Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Sve što je vezano za lokalnu politiku u opštini Prnjavor

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

макадам
Posts: 36
Joined: 20.01.2014. 11:50

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by макадам »

raspaduci wrote:Pitajte Damira Savića koga je zaposlio u DZ Prnjavor! Zar Damir nije Načelnikov Čovjek? Što bi rekao žika od mene toliko.
Морам да се умијешам у ову идиотарију,твоју.Колико знам,а и остали грађани наше општине,да господин Савић Дамир ради у општини,а не у ДЗ,и како је то он некога запослио тамо??

макадам
Posts: 36
Joined: 20.01.2014. 11:50

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by макадам »

Видим води се полемика о негостовању предсједника државе поводом дана општине,као и полемика о стипендијама.

Предсједник државе,како је на фиииниии начин сперио честитку,исто је тако могао доћи у најбољу општину,коју води најбољи начелник господин др.Синиша Гатарић.Наравно,предсједнику је свакако тог дана била важнија нека друга држава него ли она коју он ''води'' ,неко друго славље и манифестација,него ли у држави у којој је он предсједник.Очито човјек нема вољу да посјети општину Прњавор,као ни министри и званичници којима је скоро био упућен позив на демократски дијалог.Стварно је срамотан однос државе према нашој општини.Знам да сваки пораз боли,али мора се некад пораз признати и наставити даље.

Друга полемика су стипендије.

Много је различитих мишљења на овом форуму.Али,како то одједном,сада треба бирати посебне ученике да им се додијеле стипендије,а када је начелник општине био Дарко Томаш,свакојаки су се трпали у исти бубањ.Стоји да су стипендије можда скромне за данашње прилике,али стоји и то,да је општина морала враћати и још увијек враћа огромна кредитна задужења,која је створио,замислите ни мање ни више магистар економије.Срамота.Моја би баба боље водила економију,него један магистар.

User avatar
corkan
Posts: 733
Joined: 04.07.2007. 18:07
Location: Moj ranč

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by corkan »

Makadam,samo mi odovori ali pošteno kako si se ti zaposlio?
"Da se Drazin barjak vije, ne bi bilo Albanije,
i bila bi Ravna Gora na tri juzna Srpska mora

Iris
Posts: 1717
Joined: 22.12.2013. 15:57

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by Iris »

Ajd pitaj mene kako sam se ja zaposlila?
Pa da ti odgovorim kako se zapošljava bez veza, poznanastava, partije i novca, već lijepo završiš državni fakultet visokom prosječnom ocjenom pa sam tražiš posao te ga dobiješ pa onda mijenjaš posao, nadješ bolji.

User avatar
raspaduci
Posts: 101
Joined: 12.03.2012. 23:25

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by raspaduci »

макадам wrote:Морам да се умијешам у ову идиотарију,твоју.Колико знам,а и остали грађани наше општине,да господин Савић Дамир ради у општини,а не у ДЗ,и како је то он некога запослио тамо??
Da odgovorim. Damir Savić zaposlio je svog ujaka u DZ Prnjavor. :D

Zar
Posts: 296
Joined: 02.01.2014. 01:54

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by Zar »

nenad 10 wrote:
Iris wrote:Ne smatraš da je načelnik zaslužan što je Robot otvoren u Prnjavoru i što su zaposleni ljudi iz Prnjavora?
Moras pitati te iste ljude koliku su im platu ponudili. Isto tako treba sacekati da se smiri stanje pa da se vidi koliko ce ih ostati na poslu. Treba prvo skociti pa onda reci "hop"!
Cjeloj kasabi je poznato da je Gataric najzasluzniji sto je Robot doso u nase mjesto. Plate koje su ponudjene zaposlenima su u okviru zarada na nivou RS. Svaki dobronamjeran covjek bi trebo biti srecan sto su otvorena nova radna mjesta, kao I sto je dovedena konkurencija postojecim marketima. Ko posjeduje bar malo zdrave logike, mogo bi ovo i sam zakljuciti!

