Adventisti

Pamtim to kao da je bilo danas...
User avatar
Cipiripi
Posts: 1188
Joined: 13.11.2005. 17:33

Re: Adventisti

Post by Cipiripi »

ni svjesni nisu koliko..........
Posten bez ambicija
luzerska tradicija.......

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Adventisti

Post by vrsta8472 »

Dragane, kad dodjem danas kuci odgovorim ti. A ti nisi odgovorio na sva moja pitanja, koja sam ti postavio.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Dragan M
Posts: 70
Joined: 24.03.2012. 21:38

Re: Adventisti

Post by Dragan M »

tihomirm wrote:nisam mogao da te ne pitam, kad si vec pomenuo ove rituale, hajd mi objasni kakve veze ima crkvena arhitektura sa ritualima. a usput, ako zelis da ljudi citaju tvoje postove, pisi krace, jer slabo kome ce se dati citati sve to. pogotovo sto se odredjene stvari ponavljaju u tvojim postovima. pozz

Izvinjavam se zbog dugih odgovora, ali oni su proizvod veceg broja pitanja i komentara sa vase strane.

Crkvena Arhitektura, ili danasnji princip gradjenja pravoslavnih i Rimokatolickih hramova, i uredjenje samog unutrasnjeg enterijera, je uzet iz paganske filozofije kulta obozavanja sunca i Bogova plodnosti., i Masonerije kao jedne od ogranaka ove paganske filozofije.

Naime, Hram u Masoneriji pretstavlja Makrokosmos, u kome su u unutrasnjem delu simbolicno slikovito prikazani sunce, mesec, i zvezde, i u sredisnjoj kupoli, ili ispred oltara, svevidece oko kao simbol Boga sunca.
Sam obik Hrama je kockastog onblika, sa vidljivim stubovima, i karakteristicnim kupolama. i okrenut je prema Istoku, mestu radjanja svetlosti.

Ovi stubovi, kao i kupole, pretstavljaju obelisk, odnosno falus ili genitalni organ vrhovnog Boga Ozirisa, i u samom nazivu ovih stubova je kao sto se moze videti prisutno jedno od imena ovog paganskog Bozanstva BEL ili VAL ( O - BEL - ISK ).
Po ovoj paganskoj filozofiji, Boga Ozirisa je ubilo protivnicko Bozanstvo i iseklo ga na 14 delova.
Njegova zena Izis je pronasla sve ove delove osim jednog, genitalnog organa.
Od tog trenutka ona je stvorila kult obozavanja Ozirisovog genitalnog organa, poznatiji kao kult plodnosti.
Izida je na slikama prikazana kako place pored prelomljenog stuba, koji simbolizuje genitalni organ njegog supruga ozirisa, u trenutku dok je Horus sipa ambroziju u kosu, simbol vecnosti i besmrtnosti.

Samo oslikavanje unutrasnjosti zidova hrama je takodje mnogobozacka praksa, i bila je zastupljena skoro u svim kulturama, od Vavilona, Egipta, Grcke, Rima...
U paganskim filozofijama Hramovi su uglavnom bili oslikavani Hiroglifskim pismom, kao i slikama svetih zivotinja, ornamentima iz prirode, ili pretstavama Duhovnog sveta, i dogadjaje prelaska Duse iz vidljivog u nevidljivi svet.

Sam obicaj kruzenja oko hrama u procesiji je takodje mnogobozacka praksa, i simbolizuje proces kruzenja sunca oko zemlje.
Sam krug je bitan mngobozacki elemenat, i obicaji igranja kola ili stava u znaku kruga, vezani su za okultne prakse prizivanja demona u magiji i vesticarenju.
Krug sa tackom u sredini pretstavlja simbol Bogova plodnosti, i ima vulgarne konotacije, dok tacka pretstavlja muski simbol krug pretstavlja zenski, i u cinu kruzenja oko hrama iz pticje perspektive ustvari se ukazuje na ovaj odnos izmedju muskog i zenskog, vatre i vode, dobra i zla, jina i janga..

Dragan M
Posts: 70
Joined: 24.03.2012. 21:38

Re: Adventisti

Post by Dragan M »

vrsta8472 wrote:Dragane, kad dodjem danas kuci odgovorim ti. A ti nisi odgovorio na sva moja pitanja, koja sam ti postavio.
Mislim da sam odgovorio na vecinu pitanja, ali bilo je toliko toga, da sam mozda nesto propustio..
Mozda si ti nesto propustio, pogledaj bolje moje prethodne komentare, kao i ovaj pretposlednji o Hramu.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Adventisti

Post by vrsta8472 »

Добро јеси.

