Spasimo jos jedan mali zivot!

Pamtim to kao da je bilo danas...
User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Spasimo jos jedan mali zivot!

Post by vrsta8472 »

Jos jedna akcija prikupljanja pomoći za Ljubomira Čolića koji je rođen sa tri sračane mane.

Ovu akciju smo pokrenuli jos u januaru ali nismo htjeli da bude javno kako bi pomogli Gordani Stanković da se za nju prikupe sredstva za operaciju. Za Ljubomira se angažovala gospođa Ljubinka Draganić iz Njemačke koja je kontaktirala kliniku gdje će biti obavljena operacija i tamo su joj rekli da operacija košta 25 000 evra.

Za sada je ona skupila 10 000 evra a učenici O.Š. Nikola Tesla 4.000KM (nastavnice O.Š. Nikola Tesla su zamolili svoje učenike da ima ne kupuju poklone za 8. mart već da te pare koje skupe daju za Ljubomira koji ide u tu školu). Još je Savjet učenika Srednjoškolskog centra Prnjavor pokrenuo akciju prikupljanja novca za Ljubomira, akcija je još uvijek u toku.

Oni idu od kuće do kuće kucaju na vrata i tako prikupljaju dobrotvorene priloge. Ljubomir živi u veoma teškim uslovima, kuća je koja se vidi na slikama samo je pokrivena, zidovi su tanki, niko im ne radi u porodici osim što otac ljeti radi za dnevnicu a on je inače ratni vojni invalid. Ljubomiru je pod hitno potrebna operacija, sav je poplavio i veoma se teško kreće jer mu srce sve lošije i lošije radi. On je inace odličan učenik i već su išli u Grčku na operaciju ali tamo nisu mogli da urade operaciju te vrste jer je taj zahvat što treba da se uradi veoma komplikovan...

Ovom prilikom molim sve ljude dobre volje da pomognu koliko komože. Ako bude kao u slaučaju sa malom Gordanom da svako da po malo i da se za manje od mjesec dana sakupi potreban novac možemo spasiti još jedan život kao što smo ga svi mi zajedno spasili Gordani Staković, koja se sada uspješno oporavlja u jednoj Njemačkoj klinici...a šta ima lijepše nego spasiti nekome život!

Ovo su slike Ljubomira sa porodicom, Ljubinkom koja se najviše angažovala da pomogne koliko je to u njenoj moći, slike kuće i nalazi iz bolnice tj. nalazi od kataterizacije srca i otpustnica sa Tirševe klinike u Beogradu.

Sve informacije na broj telefona +387-65-827-962 Slavoljub Čolić

Image

Devizni račun za uplate

Image

Kuća u kojoj živi Ljubomir

Image

Kuća u kojoj živi Ljubomir

Image

Porodica Čolić i moja malenkost

Image

Porodica Čolić

Image

Ljubomir

Image

Porodica Čolić

Image

Ljubinka Draganić i Ljubomir

Medicinska dokumentacija

Image

Image

Image

Image

Image
Last edited by vrsta8472 on 18.07.2007. 07:58, edited 2 times in total.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Nola
Posts: 38
Joined: 04.06.2005. 08:41

Post by Nola »

Imam pitanje, koliko je to sigurno preko te Banke, moze li se to provjeriti kod porodice ili moze li se direktno odnijeti ? Izvini sto ovo pitam ali toliko se toga danas desava da sam ja jednostavno nesigurna.
Pozdrav Nola

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Nola, sve sto se uplati ide na ovaj racun...ja cu traziti od roditelja izvode iz banke da se vidi koje je i koliko uplatio da ne bude neke muljaze...a ti mozes otici kod njih i da im urucis pare licno...za detalje mi se javi na PM...
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Svič kodovi za uplate iz inostranstva

Image
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Nola
Posts: 38
Joined: 04.06.2005. 08:41

Post by Nola »

Hvala na informaciji. vjerujem ti. ove nedelje cu uplatiti koliko toliko
pozdrav

Bella
Posts: 131
Joined: 16.02.2007. 17:32

Post by Bella »

Ovo je stvarno tuzno,ja se nadam da ce svako da odvoji makar mali dio,koliko ko moze i da pomogne ovom malom djetetu...Zalosno je da jedno tako malo dijete mora da se bori za zivot...Ja se nadam da cu uspjeti da posaljem nesto...pozdrav...

Sneza
Posts: 842
Joined: 19.01.2005. 05:17
Location: Prnjavor

Post by Sneza »

Sutra cim mi stigne pedagogica sirim po skoli oglas, da ubrzam akciju skupljanja novca.
Mogli bi po firmama da isto skupe nesto...

