Komandant Veljko Milankovic i Vukovi sa Vucijaka

Pamtim to kao da je bilo danas...
Locked
murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Post by murgo »

100 %
doticni je sa porodicom godinama zivio u muslimanskoj kuci u Prnjavoru. Morao je da se vrati kod oca i matere na selo. Svaki komentar je ovdje suvisan
nema zabave bez zena i rakije

User avatar
Njegovan
Posts: 4910
Joined: 04.07.2002. 18:00
Location: Republika Srpska

Post by Njegovan »

Па то није ништа чудно. Тако је радило још људи. Значи хоћу рећи то није мјерило да је он слаб борац. :?
Image

Samac
Posts: 1357
Joined: 12.03.2007. 23:00
Location: Prnjavor
Contact:

Post by Samac »

Njegovan wrote:Па то није ништа чудно. Тако је радило још људи. Значи хоћу рећи то није мјерило да је он слаб борац. :?
Zavisi u kom smislu.
Tvoja tvrdnja je bila
Значи хоћу рећи то није мјерило да је он слаб борац.
Može on po spremnosti da se odbrani biti dobar borac ( ponavljam u smislu spremnosti).

Ali ako je to borac, da mu više vrijedi Gorenjev šporet nego život njegovog prijatelja. Ne znam, ali meni to ne liči na borca.

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Post by murgo »

eh ta sporeta i ves masine i frizidere sve mu je bilo kod oca u garazi ali je doticni cak i bombu bacio u garazu... a gdje su auta sto je dovozio, traktor...itd to nije nikakav borac vec lopov..
nema zabave bez zena i rakije

Samac
Posts: 1357
Joined: 12.03.2007. 23:00
Location: Prnjavor
Contact:

Post by Samac »

murgo wrote:eh ta sporeta i ves masine i frizidere sve mu je bilo kod oca u garazi ali je doticni cak i bombu bacio u garazu... a gdje su auta sto je dovozio, traktor...itd to nije nikakav borac vec lopov..
Ne znam o kome se radi , a i ne zanima me.
Kad je on to radio ja nisam ni znao za sebe, zato necu da se petljam.

srbin janez
Posts: 296
Joined: 06.09.2008. 15:23

Post by srbin janez »

-
Last edited by srbin janez on 18.10.2010. 02:21, edited 1 time in total.

User avatar
NoT RespondinG
Posts: 115
Joined: 17.05.2008. 18:37
Location: Prnjavor city

Post by NoT RespondinG »

Тако је.
Image

wanted
Posts: 250
Joined: 24.07.2008. 14:53

Post by wanted »

TAKO JE SRBINE....svaka cast!!!!

User avatar
Njegovan
Posts: 4910
Joined: 04.07.2002. 18:00
Location: Republika Srpska

Post by Njegovan »

СЛАВА ТИ КОМАНДАНТЕ!
Image

pile
Posts: 249
Joined: 17.10.2008. 00:41
Location: njemacka

Post by pile »

JANEZ 100% si u pravu!!!

divno je to sto si napisao.

Svaka ti cast.
@@@sladja@@@

Oleg
Posts: 82
Joined: 08.10.2008. 11:04

Post by Oleg »

Za mene Veljko nije nikakav heroj on se borio za svoj licni interes kao i
vecina tih patriota. Prije rata je bio sitni kriminalac i proveo je par
godina u zatvoru. To su mi pricali ljudi koji su ga poznavali.
Zasto ga dizete u nebesa nije mi jasno ? Znam da ce te me popljuvati
ali to je moje misljenje i niko mi ga ne moze promijeniti.
Pravi heroji nisi pljackali ni dovozili slepere ukradene robe na Vucijak!

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

Oleg wrote:To su mi pricali ljudi koji su ga poznavali.
Cak ga nisi ni poznavao, a opet pises tako? Evo ja te necu pljuvati. Ja cu te samo pitati...

BRATE STA JE S MOZGOM?


Eto, ja ga nisam poznavao, pa ne pisem ono sto ne znam. Probaj i ti isto, sigurno nije lose. Poz :wink:

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

Oleg wrote: Pravi heroji nisi pljackali ni dovozili slepere ukradene robe na Vucijak!
Nisu, nisu ti heroji na koje ti mislis vukli na Vucijak , oni su vukli svojoj kuci :lol:
Kakvi crni heroji, i kriminalci ,u gradjanskom ratu se sve svede na isto, samo je jedna razlika, dal neko ima mu*a ili nema, on je imao i to stoji, kad je poginuo, onda su se i misevi u kolo hvatali, a nisam nesto primjetio da je umro u bogatstvu, on je znao da nemoze prezivjeti rat, to je znao jos 1991, pa zato se i ponasao tako ,al da je malo mislio i slusao prave prijatelje shvatio bi i sam da mu je najveca opasnost prijetila od srba, da je to shvatio na vrijeme ,bio bi i danas ziv, ovako ,tuzan zivot i jos tuzniji kraj.
Last edited by KAMIKAZA on 20.10.2008. 23:38, edited 1 time in total.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
Cipiripi
Posts: 1188
Joined: 13.11.2005. 17:33

Post by Cipiripi »

KAMIKAZA wrote:TA KNJIGA JE IZFILTRIRANA ISTINA PRILAGODJENA VLADAJUCOJ STRUKTURI !!! :wink: Na zalost !!!