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by aquarius »

Zar wrote:Plate koje su ponudjene zaposlenima su u okviru zarada na nivou RS
2 KM/h provjereno
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by vrsta8472 »

Остало је још пет дана до Васкрса, а наши драги општинари и даље мудро ћуте ко гостује за Васкрс на Тргу српских бораца? Чему толика тајанственост? Да није оно: Ко се једном на млијеко опече, тај и у јогурт дува :smt006
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

djurodj
Posts: 24
Joined: 25.06.2013. 17:08
Location: Štrpci, Bosna i Hercegovina

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by djurodj »

Moram da prijavim da je meza na poslednjem sastanku članova i simpatizera SDS-a u Štrpcima kada je ponovno data podrška "najboljem načelniku" bila loša jerbo mi je drug od nje dobio dijareju (nadam se da ovaj izraz novi administrator foruma neće smatrati vulgarnim i unaprijed se izvinjavam).
Izgleda da je gosn. Vasić donirao suhomesnate proizvode kojima je rok trajanja bio pri kraju ili već istekao :D :D :D :D :D :D :D :D :D

User avatar
julija
Posts: 798
Joined: 17.12.2013. 22:22

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by julija »

Negativna selekcija komentara koji se ostavljaju je namerna, smišljena i predvidljiva.
Pojedinci vide i "trunku" u oku koje nema, a čitava "brvna" koja prolaze nisu upitna. Sasvim je jasno i zašto je mučeni Žuna paradigma ispravnog ponašanja, a vodeći ljudi opštine koji su obezbedili sprovođenje programa stipendija, meta za diletantska naklapanja.
Načelnik i njegov tim sa razlogom zaslužuju sve pohvale :smt006

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by ZMIJA »

Ne brini se Julija za načelnika i njegov tim,dok opoziciju ''predvodi''gospodin Žuna ,Klabićev postdiplomaca i konstdruk Brane Žunić.Vjetar duva s druge strane njega, kao pardigme.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
blek_stena
Posts: 774
Joined: 08.03.2015. 19:29

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by blek_stena »

Draga Julija, slažem se s tobom da su sva pisanja namjerna, jer niko valjda slučajno ne uključi računar, pa još sjedne i nešto napiše, što znači i da smišlja. Malo si me i povrijedila kao mladog forumaša, jer sam jedan od onih koji kažem da su SDS i SNSD lice i naličje iste medalje, odnosno njihovi vodeći ljudi. Po tvome ja sam " diletantski naklapač ", jer eto pominjem i vodeće ljude naše opštine, i njihova djela ( ili bolje reći nedjela). Više bi volio da mi neko kao naklapaču kaže šta ja nisam u pravu, šta sam iznio neistinito ili slično. Ovako, vidim da iz tebe izvire stranačka sujeta jer su vodeći ljudi opštine izloženi, odnosno meta "diletantskim naklapanjima". Pitam se kome da se bavimo mi građani, nekom babom Ilinkom iz Smrtića ili Skakavaca. Pa nije meni loš put u selu radi te babe, ili ugašena rasvjeta radi nje, nego radi ti vodeći ljudi iz opštine ili elektra. I nije mene slagala u ovoj kampanji ta Ilinka, nego načelnik opštine i to lično i u lice, jer mi je nešto obećao u opštem interesu, a ne u ličnom. Kroz tvoje istupanje, a i istupanje Svjedoka saradnika vidim da vam je Žunić trn u oku, kako sam to već ranije rekao, ali ne samo vama, nego i SNSD-u, samo su se oni primirili, jer očekuju vjerovatno savez za lokalne izbore.( mada je ovaj rekao nedavno u javnosti da svi osim SNSDa i SDSa, trebaju praviti nekakv treći blok). Usput da ti kažem kad već spominješ Žunića, da je za vrijeme njega kao predsjednika, uvedena naknada svim studentima u visini 100 maraka za školovanje. Prije njega su stipendije dobijali samo 40 -tak studenata i to iz probranih porodica SNSDa ili SDSa, ovaj je takvu praksu prekinuo i uvaženi su svi studenti osim prve godine. Danas je ta naknada smanjena na 70 maraka studentima, a djeci invalida i ostali učesnika na ispod 5o maraka. Izvini za moje naklapanje, ali meni je jasno kome u ovom slučaju treba odati priznanje.

