WikiLeaks: Nova skupštinska većina

Pamtim to kao da je bilo danas...
Locked
močvara
Posts: 146
Joined: 18.12.2009. 14:09

Re: WikiLeaks: Nova skupštinska većina

Post by močvara »

Hvala ti brate na tako lijepim i odmjerenim riječime, nego čulo se ovdje u Kestengeradu da će vascijela Lišnja glasati za Kalabića. Brate moj reci mi pravu istinu... ti sigurno znaš? lijep pozdrav

osmangazi626
Posts: 26
Joined: 19.07.2012. 11:41

Re: WikiLeaks: Nova skupštinska većina

Post by osmangazi626 »

pa ne znam šta da ti velim , a da ne budnem prost , moral i etika mi to ne dozvoljavaju. Glasat za nekog kog nevole njegov rođeni njiova krv isto ko seb zabit nož u leđa..(za gospodina dotićnog). Prnjavor je mnogo propatio , ovih poslednjih godina . Čast nekim ljudima koji su ga pokušali izvest na pravi put vidim ovdje na Infu ima i pitanje za koga ću da glasam sve trojcu ih poznajem lićno i pravo da ti kazem mozda bih mogao i odlućit ali mislim da ćemo mi imat svog kandidata.. A ako ne onda bar zbog one naše narodne Bog pa Doktur... Ali sve je to na dalekom ... kažem vrime će pokazat.. :smt006

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: WikiLeaks: Nova skupštinska većina

Post by ZMIJA »

osmangazi626 wrote:pa ne znam šta da ti velim , a da ne budnem prost , moral i etika mi to ne dozvoljavaju. Glasat za nekog kog nevole njegov rođeni njiova krv isto ko seb zabit nož u leđa..(za gospodina dotićnog). Prnjavor je mnogo propatio , ovih poslednjih godina . Čast nekim ljudima koji su ga pokušali izvest na pravi put vidim ovdje na Infu ima i pitanje za koga ću da glasam sve trojcu ih poznajem lićno i pravo da ti kazem mozda bih mogao i odlućit ali mislim da ćemo mi imat svog kandidata.. A ako ne onda bar zbog one naše narodne Bog pa Doktur... Ali sve je to na dalekom ... kažem vrime će pokazat..
Dobro nam došao Osmana aga :,,Zlo je vrijeme ,orla naćeralo da noćuje među kokoškama''o kakvom ti to moralu i etici govoriš, i ko tebe pita za krvna zrnca na ovome forumu, i kome se bogu moliš, baš sad u oči izbora.
Kažeš da se javljaš iz Lišnje,a ja pomislila da se možda ne javljaš iz Štrbaca,da nisi možda neki ,,naš'', kad znaš šta to ,,naša'' krv ne voli,i kome ne smiješ naglas ime izgovoriti, jer je on dotični,a znaš za narodnu nizreku Bog pa Doktur,samo ne reče jel marveći.
Neznam kako je to Prnjavor propatio poslednjih godina, a nije propatio onda kad su mnogi patili,kad su vam minareti obarani ,kad ste morali glavi mjesta gledati,već ste patili kako reče poslednjih godina, dok ste se izgrađivali i razvijali interesantno moj Osmanaga iz Štrbaca,pardon iz Lišnje.
Najbolje bi bilo Osmanaga da vi glasate za , kako ti reče za ,,svoga''kandidata, za svoju krv, jer krv je krv.
2004 ste glasali za Vladu Živkovića/150 glasova/u toj tvojoj Lišnji ,glasali ste za našeg komadanta,ali komadanta više nema na papiru,odnijelo ga vrijeme,došli neki novi ljudi.
Koji su to ljudi kako ti reče,pokušali Prnjavor izvesti na pravi put ,ja ti poručujem, Prnjavor je na pravom putu i ne samo Prnjavor.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

osmangazi626
Posts: 26
Joined: 19.07.2012. 11:41

Re: WikiLeaks: Nova skupštinska većina

Post by osmangazi626 »