Имам још једно питање.

Кажеш да су Адвентисти ти који ће рећи када ће Исус Христ по други пут доћи на земљу.

Па када је тај датум? И колико су до сада имали тих прогноза и колико су оне биле тачне?!
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Dragan M
Posts: 70
Joined: 24.03.2012. 21:38

Re: Adventisti

Post by Dragan M »

vrsta8472 wrote:Добро јеси.

Имам још једно питање.

Кажеш да су Адвентисти ти који ће рећи када ће Исус Христ по други пут доћи на земљу.

Па када је тај датум? И колико су до сада имали тих прогноза и колико су оне биле тачне?!

Nisam rekao da ce ce Bog objaviti dan i cas Hristovog dolaska, jer Isus u 24 poglavlju Jevandjelja po Mateju napominje da niko nezna dan i cas njegovog dolaska, ali potom daje znake koji ce prethoditi njegovom dolasku.
Ono sto se dogodilo 1844 godine bio je jedinstven slucaj koji je vezan za Danilovo prorocanstvo iz Danila 9 poglavlja, i objasnjenje u vezi toga dao sam u prethodnim komentarima.

Ono sto je Bog dao kao vest koju Adventisticka crkva treba da objavi svetu, a sto je vezano za vreme posletka, je poruka zasniovana na poruci trojice Andjela iz 14 poglavlja Otkrivenja Jovanovog.
Ova poruka je od strane Adventisticke crkve pocela da se propoveda nakon 1844 godine, a posebnu snagu ce dobiti u poslednjem vremenu, kada se ustolici Antihriscanska koalicija izmedju svetovnih i crkvenih vlasti, i kada bude proklamovan univerzalni svetski nedeljni zakon, i otpocne progonstvo svetih koji ovaj zakon ne budu hteli da prihvate i po cenu zivota.

Inace, Adventisticka crkva je crkva prorostva, i ovaj dar se ispoljavao u istoriji Adventne crkve, tako da je Bog svom narodu otkrio mnoge pojedinosti vezane za samo vreme posletka, kao i savete o radu crkve, i misije koju crkva treba da obavi u propovedanju Jevandjelja i vesti o skorom Hristovom dolasku.
Bog je takodje u danasnjem vremenu unutar Adventisticke crkve podigao odredjeni broj ljudi, i otkrio im pojedinosti vezane za njegov skori dolazak, ne sam dan i cas, vec neke odredjene pojedinosti o buducim dogadjajima koji govore u prilog tome da mi zivimo pred samim vratima zavrsnih dogadjaja.
Sve ucestalije i razornije prirodne katastrofe to nedvosmisleno potvrdjuju, kao i skorasnji apeli verskih vodja da se uvede obavezni nedeljni zakon, kako svet ne bi propao zbog navodnog krsenja ove odredbe koja u sustini nema veze sa Bozjim zakonom, vec je iskljucivo proistekao iz sedista Antihrista..

Inace radi informacija, ova poslednja troandjeoska poruka glasi:


`I vidjeh drugoga anđela gdje leti posred neba, koji imaše vječno jevanđelje da objavi onima koji žive na zemlji, i svakome plemenu, i jeziku i koljenu i narodu.
I govoraše velikijem glasom: bojte se Boga, i podajte mu slavu, jer dođe čas suda njegova; i poklonite se onome koji je stvorio nebo i zemlju i more i izvore vodene.
I drugi anđeo za njim ide govoreći: pade, pade Vavilon grad veliki: jer otrovnijem vinom ***rstva svojega napoji sve narode.
I treći anđeo za njim ide govoreći glasom velikijem: ko se god pokloni zvijeri i ikoni njezinoj, i primi žig na čelo svoje ili na ruku svoju,
I on će piti od vina gnjeva Božijega, koje je nepomiješano utočeno u čašu gnjeva njegova, i biće mučen ognjem i sumporom pred anđelima svetima i pred jagnjetom.
I dim mučenja njihova izlaziće va vijek vijeka; i neće imati mira dan i noć koji se poklanjaju zvijeri i ikoni njezinoj, i koji primaju žig imena njezina.
Ovdje je trpljenje svetijeh, koji drže zapovijesti Božije i vjeru Isusovu. ( otkrivenje Jovanovo 14. 6-12 ).