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by просвјета »

Ми смо, као родитељи, захвални на стипендији!
Мислим да говорим у име свих родитеља дјеце која су добила стипендију.
Наравно да разумијем да је доста оних који нису добили стипендију.
Био сам студент без стипендије (кредита) имајући увијек резервисан став према условима и начину додјеле али... :?
Ово је вријеме смањења плата, сталног задуживања државе, неисплаћивања разноразних социјалних принадлежности...
Ово са стипендијама треба схватити као нужно зло јер се општина не задужује!
Очекујмо бољ, идемо даље... :)

zox007
Posts: 285
Joined: 17.02.2014. 16:36

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by zox007 »

Ja lično bi se složio sa prosvjetom,da je kojim slučajem ispunjeno predizborno obećanje o smanjenju administracije u opštini.Ovako radije nemojte pisati gluposti,jer i vi u njih ne vjerujete.Izračunajte koliko dajete na plate na stranačko zapošljenje,i eto vam novca za studente,koji sa 70km u jednoj Banjaluci su osuđeni na gladovanje(govorim o većini studenata,koji nemaju dobro situirane roditelje).Toliko o poštovanju obrazovanja na opštini Prnjavor! Druga stvar,zapošljavanje u takozvanom Robotu,plate su kako pročita strava,a na koliko su ugovorom vezani radnici?Probni rad mjesec ili tri?Pa bio je ovdje i maksi,i tropik,i Tuš,al nisu mi ostali zadugo,pa nevjerujem da će ni ova Bakirova trgovina. Toliko od mene :smt006

neozbiljan
Posts: 1144
Joined: 31.01.2015. 20:32

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by neozbiljan »

Zar još nije prošla priča oko stipendija??
Pošto vidim da neki govore da li se sa 70 KM mjesečno može preživjeti u BL ili negdje drugo NS, BG... NE MOŽE, ali ne može ni sa 98 ili 100 koliko je ranije iznosila, stvarati ovoliku galamu oko toga kao da su stipendije bile 3000 pa sad 70 KM.
Kolike su ministarske stipendije, i koji su uslovi za njih? Zašto Vlada Republike Srpske ne daje stipendije svima??? Ministarske stipendije su 200 KM, medju dobitnicima tih stipendija takodje ima studenata koji su materijalno obezbjeđeni dobro, ali ljudi imaju prosek potreban i ispunjavaju sve uslove, nisu oni krivi što neko ko nema dovoljno sredstava gubi pravo na tu stipendiju....
Tako da ajde započnite neku zanimljiviju temu, tipa ovog gostovanja na Trgu pa da vidimo ko ima kakve ukuse :oops: :evil: :evil: :lol: :lol: :lol:

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by просвјета »

Стварно је доста о томе када је сасвим јасно да је 75 КМ исхрана у мензи и вешерај, дом је још 10 КМ мјесечно...
Тако да ово што сада добију студенти (70 КМ) није довољно, али дјеца палих бораца,
РВИ и социјално угрожених имају довољно за те потребе живота ван куће (100 КМ)...
___________________
Гледе гостовања на Тргу, како рече неозбиљан, то су укуси а о њима не вриједи расправљати!

neozbiljan
Posts: 1144
Joined: 31.01.2015. 20:32

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by neozbiljan »

Ne treba se vraćati na glupu temu ali moram reći Prosvjeta da lupaš gluposti... 100 KM na mjesečnom nivou za studenta je ništa. I nije moguće živjeti tako.

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by просвјета »

Ништа не лупам, то су ти егзактни показатељи. :)
А слажем се да је тема глупа, беспредметно је...[emoji112]

neozbiljan
Posts: 1144
Joined: 31.01.2015. 20:32

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by neozbiljan »

Gotovo da je nemoguće ni teoretski to izvesti. Računaš li da se ta djeca vraćaju vikendom kući, da idu u mjesto u kom studiraju. Prevoza nema džabe ni na index. Tu ima još par takvih sitnica tako da je nemoguće ni teoretski izvesti, a i da je moguće to nije život nego golo preživljavanje.

