gradjanski rat u Gruziji "Juznoj Osetiji"

Pamtim to kao da je bilo danas...
Kostakurta
Posts: 537
Joined: 26.03.2005. 09:10

Post by Kostakurta »

seha wrote:
Kostakurta wrote:
Nicky wrote:To nije pocetak rata u BiH, cisto da znas. To mnogi navode kao povod za pocetak rata, ali rat je poceo drugim dogadjajem. :wink:
U potpunosti si u u pravu ,,sa tim da neki navode da je to ,,povod,,kao i u slucaju Gavre
A o drugim dogadzajima svaka strana navodi vodu na svoj mlin.
Mada i ptice na grani znaju u cemu je fol :wink:
Pa u cemu je fol,Kosta???Eto ja sam jedna pticurina sto ne konta...
Da nije sova,a ratna dejstva bila ko biva samo danju :roll:
Odmah sam ja znao da tu nesto smrdi
kaze tip iz komunalnog

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Napraviti atentat nad glavnim i odgovornim jedne drzave pa bas i nije trazenje opravdanja nego totalno cackanje mecke.
Ne bih da ulazim u ideoloske ili istorijske rasprave povodom tog dogadjaja koji je kod nas zauzeo jako bitno mjesto, posebno u skorasnjoj istoriji, zbog svog efekta cije repove cini mi se vise vuce danas nego tada.
Da bi se o Principu, a uopste o dogadjajima iz tog doba moglo pricati potrebno je uvidjeti kompletno stanje tada u zemlji i Evropi a ne donositi zakljucke sa obzirom na danasnje stanje u nasim medijima i politici. Dva carstva pred izdisajem su svakako trazili bilo kakav povod za refresh onog sto je bilo mozda 1880.
Svaka zrtva je glupa, bila ona na korist ili stetu, bilo svog bilo tudjeg naroda. Da se nije zadesio Gavrilo bio bi tu neko drugi kao zrtva, uzrok, povod, navedi bilo kako.
Bosna je tada bila kao i Srbija usputna stanica za prodor na Istok AUgarske, vise ideoloski i vojni nego ekonomski cini mi se. Vjeciti je problem sto mi u interesu svjetskih sila ne nadjemo svoje parce interesa.
Da je Gavrilo terorist kakvim ga danas pojedinci iz federacije predstavljaju i ne treba da cudi, takvima istima je Abu Hamza borac za mislimansku stvar 5000km od domovine.
Ne bih da budem maliciozan, moji komentari i stavovi su sasvim jasni, gadim se svakakvih nacionalista i budala, ali da se umjesto Gavrila zalosio Miralem zanima me kakvi bi onda komentari bili medju SDa i SBiH.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

Kostakurta
Posts: 537
Joined: 26.03.2005. 09:10

Post by Kostakurta »

Drekavac wrote:Samo mi nedirajte Principa, ako to ikako moze...... :wink:
Princip umro.....od tuberkuloze 8)
Odmah sam ja znao da tu nesto smrdi
kaze tip iz komunalnog

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Post by seha »

Da je umjesto Gavrila bio Miralem,vjerovatno bi bio nacionalni borac ali samo za muslimanske nacionaliste dok bi za srbe on bio muslimanski terorista.Nije mi jasno kako mogu i ti ljudi iz Sarajeva da preinace samo Gavrila za teroristu,sta je bolan sa ostalim clanovima Mlade Bosne i konkretno sa najmanje dva muslimana koji su skupa sa Gavrilom ucestvovali u atentatu.To je sramota bosanske politike da covjeka za koga smo ucili da je bio narodni junak i protivnik Austro-Ugarske okupacije preinace i proglase srpskim teroristom.
Srebrena Krila