De ti nju malo prepravi da pase danasnjici....jbt sad ti nama izmisljas toplu vodu,pa sva svjetska istorija je napisana onako kako je nekome pasalo u tom trenutku. Mislis li mozda da nije i da mi raspolazemo istinom i samo istinom od nastanka svijeta pa do danas? Nista nije ziva istina ali nije ni potpuna laz!!!
Posten bez ambicija
luzerska tradicija.......

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Post by seha »

...
Last edited by seha on 26.12.2009. 01:41, edited 1 time in total.
Srebrena Krila

User avatar
Cipiripi
Posts: 1188
Joined: 13.11.2005. 17:33

Post by Cipiripi »

Imam seha,zasto pitas? Zar mislis da grijesim? Ovo sto sam napisao za istoriju promaklo mi je da dodam da mislim pogotovo na te "ratne istorijske detalje" pa otuda mozda zvuci malo prekrupno a i sam znas da istoriju pisu pobjednici.
Posten bez ambicija
luzerska tradicija.......

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

Da pojasnim :D kao prvo, istoriju pise pobjednik, MISLIS LI DA SMO MI POBJEDNICI U OVOM RATU ?
kao drugo, takva knjiga bi se trebala bazirati na istinitim podatcima, MISLIS LI DA JE TO STO SI PROCITAO ISTINA ?
i trece ,uz duzno postovanje piscu za njegov trud, MISLIS LI DA JE POSTENO PISATI IZVRACENU ISTINU I DAVATI JE NASIM UNUCIMA NA CITANJE ?
Znam ja da to svi rade, ali mi nismo oni, nama treba istina,a ne kao u knjigama poslije onog rata gdje su se isto tako pojavljivali ljudi koji su uz dva svjedoka dobijali status borca, a onda i sami svjedocili drugima kako su bili sa njima u borbi da bi dobili penzije, a sve to za flasu rakije ili pecenu kokos, iako ni jedan nisu ni vidjeli rata, pravi borac nece lazno svjedociti jer on se napatio i za njega nema dvije istine, vec samo jedna, koju je on zapamtio i koju ce da pamti do kraja zivota, za takve se malo mjesta naslo i u ovoj knjizi (na zalost);ja sa ovim ne zelim omalovaziti knjigu vec ljude koji su lagali, a na njima je da se prepoznaju.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

Oleg
Posts: 82
Joined: 08.10.2008. 11:04

Post by Oleg »

Zamolio bih te Nicky da me obidjes tvoje misljenje na ovom forumu mi najmanje znaci.
Na srecu nisam bio u ratu jer sam bio premlad i za mene je svaki rat apsurdan a ovaj
sto je bio kod nas je bio totalno besmislen. Zasto su se zapravo svi ti tzv heroji
borili i sta imamo od toga rata ? Zasto je jedan kriminalac kao Veljko uzor nekim
ljudima to mi nikako nije jasno. Primjetio sam da svako ko barem malo kriticki nesto
napise o Veljki i ostalim herojima biva automatski napadnut i nazvan pogrdim rijecima?
Srecom ja sam Ukrajinac i neutralan sam u svim tim medjunacionalnim prepucavanjima
a vi se samo nastavite svadjati i vrijedjati :)

User avatar
VUK-RS
Posts: 613
Joined: 03.08.2005. 04:41
Location: Прњавор

Post by VUK-RS »

Oleg wrote: Srecom ja sam Ukrajinac i neutralan sam u svim tim medjunacionalnim prepucavanjima
a vi se samo nastavite svadjati i vrijedjati :)
...kao sto ste bili i za vrijeme rata.(vecim dijelom)
Ovaj post je pisan iskljucivo radi povecanja ukupnog broja postova u mom profilu i ni u kom slucaju ne odrazava moje stvarno misljenje o doticnoj temi.