ponovo šejtan proziva! dobro se ja sjećam zlih godina i ko je traktore i krave po Lišnji oduzimao, neki su ljudi tada se školovali, aneki šenlučili.(a sadbi kao iz druge stranke , promjeniv ši ime svoje oprali) Nije meni krivo možeš ti da svašta zboriš ... Meni je krivo zbog mojih što u pustu priču povjerovaše.. Ti se svoga roda a vidim ni boga ne stidiš.. Tako da ja i ti nemamo o čemu da zborimo. :smt006

marijamala
Posts: 303
Joined: 25.08.2010. 23:52

Re: WikiLeaks: Nova skupštinska većina

Post by marijamala »

osmangazi626 wrote:ponovo šejtan proziva! dobro se ja sjećam zlih godina i ko je traktore i krave po Lišnji oduzimao, neki su ljudi tada se školovali, aneki šenlučili.(a sadbi kao iz druge stranke , promjeniv ši ime svoje oprali) Nije meni krivo možeš ti da svašta zboriš ... Meni je krivo zbog mojih što u pustu priču povjerovaše.. Ti se svoga roda a vidim ni boga ne stidiš.. Tako da ja i ti nemamo o čemu da zborimo. :smt006
Dobro dosao u virtuelnu zajednicu dragi nas sugradjaninu.
Ostavi se traktora i krava,zle godine bise svima zle godine.Sacuvajmo sebe i svoju djecu od zla neka se nikad i nikom ne desi.
Ostavite boga,neka se svako svome bogu moli,od pravog vjernika nikog glava zaboljeti nece.Ne stidi se ni svog boga a ni roda.
A "zboriti " imamo i te kako o cemu.Komsije smo,sugradjani.Treba nam suzivot sa razumijevanjem i tolerancijom,ovi sto se u vrhu roskaju,Osmanaga,za krupne se pare roskaju.Ne mozemo mi s njima u tor ici.Ako ne mozemo uljepsati jedni drugima dan, dajte bar da ga ne pokvarimo.
A glasanje,pobogu,glasanje je tajno,tu jedino mozemo ispuniti svoju zelju, ne izaci ili izaci i glasati po svom izboru.
Od volje nam!
Ziv ti i zdrav bio!

kuzmo
Posts: 814
Joined: 13.07.2010. 18:34

Re: WikiLeaks: Nova skupštinska većina

Post by kuzmo »

osmangazi626 wrote:LIJEP POZDRAV FORUMAŠI VIDIM OVDIJE SE UVELIKO POĆELO KUVAT, PA REKO DA I JA MALO DOPRINESE SVOJOM KRITIKOM . VIDIM DA JE MOJIJE MALO NA FORUMU KAO DA MI NISMO IZ DIJELA KONSTITUTIVNIH NARODA NAŠE LIJEPE BOSNE. POZDRAV IZ LIŠNJE :smt006
Ti nam sad dodje ko zacin u jelu :smt005

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: WikiLeaks: Nova skupštinska većina

Post by ZMIJA »