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

seha wrote:Da je umjesto Gavrila bio Miralem,vjerovatno bi bio nacionalni borac ali samo za muslimanske nacionaliste dok bi za srbe on bio muslimanski terorista.Nije mi jasno kako mogu i ti ljudi iz Sarajeva da preinace samo Gavrila za teroristu,sta je bolan sa ostalim clanovima Mlade Bosne i konkretno sa najmanje dva muslimana koji su skupa sa Gavrilom ucestvovali u atentatu.To je sramota bosanske politike da covjeka za koga smo ucili da je bio narodni junak i protivnik Austro-Ugarske okupacije preinace i proglase srpskim teroristom.
Otprilike to je to. svako danas prica ono sto mu volja. Fala kurcu u ovoj bosni svakakvih tupana ima pa ce i to povjerovati.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

Kostakurta
Posts: 537
Joined: 26.03.2005. 09:10

Post by Kostakurta »

seha wrote:Da je umjesto Gavrila bio Miralem,vjerovatno bi bio nacionalni borac ali samo za muslimanske nacionaliste dok bi za srbe on bio muslimanski terorista.Nije mi jasno kako mogu i ti ljudi iz Sarajeva da preinace samo Gavrila za teroristu,sta je bolan sa ostalim clanovima Mlade Bosne i konkretno sa najmanje dva muslimana koji su skupa sa Gavrilom ucestvovali u atentatu.To je sramota bosanske politike da covjeka za koga smo ucili da je bio narodni junak i protivnik Austro-Ugarske okupacije preinace i proglase srpskim teroristom.
Konkretno netacno samo jedan od clanova u atentatu je bio musliman.
I jos jedna anegdota od svih tih clanova je jedino on ostao na slobodi dok su ostali uhapseni dobili prdekane
dozivotne ili su na smrt osudzeni.
Odmah sam ja znao da tu nesto smrdi
kaze tip iz komunalnog

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Post by seha »

I sta kazes Kosta,sve zarobljeno,porobljeno i poubijano,samo muslic ni taket...i sta kazes,samo jedan mujo bio,hajm se kladit da su bila dva a moRe bit i tri!!!Hos ' se kladit!!!
Srebrena Krila

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

I jos jedna anegdota od svih tih clanova je jedino on ostao na slobodi dok su ostali uhapseni dobili prdekane
Gdje si to procitao? On je bio na slobodi, samo do momenta hapsenja.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
Drekavac
Posts: 236
Joined: 19.11.2007. 19:05
Location: (U)KRAJINA

Post by Drekavac »

seha wrote:I sta kazes Kosta,sve zarobljeno,porobljeno i poubijano,samo muslic ni taket...i sta kazes,samo jedan mujo bio,hajm se kladit da su bila dva a moRe bit i tri!!!Hos ' se kladit!!!
Velis Seho, da nije bilo vas, otisli bi i Srbi i Srbija u qurac.
Ajoj, jadan Coban kojeg cuva Ovan....
:lol:
P.S.- mala sala
KOSOVO JE SRBIJA!!!

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Post by seha »

Drekavac wrote:
seha wrote:I sta kazes Kosta,sve zarobljeno,porobljeno i poubijano,samo muslic ni taket...i sta kazes,samo jedan mujo bio,hajm se kladit da su bila dva a moRe bit i tri!!!Hos ' se kladit!!!
Velis Seho, da nije bilo vas, otisli bi i Srbi i Srbija u qurac.
Ajoj, jadan Coban kojeg cuva Ovan....
:lol:
P.S.- mala sala
Dragi druze Drekavce!!!Mi ovdje pisemo o Sarajevskom atentatu koji se desio u Sarajevu,znas li gdje Sarajevo.Organizacija kojoj je pripado Gavrilo i njegova braca muslimani se zvala MLADA BOSNA,nigdje Srbije ni na vidiku,dodji sebi malo druze stari iz Bosne...
Srebrena Krila

