Dobar drug je...?!!!

Pamtim to kao da je bilo danas...
User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

Sheki wrote:Jadni su ljudi, kojima ljudi ne mogu biti prijatelji, nego utjehu traze u zivotinjama...
:wink: Upravo tako...
Znam da ima svakakvih, ali se takvi u drustvu lako prepoznaju..

JANKOVICM
Posts: 6
Joined: 09.11.2007. 20:58
Location: Prnjavor

Post by JANKOVICM »

[quote="Sheki"]Jadni su ljudi, kojima ljudi ne mogu biti prijatelji, nego utjehu traze u zivotinjama...[/quote]

:smt038 :smt038

kimi the dog
Posts: 108
Joined: 20.02.2007. 13:51
Location: middle of nowhere

Post by kimi the dog »

Sheki wrote:Jadni su ljudi, kojima ljudi ne mogu biti prijatelji, nego utjehu traze u zivotinjama...
A ne, grijesis! Jadni su oni koji na silu glume neko iskreno prijateljstvo, a iza ledja se podsmjehuju i samo gledaju da naprave kakvu spacku! Nijedan covjek ti nije toliko zahvalan kada mu poklonis paznju kao su to zivotinje, bespomocna bica za koja je "inteligentni" covjek umislio da ima potpuno pravo nad njihovim zivotima! Oni ne znaju reci ni kada su gladni, ni zedni, ni kada ih nesto boli ili im smeta...koriste ih za razne eksperimente, borbe, mucenja.... Ma daj, odekle nam pravo za to?!
Zamisli da tebi dodje neki dzin i kaze mars u cosak, sutne te nogom i baca kakav otpad da jedes!
A opet nas trpe i nikakvo zlo ne nanose! Kako se samo pas raduje kada dodjes kuci i kako uziva u tvom drustvu, koliko ti samo vjeruje....e to su karakteristike prijatelja dragi moj!
Ne kazem da nema prijatelja ni dobrih ljudi, ali ponekada mi je draze drustvo bilo koje zivotinje!

User avatar
Sheki
Posts: 2636
Joined: 11.07.2006. 11:05
Location: Switzerland / RS
Contact:

Post by Sheki »

Ne mozes ocekivati nesto dobro, ako dobro ne dajes. Prijatelja dobrih ima, samo ih ne smijes gaziti da bi i dalje ocekivala dobro... Kao i zivotinje... Udaris pseto i ugrisce te... Ista prica... Ako mi neki dzin posalje u cosak? Pa valjda postoji razlog zasto je taj covjek posalje u cosak jer sam cuko ... I otisao bih u cosak i pojeo ono sto mi se daje, a priroda me je vec tad podarila aparatima da sve to i svarim... Sve ima svoje razloge.

Toliko loood ipak nisam da su mi zivotinje prece od svega! Neka hvala.

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

O Boze...Zar ce neko uopste pokusati nekog da ubijedi da je zivotinja ispred covjeka u necemu? :roll:

User avatar
CrnaSuza
Posts: 253
Joined: 20.11.2007. 00:16
Location: IBK

Post by CrnaSuza »

stara poslovnica:
Kad prijatelju nesto govoris budi oprezan da i taj prijatelj ima prijatelja...

User avatar
CrnaSuza
Posts: 253
Joined: 20.11.2007. 00:16
Location: IBK

Post by CrnaSuza »

nije niko ni reko da je zivotinja nekome preca od svega, pise:
Ne kazem da nema prijatelja ni dobrih ljudi, ali ponekada mi je draze drustvo bilo koje zivotinje!

User avatar
Kundacarka mara
Posts: 1526
Joined: 07.03.2007. 17:29
Location: tu je,ako ne i blize...

Post by Kundacarka mara »

Sve je to fino ali svi znamo kako se postaje gazda životinji: Nahraniš je. Nešto sumnjam da ona nešto posebno maše repom što te previše voli već što očekuje od tebe hranu! Da se razumjemo nemam ja ništa protiv životinja ali nebi da precjenjujemo tu njihovu ljubav. Najgora stvar je što postoje i ljudi sa manirima životinja,dog ga hraniš maše repom a kad prestaneš ili smanjiš obrok....