Ova troandjeoska vest upucuje na sledece :

1. Dati slavu Bogu, odreci se Ateizma i bezbostva.

2. Cas suda Bozjeg je dosao i blizina Hristovog drugog dolaska.

3. Pokloniti se Bogu kao stvoritelju slaveci njegov sedmi subotni dan, kao uspomenu na stvaranje, i znak Bozje stvaralacke sile i njegovog autoriteta.

4. Duhovni Vavilon je pao, olicen u papskom sistemu i otpalom protestantizmu sjedinjenim u Ekumenizmu - svetskom savezu crkava, koje zajedno cine Duhovni Vavilon, i laznim ucenjima koja pretstavljaju otrovno vino Vavilona varaju svet.

5. Opomena da se ne klanja zveri koja pretstavlja papski sistem na celu Rimokatolicke crkve sa sedistem u Vatikanu, i ikoni njezinoj koju pretstavlja otpali protestantizam sjedinjen sa zveri - papstvom u ekumenskom savezu, i da ne prima zig zveri olicen u nedeljnom zakonu koji ima svoje korene u mnogobozackoj tradiciji obozavanja sunca, nasuprot subote koja pretstavlja pecat Bozji, i znak izmedju njega i njegovog pravog naroda.

User avatar
Magyar
Posts: 1135
Joined: 18.12.2009. 10:21
Location: Lazina voda

Re: Adventisti

Post by Magyar »

Dragane moram da te razocaram, ali Dzizus se nece pojaviti u decembru. Znam to sigurno jer je obecao meni i mom koletu da ce sa nama na Jamajku :smt005 :smt005 :smt005 . Stvarno izvini jbga, vec smo ga rezervisali :smt005
Sve što možeš danas, uradi juče!

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Adventisti

Post by grlica »

ll
Last edited by grlica on 12.01.2015. 23:34, edited 1 time in total.
imam moćno pero - jezik srpski

Dragan M
Posts: 70
Joined: 24.03.2012. 21:38

Re: Adventisti

Post by Dragan M »

Kao prvo, nije na odmet malo vise ozbiljnosti, jer sprdanje nije u Duhu vere, bila ona pravoslavna ili Adventisticka.

Kao odgovor na ovaj komentar, kao i na neke prethodne, obrazlozio bih razloge, i opisao neka licna iskustva, koja su dovela do toga da u svom traganju za istinom spoznam cinjenicu da je Adventisticka crkva Bogom odabrani narod, crkva poslednjeg vremena kojoj je dat autoritet i sila Svetoga Duha u cilju objave Jevandjelja ovom svetu.

pitanje je, da li mi kao Hriscani trebamo da dozivljavamo iskustva sa Bogom, i da li to moze da bude jedan od pokazatelja nama samima, ali i ljudima oko nas da smo u zajednici sa Bogom, i da nas on vodi sigurnom stazom spasenja.

Neke crkve smatraju da Bog u novozavetnom periodu ne daje coveku nikakva iskustva, i da ona nisu potrebna i da nemaju nikakvu svrhu.

Iz licnog iskustva smatram da su iskustva sa Bogom vrlo bitna, jer putem njih Gospod vodi coveka ka poznanju istine, i poznanjem te istine ucvrscuju nasu zajednicu sa njim, i cine da Gospod moze da se proslavi i na taj nacin.
Smatram takodje, i da je nedostatak iskustava covekov Duhovni problem nedovoljne zajednice sa Bogom, i jedan od dokaza da takvog coveka ne vodi Gospod, jer zajednica sa Bogom ce se pokazati i u svakodnevnim iskustvima koja dozivljavamo sa njim. i u samom covekovom zivotu, i odnosu prema sebi i svetu koji ga okruzuje.

S tim u vezi, najvece iskustvo koje covek moze doziveti, a koje je neophodno za covekovo spasenje, je iskustvo obracenja, odnosno ono sto biblija naziva `novorodjenje Duhom Svetim ( Jevandjelje po Jovanu 3 poglavlje ).
To je iskustvo promene koju covek dozivljava, a koju samo Bog moze uciniti u ljudskom bicu, i stvoriti od nas i u nama nove ljude.
Ovo iskustvo ispunjenja, odnosno krstenja Svetim Duhom, se u skladu sa covekovom slobodnom voljom da ostane u zajednici sa Bogom, ponavlja svakog novog dana, kroz potcinjavanje svoje volje Hristovoj volji, a ona se ostvaruje kroz molitvu i proucavanjem Bozje reci, kroz koje primamo snagu i silu da toga dana potpuno zivimo u zajednici sa njim, i da se njegova volja ispuni kroz nas.

