Domaca politika...the best of.

Sve što je vezano za lokalnu politiku u opštini Prnjavor

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Re: Domaca politika...the best of.

Post by Nicky »

bičbožiji52 wrote:pa nemam razlog da branim tamo nekog Baniku.Ima diplomu.
Mozda su on i Tomo Nikolic isli zajedno na fax?

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Domaca politika...the best of.

Post by regeman »

ne znam ko ti daje informacije u vezi mene ali debelo fula, prvo mene pitaj :D
PRvo si tvrdio da sam rekao da podrzavam eto kao Darku unutar snsd jer mi je nesto ucinio. sto nije tacno, covjek niti mi pomogao niti odmogao ikad, licno, sem sto sestra u opstini radi-sam si rekao nije to nesto drugo je.
Sad se sluzis poluinformacijama bez potrebe, ne znam u kom smislu sem da me diskreditujes na neki nacin?
taj ko ti je to rekao slagao te debelo, sa kim god i gdje sjedio..
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: Domaca politika...the best of.

Post by bičbožiji52 »

daj Ig..e ne lupaj,izvini ali moram ti ovako reći.Nemam namjeru da te diskreditujem čovječe.Hocu ti reći to u vezi Darka ali na kavi ne ovako. a što se Vesne tiče kažu mi neki poznanici iz opštine kamo sreće da je bar 30% takvih radnika kao ona u opštini,neka radi i ttreba da radi(znsam da trenutno ne radi zbog bebe).Za par dana mi ističe registracija pa se vidimo pa pijemo kavu.

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Domaca politika...the best of.

Post by regeman »

nadam se da ti je limuzina ispravna :D
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: Domaca politika...the best of.

Post by bičbožiji52 »

mislim da jeste,nikad se ne zna,kao i na forumu evo ti pojma nemaš sa kim se "prepireš" :lol: Iznenadićeš se :lol:

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: Domaca politika...the best of.

Post by bičbožiji52 »

Poštenijeg,iskrenijeg ,boljeg ,časnijeg i kulturnijeg načelnika Prnjavor nije imao do Darka Tomaša.
Imaće ga ponovo onda kada se i ako se Darko Tomaš ponovo kandiduje na tu funkciju.To će biti njegov izbor i njegova odluka i to je nešto što mi je sada nepoznato.Jedino što bi mi u tom slučaju bilo poznato a to je izbor naroda a on bi bio i biće DARKO TOMAŠ! Živio !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Domaca politika...the best of.

Post by ZMIJA »

regeman wrote:ne znam ko ti daje informacije u vezi mene ali debelo fula, prvo mene pitaj :D
E Rege nemoj se odmah paliti,ušao si u kurvinu sobu,i snalazi se,nisu ni mene svojevremeno pitali, ali su me kidali živu na ovom forumu, i sve što jeste i sve što nije,čak neki i dalje drže debeli kolac da mlate običnu zmiju. :smt006
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
svjedok.saradnik32
Posts: 1473
Joined: 02.03.2012. 08:27

Re: Domaca politika...the best of.

Post by svjedok.saradnik32 »

реге је поштен момак, за разлику од других у његовој партији ја сам 100 % сигуран да ће бити дио конструктивне већине , не оне која ће дизати само руке већ улагати амандмане а и оне који су за добробит подтжати :smt006
Прије него што пустиш језик у погон, провјери да ли ти је мозак укључен..

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Domaca politika...the best of.

Post by regeman »

hvala na licnim komplimentima, mislim da u dpu ima postenih ljudi kao i svagdje po partijama :smt002
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: Domaca politika...the best of.

Post by bičbožiji52 »

Konstruktivna opozicija šta no bi :lol: :lol: :lol:

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Re: Domaca politika...the best of.

