Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Sve što je vezano za lokalnu politiku u opštini Prnjavor

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

User avatar
svjedok.saradnik32
Posts: 1473
Joined: 02.03.2012. 08:27

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by svjedok.saradnik32 »

свака част начелнику што води бригу о култури. Овом донацијом КУД-у Проија једноставно је показао како се води брига о очувању наших обичаја и улаже тј подстиче развој културе.
Прије него што пустиш језик у погон, провјери да ли ти је мозак укључен..

макадам
Posts: 36
Joined: 20.01.2014. 11:50

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by макадам »

Морам да прокоментаришем двије ствари.
Прва:Видим да сиједи старац,прича како је ПДП јединствена странка и како се тобоже нешто добро ради у тој странци.Наравно,а сваку похвалу је повратак ОТПИСАНОГ Боже Пуба,тј:Роје.Странка која га је шиканирала и хтјела избацити из својих редова,како би покушала да уздрма скупштинску већину,сада га објеручке прима на своје крило.Пардон,сада га поново примају на пањ на коме ће га скратити а главу.Свакако да је лицемјерство те исте странке на вруху и постојано стоји као застава на јарболу.Толико о томе.
Друга ствар коју бих да прокоментаришем је та,да неки квзи студенти,брбљају како су стипендије мале и слично.Само да се зна,да би стипендије које даје општина,биле чак много веће,да тзв.магистар економие Дарко Томаш,је удуплао адужење општине.Подсјетимо се,начелник општине господин др.Синиша Гатарић,је вратио преко 6 милиона марака адужења општине,која су настала у периоду владавине СНСД-а,и самим тим стекао предуслове да се може урадити нешто добро за нашу општину.
Last edited by макадам on 05.07.2015. 21:09, edited 1 time in total.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by vrsta8472 »

Двојици новинара уручени фотоапарати

Image

Начелник општине Прњавор Синиша Гатарић поклонио је фотоапарате двојици прњаворских новинара – дописницима "Вечерњих новости" Нинку Ђурићу и "Гласа српске" Брану Радуловићу.

У саопштењу општине Прњавор наводи се да ова двојица новинара својим извјештавањем значајно утичу на формирање опште слике о граду и општини Прњавор, у чему им помажу и фотографски записи.

"Новинари су огледало друштва и слика јавности и желимо да заједно са другим представницима демократског друштва обликују бољу будућност за све нас. Надамо се да ће представници медија наставити објективно информисање јавности, уз истовремено унапређивање професионалних стандарда које су достигли у протеклом периоду", закључује се у саопштењу.

СРНА

http://prnjavor.info/dvojici-novinara-u ... toaparati/

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
spile_86
Posts: 945
Joined: 09.01.2011. 18:48

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by spile_86 »

макадам wrote:Морам да прокоментаришем двије ствари.
Прва:Видим да сиједи старац,прича како је ПДП јединствена странка и како се тобоже нешто добро ради у тој странци.Наравно,а сваку похвалу је повратак ОТПИСАНОГ Боже Пуба,тј:Роје.Странка која га је шиканирала и хтјела избацити из својих редова,како би покушала да уздрма скупштинску већину,сада га објеручке прима на своје крило.Пардон,сада га поново примају на пањ на коме ће га скратити а главу.Свакако да је лицемјерство те исте странке на вруху и постојано стоји као застава на јарболу.Толико о томе.
Друга ствар коју бих да прокоментаришем је та,да неки квзи студенти,брбљају како су стипендије мале и слично.Само да се зна,да би стипендије које даје општина,биле чак много веће,да тзв.магистар економие Дарко Томаш,није удуплао адужење општине.Подсјетимо се,начелник општине господин др.Синиша Гатарић,је вратио преко 6 милиона марака адужења општине,која су настала у периоду владавине СНСД-а,и самим тим стекао предуслове да се може урадити нешто добро за нашу општину.
Макадам, Као прво желим да ти се захвалим што си једини од симпатизера или чланова СДС-а који пишу овдје признао да је општина Прњавор 50% задужена захваљујући СДС-а. :smt023 Што се тиче стипендија, разлоге које ти наводиш су по мени смијешни јер прави разлог због чега начелник није био у могућности да стипендије оставио као што су биле у вријеме начелника Живковића и Томаша је прекомјерно запошљавање у општини и ти то добро знаш...

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by Hirurg »

@Makadam ajde kad vec raspolazes informacijama...daj nam crno na bijelo da je opština vratila dio duga i koliko. Postoji li kakav dokument o tom ili samo prd u prazno?

Послато са SM-N910F уз помоћ Тапатока

RumFO
Posts: 11
Joined: 01.07.2015. 16:32

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by RumFO »

Gotovo isti budžet opštine a stipendije smanjen. E sad zašto, Tomaš je ostavio kredite, a šta je ostavio Živković, Tomašu. Ali kod obojice su stipendije bile oko 100KM, ali problem je izgleda zaposleni u opštinskoj administraciji ima ih previše to je činjenica ili..!?

