ЈУЛИЈА.
Прије него што пустиш језик у погон, провјери да ли ти је мозак укључен..

User avatar
julija
Posts: 798
Joined: 17.12.2013. 22:22

Re: OO SNSD Prnjavor

Post by julija »

Dragi Svedok, samo forumaši na ovoj temi mogu između sebe razmenjivati „bravo“ :wink:
Pohvale svakako ne zaslužuje SNSD-ova avanturistička politika koja je uvela RS u duboku ekonomsku krizu, a buduće generacije u dužničko ropstvo, napravila katastrofu u zdravstvenom sistemu i upravo sada radi na izolaciji zemlje..

User avatar
spile_86
Posts: 945
Joined: 09.01.2011. 18:48

Re: OO SNSD Prnjavor

Post by spile_86 »

vrsta8472 wrote:Шпиле, ја тебе разумијем живиш од странке па онда браниш нешто што нема никакве везе са здравом логиком.

У ономе што сам ја могао да видим из тог прилога, Драго није изнио ни један конкретан доказ. Само лупета, бивши чланови СДС-а, ни име ни презиме ни позивам се на ово, позивам се на оно. Криминална хоботница, прозива Душку, Синишу. Спомиње крађу избора у селу Штрпци итд и све то из његових уста?! Мислим да му је начин политичког дјеловања излизан али оно . . . баш баш. Политичар свој кредибилитет гради и добија на избора. Он је задње двоје избора изгубио као кандидат за начелника и као кандидат за НСРС. Не знам да ли схвата шта то њему у политичком смислу значи? Да је политички преживљава на "електро-шоковима". Покуша да смијени СО већину, ћорак само такав, бламажа још једна у низу итд. Ово је укратко о њему.

И сада се поставља питање, коме је у интересу Драго такав какав јесте на тој позицији којој јесте. Нама грађанима општине Прњавор сигурно не, али рецимо Синиши он је изборни пенал само такав. Већ сам доста пута то поновио и морам опет. У демократији је боље имати лошег политичког противника него добар политички програм. Захваљујући само Драги Калабићу, Синиша има тако стабилну СО већину. И док је Драге ту гдје је, ови што су сада на власти нема чега да се сикирају и боје. И нема потребе да дижу онај предизборни кредит за путиће и мостиће :smt002
Нема потребе за сиповањем. Јуче сам написао овдје треба гледати бит конференције,а то је проблем воде. Док год се народ буде бавио тиме шта је Калабић рекао,а не буду гледали суштину проблема ми ћемо имати ово што имамо сада, то јест то што немамо,а то је вода за град.

Ево читам твој пост и само што могу видити ти се уопште не бавиш водом и проблемима са водом, твој комплетан пост је посвећен анализом Драге Калабића и његовом политичком каријером... Због оваквог размишљања као што ти имаш и многи са тобом ми сво доведени у овакву ситуацију,а то је да се бавимо појединцима,а не проблемима. Што би рекао наш народ „Српска посла“.

Ако се неким случајем одлучиш да се бавиш проблемом воде,а не Калабићем волио би да чујем твоје мишљење око читаве ситуације?

П.С За остале што су коментарисали конференцију цитираћу нешто,а они нека погоде гдје сам нашао текст.
У првој години мандата завршићемо пројекат „Повелич“ уз цијену прикључка на селу до 1.000 КМ и отплату једног дијела инвестиције кроз
јединствену цијену воде и у селима и у граду, чиме ћемо обезбиједити учешће свих у изградњи.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

OO SNSD Prnjavor

Post by vrsta8472 »

Шпиле, сва прича свих политичара око воде је чиста демагогија. Тако и ова Драгина. Драго је колико се ја сјећам био предсједник ОО СНСД-а док је СНСД имао и локалну и републичку и ову горе државну власт. И шта је он за то вријеме ураадио, осим што је Дарка саплитао гдје год је стигао и када је могао?!

Знаш да у архиви имам све Драгине изајве, као нпр. ову из 2006-е

Image

Цитирам Драгу: СНСД је способан да избрише досадашњу ружну слику о Прњавору и његовој "криминализованој власти".

