Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Sve što je vezano za lokalnu politiku u opštini Prnjavor

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

User avatar
spile_86
Posts: 945
Joined: 09.01.2011. 18:48

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by spile_86 »

Zasto bi se radnici pozeljeli promjene ako je nesto dobro!? A radnici nikad nisu trazili mnogo vec samo redovnu i koliko toliko za zivot pristojnu platu. A sad nemaju ni to. Ako uporedimo 2005. sa ovom god.vidjecemo da je tada plata dr med.bila 500 km a sindikalna korpa nekih 360 km a sad je plata dr med.1200 km.a sindikalna korpa preko 1800 km. i to prije najavljenog poskupljenja struje koje ce za sobom povuci lancana poskupljenja svih rezija i zivotnih namirnica i to ovih drugih nekontrolisano jer nemamo ogranicene marze. Samo nek nam je Bog na pomoci.
Што се тиче времена сада и прије. Да је лоше као што ти желиш представити републичку власт мислиш да би СНСД побједио изборе, би али мало сутра... Али ево када већ водиш бригу о радницима и редовном исплатом њихових примања, данас сам срео пар радника из општине кажу да још нису добили плату, па би те замолио ако имаш информацију када ће то бити да подјелиш са нама да људи знају?

макадам
Posts: 36
Joined: 20.01.2014. 11:50

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by макадам »

Hirurg wrote:@Makadam ajde kad vec raspolazes informacijama...daj nam crno na bijelo da je opština vratila dio duga i koliko. Postoji li kakav dokument o tom ili samo prd u prazno?

Послато са SM-N910F уз помоћ Тапатока
Свакако да постоји такав документ,потражите у Општини.

макадам
Posts: 36
Joined: 20.01.2014. 11:50

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by макадам »

blek_stena wrote:Koliko sam shvatio Makadam, ljudi iz PDPa su negdje krajem 2013 izašli u javnost i distancirali se od tog odbjeglog odbornika, i taj press se može naći. Zašto su to uradili, oni znaju, ali ne vjerujem da se on tamo vratio. Tako da to što ti pišeš je čista proizvoljnost, dragi moj. Ili u suprotnom, čime ti to potkrepljuješ.
Прво,незнам ко је твој драги нити ме занима,али ја нисам твој драги,ја сам драги своје драге :) :) ,друго слажем се с тобом да постоји прес којим се ПДП ограђује од одборника Красића,а треће што се тиче поткрепљивљња изнесенога,морам да кажем да се сам Красић хвалио по граду како лети у загрљај ПДП-у.

neozbiljan
Posts: 1144
Joined: 31.01.2015. 20:32

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by neozbiljan »

spile_86 wrote:
Што се тиче времена сада и прије. Да је лоше као што ти желиш представити републичку власт мислиш да би СНСД побједио изборе, би али мало сутра... Али ево када већ водиш бригу о радницима и редовном исплатом њихових примања, данас сам срео пар радника из општине кажу да још нису добили плату, па би те замолио ако имаш информацију када ће то бити да подјелиш са нама да људи знају?
SPILE, ne brani republičku vlast na pogrešnoj temi :smt005 :smt005
Ako već poredite vrijeme 2005 i danas uzmite u obzir i prodaju Telekoma!
Što se tiče kašnjena plata, kao što vidiš sve više kasne plate u javnim preduzećima i administraciji, o penzijama nećemo ni pričati.
A i ne znam da li je SNSD pobjednik izbora?? SNSD je jedini izgubio br mandata, izgubio vlast u Sarajevu, izgubio na prošlim izborima većinu opština...
Još ih samo malo spašavaju papci bez obraza! Ali i ti si tog svjestan... :D poz Spile! :D

Iris
Posts: 1717
Joined: 22.12.2013. 15:57

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by Iris »

Jos sam zaboravila reci da je te 2005.dr med.pored te plate od 500 km imao i topli obrok i regres a sad je sve uklopljeno u tih 1200 km pa svako pismen moze da izracuna u odnosu na sindikalnu korpu kad se moglo bolje zivjeti od plate. Oduzmi od 1200 km 180 km toplog obroka i dio regresa pa vidi sta ti ostane. Uz to cijena dezurstva je te iste 2005.bila 10% od plate a sad je 4,5%.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by vrsta8472 »

Image
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by KAMIKAZA »

U sunce ti kalisano, jos samo Gero,Nemanja i Pero Dusanic fale. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by Hirurg »

Pa svi lopovi tu...a kamikaza :)

Nije mi jasno sto se komunjare teske slikaju sa popovima? Da ne imenujem zna se koji su...oni sto su se poceli krstiti od skoro....