Post by Nicky »

bičbožiji52 wrote:Novog revizora znam lično ,generacija smo ,studirali smo zajedno,čovjek je diplomirani ekonomista,sa dugogodišnjim iskustvom u finansijskoj policiji i poreskoj upravi
Nicky wrote:
bičbožiji52 wrote:pa nemam razlog da branim tamo nekog Baniku.Ima diplomu.
Mozda su on i Tomo Nikolic isli zajedno na fax?
"Parlamentarna Komisija za izbor glavnog revizora RS je utvrdila da Mile Banika nema odgovarajuću diplomu ekonomskog fakulteta, već diplomu za poslovni menadžment privatnog fakulteta iz Novog Sada, zbog čega ne ispunjava uslove za izbor za revizora." - nezavisne novine

Kao sto rekoh...on i Toma Nikolic su izgleda isli zajedno na fakultet, a vidim kako ti rece i ti sa njima? Samo je izgleda jedina razlika sto njih dvojica zavrsise taj privatni a ti nisi ni to.

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: Domaca politika...the best of.

Post by bičbožiji52 »

Ti stvarno bio najbolji đak u školi,dok si tako mlad a pametan, svakom loncu možeš biti poklopac, jer ti stvarno vjeruješ da je diplomica naša nasušna, najveća garancija da si bistar :lol: :lol: :lol: :lol:

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Domaca politika...the best of.

Post by ZMIJA »

svjedok.saradnik32 wrote:реге је поштен момак, за разлику од других у његовој партији ја сам 100 % сигуран да ће бити дио конструктивне већине , не оне која ће дизати само руке већ улагати амандмане а и оне који су за добробит подтжати :smt006
Naravno udbaš ,nije niko rekao da je Rege nepošten momak,samo i ja i ti znamo/a imnogi drugi naravno/ da ta preferenca i ako jako bitna,možda i najbitnija, u mnogim slučajevima nije i odlučujuća, i tvoja predpostavka da će on biti dio konstruktivne većine/koja će ulčagati amadamne/ ,mogla bi lako biti u koliziji sa stvarnošću,jer skupštinska većina se vrlo često sasatavlja neprincipijelno i iz interesa,neznam šta će na to reći Momčilo :!: :?: :!: :?:
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Domaca politika...the best of.

Post by aquarius »

Ми само јавно износимо то шта ради, дићи ће општину на најмање 180 радника.
Nije tačno. Kad "zaposli" ovih 10 novih (riječ je o pripravnicima, a ne o stalno zaposlenim licima),
ta brojka neće preći 160. Gdje nađe još 20 nije mi jasno.

Realno je oko 110 zaposlenih, a po normativu (u odnosu na broj građana) ta cifra bi se trebala
kretati oko 96.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Re: Domaca politika...the best of.

Post by Nicky »

bičbožiji52 wrote:Ti stvarno bio najbolji đak u školi,dok si tako mlad a pametan, svakom loncu možeš biti poklopac, jer ti stvarno vjeruješ da je diplomica naša nasušna, najveća garancija da si bistar :lol: :lol: :lol: :lol:
Naravno da moram svakom loncu biti poklopac, a najvise to volim raditi ako je "lonac supalj" :wink:

Ja nisam kriv jer ti stalno iznosis netacne podatke a ja te stalno "poklapam" cinjenicama i dokazima. Nisam bio nesto posebno dobar djak, ali srecom dovoljno sam pametan da mogu da razmisljam svojom glavom. A za diplomu se slazem...ona nije garancija da si bistar, ja sam jako dobar primjer za to...namjerno nisam htio da idem na fax, jos tad sam znao da ta diploma nece znaciti nista...Ko hoce da uci, da zna, moze to i sam. Ko hoce da radi, ne treba mu diploma.

Srecno, i pozdravi Baniku, druga sa fakulteta :)

User avatar
Highlander
Posts: 367
Joined: 25.01.2012. 15:33

Re: Domaca politika...the best of.

Post by Highlander »

Још 10 приправника диктирано црвеним књижицама.
Шта ће бити са овим приправницима који исто тако нису за стало запослени, а већ 2 године на буџету општинском.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Domaca politika...the best of.

Post by vrsta8472 »

То је Конкурс од јула мјесеца, обрати мало пажњу.

Након овог Конкурса, иду они са плавим књижицама и сви сретни :D
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Highlander
Posts: 367
Joined: 25.01.2012. 15:33

Re: Domaca politika...the best of.