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by просвјета »

Смањене су и плате, пензије касне, подстицаји се нигдје не исплаћују, предузећа пропадају, радници штрајкују, у свим администрацијама претрпано као и у просвјети, здравству...
Смањење стипендија прати ситуацију и добро је да их уопште има како држава враћа порезе општинама...

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by vrsta8472 »

Просвјето, ја да сам на твоме мјесту почео бих се сикирати.

Прво је све распордато, па се сада задужује.

Јеси ли разсмислио, да ли ће ти нпр. жена као директор вртића моћи 2017-те примати плату? А?

Када добри домаћини овако квалитетно куће кућу, мислим да нас не очекује свијетла будућност (барем не оне који паразитирају на Буџету, како општинском тако и државном)
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
spile_86
Posts: 945
Joined: 09.01.2011. 18:48

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by spile_86 »

просвјета wrote:Смањене су и плате, пензије касне, подстицаји се нигдје не исплаћују, предузећа пропадају, радници штрајкују, у свим администрацијама претрпано као и у просвјети, здравству...
Смањење стипендија прати ситуацију и добро је да их уопште има како држава враћа порезе општинама...
Хвала и теби као и макадаму на искрености што си признао да је администрација општине претрпана. :D

User avatar
blek_stena
Posts: 774
Joined: 08.03.2015. 19:29

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by blek_stena »

Koliko sam shvatio Makadam, ljudi iz PDPa su negdje krajem 2013 izašli u javnost i distancirali se od tog odbjeglog odbornika, i taj press se može naći. Zašto su to uradili, oni znaju, ali ne vjerujem da se on tamo vratio. Tako da to što ti pišeš je čista proizvoljnost, dragi moj. Ili u suprotnom, čime ti to potkrepljuješ.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by KAMIKAZA »

Rugao se kotao loncu a oba garavi. :lol:
I ja bi bas volio da vidim dokaze kako smo mi to i kome vratili sest miliona Km.Niko ne pokaza dokaze iako su nam to prije par mjeseci obecali,ne kazem da nisu vratili,ali mi nesto sumnjivo,ovdje se objavljuju povjerljivi dokumenti a recimo takav dokument ne objavljuje niko iako bi trebalo da je dostupan svakome,ako neko ima taj dokaz neka ga objavi,jer nije moguce da ukupni dug opstine stalno raste a da se neko hvali kako ga je smanjio za 6 miliona.Ako dugujes 24 pa smanjis 6 onda je to 18 a ne 28.Ili ja to grijesim,nije mene Rupa dzaba oborila te godine,nije 1+1 =2 ,vec je to onoliko koliko nacelnik kaze,3,5,7.... zavisi od potrebe. :wink: Bas mi sad dodje zao sto Nada nevoli ovaj Forum,mogla je da se uvjeri da je bila u pravu. :D
E jest vruce u PM. :smt100 nemogu da spavammmmmmmmmmmmmm. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by Hirurg »

vrsta8472 wrote:Просвјето, ја да сам на твоме мјесту почео бих се сикирати.

Прво је све распордато, па се сада задужује.

Јеси ли разсмислио, да ли ће ти нпр. жена као директор вртића моћи 2017-те примати плату? А?

Када добри домаћини овако квалитетно куће кућу, мислим да нас не очекује свијетла будућност (барем не оне који паразитирају на Буџету, како општинском тако и државном)
Ako bude boga uzece neki drugi izbore pa nece ovih direktora ni biti ;)

Послато са SM-N910F уз помоћ Тапатока

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by murgo »

kami, zaboravio si kamate! :lol: :lol: :lol:
nema zabave bez zena i rakije

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by KAMIKAZA »

Zaboravio sam privatne dzepove. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

Iris
Posts: 1717
Joined: 22.12.2013. 15:57

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by Iris »

Veceras u 19 h Konferencija beba u Prnjavoru, mislim da se tako zove manifstacija, naravno pod pokroviteljstvom nacelnika dr sc. Sinise Gatarica. Zalim sto nisam tu da i ja dovedem svoju bebusku.

sifra
Posts: 245
Joined: 08.07.2013. 14:05

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by sifra »

Zanima me samo koja će biti Gatarićeva priča ukoliko opet pobijedi pa bude morao vraćati vlastite kredite? :D
Tad neće vraćati tuđe kao što sad galami. :D
Alea iacta est!

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by Hirurg »

Pobijedice al kad na vrbi rodi grozdje! Narod je nezadovoljan a prodalo se sve i svasta. Mislim da fali osvjezenje u politici kod nas
Ako se pojavi neko novi vjerujem da ce velik dio kolaca da uzme.

