Humanitarne akcije forum.prnjavor.info

Dobro se dobrim vraća!

Moderator: vrsta8472

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Pecenica, za socijalno ugrozene

Post by vrsta8472 »

Јао Бранкице, супер ти је торта :D

Једва чекам да је однесемо малим Живковићима :P :P :P :P
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Re: Pecenica, za socijalno ugrozene

Post by murgo »

Forumasi, svaka cast za vase zalaganje za siromasne!
poz i hvala VAM!
nema zabave bez zena i rakije

User avatar
rocky
Posts: 1500
Joined: 22.04.2005. 21:09
Location: ITA / RS

Re: Pecenica, za socijalno ugrozene

Post by rocky »

Evo urucili smo pecenice.
Vedran ce vam objasniti sta nam je dalje ciniti.
Jos jednom hvala svima koji su mogli da odvoje nesto za ovakav human gest.


Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Idemo dalje ...

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Pecenica, za socijalno ugrozene

Post by vrsta8472 »

Брз си Роки :D

Биће и снимак изјаве за Радио Прњавор :smt001

Баш сам се нешто сад фино осјећам. Диван је осјећај помагати онима који немају!

Биће ускоро још једна акција. Хуманитарна акција. Али док прође Божић, па ћемо онда о тим новим дешавањима!
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: Pecenica, za socijalno ugrozene

Post by Hirurg »

Ovo kad vidjeh i ja se nekako bolje osjecam...sledeca akcija javite da pridarim koju marku...drago mi je vidjeti osmjeh kod ove djece...

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Pecenica, za socijalno ugrozene

Post by vrsta8472 »

Image


Јокара на задатку :smt001
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Pantera
Posts: 337
Joined: 17.10.2010. 19:27

Re: Pecenica, za socijalno ugrozene

Post by Pantera »

:D :D :D
vrsta8472 wrote:Диван је осјећај помагати онима који немају!
Слажем се, стварно је лијепо видјети ову дјецу овако насмијану. Баш су лијепа дјечица. А и нека сте изабрали овог болесног момка да му однесете печеницу.
Хвала вам момци што сте за овако кратко вријеме успјели да организујете све ово.
Надам се да ће нас идући пут бити више и позивам све остале који само читају форум да се прикључе. Ни овог момента није касно, осврните се око себе, сигурно близу вас има неко ко нема срећу да има богату трпезу за Божић, одвојите од своје хране и свог времена и обиђите их.

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Pecenica, za socijalno ugrozene

Post by aquarius »

Svaka čast na dobrom djelu !
Žao mi je samo što u poslednjih sedam dana nisam bio aktivan na Forumu pa nisam uzeo učešća u ovoj akciji.
U sledećoj obavezno učestvujem. :smt006
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Pecenica, za socijalno ugrozene

Post by vrsta8472 »

Да не буде, како смо само нас четворица учествовали у овој аккцији.

Овом приликом бих се захвалио форумашима:

Камикази
Мађару
Јокари
Пантери
Регеману
Рокију
Бранкици
и једном нашем суграђанину који је исто дао одређених новчани износ Мађару, када је чуо за шта скупљамо паре. Ја сам нажалост заборавио име, али ће зато то Мађар да напише. Сада колико је ко дао, не бих писао али је било таман. Двије печенице су коштале 274КМ.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Pecenica, za socijalno ugrozene

Post by vrsta8472 »



Интервју за Радио "Прњавор"
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
che
Posts: 1297
Joined: 07.01.2007. 21:49
Location: Havana
Contact:

Re: Pecenica, za socijalno ugrozene

Post by che »

Видим да је све протекло у најбољем реду, свака част другари.

User avatar
Magyar
Posts: 1135
Joined: 18.12.2009. 10:21
Location: Lazina voda

Re: Pecenica, za socijalno ugrozene

Post by Magyar »

Камиказа
Мађар
Јокара
Пантера
Регеман
Роки
Бранкица
врста8472
Глиго Милошевић
Mislim da je spisak sad kompletan. Sto se mene licno tice nisi uopste morao da objavljujes spisak, steta sto nije duzi, i sto nije vise pecenica moglo da se obezbijedi. Ali ko zna, mozda do sledeceg Bozica uspijemo da se bolje organizujemo.
Sve što možeš danas, uradi juče!

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Pecenica, za socijalno ugrozene

Post by regeman »

sve je bilo nabrzaka pa se nismo bolje organizovali, ali znam par ljudi koji su se vec javili za sledeci put..inace, ne moramo cekati neki praznik da im to damo, moze biti i van njega, vecini tih ljudi pomoc je potrebna svaki dan, i to bilo kakva pomoc. nas 20ak mjesecno moze 10km da odvoji..za te pare moze stosta da se kupi nekolicini porodica.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Re: Pecenica, za socijalno ugrozene

Post by murgo »

spisak, steta sto nije duzi,
...ne zivim u Prnjavoru, ali kad sljedeci put dodjem, bit ce par KM i od mene...
nema zabave bez zena i rakije

