Orlo gorlo

Sve što je vezano za lokalnu politiku u opštini Prnjavor

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Orlo gorlo

Post by vrsta8472 »

Змијо, због џега су ти хаковали блог?
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Orlo gorlo

Post by ZMIJA »

zbog posta SKLEPANA VLADA na blogu
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Orlo gorlo

Post by KAMIKAZA »

Djes na vlast.... :)
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Orlo gorlo

Post by ZMIJA »

Sklepana vlada

dragotepic.wordpress.com

ON DECEMBAR 21, 2018 BY ZMIJSKO GNIJEZDOUREDI



Vlada premijera Viškovića neće dočekati ni zoru,bolje rečeno ni prvi 100 dana.Sklepana od olupina potonuli brodova i ne može ništa drugo,nego da i sama na kraju potone.Većinska vlada sitni interesa,koji sigurno neće biti zadovoljeni,a najavljena odgovornost svakog kadrovika ista će biti upamćena jedino iz ekspozea premijera.Naš narod kaže od govana se ne pravi pita,a prevedeno, ni vlada po principu bivšeg Socijalističkog saveza radnog naroda, gdje su svi učestvovali, a niko nije nikad najebo’.(ODGOVARAO)

Za razliku od prošlog saziva i skupštine sa dva papka u pušnici, za nedaj bože očuvanja skupštinske većine, sada je u parlamentu svatovska atmosvera opuštenosti, jer mlada je dovedena kući, i svdaba može da traje više dana.Za razliku od skupštiune koja odražava i samu vladu,svatovi u odnosu na privedenu mladu nemaju nikavu odgovornost.

Nemaju nikakvu odgovornost prema vladi ni poslanici koji su napustili svoje havarisna stranke,svoje stranačke i političke principe,da bi bili vjerni nekoj sklepanoh valdi, u kojoj su ministri,što bivši, što novopostavljeni, samo zato što su se u određenom vremenu i prostoru tu zatekli.Dobroćudni ljudina premijer Višković nije ni svjestan gdje se našao, možda ne svojom voljom, ali to mu neće biti olakšavajuća okolnost, kad padne vlada.

Jedna vlada ma kakava i čija bila,morala bi djelovati kao fudbalska ekipa na terenu,i ne samo na terenu, već imati dobru atmosveru i u svlačaćionici,a ova ekipa Radovana Viškovića tu atmosveru poleta, elana i sloge, nije osjćala ni dok se u skupšptini polagala zakletva.Ovaj pesimizam izvire iz jednostavnog razloga same skupštinske većine, i kilave opozicije koju će predvoditi opskurni šef poslaničkog kluba, još uvjek najveće stranke dobri domaćina Miladin Stanić s jedne, i rijaliti poslanici Stanivuković i Vukanović s druge strane.

Republika Srpska ulazi u ekprimentalnu fazu formiranja vlasti sa onima koji su kolko’ do juče bili dio problema, i kao takvi amnestirani od bilo kakve odgovornosti, da bi preko noći postali činioci rešenja problema, i nosioci odgovornosti, što je za jednu ozbiljniju i dublju analizu.To Radovan Višković nije smio sebi da dozvoli, ako se ga išta pitalo.

Jedno je sigurno, ovo je “najtanja “vlada Republike Srpske od njenog postanka, i to će se vrlo brzo pokazati.Čak prije i 100 tadicionalni dana vladanja
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Orlo gorlo

Post by ZMIJA »

Poznati bosanskohercegovački glumac Emir Hadžihafizbegović pružio je podršku, kako je rekao, svome prijatelju i kolegi Sergeju Trifunoviću koji se našao na udaru srbijanskih medija zbog navodne zloupotrebe novca prikupljenog u fondaciji “Podrži život”, čiji je osnivač Trifunović.

Pismo Emira Hadžihafizbegović prenosimo u cijelosti:[
Last edited by ZMIJA on 02.02.2019. 18:05, edited 1 time in total.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Orlo gorlo

Post by ZMIJA »

Odgovor Emiru

dragotepic.wordpress.com

On februar 2, 2019 By Zmijsko gnijezdo

Poznati bosanskohercegovački glumac Emir Hadžihafizbegović pružio je podršku, kako je rekao, svome prijatelju i kolegi Sergeju Trifunoviću koji se našao na udaru srbijanskih medija zbog navodne zloupotrebe novca prikupljenog u fondaciji “Podrži život”, čiji je osnivač Trifunović.

Pismo Emira Hadžihafizbegović prenosimo u cijelosti:

Čitam ovih dana, i čujem, kako je krenula hajka na mojeg zaista velikog prijatelja i glumačkog kolegu, Sergeja Trifunova. Sad je on, odjednom, na meti velikih i poštenih državobrižnika, koji su, eto, razriješili sve probleme sa kojima im se zemlja susreće, pa su se, eto, okrenuli i protiv Sergeja.

Da na njemu pokažu svoju silu i samopravdu. Ja ne mogu a da ne reagujem na to. Ne mogu da ćutim više. Pa, kako vas, ljudi, više nije i sram i strah?! Pa, je l’ ima još nešto dobro i lijepo na što niste svoje prljave i pokvarene šape stavili i zamazali svojom iskvarenošću?! Zar ste zaista mislili da vam baš sve i svaka može proći? Dosta više.

Sergeja znam veoma dugo, i nikada, ali zaista nikada, nisam ni vidio ni naslutio trunku neke iskvarenosti ili nepoštenja, već upravo obrnuto. Sergej je jedan od najpoštenijih i, ako se to tako uopšte može izreći, najhumanijih ljudi koje sam imao čast upoznati. A upoznao sam, i znam, mnoge.

Sergeju mogu samo ustati, pokloniti se i ‘skinuti kapu’ kada ga se spomene. Iako sam i kao glumac, i kao čovjek, stariji od njega, i prošao sam svojih golgota dovoljno za nekoliko nečijih života, ali od Sergeja sam mnogo toga mogao naučiti.

Njegov pogled na život, njegov nevjerovatni optimizam, i gotovo beskrajna ljubav spram svih oko sebe, meni su bili i ostali predivan dar. Brate, čast je poznavati te, a još veća biti u prilici to ovako javno i reći.

Moja poruka svim onima koji su se sad digli na tebe, jeste da se prihvate svog posla, i da se bave raspetljavanjem Gordijevog čvora tamo gdje ga zaista i ima.