Obrativsi se Bogu, covek u zajednici sa njim dozivljava i mnoga druga iskustva, i neka od tih iskustava sam i licno doziveo, pa bi ih ukratko opisao na ovom mestu.

Ukratko bih opisao nekoliko iskustava, koje mi je Gospod dao od 1993, od vremena mog prvog dolaska u Adventnu crkvu, do danas.
Kao sto sam naznacio, U Adventnu crkvu sam prvi put krocio u prolece 1993 godine, jednog subotnjeg popodneva.
Inace i ranije sam bio vrlo religiozan, i cesto sam posecivao tradicionalne crkve, citao filozofsku i naucno popularnu literaturu, i cesto se molio.
I ako o bibliji u to vreme nisam znao mnogo, u dubini duse sam verovao i osecao da tamo na nebu postoji bice, pa ma kako ga ja u tom trenutku zamisljao, koje je zainteresovano za coveka i koje ima odredjeni Bozanski plan za njegov zivot.
Sam dolazak u Bozji dom i upoznavanje sa istinom je na mene ostavilo vrlo jak utisak, i iz korena promenilo moj zivot.
Bilo je trenutaka kada sam citao sveto pismo i sa suzama u ocima zahvaljivao gospodu na onome sto je ucinio polozivsi svoj zivot za mene nedostojnog gresnika.
Ipak do moje odluke da u potpunosti stanem na Bozju stranu, se cekalo sve do 2000_te godine.
Te godine sam poceo da proucavam teme za krstenje sa tadasnjim pastorom Beogradske crkve.
Ti casovi su protekli u najboljem redu, i verujem da me je Bog sigurnom stazom vodio ka ostvarenju tog cilja.
Ipak dan pre krstenja imao sam odredjene duhovne borbe, osecao sam kao da u tim trenutcima moje molitve nisu stizale dalje od plafona, a ni citanje mi nije islo od ruke.
Toga dana otisao sam u prirodu, jer sam smatrao da ce mi molitva i vreme provedeno u prirodnom okruzenju pomoci, da ostvarim prisniju zajednicu sa Bogom, jer sam u tom trenutku osecao veliki teret borbe.
Otisao sa do Ade Beogradskog jezera, seo na jednu klupu, i pokusao da proucavam Bozju rec, ali su se borbe nastavile jos vecim intezitetom.
Tada sam otisao u jedan deo sume, kleknuo na kolena i uputio Bogu molitvu, Gospode, ti vidis u kakvom se stanju nalazim, ako je tvoja volja da se sutra krstim, molim te da mi to otkrijes svojim Duhom, molim te skini sa mene ovaj teret borbe, ispuni me svojom silom da sutra u potpunosti budem spreman da stanem pred tvojim svetim licem.
Vratio sam se na mesto odakle sa posao na molitvu, i dalje osecajuci neverovatne duhovne borbe, seo sam i otvorio stranice svetog pisma, tekst koji je u tom trnutku stajao predamnom kao da je bio upucen licno meni, tekst je glasio, `a kad cuse razali im se u srcu, i rekose Petru i ostalijem apostolima, sta ce mo ciniti ljudi braco? A Petar im rece, pokajte se, i da se krstite u ime Isusa Hrista za oprostenje greha i primicete dar Svetoga Duha... U tom trnutku osetio sam kao da je neka nevidljiva sila skinula sav teret sa moga srca, bio sam u trenutku ispunjen nepomucenim mirom, istinskom radoscu i ljubavlju koje se ne mogu opisati ljudskim recima.
Sutradan u subotu ujutru, prilikom krstenja, imao sam jos jedno divno iskustvo gde mi je sam Isus pokazao svoju prisutnost prilikom ovog mog zaveta sa njim.
Naime, u trenutku kada sam stajao u bazenu za krstavanje, a pastor izgovarao poznate reci, dragi brate Dragane, krstavam te u ime oca i sina i Svetoga Duha, ja sam kao u nekom belom oblaku video dva reda andjela na celu sa Isusom, sto me je i kasnije ispunilo neizrecivom radoscu.
Opisao bih jos par iskustava koja sam doziveo neposredno posle krstenja.
Prvo se tice iskustva mog licnog cudesnog isceljenja od jedne bolesti.
Posto sam ranijih godina kao mlad dizao tegove, nesrecnim slucajem sam dobio bruh ili kilu.
Zbog straha od hirurske intervencije, trpeo sam bolove koji su tokom vremena postajali sve jaci.
U jednom trenutku bol je bio toliko izrazen da nisam vise mogao da istrpim, uputio sam Bogu molitvu, Gospode, ja ne mogu vise da trpim ovaj bol, molim te ucini da me vise ne boli, isceli me molim te, u Isusovo ime amin.
Te noci usnio sam san u kome sam se nalazio u ordinaciji nekog lekara, sedeo sam u stolici, lekar u belom mantilu je obilazio oko stola, a onda je seo i blagim glasom rekao, ti imas bruh.
Ujutru sam se probudio zaboravivsi i na san i na tu moju bolest, a nesvesno nisam osecao nikakve bolove, i to je trajalo tri dana. posle tri dana setao sam Kalemegdanskim parkom, i odjednom mi je siinulo, covece pa ovo mene vise ne boli, u tom trenutku blagi glas mi je kroz savest uputio sledece reci, to te je Bog iscelio, a ako mu ostanes veran iscelicete i od svih drugih bolesti.
Drugo iskustvo sam takodje doziveo posle odredjenog vremena nakon krstenja.
U tom periodu osecao sam dozu duhovne slabosti, izazvanu nedovoljnim proucavanjem Bozje reci. Jednom prilikom setao sam Kalemegdanskim parkom i molio se Gospodu da me ojaca i ukaze na problem.
U tom trenutku Gospod mi je dao odredjenu viziju, u viziji sam se nalazio u velikoj sali Beogradske Adventne crkve, obavljao se obred vecere Gospodnje ili pricesti, covek sa posudom u kojoj je bio hleb, simbol Hristovog tela je laganim koracima prisao mestu gde sam stajao, uzeo sam komad hleba i stavio u usta, u tom trenutku cuo sam mnostvo glasova koji su u jednom tonu izgovorili dve reci, NOVI ZIVOT, teret sa mojih pleca je nestao, a moje srce se u tom trenutku ponovo ispunilo svetom zahvalnoscu.
Naveo bih jos jedno za mene znacajno iskustvo.
Naime, u jednom periodu bio sam u opasnosti da dozivim veci duhovni pad, zbog odredjenog greha koji sam ucinio, a zbog koga sam veoma zalio.
Sa suzama sam se molio Bogu da mi oprosti i pokrije moj prestup, u tom trenutku prilikom molitve, Gospod mi je u jasnoj viziji pokazao dragog Isusa, koji je na nebu sa rasireni rukama posredovao pred prestolpm milosti za mene nedostojnog gresnika, i tada sam kao i nekoliko puta ranije, doziveo oslobodjenje i ispunjenje Bozanskom silom Svetog Duha.