Kostakurta
Posts: 537
Joined: 26.03.2005. 09:10

Post by Kostakurta »

seha wrote:
Drekavac wrote:
seha wrote:I sta kazes Kosta,sve zarobljeno,porobljeno i poubijano,samo muslic ni taket...i sta kazes,samo jedan mujo bio,hajm se kladit da su bila dva a moRe bit i tri!!!Hos ' se kladit!!!
Velis Seho, da nije bilo vas, otisli bi i Srbi i Srbija u qurac.
Ajoj, jadan Coban kojeg cuva Ovan....
:lol:
P.S.- mala sala
Dragi druze Drekavce!!!Mi ovdje pisemo o Sarajevskom atentatu koji se desio u Sarajevu,znas li gdje Sarajevo.Organizacija kojoj je pripado Gavrilo i njegova braca muslimani se zvala MLADA BOSNA,nigdje Srbije ni na vidiku,dodji sebi malo druze stari iz Bosne...
Drekavac ti je iz Chernobila :lol:
Odmah sam ja znao da tu nesto smrdi
kaze tip iz komunalnog

User avatar
Sheki
Posts: 2636
Joined: 11.07.2006. 11:05
Location: Switzerland / RS
Contact:

Post by Sheki »

seha wrote:
Drekavac wrote:
seha wrote:I sta kazes Kosta,sve zarobljeno,porobljeno i poubijano,samo muslic ni taket...i sta kazes,samo jedan mujo bio,hajm se kladit da su bila dva a moRe bit i tri!!!Hos ' se kladit!!!
Velis Seho, da nije bilo vas, otisli bi i Srbi i Srbija u qurac.
Ajoj, jadan Coban kojeg cuva Ovan....
:lol:
P.S.- mala sala
Dragi druze Drekavce!!!Mi ovdje pisemo o Sarajevskom atentatu koji se desio u Sarajevu,znas li gdje Sarajevo.Organizacija kojoj je pripado Gavrilo i njegova braca muslimani se zvala MLADA BOSNA,nigdje Srbije ni na vidiku,dodji sebi malo druze stari iz Bosne...
A Bosnjaci?

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Post by MAXIMUS »

Ajd kad smo se već dotakli ove teme , ja bih postavio jedno pitanje.
Jeli iko čuo i za jednog Principa ( prezime ) nakon tog antetata !?
Čini mi se da su im i sjeme zatrli !
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

Отело се ово контроли. Мислим да је ред да ову расправу наставимо у ПОЛИТИЧКОЈ СВАШТАРИ. Ово је ипак тема о Русима и Осетији.

Костакурта, одговор на питање које си ми поставио прочитај у ПОЛИТИЧКОЈ СВАШТАРИ.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
Moderator
Posts: 128
Joined: 24.01.2008. 20:38

Post by Moderator »

Iako je vecina ovoga za brisanje, posto nema nikakve veze s temom, necu bas sve obrisati.
Ipak, ovu raspravu nastavite u Politickoj svastari, kao sto je Aqua vec predlozio, a ovdje se vratite na temu.

Hvala!

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

E JE*I GA ZAJEBASE NAS OVI RUSI; POVLACE SE IZ GrUZIJE;PA O CEMU CEMO SADA DA PISEMO; :? U RAT BRACO RUSI DA NE UMRE TEMA NA FORUMU !!!! :lol:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

KAMIKAZA wrote:E JE*I GA ZAJEBASE NAS OVI RUSI; POVLACE SE IZ GrUZIJE;PA O CEMU CEMO SADA DA PISEMO; :? U RAT BRACO RUSI DA NE UMRE TEMA NA FORUMU !!!! :lol:
A,KAMIKAZA ne brini ipak nece to tako biti kao sto najavljuju totalno primirje i povlacenje na linije prije sukoba. Bice tu jos i jos...mislil ono bum,bum!
Image

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

"
[b]KOJKOTI: SRBI I JUZNI OSETI SU BRATSKI NAROD
[/b]
NAROD Južne Osetije, drevni narod sa starom pravoslavnom tradicijom, ispunjen je izuzetno toplim osjećajima prema bratskom srpskom narodu", kazao je Eduard Kojkoti, predsjednik Južne Osetije, za srpski časopis "Geopolitika" nastavivši da "naši zajednički korijeni potječu još od skitsko-sarmatsko-slavenskih vremena, pa i ranije".

