Komandant Veljko Milankovic i Vukovi sa Vucijaka

Pamtim to kao da je bilo danas...
User avatar
KIVI76
Posts: 1812
Joined: 29.09.2007. 01:24
Location: Prnjavor
Contact:

Post by KIVI76 »

А што сте ви болесни људи.... :lol: :lol: :lol: Дичите се тиме што нисте били у рату.... Лепо.... А мислите ли да би ми сада били овде, да они који се не диче да су били у рату, нису стали на браник отаџбине и бранили ове наше вековне просторе од најезде разноразних исламских и усташких формација... Мало сутра.... Не би нас нигде било.... Да су они пустили да те непријатељске формације лако без борбе заузму ове просторе, све би ово било попаљено, побијено и протерано одавде ко зна где, као што се десили са десетинама западно крајишких чисто српских општина.... Сада би сви ми били по ко зна којим избегличким центрима без крова над главом, а ви драга господо што сте се крили по иностранству, не би се имали где враћати и долазити на одмор , да нам покажете колике сте ви фаце и џекови и колико имате пара.... Зато боље да ћутите и да захвалите Богу и тим храбрим борцима који су бранили наша вековна огњишта , и ваше гузице које сте сакривали по белом свету... Боље да не вређате мртве војнике који су дали своје животе да би ми данас били овде где тренутно јесмо, а не ко зна где и у којим избегличким центрима....
ImageImage

User avatar
che
Posts: 1297
Joined: 07.01.2007. 21:49
Location: Havana
Contact:

Post by che »

ZAR OVA TEMA NIJE GLASILA I VUKOVI SA VUCIJAKA...?!
SRAMOTA JE DA BLATITE SVE ONE KOJI SU DALI ZIVOT DA BI MI DANAS BILI ZIVI UOPSTE!
ZNAS LI TI SPANAC KOLIKO JE VUKOVA DALO ZIVOT I TEBI OSIGURALO TO STO JESI?
ZNAM DA NE ZNAS!
RASPITAJ SE MALO!I POGLEDAJ KO JE GDJE POGINUO,JEL NA PUTU KUCI NOSECI TV ILI U AKCIJAMA I ULICNIM BORBAMA NA NAJTEZIM RATISTIMA SIROM BIH I HRVATSKE...
SVAKO SELO NA SPOMENIKU IMA PO 10,20,50 STRADALIH BORACA OD 91. DO 95.,JESI LI KAD ZASTAO I ZAMISLIO SE ZASTO SU ONI TU A TI ISPRED?

ALI,NAJLAKSE JE NE BITI TU I PLJUVATI PO ONOME NA STO BI TREBAO BITI PONOSAN!

Spanac
Posts: 36
Joined: 05.05.2008. 10:55

Post by Spanac »

Nisam imao namjeru nikoga da blatim ovdje a posebno ljude koji su poginuli u ratu.
Iz mjesanog sam braka (srbin i muslimanka) tako da sam neutralan i ne vucem ni
na jednu stranu. Iznosim samo moje misljenje o ratnim profiterima i kriminalcima koji
su koristili svoju licnu korist da bi se uzdigli u heroje i velike patriote. Drago mi je
da nisam licno bio u ratu i ginuo za neke propale ideale koji su se danas pokazali
vise nego besmisleni. U tom nesretnom ratu mi je poginuo kum iz Prnjavora
koga su ubili mudzahedini tj odsjekli su mu glavu i tako je sahranjen.
Smeta me samo sto se "heroji" kao Veljko uzdizu i djeca se truju propagandom
iz rata a zivi se vise nego jadno. A na ovom forumu takvih pametnjakovica sa
osnovnom skolom ima vise nego dosta...

Brane
Posts: 27
Joined: 07.02.2007. 20:47
Location: Svajcarska (CH) Prnjavor (RS)

Post by Brane »

1. Tema je super
2.O pokojnicima se uvijek dobro prica
3. Spanac Sram da te bude ne samo Pokojnog Komandanta Milankovica vec i sve i jednog Borca VRS Svoj zivot su polozili braneci SRPSKI narod medju njima su moji stricevi i braca.
4.Kazes da nemas nikakav politicki stav onda bolje nemoj da se mjesas u ovu Temu.
5. Ja licno nisam rat dozivio ali sam ga osjetio,kad vidis da neki iz tvoje Porodice za Bratom Sinom ili Muzem vise od 15 Godina nosi crninu e onda ces svatiti zasto Borca treba postovati.
6. Jos nesto sto me naucio moj Djed jos i dok sam bio mladji " U ratu strada uvijek Suma Zivotnja i Sirotinja" na to sve su uvijek jos bile stavljen zlatne rieci "Al kad dodje vrijeme Bitke Cast i Obraz su jaci od svega"