PIKI
Posts: 439
Joined: 27.08.2006. 21:52
Location: cxxcc

Re: Pecenica, za socijalno ugrozene

Post by PIKI »

Ljudi bil mogli pomoci jednoj familiji iz kokora tj Mici M On zivi sa bolesnoom zenom na zivcima ima 2 djece jedno je kreulo u srednju skolu zive u nenormalnim uslovima pa ako bi mogli da ih obicete pa makar ako nista da im okrecimo kucu ja nisam u prnjavoru ali sta god bude trebalo javite mi . Molim sve humane ljude da pomognu Vedrane bil mogli vi da obidjete tu familiju ?
Image

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Pecenica, za socijalno ugrozene

Post by KAMIKAZA »

Evo i mene opet,nisam mogao direktno na terenu da prisustvujem ovako lijepoj akciji ,za koju se iskreno nadam da ce postati tradicionalna i malo masovnija,s´tim da cemo drugi put pokrenuti sve to u novembru,da bi se stiglo na vrijeme bolje i masovnije organizovati.Opet je sav posao pao na Vrstu i par ljudi koji su stalno na terenu,ali svi znamo da su oni uvjek za sve nas tu :smt023
Razmisljao sam kako bi mogli,u stvari nisam siguran dal je tehnicki moguce,da otvorimo ziro racun Prnjavor.infa,za humanitarnu pomoc nasim sugradjanima,sa tim da bi recimo ovdje negdje na pocetnoj strani u cosku ,stalno stajalo koliki je saldo,na tom racunu i koliko je eventualno izdvojeno sa njega za pomoc nekome.Opet moram prozvati Vrstu i Bodu :D da provjere mogucnosti,tako da bi mi forumasi mogli ponekad ubaciti dobrovoljni prilog na taj racun a sa tim bi omogucili efikasniji rad na terenu.
Druga stvar koju sam htio pomenuti,je pomoc drugog vida,djeci socijalno ugrozenih porodica,mislim da bi mogli organizovati i neku drugu pomoc ,posto nas ima svugdje,recimo na primjer: Buco uzme besplatno godinu dana da trenira nekog malisana iz takve porodice fudbal,pa ako bude potrebe dio troskova bi mi namirili,ili neko ponudi obuku na kompjuteru nekom djetetu,a mi kupimo kompjuter,ili casove muzike itd.Ovo navodim iz razloga da se nase akcije nebi svele samo na hranu,koja jeste naj vaznija,ali nije jedino sto toj djeci fali,njima jednako nedostaje integracija u drustvo,i njihove zelje su slicne zeljama njihovih vrsnjaka koji imaju malo vise,pa sam zato misljenja da bar dio tih zelja ispunimo,ako ne svima,ono bar pojedincima.
Da vidimo; ko je za to ???? :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

PIKI
Posts: 439
Joined: 27.08.2006. 21:52
Location: cxxcc

Re: Pecenica, za socijalno ugrozene

Post by PIKI »

Ja sam za !
Image

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Pecenica, za socijalno ugrozene

Post by vrsta8472 »

Ками, код рачуна је проблем то што прњавор.инфо није правно лице. Тако да је то немогуће урадити. Или да буде на неком приватном рачуну, мада није ни то од повјерења обичном човјеку. Или да замолимо неку НВО да нам за наше потребе уступи подрачун у некој банци, штосе лако може извести. И онда свако ко хоће може преко нета да уплати или сл.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Pecenica, za socijalno ugrozene

Post by KAMIKAZA »

Ili da i sami osnujemo NVO pod ovim ili slicnim nazivom :wink:



Kako osnovati i pokrenuti svoju NVO?


Kako osnovati i pokrenuti svoju NVO? Imate ideje o tome kako da promenite zajednicu u kojoj živite? Delite viziju i entuzijazam sa grupom vršnjaka? Onda je prava prilika da osnujete vašu nevladinu organizaciju i krenete u ostvarenje svojih zamisli!

Zašto se „organizovati“?

Svim ljudima koji žive na teritoriji Republike Srbije Ustavom su zagarantovana brojna prava, a jedno od njih je i pravo građana na udruživanje u organizacije. Pojedinci svakako imaju brojne mogućnosti da lično potraže finansijsku pomoć za realizaciju svojih ideja. Međutim, institucije koje raspodeljuju finansijska sredstva (donatori, fondacije, ministarstva) imaju više poverenja da novac doniraju pravnom licu – zvanično registrovanoj organizaciji. Time što je zvanično registrovana, organizacija svedoči o tome da je zadovoljila izvesne pravne zahteve neophodne za saradnju sa donatorima.

Pored većih šansi za dobijanje finansijske podrške za realizaciju svojih ideja, rad u organizaciji ima i druge prednosti u odnosu na samostalno sprovođenje akcija. Organizacija podrazumeva tim ljudi vođenih istom vizijom, misijom i ciljevima. Timskim radom članova i članica neke organizacije postiže se mnogo više rezultata u rešavanja nekog problema nego što se postiže pojedinačnim angažmanom.

Šta je sve potrebno za registrovanje NVO?