Tako, i samo tako, će dokazati i sebi a i narodu, da nešto i rade, a ne da svoju egzistenciju na funkcijama pravdaju podmetanjem kojekakvih kleveta i potpirivanjem lažnih požara. Uostalom, zar mislite da neko poput Sergeja, glumčine koji je potpisao više glumačkih ugovora nego većina vas običnih memoranduma, ne zna šta znači transparentnost i slika u očima javnog mijenja?

Nikada on sebi ne bi dozvolio da sve ono što je godinama radio, razvijao i pravio kroz svoju fascinantnu karijeru, padne i propadne radi nekih ‘nepravilnosti u radu fondacije koju je osnovao samo s jednim jedinim ciljem, a to je da vi gospodo napadači niste u stanju da se adekvatno pobrinete za tu bolesnu djecu.

Kad ne možete vi, mora to onda uraditi neko ko ima dovoljno hrabrosti, poštenja, empatije i samosvjesnosti. I tu je kvaka mizantropije prema Sergeju Trifunoviću. Njegovi uspjesi jasno ukazuju na vaše neuspjehe. Umjesto da javno podržite Sergeja i sve one koji rade za dobrobit bolesne djece, vi Sergejevu humanost dovodite u pitanje.

Dragi moj Sergej, šaljem ti ogromnu podršku iz Sarajeva, kako svoju, tako i mnogobrojnih kolega glumaca. Stojim uz tebe, bez obzira na sve posljedice.

I sam se borim sa zakržljalim psihologijama ovdje u Bosni, ali na kraju krajeva, dragi brate, nema ljepšeg osjećaja nego se ujutro pogledati u ogledalo i sam sebi, reći: „Đesi, majstore!“

Neka je sretno tvojoj fondaciji za liječenje bolesne djece.



Dragi Emire

Lijepo je podrzati prijatelja,ali gdje nade bas ovoga Segeja Trifunovica jednog od Srba koji se ponasa kao da je izmislio vremensku masinu.
Dobri ste vi glumci,za tebe licno znam, a Sergeja pa i ne pamtim po nekim velikim filmskim domenima, sem po njegovim vanvremenskim ispadima iz srpskog nacionalnog bica.

Za razliku od tebe, on nije clan niti jedne politicke stranke, a svoje nacionalne osjecaje pripadnosti, dugorocno je orocio i deponovao negdje gdje i sam nezna gdje i dokle .On je sebi za razliku od tebe preodredio vanvremensku zonu u kojoj nema ni stranaka ni naciona.Bas prijatna neka zona.

Kazes Emire da se i sam boris sa zakrzljalim psihologijama u Bosni ,a samo prije par mjeseci drzao si vatrene nacionalisticke govore u svojoj nacionalistickoj SDA stranci.Onako kako ti to kao cijenjeni umjetnik umijes i znas.Ja za Segeja nisam nikad cuo da je radio te svoje dopunske djelatnosti u politici kako si ti.
Sto nas ba lazes Emire ???

Nisi ti ba Emire podrzao Sergeja zbog djeciji fondacija.Znamo mi u kome grumu lesi zec.Za tebe su svi Srbi oni dobri, sto su se pozicionirali u vanvremeskoj zoni, dok ti tavoris u zakrzljaloj filozofiji i politici jedne nacionalisticke stranke, koja je zrtvovala mir za cjelovitu Bosnu.****** te Bosna.
Ti i dalje nazivas pola te tvoje Bosne Republikom Sumskom,a svakog beogrdskog ustasu bez kape nazivas prijateljem.
Ja necu reci ,da nema ustasa bez kape i u Repblici Srpskoj.Ima ih naravno.Uvjek ih je i bilo i uvjek ce ih biti.
Imamo mi i svog Acu Trifunovica,vanvrenskog Srbina,koji redovno ide u pravoslavne bogomolje ,sami neznamo kome se on Bogu moli.

Uvazena glumcino Emire Hadzifeizovicu,progovori malo i o srspkim djecijim zrtvama koji su poklani i pobijenim samo sto su srbska djeca, i da niko do danas ne odgovara za te krvave zlocine.

Izdigni se malo i ti Emire u tu vanvrensku zonu, kako se izdigao i Sergej Trifunovic,pa onada vam kapa dolje obadvojici ,a inace ovako suvise je prozirno i neuvjerljivo senzibiliziranje prema Sergeju koga svi kako kazes napadaju.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Orlo gorlo

Post by ZMIJA »

Zemlje koje su nikle iz groba Jugoslavije nisu države, nego pljačkaonice u kojima se naše kapitalističke svinje igraju Zapada, demokratije i slobodnog tržišta

On februar 4, 2019 By Zmijsko gnijezdo



BUKA



Vijest kaže: „Francuski parlament je usvojio zakon o moralnosti političkog života, kojim se zabranjuje političarima da zapošljavaju članove svojih porodica, što je prvi veći zakonodavni poduhvat predsjednika Emmanuela Macrona.



Zakon zabranjuje ministrima, poslanicima i članovima lokalnih vlasti da zapošljavaju vjenčane ili nevjenčane supružnike, roditelje i djecu pod prijetnjom kazne od tri godine zatvora i 45.000 eura“.



Dobro… „Moralnost političkog života“ je oksimoron.



Ali, realno, nije im loš zakon. Nama bi, u svakom slučaju, valjao sličan. Ne da ga donesu, jer mi mudrih i pravednih zakona imamo „za izvoza“. Nego da ga, za promjenu, sprovedu.



Naše takozvano „usklađivanje sa pravnom stečevinom Evropske unije“ ide glatko baš zato što ovdašnji političari znaju da njih zakoni koje su donijeli ne obavezuju. Kako je govorio Baja Pašić: „Dete, mi zakone ne donosimo za one kojima hoćemo, nego one kojima nećemo da učinimo“. A kao što veli crnogorska poslovica: ko nije za sebe, nije ni za drugoga.



Ako nisi učinio sebi, kako ćeš bližnjem svom? To, dakako, nije jedina ovdašnja narodna mudrost koja slavi korupciju. Evo vam još par: ko sjedi pod kruškom, jede kruške; onome ko pretače med na prstima med ostaje…



Albert Camus je tvrdio kako „vladati znači krasti, i to svako zna“.