7. Neka im je Laka Sveta crna zemlja i nek im je vjecna Slava.
Suvajac Branislav

User avatar
KIVI76
Posts: 1812
Joined: 29.09.2007. 01:24
Location: Prnjavor
Contact:

Post by KIVI76 »

Image
ImageImage

User avatar
KIVI76
Posts: 1812
Joined: 29.09.2007. 01:24
Location: Prnjavor
Contact:

Post by KIVI76 »

Image
ImageImage

Spanac
Posts: 36
Joined: 05.05.2008. 10:55

Post by Spanac »

Pitam se zasto se ulica V. Milankovica u Prnjavoru zove jos i "Haska ulica" ?
Vidim da svako ko ima drugacije i kriticko misljenje o tom covjeku odmah
je neprijatelj broj jedan i izdajica srpkog naroda ? Vise ste nego smijesni i jadni
nije ni cudo da tako bijedno zivite kada velicate takve ljude.
Cudi me samo sto mu niste napravili spomenik u centru grada da mu
se divite za sve ratne zasluge ? Kivi nisam znao da je sada u Prnjavoru
moderno da se pise ekavicom ? :)

Brane
Posts: 27
Joined: 07.02.2007. 20:47
Location: Svajcarska (CH) Prnjavor (RS)

Post by Brane »

Nas nazivas jadnim?! Pa da u pravu si zasto bi postavali neke Ljude koji su dali zivot za nasu slobodu to je za tebe normalno nema sta bas smo jadni e moj Franc cujes ti ovo,hehehe liepo je nekad i slusati bezumnike i sto bi se reklo u nasem narodu na JEKAVSKOM "CUT KOJU PAMETNU"
Suvajac Branislav

User avatar
neko iz mase
Posts: 1371
Joined: 13.12.2007. 22:48
Contact:

Post by neko iz mase »

Spanac wrote:Pitam se zasto se ulica V. Milankovica u Prnjavoru zove jos i "Haska ulica" ?
Ne bih da se mješam u ovu temu(mlad sam)ali htio bih da odgovorim na gore citirano pitanje.Ja za taj naziv sam čuo tek kad su se podjelili lokali u donjem djelu ulica(Mektić,Nemanja).Možda nije zbog toga,možda griješim

P.S.O pokojniku sve najbolje

Spanac
Posts: 36
Joined: 05.05.2008. 10:55

Post by Spanac »

E moj Brane pa ti si nepismen covjece prvo nauci srpsku gramatiku pa mi se onda obrati ok?
Za Veljku vise nemam sta dodati a vi koji ga tako obozavate pa neka vam bude i
dalje idol i heroj :)

Brane
Posts: 27
Joined: 07.02.2007. 20:47
Location: Svajcarska (CH) Prnjavor (RS)

Post by Brane »

Spanac ja sam ucio srpski al od lutine sam brzo pisao al dobro momak ti nauci se Krstiti kako treba pa cemo onda ragovarati
Suvajac Branislav

Sneza
Posts: 842
Joined: 19.01.2005. 05:17
Location: Prnjavor

Post by Sneza »

@Spanac
Sam sebe za*ebavaš na ovoj temi tako da samim čitanjem tvojih poruka možemo se uvjeriti koliko si ti plitak.
Sam si rekao da te politika ne zanima...pa zaobiđi onda ovu temu i sve 5. Smiješno je da (ustvari poštovaću starije) jedna takva osoba razmišlja tako o Veljki Milankoviću.
Opšte poznato je da je on bio taj nekakav ratni profiter ali velika je razlika između njega i ovih ostalih ratnih profitera. Da nije bilo tog Veljke u Prnjavoru bi se vijorila šahovnica a mi trpjeli one koji nam u već dva krvava rata ubijaju djedove, očeve i stičeve.Bili bi samo g*vna kako je Tuđman nazivao Srbe iz Slavonije. LAko je tebi pljuvati po njemu jer ti su tamo i tvoja porodica ima tebe..tvoja djeca neće osjetiti kako je to odrasti bez oca, brata, ujaka i ostale rodbine. On je za razliku od njih (ratnih tajkuna) koji su današnji ugledni biznismeni koji su se po Prnjavoru šetali išao je u rat i branio ovo malo republike. Isti ti koji su ga ubili i koji su mu u lice prijetilli ubili su i druge momke koji su bili u Vukovima. Danas su oni na visokim pozicijama i ćute, zataškavaju i prikrivaju sve dokaze koji njih upetljavaju u to.