Девет година након ове изјаве, опет иста изјава, стоп организованом криминалу у Прњавору. :smt005 )))

А што се тиче воде, то нико у Прњавору неће ријешити! Моје мишљење и да се стави неки политички мораторијум на изајве о води.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
spile_86
Posts: 945
Joined: 09.01.2011. 18:48

Re: OO SNSD Prnjavor

Post by spile_86 »

Нисам ништа друго ни очекивао у томе одговору. Као и увјек Калабић је за све крив и он није ништа урадио,сви су радили сем њега... Па ево конкретно интересује ме ко је то по теби обезбиједио паре за Повелич? Не можеш ме убиједити да он са тим није имао ништа. Поред тога могао би доста ствари набројати доброг што је он урадио,али наравно све што је добро урађено по теби он то није урадио, већ Дарко.

Прича која се овдје покушава пласирати и причу који и ти сада намећеш није истинита. Све што је добро или лоше урађено у вријеме док је СНСД био на власти у Прњавору је ствар договора између Драге и Дарке и по томе шта год да је лоше урађено ту су криви Драго и Дарко,а тако исто што је добро урађено заслужни су Драго и Дарко. Најприје био си у то вријеме члан СНСД-а и веома добро знаш како је све функционисало.

Што се тиче воде понављам СНСД је спријечио да горе не буде приватна фабрика воде, обезбиједио средства за изградњу, изградио базене, уградио 15 километара цијеви, обезвиједио кредитна средста 2,5 милиона КМ да се пројекат заврши и онда иду блокаде како би се силом спријечило да то СНСД заврши и нажалост у томе су успјели. Ево прошле су 3 године град још није добио воду,а све је малтене готово... По мени то само неспособна власт не може завршити...

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: OO SNSD Prnjavor

Post by svraka »

:lol: upravo je sve tako bilo kao što si napisao. :lol:

User avatar
svjedok.saradnik32
Posts: 1473
Joined: 02.03.2012. 08:27

Re: OO SNSD Prnjavor

Post by svjedok.saradnik32 »

Шпиле, ајде што мислиш да смо сисали весла могу да поднесем али што нас хоћеш убиједиш да смо грицкали чамац то не могу да поднесем. Ти тачно мислиш да смо ми ретардирани па смо заборавили шта се дешавало у периоду 2008 - 2012 година. Твој шеф је вјероватно мислио на себе кад је поменуо оног слона што се шета градом. Јер је он тај који је наредио да се средства намјењена за потисни цјевовод пребаце на дионицу јариње - Прњавор. Па је град прњавор остао без новог потисног цјевовода а самим тим и изложен опасности од нестајања воде у оваквим тропским условима. вјероватно ниси пратио форум кад су објављени ови документи па сад покушаваш да нам солиш памет. :wink:
Image
Прије него што пустиш језик у погон, провјери да ли ти је мозак укључен..

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

OO SNSD Prnjavor

Post by vrsta8472 »

spile_86 wrote:
Прича која се овдје покушава пласирати и причу који и ти сада намећеш није истинита. Све што је добро или лоше урађено у вријеме док је СНСД био на власти у Прњавору је ствар договора између Драге и Дарке и по томе шта год да је лоше урађено ту су криви Драго и Дарко,а тако исто што је добро урађено заслужни су Драго и Дарко. Најприје био си у то вријеме члан СНСД-а и веома добро знаш како је све функционисало.
Шпиле, то вријеме много боље познајем од тебе. Тако да о томе не можеш барем мени причати. Ето замисли колика сам ја био будала, да сам обишао неких 800 кућа, од врата до врата ишао и носио летке за Калабића да он буде посланик? Ајд ми нађи данас, барем једног активисту који је спреман то све да одради за џ, у данашње вријеме. Нема! Јер је Драго уништио странку. Растјерао је све што је ваљало, остало је ту јако мало квалитетних људи. Част изузецима, али ево у овом тренутку не видим ни једног квалитетног човјека који може да замјени Драгу у тој странци. Да је било шта добро у то вријеме - није. Ти напиши шта је то заслугом Драге Калабића, побољашало живот нас Прњаворчана а сви знамо ко је и шта је он био од 2006-е па на овамо? Осим оних који су се преко њега запослили.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
spile_86
Posts: 945
Joined: 09.01.2011. 18:48