Послато са SM-N910F уз помоћ Тапатока

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by просвјета »

Није на истом мјесту и било је много више народа...

User avatar
svjedok.saradnik32
Posts: 1473
Joined: 02.03.2012. 08:27

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by svjedok.saradnik32 »

све црно на бијело, све речено !!
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Прије него што пустиш језик у погон, провјери да ли ти је мозак укључен..

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by vrsta8472 »

Општина Прњавор кредитно се задужује за 3.000.000 КМ



Одборници Скупштине општине Прњавор усвојили су данас одлуку о кредитном задужењу општине у износу од 3.000.000 КМ.

У одлуци је образложено да су средства намијењена за превазилажење проблема финансирања пренесених обавеза из ранијег периода у износу од милион КМ.

За финансирање капиталних пројеката предвиђених програмом изградње, модернизације и реконструкције инфраструктурних објеката у овој години
биће утрошено 2.000.000 КМ.

Ријеч је о изградњи и реконструкцију Улице Вида Њежића и изградњи дијела водосистема за снабдијевање града са изворишта Повелич.

Средства ће бити утрошена и за изградњу постројења за подизање притиска на дистрибутивном цјевоводу за снабдијевање насељеног мјеста Палачковци и завршетак изградње водосистема за снабдијевање новог насеља у Поточанима, као и модернизацију неколико путева у општини Прњавор и завршетак активности на проширењу вртића "Наша радост".

Начелник општине Синиша Гатарић подсјетио је да је општина у протеклих двије и по године успјела да врати 6.000.000 КМ дуга из претходног периода и да су на тај начин створени предуслови да се кредитно задужи.

Он је као два најзначајнија пројекта издвојио радове у Улици Вида Њежића и довођење вишка воде са изворишта Повелич у град.

Гатарић је најавио да ће бити рјешавана и друга инфраструктурна питања, као што је водоснабдијевање западног дијела општине са изворишта у Кокорима, те неколико путних праваца.

Предсједник СО Борко Лукановић изразио је задовољство што ће највећи дио ових средстава бити уложен у сам град, наводећи да ће одређени број пројеката бити реализован и у сеоским подручјима.

Одборник СНСД-а Недељко Чупељић сматра да је одлука о кредитном задужењу незаконита јер би, прије усвајања, требало да прође одређену процедуру.

"Прво је требало одлуку разматрати у форми нацрта, а потом и прибавити сагласност Министарства финансија Републике Српске да ли се општина може задужити за 3.000.000 КМ", каже Чупељић.

СРНА
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by просвјета »

Прњавор ливе wrote:У прњаворској мјесној заједници Палачковци данас је озваничен почетак радова на прикључењу домаћинстава на водосистем са изворишта Повелич.
Директор предузећа “Водовод” Прњавор Драгомир Ђурђевић каже да је предвиђено да идуће седмице на главни цјевовод буде спојено дведесетак корисника из Палачковаца.

“Од 1. августа интензивно ћемо наставити са изградњом секундарне мреже у овој мјесној заједници, као и Смртићима, да би било прикључено свих 260 пријављених корисника. У међувремену завршићемо у потпуности са прикључењима у Великој Илови и Шибовској. Онда нам остаје још око 50 одсто прикључења у Печенег Илови и око 40 одсто у Грабик Илови”, навео је Ђурђевић.

Предсједник Мјесне заједнице Палачковци Драган Миланковић каже да је данашњим озваничењем почетка прикључења 20 домаћинстава на водостистем испуњен велики задатак да вода дође до крајњих потрошача.

Миланковић каже да због раније политизације овог пројекта дио власника домаћинстава није желио да потпише уговор са “Водоводом”, али да се ситуација промијенила већ јуче, када су склопљена два нова уговора.

Почетку завршних радова у Палачковцима присуствовао је и начелник општине Синиша Гатарић, који је предузеће “Водовод” похвалио да се максимално ангажовало да заједно са локалном влашћу и грађанима доведе воду у ову мјесну заједницу.

Он је рекао да ће захваљујући јучерашњој одлуци Скупштине општине о кредитном задужењу сав вишак воде са изворишта Повелич бити усмјерен према граду.

“Тако смо омогућили да природно богатство које се налази у Повеличу у пуном капацитету буде на располагању свим нашим грађанима”, истакао је Гатарић.
Image

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by vrsta8472 »

Сутра слава СДС-а у Палачковцима, па мало да се опет прича о води и Повеличу? Случајно или не питање је сад?!
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by Hirurg »

Hahaha tako to ide. Nije bezveze. Izbori se blize...kredit za kampanju...muzicka crveni krst...al kad se prodje kraj pijace i pored robne ogledalo...

