Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Sve što je vezano za lokalnu politiku u opštini Prnjavor

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

Locked
User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by vrsta8472 »

Image
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by vrsta8472 »

Од концесија за шест мјесеци 7.500 КМ

Општина Прњавор је на име концесија за првих шест мјесеци ове године добила 7.500 КМ, а веће уплате очекују се након потписивања концесионог уговора између предузећа "МГ минд" и Владе Републике Српске за Каменолом "Љубић", са којег се експлоатише камен за изградњу аутопута, каже начелник ове општине Синиша Гатарић.

Он истиче да су представници локалне власти добили увјеравања да је поступак у току, а да би по потписивању уговора, којим ће се јасно дефинисати количине и цијене, 70 одсто уплаћених средстава требало припасти општини Прњавор.

"Ради се о експлоатацији велике количине камена. Та средства, која нису мала, могла би у тешкој економској ситуацији у којој се налази Република Српска, па самим тим и општина Прњавор, значајно поправити финансијску ситуацију и буџет. Зато ћемо инсистирати да општина буде обештећена за припадајућу суму новца", рекао је Гатарић.

Гатарић је нагласио да је јавност с правом забринута због уништавања локалне путне мреже приликом транспорта камена, али и због еколошких питања која се у овом случају намећу.

Он каже да је угрожено и здравље мјесног становништва због прашине, повећане буке и осталих појава које прате велики грађевински подухват, какав је изградња аутопута.

"Локална заједница искористила је све могућности и надлежности преко Одјељења за инспекцијске послове, и путем контрола дошла до одређених сазнања и већ предузела одређене мјере", рекао је Гатарић и додао да се општина по овом питању обратила републичким инспекцијама.

На подручју општине Прњавор регистрована су три каменолома.

СРНА

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by KAMIKAZA »

Mozda ce neke nase sugradjane zanimati jedan podatak,u subotu 10.08.2013 u jednoj spontanoj akciji smo testirali protok teretnog saobracaja na mjestu gdje je nekad bas cesto stajala policijska patrola i zaustavljala male kamione (7.5 T) zbog brze voznje i eventualnog pretovara, tj. na rakrsnici u Jelicima izmedju kuce Nedje Jelica (betonski proizvodi) i brace Stanic.
Brojanje smo zapoceli u 14:50 h a zavrsili u 15 h jer smo bili primjeceni i dva kamiona su se zaustavila,jedan vozac je izasao i telefonirao sa nekim :) ,u tom periodu su prosli 32 kamiona,dva su bili sa 3 osovine ,svi ostali veci,kretali su se velikom brzinom,testirali smo sa jednim pozajmljenim radarom (bazdiranim i kontrolisanim od nas,nasim vozilom na par minuta ranije),jedan zuti kamion cudne boje bez oznaka kretao se 113 KMh,ostali par kilometara sporije.Na jednom je stajalo "Mi vozimo za vas" :) mada je "Mi vozimo na vas", bilo malo logicnije :D ,jer tragovi kocenja na putu od Drenove do Kremne govore vise nego sve rijeci.Jos nesto,dok su kamioni nesto prije toga stajali kod kafane"Plava Ruza" ili tako nesto,pogledali smo na njih par gume,da nije bilo zalosno bilo bi smjesno,na nakima su se vidjela bjela platna.
Pitam se samo dokle ce ovako,pitanje je samo dana i sata kad ce neko da strada na toj relaciji,a policija nista ne poduzima,pa zato nije ni cudno kad jajare poput Nikolica pricaju po kafanama kako su smjenuli neku veliku marku u nasem SUPu,jer nije htio da ih slusa. :?
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
Striker
Posts: 540
Joined: 31.05.2003. 00:42
Location: prnjavor
Contact:

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by Striker »

Tebi je cilj izgleda samo da seres pa makar se radilo nesto dobro ili lose ... Da mi je samo naci broj tvojih postova o patrolama od Gradiske do Prnjavora, a zamisli za par godina neces sresti ni jedne posto neces imati potrebe da silazis sa AutoPuta ali NE nemoj da se nesto pozitivno desava u RS... samo mi dodje da kazem MRS na vakve postove KAMIKAZA
Image

User avatar
svjedok.saradnik32
Posts: 1473
Joined: 02.03.2012. 08:27

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by svjedok.saradnik32 »

ками :smt023
Сваки дан пујем од Вијачана до Прњавора ујутро у 7 и поподне у 17:00 часова, ево нпр ситуација од јутрос , у правцу прњавор - каменолом вуковићи бројем 63 камиона, а ја сам од каменолома до сегића престигао 26 и 3 су била испред мене кје фузички нисам могао престићи до скретања за градилиште, што имплицира да је у једном моменту на путу било 90 камиона 90 % тешких (шлепера) ,1% троосовинаца 9% осталих... Ко не вјерује у камијеве тестове нека оде сам па нека провјери под носом му је...
Прије него што пустиш језик у погон, провјери да ли ти је мозак укључен..