osmangazi626 wrote:ponovo šejtan proziva! dobro se ja sjećam zlih godina i ko je traktore i krave po Lišnji oduzimao, neki su ljudi tada se školovali, aneki šenlučili.(a sadbi kao iz druge stranke , promjeniv ši ime svoje oprali) Nije meni krivo možeš ti da svašta zboriš ... Meni je krivo zbog mojih što u pustu priču povjerovaše.. Ti se svoga roda a vidim ni boga ne stidiš.. Tako da ja i ti nemamo o čemu da zborimo.
Šejtan ne miruje, u pravu si Osmanaga,ali šejtana niko ne priziva, ko ga prizivao u kući mu bio,ali ako u Boga vjerujemo onda,onda moramo istinu govoriti, eto i sam priznade da se sjećaš zlog vremena ,koje smo svi zajedno nažalost preživjeli, i da to nije ovih zadnjih godina kako ti reče ,za neke ljude koji su eto željeli Prnjavor izvesti na pravi put,jer ja tebe pitam kad je to Prnjavor bio na pravom, a kad na krivom putu,jel možda onda kad ste u njega se vraćali preko Mađarske ili preko Gradiške,sjeti se ko je tada, a ko sada vodi Prnjavor, i Republiku Srpsku.
Neznam koji su to tvoji, i u kakvu su priču povjerovali,nije mi to najjsnije,a što se tiče moga roda, i moga Boga ,neka se stide oni koji imaju razloga za stid, a ja ga nemam, i hodam uspravne glave i čista obraza,a ne stidim se ni Boga, i on mi je svjedok da sam čista.
Kako reče Kuzmo ti nam dođe ko kec na 10 ,da zapržiš ovu čorbu ,koja kako ti ustvrdi zakuvala odavno,ali ja Osmanaga još ne vjerujem da ti nisi neki ,,naš''da te ovi naši šejtani nisu poslali, nama na forum da malo šejtanišeš za neke ,,naše''
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: WikiLeaks: Nova skupštinska većina

Post by grlica »

i nemojte mazdu zvati agom vidiš da šejtan folira!


kakav aga
age su srbi bili
imam moćno pero - jezik srpski

samuraj
Posts: 279
Joined: 09.05.2012. 17:15

Re: WikiLeaks: Nova skupštinska većina

Post by samuraj »

Vođe osmanaga,i tvoje i sve ostale su opustošile i lišnju i sve ostalo,a ti bi dosad trebao znati da su vama najkrivlji vaši a nama naši.Ako to sporiš onda, analiza za tebe stoji na drugom mjestu a ne na forumu.ILI I nisi taJ za šta se predstavljaš što reče zmija.

osmangazi626
Posts: 26
Joined: 19.07.2012. 11:41

Re: WikiLeaks: Nova skupštinska većina

Post by osmangazi626 »

dragi samuraj palacas jezikom zmije..
ja stvarno ne vidim svrhu koga ti predstavljas, sto ime casnog ratnika prljas, ubjedjivajuci mene ko sam ja a aga ili aganlija.. ni jedno ni drugo samo posten i castan gradjanin.. koji casno zaradjuje koru kruva .. vidim dje ovo sve vodi , u jednu veliku propast, pokusavam nekima ljudima otvorit oci ali ne ide. pa mi nekad dodje pa kazem neka ide sve gdje je krenulo, onda vidim komsiju Mehu kako se pati a ni Ljubo nije bolji. onda sebi kazem pa dokad trpiti ponizenja, da glasam za onog ko mi je lovacku pusku moga dede oduzeo ili traktor zaplijenio, pa da ga vratim ponovno da mi to radi li sam ja lud ili oko mene ostali. I ona dvoica jadnika gori sto side u opcini nista od njega nisu bolji kad ga u stopu prate, treba se vlasti priklanjati ali stope i caksite ljubiti ne valja... :smt006

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: WikiLeaks: Nova skupštinska većina

Post by ZMIJA »