Doista: naš čovjek to i zna. Kod nas su ljudi, ne bi li opravdali odluku da glasaju za lopove, razvili pravu malu logičku bravuru, koja glasi: oni koji su već na vlasti, dakle već su se nakrali, krašće manje od onih koji još nisu bili vlast, pa nisu bili u prilici da legalno kradu.



Balkansko poimanje pravne države

Isto je, da se razumijemo, svuda i svagda. Samo što u sretnim zemljama zakon ne važi za ljude koje nikada nećeš sresti, jer žive u svojim dvorcima, avionima i jahtama, pa je ta nepravda gotovo pa apstraktna, dakle podnošljiva. Kod nas, međutim, zakon ne važi za elitu sačinjenu od lokalnih šibicara i pijačnih nakupaca skrivenih pod državnim zastavama i u sjeni bogomolja, za ološ koja ti smrdi pod prozorom, stoga je ta nepravda sve samo ne apstraktna – ona je vrlo opipljiva, zato nesnosna.



Kažu kako svaki zakon ima poneku rupu. Kod nas rupe imaju zakone: rupi je, prosto, potrebno nešto da je uobliči.



Stoga: šta god im iz EU kažu, naši usvoje. Čudi me, pravo da vam kažem, da do sada samoinicijativno nisu donijeli još strožije antikoruptivne zakone od onih evropskih.



Ne znam kako je na francuskom, ali na našem „pravna država“ znači državu u kojoj nema ni prava ni pravde. Dok smo živjeli u komunističkoj neslobodi, dok još nismo ni stali na put koji vodi među razvijene demokratije i pravne države, čovjek je, a da ga ne uhvate, mogao ukrasti nešto iz firme: šrafciger, kanister goriva, borer… Ali nisi mogao ukrasti cijelu firmu – cijeli rudnik, kombinat aluminijuma, elektroprivredu, cijeli Telekom, kao što možeš u pravnoj državi.



Dok smo bili zaostali, kriminala je bilo neusporedivo manje pa se čovjek osjećao sigurnije. Sa razvojem pravne države, došlo je do snažnog razvoja kriminala. Ne velim da je povezano, ali brate – koincidira. Onomad su, recimo, ratne zločince hapsili, zatvarali, a ponekog i strijeljali. Sa razvojem pravne države, ratni zločinci su počeli dobijati ulice i biste, kao i sve manje kazne, a to su pratili sve veći, svečaniji i spontaniji narodni dočeci, kada bi se vrnuli sa vaspitno-popravnog boravka u zatvoru sa četiri zvjezdice.



Kad jači tlači

Biće sam vam ovo već negdje ispričao, no nećete mi zamjeriti…



Tokom Olimpijade u Sarajevu neki je nesretni konobar pokušao, čini mi se Kirku Douglasu, naplatiti više nego što je iznosio račun. Neko od domaćina iz Douglasove pratnje to je primijetio. Glumcu su vraćene pare, kojih je ionako imao previše. Negativac koji se pred uglednim gostom usudio oskrvnuti ugled naše zemlje javno je žigosan i ponižen: mediji su, shodno Partijinoj praksi obračuna sa „mangupima u našim redovima“ danima brujali o njegovom nepočinstvu.



A šta ako taj konobar nije bio mangup, nego brižni otac, recimo, troje bolešljive djece, kojem je očajnički trebao svaki dinar? Ili je sa porodicom živio u memljivoj podstanarskoj sobi na, recimo, Vratniku, odakle je morao iseliti već sljedećeg ponedjeljka, ne prikupi li do tada novac za kiriju? Šta ako čovjek nije bio kvaran, nego očajan?



Danas, kada se bogatstvo i društveni ugled stiču pljačkanjem čitavih fabrika i paljenjem čitavih država, priča o čovjeku javno osramoćenom zbog 100 dinara djeluje kao bajata bajka sa moralnom poukom koja nije poučna, nego komična i, nekako, nadrealna. Tako, uostalom, djeluju i priče o negdašnjim našim herojima.



Ideologija je slijepa i gluva za finese. Utoliko je svaka ideologija skladište beživotnih misli čija praznina glasno odjekuje, pa se čine velike i značajne. Sva je istina u malim pričama koje, kao pod smetovima snijega, leže na bjelini margina važnih, svijet-definišućih ideja.



Zemlje koje su nikle kao cvijeće iz groba Jugoslavije, evo jedne takve male istine ispisane nevidljivim mastilom, i nisu države, nego igraonice za bogate: pljačkaonice u kojima se divlja djeca tranzicije, naša kapitalistička odojčad, igraju Zapada, demokratije i slobodnog tržišta. Vaspitačice nema, njeni emisari tek ponekad navrate, blago ukore pa po glavi pomiluju male nasilnike. Kao što nema ni kućnog reda, koji ionako staje u samo jednu rečenicu, koja isto znači i na našem, i na francuskom i engleskom: jači tlači.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Orlo gorlo

Post by svraka »

Šta je oksimoron? Moje nepoznavanje ovakvih riječi me stavlja u položaj osobe kojoj tekst nije namijenjen, i koja navedeni tekst samim tim ne može ni komentarisati. Dakle, molim za pojašnjenje, što je to, ili pak, tko je to, oksimoron?

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Orlo gorlo

Post by ZMIJA »

Oksimoron (grč. oxýmōron: oxys = oštar + moros = tup) je jezična figura (posebna vrsta antiteze) u kojoj se spajaju dva nespojiva, kontradiktorna pojma (antonimi)
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Orlo gorlo

Post by KAMIKAZA »

svraka wrote:
04.02.2019. 17:02
Šta je oksimoron? Moje nepoznavanje ovakvih riječi me stavlja u položaj osobe kojoj tekst nije namijenjen, i koja navedeni tekst samim tim ne može ni komentarisati. Dakle, molim za pojašnjenje, što je to, ili pak, tko je to, oksimoron?
To je tekst za siroke narodne mase ne za vas sa fakultetom.:)
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Orlo gorlo

Post by svraka »

Хвала на објашњењу. Лијепо је када се научи нешто ново.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Orlo gorlo

Post by vrsta8472 »

Човјек се учи док је жив ;)
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Orlo gorlo

Post by ZMIJA »

Prakticno

On februar 6, 2019 By Zmijsko gnijezdo

dragotepic.wordpress.com

КАКО НАПРАВИТИ
ОКВИР ЗА СЛИКУ
ОД КАРТОНСКЕ КУТИЈЕ

Увијек има неких картонских кутија и поклопаца, формата А4 или мањег. Једну такву кутију, за самољепљиве наљепнице, искористио сам да уоквирим минијатуре. Ако је омот по ободима једнобојан, може оваква, а ако треба промијенити боју, онда користим спреј.