Re: OO SNSD Prnjavor

Post by spile_86 »

Шпиле, ајде што мислиш да смо сисали весла могу да поднесем али што нас хоћеш убиједиш да смо грицкали чамац то не могу да поднесем. Ти тачно мислиш да смо ми ретардирани па смо заборавили шта се дешавало у периоду 2008 - 2012 година. Твој шеф је вјероватно мислио на себе кад је поменуо оног слона што се шета градом. Јер је он тај који је наредио да се средства намјењена за потисни цјевовод пребаце на дионицу јариње - Прњавор. Па је град прњавор остао без новог потисног цјевовода а самим тим и изложен опасности од нестајања воде у оваквим тропским условима. вјероватно ниси пратио форум кад су објављени ови документи па сад покушаваш да нам солиш памет. :wink:
Ако већ кажеш да сте знали шта је се дешавало у периоду од 2008-2012 године. Због чега сте да ли предизборно обећање да ће пројекат „Повелич“ бити завршен у првој години мандата? Да ли ти то признајеш да сте слагали народ? Даље како сте ријешили проблем са протестима како сада нема никога на јарињу? Како сада никоме не смета што вода иде за град? Како сада има горе довољно воде и за град? Од које се воде прави хљеб у прњаворским пекарама? Када ове одговоре добијем од тебе е онда ћемо ја и ти писати о потисном цјевоводу...
Шпиле, то вријеме много боље познајем од тебе. Тако да о томе не можеш барем мени причати. Ето замисли колика сам ја био будала, да сам обишао неких 800 кућа, од врата до врата ишао и носио летке за Калабића да он буде посланик? Ајд ми нађи данас, барем једног активисту који је спреман то све да одради за џ, у данашње вријеме. Нема! Јер је Драго уништио странку. Растјерао је све што је ваљало, остало је ту јако мало квалитетних људи. Част изузецима, али ево у овом тренутку не видим ни једног квалитетног човјека који може да замјени Драгу у тој странци. Да је било шта добро у то вријеме - није. Ти напиши шта је то заслугом Драге Калабића, побољашало живот нас Прњаворчана а сви знамо ко је и шта је он био од 2006-е па на овамо? Осим оних који су се преко њега запослили.
Па када познајеш то вријеме боље од мене онда ти неће представљати проблем да ми даш одговор да једно питање? Да ли се у то вријеме ишта могло урадити без одобрање или знања Предсједника ОО СНСД? Небитно о чему се радило и било то добро или лоше. Многи су обилазили терен од врата до врата тако и ја исто само што ја нисам обилазио као ти куће, већ станове и то наравно све што би ти рекао за џ... Гријешиш ако мислим да таквих активиста више нема, јер има и имаћеш можда прилику да их видиш пред вратима наредне године. Што се тиче заслуге Калабића то немој мене питати питај оних 2700 из Прњавора што су му дали свој глас они ће ти дати све одговоре.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

OO SNSD Prnjavor

Post by vrsta8472 »

Шпиле, код Драге ако нема ИМТ логиге нема смисла било шта радити. Тако да оне ствари од општег друштвеног интереса ако се поклапају са његовим приватним интересима имају логике и смисла и ту је то добро штп ти кажеш :P Не знам шта ти покушаваш да ме убједиш како је Драго Калабић, супер добар поштен и не знмати ја шта више не?

Драго Калбић има ту срећу што има ексклузивно право да експлатише лик и дијело Милорада Додика. Зато је и имао те гласове које је имао. Али то што иде њему у прилог у екплатацији лика и дијела Милорада Додика, Додику очигледну не иде у прилог. Види задње изборе, како је прошао.

Замисли да је Дарко био и 2010-е и 2012-е на мејесту Драге Калабића. Да ли би тај резултат био 2700 или већи?