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by KAMIKAZA »

Striker wrote:Tebi je cilj izgleda samo da seres pa makar se radilo nesto dobro ili lose ... Da mi je samo naci broj tvojih postova o patrolama od Gradiske do Prnjavora, a zamisli za par godina neces sresti ni jedne posto neces imati potrebe da silazis sa AutoPuta ali NE nemoj da se nesto pozitivno desava u RS... samo mi dodje da kazem MRS na vakve postove KAMIKAZA
Znaci li to da nas pola treba da pogine da bi se izgradilo 70 kilometara puta,ja autoput placam kad se vozim po njemu,za sada ovaj Gradiska- BL,ne placam ali nije moja greska,placat cu,pa neka plate i oni koji ce da ga naplacuju od nas,ne Kazem ja da oni ne trebaju da rade,ali mora se imati alternativa i za stanovnistvo.Rekao sam ko vrsi radove neka uplati garanciju na racun,pa kad sanira put nakon svega,ako bude njegova Firma i dalje egzistirala neka podigne pare,naravno kad nasi organi ustanove da su sve stete sanirane.Druga stvar,mi svi koristimo trenutno tu trasu i imamo pravo traziti da se zakon i pravila postuju,ja u naseljenom mjestu vozim po ogranicenju i ako ne vozim budem sankcionisan,ili ako pretovarim meni slijedi kazna,njima niko nista ne moze.Niko ni trenutne rupe (citaj kratere) ne sanira ,u stvari krpe oni ali ponegdje,ali nedovoljno (skoro nista) kamionima smeta a da ne pricam autima kad slucajno ulete u onaj Krater kao da je od mine na sred puta,provozaj se malo dole kroz kremnu pa vidi,a asvalt kraj jezera je bukvalno pojeden ,na stranu sva steta koja nastaje ali ljudski zivoti su u pitanju i zato danas i pisem ovo ili sad mi trebamo da pljescemo i zeljno iscekujemo kad ce oni da pregaze neku babu pa da onda navalimo sa kritikom.Kasno je tuci djete kad se Cup razbije,takav kamion na tim brzinama i sa takvim gumama kad bi naletio na djacki Autobus,bi ubio 40 putnika,ali danas je nama vaznije kome pripada kamion nego ko je u autobusu.
A za kamenolome treba opstina da uvede bar 1 KM po kubilu eksploatisanog materijala,za ekologiju,i zastitu okoline,za ostalo hoce - nece njihova stvar,ali za to moraju da uvedu vrstu poreza,ne samo ovima od auto puta vec opcenito,jer se kroz ovo sve stvarno dovodimo u nezavidan polozaj.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by ZMIJA »

svjedok.saradnik32 wrote:63 камиона, а ја сам од каменолома до сегића престигао 26 и 3 су била испред мене кје фузички нисам могао престићи до скретања за градилиште, што имплицира да је у једном моменту на путу било 90 камиона
A znači tui si taj što divljaš i pretičeš,nepreglednu kolonu kamiona,samo da znam, potražit ću Janaka i sve mu ovo saopćiti, šta si prizno a da te niko nije za to pitao :lol: :lol: još ako ti kamijoni kako kaže Kami idu preko stoje,pitam se koiliko si ti vozio :lol: :lol:
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by svraka »

Treba saopćit Janku, glede sigurnosti. Janko ima samokres, a iznad glava nadlijeće Mile u zrakomlatu. Ja odoh popraviti okolokućnivodopiš. Tisuću, vlak, postaja, udruga, jutroklik, kutopuc... Zmijo, ima li kraja? Glede! Zar zaista moraš svojim postovima davati "na težini" koristeći Tuđmanove jezičke inovacije?