https://dragotepic.files.wordpress.com/ ... 170725.jpg
https://dragotepic.files.wordpress.com/ ... 170741.jpg
https://dragotepic.files.wordpress.com/ ... 170657.jpg
https://dragotepic.files.wordpress.com/ ... 170711.jpg
https://dragotepic.files.wordpress.com/ ... 170626.jpg
https://dragotepic.files.wordpress.com/ ... 170642.jpg
https://dragotepic.files.wordpress.com/ ... 170532.jpg
https://dragotepic.files.wordpress.com/ ... 170436.jpg
https://dragotepic.files.wordpress.com/ ... 170500.jpg
https://dragotepic.files.wordpress.com/ ... 170436.jpg
https://dragotepic.files.wordpress.com/ ... 170338.jpg
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Orlo gorlo

Post by ZMIJA »

ЗА ПРИМИТИВНЕ
НАРОДЕ,
И ЊИХОВЕ ИЗРОДЕ,
ПЛАЋЕНИКЕ
И ПОДЈАРМИЦЕ,
НАТО ЈЕ ИНКАРНАЦИЈА
ИСУСА, БУДЕ И МУХАМЕДА

Траје тешка офназива примитнвог интелекта и ниског националног инокосништва, у пропаганди НАТО Пакта. НАТО Пакт доноси апсолутни просперитет. Словачка, прије НАТО пакта, није производила ни један аутомобила сада, након уласка, толико и толико по глави Станатовника.
Улазак у НАТО Вакат обуставља питање Граница и Рата.
НАТО Вакат никада неће жртвовати Мир за усрану БиХ.
Никада нећете пуцати међусбно, само на њих. А ни они неће никада пуцати на вас.
НАТО Пакт доноси нове инвестиције. Најприје Гринфилд, СТЈ.
НАТО Пакт вас трајно спашава Русије. Руси су иначе један примитиван народ Књижевности, Слкирства, Филма, Филозофије, Технике, Математике, Духа, Вјере, Космоса, Православља, што су најниже људске особине забиљежене још од како се појавила Шуга код Примата.
Ну.
НАТО је, међутим, Агресија на Цивилизацију.
Умни Људи би требали да дигну глас и главу против тога уништитеља Држава, Душтава и Нација. Историје, Вјере, Идентитета и Суверенитета.
Ту не може да помогне обичан Бирач.
Његов Бирачки Глас је највише што може.
Умници и Вође имају одговорност.
НАТО Пакт су само три ствари.
● Окренутост против Русије.
● Залеђене Границе.
● Гола Територија.
Стога су многи полетили у НАТО.
На Косову сматрају да је НАТО гаранција њихове Државности. Зато настоје да прије уласка Србије у НАТО, ријеше признање и Границе.
Сарај Чадор, такође сматра да уласком БиХ у НАТО, Република Српска неће моћи да се осамостали. А, ако Драги Алах буде милостив, одумријећемо је.
Ну.
Чак и када све то пође по НАТО Пакту, по Злу, Косово никада неће престати да буде Србија.
Република Српска никада неће нестати. Дочекаће Слободу.
Дочекаће је макар три пастира на планини.
Јер је, преко својих Предака, прометнула многе Царевине и Империје, горе, моћније и крволочније од НАТО Пакта. Па опстала. Јер су опстали Срби.
Онај ко Србију и Српску подведе под НАТО, треба да буде јавно стријељан. За живота. А ако у међувремену цркне, да га се, у погодном времену, извади из Раке, усправи уз какав сувозид или дрво, и јавно стријеља.
Без права на сахрану.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Orlo gorlo

Post by ZMIJA »

Vrijedi procitati

dragotepic.wordpress.com

On februar 12, 2019 By Zmijsko gnijezdoUredi


Što ako su “Žuti prsluci” američki instrument pritiska na Pariz i neovisnost Europe?
11/02/2019 N. Babić 69 comments
Što ako su “Žuti prsluci” američki instrument pritiska na Pariz i neovisnost Europ
e?

Ingrid Levavasseur
Prije nekoliko dana sam smatrao nužnim pojasniti kojim je metodama globalistička elita desetljećima uspijevala prodrijeti u sve antiglobalističke pokrete, skupine i udruge civilnog društva, prevariti, podmititi, ucijeniti i za svoje ciljeve pridobiti vođe gotovo svih, ili barem najutjecajnijih društvenih organizacija i pokreta u zapadnom svijetu i šire. Opširnije pojašnjenje možete pročitati u analizi “Antiglobalistički pokret i jurišni odredi Black Bloc i Antifa su kupljeni novcem korporativnih elita”.

Iako je ovaj rijetki prijevod na hrvatski jezik eseja prof. Michela Chossudovskog osvježen zbog pokreta “Žutih prsluka” i ubačenih skupina koje izazivaju nasilnu reakciju policije, nije obrađena tema što ako je i sam vrh ovog pokreta isto tako potkupljen, otet, možda i stvoren za ostvarenje većeg geopolitičkog i geostrateškog cilja od poskupljenja goriva i povećanja poreza u Francuskoj? Ako je do sada uvijek tako bilo, a ispostavilo se da jest, tko tvrdi da i vodstvo “Žutih prsluka” nije dio ove vrlo lukave i nebrojeno puta korištene lukavštine?

Iako je bilo komentara da su se “Žuti prsluci” možda i počeli spontano okupljati, ali se kasnije prepoznao njihov potencijal i sada se koriste za veće uloge u globalnoj geopolitičkih šahovskoj ploči, možda simpatije prema pokretu nisu dopuštale da se logično i bez emocija pokuša zaključiti je li to zaista neovisan pokret ili bi utjecajniji igrači ipak mogli vući konce ovih prosvjeda.

Ruski stručnjak Nikolaj Starikov ne vjeruje u apsolutnu slobodu ovog pokreta, ili barem njegovog vodstva, a pojašnjava i zašto.

Francuski predsjednik Emmanuel Macron je prošlog tjedna rekao kako namjerava poduprijeti amandmane na direktivu o plinu Europske unije koja ometa izgradnju plinovoda Sjeverni tok 2. Kasnije je objavljeno da se Pariz dogovorio s Berlinom, ali su sve opcije još uvijek otvorene.