osmangazi626 wrote:dragi samuraj palacas jezikom zmije..
ja stvarno ne vidim svrhu koga ti predstavljas, sto ime casnog ratnika prljas, ubjedjivajuci mene ko sam ja a aga ili aganlija.. ni jedno ni drugo samo posten i castan gradjanin.. koji casno zaradjuje koru kruva .. vidim dje ovo sve vodi , u jednu veliku propast, pokusavam nekima ljudima otvorit oci ali ne ide. pa mi nekad dodje pa kazem neka ide sve gdje je krenulo, onda vidim komsiju Mehu kako se pati a ni Ljubo nije bolji. onda sebi kazem pa dokad trpiti ponizenja, da glasam za onog ko mi je lovacku pusku moga dede oduzeo ili traktor zaplijenio, pa da ga vratim ponovno da mi to radi li sam ja lud ili oko mene ostali. I ona dvoica jadnika gori sto side u opcini nista od njega nisu bolji kad ga u stopu prate, treba se vlasti priklanjati ali stope i caksite ljubiti ne valja... :smt006
Uzorit Osman aga,ne sumnjajući da će ti časni ratnik Samuraj dakako odgovoriti,na tvoje prelagano ,ali poprilično bezobrazno pitanje, koga on predstavlja i tvoju,još bezobrazniju konstataciju, da on kako ti uzoriti Osmanaaga reče prlja ime svetog ratnika.
Ali s obzirom da se na samomo početku saplete o zmiju koja palaca,morala sam odreagovati prva i odma da ti kažem, nisi ti nikakva Osmana aga, i sad sam više nego sigurna da si obični mimikrijon,koji se lažno predstavlja u ime jednog naroda,ti si obični jedan hajduk.
Ovdje niko nikoga ne predstavlja,svako slobodno iznosi svoja razmišljanja i analogno pitanje tebi od mene je, koga ti prestavljaš i ko je tebe delegirao kako sam za sebe reče časnog i poštenog čoeka.
Kažeš došao si da nam otvoriš oči,hvala ti na dobro namjernosti, ali nismo ni mi ovdje slijepi,samo mi Osmana aga izgleda iste stvari različito vidimo,a ko je kome otimao traktore i lovačke puške ,zmija ne samo da je o tome palacala već je otvoreno govorila, ne samo o traktorima i lovačkim puškama, već i zemlji koju su ovi hajduci koje ti preferiraš otimali od u to vrijeme Muslimana a danas Bošnjaka,da ja ovo ne pričam napamet pođi do opštine pa se sam uvjeri kako se ta zemlja sada otplaćuje deseterostruko, putem sudskih presuda koje su u amanet načelniku Darki Tomašu ,ostavili hakduci takvi kakav si ti.
Možda se ti plašiš hajduka kad si im imena zaboravi ali si upamtio kad su u tvom selu pljačkali,isti oni hajduci koju su u to vrijeme meni zmiji jezik htjeli isčupati,jer i ja sam hajdučkoga roda ,a nema ti ništa gore kad hajduk hajduka za kolac sveže.
Dakle OSMANA AGA ZA SAD TOLIKO NEBI DA TI DUŽIM ,JER NE BI ŽELJELA DA POBJEGNEŠ SA FORUMA JER MNOGI TAKVI KAO TI SU DOLAZILI SAMO KAD JE PREDIZBORNA KAMPANJA, A MI KUVAMO I IZMEĐU IZBORA U SVAKO SLUČAJKU DOBRO NAM STIGAO UZORIT oSAMNAGA.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

samuraj
Posts: 279
Joined: 09.05.2012. 17:15

Re: WikiLeaks: Nova skupštinska većina

Post by samuraj »

Kad neko dobro lupeta,onda i nije zaradio neki odgovor ipak.
Gdje ti osmane nađe podršku otimanju i pljački u mom pisanju,tebi izgleda smeta što ja pišem samo kako jeste a to jasno govori da su najgori ti u čije ime pišeš.Nećete opet valjda udariti onu priču o srpstvu, jer ta priča je donijela tu pljačku koju pominješ,drugo osmane prvi sa kojim sam se sporio oko nekih ljudi jeste zmija,ali gospodine ako je u pravu u nečem onda nema sporenja a ovdje je u pravu.
Što se tiče lične cijena koju si ti ili bilo ko drugi platio u ovih poslednjih 20-ak godina,teško da se možeš sa mnom porediti.
pusti age i vojvode navijaj za narod

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Re: WikiLeaks: Nova skupštinska većina

Post by Nicky »

Citam ovo i ne vjerujem...moracu konstatovati...BOLEST NE BIRA!

