Drago Kalabic

Sve što je vezano za lokalnu politiku u opštini Prnjavor

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Drago Kalabic

Post by ZMIJA »

Nije Kalabić Adam Šukalo,on ima više politički života, ma kolko se njegovi, i oni ''koje je on proizveo'' sada sa sldostrašću vesele njegovom političkom tajmingu.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Drago Kalabic

Post by svraka »

Kalabić i njegovi politički proizvodi... :oops: O majko moja rođena. :oops: :oops: :oops: Ovaj što treba ući u skuštinu umjesto Novke, jel mu to najnovije dostignuće?

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Drago Kalabic

Post by ZMIJA »

I Darko Tomaš je njegov politiki proizvod,nemoj Švrako uvjek biti ptičije pameti ako Boga znaš.Valjda ja o tome malo više znam .od tebe, i kad sam to rekla nisam ni mislila na tog što ti apostrofiraš.Ako me izvlačiš na brisani prostor, ne brini,ja sam slobodna životinjica i nemam, nikavi skurpula ni prema kome.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
Vladan
Posts: 551
Joined: 10.06.2009. 10:55

Re: Drago Kalabic

Post by Vladan »

Hoces da kazes da jedna tako kvalitetna i strucna osoba, uspjesna u svom dotadasnjem radu, ne bi bila uspjesna i u politickom zivotu. Vjerujem da si informisan do kraja i da sigurno znas koje znacajne pozicije je Darko Tomas obavljao u Banjaluci prije nego je postao nacelnik 2008. godine (Irb, Fakultet, revizorske kuce, upraavni i nadzorni odbori), sigurno je za njegov kvalitetan rad cuo i neko izvan Prnjavora, nije samo Kalabic. Darko je prije svega kvalitetan covjek, radnik i strucnjak, expert, zato i jeste uspjesan.

neozbiljan
Posts: 1144
Joined: 31.01.2015. 20:32

Re: Drago Kalabic

Post by neozbiljan »

Vladan wrote: (Irb, Fakultet, revizorske kuce, upraavni i nadzorni odbori)
Kamo sreće da je uzeo neko privatno preduzeće ili neko u stečaju( hvala Bogu takvih bar kod nas ima) pa pokazao svoje ekonomske sposobnosti. Lako je s državnom kasom u koju možeš gurnuti ruku koliko god hoćeš i da pri tom ništa ne odgovaraš. Toliki stručnjaci a nama sve gore i gore.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Drago Kalabic

Post by ZMIJA »

Vladane ti poceo kao Pekemon.Iris,Julija za Sinisi Gatarica.Pusti tu nepotrebnu glorifikaciju to Tomasu ne treba.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
Vladan
Posts: 551
Joined: 10.06.2009. 10:55

Re: Drago Kalabic

Post by Vladan »

U pravu si Zmija. O Darki Tomasu govore njegova djela. I sto je najvaznije narodna podrska. Ovi sto su izgubili samo nesto ukrug prevrcu, nista novo da ponude. Sa njima nema rasprave.

User avatar
mirabell
Posts: 162
Joined: 19.11.2007. 16:54

Re: Drago Kalabic

Post by mirabell »

Podsjeti me,o kojim djelima se konkretno govori u tvom postu?
Izabran je isključivo zbog svoje mladosti
... govori tiho i nosi psa sa sobom...

User avatar
cocacola
Posts: 423
Joined: 11.04.2007. 10:52

Re: Drago Kalabic

Post by cocacola »

Pa nije bas samo zbog mladosti!

User avatar
mirabell
Posts: 162
Joined: 19.11.2007. 16:54

Re: Drago Kalabic

Post by mirabell »

Ne mislim da on nema druge kvaliteta već po čemu se razlikuje od dosadašnjih kandidata bilo koje stranke?
Drago je obrazovan čovjek sa izuzetnim prosjekom na fakultetu,Siniša takodjer...
... govori tiho i nosi psa sa sobom...

User avatar
Vladan
Posts: 551
Joined: 10.06.2009. 10:55

Re: RE: Re: Drago Kalabic

Post by Vladan »

mirabell wrote:Ne mislim da on nema druge kvaliteta već po čemu se razlikuje od dosadašnjih kandidata bilo koje stranke?
Drago je obrazovan čovjek sa izuzetnim prosjekom na fakultetu,Siniša takodjer...
Uopšte nemam raspravu da diskutujem sa tobom o Darkinim kvalitetima.