Zbog nesuglasica oko plinovoda je Macron je čak odbio razgovarati s njemačkom kancelarkom Angelom Merkel na Sigurnosnoj konferenciji u Münchenu. Što je utjecalo na stav predsjednika Francuske i koje se posljedice mogu očekivati od svađe čelnika vodećih država Europske unije?

“Kakvo iznenađenje, ako se pomisli na bliskost Macrona i Merkel. Zapravo, pokret “Žutih prsluka” vrši pritisak na promjenu stava francuskog predsjednika Emmanuela Macrona o pitanju Sjevernog toka 2. Naglašavam da samo prihvaćanje činjenice da su “Žuti prsluci” američki instrument pritiska na francusku vladu daje uvid u tekuće procese”, tvrdi Nikolaj Starikov.

“Žuti prsluci” mogu misliti sve što žele. Znate za šalu “kako su se zečevi voljeli, ali su zapravo bili uzgajani”. Uz svo dužno poštovanje prema civilnom društvu, “Žutim prslucima” i njihovoj želji da poboljšaju Francusku, ovaj pokret nije stvoren da rješava građanske probleme, već kao instrument pritiska na Macrona. Francuski predsjednik je pod pritiskom da Washingtonu jamči da Europa ne krene prema neovisnosti. Da nema nikakve europske vojske, da ne bude govora o “Novoj Europi” i “Staroj Europi”, jer postoji samo jedna i jedinstvena proamerička Europe. A da bi ona bila takva mora se blokirati izgradnja Sjevernog toka 2″, piše ruski stručnjak.

Zašto je baš Macron odabran da to odradi? Zato što nije shvatio da je sav bijes u zemlji usmjeren na to da shvati i promijeni svoju politiku. Podsjetit ću još jednom da kada je Macron odletio na sastanak G20 u Argentini, tamo ga je dočekao i čovjek u žutom prsluku. Signal je poslan, a Macron je, kao što vidimo, sve shvatio.

“Općenito, stvaranje političkih alata je uobičajena praksa. U tom smislu, stvaranje “Žutih prsluka” nije ništa posebno. Izmišljeni su kako bi pobijedili i natjerali Macrona da shvati poruku onih koji stoje iza tog pokreta. Vlada Macrona je svjesna da, ako ispuni zahtjeve onih koji stoje iza tog pokreta, sa samim pripadnicima pokreta može činiti bilo što. Može ih kazniti, uhititi, pucati na njih gumenim mecima ili gušiti ih suzavcem, ništa strašno se neće dogoditi”, uvjeren je Starikov.

Ali kakve veze imaju Žuti prsluci i plinovod Sjeverni tok 2? Naizgled nikakve, ali nije baš tako. Na kraju je sve tako jednostavno, a razlog je novac, ali puno više novca od 5 milijardi koje su SAD potrošile za pripremu i provedbu Maidana.

“Amerikancima koji stoje iza “Žutih prsluka” važno je blokirati izgradnju Sjevernog toka 2. Ukrajina se nalazi između Rusije i Europe koja je uvoznik ruskog plina, zbog čega Kijev dobiva izdašne financijske injekcije u svoj proračun. Ako se tranzit ruskog plina zaustavi, a ugovor istekne, onda je potrebno ili smanjiti antiruski projekt u Ukrajini, ili ga financirati iz vlastitog džepa. A na Zapadu nema viška novca”, piše Nikolaj Starikov.

Ovo pojašnjava i zahtjev Francuske da se Njemačkoj dopusti izgradnja Sjevernog toka 2, ali da se Berlin obveže kako će i sam nadgledati da se zbog toga ne smanji tranzit ruskog plina preko Ukrajine. Kako se Berlin misli izvući iz ovog začaranog kruga nije jasno, jer Sjeverni tok 2 automatski smanjuje tranzit preko Ukrajine, a time se smanjuje mogućnost financiranja antiruskog projekta u Kijevu. No, to sada nije tema.

“Francuska se svađa s Njemačkom, Njemačka nastavlja graditi, a Sjedinjene Države sve otvorenije i grublje pokušavaju usporiti i omesti izgradnju plinovoda koja je već u tijeku. Vidjet ćemo što će se dogoditi”, zaključuje Starikov.

RIA FAN

Opširnije o uzurpaciji i podmićivanju antiglobalističkih pokreta od strane korporativne elite: Antiglobalistički pokret i jurišni odredi Black Bloc i Antifa su kupljeni novcem korporativnih elita
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Orlo gorlo

Post by svraka »

ZMIJA wrote:
07.02.2019. 15:36
ЗА ПРИМИТИВНЕ
НАРОДЕ,
И ЊИХОВЕ ИЗРОДЕ,
ПЛАЋЕНИКЕ
И ПОДЈАРМИЦЕ,
НАТО ЈЕ ИНКАРНАЦИЈА
ИСУСА, БУДЕ И МУХАМЕДА

Траје тешка офназива примитнвог интелекта и ниског националног инокосништва, у пропаганди НАТО Пакта. НАТО Пакт доноси апсолутни просперитет. Словачка, прије НАТО пакта, није производила ни један аутомобила сада, након уласка, толико и толико по глави Станатовника.
Улазак у НАТО Вакат обуставља питање Граница и Рата.
НАТО Вакат никада неће жртвовати Мир за усрану БиХ.
Никада нећете пуцати међусбно, само на њих. А ни они неће никада пуцати на вас.
НАТО Пакт доноси нове инвестиције. Најприје Гринфилд, СТЈ.
НАТО Пакт вас трајно спашава Русије. Руси су иначе један примитиван народ Књижевности, Слкирства, Филма, Филозофије, Технике, Математике, Духа, Вјере, Космоса, Православља, што су најниже људске особине забиљежене још од како се појавила Шуга код Примата.
Ну.
НАТО је, међутим, Агресија на Цивилизацију.
Умни Људи би требали да дигну глас и главу против тога уништитеља Држава, Душтава и Нација. Историје, Вјере, Идентитета и Суверенитета.
Ту не може да помогне обичан Бирач.
Његов Бирачки Глас је највише што може.
Умници и Вође имају одговорност.
НАТО Пакт су само три ствари.
● Окренутост против Русије.
● Залеђене Границе.
● Гола Територија.
Стога су многи полетили у НАТО.
На Косову сматрају да је НАТО гаранција њихове Државности. Зато настоје да прије уласка Србије у НАТО, ријеше признање и Границе.
Сарај Чадор, такође сматра да уласком БиХ у НАТО, Република Српска неће моћи да се осамостали. А, ако Драги Алах буде милостив, одумријећемо је.
Ну.
Чак и када све то пође по НАТО Пакту, по Злу, Косово никада неће престати да буде Србија.
Република Српска никада неће нестати. Дочекаће Слободу.
Дочекаће је макар три пастира на планини.
Јер је, преко својих Предака, прометнула многе Царевине и Империје, горе, моћније и крволочније од НАТО Пакта. Па опстала. Јер су опстали Срби.
Онај ко Србију и Српску подведе под НАТО, треба да буде јавно стријељан. За живота. А ако у међувремену цркне, да га се, у погодном времену, извади из Раке, усправи уз какав сувозид или дрво, и јавно стријеља.
Без права на сахрану.
Волио бих видјети Србина који ће заговарати савез са НАТО пактом! Арлаукање и пљување против НАТО пакта, исто је што и агитовати да је море слано. Којем то Србину треба објашњавати да је НАТО пакт једно највеће зло? Рекламирати се на начин да се објасни народу да говно смрди, да је море слано, или да је НАТО пакт зло, најобичнија је мизерија.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Orlo gorlo