JANKOVICM
Posts: 6
Joined: 09.11.2007. 20:58
Location: Prnjavor

Post by JANKOVICM »

ZASTO POREDITE ZIVOTINJE I LJUDE :?:

User avatar
KP
Posts: 1620
Joined: 12.07.2007. 22:43
Location: KP

Post by KP »

Sheki wrote:Jadni su ljudi, kojima ljudi ne mogu biti prijatelji, nego utjehu traze u zivotinjama...
:shock: :roll:
Onaj ko nevoli životinje, nevoli ni ljude a nema ni prijatelja......... :P
Image

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

JANKOVICM wrote:ZASTO POREDITE ZIVOTINJE I LJUDE :?:
Zene su se izborile za svoja prava, red je na zivotinje :smt005 :smt005

8)

User avatar
KP
Posts: 1620
Joined: 12.07.2007. 22:43
Location: KP

Post by KP »

JANKOVICM wrote:ZASTO POREDITE ZIVOTINJE I LJUDE :?:
Do toga dođe, jer su sami nesretni u odnosima sa ljudima pa diraju jadne životinje,
žalostno, da uopšte tako pišu,.........ja sam uvek rekla da šta napišeš-TO JESI!!!!!!!!!!!!
Image

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

Ko nema akvarijum taj je peder. > logika :wink:

Bella
Posts: 131
Joined: 16.02.2007. 17:32

Post by Bella »

KP wrote:
JANKOVICM wrote:ZASTO POREDITE ZIVOTINJE I LJUDE :?:
Do toga dođe, jer su sami nesretni u odnosima sa ljudima pa diraju jadne životinje,
žalostno, da uopšte tako pišu,.........ja sam uvek rekla da šta napišeš-TO JESI!!!!!!!!!!!!
Sta napises-to jesi...zanimljivo ;-).Sorry,morala sam reci ;-),pozz
Audaces fortuna iuvat!!!

kimi the dog
Posts: 108
Joined: 20.02.2007. 13:51
Location: middle of nowhere

Post by kimi the dog »

Sheki wrote: Toliko loood ipak nisam da su mi zivotinje prece od svega! Neka hvala.

Ko kaze da su prece od svega?! O cemu ti? Kao nikada nisi dozivio da ti covjek na dobro vrati zlim? Nisi se do sad nikada razocarao u covjeka, cak jako dobrog prijatelja? A cuj, ustvari ovako cu samo reci, nemam namjeru bilo koga uvjeravati u nesto, svako se dokazao.... Rekla sam samo da kako i dobar covjek tako ponekada i pas ili bilo koja zivotinja moze biti ugodno drustvo. Logicno da se ne poredi ljudskim bicem, ali ih ne moramo ni unistavati, iz razonode ubijati ili muciti nego pustiti da zive jer imaju pravo na to kao i mi. Eto, skrenuh sa teme da bih objasnila sta sam ustvari mislila!Ne izvrci mi rijeci vise ziv bio!
Nabavi psa pa ces vidjeti o cemu pricam! :wink:

kimi the dog
Posts: 108
Joined: 20.02.2007. 13:51
Location: middle of nowhere

Post by kimi the dog »

Kundacarka mara wrote:Sve je to fino ali svi znamo kako se postaje gazda životinji: Nahraniš je. Nešto sumnjam da ona nešto posebno maše repom što te previše voli već što očekuje od tebe hranu! Da se razumjemo nemam ja ništa protiv životinja ali nebi da precjenjujemo tu njihovu ljubav. Najgora stvar je što postoje i ljudi sa manirima životinja,dog ga hraniš maše repom a kad prestaneš ili smanjiš obrok....
Evo, i sa ovim se slazem! O tome i pricam, stavljamo se daleko iznad njih, a sve vise se ponasamo kao oni...
Covjek ce imati normalan zivot samo ukoliko pocne uzivati u prirodi i njenim carima i stanovnicima, prestane ju prilagodjavati sebi i svojim potrebama i pri tome unistavati.