Osnovna razlika po kojoj se on razlikuje od ovih koje ti pominješ u svom postu, i za koje navijaš ili ih potajno priželjkuješ, jeste ta što on kada se kandiduje onda i pobjedi :-).

User avatar
mirabell
Posts: 162
Joined: 19.11.2007. 16:54

Re: Drago Kalabic

Post by mirabell »

Pobijedio i šta?To je to? Mislim da ako je stvarno dobar treba da ima 2-3 mandata povezana. Ne pobijediti već se održati. E to je nešto. Ja želim da mi imamo takvog načelnika nema veze iz koje je stranke. Ako se održi 8-12 godina svima će nam biti bolje. To želim a ne čitati kako je pobijedio i već nam je bolje. E ma'una :smt006
... govori tiho i nosi psa sa sobom...

User avatar
Vladan
Posts: 551
Joined: 10.06.2009. 10:55

Re: Drago Kalabic

Post by Vladan »

Ovo je Darkin drugi mandat, samo da te podsjetim već je bio načelnik.
Najbolje je da mi odmah zaustavimo ovu diskusiju ako ćemo je na ovaj način voditi. Vi ne možete da se pomirite sa činjenicom da je Darko pobjedio i odmah na početku kritikujete. Koliko se sjećam u prvih 100 dana Sinišinog mandata svi su mu ukazivali podršku i zato su se na kraju toliko i rszočarali u njega a on je prošao tako kako je prošao. Ne smatram i ne želim isto Darki Tomašu a znam da i on sebi neće dozvoliti greške i da se neće okružiti vječitim opštinskim savjetnicima, funkcionerima i privatnicima koji će samo isisavati novac iz lokalnog budžeta i njegovu energiju.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Drago Kalabic

Post by vrsta8472 »

Чисто да нам не буде досадно у Прњавпру
Kalabić nakon dvije godine ponovo u poslaničkim klupama VIDEO



Ko se uželio Drage Kalabića u skupštinskim klupama može da odahne, jer se vraća na velika vrata i to zbog rezultata lokalnih izbora.

Darko Tomaš, njegov ljuti protivnik u stranci, postao je načelnik Prnjavora, a Kalabić iz Prnjavora putuje za Banjaluku. Nakon što se dvije godine kiselio ispod crte Kalabić se vraća, treći put i u trećem dresu ovaj put umjesto Zorana Adžića koji je izabran na mjesto načelnika opštine Gradiška.

Poslije Adžića na SNSD-oj listi je Zora Vidović koja gotovo sigurno ostaje na čelu Poreske Uprave tako da je Dragi Kalabiću nova dvogodišnja skupštinska avantura, poprilično sigurna. Umjesto Milana Kovača koji sjeda u načelničku fotelju u Šipovu – u Narodnu skupštinu ulazi i prvi čovjek SNSD-a u Čelincu Vlado Gligorić.

“Nakon šest godina i Čelinac će ponovo dobiti priliku da ima narodnog poslanika u NS iz reda SNSD-a. Ja se ovom prilikom zahvaljujem svim građanima u izbornoj jedinici tri a posebno svojim Čelinčanima koji su mi na prošlim opštim izborima dali ogromnu podršku”, kaže Vlado Gligorić, predsjednik Opštinskog odbora SNSD-a Čelinac.

U Banjaluci zanimljive rotacije i kombinatorike. Umjesto Igora Radojičića u Narodnu skupštinu ulazi Zorica Kuzmanović Vasilić, inače direktorka javne ustanove Centar “Zaštiti me”. Srđan Amidžić, kao nosilac liste, najvjerovatnije vraća tek osvojeni mandat odbornika, jer se spekuliše da ga u gradu Banjaluci čeka mjesto načelnika za finansije – pa je sigurno isplativija varijanta da ostane u Narodnoj skupštini.

Zato u Rogatici ne planiraju da odustanu od poslaničke plate. Pošto je SNSD-ov Milorad Jagodić izabran za prvog čovjeka opštine – na njegovo mjesto u skupštinskim klupama uskače Danijela Mrda, koja je u izbornoj jedinici osam bila treća. Za vijest je čula u osnovnoj školi “Sveti Sava” iz Istočnog Sarajeva gdje obavlja funkciju direktora.

“Imperativ je zaista biti narodni poslanik s naše regije ali svakako jedna velika obaveza prema građanima koji su pokazali i zaista podržavaju politiku SNSD-a a ja ću kao narodni poslanik svakako raditi u interesu građana naše izborne jedinice i svakako provoditi politike SNSD-a u narednom periodu”, navodi Danijela Mrda, direktor OŠ “Sveti Sava” Istočno Sarajevo.