Post by Highlander »

Шта је са конкурсима који су објављивани у задња два мјесеца а било их је за једно 4 радна мјеста.
Безвезе да се понављам, неки су и недељом објављивани у Гласу само да се не примјете :wink: .

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Domaca politika...the best of.

Post by grlica »

oj Haj , baš te povrijedio taj nedeljni konkurs , de nam malo pričaj :) :idea:
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
Highlander
Posts: 367
Joined: 25.01.2012. 15:33

Re: Domaca politika...the best of.

Post by Highlander »

Грлице немам шта причати ево читај :smt005 :smt005 :smt005 .
Ови посебни услови су најбољи дио :smt005 .
Датум 16.08. објављен у Гласу Српске 19.08 :) .
JAVNI KONKURS
Na osnovu člana 120. Zakona o lokalnoj samoupravi („Službeni glasnik Republike Srpske“, broj 101/04, 42/05, 118/05) načelnik opštine Prnjavor raspisuje javni konkurs za prijem službenika u radni odnos na neodređeno vrijeme u Administrativnu službu opštine Prnjavor.

Načelnik opštine Prnjavor u skladu sa svojim zakonskim ovlaštenjima rspisuje javni konkurs za prijem službenika u Administrativnu službu opštine Prnjavor i to:
1. Šef protokola – 1 izvršilac
2. Stručni saradnik za vođenje drugog primjerka matičnih knjiga – 1 izvršilac
3. Stručni saradnik za računovodstvene operacije – 1 izvršilac

Kandidati koji se prijavljuju na javni konkurs moraju ispunjavati sljedeće opšte i posebne uslove:

I OPŠTI USLOVI
1. da je državljanin Republike Srpske, odnosno Bosne i Hercegovine,
2. da je stariji od 18 godina,
3. da ima opštu zdravstvenu sposobnost,
4. da nije osuđivan za krivično djelo na bezuslovnu kaznu zatvora od najmanje 6 mjeseci ili za krivično djelo koje ga čini nepodobnim za obavljanje poslova u administrativnoj službi jedinice lokalne samouprave.

II POSEBNI USLOVI
Za radno mjesto pod brojem 1 – VSS društvenog smjera, 1 godina radnog iskustva, položen stručni ispit za rad u administrativnoj službi, poznavanje rada na računaru.
Za radno mjesto pod brojem 2 – SSS, IV stepena, 6 mjeseci radnog iskustva, položen stručni ispit za rad u administrativnoj službi, poznavanje rada na računaru.
Za radno mjesto pod brojem 3 – SSS, ekonomskog smjera, 6 mjeseci radnog iskustva, položen stručni ispit za rad u administrativnoj službi, poznavanje rada na računaru.


III POTREBNA DOKUMENTACIJA
- Uz prijavu na konkurs kandidati su dužni priložiti dokaze o ispunjavanju opštih i posebnih uslova:
- uvjerenje o državljanstvu,
- izvod iz Matične knjige rođenih,
- uvjerenje o zdravstvenoj sposobnosti naknadno će dostaviti kandidati koji budu primljeni u radni odnos,
- uvjerenje da se protiv njega ne vodi krivični postupak,
- uvjerenje iz kaznene evidencije,
- dokaz o radnom iskustvu,
- ovjerenu fotokopiju diplome,
- ovjerenu fotokopiju uvjerenja o položenom stručnom ispitu za rad u organima uprave,
- uvjerenje ili ovjerenu izjavu o aktivnom znanju rada na računaru,
- ovjerenu izjavu kojom se obavezuje da že položiti stručni ispit u roku od 6 mjeseci od dana zasnivanja radnog iskustva (za lica koja nemaju položen stručni ispit).

Svi kandidati koji ispunjavaju uslove konkursa biće pozvani na intervju. O vremenu i mjestu održavanja intervjua kandidati će biti blagovremeno obavješteni.


