Opsti Izbori 2014

Pamtim to kao da je bilo danas...
Locked
User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Opsti Izbori 2014

Post by svraka »

Biče, zaista te ne razumijem. Izbori su bili i prošli, rezultati su takvi kakvi su, moje mišljenje je moje, i konstanta je bez obzira na rezultate...Zaista ne vidim razlog zbog kojeg koristiš prostačke riječi u našoj komunikaciji. Hoćeš da te izbrišem iz pisma?

(U brojanju glasova za izbor predsjednika RS evidentirano preko 40 000 nevažećih glasačkih listića?!)
Last edited by svraka on 13.10.2014. 19:39, edited 2 times in total.

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Opsti Izbori 2014

Post by aquarius »

Najveći gubitnici smo mi, obični građani koji samo želimo bolju i sigurniju egzistenciju. Bili smo, kao već sedam puta ranije, prinuđeni da od dva zla biramo manje.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Opsti Izbori 2014

Post by svraka »

Jeste, izabrali smo manje zlo. Izabrali smo aždaju sa sedam glava. Tačnije, Hidru, ako koju glavu odsiječeš, niknu nove dvije. *ebaće nam Mile znanje. Čast pojedincima koji plivaju.

User avatar
VUK-RS
Posts: 613
Joined: 03.08.2005. 04:41
Location: Прњавор

Re: Opsti Izbori 2014

Post by VUK-RS »

svraka wrote:(U brojanju glasova za izbor predsjednika RS evidentirano preko 40 000 nevažećih glasačkih listića?!)
Jos kad objave rezultate ovih nevazecih listica ima da razlika bude jos veca?
svraka wrote: *ebaće nam Mile znanje. Čast pojedincima koji plivaju.
Ne sekiraj se,nece nas kostati niti jedne marke!
Ovaj post je pisan iskljucivo radi povecanja ukupnog broja postova u mom profilu i ni u kom slucaju ne odrazava moje stvarno misljenje o doticnoj temi.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Opsti Izbori 2014

Post by vrsta8472 »

Брате просвјето, јеси ли жив или си отишао у комуналце да метеш :smt003
просвјета wrote: ImageImage
Помео се човјек, мислим смео се... :D
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Opsti Izbori 2014

Post by KAMIKAZA »

Tesko ce ta metla da pocisti sve sto su oni napisali za ovo vremena. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Opsti Izbori 2014

Post by vrsta8472 »

Да видимо ко је са ким радио, унутар странке.

СНСД је очигледно да су Калабић и Земун радили један за другога. Малићка је сама остварила овај резултат.

Image

Код СДС-а је било баш баш интересантно.

Мислим да је Миладин био соло играч и да њему нису потребна никаква "удруживања".

Али остали:

Image

Трио који је по мени радио као тим су: Копустењски, Јењић и Ђурђевић

Онда Ђумић, Новарлић и Давидовић.

И остављени на милост и немилост својим бирачима.

Ивановић и Сичановић

П.С.

Демократија је чудо! 821 глас :smt006 А моја процијена била два гласа.Ту сам погријешио за 819 гласова. И баш бих волио да видим тих 819 који су заокружили госпођу Давидовић. Некако да их је окупити на једну њиву, па посматрати неких 10 минута онако са стране да не знају, како их гледаш.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

sifra
Posts: 245
Joined: 08.07.2013. 14:05

Re: Opsti Izbori 2014

Post by sifra »

Zna li ko koga bismo od Prnjavorčana mogli gledati na televiziji?
Ovi iz SNSD-a su dosta mršavi. Stanić je siguran koliko vidim.
Alea iacta est!

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Opsti Izbori 2014

Post by ZMIJA »

vrsta8472 wrote:Брате просвјето, јеси ли жив или си отишао у комуналце да метеш
Naš brat Prosvjeta se odmara,dosta je i radio za ovu kampanju.Nije on otišao u komunalce, tamo se radi sa brezovom metlom,ova njegova metlica s kojom je mahao/meo/ ova tri mjeseca, je ona obična konobarska što mete mrve sa stola poslije obilnog ručka.Žuna trlja ruke i veseli se pobjedi Ivanića, pa kakao i ne bi kad je lijepo gotovom djetetu biti ćaća.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
julija
Posts: 798
Joined: 17.12.2013. 22:22

Re: Opsti Izbori 2014

Post by julija »

Citajuci ispisane redove namece se pitanje, zasto je pojedincima mozak bas uvek na rezervi ??
U inat babarogama, izrazicu sumnju u regularnost prebrojavanja gl.listica. Van pameti je nacin na koji se to odigravalo ..i sve ukazuje na mnogobrojne propuste i mesetarske kombinacije.