"Naša pozicija određena je ne samo po povijesnoj i religijsko-kulturnoj bliskosti. Naši nas protivnici nazivaju separatistima i zato vidimo da su u Srbiji iznenađeni našom podrškom", objasnio je južnoosetski predsjednik.

Slučaj Kosova i Južne Osetije se principijelno razlikuju

Kojkoti nadalje obrazlaže različitost pozicije, kao i različitost proglašenja neovisnosti Južne Osetije, s jedne, te Kosova, s druge strane. "Južni Oseti nisu separatisti, mi smo uvijek bili protiv raspada naše države SSSR. Kada je Gruzija izašla iz sastava Sovjetskog saveza 9. travnja 1991., Južna Osetija je ostala u toj državi. Tako su se Južna Osetija i Gruzija našla u različitim državama", otkriva Kojkoti dodajući da je njegova zemlja temeljem tada važećih propisa proglasila neovisnost.

"Za razliku od Južne Osetije, kojoj su zakoni dozvoljavali u slučaju izlaza Gruzije iz SSSR-a, proglašenje neovisnosti Kosova predstavlja nezakonit korak, jer ni zakoni Jugoslavije, ni zakoni Srbije nisu priznavali takvo pravo Kosovu", pojašnjava Kojkoti zaključujući kako se upravo po tome te dvije situacije "principijelno razlikuju".

Protiv Srba i Oseta se primjenjuju metode terorizma i genocida

"I Srbi i Oseti brane svoje povijesne zemlje i svoje interese zakonskim sredstvima u isto vrijeme kada se protiv njih primjenjuju metode terorizma i genocida. Zbog toga smo mi solidarni sa borbom Srba za očuvanje njihove države", zaključio je Kojkoti o "nepravdi i bezakonju prema srpskom narodu".

Nastavio je o solidarnosti između ovih dvaju naroda, pa je podsjetio kako "postoje ljudi, dobrovoljci iz Osetije, koji su se borili zajedno sa Srbima", navodeći primjer Alberta Andijeva. "Ja se ponosim takvim sunarodnjakom, koji je štitio u Srbiji naše zajedničke ideale". "To je velika misija sina osetskog naroda", naposljetku je rekao Kojkoti.
Index.hr

User avatar
Drekavac
Posts: 236
Joined: 19.11.2007. 19:05
Location: (U)KRAJINA

Post by Drekavac »

Kostakurta wrote:
seha wrote:
Drekavac wrote:
seha wrote:I sta kazes Kosta,sve zarobljeno,porobljeno i poubijano,samo muslic ni taket...i sta kazes,samo jedan mujo bio,hajm se kladit da su bila dva a moRe bit i tri!!!Hos ' se kladit!!!
Velis Seho, da nije bilo vas, otisli bi i Srbi i Srbija u qurac.
Ajoj, jadan Coban kojeg cuva Ovan....
:lol:
P.S.- mala sala
Dragi druze Drekavce!!!Mi ovdje pisemo o Sarajevskom atentatu koji se desio u Sarajevu,znas li gdje Sarajevo.Organizacija kojoj je pripado Gavrilo i njegova braca muslimani se zvala MLADA BOSNA,nigdje Srbije ni na vidiku,dodji sebi malo druze stari iz Bosne...
Drekavac ti je iz Chernobila :lol:
Tata ti je iz Cernobila..... :wink:

A za Sehu:

Neradi se o tome gdje je izvrsen atentat, nego ko je ga izvrsio.
Svako ziv zna da se to desilo u tvom "voljenom" Sarajevu.
Ali je posle toga Austrougarska vojska napadala vecinom Srbe.
Pa i Srbiju, o tome ja pricam.
Mada, atentat izuzetno cenim, i ponosan sam sto je to bio Srbin Gavrilo Princip. :wink:
KOSOVO JE SRBIJA!!!

