Lokalni Izbori 2012

Pamtim to kao da je bilo danas...
Locked

Moj kandidat za Načelnika je:

Siniša Gatarić
42
50%
Drago Kalabić
9
11%
Srećko Aulić
29
35%
Ismet Softić
4
5%
 
Total votes: 84

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Lokalni Izbori 2012

Post by grlica »

biće Niki da su se baš borili za ovo što imamo!
imam moćno pero - jezik srpski

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Re: Lokalni Izbori 2012

Post by Nicky »

Tacno. Imas da izadjes ispred kuce a da se ne bojis da ce te zaklati mudzahedin, sa cime i treba biti zadovoljan. Vjerovatno se ne bi ni dopisivali ti i ja da je mile ranije dosao na vlast. A otprilike nesto slicno ce nam biti ako kiklop dodje na vlast, samo ce da se spusti neka tama na ovaj gradic.

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Lokalni Izbori 2012

Post by regeman »

u metu nicky.
jedina ''dobra'' stvar ako Kalabic zasjedne na tron je sto ce vecina pametnih da smugne iz ove sredine i srecu potrazi na boljem mjestu za zivot.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
Koridor92
Posts: 378
Joined: 04.08.2012. 17:11

Re: Lokalni Izbori 2012

Post by Koridor92 »

ko je kiklop?? jel to onaj sa 4 oka???

:smt006 :smt006 :smt006 :smt006 :smt006 :smt006
Zabranjeno je svako neovlašteno kopiranje i umnožavanje, distribuiranje, iznajmljivanje, davanje na korištenje i javno izvođenje ovog materijala ili bilo kojeg njegovog dijela u komercijalne ili bilo koje druge svrhe, bez odobrenja vlasnika.

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Re: Lokalni Izbori 2012

Post by Nicky »

Kiklop je bice u grckoj mitologiji koje ima samo jedno oko. Svaka slicnost sa kanditatom za nacelnika u Prnjavoru je slucajna.

User avatar
Koridor92
Posts: 378
Joined: 04.08.2012. 17:11

Re: Lokalni Izbori 2012

Post by Koridor92 »

da, da. sreca je sto ostaje samo "kandidat" za nacelnika!!!
Zabranjeno je svako neovlašteno kopiranje i umnožavanje, distribuiranje, iznajmljivanje, davanje na korištenje i javno izvođenje ovog materijala ili bilo kojeg njegovog dijela u komercijalne ili bilo koje druge svrhe, bez odobrenja vlasnika.

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Lokalni Izbori 2012

Post by grlica »

i šta dobijamo braćo poslanici bolje BiH , RS , a i Prnjavora...
jedan novi sukob Karađorđa i Milana Obrenovića --- samo sve ste pobrkali , "otomanska imperija nije na zenitu svoje vladavine --- već u novom usponu" --- samo se sad ne zove otomanska i nije Turska sila -- turska je postala čak i pored religije pune isključivosti , jedna savremena i moderna država -- prevazišla je samu sebe i to je za svaku pohvalu .... ali dok je Turska postajala moderna i Tito je hodao po zemlji , kad se Turska izgradila u savremeno društvo ---- ugledaše je plemena ...

Danas egzistiraju imenice :mudžahedin , vehabija , teroristi ... gdje su te imenice bile 1974. godine , nije ih koristio ni jedan zvanični vokabular

Previše se pljujete na ovoj temi ... , kao nezreli klinci koji uzvikuju nacionalne parole , dok roditelji gledaju il kako preživit , il kako se dobro zabavit..

ponekad pomislim da bi najbolje bilo da sama šmugnem sa ove teme ... i držim se svoje sudbine ...

imamo dva velika pisca iz Bosne (to su moji lideri --bog da im dušu prosti) a potpuno su marginalizovani u ovom smutnom vremenu kad je istorija uz književnost najbolja učiteljica ...
imam moćno pero - jezik srpski

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Re: Lokalni Izbori 2012

Post by Nicky »

To nisu samo imenice grlice, to se zove realnost. Sto znaci, ako malo bolje pogledas oko nas, to se zaista desava/desavalo se. Malo smo skrenuli s teme svi zajedno. Najbolje bi bilo da mi svi pobjegnemo odavde, kao sto ti rece, ali to smo mogli i 90ih godina, pa nismo, zasto sad da bjezimo?