Pretpostavljam da je Republika Srpska od veceras bruto i neto drustveno "srecna".. miljama daleko od bankrota.
Cestitam pobednicima, koji misle da je ukazivanje poverenja staroj vladi, korak do.. prosperiteta, smanjenja nezaposlenosti i iskorenjivanja korupcije i kriminala.
Cestitke i pobedjenima, tj. mojima.. koji znaju da Vlada g.Dodika jedino moze dezintegrisati i dokrajciti i ovo malo privrede sto je preostalo.

sifra
Posts: 245
Joined: 08.07.2013. 14:05

Re: Opsti Izbori 2014

Post by sifra »

Evo i prve čestitke od SDS-ovih forumaša. Hajmo sad jedan po jedan. Očekujem da poslednji kao šlag na tortu dođe Prosvjeta :D
Alea iacta est!

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: Opsti Izbori 2014

Post by bičbožiji52 »

julija wrote:Citajuci ispisane redove namece se pitanje, zasto je pojedincima mozak bas uvek na rezervi ??
U inat babarogama, izrazicu sumnju u regularnost prebrojavanja gl.listica. Van pameti je nacin na koji se to odigravalo ..i sve ukazuje na mnogobrojne propuste i mesetarske kombinacije
Nameće se i pitanje zašto se uvjek bezrezervno sumnja u sve i svašata, naravno zadržavajući činjenicu da onaj ko gubi ima pravo da se ljuti.
julija wrote:retpostavljam da je Republika Srpska od veceras bruto i neto drustveno "srecna".. miljama daleko od bankrota.
Cestitam pobednicima, koji misle da je ukazivanje poverenja staroj vladi, korak do.. prosperiteta, smanjenja nezaposlenosti i iskorenjivanja korupcije i kriminala.
Cestitke i pobedjenima, tj. mojima.. koji znaju da Vlada g.Dodika jedino moze dezintegrisati i dokrajciti i ovo malo privrede sto je preostalo.
Republika Srpska od večeras se relativno osjeća bezbjednom,jer nije ušla u avanturu zvanu lažne promjene, sa ljudima koj nisu sposobni donijeti nikave promjene na bolje, dapače,promjene bi sa ovim sigurno bile promjene na gore.
Kakve su garancije pružali ovi, iz sad već bivšeg saveza za promjene da bi vodili pitem prosperiteta,smanjenja nezaposlenosti,a posebno tog kako ti kažeš Julija iskorijenjivanja korupcije i kriminala,kad vrlo dobro znaš da se korupcija i krimainal može i mora svesti na neku podnošljivu mjeru, a riječ iskorijenjvanje je, riječ floskukla iz nekog ranijeg vremena.
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

User avatar
julija
Posts: 798
Joined: 17.12.2013. 22:22

Re: Opsti Izbori 2014

Post by julija »

bičbožiji52 wrote: Nameće se i pitanje zašto se uvjek bezrezervno sumnja u sve i svašata
Zato sto je pobeda g.Dodika izdejstvovana u foto finisu dugometraznog prebrojavanja glasova.
Nepopravljivi sam optimista, te se nadam kratkometraznom filmu "Dodik-final end"

User avatar
schwabo No1
Posts: 658
Joined: 25.05.2009. 15:06

Re: Opsti Izbori 2014

Post by schwabo No1 »

Iris wrote:Odličan potez Tadića što mu je stalno upadao u riječ, da pokaže kako on radi stalno i svima!
I sad neki ovdje kao Tadić drčan, bahat, nekulturan!!!
E takav vam je Baja uvijek i svagdje i takav je prema gradjanima RS takav je prema srpskim borcima, tako se odnosi prema našem novcu.....
Tadić mu je pokazao gdje mu je mjesto i da je došlo vrijeme da ućuti jer narod Republike Srpske to želi!!!
Испоставило се да не жели.
Још једном ћемо се вратити на овај пост када Мали баја буде молио великог Бају да га смјести у Вијеће народа Прламента Бих, и тако му обезбиједи егзистенцију у наредне четири године. Једино ће му то преостати када господин Боснић започне реорганизацију СДС-а наком конституисања Скупштине.

Не вјерујете?
Нисте ми вјеровали ни када сам вам говорио да не можете лажима колико је неко лош добити изборе. Морате доказати и колико сте ви добри.
Нема милион незадовољних.
Није Ристо "пензионери". Он је, заједно са још она да Метузалема, само појединачна манифестација борбр за личну корист.
Није ни онај Вуковић, што је кроз њега протекло више ракије него кроз Душанов казан, довољно валидна особа да се слика за телевизију,
нити је преварант персонификација обесправљених бораца.
ЈЕБЕН телевизија није најгледанија у Републици Српској. Неко воли и РТРС.
Морат ћете мијењати стратегију у наредне четири године. Ко зна, можда се посрећи. Покушајте учити од СНСД-а, а не од страних амбасада и креатора новог доба.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Opsti Izbori 2014

Post by vrsta8472 »

sifra wrote:Zna li ko koga bismo od Prnjavorčana mogli gledati na televiziji?
Ovi iz SNSD-a su dosta mršavi. Stanić je siguran koliko vidim.
Станић је сигуран, ако СДС буде имао два народна посланика из наше изборне јединице онда улази Јењић. Који је по мени, од читаве листе СДС-а након Станића једини који би ту дужност народног посланика могао обављати а да не брука град одакле је дошао. И ако Јењић оде у НСРС наша форумашица улази у СО Прњавор :smt002

Што је још једна добра ствар.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Opsti Izbori 2014

Post by vrsta8472 »

Једна интересантна ствар.

