Obraz opstine

Sve što je vezano za lokalnu politiku u opštini Prnjavor

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Obraz opstine

Post by svraka »

VJESTICA wrote:Ne truju me ti koje ste naveli,truje me sa svih strana izmet zeceva,svakakve peradi,tragam za svinjcem vjesto sakrivenim negdje u blizini srednje i osnovne skole.Jos se nisam navikla da me svako jutro budi pijetao ranom zorom u najljepsoj ulici u gradu.Nista se ne preduzima vec godinama po pitanju drzanja tih zivotinja u gradu, pa pocinjem ozbiljno da razmisljam da svezem neku kravu u dvoristu, pored lijepo uredjenog komsijinog dvorista,pa kad mi dodjete da povedem rat protiv vas i protiv tih komsija svinjara.
Bez komentara. Izbor je Vaš. Moje je da radim i slušam kritike i kad nešto uradim kako treba, a tek kad zabrljam...

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Obraz opstine

Post by grlica »

oj svrakice prava si ptica , znaš tačno i kud ćeš i đe ćeš. Šalu na stranu , mada moram dodati poslovicu koju sad smislih KO SE UPIŠE NA BILO KAKAV FORUM UFATIO JE ĐAVOLA ZA REP! :lol: :lol: :lol:
Dali ste mi do znanja da samo službeno možemo razgovarati u vezi mog nazovi problema i u pravu ste , ali ste se vješto ogradili od cijele moje priče tzv. pojedinačnim slučajevima, koji se mogu nazvati i "nekim propustima" u vašoj službi na koje bi sami građani trebali da vam ukazuju (jedni druge prijavljuju).
Zato vas ja i upitah kako izgledate među normalnim , odnosno pošto vam nije veliki opseg gradske sredine ( svi znaju da se sve zna u GRADU) moje pitanje konačno tačno glasi : da li vi idete u redovne ophodnje il teren il obilazak prve druge zone , ne bitno , ili vi samo djelujete po prijavi?
jedva ga složih i to pitanje forumaško . :) :shock: 8)
ovaj put ne znam da li će te mi odgovoriti

Ps . drago mi je što se ova tema obraz opštine pretvorila u malo ozbiljniju priču u razlikovanju ruralnog od urbanog , popeli smo se stepenicu više :D .... i svakako svrakice da ste svojom prijavom na forum podigli nam rejting (što opet pozdravljam i želim vam dobrodošlicu) ! A te manipulatore ja bi radije nazvala individuama, ili dala ocjenu ističe se (ko da je bitno u kom pravcu :wink: :) )
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Obraz opstine

Post by svraka »

Grlicice draga, idemo na teren i bez prijave. Samo se put znatno skracuje kad znamo gdje treba da odemo. Nebitno da li je prijava anonimna ili ne. A teren na kojem radimo nije nikako mal. Danas mi je ekipa bila u Prosjeku zbog obicne budalastine, tj. komsijskih nesuglasica.

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Obraz opstine

Post by svraka »

Gledam svoju slicicu, partizanovac do kosti, nema sta!

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Obraz opstine

Post by grlica »

svraka wrote:... Samo se put znatno skracuje kad znamo gdje treba da odemo. Nebitno da li je prijava anonimna ili ne..... A
ova izjava vam vrijedi za medalju , makar forumašku :D :) :lol: :lol:
Dobro je što ste tu , što bi rekli maltene imenom i prezimenom, i vi koji ste tu -kao i mi koji smo vezani za taj grad - opštinu , uvijek treba da smo raspoloženi za čašicu ćaskanja .... naročito u vezi obraza opštine možda se odlučim da provirim i u zakon koji nećete da nam pokažete čim prihajam u Prndžu :wink: :)
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
VJESTICA
Posts: 466
Joined: 05.02.2012. 14:51

Re: Obraz opstine

Post by VJESTICA »

Bas me zanima kako se reaguje kada komsija, koji zivi u centru grada, prijavi prvu komsinicu ciji je pas zaklao njegovog pijetla?
"ne izazivaj zmiju ako nemas namjeru i moc da joj odsijeces glavu"

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Obraz opstine

Post by svraka »

Ponesemo lonac i zacin Bonito i spremimo dobru corbu. Uz dobru zakusku izgladimo nesuglasice. Zacin Bonito je bolji od Vegete. Provjereno! Probajte.