У осталом, Драго је за мене завршена прича још давне 2009-е године, и овим писањем само му дајемо до неке важности, коју никако не заслужује. Најбоље је да га не спомињемо, а он полако тоне у политички заборав као наша колективна ноћна мора.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
spile_86
Posts: 945
Joined: 09.01.2011. 18:48

Re: OO SNSD Prnjavor

Post by spile_86 »

Што ми избјегаваш дати одговор на тако једноставно питање. Да ли је се ишта могло урадити без одобрења и знања предсједника ОО СНСД? Зар је тешко одговорити са ДА или НЕ. Наравно да те не покушаваш убједити да промјениш своје мишљење о Калабићу,али тако исто не могу дозволити да се на форуму протура прича како је све што је лоше урађено Драгино дјело,а све што је добро Даркино, јер то није истина.

Као што сам већ рекао све што је урађено за вријеме када је СНСД био на власти је ствар њиховог заједничког договора и исто како је било тада, тако је и данас. Да ово није истина што пишем зашто би Дарко Томаш у задњи пар недеља присуствовао на скоро све и једном састанку Предсједништва СНСД Прњавор... ?

Драго Калабић имао право да експлатише лик и дјело Милорада Додика,али како он тако и остали, уосталом и ти си био један међу њима, тако да ти то и није неки аргумент. Па нису СНСД или Калабић 2010 и 2012 године имали 2700 гласова, претпостављам да си се мало зезнуо.

Не бих ја рекао да је за тебе Калабић завршена прича. Прочитај пар постова уназад и видићеш које почео писати о њему. Ево зар ја нисам био коректан и позивао да се остави са стране Калабић и да се гледа суштина конференције,а ти одмах Калабић, Калабић...

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

OO SNSD Prnjavor

Post by vrsta8472 »

Само да напоменем да онај наш стари "шпиле" више не пише ове постове. Види се по стилу писања, то ти је као отисак прста
spile_86 wrote:Што ми избјегаваш дати одговор на тако једноставно питање. Да ли је се ишта могло урадити без одобрења и знања предсједника ОО СНСД? Зар је тешко одговорити са ДА или НЕ. Наравно да те не покушаваш убједити да промјениш своје мишљење о Калабићу,али тако исто не могу дозволити да се на форуму протура прича како је све што је лоше урађено Драгино дјело,а све што је добро Даркино, јер то није истина.
Ако већ морам одговорити, онда је мој одговор ДА. И онда моје питање за тебе, да не буде како се та прича протура по форуму и како наше грађанство бива погрешно информисано о лику и дијелу Драге Калабића. Па да ја тебе нешто питам, а не мораш као ја да одговорим са ДА или НЕ. Драго је као предсједник ОО СНСД-а изгубио двоје избора, и то оно пометен је. И како то да он и даље ради то што ради као тешки политички губитник?

spile_86 wrote: Као што сам већ рекао све што је урађено за вријеме када је СНСД био на власти је ствар њиховог заједничког договора и исто како је било тада, тако је и данас. Да ово није истина што пишем зашто би Дарко Томаш у задњи пар недеља присуствовао на скоро све и једном састанку Предсједништва СНСД Прњавор... ?
Шта ту има чудно? Када Дарко није радио своје политичке обавезе? Да ли треба таква ствар да се посебно напомиње? И од када СНСД има Предсједништво? То има у СДС-у?
spile_86 wrote: Драго Калабић имао право да експлатише лик и дјело Милорада Додика,али како он тако и остали, уосталом и ти си био један међу њима, тако да ти то и није неки аргумент. Па нису СНСД или Калабић 2010 и 2012 године имали 2700 гласова, претпостављам да си се мало зезнуо.
Нормално да има право, да нема лика и дијела Додика имао би гласова ко и Чупељић :smt001

spile_86 wrote:Не бих ја рекао да је за тебе Калабић завршена прича. Прочитај пар постова уназад и видићеш које почео писати о њему. Ево зар ја нисам био коректан и позивао да се остави са стране Калабић и да се гледа суштина конференције,а ти одмах Калабић, Калабић...
Видиш да је истрошен. Коначно да је Синиша урадио неку паметну ствар и то да није одреаговао на ове Калабићеве глупости. Суштина конференције за новинаре је та да Драго није ништа конкретно рекао. Ево ти напиши овдје ко је премлатио Кнежевића, видим да Драго то зна. Па онда напиши који су то бивши чланови СДС-а који су били на Јарињу? Зар је то толики проблем?