User avatar
Striker
Posts: 540
Joined: 31.05.2003. 00:42
Location: prnjavor
Contact:

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by Striker »

KAMIKAZA ti se onda ne secas starog puta pored Brane ili nisi .ikada prosao ... Taj put je sada sigurnij nego ranije 10 puta posto prije je bio sirine metar i po, 2 motora se nisu mogla mimoici a da ne pricam o preglednosti i krivinama sada je napokon iole pregledan i mogu se mimoici 2 vozila, a svo lokalno stanovnistvo je svesno kamiona i msm da svi treba da pretrpe ovih 2 3 godine. Isto tako i za onu vodu u Kulasima na nekoj drugoj temi sto si pisao .... Suvisno je s tobom bilo sta komentarisati osecam se ko isped zadruge ...
Image

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by ZMIJA »

svraka wrote:Treba saopćit Janku, glede sigurnosti. Janko ima samokres, a iznad glava nadlijeće Mile u zrakomlatu. Ja odoh popraviti okolokućnivodopiš. Tisuću, vlak, postaja, udruga, jutroklik, kutopuc... Zmijo, ima li kraja? Glede! Zar zaista moraš svojim postovima davati "na težini" koristeći Tuđmanove jezičke inovacije?
Slažem se sa tobom ,kroacizme koristim jednostavno iz sprdnje, i oni koji me bolje poznaju jednostavno to mi ne zamjere,to je više ironija nego neko propagiranje hrvatskog novo govora, jel se s njim šprdaju i sami Hrvati koji se takođe uveseljavaju sa tim biserima kao što je oklolokućnostrmopišalo ili kožni oklolotrbušnipantolodržac, međunožnoguralo i sl.
Samo neznam zašto i ti stavljaš Milu u zrakomlat, te i sam umanjuješ vrijednost svojih opravdanih replika meni, glede moje kroašćine.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by KAMIKAZA »

Striker wrote:KAMIKAZA ti se onda ne secas starog puta pored Brane ili nisi .ikada prosao ... Taj put je sada sigurnij nego ranije 10 puta posto prije je bio sirine metar i po, .. Suvisno je s tobom bilo sta komentarisati osecam se ko isped zadruge ...
:D Nisam prolazio :D pa sta mislis da je zena dolazila kod meine da me prosi :) Nisu ovi o kojima pisem prokrcili oko jezera vec Vukovici i njihove komsije za duhove prosle godine,pitaj Velu ko je platio pivo. :D Ne moze me niko ubjediti da je sada bolje nego sto je bilo jer sada prodje za 10 minuta onoliko kamiona koliko je prolazilo prosle godine za dan,a strasno si utjesio ljude iz Drenove i Kremne sa ovim da se strpe 2-3 godine. :) Zamisli da ti imas zemljotres svaki dan 16 sati u kuci,i to svaki dan,a prasinu ne mozes da udises bez da malo sazvaces,i tako par godina,a mozda i dok si ziv jer dok god bude i kamencic u Ljubicu oni ce da odvoze,vec sada neki ljudi imaju pukotine na objektima,pa i oko toga mozda bude tuzbi. :wink: I opet po nasoj opstini. :)
Striker wrote:. Isto tako i za onu vodu u Kulasima na nekoj drugoj temi sto si pisao .... Suvisno je s tobom bilo sta komentarisati osecam se ko isped zadruge ...
O ovom na drugoj temi,ali nekad i nemoguce u nas postane stvarnost,ja sam samo napisao sta se prica u nekim krugovima koji su bolje informisani i od mene. :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by svraka »

Zrakomlat sam upotrijebio sa razlogom koji ti je jasan. A Mile se našao u rečenici kao kolateralna šteta. Nisam se sjetio nikog drugog koji se vozika zrakomlatom. Paziću drugi put da ga ne spominjem.

