Obraz opstine

Sve što je vezano za lokalnu politiku u opštini Prnjavor

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: Obraz opstine

Post by Hirurg »

Jel imate vi pismeno obecanje? Il je neko obecao na predizbornoj kampanji??? Nemaju vode??? Pa toliko su mogli odraditi za 15 godina koliko zive gore. Ni mojoj kuci nije dosla voda sama od sebe!!! I nemoj tako da pričaš...prnjavor vas je udomio sve i vise nego dobro.

SOKOLICA
Posts: 82
Joined: 19.02.2012. 11:16

Re: Obraz opstine

Post by SOKOLICA »

Svraka!da cutim,necu da cutim,imam pravo da iznesem svoje misljenje i stavove i bavim se svojim problemima,a ni tebi ne bi bilo lose da se ti bavis svojim problemima!
Hirurg!bas sam udomljena u blatu do koljena...mi cemo pijesak nasuti samo da imamo gdje i ne znam sta su tebi ta raseljena lica toliko skrivila,nismo mi ovdje dosli svojom voljom nego bjezeci od granate i puske...i naravno mi smo ljudi,a pojedinci nas gledaju kao da smo u najmanju ruku neka prazivotinjska vrsta...kakav si ti to covjek?

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: Obraz opstine

Post by Hirurg »

Niste mi krivi i ne mrzim nikog. Al kazem da nije ok to sto se pojedini zale na sve!!! Znam da su tu pojedini da ne nabrajam dobili plac preko stele...jer su gradska raja ko fol a zna se odakle su da ne imenujem. I sad i ti mucu na sav glas da su u problemu. A tamo gdje je zivio kuce nije vidio. Nazalost takva je vecina sto se moze i vidjeti kad se prodje kroz njihove krajeve! Ja znam da su svi delozirani i imalo se malo vremena da se skrpi nesto ali vjeruj mi na price o putu preko tudje zemlje niko ne bi progutao. Pogotovo jer se radi o zemlji jednog covjeka koji ima takvu zemlju da kad bude prodavao placeve ostaje knap za put! Tu nema mjesta niti ce kad biti....osim ako opština ne otkupi to po cijeni koja se trazi. Ne znam sta ste cekali 15 godina i sad ajmo gledati rjesavati.

SOKOLICA
Posts: 82
Joined: 19.02.2012. 11:16

Re: Obraz opstine

Post by SOKOLICA »

udji na ovu temu na stranici 11 i pogledaj,ovo nisam sad pocela mukati pa pogledaj link

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: Obraz opstine

Post by Hirurg »

Hej pa nije ovo carobnjak iz oza vec je forum!!! Sta vrijedi ovde sto pises?? Ne možemo mi nista pomoci ni odmoci. Ja mogu doci pomoci raditi al da izmislim put ne.

SOKOLICA
Posts: 82
Joined: 19.02.2012. 11:16

Re: Obraz opstine

Post by SOKOLICA »

nisam ja ni rekla da ce neko uzeti carobni stapic i nama napraviti prilaz kucama,ovdje svi prikazuju svoj problem,zasto ne bih i ja,pa super,kada si vec rad pomoci,kad budem dobila drva,zvacu te da mi pomognes pa da ih ovih 200/300 m prevezemo kroz ovo blato do kuce,jer ja drugog izbora nemam!mi se obracamo vlastima godinama od gosp.Vlade Zivkovica,pa preko Tomas,pa sad Gatarica...ali vajde nema...




MODERATOR ZABRANJENO JE CITIRANJE ZADNJEG NAPISANOG POSTA JER SE SAM TVOJ POST ODNOSI KAD ODGOVOR NA NJEGA!

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: Obraz opstine

Post by Hirurg »

Nije problem. Slobodno ovde napisi. Napravicu akciju forumasa da prebacimo

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: Obraz opstine

Post by bičbožiji52 »