Post by ZMIJA »

https://www.bastabalkana.com/2015/09/sr ... avi-hrvats
Nije to bas tako druskane.
Srbin za tri dana zaboravi ko mu je zenu .ebo To da ne treba objasnjavati da govno smrdi je opasna dogma koju su Srbi kroz svoju istoriju krvavao placali.Danas u Beogradu imas kako ih ja od milja zovem USTASE BEZ kapa jer su puno opasniji od onih u Zagrebu sa KAPAMA.
i u poslednjem istorijskom periodu kad smo bombardovanii od strane NATO a neki srspski generali su se prodali,izdali i ''ocuvali srspsku izdajnicku'' tradiciju kroz istoriju.Najslavniju bitku za Kosare u poslednjem sukobu sa siptarima i nato paktom beogrdske beskape ustase su prikrile od sopstvene javnosti,da bi se dodvorile zapadnoj imeriji koja nas je bombardovala Sve do jednog srspskog trazenog politicara i generala izrucili su zuti u Hag,a jedinog osudenog ustasu sto pobio nevinu djecu mladane vojnike JNA u tuzlanskoj koloni Iliju Jurisica oslobodi srspska izdajnicka ruka u Beogradu.Ta dodvornicka i izdajnicka vlast Tadicai DOS a opljacka Srbiju, unisti vojsku i dovede Srbiju na prosjacki stap Da ne bi Rusa jos bi nas po engleskoj predlozenoj rezuluciji u UN sve Srbe skupa proglasili genocidnim narodom.Srecom to se nije desilo.
Dakle ****** smrde ali ne svima.
https://scontent-frt3-2.xx.fbcdn.net/v/ ... e=5CE5C785
Last edited by ZMIJA on 12.02.2019. 16:36, edited 3 times in total.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Orlo gorlo

Post by ZMIJA »

Piše: Rajko Vasić

PDP je uvijek imao tu cirkusantsku crtu. Sam progres je cirkus.

A Borenović je, kadikad, organizovao Šarpovačke Primitivije pod nazivom: Niko ne čisti crveni snijeg SNSD-a. Organizovao je sahranu Povelje Kulina Dodika, koristeći Dronjka kao cirkusanta. I grupu kopiladi.

Njihov počasni Ivanić je takođe cirkusant. Iako ne budalaše po ulicama, osim u slučaju PZD. Pod stare dane.

Prigrlili su i Beentelejca, Vukanovića. I novinarskog, savjetničkog i političkog cirkusanta.

Nu. Sada je Dara ****** mjeru.

Sada je PDP postao talac cirkusanta Draška. Koji je odavno usrao i pelene i PDP.

On danas cijeli PDP koristi u svojoj providnoj emisiji SOS za moj golf.

Pored njega, zaista je razočaravajuće slušati onu Trivićku, i druge obrazovane ljude. Kojih je sve manje.

PDP je odavno postao deponija Butikaše i Crnaduljka.

PDP je postao Partija protiv ministra Lukača.

Oni su, danas, prvi CANVAS Balkana.

Apsolutno neprimjeren kancer srpkoj političkoj, javnoj i kulturološkoj sceni.

PDP je kolektivna grupa crnih srpskih vrana, Zajovićka, Lihtara, Pešićka, Milićka… koja više ne razumije zašto postoji, šta je politika, šta je politička poruka, šta je Republika Srpska.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Orlo gorlo

Post by svraka »

У праву си ти Змијо. Емотивац као што сам ја, брзо изгуби везу са стварношћу. Чедо Јовановић, Вук Јеремић, Ђилас... има твоја прича упориште.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Orlo gorlo

Post by ZMIJA »

Nije to Svrakac samo moja prica,godina se dosta nakupilo i pod stare dane covjek ima sasvim druge prrice i poglede na zivot i stvarnost nasu nasusnu.Nauci se nesto.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Orlo gorlo

Post by ZMIJA »

Aktuelno

dragotepic.wordpress.com

On februar 25, 2019 By Zmijsko gnijezdo


Jose Mujica – Gerilac i omiljeni predsjednik, na kraju postao šegrt Washingtona
24/02/2019 N. Babić 65 comments
Jose Mujica – Gerilac i omiljeni predsjednik, na kraju postao šegrt Washingtona
Prije manje od jednog desetljeća se činilo da su samo Meksiko i Kolumbija, te američki protektorat Portoriko i još nekoliko manjih zemalja Latinske Amerike, ostali u orbiti Washingtona. Gotovo se cijeli kontinent mogao pohvaliti da je prestao postojati kao američko dvorište. Onda je uslijedilo institucionalno svrgavanje predsjednika Fernanda Luga, katoličkog biskupa i promicatelja komunističke teologije oslobođenja.