User avatar
Striker
Posts: 540
Joined: 31.05.2003. 00:42
Location: prnjavor
Contact:

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by Striker »

KAMIKAZA opet si lose informisan idi pa pitaj ljude sta se bavis tracom da si sjeo u ruzu popio pivo i pito koliko ima kamiona i koliko tura bacaju, rekli bi ti ljudi ali ajde bitnije se baviti tracom. I da nije MG prosirio taj dio puta. Oni su nesto gore prema vijacanima posle Vukovica prosirivali.
Image

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by ZMIJA »

svraka wrote:Zrakomlat sam upotrijebio sa razlogom koji ti je jasan. A Mile se našao u rečenici kao kolateralna šteta. Nisam se sjetio nikog drugog koji se vozika zrakomlatom. Paziću drugi put da ga ne spominjem.
Nema problema, evo i meni je naum pao pržun,i u njemu Rašo kao koleterala, samo nek se zna :smt006
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by KAMIKAZA »

Striker wrote:KAMIKAZA opet si lose informisan idi pa pitaj ljude sta se bavis tracom da si sjeo u ruzu popio pivo i pito koliko ima kamiona i koliko tura bacaju, rekli bi ti ljudi ali ajde bitnije se baviti tracom. I da nije MG prosirio taj dio puta. Oni su nesto gore prema vijacanima posle Vukovica prosirivali.
Nisam ja rekao nista napamet,isao sam tamo i pogledao,pola kamiona ne nosi ni onaj obavezni broj na plavoj naljepnici :) trac bi bio da sam ja sve to cuo od nekoga,ovako je to ili laz ili gola istina.Mene ne kaci ni buka ni prasina,ne gaze put kraj moje kuce,i kao sto si i sam rekao meni treba taj auto put vise nego put za Vijacane,sve to stoji,ali nekome treba svaki dan bas taj put koji taru i lome ,i koji niko nece popraviti ako se sad ne polozi garancija na racun,ko ce da je plati nas ne zanima,neka da Dodik iz svog dzepa,ili drzava,vazno je da se pare dobiju.
Drga stvar je ovo sto je pokrenuo nacelnik,nekad je policija hapsila Secera sto je vadio pjesak iz Ukrine,hapseno je za zaprezna kola pjeska koje je covjek utovario da bi za sebe izbetonirao nesto,hapseno je za malo kamena kad covjek sebi hoce bunar da uzida,a sad ti meni pokusavas reci da je u redu da se neko ukopa u Ljubic i da ga pola odvuce bez naknade. :wink: Mlad si i ne pamtis sta znace rijeci drzava,red ,zakon,zivis na zapadu ,gledas uredjen sistem a podrzavas javasluk. :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !


User avatar
Striker
Posts: 540
Joined: 31.05.2003. 00:42
Location: prnjavor
Contact:

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by Striker »

Zapravo zivim u Prnjavoru, i nece odvesti pola Ljubica, msm da im je odobreno oko 2,5 miliona kubika. Koje sam ja licno ogranicio ili ajmo reci pomogao i doznacavao dio sume koje ce biti posecena na toj parceli uz odobrenja vlasnika Ministarstva (drzave). Meni je zao sto se Opstina ili SU Prnjavor nisu pitali nista po tom pitanju posto imaju mnogo bolje parcele bez steta po sumi ali ajde prezivece se i to... Ljepo je vidjeti sve te radnike gore i da se nesto desava iako i ja kod svog Djeda u dvorositu ne mogu kafe popiti popiti posto mu je kuca 20m od Autoputa. Ali on se ne zali iako su mu oduzeli Bunar :). A sada ne znam odakle ti informacija da garancije nisu date da se put nece uraditi posto da je tako msm da bi narod odavno zablikorao taj put, ja imam drugacije informacije. I za izvlacenje pjeska iz Ukrine msm da nisi upucen da su vec neki Ljudi Uhapseni za to. I nije istina da se u mnogo jacim zemljama radi nesto drugacije uzecu tipe zemlje EU Slovenija Madjarska pa sada i Hrvatska, kum mi radio za propalu Slovensku drzavnu Firmu ceste putevi i mostovi i vidi Slovenija mu duzna 6 plata.
Image

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by KAMIKAZA »