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Post by seha »

Drekavce!Atentat su izvrsili pripadnici Mlade Bosne u Sarajevu,Bosna i Hercegovina.Ne volim da se ponosim ljudima koji su ubijali,pogotovo ako su iz redova moga naroda.Gavrilo je atentator,covjek koji je ubio nekog drugog covjeka iz vjerovanja u neke njegove ideale.Htio sam da kazem da sam ucio ko je i sto je Gavrilo Princip i to ce on za mene uvijek ostati.Smijesna stvar u svemu tome je sto ti gotivis Gavrila samo zato sto je bio Srbin i smijesno je to da je u tom istom Sarajevu bio most s njegovim imenom a isto tako i ulica,a danasnja Sarajevska vlast proglasava Gavrila zlikovcem i srpskim teroristom.I ti Drekavac a i Sarajevska vlast ste smijesni i kabasti ko' kora od hrasta kitnjaka!
Srebrena Krila

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

Najsmjesnije u svemu tome je to :da je kojim slucajem Gavrilo bio musliman i danas bi bio narodni heroj ,ovako je zlocinac, kao i svi njegovi sunarodnici, samo zato sto su se rodili u pogresno vrijeme na pogresnom mjestu, pod pogresnim krstom, bar tako neki misle, po meni je sve kontra !!! :wink: Pogledajmo sve te izjave tih koji su ga proglasili zlocincom, kad su u pitanju mudzahedini: oni su junaci, sehidi, u nebo ih dizu, samo zato sto su spremni da odsjeku glavu nekom krscaninu, samo zato.Eto isti ljudi, samo jos brutalniji, ali nije zrtva ista, ubiti srbina je dobro djelo, otrovati srpskog vladara ili ubiti na neki drugi nacin, je junastvo vrijedno pomena u svim knjigama, ali ubiti germana ili ubiti nekog "nedaj boze turcina"; je zlocin za koji treba da polete glave hiljadama , i da to svi odobre,oteti saksiju zemlje turcinu je grijeh za koji sav svjet se digne na noge, ali oteti srbima dio istorije i dio njihove drzave, se za sada naziva samo presedan.E pa se*em vam se na politiku, drugovi i drugarice,ako ste tako mislili da se balkan smiri ,pogrijesili ste, ili smo svi krivi podjednako za ista nedjela ili cemo ratovati do istrebljenja, a prije da ce biti ovo drugo. :? Neznam samo kako je moguce u sebi nositi toliko mrznje ,zar nemozemo zivjeti jedni pored drugih ako vec nemozemo skupa, zar uvjek mora da se pljuje po srpskom, samo zato sto je nase, a kad bi bilo vase bilo bi super, jos nesto , da nije bilo srbina i danas bi sjedili u mraku, ili je mozda i Nikola Tesla zlocinac ,samo zato sto je negdje u svjetu poginuo neki turcin od nekog njegovog izuma !!! :lol: Kako bi nas tek osudjivali da je neki od nas izumio atomsku bombu ili nesto slicno !!! :P
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Ala KAMIKAZA nikad nisam procitao bolji post od tebe...Brate svaka cast na izrecenom! BRAVO! :smt038
Image

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

Opet ti to najbolje znas. :wink:

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Post by MAXIMUS »

Rusi priznali Osetiju kao samostalne države !!!
Šta je najgore ... neće se na tome završiti stvari !!!
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Najsmjesniji u svemu ovome smo ko bi drugi nego mi Srbi. Vazda smo namjestali dupe Rujama na volej i '' braca'' nas sjebase.
Jer, Srbija kompletna, bilo ds ili dss a o srs da ne pricamo se poziva na medjunarodno pravo kod priznanja Kosova. Tj kako se suprotnoi tom medj.pravu otcjepljuje Kosovo.
Isti slucaj imamo ovdje, medjunarodno priznatoj Gruziji kidaju dio teritorije koji kao i Kosovo dugo fakticki nije pod kontrolom Tbilisija.
Naravno, nasi bi trebali stati na stranu Gruzije zbog tog medj.prava, da nije ruskog velikog brata :lol:

Sta reci, prazna kurtza se na svadbu ne ide. :lol:
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

Locked