SDS-ov katastrofalan izborni rezultat osjeća se i u ovom segmentu tako da će u skupštini imati samo jednu rotaciju. Novi načelnik Istočne Ilidže je narodni poslanik Marinko Božović. Pošto je sljedeći na listi Novak Motika koji je već u skupštinskim klupama u Parlament se vraća bivša potpredsjednica Skupštine, SDS-ova Snježana Božić.

“Poslije podnošenja moje ostavke odnosno objavljivanja konačnih rezultata CIK-a u NSRS iz izborne jedinice osam će doći poslanik sa Sokoca Snježana Božić koja je ranije obavljala funkciju potpredsjednika, bila prije toga poslanik i ministar u Vladi RS”, rekao je Marinko Božović, novoizabrani načelnik opštine Istočna Ilidža (SDS).

Ako ništa, u vrijeme dok Centralna izborna komisija prebrojava posljednje glasove, u SDS-u se uzdaju u Zlatka Maksimovića, koji je izašao iz SDS-a, pa ako u foto finišu kojim slučajem pobjedi Miću Mićića dobiće još jednog poslanika u Narodnoj skupštini, a to bi bio Božidar Vasić iz Ugljevika.

ATV
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

neozbiljan
Posts: 1144
Joined: 31.01.2015. 20:32

Re: Drago Kalabic

Post by neozbiljan »

Vrsta nažalost tvoje prognoze nisu bile tačne.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Drago Kalabic

Post by vrsta8472 »

Нажалост управу си, али колико Драго има среће то је невјероватно.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

neozbiljan
Posts: 1144
Joined: 31.01.2015. 20:32

Re: Drago Kalabic

Post by neozbiljan »

Nažalost jer sumnjam da taj čovjek ikada ima iskrene namjere, spreman je samo za manipulaciju i cirkus. Dušanka Majkić NO 2.

Evo već je u Bl kod prvog omladinca SNSD-a Prnjavor. :smt006

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Drago Kalabic

Post by ZMIJA »

Vas dvojica ste ko' braća Čvorovići iz kultnog filma Balkanski špijun,samo neznam koji je od vas Ilija, a koji je Đuro.
Šta vama tolko smeta Drago Kalabić ??? Više je valjao za opštinu Prnjvor, nego svi ovi kadrovi iz SDS a zajedno.
Šta jer to Momo Novaković doprineo za Prnjavor,šta Miladin Stanić,šta Perica Stanić,šta Dragan Mektić na prim.
Morate se vakcinisati protiv Klabaića, jer on nema sreće, ali ima devet politički života :lol: :lol: :lol: .
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Drago Kalabic

Post by vrsta8472 »

Змијо, ајд не сери!

Драго Калабић је највеће зло што је задесило нашу општину.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Drago Kalabic

Post by KAMIKAZA »

Gov☆o uvjek ispliva na povrsinu. :)
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Drago Kalabic

Post by ZMIJA »

vrsta8472 wrote:Змијо, ајд не сери!
Baš mi je zadovoljstvo posrati se ispred onih koji u neimanju nikavih kontra argumenata koriste ovakve vulgarnosti kojih se i sama stidim.Ja sa sam poslednaj osoba koja bi bila advokat Drage Klabića, i to imalo bolji poznavaoci nekih stvari i odnosa vrlodobro znaju.
Možda je problem što Drago Kalabić nema dlaka na jeziku i dosta toga pamti,a i mi neki dobro pamtimo i vidimo da život i politika ne počinju onog dana kada je neki političar sjeo u svoj presto, a onda se oko njega poslažu lupeži kojima nije ni približno mjesto tu gdje se guraju po svaku cijenu.
Ti si se na početku madata Siniše Gatarića prvi dupao oko njega,(sjerćaš se onopg bunara kod gimnazije ionih vaših vizionarski budalaština) isto kako si se dupao i oko Kalabića, kad te je postavljao na odborničku listu i obilato vas i financiski podržavao.To si zaboravio druže Vrsta,a sad meni vičeš ne seri :smt005 :smt005
Pravo da ti kažem zadovoljstvo mi je srati ispred takvih poput tebe.
Sada se oko Drake motaju likovi koji su u kampanji govorili kako će Drako biti uhapšen, i kako je on nečija marijoneta, natjeran da bude načelnik,a ti nemaš muda da takve prozoveš,već te boli duša što je Kalabić vaskrsao politički.
Vi ste bre neki politički idioti i obični daltonisti,ali ima nas koji to gledamo sa distance, i isto kako smo kritikovali Dragu Klabaića za njegove promašaje, dok jer bio faktor odlućivanja, kritikovat ćemo svakoga, pa i najnovijeg vašeg sveca Draku Tomaša.
Ja nisam nikad bila kalajulant i folirant i moram tu priznati svojoj dragoj ptici Švraki (koja je otprala) da je pošteno i iskreno rekla da za mene nije politika,jer da jest ne bi vozila golfa stargo 38 godina i plaćala sudsku presudu lupežima poput onog doktora Marijanovića i njegove zloćinačke družine koja me je na montiranom, političkom procesu dobila samo zato što sam lopovu rekla u lice da je lpopov i spriječila da umjesto Drake Tomaša 2008 ne bude kandidat taj prljavi doktor Mraijanovuić,koji dok nije sjeo gdje mu je udobno borio se za Prnjavor.
Dakle Vrstić svaki put me počasti sa tim vokabularaom i vulgarnostima jer mi to predstavlja zadovoljstvo,bilo da je koji povod,pa i Drago Klabaić.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