Sokolice moja,ne vrijedi se iscrpljivti na nečemu ša se zovu posledice.Posledice jedne pogubne politike.SDS i politika nacionalističkih stranaka 90. godina prošlog stolljeća. Naivnom narodu su obećavalki med i mlijeko,smo da se s vlasti skinu omraženi komunisti.Komunisti su 90. godina prošlog stoljeća mirno povukli sa vlasti,a mjesto njih su došli ponovo oni,ostrašćeni nacionalisti,samo presvučena bagra.Nisu se zadovoljili s tim što su došli na vlast,već su radi planirane velike pljačke narda, započeli krvavi građanski rat.A svaki je rat, nekom rat, a nekome brat.Mnogi su krvavo platili tu svoju zabludu,o demokratiji i obećanom švedskom kapitalizmu.Desilo se šta se desilo.Svako iole pri pameti i elementarnom poštenju zna šta se dalje dešavalo.
Nu. da se vratimo na posledično stanje,o kojem je trenutno riječ,Poslije rata došlo je do jedne strašne podjele unutar srpskog naroda,gdje su jedni išli jednim, a drugi išli drugim trotoarom.Srbi su se podijelili na one koji su stradali i sa svoga ognjišta pokrenuti i postli IZBJEGLICE,a oni drugi nešto manje stradli, i koji su imali sreće da ostanu svoji na svome su DOMICILNI.
Ovo je ta priča. Tadšanju vlast SDS a u Prnjavoru, u to vrjeme, u velikom dijelu su podržavale IZBJEGLICE,a to se SDS u nije gadilo,pa vam je tadašnja vlast izlazila u susret po svaku cijenu, smješatjući vas gdje je stigla,ne pitajući jeli to prostor planski namijenjen, za buduća gradska ili seoska naselja.U dosta slučajeva to su bila neizgrađena građevinska zemljišta, što bi se reklo ,razne bujadare i moćvare.Bilo je, daj šta daš, samo nek je bliže gradu.Logično što bi rekao onaj Ruhvaš.
Istina, razumijeti je bilo i tadašnju vlast,bila su to objektivno teška vremena, jel je bilo puno beskućnjika, a malo kuća.
Nakon rata Visoki predstavnik,nameće Zakon o građevinskom zemljištu, gdje se zabranjuje,besplatna dodjela državne zemlje bilo kojoj kategoriji,bilo da su izbjeglice ,borci,porodice boraca,invalidi i sva ratom unesrećena populacija, kako izbjeglog tako i domicilnog stanovništva.
U parvu si ti Sokolice,monogo je obećanja bilo kada je u pitanju izgradnja neophodne infra strukture za novo nastala nseselja, kao što je recimo i ulica Milana Tepića,koja kao takava godinama predstavlja problem,zbog apsurda nad apasurdima, da ljudi ne mogu doći svojim novoizgrađenim domovima.Ali su ta obećanja nažalost bila u glavnom predizbornog karaktera.Po onoj narodnoj :''Obećanje ludom radovanje''
Teško je ovdje biti naročito pametan,ali problem treba sagledati realno,jer i jedni i drugi su u pravu.
Vama je problem zavoditi neki mjesni samodoprinos za izgradnju prilaznog puta, lupam ,ako recimo nisu riješeni imovinsko pravni odnosi.To sve mora biti u skladu sa regulacionim planom,koji je po mom mišljenu u konkretnom slučaju nedorečen ili nedoplaniran.
Problem se mora riješiti na nivou lokalne vlasti,svakako.Sve šta je ev, bespravno urađeno( A u Prnjavoru toga ima dosta) treba se u skladu sa zakonom legalizovati,odnosno ukloniti, ako se ne može ovo prvo.
To se zovu problemi građana,poput ove video opske ,a ne problem Kuvanja Ginisove čorbe,u svakom slučaju morali bi se poštovati određeni prioriteti.
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Obraz opstine

Post by vrsta8472 »

Клизиште угрожава саобраћај у Печенег Илови

Image

Image

Мјештани Печенег Илове послали су нам фотографије клизиште на путу Јованићи - Шерег Илова.

Клизиште је активно више од пола године, и након сваке веће кише повећава се одрон на путу који угрожава одвијање саобраћаја на тој дионици.

Како нам мјештани кажу за сада имају само обиљежено клизиште, али да нико од надлежних није ништа подузео по овом питању и апелују да се клизиште што прије санира.

Тај пут како нам је речено користе и дјеца како би дошли до школе.

http://prnjavor.info/kliziste-ugrozava- ... neg-ilovi/

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
1389
Posts: 52
Joined: 03.02.2015. 12:24

Re: Obraz opstine

Post by 1389 »

Stvarno cemo opet uci u knjigu ginisa i to po broju odrona na putevim sirom opstine!
Gde bi bili Srbi sada, da je plana, mnogo rada,
ali to nas redom smara,kao strah od rezultata.
Mnogo nam je briga draža,stara kao naša rasa,
da komšiji crkne krava,da nam svima prazna štala

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Obraz opstine

Post by vrsta8472 »

Становници дијела улице Милана Тепића без прилаза кућама



Становници продужетка Ул. Милана Тепића у Прњавору, већ четири године возилима не могу да дођу до својих кућа, јер немају изграђени пут.