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: WikiLeaks: Nova skupštinska većina

Post by ZMIJA »

Nicky wrote:Citam ovo i ne vjerujem...moracu konstatovati...BOLEST NE BIRA!
Tačno je bolest ne bira, ali neki se i rode bolesni.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Re: WikiLeaks: Nova skupštinska većina

Post by Nicky »

ZMIJA wrote:Tačno je bolest ne bira, ali neki se i rode bolesni.
Takvi nisu imali sansu da biraju, neki su imali sansu pa svejedno zglajzali kasnije.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: WikiLeaks: Nova skupštinska većina

Post by vrsta8472 »



Који циркус :smt005
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

samuraj
Posts: 279
Joined: 09.05.2012. 17:15

Re: WikiLeaks: Nova skupštinska većina

Post by samuraj »

Da niky, bolest je u društvu velika,proizveli su je pojedinci i zna se koji,zato što su zarazno bolesni oni pa su zarazili ostale.
Društvo niky se izleči kad tad jer čovječanstvo i pored svega opstaje a pojedinci...

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: WikiLeaks: Nova skupštinska većina

Post by ZMIJA »

U bolesnom društvu,zdravi pojedinci su rijetkost.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Re: WikiLeaks: Nova skupštinska većina

Post by Nicky »

samuraj wrote:Da niky, bolest je u društvu velika,proizveli su je pojedinci i zna se koji
Tacno tako, oni koji se ponasaju kao da su Rusi a ne Srbi u Bosni, i koji trose kao Rusi a ne kao Srbi u Bosni. Zato i ponavljam stalno da je narodu dosta te bahatosti i bezobrazluka.


Da, vidim...zato sam to i rekao. :wink:

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: WikiLeaks: Nova skupštinska većina

Post by ZMIJA »

Nicky wrote:Da, vidim...zato sam to i rekao.
Meni su oči pobjeljele gledajući,možda da sam žmurjela kao mnogi što su žmurjeli,i kao što danas mnogi žmure ,ne bi imala problema sa vidom.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: WikiLeaks: Nova skupštinska većina

Post by regeman »

Који циркус
zanimljivo ovde svako svoju pricu prica...ovaj ima vode ovaj nema..ovaj hoce gore onaj dole..kad slusas Kalabica rekao bi da je podrzao svaku akciju sds.a a ono vozio traktor po gradu 2004....
Roveru je muka od izbora a sds ga gura...
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: WikiLeaks: Nova skupštinska većina

Post by ZMIJA »

Mogu ovi iz SDSa pričati šta hoće,ali da i malo imaju odgovornosti kao opozicija, najbolje bi im bilo da jezik drže za zubima, jer projekt Povelič je njihova anatema i kompletno vodosnabdjevanje i grada a i šire.
Neznam kako televizija K-3 stoji sa arhivskim snimcima iz perioda njihove vladavine i i njhove priče na ovu temu,i kad bi to usporedili sa ovim snimkom sada, i ovom pričom koju pokušavaju naparaviti ozbiljnom,ali na njihovu žalost ne uspjevaju ,bez obzira što ovi iz SNSDa niti znaju niti hoće, da ih argumentovano poklope preko ušiju ,jedino ih Darko Tomaš i donekle Božo Ivanović ostaviše u ofsajdu,ova bi farsa od skupštine bila završena hepiendom u korist SNSDa
Sada Borko Lukanović pita ima li gore vode ,a kad sam to ja pitanje postavljala još davne 2004 isti daj Borko Lukanović mi se unosio u lice i ubjeđivao da vode ima u neograničenim kolčinama.
Đurđevit postavlja dilemu kreditnog zaduženja,a kad sam ja postavljala pitanje zašto se vodovod nije zdaužio kod španske vlade za 3,800.000,nego opštimna, njegov odgovor je tad bio da vodovod nije kreditno sposoban,a sad insistira suprotno i sam sebi pljuje u usta.
Vidim da se Đumić i u medecinu razumije,pričom o karcinomima, i čudi se što voda sada nije kvalitetna, kao što je bila za vrijeme SDSa, kad se nije smjelo kupati vodom iz vodovoda,a bogami nije se smjla ni zastavina vozila njiome prati, jer ovi iz Kragujevca nisu bili tehnološki uznapredovali kod farbanja limuzina stojadina, pa je i nakon paranja vodom iz prnjavorskog vodovoda i farba sa njih spadala.
Vidim Gararić trlja dlanove ,kako su oni započeli taj projekat, te će oni i da ga završe,što se babi snilo to se joj i zbilo.
Srećom gore vode ima,druže Borko, iskopano je još 5 bušotina,poslije vaše 3, i nije više 35 litara ,već projektovana kolčina cirka 85 litara u sekundi ,radi se punom parom da se završe radovi ,sa Kitića brda se odvozi voda privremeno cisternama i cisternama,biće vode biće prabnja,poručuje baba Janja.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: WikiLeaks: Nova skupštinska većina