Uspješno je eliminiran i bivši predsjednik Hondurasa Manuel Zelaya, kojem je jedina krivica što je podržavao projekt ALBA, ideju Huga Chaveza o integraciji zemalja Latinske Amerike. Pravosudnim, izbornim i medijskim manipulacijama su se pod čizmu Washingtona vratili Argentina i Brazil, a Ekvador je nominalno dobio nasljednika Rafaela Corree, ali se pokazalo da je novi predsjednik Lenín Moreno bio kukavičje jaje i prijevara biračkog tijela. Trenutno su u Južnoj Americi samo četiri zemlje ostale slobodne i suverene u donošenju odluka, zbog čega njihove vlade moraju nestati. To su Venezuela, Bolivija, Nikaragva i Kuba. Međutim, nije uvijek nužno posezati za oružjem. Postoje i metode koje stanovnici zemalja Latinske Amerike na prvi pogled ne primjećuju, a daju isti rezultat kao oružane agresije.

Najbolji primjer je bivši urugvajski predsjednik José Pepe Mujica, ikona ljevice i gerile koja se nekoć borila protiv fašističkih vojnih hunti, sada je parodija samoga sebe.
Pepe Mujica i “neutralni” liberalizam u Venezueli

Venezuela maknite ruke

List El Observador de Uruguay piše kako je José Pepe Mujica primio nekoliko poziva službenika američkog State Departmenta koji su mu govorili o namjeri Donalda Trumpa da intervenira u Venezueli. U tim razgovorima su američki dužnosnici zamolili Pepea da se zauzme da “chavisti” u Venezueli prihvate “slobodne izbore”, što je elegantan način da se odreknu moći i izbjegnu krvoproliće kontraproduktivno za Sjedinjene Države i Venezuelu.

Prema bivšem urugvajskom predsjedniku, ni Sjedinjene Američke Države, kao ni Maduro, “nisu zainteresirani za demokraciju”. To savršeno opisuje “regionalni progresizam” Mujice, uzimajući u obzir ono što se događa u Venezueli, ali u kontekstu zemlje kao što je Urugvaj s vođama naviklim na balansiranje između globalnih i regionalnih sila, koji ne žele biti saveznik jedne nego svih sila odjednom.

Stari Pepe, stari lisac politike, kojeg su dužnosnici State Departmenta pretvorili u svog glasnika, vjeruje da je najbolje da Venezuela odustane od suvereniteta i prihvati izbore pod punim nadzorom Ujedinjenih naroda čija bi diplomatska struktura bila organizirana od bivših dužnosnika State Departmenta.

José Pepe Mujica vrlo dobro zna da bi u slučaju da Caracas prihvati ponudu UN za izbornu misiju imenovao tajništvo za političke poslove na čelu s Jeffreyem Feltmanom, bivšim američkim državnim tajnikom za Bliski istok tijekom Obamine administracije. Dakle, manje zlo za Mujicu je da Maduro ode s vlasti, iako to znači isto rješenje koje bi očistilo sve “chaviste” s vladajućih položaja.

Stav koji ujedinjuje taj jadni “regionalni progresizam” je pupčanom vrpcom vezan za politiku opkoljavanja i gušenja koju je protiv Venezuele, Nikaragve i Kube pokrenuo Trump, čak i ako mnogi ovaj prijedlog žele prikazati kao pomoć Caracasu.

Činjenica je da je Mujica prihvatio igrati ulogu dobrog policajca Washingtona, tako da “chavizam” konačno nestane.

Problem je što se zemlje Latinske Amerike zbog brutalnosti, prijetnji vojnom intervencijom, uz primjenu naftnog embarga koji je na snazi od 2017. godine, zbog straha, užasa ili samozaštite moraju svrstati na stranu ili protiv američke politike. Po prvi put su regionalne i globalne progresivne snage suočene s istrebljenjem i progonom koju ova politika traži protiv Venezuele, a sve prati ideološko sljepilo i narativi koje je nametnula medijska kampanja protiv latinoameričke zemlje.

Trump je pokazao Venezueli da su SAD sposobne voditi različite oblike ratovanja. Tamo se nastavlja isti proces koji je uspješno proveden ili se vodi u zemljama poput Argentine, Brazila, Ekvadora, Bolivije i Nikaragve, gdje se pokušava “iskorijeniti”, kako kažu Bijeloj kući, “korumpirani, kriminalni i populistički sustavi vlasti”.

Kao da je riječ o ponovnom rađanju komunističke prijetnje sedamdesetih i staroj subverzivnoj doktrini, negativci su općenito Radnička partija Brazila, “kirchnerizam”, “chavizam”, “evizam”, “correizam” i “sandinizam”.

José Pepe Mujica

Prema toj logici, zemlja koja se može smatrati “modelom postchavizma” je Brazil. U rukama je marionete koju su stvorili i zaštitili mediji i vojska, uz otvorenu potporu vojske institucionalnih tehnokrata, koje najbolje utjelovljuje lik suca Sérgia Moroa, danas ministra pravosuđa Jaira Bolsonara. U Brazilu je na vlasti heterodirektna demokracija u kojoj vođa s narodnom podrškom može umrijeti u zatvoru, a svaki je otpor blokiran.

Sve navedeno je omogućilo da se spirala šutnje o Venezueli, kao da je to tabu tema, potpuno razbije. Iako je na posljednjem kongresu Latinoameričkog vijeća društvenih znanosti (CLACSO), svojevrsnog “progresivnog festivala”, venecuelanska tema bila gurnuta pod tepih, Bolivarsku Republiku je predstavljao Edgardo Lander koji je samo nekoliko dana ranije, nakon “svečanog čina samoproglašenja”, priznao Juana Guaidóa za predsjednika zemlje.

Organizatori ovog događaja su ismijavani zbog ovog događaja, kao što se događa svima koji imaju jednak stav o Venezueli. Neovisno o interesu i iskrivljenom stavu Mujice, kontinent razumije da će, ako bude intervencije u Venezueli, podržane od paralelne vlade, svi ostali procesi u regiji biti brutalniji i manje su šanse za otpor.

Venecuelanski model intervencije bi ostavio dubok ožiljak. Osim što bi se srušio važan zaštitni zid koji služi kao prostor za manevriranje drugim procesima, kao što su bolivijski, kubanski i nikaragvanski, vratili bi se u Hladni rat.

Venezuela je važna, prije svega, kao geopolitički model regionalne ravnoteže, neovisno o političkoj situaciji koja je povoljna za “chavizam” ili ne. Ono što Mujica ne razumije je prosta činjenica da Caracas treba podršku kao politički pokret otpora prema Sjedinjenim Državama, a ne kao zemlja koja bi svoju ideologiju izvozila na kontinentu. Osim toga, to nikada nije ni činila i sve su zemlje same razvijale svoja uređenja, ovisno o specifičnim uvjetima i objektivnim okolnostima u svakoj od njih.