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Obraz opstine

Post by grlica »

:smt005 :smt005 :smt005 draga moja vještice uvjek ti je dramska umjetnost bila jača strana i tebe evo zvanično pozdravljam i želim dobrodošlicu na ovaj "vražiji rep" da konačno utančimo dileme i zakone gradske sredine. Mada, da znaš da smo u startu na gubitku , jer mnogo fali do titule grada , a ostaloj građanskoj svijesti ilit i forumu ( u ovom trenutku) , može se utvrditi ----da li tu titulu Prnjavor može zaslužiti titulu grada .......
Što bi rekli . " ima predispozicije ..... al dabogda :wink: :lol: :D :D "
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Obraz opstine

Post by svraka »

Sluzba je sluzba, a druzba je druzba. Ovdje se druzimo. Mora tako. Zao mi je ako mi zbog toga neko zamjera.

User avatar
VJESTICA
Posts: 466
Joined: 05.02.2012. 14:51

Re: Obraz opstine

Post by VJESTICA »

naravno,samo ce komsija biti veoma ljut kad sazna da ste mu skuvali pijetla i zacinili boni zacinom :smt117 :D
"ne izazivaj zmiju ako nemas namjeru i moc da joj odsijeces glavu"

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Obraz opstine

Post by grlica »

umjesto vegetom :smt005 :smt005 :smt005 om
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
VJESTICA
Posts: 466
Joined: 05.02.2012. 14:51

Re: Obraz opstine

Post by VJESTICA »

ihhh jos da mu je naletio na svinju.... :D
"ne izazivaj zmiju ako nemas namjeru i moc da joj odsijeces glavu"

marijamala
Posts: 303
Joined: 25.08.2010. 23:52

Re: Obraz opstine

Post by marijamala »

svraka wrote:Upravo da bi se greške ispravljale. Ovo nije mjesto gdje namjeravam tumačiti i provoditi zakone. Zbog toga nema odgovora na pitanje. I neće ga ni biti na ovom mjestu. Službeno da, apsolutno, ali zna se gdje. Na ovom mjestu definitivno ne!
Manipulatorima smatram likove koji su sebe samoproklamovali u proroke i zaštitnike kolektivne savjesti. Protumačite mi post:"Pustite Mlađu... da se najedemo mesa na par sahrana." Nije li ovo klasičan primjer manipulacije mladima kroz nazovi humor, da bi se opravdalo nešto što je teško za prihvatiti kao normalno, a da je protivzakonito, o tome ne treba trošiti riječi. Pogledajte foto "Pozdrav od Mlađe". Od jadnog čovjeka rade maskotu. A sve u cilju pljuvanja po onima koji rade svoj posao. Nije li to manipulacija. Mladi nerijetko nasjedaju na ovakve gegove. Nije im bitna suština svega, već samo nečiji srednji prst.
:smt023
E vala svaka cast!
Razmisljam stalno gdje smo i gdje pripadamao kad nam vecu i to apsolutno vecu madijsku paznju privuce necije "bunjiste" i "psi lutalice" nego ekipa mladih inovatora koja je osvojila sjajan uspjeh i osvjtljala obraz citavoj opstini.To valjda govori nesto o nama samim.
I dobro nam je kakvi smo.

boja
Posts: 126
Joined: 21.11.2012. 20:09

Re: Obraz opstine

Post by boja »

ovo je dobro receno na kraju.

cicos
Posts: 200
Joined: 10.04.2010. 15:07

Re: Obraz opstine

Post by cicos »

svraka wrote:Manipulatorima smatram likove koji su sebe samoproklamovali u proroke i zaštitnike kolektivne savjesti.
Posto sam poprilicno pisao glede slucaja "Uklonimo bunjishte iz zavichaja moga" ondaK osta osjecaj da sam i ja jedan od manipulatora , domacih sluga i stranih placenika.
Za Kamikazu i njegov "stil" pisanija bi morao procitati svih onih desetak i kusur 'iljada postova da bi ti bilo jasno koliko on to pishe ozbiljno i koliko forumasa to shvata ozbiljno. A oni mladjani ( "radost nasha" )obitava vise na drugim sajtovima i mjestima okupljanja a ovo im dodje k'o mjesto gdje se okupljaju matorci i blebecu o necemu na sto ne mogu uticati ili se ne smiju javno izjasniti pod vlastitim imenom i prezimenom. Njih blebetanje na ovim stranicama tangira bash pa ni malo.
Za prvo pisanije spovodom prozivanja nas "kontrasha" toliko. Pa da podoshtrimo plajvaz i krenemo.
Dio odgovora ces dobiti ako nastavis "raspravu" na temu "Manipulatori" u ul'ci Z. Preradovica a dio ce mo nastaviti kada bude doslo na red presavijanja tabaka na temu tretiranja svijeh nas svekolikih kao ravnopravnih pred komunalnom policijom.I drzavom, jelte.