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by aquarius »

Bez namjere da me neko skonta kao protivnika obrazovanja i širenja akademske zajednice, došlo je vrijeme da, kao i u ostalim sferama života, prihvatimo igru koja se zove kapitalizam. Nisam primjetio da se na zapadu daju masovne stipendije kao što je to slučaj kod nas. Studira onaj ko to može da priušti. Školovanje na zapadu je veoma skupo i nije svakom dostupno. U krajnjoj liniji, neko mora i da radi. Ne mogu svi da budu upravljači, direktori i profesori.
Možda će neko moje razmišljanje tumačiti kao surovo i bezosjećajno ali jednostavno, ovo društvo troši mnogo više nego što stvara. Vlastodršci se bahate sa ovo malo novca koji im je na raspolaganju, a da pri tom nemaju nikakvu odgovornost prema građanima u čije ime ta sredstva troše. Čini mi se da su građani upravo ti koji većim dijelom pune Budžet. Ne političari.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by просвјета »

Слажем се да је тешко, што би се рекло, крај с крајем спајати али како сам кажеш тако нам је.
И добро велиш, бљутаво је о том зборити...

neozbiljan
Posts: 1144
Joined: 31.01.2015. 20:32

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by neozbiljan »

Bravo aquarius!!! Odličan komentar, nešto se mnogo i ne razumijem kako je tačno na zapadu, ali znam da djeca tamo ne mogu ni srednju školu upisati kakvu oni hoće zbog materijalnih sredstava. Kod nas je sistem urušen pa svi završavaju neke visoke škole. Problem je što se ranije od nekog dobrog zanata moglo odlično živjeti a sad ni kao magistar ne možeš preživjeti na kvalitetan način.


zox007
Posts: 285
Joined: 17.02.2014. 16:36

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by zox007 »

Izvinjavam se zbog kašnjenja s komentarom na stipendije,ali ne čitam redovno forum i nisam gledao datume,ali ste izgleda pogrešno protumačili suštinu moga izlaganja,gore. Bit onoga što htjedoh da kažem je da je ti 70km po studentu rećemo 10% mjesečne plate(neračunajući ostale benificije) bespotrebno zapošljenog "kadra" u opštini.Pa meni sad 100 ili 70maraka nije neka razlika,ali sam imao priliku nekad biti student,i znam kad moraš da raspodijeliš svoju mjesečnu potrošnju,ma koliko para imao na raspolaganju.E tad mi je i svaki fening bio bitan. Osvrnuo bi se i na akvariusov komentar vezan za zapad i za školovanje.Imam rodbine,koji školuju djecu tamo,njihov sistem je takav da je učeniku/studentu omogućeno da uči i da radi u budućoj firmi,dakle stječe znanje i iskustvo.Neću više komentarisati ovu temu. Vezano za gostovanja za Vaskrs,ja sam malo starija generacija,i iskreno da kažem nisam čuo za ove umjetnike,seljak sam i tog se ne stidim :D ,ja sam zadovoljan s ovim KUD-om,nema slavlja bez kolceta.Prošla godina je bila loše planirana,ova je OK :smt006

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by aquarius »

zox007 wrote: Osvrnuo bi se i na akvariusov komentar vezan za zapad i za školovanje.Imam rodbine,koji školuju djecu tamo,njihov sistem je takav da je učeniku/studentu omogućeno da uči i da radi u budućoj firmi,dakle stječe znanje i iskustvo.
Apsolutno si u pravu, oni tako, uslovno rečeno, odrađuju svoje školovanje.

Moja rodica u Njemačkoj je završila medicinu i specijalizaciju. Njen muž takođe. Troškove školovanja platili su studentskim kreditima koje će vraćati narednih nekoliko godina. O ciframa neću, jer su za naše pojmove bezobrazne. Isto tako sam svjestan da bi svaki student sada potpisao da svoju stipendiju odrađuje nekoj firmi. Na zapadu je to sasvim normalno za dobre i vanserijske studente, jer se vodeće firme otimaju za njih.

Kao i u svim ostalim sferama života kod nas, pa tako i u studentsko-akademskoj zajednici, na površinu su isplivale neke druge i sasvim nove vrijednosti zbog kojih vrijedni i dobri studenti ispaštaju zbog grijehova njihovih mnogo lošijih kolega. Za sebe mogu reći da sam bio loš student (nisam se pretjerano trudio) ali mi na pamet nije palo da konkurišem za stipendiju i na taj način svom uspješnom kolegi (koji nema poznanstva, štele i partijsku knjižicu) umanjim šanse za dobijanje iste.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

Locked