Тако прихватио ти то или не, Калабић иде на заслужено мјесто - политичку пензију. Живи били па видјели.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
spile_86
Posts: 945
Joined: 09.01.2011. 18:48

Re: OO SNSD Prnjavor

Post by spile_86 »

Само да напоменем да онај наш стари "шпиле" више не пише ове постове. Види се по стилу писања, то ти је као отисак прста
Стварно незнам шта сам промјенио у своме писању да теби изгледа да то нисам ја. Провјери моје писање са ИП адреса и видићеш да сам то ипак ја, јер ја само пишем са двије ИП адреса посао, кућа.
Ако већ морам одговорити, онда је мој одговор ДА. И онда моје питање за тебе, да не буде како се та прича протура по форуму и како наше грађанство бива погрешно информисано о лику и дијелу Драге Калабића. Па да ја тебе нешто питам, а не мораш као ја да одговорим са ДА или НЕ. Драго је као предсједник ОО СНСД-а изгубио двоје избора, и то оно пометен је. И како то да он и даље ради то што ради као тешки политички губитник?
Можда се могло нешто урадити без одобрења предсједника ОО СНСД,али то што је се могло урадити није од никакве значајности,а све крупне ствари као што су пројекти, кадровска ријешења... итд, НЕ. Наравно ти то никада нећеш признати због твоје прошлисти са Калабићем.

Да тачно је СНСД је у Прњавору изгубио двоје избора и након првог пораза општински одбор је распуштен и били су унутарстраначки избори и човјек је поново добио повјерење. Што се тиче задњих избора општински одбор је имао задатак колики број гласова мора имати, ми смо тај задатак испунили,а поред тога када гледаш задње изборе у цијелини ОО СНСД Прњавор је један одбора који је имао бољи резултат погледај мало изборне резултате па ћеш видити.
Шта ту има чудно? Када Дарко није радио своје политичке обавезе? Да ли треба таква ствар да се посебно напомиње? И од када СНСД има Предсједништво? То има у СДС-у?
Слажемо се овдје са тобом, Дарко је увјек испоштовао своје политичке обавезе и зато ово твоје „ДА“ пада у воду. Поента мога напомињања како је Дарко присутан на предсједнуштву ОО СНСД је та да је увјек била и остала сарадња између Дарке и Драге и све што се ради они раде у договору као два најјача кадра СНСД из Прњавора. По новом статуту СНСД-а нема више извршних одбора, већ предсједништва.
Нормално да има право, да нема лика и дијела Додика имао би гласова ко и Чупељић
Да је овако као што ти кажеш ти би на изборима имао гласова као Драго или Чупељић,али ето видиш ниси то значи да није све баш до Милорада Додика,већ и до човјека. :wink:
Видиш да је истрошен. Коначно да је Синиша урадио неку паметну ствар и то да није одреаговао на ове Калабићеве глупости. Суштина конференције за новинаре је та да Драго није ништа конкретно рекао. Ево ти напиши овдје ко је премлатио Кнежевића, видим да Драго то зна. Па онда напиши који су то бивши чланови СДС-а који су били на Јарињу? Зар је то толики проблем?
Није Синиша урадио никакву паметну ствар, јер човјек уопште није у Прњавору ( годишњи одмор ),а да је ту одмах би се огласио као и увијек.Зар мислиш да би Синиша дозволио да се постави веома битно и јавно питање "Од које воде се прави хљеб у прњаворским пекарама" и знаш ли ти шта би значило његово не оглашавање? Опет ниси схватио поенту конференције,а то је вода и што се проблем не рјешава. Предизборно обећање је било да ће све бити завршено у првог години мандата, а која је сада? Зар је коректно да још пијемо отров са Дренове? Зар је коректно да се чека изборна година да се пусти вода у града не били се покупио који политички поен?

Можда Драго зна које премлатио Кнежевића,али ја не и није дужност Калабића да то каже већ истражни органи. Нисам ја ни рекао да су бивши чланови били на Јарињу, већ да су они пропричали шта је се горе дешавало и која је сврха Јариња била.

Post Reply