Уназад 12 година од када су подијељени плацеви, становници те улице су пролазили кроз комшијино двориште, које је он затворио прије четири године у намјери да га уређује.

Након четири године, исти проблем за десетак кућа у улици Милана Тепића. Немају приступ својим кућама.

Како све то изгледа можете погледати на овим фотографијама:

Image

Image

Image

Овдје можете да погледате прилог Телевизије Канал 3 из 2012. године о том проблему који је актуелан и данас.



http://prnjavor.info/stanovnici-dijela- ... za-kucama/


Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Obraz opstine

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Obraz opstine

Post by vrsta8472 »

Добра вода


Image

Image

Image
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Obraz opstine

Post by vrsta8472 »

Дивља депонија у центру града

Гордана Грачанин из Прњавора, послала нам је фотографије дивље депоније смећа у градској зони 1, између улица Новака Пивашевића и Његошеве.

Како Гордана наводи, више пута су се обраћали надлежнима али све је до сада остало на обећањима.

Image

Image

Image

Image

http://prnjavor.info/divlja-deponija-u-centru-grada/

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: Obraz opstine

Post by Hirurg »

Sad bi svrakac rekao kako to nije u prnjavoru......

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Obraz opstine

Post by просвјета »

Двориште двију стамбених зграда, преко пута болнице; Његошева улица...
Ово сметлиште...
Last edited by просвјета on 01.04.2015. 07:06, edited 1 time in total.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Obraz opstine

Post by KAMIKAZA »

Koliko tu osoba stanuje ??? Mislim da ovo vise govori o stanarima nego o inspekciji,jer da su svaki od njih uzeli po jedan papiric ili flasu i bacili u smece to bi bilo cisto.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Obraz opstine

Post by просвјета »

Колико особа станује (живи) у нашем Прњавору????
Када би свако по један папирић или флашу (ружну ријеч или клевету) бацио у смеће (гдје и припада) било би нам чисто (напредно) у граду.
:D
Е сада ово смеће, вјероватно, нису бацали станари но неки "страни", али то их не оправдава да жмире на искаљану околину! Зар не?

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Obraz opstine

Post by vrsta8472 »

Камиказа управу си. Умјесто да се самоорганизују и то среде они сликају и жале се. Па није то смеће направио неко ко не живи ту већ станари тих зграда.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Obraz opstine

Post by просвјета »

Наравно да то вриједи за све нас, зар не? :)

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Obraz opstine

Post by KAMIKAZA »

Bez obzira ko je napravio,red je da to oni srede,kad narod vidi da smece lezi svuda onda i baca novo,a kad je neka povrsina uredjena onda svako razmisli dva puta dali da baci ili ne.Ovdje je ocigledno da to smece lezi vec duzi period. :wink: Neka srede pa slikaju,a onda inspektori i policija treba da obrate jedno vrijeme paznju na tu povrsinu i osobe koje se okupljaju na tom mjestu.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

nenad 10
Posts: 456
Joined: 01.04.2011. 11:23

Re: Obraz opstine

Post by nenad 10 »

Nemam slika svog dvorista pa da pokazem da nema smeca nigdje ni u jednom cosku. To smece nije bacio niko ko stanuje daleko,smece se odvozi po citavom gradu a i po selima. Isto tako na Dobroj vodi smece nije razbacali psi vec stoka koja dolazi po vodu. Da se mene pita dole ne bi trebala da stoji uopste kanta za smece. Ako nesto imas za baciti baci to kod svoje kuce. Ali uvijek je bilo lakse sa zivotinjama nego sa ljudima.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Obraz opstine

Post by KAMIKAZA »

I u mene bacaju ti i takvi smece u sumu,ne mogu da shvatim te ljude,ima uredan odvoz smeca i on opet nosi kilometar dva da baci nekome u sumu,koliko covjek treba da bude lud (i vrijedan :) ) da i sebi i meni napravi toliki posao.Ovo na slikama su male kolicine,u nas kad bace onda je pun gepek.Sreca pa moj komso Mile (Taras) ne trpi ni u tudjoj sumi smece pa sklanja koliko moze,dok ja dodjem on sve sredio. Covjek pokusava jednim pozitivnim primjerom da nam pokaze kako treba,cak nam je i jezero napravio za rekreaciju. :smt023 Vrijedi pogledati koliko je covjek ulozio truda da bi nam svima bilo bolje,a i nije daleko od grada. :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Obraz opstine

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Obraz opstine

Post by vrsta8472 »

Ови наши вриједни домаћини из извршне власти настављају са распродајом општинске имовине. Следећи на реду је зграда Црвеног крста са земљиштем 8)

Image
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Post Reply