Побједа Тадића у Прњавору је зависила од Персе Сичановић и Божидара Ивановића. Да нису били на страни СДС-а, не би било ове разлике.

Тадић 8448 - Додик 7219 = 1229

Божидар 686 + Песра 457 = 1143

Што би значило да би Тадић побједио Додика за 86 гласова

Или члан предсједништва.

Иванић 8058 - Цвијановић 7536 = 972 а Перса и Божидар 1143-973= 170 гласова разлике за Жељку.

Тако да њих није било у коалицији са СДС-ом, био би ово тотални потоп СДС-а у Прњавору.

П.С.

Да ли сам нешто погријешио?
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

profesoricaskola
Posts: 222
Joined: 15.11.2013. 22:55

Re: Opsti Izbori 2014

Post by profesoricaskola »

Citiraću jednog mladog kolegu.
" Sve čestitke predsjednicima Čoviću, Dodiku i Izetbegoviću, imati ovako retardirane narode je Vaš najveći prirodni resurs, nemam sumnje da ćete i u naredne 4 godine znati to iskoristiti, a što je podjednako važno, u te naredne 4.godine ste zaštićeni od krivičnog gonjenja. Do tada će nastupiti i zastara. Imate moje iskreno divljenje!

profesoricaskola
Posts: 222
Joined: 15.11.2013. 22:55

Re: Opsti Izbori 2014

Post by profesoricaskola »

Vrsta, osim što glumiš objektivnost i nepristrasnost a imaš žarku želju da Sds nestane iz političkog života, dobro je. I da ti odgovorim za grad i izbore. Gore navedena stranka nikad nije imala bolji rezultat u gradu. Zahvaljujući malom baji koji te istjerao iz protivničke stranke. Otud, psssst...

profesoricaskola
Posts: 222
Joined: 15.11.2013. 22:55

Re: Opsti Izbori 2014

Post by profesoricaskola »

I da, kandiduj se ti za neke buduće izbore pa budi prevaga na drugu stranu. Kad smo već kod kladionice za izbore, lijevu ruku dajem da bi osvojio manje glasova od gđe Davidović. Ako nisam u pravu, demantuj me! Izađi kao bilo čiji kandidat ili samostalni, pa da te vidimo. Može?

User avatar
svjedok.saradnik32
Posts: 1473
Joined: 02.03.2012. 08:27

Re: Opsti Izbori 2014

Post by svjedok.saradnik32 »

Image
Прије него што пустиш језик у погон, провјери да ли ти је мозак укључен..

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Opsti Izbori 2014

Post by aquarius »

svraka wrote:Kao da smo mazohisti. Kao da uživamo u sopstvenoj patnji i ropstvu. Čudan smo narod. Od naših ionako bijednih primanja u naredne četiri godine moraćemo finansirati kupovinu još koje vile u nekim egzotičnim zemljama, posmatrati nepotizam kao nešto na šta se ne može uticati kao ni na vrijeme, nadati se da elektrodistribucija, šume, rudna bogatstva,nacionalni parkovi... neće otići na bubanj u ove četiri čemerne godine.
...Samo zore koje iz očaja svanu,
Prikažu grob pretka i put naraštaju...

Jovan Dučić
:wink:
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Opsti Izbori 2014

Post by aquarius »

svraka wrote:Jeste, izabrali smo manje zlo. Izabrali smo aždaju sa sedam glava. Tačnije, Hidru, ako koju glavu odsiječeš, niknu nove dvije. *ebaće nam Mile znanje. Čast pojedincima koji plivaju.
Sledeći lokalni izbori će pokazati "Ko je vjera, ko li je nevjera"
Mislim da će broj"stranačkih preletača" poprimiti ogromne razmjere.

O ta dva zla sam pričao. Loši su i jedni i drugi. To su u suštini i pokazali.
Koji su mi miliji (manje zlo) pokazao sam u nedelju. Žao mi je što to isto nije učinilo 45% mojih sugrađana
širom RS. Tada bi promjene bile neminovne :!:
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Opsti Izbori 2014

Post by ZMIJA »

Promjene ne mogu same pasti sa neba,za kišu nisam sigurna.a do tada svi čekači nečeg boljeg,birajte manje loše.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

profesoricaskola
Posts: 222
Joined: 15.11.2013. 22:55

Re: Opsti Izbori 2014

Post by profesoricaskola »

O, evo ga, dupli kratki. Ajde sad na drugi nik pada mi odgovoriš.. :-)

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Opsti Izbori 2014

Post by aquarius »

ZMIJA wrote:Promjene ne mogu same pasti sa neba,za kišu nisam sigurna.a do tada svi čekači nečeg boljeg,birajte manje loše.
Bojim se da narod neće dugo čekati. Jezičak na vagi između onih koji zobaju mrvice sa stola svojih gospodara i
onih kojima je dogorjelo do prstiju uskoro će da prevagne.
Šta misliš, na koju će stranu ?!
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

Locked