Dok je u Venezueli trajao rat, koji je do sada bio nevidljiv, bio je izložen svim vrstama urota i tajnih saveza, što je samo učvrstilo emocionalnu vezu između ljudi, “chavista”, države i njezinih institucija, koji su svjesni rizika ako Venezuela sutra ne bi postojala kao suverena zemlja. Te veze su daleko jače od američkog predsjedništva, nekih ministarstava i najnovijeg šegrta Donalda Trumpa, bivšeg gerilca, kasnije urugvajskog predsjednika Josea Pepea Mujice.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Orlo gorlo

Post by ZMIJA »

Domovi naroda, sigurne kuce za propale politicare….

dragotepic.wordpress.com

On mart 1, 2019 By Zmijsko gnijezdo

Konacno formiran je.Vjest je obisla nase sokake i sire.Svi smo odusevljeni i srecni, sto eto nakon toliko vremena, poslije opsti izbora u ovoj BiH dobili smo taj viski dom,da visi ne moze biti.Nas dom lordova.Sve lord do lorda, a u sredini i na vrhu Bakir Izetebegovic najveci gubitnik na proslim izborima,poslije Srbina Vukote Govedarice samproglasenog predsjednika Republike Srpske, koji se takode “zabio“u jedan drugi lordovski kutak zvani vijece naraoda Republike Srpske.Tamo se takode primaju propali politicari,koje niko nece, ali hoce vjece prduzece.Plate nisu lose,a i uplacuju se obaveze po drzavnoj leglislativi,a nista se neradi Treci izborima porazeni visoki i vjecni politicar u ovoj “afroevropskoj“ DRZAVI BiH na proteklim izborima je stasiti i sa gospodskim manirima, najveci lazov Dragan Covic, prva pratilja Bakira od Bosne, kome konacno biro za zaposljavanje nece biti sledeca profesionalna angazovancija, kakavom je plasio svoj uplaseni narod, iz Sarajeva i sire bome.

Neko je sklepavajuci ovu BiH na sve mislio, pa i na one propale polliticare,te im je za svaki slucaj, na ravne casti, i oba entiteta, naturio ili predvidio sigurne kuce za propale politicare.Za te visoke domove, vijeca naroda, gdje se stite navodni narodni vitalni interesi, dolaze upravo oni koje narod na izborima nece, i kojima je pri odabiru narod pokazao sup kartu.Uparavo ti nenarodni supkaratasi ce da brinu o narodnim vitalnim interesima.Po onoj narodnoj;“Moj Vukota,Baki i Dragane, kada zeman dode da vas niko nece,primit ce vas vjece preduzece.“

Zemlja apsurda starve i uzasa.Zemlja prokletstva i krivokletstva u kojoj je nemoguce promjeniti politicare bez popa i sprovoda,bez hodze i denaze, a cesto i bez glogovog kolca.I ostala celjad u ovim domovima, narodima je dosadila.Gledamo ih uvjek iste cetvrt stoljeca, i taman kad pomislimo da nema ih vise ,a oni se ko vampiri okupa na zato planiranom i zakonom propisanom mjestu, balu ,u nekom od domova (vijeca) naroda.

Mjesto da odu u (ne)zaluzenu penziju,od koje za razliku od milione drugi penzica mogu pristojno da zive,oni vole da se gledaju na televiziji.ma kolko i sami bili svjesni da ih narod pljuje,psuje i proklinje, jer narodu je ugrozen najvitalniji inters koga niko nece da zastiti,a to je pravo na ostanak i opstanak, na svom parcetu rodne grude.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

nenad 10
Posts: 456
Joined: 01.04.2011. 11:23

Re: Orlo gorlo

Post by nenad 10 »

Pa dobro je to. Taman će i Mile Ronhil i te lordovske institucije. Iako je on više za prdekanu ali!

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Orlo gorlo

Post by ZMIJA »

Milorad Dodik pobjeduje.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Orlo gorlo

Post by ZMIJA »

Izvadena cigla u crvenom zidu

dragotepic.wordpress.com

On mart 5, 2019 By Zmijsko gnijezdo

Opoziv nacelnika u Teslicu autogol crvene korporacije na vlasti.Provodenje koalicioni kaprica u lokalnom parlamentum vratilo se ko’ bumerang od naroda, kome je na vrh one stvari i debeljuskastog Bogdanica, i silovanja kakave takave opzicije u Republici Srpskoj.

Poslije Banjaluke Teslic je druga opomena crvenim korporativcima da vino vise nece biti, posto je do juce bilo.Odluka Milorada Dodika da na vlastitu stetu, i stetu sopstvene stranke, okupi pod voj kisobran sve kurte i murte, i da sa njima opziva nacelnika Teslica gospodina Milicevica.Niko ozbiljan u dominantnom SNSD a nije pravio ozbiljne analize kolike su stete u njemu nastale, kad su u onom zargonu ‘dosli divlji i istjerali domace’ nanijeli tehtonske poremecaje u crvenoj tvrdavi.Vrijeme korisni idiota uveliko prolazi i silovanje vlastite politicke osnove dobija hronicnu i neizlijecivu nervozu..Ako smo svo ovo vrijeme iz opravdani razloga jeli ******, niko nece vise da jos hvali debelog kuvara.

Postaviti Dragana Cavica na mjesto prvog cinovnika Elektro Krajine, a u istoj firmi smjeniti sa mjesta prvog covjeka prnjvorske elektrodistribucije Dragu Kalabica dovoljno govori o crvenom zidu iz koga ispadaju cigle.Ovo sam naveo samo ilustracije radi, kao slagvort za ozbiljnu analizu vladajuce bezopzicione koalicije.Bez dobre opzicije po pravilu se ostaje i bez dobre pozicije,sto je vise nego jasno poslije proslogodisnji izbora, kad se svelo na onu narodnu svi su nasi samo jasi.

https://scontent-lht6-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=5D1FBC5E



Umisljeni teslicki koalicioni odbornici, krenuli su grlom u jagode na padine Borja,odkle su se prije vratili nego li su gore stigli, misleci da su sve jagode crvene boje njihove.ali su u meduvremenu ostali bez korpe, pa cak i bez crvenkape.

Na godinu i na Ljubicu ce biti crveni jagoda,pa bi bilo dobroi racunati, i na cinjenicu da ima i ljuti zmija, poskoka.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

Post Reply