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Lokalni Izbori 2012

Post by regeman »

Image
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Lokalni Izbori 2012

Post by grlica »

smorili ste me...

Ne valja Dodik -- uredu
Kućaa do kuće --uredu

da sad ne nabrajam , trenutno obarate (makar virtuelno) vlast i to je uredu .... ali gdje zajednički stav , gdje strategija nove politike ... koga vidite poslije Dodika , ajd iskreno , koja to partija u RS zaslužuje pažnju i povjerenje građanstva ... danas sutra da izrodi predsjednika i premijera , "lako je oboriti vlast" ali šta dalje , koji su idući koraci .... što malo o tome na pišete , nego samo kako oboriti vlast
imam moćno pero - jezik srpski

samuraj
Posts: 279
Joined: 09.05.2012. 17:15

Re: Lokalni Izbori 2012

Post by samuraj »

Čega se pametan stidi budala se ponosi.Pa evo od mene za koridora malog odgovora.Kao prvo ovdje pišemo o lokalnim izborima u Prnjavoru a ne u Laktašima. Republiku srpsku je stvorila sirotinja u borbi i gospodin Milošević je verifikovao u Dejtonu.Podsjećanja radi,SDS je takvo nešto odbio skupštinskom odlukom,ali i u Dejtonu pa su na sreću eliminisani iz pregovora,jer bi vjerovatno njima pasalo da se ratuje dok nas ima zarad ćara jer(vojno smo mogli rat završiti za 6 mjeseci) ali treba pljačkati narod a to je ono čime se ovaj koridor eto hvali.
Ovako da kažemo da je 91 g. sds formiran kao stranka,kao pokret može biti ako se uzme velika podrška na samom početku i ljudi koji su na čelu tog pokreta bili osim pokojnog Raškovića su taj pokret do te mjere zloupotrijebili da to istorija čovječanstva nije zapisala,obzirom da se radi o zloupotrebi vlastitog naroda.Jer su jedini cilj imali da se obogate,to su i postigli.
Što se tiče tih mudžahedina da kolju po prnjavoru spriječio ih nije sds već obični narod primoran da ide u rat iz svojih preduzeća i koje su te vlasti opelješile do zadnjeg iz svojih domova.Pa kad se tu doda šverc sa neprijetljem,prodaja teritorija ratni porez,bolest glad narodna onda rezultat tog pokreta je za narod prava katastrofa -- međutim nije katastrofa za te vođe,oni su 91 g. počeli uživati a narod patiti i to njihovom zaslugom.Ako se još uvijek pozivate na tu priču onda stvarno želite izgubiti izbore,jer ovi koje vi crnite za razliku od vas u ratu nisu ništa odlučivali,pa se zato može reći da je to nepremostiva razlika,a po mom mišljenju najbolje bi došle svježe ekipe,koje nemaju prošlost kao ovi gore navedeni.
katastrofalnu situaciju u svim oblastima u Prnjavoru nisu proizveli ni mudžahedini ni ameri ni francuzi,već srbi zna se i koji.
Ko su bili šta su imali 91 g. a šta sad...........

tehal
Posts: 99
Joined: 17.03.2012. 19:29

Re: Lokalni Izbori 2012

Post by tehal »

Odlično regemane,to treba svaki dan da vidimo šta su imali a šta imaju sad međutim,ja očekujem da kranemo od Prnjavorčana borčina,da se vidi šta su ostvarili tobožnjom borbom za srpstvo.Što se mene tiče kad to sve prikažeš narodu onda svi oni koji su na listama a nemaju kule i vile imaju pravo na glas,ovi nikako.

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Lokalni Izbori 2012

Post by regeman »

sve se zna ko koliko ima, bar u Prnjavoru...a vlast je da se skida, opoziciji je da ju rusi...kako to radi sama bira..

smorili ste me.
..