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

Post by Franz »

Citam iz inercije i ne nalazim vise pretjeranu inspiraciju za odgovoriti gospodi iz nama prijateljske Spanije.
Lisnato Testo je privukao paznju svojim, meni objektivnim, pisanjem iako nije direktni ucesnik bio minulog kolektivnog ludila.

U sustini, dobar se decko krije iza nickname Spanac jer zanima se sportom a ne politikom.Samo se pitam nesto, zasto je posvetio 80% postova politici, 20% ljubavi, svastari i prnjavor & fun...0% sportu...mozda slijedi primjer vrhunskih sportista u Spaniji sto ubijaju slobodno vrijeme uz zutu stampu...ko zna sta je u pitanju, mi primitivci sto zivotarimo ovdje nikad pravu istinu saznati necemo...ocigledno da ni trendovi ne stanuju ovdje! :lol:
Its too late to change events
Its time to face the consequence

Babrinjo
Posts: 503
Joined: 06.02.2007. 21:58
Contact:

Post by Babrinjo »

Ja imam tu srecu da zivim u civilizovanom drustvu gdje je politika strana
stvar i gdje je tema broj jedan fudbal a na nesrecu ne pratim taj sport
Mala zabuna Franz decko je napisao da ne prati fudbal!!!
Ja sam napustio Bosnu prije rata tako da nisam mnogo informisan ali samo znam da svi jedni druge krive i svi su se branili,kamo srece da niko nije napadao onda nebi se niko trebao ni braniti a ujedno bi bilo mnogo manje sirocadi,bjede,mrznje,a i plate bi bile vece.
“I personally believe winning and losing matters to you until the last day of your life.”

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

Post by Franz »

Babrinjo wrote:Ja imam tu srecu da zivim u civilizovanom drustvu gdje je politika strana
stvar i gdje je tema broj jedan fudbal a na nesrecu ne pratim taj sport
Mala zabuna Franz decko je napisao da ne prati fudbal!!!
U pravu si.
Tek sad vidim sta je napisao..."Ja imam tu srecu da zivim u civilizovanom drustvu "...auuuu, pa decko zivi u raju....zao mi je ali ekipa je u paklu! :lol:
"zivim...gdje je politika strana stvar"...to nije raj, to su Bahami! :lol:
Its too late to change events
Its time to face the consequence

Spanac
Posts: 36
Joined: 05.05.2008. 10:55

Post by Spanac »

Svako selo u Spaniji je raj na zemlji ako ga poredimo sa primitivnim sredinama kao sto je Prnjavor :) Povlacim se iz ove teme jer vidim da nema smisla diskutovati sa ljudima koji
zive u propalom gradu bez ikakvih moralnih i civilizovanih normi. Kad napravite spomenik
Veljki doci cu licno da ga slikam i pokazem spancima kakav je to veliki bio heroj :)
Hasta la vista

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Spanac wrote:Hasta la vista...
...бејби :D
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

Nacitah se ovde raznih stvari, ali bas raznih...
@Spanac
Prvo tvrdis i pises sve najgore o Milankovicu, kao o naj gorem zoharu i krimosu, a onda se slozis sa Barbinjom gdje je covjek dao pozitivan utisak o njemu (Milankovicu), citiram
Veljko je imao mali krug priljatelja u gradu a gdje god je dosao ostavio je dobar utisak miran i povucen covjek koji nije trazio nevolje mada je to nekim lokalnim mangupima smetalo..
Znaci, ti kontriras sam sebe, nisi ni svjestan koliko si smjesan.. Odluci prvo sta je tvoj licni stav, pa ga iznesi, a ne lupati od posta do posta svaki put sa novim "shvatanjima".

Licno ne poznajem pokojnog Milankovica, jer u to vrijeme sam jos nosao pempas (onaj Ruski).. O njemu znam samo ono sto sam cuo, procitao... i ja mu se bez lazne skromnosti divim..
Jer taman i da je radio ono sto Mućaćo Kulo tvrdi, itd, ipak je dao svoj život za otadzbinu i bio na naj gorim frontovima bez povlacenja i straha..
Oni ratni profiteri, u koje Mućaćo pokušava da svrsta i Veljka, su bili daleko od ratišta uz zvuke Djidje i Harmonike balavo grleci maloljetne djevojcice.. Takvim se gadim...

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

Nicky wrote:Ja cu samo da ispravim nesto sto mi je upalo u oko moje malo zeleno. Nije KOMADANT (ne komada nikoga) nego je komaNdant. HVALA. 8)
Urađeno.
Hvala Nicky, Hvala Mod. ....