Imam toliko drugih iskustava o kojima bih mogao da pisem, i nekih zaista posebnih putem kojih mi je Gospod otkrivao svoju slavu, sto je u tim trenutcima u mom bicu stvaralo nepomucenu nebesku radost, ali ovom prilikom zelim samo da kazem, da svako iskustvo koje dozivimo sa Bogom nas jos vise priblizuje Bogu i ucvrscuje nasu zajednicu sa njim, ali time imamo i vecu odgovornost pred njim, jer je Gospod rekao, kome je mnogo dato, mnogo ce se od njega traziti, a jednoga dana ce mo morati i da polazemo racun za sve sto nam je ucinio.
Zato neka iskustva koja dozivljavamo budu potsticaj da mu sluzimo celim srcem, i da ga proslavljamo za premnogu ljubav koju pokazuje prema nama. Amin.

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Adventisti

Post by regeman »

a jbt moraces Vrsta uzeti godisnji da razjasnis situaciju:))
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Adventisti

Post by vrsta8472 »

Nemam volje sve to citati. Ako moze neki kraci odgovor na pitanje: koliko je do sada bilo tacnih datuma o smaku svijeta od strane Adventista?

Sto kraci odgovor, inace dzaba misionaris niko ne cita preduge postove.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

tihomirm
Posts: 92
Joined: 18.07.2005. 08:44

Re: Adventisti

Post by tihomirm »

decko bas voli pisati :D

tehal
Posts: 99
Joined: 17.03.2012. 19:29

Re: Adventisti

Post by tehal »

treba u svakom trenutku logički razmišljati.Naprimer ako se pominje biblija ili bilo koja druga knjiga onda je jedino sigurno da je nije napisao bog,već ljudi kao i svaku drugu knjigu.Ivjere i nacije su izmislili ljudi kao i vjerske knjige i to prije i apostola,i jovana i petra i drugih,i ti zapisi su ostali kao vječna manipulacija i obmana ljudima.Nigdje nije objašnjeno kad se oni opisuju šta to bi prije njih,ko to postade iz odnosa(adam i eva) a ko navodno od rebra,gdje je tu logika itd itd

Dragan M
Posts: 70
Joined: 24.03.2012. 21:38

Re: Adventisti

Post by Dragan M »

vrsta8472 wrote:Nemam volje sve to citati. Ako moze neki kraci odgovor na pitanje: koliko je do sada bilo tacnih datuma o smaku svijeta od strane Adventista?