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Ako planirate neku akciju najbolje da kontaktiras roditelje i da im kazes za akciju a novac im mozes uruciti "na ruke" jer jedan dio para treba ponjeti majka sa sobom u Njemacku kada ode na operaciju kako bi imala za raznorazne stvravi...npr. majci od Gordane su rekli da sa sobom ponese 2 000 evra da ima dok je operacija pa zato ne bi bilo lose da se jedan dio novca da licno roditeljima a mogu oni doci u tu vasu skolu pa da vide klinci da je to ipak ozbiljna stvar!

+38765827962 Slavoljub Čolić
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

valterbranisarajevo
Posts: 5
Joined: 28.07.2006. 00:33
Location: Sarajevo, BiH

Post by valterbranisarajevo »

Pozdrav !


Prateći neke od humanitarnih akcija za bolesnu djecu primjetio sam da ljudi koji žive u inostranstvu traže nekakav IBAN kod banke, jer kažu da je uz pomoć njega najjednostavnije i najsigurnije uplatiti novac. Jedino što sam ja uspio saznati da IBAN kod nije SWIFT kod koji se najčešće navodi.

Neko kaže da ovaj kod nema ni jedna banka sa ovih prostora a neko kaže da ima. Ne bi bilo loše provjeriti to i ponuditi ljudima kao opciju za uplatu.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Banke ne daju IBAN jer im je onda provizija manja, zaradjuju i na tudjoj muci...tesko se pojedinac moze izboriti protiv takvog sistema:( za sada je parola suti i trpi! Ko uplati uplati, mada je prava steta sto veliki dio novca ne dodje onome kome je namjenjen...
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Bosna je tek nedavno dobila IBAN broj i vjerujte mi da pola onih sluzbenica,bar po Prnjavoru,pojma nemaju sta je to niti koji je to broj...dok sam dobio obicne kodove i swift kodove napatio sam se 2 sedmice
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

valterbranisarajevo
Posts: 5
Joined: 28.07.2006. 00:33
Location: Sarajevo, BiH

Post by valterbranisarajevo »

Da na žalost toliko o poslovnosti banaka!

Slična je situacija i sa tzv humanitarnim telefonima, koji su u suštini najefikasnije sredstvo za prikupljanje novca za neku humanitarnu akciju gdje telekomi jedan dio prikupljenog novca uzmu sebi. :(

Ja ću postaviti poziv za pomoć ovom dječaku na nekoliko foruma u BiH i SR pa se nadam da će se još neko uključiti u ovu plemenitu akciju.

Siguran sam da se ovo može prikupiti...

User avatar
Sheki
Posts: 2636
Joined: 11.07.2006. 11:05
Location: Switzerland / RS
Contact:

Post by Sheki »

Kakva je situacija???

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Danas je Slavoljub, otac od Ljubomira bio kod mene i trazio je da mu nabavim neki dokument sa kojim ce moci ici traziti pomoc preko nekih organizacija kao sto je npr. Boracka jer je i sam ratni vojni invalid...za sada je skupljeno 10 000 evra i 4.300KM, treba Savjet ucenika da pocne skupljati novac a i ima par ljudi koji su se javili da uplate odredjene iznose a jedan covjek se ponudio se da uplati 500 franaka ali sam mu rekao da prvo uplati 20 franaka kako bi "istestirao" racun da li radi, pare je poslao prije sedam dana i jos uvijek nije stiglo...javio se jos jedan covjek koji ce pokrenuti akciju saklupljanja para u svom mjestu a i jedna djevojka iz Banjaluke...problem je samo sto nemamo IBAN sa tim bi uplate isle mnogo lakse...jos ako dobije 30% od Fonda (socijalno i zdravstveno) bice super jer je krajni iznos 25 000 evra...
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Sheki
Posts: 2636
Joined: 11.07.2006. 11:05
Location: Switzerland / RS
Contact:

Post by Sheki »

Nevidjeno smo losi ljudi!!

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Jedan dio mail-a koji sam primio...

Takodjer sutra se odrzava jedna fudbalska utakmica Borussija dortmund amateri igraju protiv jedne druge ekipe i sav doprinos ide za Ljubomirovu operaciju. Pa zar to nuje super :-)
Poslat cu ti uskoro slike... a mozes i na nasoj internet stranici da pogledas aktuelne informacije.


Ovo je sajt na kome ce se azurirati inoforamcije o Ljubomiru..

http://www.tdc.solteq.de/donation.php
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

valterbranisarajevo
Posts: 5
Joined: 28.07.2006. 00:33
Location: Sarajevo, BiH

Post by valterbranisarajevo »

Link prema ovom topicu je postavljen na 30-ak foruma.


A neke od aktivnosti možete pratiti i ovdje.


http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtopic.php?t=35062


Siguran sam da ćemo brzo skupiti novac koji nedostaje. :D

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Vidite ovog lopovluka!!!