Post by grlica »

vi još na vodi , ja mislila da ste javne gradske česme sagradili , da ste postavili na dnevni red gradsku kanalizaciju , da imate projekat za gradski saobraćaj , da ste parkove osmislili , da ste sagradili još tobogana i ljulja i da stimulišete život u malim sredinama , a vi ... voda pa voda
voda komšija dovikuju se odbornici ko u lošem skeču
o tugo moja 20 godina pričate o vodi , pa da ste je sa trebevića vodili doveli bi je za 20 godina,
izađem na ovaj forum da vidim šta se dešava a ono priča stara vijek i po!

nego opet me mister Balabić oduševio svojom podmuklosti i beskrupuloznosti
ovaj put na državnom nivou
suprostavlja se gospođici il gospođi to ne znam al u pitanju su Pandurevići --- hej varane balabane , nisu ti to tvoje smote krajiške pa da ih smotaš ko Josip Broz sve nacije , pardon konfesije, optužuje gosn Balabić Gos. Pandurević da dovodi citiram "tetiće i sestriće" .... pa onda se kači za sarajevsku pivaru , ej nesrećo od Crkvene , --- pa veli ko biva svi BiH dužnici dugove da vrate (gosn Balabić jedan savjet --- čuvajte se dilova sa Sarajlijama , nisu vam to vaši nepismeni čobani koje ste pometali na budžet naše RS , ----- posebno istureno odjeljenje Prnjavor.... to vam je skroz druga sorta , isto ko paradajiz iz bašte i od švercera )
Gosn Balabiću , ja sam vaša sjenka ....
narod nema ništa crno na bijelo , ali kod mene je saznajući za vašu malenkost postalo sve sivo
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: WikiLeaks: Nova skupštinska većina

Post by ZMIJA »

Evo Grle privodimo kraju,u pravu si, da smo je vodili ne sa Trebevića već sa Kmčatke,do sad je trebala biti uvedena,nećemo praviti česme već korita,neka se stoka poji, znaš da smo mi poljoprivredna opština i da nam je stočarstvo i ratarstvo strateška grana privređivanja.
Na dnevni red nećemo ni stavljati ovu kanalizaciju,o kojoj ti zboriš,JERBO onda ostajemo bez stajskog đubriva,i čime bi onda tretirali naše voćnjake i povrćnjake.
Dobri su ovi naši odbornici,oni su naturščici i u teatar ulaze slobodno i bez ikakve treme,sve tekstove znaju napamet, i uvjek su gledana predstava,gledaniji su od emisije, selo veselo,a bogami i od sela što gori, dok se baba u njemu češlja.
Da ih nema od blata bi ih morali praviti, jer život u našoj palanci bio bi zaista smarajući, od vašara do vašara kad se malo zabavno- kulturno samodopunimo ko bateria od mobitela.
A mi na forumu naravno ne bavimo se nikakvim kreacijama, i ne izmišljamo toplu vodu,samo idemo za događajima i tako selom ide karavana, a u daljini čuju se laveži pasa,a bogami i vukovi su se pojavili.
O Balabiću i njegovim gimnastikama na državnom nivou ne mogu zboriti,JERBO nisam gledala sarajevske skečeve,samo znam da je on dobar protagonista svakog događaja u kojem učestvuje,a i ona mala Pandurevićka mi je simpatično čeljade ,što jes jes.
Tačno je da oni svi manje više dovode i tetiće i sestriće,rugao se koto loncu, a obadva garava,to ga je uvjek bilo kako se ono reče NEPOTIZMA i uvjek će ga biti,a naročito je sazrijevao i dobre prinose davao kako su se desile ove klimatske i druge promjene 90. godina prošlog stoljeća,od sloma onog omraženog režima, u narodu poznatijeg kao socijalizam, gdje su radnici upravljali, i imali svoje radničke savjete gdje su se savjetovali.
Danas srećom nema nikavog savjetovanja, i ostali zanovjetanja,samo jaši, JERBO svi su naši.
Narodu pred očima ništa više nije crno- bjelo,Jerbo je jednima skroz bjelo, a drugima naročito crno.
Ja jedva čekam da se nastavi ova predstava u teatru našeg malog mista,da pođem seiriti da sebi dušu razgalim ,da turim prst u uvo i da zapjevam onako po naški.KRAIŠKI.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: WikiLeaks: Nova skupštinska većina