Sto kraci odgovor, inace dzaba misionaris niko ne cita preduge postove.
Mudrost se nalazi i u tome cuti i tudje misljenje, a kako ako ne procitamo.

Koliko ja znam 1844 godina je jedinstven slucaj odredjivanja dogadjaja, i tu cak i nije bilo nikakve greske u samom prorocanstvu, vec u samom tumacenju dogadjaja koji je tada trebao da se odigra.
Sva ostala Bozja planiranja njegovog dolaska se mogu tumaciti kroz istorijsku misiju crkve, odnosno Bog planira dogadjaje u skladu sa mogucnoscu da covek sledi Bozje korake, ako covek promasi ili ne ispuni ono na sta je pozvan, Bog u skladu sa time odlaze svoj dolazak.
Za to imamo i biblijsku potvrdu u recima `NE DOCNI GOSPOD S OBECANJEM ( o svom dolasku ), NEGO NAS TRPI JER NE ZELI DA KO POGINE.
ALI DOCI CE DAN GOSPODNJI IZNENADA KADA CE NEBESA S HUKOM PROCI, I DELA OD VATRE RASKOPATI..itd....

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Adventisti

Post by vrsta8472 »

Добро де.

Ајд да те питам да ли су ти познати датуми: 21. марта 1944. године па није дошао па су онда рекли да је нови датум 22. октобра 1944 па су дошли да чекају Христа а он ни тада није дошао. Па онда неки Рајт исто адвентиста предвиђао је још раније 6. фебруара 1925 ни тада није дошао.

Још пар питања. Ваше виђење Свете Тајне свештенства, онда апостолско прејемство, Свето причешће. Да ли адвентисти посте?

Унапријед хвала на одговорима :D
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Magyar
Posts: 1135
Joined: 18.12.2009. 10:21
Location: Lazina voda

Re: Adventisti

Post by Magyar »

grlica wrote:кад кренете на ту јамајку позовите и мене...
Obavezno! :D Ima mjesta za sve! :D Bice Dzizus, ajoooj kakva ce to gotiva biti :D
Dragan M wrote:Kao prvo, nije na odmet malo vise ozbiljnosti, jer sprdanje nije u Duhu vere, bila ona pravoslavna ili Adventisticka.
Sta je to duhu Vere, i ko ti je ta Vera 'ljeba ti? Ja vjerujem u Nedju i njegove puteve svevisnje, a nemaju veze sa Bogom. Izmisli neku novu vjeru i vjeruj u panj ako treba, ali nemoj svega ti da lupas gluposti kako je subota umjesto nedelje i bla, bla, bla. Svaki covjek bi trebao da odmori jedan dan u sedmici, a uopste je nebitno koji ce on biti. ja eto najvise volim da cetvrtkom odmorim, a nekad i srijedu, ali uglavnom ponedeljkom, jer znam kad ujutro dobro doruckujem cijeli dan ne moram nista da radim :smt003
Sve što možeš danas, uradi juče!

Dragan M
Posts: 70
Joined: 24.03.2012. 21:38

Re: Adventisti

Post by Dragan M »

vrsta8472 wrote:Добро де.

Ајд да те питам да ли су ти познати датуми: 21. марта 1944. године па није дошао па су онда рекли да је нови датум 22. октобра 1944 па су дошли да чекају Христа а он ни тада није дошао. Па онда неки Рајт исто адвентиста предвиђао је још раније 6. фебруара 1925 ни тада није дошао.

Још пар питања. Ваше виђење Свете Тајне свештенства, онда апостолско прејемство, Свето причешће. Да ли адвентисти посте?

Унапријед хвала на одговорима :D

Prvi put cujem za ove datume od tebe, i slucajeve ovog navodnog predvidjanja drugog Hristovog dolaska.
Ako je i postojalo tako nesto, to sigurno nije doslo iz Adventizma, jer je crkva posle 1844 godine zauzela stav da nece biti vise nikakvih direktnih predvidjanja Hristovog dolaska.