Jedna osoba iz Švajcarske je odlučila da uplati 500 franaka, ja sam rekao da prvo uplati 20 franaka da vidimo koliko treba vremena da pare stignu na račun i kolika je provizija...na 20 franaka provizija je 8 franaka...pa sada da mi neko ne kaže da ovo nije pljačka naroda...treba da se uplati blizu 1000 (sa onih 500) franaka a koliko će para otići na prviziju Bog sami zna...

Image
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

mislim da se provizije obracunavaju po principu do 300 evra je minimum 5 evra a sve preko toga je o.5 ili 1 odsto od iznosa ,sve zavisi..doduse citao sam nedavno da su pojedine grupacije banaka dobile opomenu zbog prevelikih provizija..posebno su ovi nasi djubrad..koristim racune 2 banke i nikako ne mogu da ulovim koliko i na koji nacin uzimaju proviziju...sad kad dodjem uplaticu nesto para i pitacu ih po 1000 put kolike su provizije
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
Sheki
Posts: 2636
Joined: 11.07.2006. 11:05
Location: Switzerland / RS
Contact:

Post by Sheki »

Pitaj Vrsta koliko ce biti provizija na 1000 Fr?

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Pitacu
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

svjetlana
Posts: 151
Joined: 20.01.2007. 15:53
Location: Kod semafora ljevo.
Contact:

Post by svjetlana »

Neka se taj informise u Banki neke banke hoce i da odustanu od provizije. A i svaka banka moze tacno da izracuna koliko ga to jos kosta kada bi slao preko banke.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

STRANE BANKE NE UZIMAJU PROVIZIJU SVOJIM MUSTERIJAMA KOJI IMAJU KONTO KOD NJIH ZA PREBACIVANJE NOVCA ;JER TI ISTI LJUDI PLACAJU OSNOVNE TROSKOVE KONTA KOJI SE KRECU OD 10 - 15 € SVAKA TRI MJESECA ;A ZAUZVRAT MOZES PREBACIVATI NOVAC I PRIMATI U NEOGRANICENIM KOLICINAMA ZAVISNO OD MODELA RACUNA ;DOK NASI PLJACKAJU KAO I U SVEMU DRUGOM NA STRANICAMA RAIFFEISENBANK (http://www.rbr.ba/cjenovnik.asp) SU PRIKAZANE JEDNE TARIFE A NAPLACUJU SE DRUGE (500 € naplate 50 a preko + 0,5 %) KAO I NJIHOV KOMPANJON U POSLU WESTEND UNION (zvanicna tarifa je kod 500 € 26 a oni naplate posiljaocu 26 i primaocu uzmu jos 13 ) PREVARA GDJE GOD SE OKRENES !!! :twisted:
NIGDJE U SVJETU SE NE PLACA PROVIZIJA KOD HUMANITARNIH AKCIJA CAK SE U TIM SLUCAJEVIMA I BANKE UKLJUCUJU SA REKLAMOM I DODATNIM SREDSTVIMA ;ALI U NAS SE I NA TAKVIM TRUDE DA STO VISE ZARADE !!! :evil:


MA SVE TO TREBA DICI U VAZDUH ;MAJKU IM DOSLI SU NA SIROTINJI DA SE BOGATE ;DA MI JE VLAST SAMO PET DANA UVEO BI IM RED ;AKO HOCES DA RADIS OVDJE ;RADI ALI USLOVI KAMATA I OSTALOG SU TI KAO I U AUSTRIJI A TAMO TA ISTA BANKA TO SVE RADI ZA BJEDNU PROVIZIJU JER POSTOJI DRZAVA; A MI PLACAMO I ZA NJIH ;AKO IM NE PASE NEKA IDU ;AL KO PITA NAROD ;SPANDJALI SU SE SA VLASTI I NE PUSTAJU NIKOG DA SE UGURA U OVU POPI*ANU BOSNU I DA IM NAPRAVI KONKURENCIJU ; A SVI NAM PRICAJU O DEMOKRATIJI I SLOBODI !!! :evil: :twisted:

http://www.rbr.ba/cjenovnik.asp
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

svjetlana
Posts: 151
Joined: 20.01.2007. 15:53
Location: Kod semafora ljevo.
Contact:

Post by svjetlana »

Glasa za KAMIKAZU:)

Sneza
Posts: 842
Joined: 19.01.2005. 05:17
Location: Prnjavor

Post by Sneza »

Ej Vrsta a kad mali Ljubomir ide na operaciju, tj. do kad se novac moze predati??

Ajd da neko apeluje na K3 ili neka se obavijeste privatnici i ostale firme pa da i oni nesto doniraju.
Nadjemo par volontera koji bi otisli do firma i trazili novac, pa predamo gosp. Colicu!

Locked