IV ROK ZA PODNOŠENJE PRIJAVA I OBJAVLJIVANJE
Prijave na javni konkurs mogu se dostavljati lično ili putem pošte na adresu: Administrativna služba opštine Prnjavor, komisija za prijem službenika, Ul. Karađorđeva broj 2.
Javni konkurs objaviće se na oglasnoj tabli Administrativne službe opštine Prnjavor i u dnevnom listu “Glas Srpske”.
Rok za podnošenje prijava na konkurs je 30 dana od dana objavljivanja u dnevnom listu “Glas Srpske”.

Broj: 01/1-120-38/12
Datum: 16.08.2012.godine

NAČELNIK OPŠTINE
mr Darko Tomaš, s.r.

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Domaca politika...the best of.

Post by regeman »

u mnogim slučajevimaa nije i odlučujuća, i tvoja predpostavka da će on biti dio konstruktivne v
mogu ja sam samcat donijeti odluku,pa da se nekom ne svidi ili ispostavi pogresno.
Sto se tice ostaloga, uplivai sl, imamo sasvim dovoljno autonomije..ko hoce da zapne da radi u DPu ima prostora, mala, mlada stranka.


Баника завршио факултет за годину дана
Предсједник Републике Српске, Милорад Додик, разматра какве ће даљње кораке предузети поводом дописа Комисије за избор и именовање Народне скупштине о томе да Миле Баника, који је предложен за главног ревизора, нема диплому економског факултета и као такав не испуњава услове за именовање на ту функцију, потврђено је “Гласу Српске” у Кабинету предсједника Српске.

Скупштинска Комисија за избор и именовање утврдила је да је у раду Комисије за спровођење конкурсне процедуре дошло до пропуста и да је Баника бодован као да има диплому економског факултета, а у ствари је то диплома Факултета за услужни бизнис из Новог Сада.

У Баникиној дипломи, у коју је увид имала наша телевизија пише да је Факултет за услужни бизнис, у Сремској Каменици, код Новог Сада, уписао 2002, а завршио 2003. године.

Баника је завршио смјер Менаџмент у туризму, спорту и рекреацији. Овим је, како пише у дипломи, стекао звање дипломирани економиста.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
drlonc
Posts: 242
Joined: 09.02.2007. 09:44
Location: Prnjavor

Re: Domaca politika...the best of.

Post by drlonc »

Посебна доскочица у овом случају је да је Најважнијем Хеликоптерском Путнику на вријеме послат допис (приказаше га синоћ на БН дневнику), у коме је писало да изабрани ревизор баш и није прави факултетлија.
Први Путник или неко од њему ближњих je тако нешто 'ладно искулирао и кренуло се на провјерени фазон "ако прође, прође". Разлика је у томе што ранијих година многи (прије свега опозиција) нису знали, хтјели или смјели тако нешто видјети и разгаламити се.
Ко зна какве бисмо још "стручњаке" нашли када би се прочешљале све дипломе...
Kaniš li pobijediti, ne smiješ izgubiti!

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Re: Domaca politika...the best of.

Post by Nicky »

Ja fino rekao 100 puta da je isao na fakultet sa Tomom Nikolicem a meni ne vjeruje niko... :D

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: Domaca politika...the best of.

Post by bičbožiji52 »

za tvoju informaciju moje zanimanje je magistar poljoprivrede i to magistarski na državnom fakultetu .Ja tebe znam ali ti mene ne pa ću ti uskoro na kućnu adersu poslati kopiju svoje diplome pa tako da mi i ime pročitaš a možeš i Dakićevom kamerom zumirati balavac jedan nevaljali.
Last edited by Moderator on 25.10.2012. 20:53, edited 1 time in total.
Reason: Bespotrebno citiranje

User avatar
sagittarius_rex
Posts: 475
Joined: 15.12.2008. 12:17
Location: TUI

Re: Domaca politika...the best of.

Post by sagittarius_rex »

Аман људи шта се више расправљате са којекаквим кравама и гмизавцима, ја сам давно престао трошити вријеме на одговарање таквим болесним гебелсовим ученицима.

Једино рјешење против Рајка Васића и његове хабере са овог форума је ово...



:smt006 :smt006 :smt006
>>>---------------------->>>

Post Reply