Garancije su dane,to je kao kad ti i ja kazemo :"Tita mi bit ce tako",vjerovat ce nam mozda par starijih ljudi,jer znaju da se sa Titom nije sprdati,e tako je i ova njihova garancija.Da pojasnim,DOO,sama rijec kaze sa ogranicenom odgovornoscu,isti slucaj je i sa ovim kompanijama one garantuju sve a ispunit ce i manje nego DOO jer krug zatvaraju preko Kipra ili neke druge drzavice.Ovo je poslednja radna akcija u nasoj drzavi (u drzavi) sve je pokradeno i odneseno,ovaj put nece stici ni da zavrse sve zapoceto,jer ce nestati ,krivi ce biti opet neki novi izbori ,koji ce im pobrkati planove,i opet ce pricati i slati letke po gradovima kao ove za Povelic ,kako su oni bili na domaku cilja ali ih zajebase neki SDSovci ili neki drugi,rekao sam vec kad predsjednik stranke,i drzave kupuje sebi kucu u inostranstvu,kad on svoju zenu i djecu salje vani da zive i uzivaju,a vama prica kako je ovdje dobro i kako u stvari nigdje nije tako lijepo kao tu,a vi mu sve to povjerujete,onda je taj stvarno lazov veci od Leke iz filma.On se voza helikopterom boli njega za prasinu ,za rupe,njegova piksla se placa kod potpisivanja ugovora,njegovo nece propasti.Danas se kunete u njega,a sutra cete da ga kunete,daj boze da ja grijesim,i da sam se zajebao,pa da dobijemo nove asvaltne puteve i da nakon ovoga svega prestanu da ruju po Ljubicu,ali nikad do sada nije ugasen ni majdan ni rudnik dok god je bilo materijala u njemu,pa nece ni ovaj,i nikad ni jedan proekat gradnje puta nije zavrsen do kraja,uvjek su ostajali neki propusti i kanali,neki pristupni putevi itd. i ovaj put ce ostati nesto sto je dogovoreno da se nece uraditi,a o ovome nedogovorenom sto se obecalo onako uz put,ne trebamo ni sanjati da ce biti uradjeno.Mozda ce biti napravljeno ako gradjani sakupe 60% od cifre koju oni kazu,a koja ce biti bar 120% veca od realne,imamo mi iskustva u tim cjenama i sakupljanjima priloga. :D .
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

sifra
Posts: 245
Joined: 08.07.2013. 14:05

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by sifra »

Samo jedno pitanje je, koji je odgovor Gatarića na ovaj gest SNSD-a. S tim da SNSD ima argumente za sve svoje tvrdnje oko poskupljenja i kvalitete gradske vode, te oko nepuštanja u mrežu vodosnadbijevanja izvora "Povelič.
Alea iacta est!

User avatar
Striker
Posts: 540
Joined: 31.05.2003. 00:42
Location: prnjavor
Contact:

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by Striker »

Opet ja KAMIKAZA ulazim u polemiku o kojoj i ti i ja malo znamo.Pravljenje Autoputa kontrolira koliko sam ja vidio na licu mjesta EU ili ta njihova Banka koja je dala kredit (msm imaju neki likovi koji provjeravaju uradjeno ispred Banke), posto pare idu po uradjenjem poslu tako da ima malo prilike za neke malverzacije. Vec je bilo rusenja nekih deonica posto nisu po projektu (debljina nasipa i td.) Tako da cisto sumnjam da ce Banka dati da ih vesla neka firma iz Makedonije e sada kakvi su tu dogovori u to ne ulazim.
Image

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by KAMIKAZA »

Na nama je da upozorimo na nedostatke a na vlasti je da odluci kako ce reagovati.Evo rekao si 2.5 miliona kubika ce da izvezu ukupno,a do juna su vec kako njihov strucnjak sam kaze na snimku,izvezli preko 500 000 kubika,iako im vrijeme nije islo na ruku u tom periodu,sad kad su imali lijepo vrijeme puklo je jos bar toliko,i za 4-5 mjeseci ce izvesti i ostalih 1,5 miliona tona,mislis li da ce tada neko pitati dal ce opstina produziti ugovor,ja mislim da nece a narod niko spomenuti nece,jer od Doboja do BL ne moze cjeli Ljubic da naspe sve te barustine
Striker wrote:Zapravo zivim u Prnjavoru, i nece odvesti pola Ljubica, msm da im je odobreno oko 2,5 miliona kubika. Koje sam ja licno ogranicio .
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by regeman »

striker je u pravu, svjetska banka nadzire sve pa i tacan broj kubika..problem je sto je po zakonu o koncesijama naknada mala..a prirodna steta velika..ono sto je sled.problem opstine nase je taj da ce od te Stanari Doboj 7 mil.km dobijati a Prnjavor nulu.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by vrsta8472 »



А ја сам о овоме писао још у децембру, и да су се тада неке ствари поставиле на своје мјесто била би то сада друга прича.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by KAMIKAZA »