Post by grlica »

zmile , zmile , uvjek imaš dobru opasku na moja istraživanja , no moram malo da pojasnim prilog o mister Hosipu od Krajine.
U pravu si ijopet zmijo , u pitanju su sarajevski skečevi a informacije se crpe sa američkog tornja , -- koji prenosi Balabićev odgovor sinjorini Pandurević , tako da Balabić kao protagonist tornja ispada dobar vo, jer u štali Pardon parlamentu , svi smo protiv nacionalizma - čitaj protiv SDA i SDS , pa naš Hosip od tornja dođe ti ko pozitivan lik.
( malo je teško ovo obrazumiti , al štaš kad moram pričati narodnim jezikom , jer ovi parlamentarni kad zabrste , na naučno-političkom dijalektu , čovjek ne zna ni šta je pročitao , a kamoli šta je čuo)
A simpatična mala nema šta , i meni se dojmila , jedan čvrst i temeljan odgovor na narodnom jeziku, sa iskrenim zgražanjem na bahatost kluba poslanika SNSD-ea. A naš Balabić kad se uspne na vrh Parlamenta pa baci pogled na toranj , vidi samo jedno --novu nadu za Parlament u budućnosti -- ili ti SBB .
Fahrudin dobro vodi započeti rat za bošnjački jezik i naciju , ustoličen na vrhu Avaza sistemski ruši Tihića --- narod se prima , ne vole više ni Tihića ni Bakira ...bolja budućnost čeka... novinski stupci su puni "kriminalnom vladavinom SDA , privatizacijom , čuvanjem fotelja ... i tako " , malo suza iz Srebrenice svaki dan , malo crne hronike , zatim ramazanske milosti , a ti Tihiću i Bakire nazad sa svojim trulim nacionalizmom. Tako je --kliče narod Avazu -- dosta je vas više bilo ...
Fahrudin je dobro shvatio poruku američkih prijatelja --- uzmi medije , uzećeš i vlast.
Tako se to kotrlja moj Mile , Balabić je pozitivan član tornja , a ti moj Mile napravio sebi kuću --- a đe ti je narodna kuća ili ti Glas srpske , a da zaboravila sam ne možeš biti sam sebi opozicija jel de Mile , zato tebe čuva tvoja desna ruka mister Balabić , čekaj samo da se ukaže povoljan trenutak pa naš virtouz Balabić zamijeni Parlament Avaz tornjem , pa zajedno počne klicati sa Fahrom --- dosta je bilo više ... i ti Mile doveo si zemlju do propasti ... i onda moj virtuelni gradonačelnik i jopet pobjeđuje na prnjavorskom forumu --- sa obnavljanjem teme Drago Kalabić novi premijer RS.
Suludo ali mere bit istinito!
imam moćno pero - jezik srpski

Locked