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

:roll: JA NE KONTAM; ZASTO SE VI LJUTITE NA OVE MUSLIMANE STO SU NAPUSTILI PRNJAVOR I STO NISU UZELI ORUZJE I KRENULI U BORBU; :D PA TEK ONDA NAS NEBI BILO :lol: AJDE DA SAD TO STO SU OTISLI I PREBOLIMO; :D ALI; VELJKO JE IMAO DOSTA DOBRIH STRANA; PA CAK I SA MUSLIMANSKE TACKE GLEDISTA ; ZAR VI MISLITE DA BI TAKO MALO STRADALO LJUDI U DRUGE VJERE DA NIJE BILO NJEGA; PO PITANJU ZIVKOVICA I CO ; PROSLI BI VI GORE NEGO ONI OKO PRIJEDORA; A VELJKO JE ZNAO DA CE TESKO DA DOCEKA KRAJ RATA ZIV; ZATO PRICA TIPA KRAO; NOSIO I OSTALO NE VAZI ZA NJEGA; VEC ZA PAR KOKOSARA KOJI SU SAMO PRICALI I KRALI DOK SU ONI PRAVI PROBIJALI LINIJE; BILO JE TU JAKO PUNO DOBRIH MOMAKA; KOJI NA ZALOST NISU VISE ZIVI ;I KOJI SU U SVAKOM SLUCAJU ZASLUZILI DA IH SE POSTUJE I OCUVA U SJECANJU; SLAVA IM !!! :cry:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

http://de.youtube.com/watch?v=bI0ZecISoGY
Jedna od mnogobrojnih...

P.S.
Ti Franz pokreni onaj program (za slusanje narodne, krajiske) ako budes planirao da poslusas :wink:

User avatar
Njegovan
Posts: 4910
Joined: 04.07.2002. 18:00
Location: Republika Srpska

Post by Njegovan »

Читајући ово што избљува овај Шпанац, који је Србин у мјешовитом браку, не могу да вјерујем. Зар може такве глупости да напише неки лик који је рат видјео само у Рамбо филмовима. Срам те било да тако говориш о великом витезу и Српском хероју који је положио живот свој за Отаџбину. Ти човјече ниси објективан и коректан. Зато што на првом свом излагању почео си да пљујеш и омаловажаваш великох хероја. Али срећа, таквих је јако мало. Али велики је број родољубивих Срба које ће име команданта Вељке носити на уснама и срцу, као и Вукова који положише животе. Спомињеш споменик, хвала драгом Богу да такав већ споменик постоји и то у Кремни у срцу Вучијака, а ако Бог да биће и у центру града. Када ниси толико упућен бар погледај филм ПРОБОЈ КОРИДОРА, па мало наћули уши на крају тог документарца и послушај која је најзаслужнија јединица за КОРИДОР ЖИВОТА. Па том јединицом је командовао Вељко. Али нема везе, драго ми је и срце ми је пуно када видим да је тема овдје на форуму и да си ти ситна риба међу осталим који су на спрам тебе ајкуле. :wink:
За твоју душу постављам једну фотографију коју сам лично ја сликао. :wink:
А биће их још све у част јединице ВУКОВА СА ВУЧИЈАКА и њеног команданта.
Image
Image

User avatar
tehnol
Posts: 271
Joined: 20.04.2007. 23:27
Location: Prnjavor/NS

Post by tehnol »

Bio sam jako mali za vrijme rata tako da nisam najbolje upucen u stvari ali moje licno misljenje je da je Veljko najzasluzniji sto u prnjavoru nije bilo ratnih dejstava, a poznajem dosta moje generacije koja je zivjela na ratnim podrucjima i ne bih nikom u zivotu,ni najvecem neprijatelju, pozelio da ima takvo iskustvo i ne mali broj tih poznanika imaju jos uvijek traume, mislim da ne postoje pare koje mogu kupiti zdravlje,a on je bar dolazecoj generaciji sacuvao zdravlje i omogucio relatino normalno odrastanje za vrijeme rata, malo koje mjesto u BiH se moze tim pohvaliti,zato VELIKO mu hvala za sve sto je ucino za nasu bezbjednost i mirne snove!

Spanac
Posts: 36
Joined: 05.05.2008. 10:55

Post by Spanac »

Kad tako velicate Veljku evo imam i ja idola a to je najveci patriota od svih Srba svih
vremena Zeljko Raznjatovic Arkan! Najvise mi se svidja jedan njegov govor u kojemu
objasnjava kako ce "njemacki narod da oslobodi od fasizma":

http://youtube.com/watch?v=ftnKHuNAXyQ&feature=related

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

Spanac wrote:Svako selo u Spaniji je raj na zemlji
Zato se zove Spansko selo? :smt005

Locked