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Obraz opstine

Post by svraka »

Stojim iza svega sto sam na ovim stranicama napisao. I to svojim punim imenom i prezimenom. Ja, eto, smijem reći javno šta mislim, ne samo kao službeno lice, nego i kao obični građanin. Ako je nekome dozvoljeno da anonimno iznosi svoja mišljenja, kao ti npr., ne vidim zašto bi to pravo bilo uskraćeno bilo kome, pa i meni. Ti anonimno iznosiš svoje mišljenje o "lopovima i kriminalcima", ja opet, javno svoje mišljenje o "manipulatorima, magovima i prorocima". Ne vidim u čemu je problem i čemu tolika navala adrenalina?! Ne sporim da se ovdje pojavljuju matorci koji blebeću, ali pročitao sam i jako mnogo pametnih postova pisanih srpskim književnim jezikom.
Od rasprave na bilo koju temu ne bježim (naravno, ako sam toj temi dorastao), ali tebe lično ću ignorisati sve dotle dok ne prestaneš da sakatiš srpski jezik raznim turcizmima, germanizmima, starim slaveno-serpsim doskočicama i srpskim jezikom punim gramatičkih grešaka.
Presavijanje "tabaka" i šiljenje "plajvaza" ako nastavim raspravu bi trebalo da me prepadne? Više se prepadnem kada moja djevojčica dobije prehladu.
Nije me prepao svojevremeno (2006.) ni načelnik opštine Živković, uz angažovanje cijelog tima svojih tadašnjih stranačkih kolega, kada je pokrenuo protiv mene disciplinski postupak, jer sam stanovnike Potočana, opet njegove tadašnje stranačke kolege, primorao na plaćanje odvoza otpada. Zašto? Zato što sam postupao ispravno i stajao iza onoga što sam uradio. Tada sam mu blokirao auto, ne iz neke osvete, već zato što nije platio parking kartu. I Gatariću ću, ako treba.
Nisu me prepali ni svi funkcioneri svih većih stranaka u opštini, iako mi je posao doslovno visio o koncu jer nisam htio da radim nešto iza čega neću moći da stavim svoj obraz.
Svaki dalji komentar na tvoje šiljenje olovke je suvišan.
I na kraju, ako je neko ovdje kontraš, onda sam to najprije ja, jer sam zbog svog mišljenja koje se razlikuje ustao protiv suverenih vladara ovih stranica. Ja sam sam, vas je nekoliko. Ko je onda kontraš?
Rezime: sa dželatima srpskog jezika ne polemišem, samo ih kritikujem za svoju dušu i u zaštitu pismenosti. Znam da si i obrazovan i pismen čovjek. Moći ćeš sigurno.
PS: Kada sam vidio da si napisao "će mo" odvojeno, pao sam sa stolice.

Autumn
Posts: 52
Joined: 08.10.2007. 19:47
Location: Prnjavor

Re: Obraz opstine

Post by Autumn »

