Obraz opstine

Sve što je vezano za lokalnu politiku u opštini Prnjavor

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Obraz opstine

Post by vrsta8472 »

Тај бивши предсједник општине, а у питању је господин Вехбија, је једини устао док је литија пролазила поред Пет лампи. Он Бошњак устао, а Срби сједе, пуше . . .
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Obraz opstine

Post by просвјета »

8)
Last edited by просвјета on 02.03.2016. 21:04, edited 1 time in total.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Obraz opstine

Post by KAMIKAZA »

Vehbija je bio komunista,nije bosnjak,bosnjak tada nije postojao,ali su postojali uzorni muslimani koje je taj Vehbija cak i prezirao.Eto moram ja reci kad nece muslimani.
Bio jednom jedan Hajro,vjernik,posteni vjernik a kako mu ime kaze,musliman.Necu da pisem prezime,pokojni je i neka pociva u miru,on je redovno isao u dzamiju,molio se i nije nikad nikog uvrijedio,znao sam ga jako dobro,covjek je sto se kaze imao obraz.Isao on tako ,i u zlo i u dobro doba,i po lijepom i ruznom vremenu,ide Hajro a nigdje nikoga na kijametu.Sve tako dok u ovaj nas grad ne udari najveci kijamet kraj osamdesetih i pocetak devedesetih,sretnem ga ja,pozdravljali smo se redovno kao prijatelji ,jer je bio prijatelj moga oca pa tako i moj,tako smo se i salili,kao prijatelji,rece mi on da se sve promjenilo,a i ja primjetim tada neke promjene u drustvu,uvece ide naroda u dzamiju,djeca,idu i oni koji nikad nisu isli,bila je to 1990 godina,puna ulica,najvise su silazili odozgo iznad Zdravljaka,ali Hajru nikad ne vidjeh da ide u dzamiju,kontam bolestan,da je umro cuo bi,i ja pitam starog sta je sa njim da nije nesto cuo,kaze nece Hajro vise u dzamiju.Kako je posao Vehbija i kompanija on nece,kaze prvi put kad su ovi dosli u dzamiju poslije toliko godina,zamjenili Hajri dva puta cipele,ostavili mu neke stare a uzeli nove. :D Poslije sam cuo ,nisam iz prve ruke,vec onako,da se zatvorio i da nije htio da izlazi iz kuce,kazem prica,dali je bila istine neznam jer sam vec tada bio vani.Eto takav je bio Vehbijin klan ,bolji srbima nego muslimanima,a ko je takav svojima ne vjerujem mu ni ja nista,da je on ustajao da pozdravi srpsku litiju sumnjam,sumnjam i da je isla kraj pet lampi tada,a da ju je on pozdravio mozda i jeste ako je isla jer je to bila jos jedna sansa da se uvuce jos nekome u dupe i pokaze kako on nije musliman.Pitajte ga danas sta je a ja znam sta je bio tada.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Obraz opstine

Post by просвјета »

8)
Last edited by просвјета on 02.03.2016. 21:04, edited 1 time in total.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Obraz opstine

Post by KAMIKAZA »

Vazno je reci istinu ,nije vazno kako,evo dali si ti ikada ucestvovao u litiji u tim sedamdesetim ili osamdesetim godinama ?? Nemoj samo okolo kao u odgovorima na Vrstina pitanja,neka jos neko odgovori ako moze od ovih ovdje patriota,kada je to bilo i ko je ucestvovao,pa cemo onda lako doci do toga dali je Vehbija ustajao pred kafanom da pozdravi ili nije.Ili dali je isao u dzamiju ili nije.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Obraz opstine

Post by просвјета »

8)
Last edited by просвјета on 02.03.2016. 21:05, edited 1 time in total.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Obraz opstine

Post by KAMIKAZA »

Nista ja nisam rekao sa mrznjom,daleko bilo,ja sam samo komentarisao ono sto se prica i evo i Vrsta napisa gore,a doticni gospodin se dici sa time kako je on tada znao ustati ,malo sutra,da je naisao neko sa barjacima bilo cijim i nasim i njihovim,on bi ustao da ga pljune ili napadne.Mi smo danas puno tolerantniji jedni prema drugima nego sto su oni tada bili prema nama i jednim i drugima.Znaju to i muslimani i Srbi ali cute (kabule) samo dokle.Nevalja ni ovo danas ali nije bilo dobro ni ono juce,iz vjerskog ugla gledano ne opcenito,zato neka bar oni ne pricaju kako nam je bilo dobro sa njima.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Obraz opstine

Post by просвјета »

8)
Last edited by просвјета on 02.03.2016. 21:05, edited 1 time in total.

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Obraz opstine

Post by svraka »

Smorište vas dvojica. :smt006
Evo mog malog zapažanja za koje mislim da je prikladnije na ovoj temi: Primijetio sam da kada sretnem nekoga od sugrađana starije životne dobi, bez obzira koliko bilo hladno, obavezno izvade ruke iz džepova i pozdrave. Svi, ali baš svi, i oni koji su mnogo stariji od mene.
Pričam o tome sa svojim starim, a on mi kaže da ne vidi šta tu meni ima čudno, da je to osnovna kultura ponašanja na ulici. Pitam ga zašto onda nikada nije meni rekao da moram izvaditi ruke iz džepova kada nekoga pozdravljam. "Pa izvadiš li ruke iz džepova", pita me stari. "Naravno",odgovorim. "Eto vidiš da sam te naučio lijepom ponašanju. Nije ti to s neba spalo. Samo nisi registrovao kada i kako sam te tome naučio". Ćutim i pitam se, da li zaista do kraja života učimo od starijih.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Obraz opstine

Post by KAMIKAZA »

Da,ali polako smo mi ti stariji i mladji moraju da uce od nas,pitam se sta mozemo da ih naucimo,i dali smo im dobar primjer. :wink:
Kad si ovo rekao prvo sam se sjetio Dumana,i njegovog ,kako on to nazva, dzepnog bilijara. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Obraz opstine

Post by svraka »

Ja sam ćerku naučio kako se vežu pertle na cipelama. Sina sam naučio da pivo naiskap piju samo krkani, da je pivo životna namirnica, i da se prema njoj treba odnositi sa dužnim poštovanjem. Ženu sam naučio da nije uvijek u pravu onaj ko je jači, nego onaj ko je pametniji. Mada ona kaže da je to oduvijek znala, samo ja nisam. Kad se sve sabere, od mene slaba vajda.