neozbiljan
Posts: 1144
Joined: 31.01.2015. 20:32

Re: Drago Kalabic

Post by neozbiljan »

ZMIJA wrote:Više je valjao za opštinu Prnjvor, nego svi ovi kadrovi iz SDS a zajedno.
Šta jer to Momo Novaković doprineo za Prnjavor,šta Miladin Stanić,šta Perica Stanić,šta Dragan Mektić na prim.
.
Momo Novaković je 10 puta kvalitetniji poslanik od Dragojla.
Miladin Stanić je valjao svakom seljaku kom je pomoć trebala,
Nema policajca kome nije pomogao Perica Stanić,
Treba li pričati o Nemanji Vasiću možda??

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Drago Kalabic

Post by ZMIJA »

neozbiljan wrote:Momo Novaković je 10 puta kvalitetniji poslanik od Dragojla.
To je po tvom pristrasnom sudu,hoćeš da otvaramo priču o njegovim zaslugama. Navaedi neki konkretan primjer.a ja ću se potruditi za kontra argument.
neozbiljan wrote:Miladin Stanić je valjao svakom seljaku kom je pomoć trebala,
STJ jest kad ih je kupovao za glasove u poredizbornoj kampanji,pomagao je i meni.
neozbiljan wrote:Nema policajca kome nije pomogao Perica Stanić
Jest na polju korupcije, kod zapošljavanja,upisivanja i unapređivanja.
neozbiljan wrote:Treba li pričati o Nemanji Vasiću možda??
Jesu pojedinci, stranački poslušnici seoki glasači,a od krupnih projekata za našu opštinu bodova nula.Doveo je osvaltnu bazu MG MIND na ulazu u Štrpce, svaka čast.Zato povrće brže zori u Lepirovima i veš se suši neradnim danima.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Drago Kalabic

Post by vrsta8472 »

Змијо, искрено нисам имао вољу да читам све ово што си написао.

Па да скратим. Ја имам јасне политичке циљеве према којима идем и према којима радим. И то не кријем. Мој први политички циљ је да Синиша више не буде начелник општине. Тај први мој политчки циљ ми је остварен. Идем сада према другом а то је да се Драго склони са политичке сцене ове општине. То ће бити добро и за њега и за нас. Даће нама Бог здравља и живота па да за једно годину или две прочитамо овај мој пост поново ;)

Живи били па вијдели!
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Drago Kalabic

Post by ZMIJA »

Prerviše si ti sebi uzeom za pravo da sklanjaš i dovodiš političare po svojoj pilećoj politčkoj profilaciji,nisi sorošev sin,čak bi i u tom slučaju bilo preambiciozno.
Ta tvoja soroševska doktrina političkih ciljeva je upravo juče poražena na planetarnom nivou, odnosno na predsjedničkim izborima u Americi, gdje se stvarno desila kolko toliko demokratija, i gdje se stvarno pitao obični narod,željan pravde i istine, a sit spina i propagandne diktature danas u svijetu.
Ti se bori, da niko ko nije po tvojoj volji u politici potone i nepostoji, pa makar to ko bio,ali nemoj vrijeđati i psovati one koji ti se suprostave i pokazivati svoj palanački mentalitet iz bara. (predgrađe Prnjvora)
Pošto me ne čitaš,ajd zdravo... :lol: :lol: :lol:
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

Post Reply