User avatar
Cipiripi
Posts: 1188
Joined: 13.11.2005. 17:33

Post by Cipiripi »

Ne Kamikazo niko nije pobijedio kao narod...svi popusili.....ali su u tom momentu pobijedili oni na koje rezis svo ovo vrijeme a posto je to mala knjiga,malog pisca iz male sredine oni su dovoljni pobjednici da ju napisu kako misle da treba.
Nisam ju citao niti cu,samo da znas.
U ostatku tvog posta vidim da se potpuno razumijemo i zato sam rekao da nam izmisljas toplu vodu a svi mi to manje-vise znamo ali to nikada niko nije mogao promijeniti jer sve drugo postaje zabranjena literatura i sl....sam si vec pisao o tome.
Posten bez ambicija
luzerska tradicija.......

Oleg
Posts: 82
Joined: 08.10.2008. 11:04

Post by Oleg »

VUK-RS wrote:
Oleg wrote: Srecom ja sam Ukrajinac i neutralan sam u svim tim medjunacionalnim prepucavanjima
a vi se samo nastavite svadjati i vrijedjati :)
...kao sto ste bili i za vrijeme rata.(vecim dijelom)
Sta hoces da kazes da smo bili izdajice ? Pitam se samo ko je i zasto srusio
Ukrajinsku Crkvu u Prnjavoru ? :(
Vukovi su bas bili hrabri u toj akciji.....

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Post by seha »

...
Last edited by seha on 26.12.2009. 01:43, edited 1 time in total.
Srebrena Krila

User avatar
VUK-RS
Posts: 613
Joined: 03.08.2005. 04:41
Location: Прњавор

Post by VUK-RS »

Oleg wrote:
VUK-RS wrote:
Oleg wrote: Srecom ja sam Ukrajinac i neutralan sam u svim tim medjunacionalnim prepucavanjima
a vi se samo nastavite svadjati i vrijedjati :)
...kao sto ste bili i za vrijeme rata.(vecim dijelom)
Sta hoces da kazes da smo bili izdajice ? Pitam se samo ko je i zasto srusio
Ukrajinsku Crkvu u Prnjavoru ? :(
Vukovi su bas bili hrabri u toj akciji.....
Rado bih ti odgovorio,kad bi znao.
Srbi su ratovali i protiv hrvata,al katolicka crkva nije srusena.
Bas interesantno.
Ovaj post je pisan iskljucivo radi povecanja ukupnog broja postova u mom profilu i ni u kom slucaju ne odrazava moje stvarno misljenje o doticnoj temi.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

Cipiripi wrote:Ne Kamikazo niko nije pobijedio kao narod...svi popusili.....ali su u tom momentu pobijedili oni na koje rezis svo ovo vrijeme a posto je to mala knjiga,malog pisca iz male sredine oni su dovoljni pobjednici da ju napisu kako misle da treba.
Ne zelim da ti kontriram ali , nisu oni nista pobjedili, nisu nosili nikakav teret ,kako to oni sami kazu, za narod, ako su nesto nosili ,nosili su u svoje podrume,opet kazem cast izuzetcima, ali koliko puta si cuo da je ranjen neki iz komandne strukture, a o pogibiji , ako izuzmemo Veljku, da se ni ne prica, iako svi znamo da su granate padale i da su borci ginuli i par kilometara iza linije, kako je moguce da njih ni kamen ne udari, ili su oni suradjivali sa neprijateljem i na neki nacin dolazili do podataka ,kad i gdje ce da zagusti, dokaz je Ozren, i to dva puta, svi su bili bar 30 kilmetara udaljeni od linije, i nisu potrcali na linije da pruze otpor i pomognu, cak ni drugi dan cekali su da se smiri sve, dok su glave sjecene oni su se kupali, danas su oni junaci a Veljko kriminalac, njegovi vojnici su mu na liniji stalno culi glas, bio je tu negdje, nije ih zrtvovao nijednom iako je bio kako kazete kriminalac on nije uzeo pare za mrtve drugove vec je isao sa njima i eto za njega se moze reci da je ranjavan i na zalost i poginuo, za njega se moze reci da je bio vojnik ,drug, komandir i suborac ,pa eto i kriminalac ako vec mora tako, a za ove koje si spomenuo, sve to se nemoze reci,osim da su bili ovo poslednje, ako ce se knjiga pisati istinito, a ako cemo izvracati istinu, onda mi njih mozemo i u zvjezde da stavimo.Ne sporim da su imali izvjesne zasluge u svemu tome ali kad se sumira pozitivno i negativno ipak su oni negativci. :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

Oleg wrote:
Sta hoces da kazes da smo bili izdajice ? Pitam se samo ko je i zasto srusio
Ukrajinsku Crkvu u Prnjavoru ? :(
Vukovi su bas bili hrabri u toj akciji.....
ZA TO POSTOJE DOKAZI; IME I PREZIME; A VUKOVI NEMAJU SA TIM AMA BAS NISTA !!! :?
Osim toga galcijani su bili i u Vukovima, :wink: Cercenci :lol:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

Locked