Da biste osnovali nevladinu organizaciju potrebno je da ispunite neke formalne zahteve koji su postavljeni još uvek važećim „Zakonom o udruživanju građana u udruženja, društvene organizacije i političke organizacije koji se osnivaju za teritoriju SFRJ“ usvojen još 1990. godine (da, da, još uvek nije usvojen zakon koji bi makar pominjao Srbiju u nazivu).

Kako bi neka organizacija bila osnovana potrebno je da ima najmanje 10 osnivača. Osnivači mogu da budu građani koji imaju biračko pravo, tj. punoletni državljani Republike Srbije. Oni treba najpre da se dogovore o cilju osnivanja organizacije, njenom imenu, regionu u kome će delovati, zatim o tome ko će biti najodgovorniji itd.

U skladu sa tim dogovorom osnivači pripremaju Statut organizacije, koji treba da po članovima odgovori na pitanja o:
- ciljevima osnivanja organizacije
- strukturi, nazivu i sedištu
- načinu učlanjivanja u organizaciju
- načinu na koji će organizacija sticati sredstva
- tome ko je zastupa i predstavlja

Organizacija se potom osniva na skupštini osnivača, na kojoj osnivači donose odluku o osnivanju i statut. Pogledajte primer statuta i odluke o osnivanju.Pošto su doneti odluka o osnivanju i statut, organizacija upućuje zahtev za upis u registar i prijavu osnivanja i delovanja organizacije nadležnom Ministarstvu za državnu upravu i lokalnu samoupravu Republike Srbije.

Pored popunjenog zahteva za upis u registar, prijave osnivanja delovanja, zapisnika o radu osnivačke skupštine, odluke o osnivanju udruženja, i statuta, Ministarstvu je potrebno dostaviti i popis osnivača i članova organizacije (treba da sadrži ime, prezime, adresu i JMBG osnivača). Osnivači takođe sastavljaju i „Odluku o davanju ovlašćenja za zastupanje udruženja građana“.

Kada konačno pribavite sva potrebna dokumenta, onda treba da uplatite takse u iznosu od 150 i 4250 dinara na žiro račun Ministarstva za državnu upravu i lokalnu samoupravu.
Broj žiro računa, adresu na koju treba da celokupnu dokumentaciju odnesete ili pošaljete, i kontakt telefon Ministarstva, možete videti ovde.

Nakon registracije, pošto vam ministarstvo odobri formiranje organizacije potrebno je da osmislite pečat vaše organizacije i podnesete zahtev za izradu pečata.

Takođe, organizacija će morati da pre dobavljanja sredstava otvori dinarski ili dinarski i devizni račun za pravno lice. Račun možete otvoriti u bilo kojoj banci a procedura je jednostavna i ne oduzima mnogo vremena.

Pošto ste zadovoljili sve pobrojane zahteve možete početi sa radom!

Na taj nacin bi mozda dobili i koju paru od vlasti :D OSIM TOGA SAM UBJEDJEN DA JE Prnjavor.info sa svojim danasnjim radom i krugom djelovanja odavno izasao iz granica onoga sto je nekad bio,jednostavno je toliko porastao da su mu sve cipele i odjelo postali tjesni :D krajnje je vrijeme da mu se obezbjedi sve to i da postane i oficijelno ono sto je vec odavno za nas Prnjavorcane,veza jakih i nejakih,raseljenih i naseljenih,mocni i nemocni..........a sve to na neki drugi u nas jos nevidjeni humaniji nacin :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Re: Pecenica, za socijalno ugrozene

Post by seljak iz skakavaca »

Respekt!

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Pecenica, za socijalno ugrozene

Post by vrsta8472 »

То би било најбоље, да се оснује НВО прњавор.инфо . . . онда би могли што шта да урадимо.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Pecenica, za socijalno ugrozene

Post by KAMIKAZA »

Ko je momentalno od vas naj manje zauzet,pa da preuzme organizaciju oko svega,za prvih 10 dobrovoljaca dodjelit cemo pocasna mjesta ,sto bi rekli pocasne skemlije :D
Moderator bi jos mogao iz ove spontane akcije da napravi novu temu,nesto kao:"NVO Prnjavor.info"i da rastereti temu o pecenicama od ovih postova. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
che
Posts: 1297
Joined: 07.01.2007. 21:49
Location: Havana
Contact:

Re: Pecenica, za socijalno ugrozene

Post by che »

Pecenicom do nvo :smt005
Nije ti nimalo losa ideja :wink:

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Re: Pecenica, za socijalno ugrozene

Post by seljak iz skakavaca »

Zar ne moze Che preko SOZ-a da izmudruje nesto?

Ili to onda nema taj "nastup", jer se nece "prepoznavati" na sajt-nacin,..

User avatar
rocky
Posts: 1500
Joined: 22.04.2005. 21:09
Location: ITA / RS

Re: Pecenica, za socijalno ugrozene

Post by rocky »

A sta mislite za PAY PAL racun?
Evo link, ako neko ima vremena nek pronjuska.
https://www.paypal.com/ba/cgi-bin/websc ... le.x=en_US
Idemo dalje ...

Post Reply