@grlica

Ako vam je dobro..onda nista...
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
Cipiripi
Posts: 1188
Joined: 13.11.2005. 17:33

Re: Lokalni Izbori 2012

Post by Cipiripi »

na izbore ne treba ni izlaziti,neka glasaju sami za sebe!
Posten bez ambicija
luzerska tradicija.......

User avatar
Koridor92
Posts: 378
Joined: 04.08.2012. 17:11

Re: Lokalni Izbori 2012

Post by Koridor92 »

ti samuraj nisi budala, to se vidi po tome sto znas citati, pisati, ucestvovati na forumima, znaci baratas i sa internetom i racunarom i sl. znaci to je cinjenica. ali ti si u ovom svom odgovoru meni pomijesao neke stvari. ja sam kao prvo komentarisao pisanje ZMIJE, pa sam posto je on spominjao dr. Karadzica, pok. Miloševića i dodika, i ja spomenuo njih trojicu. SDS nije bio taj faktor, koji je mogao sprijeciti ili zaustaviti rat u Bosni. ne znam da li se sjecas, da je rahmetli alija stavio potpis 93 za prekid borbenih dejstava i obustavu rata, ali ga je nakon 24 sata povukao, po nalogu Amerike. znaci opet SDS nije imao nikakvog uticaja. ne znam kojim se poslom bavis, ali vjerovatno znas koliko je tesko organizovati par ljudi, a ne preko 1 000 000. naravno, bilo je tu mnogo nestranackih licnosti, koji su bili izvrsni i borci i lokal patriote i vodje, ali je cinjenica, da se sve to odvijalo pod kisobranom SDS-a. sto se tice dejtona, i samog potpisa, pa nemojte biti toliko licemjerni, i pisati kako SDS nije htio da ide i kako dr. Karadzic i njegova vlada nisu to izglasali na skupstini, "kao njima nije dosta rata, oni zele i dalje da traje i da se i dalje bogate". da li si ti samuraju cuo za ricarda holbruka, i za fantomski dogovor da se dr. Karadzic povuce u ilegalu, da li je jasno svima da je jedino Miloševic bio izaslanik Srpske strane u pregovorima. da li je jasno svima, da su Srbi izgubili ogroman dio sarajeva u kompezaciju sa dijelovima oko Srebrenice, i mnogo slicnih stvari. pricali su cak i da je pok. slobodan Milošević, znao da za flašu viskija da dio neke teritorije. znaci cinjenica sledeca, da je faktor od velikog znacaja na ovim prostorima bio upravo pok. Slobodan Milošević, a ne SDS, kako to vi gospodine samuraju, zelite da prezentujete. i jos jedna stvar, sto se tice tih vremena, zelim da kazem. hvala Bogu, sto nije vas veliki vodja, crveni Ban ili Mile ronhil, nije bio u to vrijeme na poziciji, presjednika republike, mi sada vjerovatno ne bismo pisali, ovdje u ovim nasim lijepim krajevima. nego bi bili negdje u bugarskoj, rumuniji ili negdje sl. jer nas Srbe, ne bi pustili u svedsku, norvesku, svicarsku, kao nase komsije i bracu muslimane ili hrvate. jos samo da se osvrnem i na tvoju recenicu "ko su bili 91 i sta su imali, a sta imaju sada". sta je bio mile ronhil-prva brazda krajine. traktorista, najmladji presjednik skupstine opstine i traktorista, a sta je sada i sta sada ima.