User avatar
Pokemon
Posts: 727
Joined: 17.02.2016. 22:15

Re: Obraz opstine

Post by Pokemon »

svraka wrote: Sina sam naučio da pivo naiskap piju samo krkani, da je pivo životna namirnica, i da se prema njoj treba odnositi sa dužnim poštovanjem.
U pravu ste i svaka cast za kulturu,samo ga nemojte uciti da ide u skolu /posao pijan i da prijeti i tuce zene/nadredjene!

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Obraz opstine

Post by svraka »

Ne znam šta te motiviše za ovakve komentare. Komunicirao sam sa Kamikazom i pokušao biti duhovit na svoj račun. Za tebe je to bila "prilika" da budeš zloban?! I to je ok, ako te to čini sretnim.

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Obraz opstine

Post by просвјета »

8)
Last edited by просвјета on 02.03.2016. 21:06, edited 1 time in total.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Obraz opstine

Post by KAMIKAZA »

Ja malok puhno a on sada kao da sam uragan napravio,ihhhhh ,jesi neki... :D Ja sam rekao da on nije kompetentan da dadne takvu ocjenu jer je i sam bio slijep kod ociju i zaljubljen u partiju na vlasti kao i ti sada. :D Dobro mozda sam malo okolisio i razvukao to na dugacko i siroko,ali to je to. :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Re: Obraz opstine

Post by murgo »

Ne volim da citiram ali moram:
Duman nije imao klikera u tikvi kamoli za dzepnog bilijara. Vece budale od prosvjetnog radnika nije bilo, ali sam ipak nekako izdrzao kod njega kao razrednika :lol: :lol: :lol:
KAMIKAZA wrote: Kad si ovo rekao prvo sam se sjetio Dumana,i njegovog ,kako on to nazva, dzepnog bilijara.
nema zabave bez zena i rakije

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Obraz opstine

Post by KAMIKAZA »

Bio je on ipak legenda na svoj nacin. :D
Nije tema ali nemogu da izdrzim,jednom prilikom ga nanervirale neke curice sa lakiranim noktima,to je mrzio,i podje on da casti musku populaciju,ali nema nista za dzaba kako je on znao reci,i postavlja pitanja,a mi ko telad,ni na poklon kad nam daje nemozemo da dobijemo dvojku a kamo li da zasluzimo,i on onda onako razocaran krene sa malo laksim pitanjima. :D Kaze jednom iz Ilove onako sa njegovim mamurnim sjajem u ocima:"Jel imas ti slame kod kuce" kaze ovaj:"imam",i Duman mu rece :"Sjedi dva,bravo".Kazem mu ja ,jer sam sjedio do ovoga:"Jel moze meni trica ja imam i sijena";E KAD ME ONDA NIJE POJEO. :smt106
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Obraz opstine

Post by просвјета »

8)
Last edited by просвјета on 02.03.2016. 21:06, edited 1 time in total.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Obraz opstine

Post by KAMIKAZA »

Nema te vode koja ovaj jad moze oprati. :)
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
blek_stena
Posts: 774
Joined: 08.03.2015. 19:29

Re: Obraz opstine

Post by blek_stena »

http://***********/u-prnjavoru-ovan ... -4-000-km/

Vidim da u ovoj firmi, gdje eto radi neki Žunić ima ovako plemenita i korisna životinja. Lijepo je što ovo ima na opštini. Ovaj ovan i onaj naš pastir što se sam prijavio policiji, ne bi mogli da se brinu o istom stadu. Pastirove sklonosti bi dovele do toga, da bi ovan u tom stadu postao višak, a onda nema druge nego pod nož. Bilo bi šteta ostati bez tako skupe životinje, radi nastranog pastira.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Obraz opstine

Post by KAMIKAZA »

Ovan otpusten kao tehnoloski visak. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
corkan
Posts: 733
Joined: 04.07.2007. 18:07
Location: Moj ranč

Re: Obraz opstine

Post by corkan »

KAMIKAZA wrote:Ovan otpusten kao tehnoloski visak. :D
Pa kad malo razmisliš nije ni potreban,može ga doktor povremeno menjati,
"Da se Drazin barjak vije, ne bi bilo Albanije,
i bila bi Ravna Gora na tri juzna Srpska mora

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Obraz opstine

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Obraz opstine

Post by vrsta8472 »

бОМБА У ЈЕЗЕРУ дРЕНОВА :shock:

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Bones
Posts: 12
Joined: 29.01.2015. 16:05

Re: Obraz opstine

Post by Bones »

Vrhunc vandalizma desio se samo dan nako sto je skupstinska vecina na celu sa nacelnikom Gataricem i SDS-om donijela odluku o snabdevanju grada pitkom vodom sa Povelica unistene su česme kod Crvenog krsta. Ovo je za svaku osudu. VANDALI! !!

Post Reply