Sto se tice svestenstva, jednom sam cuo jednu izjavu od jednog pravoslavnog velikodostojnika koji je rekao da je svestenstvo pravoslavne crkve nastavljac starozavetnog Levitskog svestenstva.
Biblijski stav po ovom pitanju je taj, da su jevreji odbacivsi Hrista kao obecanog Mesiju, ustvari doveli do toga da Bog njih odbaci kao obecani narod.
Zavet koji je Bog napravio sa ovim narodom je ukinut, a stvoren je novi zavet sa celim svetom, sa Duhovnim Izraelom, odnosno sa onima koji prihvate Hrista kao Mesiju i svog licnog spasitelja.
Starozavetno svestenstvo je ukinuto, kao i obredi i ceremonije koje su bile vezane za Jerusalimski hram.
Isus je ukinuo svestenstvo i sam postao nas prsvestenik koji posreduje za covecanstvo pred prestolom milosti u nebeskoj svetinji nad svetinjama. ( Jevrejima poslanica 9 poglavlje ).

Postoji zemaljsko svestenstvo, ali njegov cilj je iskljucivo da prenosi Jevandjelje radosnu vest o spasenju u Isusu Hristu.

Sto se tice Apostolskog prejemstva, odnosno nasledja polaganja ruku, tu moramo biti vrlo obazrivi, jer i sami Apostoli su upozoravali da ce se u crkvi pojaviti lazni ucitelji koji ce za sebe govoriti da su apostoli Hristovi:

Jer su takvi lažni apostoli, lukavi poslenici, koji se pretvaraju da su apostoli Hristovi.
I nikakvo čudo; jer se sam satana pretvara u anđela svetlosti.
Nije, dakle, ništa veliko ako se i sluge njegove pretvaraju da su sluge pravednosti, kojima će svršetak biti po delima njihovim.

( 2 poslanica Korincanima 11. 13 - 15 ).

Sveto pricesce je uz obred poniznosti ( pranja nogu ), jedini obred ili obicaj koji je Gospod ostavio ljudima u novozavetnom periodu, a to je uzimanje hleba i bezalkoholnog vina koji simbolizuju Hristovo telo i krv prineseni na krstu za coveka.
Ovaj obred se praktikuje u Adventizmu cetiri puta godisnje.

Adventisti poste onako kako je to i propisano u bibliji, a to je potpuno neuzimanje hrane i vode, i molitva u poniznosti.
Sam post ima svoju odredjenu Duhovnu svrhu, a to je da covek u postu i molitvi odvrati pogled od stvari ovoga sveta, i usmeri ih na Duhovne, kao i radi ucvrscivanja zajednice sa Hristom..

filip
Posts: 26
Joined: 10.01.2011. 23:37

Re: Adventisti

Post by filip »

ajd i ja nesto pitam ;znam ja da necu u taj drugi vjecni zivot,al' sta cemo sa onima koji se prestavise bogu na istinu prije postanka te ' vase ili svenase jedine pravovjerujuce i sta ti ja znam crkve'. a nisu ljudi krivi sto se rano rodise ili umrijese....mada meni licno taj vjecni san vise odgovara...i jos nesto;gdje ode onaj sto pogresno protumaci NJegov dolazak...? :smt006 pozdrav svima; ja sam novi....

Dragan M
Posts: 70
Joined: 24.03.2012. 21:38

Re: Adventisti

Post by Dragan M »

filip wrote:ajd i ja nesto pitam ;znam ja da necu u taj drugi vjecni zivot,al' sta cemo sa onima koji se prestavise bogu na istinu prije postanka te ' vase ili svenase jedine pravovjerujuce i sta ti ja znam crkve'. a nisu ljudi krivi sto se rano rodise ili umrijese....mada meni licno taj vjecni san vise odgovara...i jos nesto;gdje ode onaj sto pogresno protumaci NJegov dolazak...? :smt006 pozdrav svima; ja sam novi....
Vrlo dobro pitanje, ako sam ga pravilno shvatio.

Od pocetka Hriscanske ere Hriscanstvo je imalo kontinuitet svog postojanja, i odrzavalo se kroz razlicite Hriscanske zajednice koje su delovale u razlicitim delovima sveta kao Bozja crkva.