da predjemo na lokalne izbore. Prnjavor ti je moj samuraju imao nekih uspona i padova. ali uzimajuci u obzir izgled Prnjavora i njegovu ekonomsku moc 91 i 2001, mislim da je to jedan od gradova, mozda cak i odmah posle Bijeljine, koji je imao najveci privredni rast i razvoj. (naravno u to vrijeme je i tamo i ovdje na vlasti bio SDS, tamo je jos uvijek, a i ovdje ce ponovo od 08.10.) grade se objekti, putevi, sam grad nemozes prepoznati iz dana u dan. firme, preduzeca, sve cvjeta. naravno bilo je i tada onih koji su bili na ivici egzistencije, ali mnogo, mnogo manje nego sada, dragi moj samuraju. pogledajte, zgradu koja je napravljena za borce, stavljate ljude da cekaju godinu dana, iako je zgrada napravljena i useljiva, samo zbog toga sto vas voljeni vodja ne moze doci prije da je otvori i da se slika za medije. ljudi umiru. ne docekivajuci momenat da udju u nju, da dobiju nesto od drzave, za koje su njihovi najmiliji polozili zivote. samo cekajuci, pravi momenat i dolazak velikog crvenog bana iz Laktasa. Poznat vam je slucaj pok. Lizdeka, ako nije informisite se malo gospodine samuraju.
sta nam ovi vasi pruzise poslednjih 4 godine vladavine i terora u prnjavoru. rekose bice voda za grad i 6 MZ. pa nista, evo izbori su za mjesec, dva, a vi sada optuzujete SDS da vam opstruise izvodjenje radova, pa sta ste radili proslih 46 mjeseci!!??? evo, iskreno i licno, mozes vjerovati, ali i nemoras, ja nisam stranacki oprijedeljen, istina je da sam uvijek vise naginjao desno. ali nisam stranacki ni aktivan niti sam uclanjen bilo gdje. ali, ako vi stvarno zelite da unesete nemir u gradjane, govoreci, kako im SDS brani izgradnju vodovoda, znajte, da onda stvarno niste u redu sa zdravom pamecu i rezonu. objasni mi samuraju, kako moze jedna partija, koja nije na celu opštine i koja nema parlamentarnu većinu u skupštini, opstruisati izgradnju tako nekog strateskog projekta kao sto je voda za Prnjavor. pogotovu ako jos uzmemo u obzir i cenjicu, da je sporazum napravljen izmedju 1načelnika opštine Darka Tomaša, 2 vodovoda i 3 predstavnika odbora 6 MZ za izgradnju ciji je presjednik (vidi paradoksa ni on nije SDS gosp. Nebojša Todić). sa kojim onda vi cinjenicama raspolazete, kada govorite protiv SDS-a!!???
gledam svakodnevno ovaj nas lijepi grad, iako je pomalo kriticno, pogotovu kada sam sa automobilom, voznja vi vise lici na nordijsko skijanje, ali eto. sjecate, kako napravise glavnu ulicu. kada to bjese, negdje 2006/7, ah, da za vrijeme vladavine SDS-a, i ne samo nju, nego jos mnogo drugih, ali ih napravise, kako ono stariji svijet voli da kaze po JU-SU. a, vi? po pola godine vam stoji znak nasred puta obiljezavajuci, da je propao saht ili sl. snijeg vas iznenadi u januaru, kolaps na putevima. vodovod u Ratkovcu. ili cekate semptembar, pa da opet malo lagite narod i jeb.te ga u zdrav mozak.
kazi mi samuraju, samo jedno djelo, koje ste vi i vasi crveni kmeri ucinili za ovih 46 mjeseci vladavine i terora nad opštinom Prnjavor.

PS. vjerovatno će opet biti neki napadi, ali od vas covjek nista drugo i ne moze ocekivati.
Zabranjeno je svako neovlašteno kopiranje i umnožavanje, distribuiranje, iznajmljivanje, davanje na korištenje i javno izvođenje ovog materijala ili bilo kojeg njegovog dijela u komercijalne ili bilo koje druge svrhe, bez odobrenja vlasnika.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Lokalni Izbori 2012

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Koridor92
Posts: 378
Joined: 04.08.2012. 17:11

Re: Lokalni Izbori 2012

Post by Koridor92 »

zanimljiva stranica. pitam se samo da li je pozicija ili opozicija!??
Zabranjeno je svako neovlašteno kopiranje i umnožavanje, distribuiranje, iznajmljivanje, davanje na korištenje i javno izvođenje ovog materijala ili bilo kojeg njegovog dijela u komercijalne ili bilo koje druge svrhe, bez odobrenja vlasnika.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Lokalni Izbori 2012

Post by vrsta8472 »

Немам појма ко је.