Послато са SM-N910F уз помоћ Тапатока

User avatar
raspaduci
Posts: 101
Joined: 12.03.2012. 23:25

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by raspaduci »

I stocna pijaca je trebala ici na dobos.

profesoricaskola
Posts: 222
Joined: 15.11.2013. 22:55

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by profesoricaskola »

Ooo vidim vrstac i prijatelj mu hirurg plus vec raspadnuti vrijedno rade kampanju SNSD-a... Prizivaju promjenu vlasti, kao usputno narod je nezadovoljan, nema se para itd. Ako neka drugovi, pogledace vas opet laktaski klan kad budete trebali neko drugo radno mjesto. Usput zavrsite neki privatni faks (posto drzavni niste sposobni da zavrsite) zarad novog kenjanja o stipendijama i naravski boljeg radnog mjesta. Pa kandidujte se vas dvojica, evo ja cu prva glasati... Protiv, naravno. :) ajde sad ekipo administratora ban na tri mjeseca, da jos malo zalijecite te kompleksice... :)

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by vrsta8472 »

Шта остаје иза најбољег и најбољих одборника?
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by KAMIKAZA »

Dugovi. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by Hirurg »

Alo nastavnice smiri se malo. Nemoj da zovem veterinara da stavlja brnjicu na labrnju. Puno rovaris. Kakav si ti faks zavrsio? Dezerterski?

Послато са SM-N910F уз помоћ Тапатока

RumFO
Posts: 11
Joined: 01.07.2015. 16:32

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by RumFO »

Ovde se jednom provuklo pitanje stipendija i onda Vi veliki Prnjavorčani počnete da pljujete studente, sad smo krivi mi, tužno li je to 8) ; prvo gledaj u svoje dvorište pa pričaj za tuđe.

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by Hirurg »

Nisam toliko besposlan da bi provjerovao tvoja smaranja. Ne rece mi koji je fax upitanju?

Послато са SM-N910F уз помоћ Тапатока

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by vrsta8472 »

profesoricaskola wrote: Ooo vidim vrstac i prijatelj mu hirurg plus vec raspadnuti vrijedno rade kampanju SNSD-a...
И твој муж :smt002

profesoricaskola wrote: Prizivaju promjenu vlasti, kao usputno narod je nezadovoljan, nema se para itd. Ako neka drugovi, pogledace vas opet laktaski klan kad budete trebali neko drugo radno mjesto. Usput zavrsite neki privatni faks (posto drzavni niste sposobni da zavrsite) zarad novog kenjanja o stipendijama i naravski boljeg radnog mjesta. Pa kandidujte se vas dvojica, evo ja cu prva glasati... Protiv, naravno. :) ajde sad ekipo administratora ban na tri mjeseca, da jos malo zalijecite te kompleksice... :)
Не народ је сретан, и са овим твојим и са оним који нису твоји. Не знам само, што се не уједине, јер никакве разлике нема између њих. Нека плаво-црвена коалиција!
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by KAMIKAZA »

Sa zelenom nijansom,u sredini,u znak sjecanja na zajednicke koalicione partnere. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by vrsta8472 »

Нисам те замјенио, не сикирај се. :smt002

А друга ствар, шта имам како ти кажеш "да пљујем оне друге" када њих предводи Калабић. Захваљујући њему ова СО је тако стабилна. У демократији је боље имати лошег политичког противника, него добар политички програм. Математика каже да је напријатељ мог непријатеља, мој пријатељ. Па док тога буде, биће овако како јесте. Шта хоћеш да кажем за СНСД у Прњавору? Странка се свела на једног човјека, не зна се ко ђе гони и шта ради. И још да их спомињем на форуму. Таман посла, зна се код нас ко ј битан у општини. Тај се и спомње :smt004
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

profesoricaskola
Posts: 222
Joined: 15.11.2013. 22:55

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by profesoricaskola »

Nisi darijana spominjao ni pljuvao niti otvarao temu " mr darko tomas itd". Ti najbolje znas o cemu pricam. Otvoreno se stavljas u sluzbu jedne strane i to je jasno kao dan. Jedno je biti kritican, drugo je otvoreno pljuvati. No dobro, tvoj izbor. Licemjerno je kriti se iza price o toboznoj nepristrasnosti. Zna se ciji si, to nema veze sa Kalabicem, veruj mi...

Locked