Послато са SM-N910F уз помоћ Тапатока

User avatar
julija
Posts: 798
Joined: 17.12.2013. 22:22

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by julija »

Ako bi se upravljali nezadovoljstvom gradjana, pre svega na udaru bi bila Vlada i katastrofalan kadar po ministarstvima.
Nacin rada nacelnika i SO Prnjavor mogao bi da im posluzi kao odlican primer kako treba rukovoditi i kako istrajati vodjen zajednickim ciljem da se ucini zivot boljim i obezbedi sigurnost buducim generacijama.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by KAMIKAZA »

Iris wrote:Veceras u 19 h Konferencija beba u Prnjavoru, mislim da se tako zove manifstacija, naravno pod pokroviteljstvom nacelnika dr sc. Sinise Gatarica. Zalim sto nisam tu da i ja dovedem svoju bebusku.
:D Jos jedino bebe moze da slaze :D vec mu ni ovi u predskolskoj ne vjeruju. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

макадам
Posts: 36
Joined: 20.01.2014. 11:50

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by макадам »

Шпиле или Спиле,како год већ,колико ме памет служи написано је да је Дарко Томаш удуплао задужење општине.
Дуго,толико си јадан,да је то стварно зло велико.Упознавања ради.За вријеме мандата Владе Живковића,стипендија је била 100 КМ,за 35 студената.
2010.године,уведен је начин стипендирања свих студената.Тако је предсједник СДС-а,начелник,упутио у процедуру амандман,да се плата свим политичким службеницима и одборницима СО Прњавор,умањи како би сви студенти данас имали стипендије,а наравно Томаш је то морао прихватити,тај амандман,јер би му то у супротном било политичко погубљење.Дакле то је истина :lol: :lol: :lol: :lol:

User avatar
blek_stena
Posts: 774
Joined: 08.03.2015. 19:29

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by blek_stena »

Ne samo ako bude boga Hirurg, boga ima, što znači da će se tvoja predvidjanja ostvariti. Poželeće se preduzeća direktora iz SDSa, ali direktora biti neće.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by vrsta8472 »

blek_stena wrote: Poželeće se preduzeća direktora iz SDSa, ali direktora biti neće.
Овај дио поста, као да је преписан из Креманског пророчанства :smt001
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
spile_86
Posts: 945
Joined: 09.01.2011. 18:48

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by spile_86 »

макадам wrote:Шпиле или Спиле,како год већ,колико ме памет служи написано је да је Дарко Томаш удуплао задужење општине.
Дуго,толико си јадан,да је то стварно зло велико.Упознавања ради.За вријеме мандата Владе Живковића,стипендија је била 100 КМ,за 35 студената.
2010.године,уведен је начин стипендирања свих студената.Тако је предсједник СДС-а,начелник,упутио у процедуру амандман,да се плата свим политичким службеницима и одборницима СО Прњавор,умањи како би сви студенти данас имали стипендије,а наравно Томаш је то морао прихватити,тај амандман,јер би му то у супротном било политичко погубљење.Дакле то је истина :lol: :lol: :lol: :lol:
Шпиле није Спиле.

Ако је написано да је Дарко Томаш удуплао задужење општине, ваљда би то требало да значи да је власт прије Томаша направила остатак дуговања,а та власт је СДС, јел тако? Мало си се зезнуо требао си као начелник манипулисати народ па писати како је прошла власт оставила дуговања,а "случајно" избјегавати да наведеш да је то била и ваша власт. :lol: Што се тиче задужења доста пута сам писао овдје о томе и немој да због тебе опет морам замарати народ са тим, јер је јасно као дан ко је због чега дизао кредите... СДС (дренова, капиталне), СНСД (ваш дефицит, капиталне)... поново имате власт настављате са кредитима...

Што се тиче стипендија поново кажем прекомјерно запошљавање у општини и остале институције су разлог због недостатка средстава за студенте, тачније један од разлога. Вјеруј ми садашњег начелника нико од младих у општини Прњавор не памти по амандману, већ по смањењу и да растјера оне своје савјетнике он би то знао.

Iris
Posts: 1717
Joined: 22.12.2013. 15:57

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by Iris »

vrsta8472 wrote:
blek_stena wrote: Poželeće se preduzeća direktora iz SDSa, ali direktora biti neće.
Овај дио поста, као да је преписан из Креманског пророчанства :smt001

Zasto bi se radnici pozeljeli promjene ako je nesto dobro!? A radnici nikad nisu trazili mnogo vec samo redovnu i koliko toliko za zivot pristojnu platu. A sad nemaju ni to. Ako uporedimo 2005. sa ovom god.vidjecemo da je tada plata dr med.bila 500 km a sindikalna korpa nekih 360 km a sad je plata dr med.1200 km.a sindikalna korpa preko 1800 km. i to prije najavljenog poskupljenja struje koje ce za sobom povuci lancana poskupljenja svih rezija i zivotnih namirnica i to ovih drugih nekontrolisano jer nemamo ogranicene marze. Samo nek nam je Bog na pomoci.

Brankica
Posts: 1416
Joined: 09.03.2009. 16:24
Location: Prnjavor

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by Brankica »

Zasto bi se radnici pozeljeli promjene ako je nesto dobro!?
Bas tako!
Od vremena Ante Markovica na ovamo plate u prosvjeti nisu nikad bile bolje i redovnije.
Sto se toga tice, samo nek ne bude gore, ja zadovoljna.

Locked