Ево и ДНС направио страницу

http://dns-prnjavor.blogspot.com/
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

bobi1993
Posts: 268
Joined: 11.06.2012. 14:02

Re: Lokalni Izbori 2012

Post by bobi1993 »

samuraj wrote:Ako se još uvijek pozivate na tu priču onda stvarno želite izgubiti izbore,jer ovi koje vi crnite za razliku od vas u ratu nisu ništa odlučivali,pa se zato može reći da je to nepremostiva razlika,a po mom mišljenju najbolje bi došle svježe ekipe,koje nemaju prošlost kao ovi gore navedeni.
Pa u sds-u nema 90 % clanstva koje je bilo 90-ih. stranka je prociscena i uglavnom su novi ljudi na funkcijama. A i dok je sds-ov kandidat za nacelnika branio RS (iako ne sa puskom u ruci vec na borilistu) sta je radio kandidat snsd-a?
Браћа Грим су били добри,али какве бајке прича Додик :)

petar1.
Posts: 15
Joined: 31.07.2012. 20:00

Re: Lokalni Izbori 2012

Post by petar1. »

ma nema ni u SNSD-u,sve je to Dragojlo rastjerao!
Centralizam,bratko!

User avatar
svjedok.saradnik32
Posts: 1473
Joined: 02.03.2012. 08:27

Re: Lokalni Izbori 2012

Post by svjedok.saradnik32 »

grlica wrote:svaka čast samuraju - zmijo ,----- a ti svjedoče zaista si pravi kočijaš , te strasti vas i vode , makar u Prnjavoru!

Jedan potpun i skladan pregled priče koja traje 20 godina -- složili smo se čim smo se upoznali - dakako . Je ,
da ne valjaju ni jedni ni drugi

zašto čovjek navijač ne misli -- O istorijskom pregledu ---?!

Ko ne poznaje povijest nemere u politiku!
у праву си ко не познаје историјат неможе у политику тако ни ти , кажи ми Каква је твоја историја , рад ,од куда ти потичеш гдје је твоја историја, сјећаш ли се ? :smt006
Прије него што пустиш језик у погон, провјери да ли ти је мозак укључен..

karamarko4
Posts: 207
Joined: 26.07.2012. 12:03

Re: Lokalni Izbori 2012

Post by karamarko4 »

uf joj nesto se osjeca da to grlica nije zaboravila staviti pempas :smt005 :smt005 :smt005

bobi1993
Posts: 268
Joined: 11.06.2012. 14:02

Re: Lokalni Izbori 2012

Post by bobi1993 »

Drago je rastjerao sve mladje clanove,ljude koje su bili uz Darka Tomasa. A ovo sto je ostalo jad tuga i cemer
Last edited by Administrator on 06.08.2012. 12:50, edited 1 time in total.
Reason: Bespotrebno citiranje
Браћа Грим су били добри,али какве бајке прича Додик :)

karamarko4
Posts: 207
Joined: 26.07.2012. 12:03

Re: Lokalni Izbori 2012

Post by karamarko4 »

to i jeste najzalije mlad momak skolovan spreman za pomoc sa dobrim idejama itd,tako je to kad se kiklopa sve pita nadam se ne zadugo

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Lokalni Izbori 2012

Post by grlica »

jedan mali translejt --- gosn karamarka , prevod sa polu-engleskog na lokalni srpski jezik.

slijedi prevod:

Vjerovatno mislite na Pampers pelene za jednokratnu upotrebu. Vrlo su jednostavne za upotrebu u urbanim sredinama , namjenjene su za mlađu djecu i odojčad dakako! Nije vam potreban đubar, kraj štale , gdje se baca izmet , nego lijepo kulturno zamotate i bacite u kantu za otpatke.

i kažete hvala lijepo , ako ste nadasve kulturni , ---onda plaćate uredno sve račune ---između ostalog i za tzv. komunalije i održavanje ... jer s tim računom ,iskorišteni pampers nađe svoj put do odredišta .... a sa urednim računima i država dakako profitira --- čija god da je !
imam moćno pero - jezik srpski

Locked