Jedino adekvatno resenje je protest ,i posto jos uvjek niko nema dozvolu za eksploataciju privremeno zatvaranje kopa.
Prica da stranci nadziru sve to vise ne pije vode,vidite da materijal koji se nasipa jos uvjek nije ni ispitan na kvalitetu,a uveliko se nasipa,.Banku interesuje samo ko ce da vraca,a zna se vec ,sve ostalo je formalnost,vidjet cete kakve su evidencije vodjene kad dodje do potrazivanja zaostalih sredstava (ako dodje) za ovo sto kaze nacelnik.A i Gradip se pretrgnuo za poslednje dvije godine,mada je dobar u poredjenju sa ovim zlotvorima. :)
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by ZMIJA »

Njgore šta se može desiti ovim ljudima koji su zaista ugrožni vom eksploatacijom kamena iz Ljubića je navodno prepucavanje vlasti, kako na lokalnom tako i na republičkom nivou,a najgor će biti ako u dolazećoj izbornoj godini na ovom problemu počnu da grebu predizborni nokti, kako opozicije tako i pozicije.
Priča Drage Kalabića narodnog poslaniika, kako lokalna vlast ništa ne preduzima, da se ova da kažem nezgrapna i neuređena ekspolatacija kamena i odvoženja cjelog jednog grebena planine Ljubića u izgradnju autoputa,je obično bacanje te ljubićke prašine u oči, upravo ovim ljudima koji nisu ništa drugo nego koleteralna šteta ove eksploatacije.
S druge strane načelnik opštine Gatarić u svemu ovome izgleda prije svega vidi kako bi koju paricu ubacio u i onako prazan budžet opštine od tih koncesija ,a dobro znamo da se od koncesuja narod nikad nije niti će se obogatiti, sem nekih grupa i pojdinaca koji znaju to koncesiono pavo iskoristiti.
Mjesto da sa zajdno s jedne strane sjedi nardoni poslanik Drago Kalabić i načelnik opštine Prnjavor,jer su i jednog i drugog izabrali upravo ovi kojima prašina iz Ljubia ide u oči, i da riješe šta se riješiti može u korist ovih ugroženih ljudi,usljed ove po meni neuređene eksplotacije,oni počinju da se za radi nekih politički interesa međusobno počinju prepucavati .
E samo nam to treba, odnosno naročito treba ovim ljudima koji od buke kamiona ,mina i prašine ne mogu spavati ni danju ni noću.
Građani opštine Prnjavor još se dobro sjećaju kako su zbog polikantstva, sličng, upravo ovom o kome pišem, platili cijenu kod eksploatacije jednog drugog resursa naše opštine ,a to je pitka voda sa Poveliča.
Dobro se sjećamao kao su prnjavorska vlast i opzicijačinili naparavili štetu u proteklom mandatu prepucavajući se tamo gdje s nisu smjeli prepucavati,a to su prije svega interesi građana naše opštine.
Jedni su bili žedni i nisu dali da se voda odvede u grad Prnjavor dok se oni ne napiju,prijetili su silom,Drago Kalbić isti ovaj narodni poslanik na te ljud gore zagovarao je specijalu iz Banja luke,pa ga pitam hoće li tu specijalu sutra kad se okupe građani ispred kamenolaoma ,i zaprijete prekid ekspolatacije kamena doći među te građane, ili će i na njih spremiti specijalu,pitanje je koje se nameće ovog momenta.
Činjenica da su građani dolaskom stranke dobrih domaćina na vlsat u Prnjavoru dobili i papreno poskupljenje,te iste vode koja nije za piće,i dobili su zabranu priče da bi voda sa Poveliča mogla doći u grad Prnjavor,pa makar to bilo po onom poznatom principu tj,s gornje cijevi ,jel evo sad je ima dovoljno kako dođoše dobri domaćini na vlast, a samo prije godinu dana po njihovom nije je bilo dovoljno.
Dakle gopodine načelniče i gospodine narodni poslaniče ,prekinte dalje prepucavanje ,dogovorite se i riješite narodni problem koji jenastoa prilikom ekspolatacije kamena iz planine, onih koji su taj problem morali predvidjeti i unaprijed riješiti,a nisu ga zaista riješili,a nećete ga ni vi riješiti ako budete lili krokpdilske suze, za i u ime naroda ,a jednim okom glasove namicali od naivnog naroda moram i to nažalost reći.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

Locked