User avatar
Sheki
Posts: 2636
Joined: 11.07.2006. 11:05
Location: Switzerland / RS
Contact:

Post by Sheki »

Greenpeace... Nemam niti jednu zivotinju, i sasvim mi je lijepo bez njih. Dobar sam, i imam sasvim dovoljno pravih prijatelja. Sasvim sam siguran da niti jednog od njih ne hranim, niti samim tim postoji rizik da ce ako smanjim obrok, neko od njih da ujede. Mene prijatelj nikad nije razocarao, samo sam sam sebe razocarao jer sam ih ja birao...

I iznad svega volim da pojedem nekakav dobar komad mesa nekakve zivotinjice, recimo svinjsko, ovcije, a posebno ga volim samljevenog u sarmi... Vi tako veliki ljubitelji zivotinja naravno to ne volite? Ili se varam?

Nicije rijeci nikad nisam izvrtao, nego samo se nadovezao i povezao TVOJ post sa temom DOBAR DRUG JE...

Da ne budem na kraj srca, i ja sam volio, i sad najvise volim macke. Zavolio sam ih kao malo dijete, jer su mi tad kao djetetu bile veoma zanimljive, i uvijek su se igrale samnom...

A onda sam odrastao...

I nije da ih ubijam sad, ali i pretjerano ne volim, ne znam kako se vi to razbacujete ljubavlju... :wink: :lol: :lol: :wink:

Kum_Ruzvelt
Posts: 1278
Joined: 15.01.2008. 10:30
Location: BL

Post by Kum_Ruzvelt »

Na koji način je Vama neka životinja drug,mislim najdrug?
Bog prašta ali Rambo ne...
...znaš li ti kako je normalan biti pa poludjeti...

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Kum_Ruzvelt wrote:Na koji način je Vama neka životinja drug,mislim najdrug?
Pa, ovo, ono, kad ti dopusti da ga ubijes, ispeces i pojedes. Sve u ime drugarstva :lol:
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

Kum_Ruzvelt
Posts: 1278
Joined: 15.01.2008. 10:30
Location: BL

Post by Kum_Ruzvelt »

e tu se slažemo 100%
Bog prašta ali Rambo ne...
...znaš li ti kako je normalan biti pa poludjeti...

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Или можда "Лижем као Леси" :lol:
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Sheki
Posts: 2636
Joined: 11.07.2006. 11:05
Location: Switzerland / RS
Contact:

Post by Sheki »

U ebote sto je nas Veco postao opasan... :lol: :lol: 8) :lol:

kimi the dog
Posts: 108
Joined: 20.02.2007. 13:51
Location: middle of nowhere

Post by kimi the dog »

Kum_Ruzvelt wrote:Na koji način je Vama neka životinja drug,mislim najdrug?
Ne najdrug, ali u pojedinim situacijama dobro drustvo. Pa ne znam, ja to tek tako ne mogu ni objasniti. Jednostavno uzivam u ludorijama koje izvodi npr. neki pas, nekako me raznjezi i opusti. Pogotovu iole inteligentan...ovaj moj je odrastajuci sa ljudima pokupio puno karakteristika, kada bih pisala sta sve izvodi ne biste ni vjerovali. Sa druge strane ih i zalim jer znam kako se 90 % ljudske populacije ponasa prema njima pa pokusavam bar ja biti koliko-toliko fer.
Jace je od mene! Jednostavno osjetim neku naklonost prema i to je to!
Samo kamen moze ostati hladnokrvan na onaj njihov molecivi pogled!

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Post by MAXIMUS »

...kad ti izvadi nož što ti je zabio u leđa , pa ga zabije u srce da ti skrati muke !!!
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

zoki05
Posts: 725
Joined: 05.07.2005. 09:49
Location: Prnjavor

Post by zoki05 »

...i između ostalog kaže, pa mi smo ortaci!
Vazduh treperi kao da nebo gori, sprema se oluja...

Locked