svraka wrote:Stojim iza svega sto sam na ovim stranicama napisao. I to svojim punim imenom i prezimenom. Ja, eto, smijem reći javno šta mislim, ne samo kao službeno lice, nego i kao obični građanin. Ako je nekome dozvoljeno da anonimno iznosi svoja mišljenja, kao ti npr., ne vidim zašto bi to pravo bilo uskraćeno bilo kome, pa i meni. Ti anonimno iznosiš svoje mišljenje o "lopovima i kriminalcima", ja opet, javno svoje mišljenje o "manipulatorima, magovima i prorocima". Ne vidim u čemu je problem i čemu tolika navala adrenalina?! Ne sporim da se ovdje pojavljuju matorci koji blebeću, ali pročitao sam i jako mnogo pametnih postova pisanih srpskim književnim jezikom.
Od rasprave na bilo koju temu ne bježim (naravno, ako sam toj temi dorastao), ali tebe lično ću ignorisati sve dotle dok ne prestaneš da sakatiš srpski jezik raznim turcizmima, germanizmima, starim slaveno-serpsim doskočicama i srpskim jezikom punim gramatičkih grešaka.
Presavijanje "tabaka" i šiljenje "plajvaza" ako nastavim raspravu bi trebalo da me prepadne? Više se prepadnem kada moja djevojčica dobije prehladu.
Nije me prepao svojevremeno (2006.) ni načelnik opštine Živković, uz angažovanje cijelog tima svojih tadašnjih stranačkih kolega, kada je pokrenuo protiv mene disciplinski postupak, jer sam stanovnike Potočana, opet njegove tadašnje stranačke kolege, primorao na plaćanje odvoza otpada. Zašto? Zato što sam postupao ispravno i stajao iza onoga što sam uradio. Tada sam mu blokirao auto, ne iz neke osvete, već zato što nije platio parking kartu. I Gatariću ću, ako treba.
Nisu me prepali ni svi funkcioneri svih većih stranaka u opštini, iako mi je posao doslovno visio o koncu jer nisam htio da radim nešto iza čega neću moći da stavim svoj obraz.
Svaki dalji komentar na tvoje šiljenje olovke je suvišan.
I na kraju, ako je neko ovdje kontraš, onda sam to najprije ja, jer sam zbog svog mišljenja koje se razlikuje ustao protiv suverenih vladara ovih stranica. Ja sam sam, vas je nekoliko. Ko je onda kontraš?
Rezime: sa dželatima srpskog jezika ne polemišem, samo ih kritikujem za svoju dušu i u zaštitu pismenosti. Znam da si i obrazovan i pismen čovjek. Moći ćeš sigurno.
PS: Kada sam vidio da si napisao "će mo" odvojeno, pao sam sa stolice.
:smt023 :smt023 :smt023

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Obraz opstine

Post by svraka »

Eto, imam i podrsku. Nece ti biti lako. Glede, plajvaz, tuj vuj nuj, odo stabzaugat kucu dok mi djeca ne dodju iz kindergartena. Aferim!

User avatar
svjedok.saradnik32
Posts: 1473
Joined: 02.03.2012. 08:27

Re: Obraz opstine

Post by svjedok.saradnik32 »

:smt023 :smt023 :smt023 :smt005 :smt005 :smt005
Прије него што пустиш језик у погон, провјери да ли ти је мозак укључен..

User avatar
corkan
Posts: 733
Joined: 04.07.2007. 18:07
Location: Moj ranč

Re: Obraz opstine

Post by corkan »

svraka wrote:Eto, imam i podrsku. Nece ti biti lako. Glede, plajvaz, tuj vuj nuj, odo stabzaugat kucu dok mi djeca ne dodju iz kindergartena. Aferim!
Najveca potreba sveta ,je potreba za ljudima koji se ne daju ni kupiti ni prodati,ljudima koji se ne boje zlo nazvati njegovim pravim imenom :smt006
"Da se Drazin barjak vije, ne bi bilo Albanije,
i bila bi Ravna Gora na tri juzna Srpska mora

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Obraz opstine

Post by svraka »

Da li se ovo odnosi na mene. Definitivno ne znam naci znak za upitnik. Hvala u svakom slucaju. Ipak je malo pretjerano.

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Obraz opstine

Post by svraka »

Manipulatori, nisam sam!

User avatar
schwabo No1
Posts: 658
Joined: 25.05.2009. 15:06

Re: Obraz opstine

Post by schwabo No1 »

svraka wrote:...ali tebe lično ću ignorisati sve dotle dok ne prestaneš da sakatiš srpski jezik raznim turcizmima, germanizmima, starim slaveno-serpsim doskočicama i srpskim jezikom punim gramatičkih grešaka.
Својим ријечима си изнио моје мишљење. Без обзира на слободу изражавања појединцима који се представљају као васпитачи и педагози не може бити дозвољено скрнављење српског језика. Потребно их је понекад упозорити да има и оних који се не слажу са прикривањем елементарне неписмености неким "шатро" или "Маркес" стилом.
svraka wrote:Definitivno ne znam naci znak za upitnik.
Нисам неки стручњак за паскал, али покушај нешто овако:
Држи притиснут тастер "Алт" на тастатури, откуцај 63 на нумеричкој тастатури (оној десној), пусти тастер "Алт" и
на мјесту гдје је био курсор у тексту имаш упитник.
А?

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Obraz opstine

Post by svraka »

? Upalilo. Hvala.

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Obraz opstine

Post by просвјета »

!
Last edited by просвјета on 19.05.2013. 08:46, edited 1 time in total.

Post Reply