Ne znam da li si procitao komentar u kome sam opisao razdoblje prve crkve i njena obelezja.
Dakle prva Hriscanska crkva je bila Jevrejska crkva, ova zajednica je u istoriji poznatija kao Nazareti ili Nazareni.
Zbog ucestalih progonstava koja su i najavljena u spisima novoga zaveta, crkva je stalno bila u pokretu, i menjala je svoje nazive, ali su njene karakteristike uvek bile identicne po principu Solascriptura - samo pismo.
U pocetku su to bili Nazareti, tokom srednjeg veka Valdenzani ili od protivnika nazvani Pavlikijani, i jos neke druge grane protestantizma.

Inace u bibliji, tacnije u Otkrivenju Jovanovom, posebno u 12 poglavlju koje govori o progonstvu crkve i njenom misijanskom delovanju do kraja istorije sveta, postoji direktan nagovestaj gde treba potraziti pravu crkvu, a to je protestantizam, odnosno iz samog teksta se moze zakljuciti da je istorijski put Bozje crkve skoncentrisan u protestantizmu, odnosno u jednom njegovom integralnom delu, od koga i poticu danasnji Adventisti.
Dakle Adventizam je nastavljac prvobitnog izvornog Hriscanstva, i svih pravih Hrisana kroz istoriju, crkva poslednjeg vremena.
Jednom prilikom je jedan Adventista upitao jednog pripadnika Srednjevekovnih Valdenzana, koji i danas postoje u nekim delovima sveta, zasto Valdenzani danas ne obavljaju misiju propovedanja Jevandjelja kao sto su to revnosno cinili tokom srednjeg veka...?
Na ovo pitanje je Valdenzanin odgovorio sledece `Mi smo svoju misiju ispunili, sada ste vi na redu...

U bibliji postoje istine koje su spasonosnog karaktera, ali postoje i one koje su tehnicke prirode.
Bog ce onome koji nije poznavao punu istinu zbog zivotnih okolnosti, a ziveo je krajnje Bogougodno po svetlosti koju je imao u tom trenutku suditi po savesti i srcu, i takav covek ce dobiti nagradu po veri..

Oni koji poznaju istinu, ili su bili u mogucnosti da je upoznaju a ne zele namerno da ispostuju kriterijume Jevandjelja, za takve niko ne moze tvrditi da ce uci u vecnost sa spasenima.

U danasnjem vremenu imamo velike mogucnosti sto se tice upoznavanja istine, knjige, elektronske medije, predavanja, enciklopedije, itd...itd, i niko nece imati izgovor na dan suda da istinu nije mogao da upozna, pitanje je samo nase slobodne volje da li to zelimo..

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Adventisti

Post by vrsta8472 »

Dragane, veceras kad dodjem kuci odgovorim ti na tvoj post. Ne mogu sa citiram preko mobilnog.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Dragan M
Posts: 70
Joined: 24.03.2012. 21:38

Re: Adventisti

Post by Dragan M »

poslao sam jos jedan komentar pre onog poslednjeg, kao odgovor na pitanja o Apostolskom prijemstvu, postu, itd..

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Adventisti

Post by vrsta8472 »

Vazi, od slede sedmice sam na godisnjem pa cu imati vise vremena za forum a i za postovanje.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Re: Adventisti

Post by murgo »

filip wrote:ajd i ja nesto pitam ;znam ja da necu u taj drugi vjecni zivot,al' sta cemo sa onima koji se prestavise bogu na istinu prije postanka te ' vase ili svenase jedine pravovjerujuce i sta ti ja znam crkve'. a nisu ljudi krivi sto se rano rodise ili umrijese....mada meni licno taj vjecni san vise odgovara...i jos nesto;gdje ode onaj sto pogresno protumaci NJegov dolazak...? :smt006 pozdrav svima; ja sam novi....
:smt005 :smt005 :smt005 :smt005
nema zabave bez zena i rakije

Dragan M
Posts: 70
Joined: 24.03.2012. 21:38

Re: Adventisti

Post by Dragan M »

Evo malo Adventisticke Duhovne muzike.

http://youtu.be/zdMrwdO_YDE

http://youtu.be/Vy9-X6-0vvM

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: Adventisti

Post by MAXIMUS »

Odreći se vjere da bi prešao u drugu vjeru mogu samo ljudi koji traže ,,ljeba preko pogače,,
Isti postaju toliko radikalni u ,,novoj vjeri,, da postaju nesnosni i za sebe i porodicu a i okolinu jer imaju ogromnu potrebu da dokažu svoj čin ispravnim jer teško je priznati samom sebi da si se odrekao Boga !
Toliko !
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

Locked