Koliko volimo ameriku?

Pamtim to kao da je bilo danas...
User avatar
Repko
Posts: 257
Joined: 28.11.2002. 01:09
Location: Prnjavor Village
Contact:

Post by Repko »

To je vic koji u potpunosti objašnjava situaciju kod nas. A uskoro će i u Makedoniji. Svemu tome kumuje sujedna nam Hrvatska, kroz koji mjesec će se Mađari i Hrvati početi buniti u vojvodini oko ugroženosti ljudskih prava, a kad se to desi nema nam pomoći. Paralelno će na kosovu polju izbiti neki iscenirani pokolj albanaca koji će počistiti ono malo srba što je ostalo na kosovu. Grčka će iz ponosa uništiti Makedoniju ako se nastavi ovim tempom, niko neće okrivit albance nego grke. S obzirom da je Srbija dovoljno jaka da se bori na ova dva fronta, vjerovatno će novi Visoki Predstavnik Evropske Unije ovdje kod nas početi praviti neka sranja. Srbija će pomoći diplomatski a Raški (sandžački) front će početi da gori. Znači dva fronta i dva potencijalna fronta, najebali smo ako ostanemo sami. Jedino nam preostaje da vidimo šta će Rusija u međuvremenu raditi. Ako nas Medvedev i Putin ne zaštite odošmo ladno u istoriju balkana. Pitanje Srbije je direktno i pitanje Republike Srpske samo što to mnogi ne vide.
Don’t forget 1389 Battle for Kosovo.
Don’t forget 1912 Kumanovo battle, revenge for Kosovo.
Don’t forger 1999 Battle for Kosovo II
Don’t forget we’ll revenge it again
Predaj život otadžbini, dušu Bogu a ponos nikome!

Panagiotis-87
Posts: 847
Joined: 23.12.2007. 23:44
Location: Eto odmah tu

Post by Panagiotis-87 »

Ala ti seres ... ali ne malo!!! Tebi stari neko ispira mozak a ti to ne kontas :D

User avatar
Sheki
Posts: 2636
Joined: 11.07.2006. 11:05
Location: Switzerland / RS
Contact:

Post by Sheki »

U Repko brate, sto ti mene plasis toliko? Nema druge nego da kupim svu dragu rodbinu ovamo na sigurno. Kad krece taj rat balkanski? :lol: :wink:

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Репко, видим да си добро проучио материју :D Сценарио за наредних 10 година је такав на нашу велику жалост.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

vrsta8472 wrote:Репко, видим да си добро проучио материју :D Сценарио за наредних 10 година је такав на нашу велику жалост.
Sumnjam :lol: . Sto se tice prava, Madjari u Srbiji i svi ostali ce ih dobiti ustavom kao sto je i zagarontovano. Kao sto imaju Cesi i Poljaci u Svabiji i Slovenci u Austriji. Teritorijalna autonomija je lijepa zelja, ali od nje nema nista.
Srba na Kosovu nema, i bolje im je da se sami isele nego da ispadnu zrtve narkokartela.
Ovde me jedino kopka to oko Makedonije. Ukoliko EU i USA budu i dalje popustali Albancima, moze biti svasta, mada u isceniran rat od strane EU ili nekog treceg previse ne vjerujem jer to kosta same njih previse. Dobar dio ustupaka albancima je dat 2001.e. ustavnim izmjenama, sve preko toga vodi raspadu zemlje.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
Sheki
Posts: 2636
Joined: 11.07.2006. 11:05
Location: Switzerland / RS
Contact:

Post by Sheki »

Uuuu, sad je meni jasno. To su dakle zakljucci SNSD-a? Pa kome onda napraviste onakvu zgradu vlade ako ce biti rata?

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

regeman wrote:
Sumnjam :lol: . Sto se tice prava, Madjari u Srbiji i svi ostali ce ih dobiti ustavom kao sto je i zagarontovano. Kao sto imaju Cesi i Poljaci u Svabiji i Slovenci u Austriji. Teritorijalna autonomija je lijepa zelja, ali od nje nema nista.
I hrvati u Austriji... U jednoj austriskoj pokrajini (Burgenland) je hrvatski jezik obavezan svim djacima osnovne skole... Kad vec pricam o njima - smatra se da oni i jesu oni pravi stari hrvati (zitelji te pokrajine u A.), a ovi u hrvatskoj tadici, kovacevici, itd itd postase za vrijeme Rima...
Tako cuo....

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Vjerujem da je tako, i to je normalno. Svi su oni drzavljani Austrije hrvatskog porijekla. Kao i ovi Madjari i Hrvati po Srbiji. To je tako, samo sto se ljudi ovdje, zbog ratova, razlaza, otcjepljenja brecaju na bilo kakav oblik autonomije. jednostavno, ljudi sa Balkana nisu navikli na kompromis. Ili sve ili nista.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

regeman wrote:
vrsta8472 wrote:Репко, видим да си добро проучио материју :D Сценарио за наредних 10 година је такав на нашу велику жалост.
Sumnjam :lol: . Sto se tice prava, Madjari u Srbiji i svi ostali ce ih dobiti ustavom kao sto je i zagarontovano.
Данас сам прочитао овај чланак у Вечерњин новостима Opasan mađarski uticaj. На тај начин долази до цјепања државе.

Један дио...
- Vojvođanska akademija, osnovana na nelegalan način, ostvaruje međunarodnu saradnju sa drugim akademijama, što baca loše svetlo na naš naučni život - ocenio je akademik Zoran Kovačević, predsednik ogranka SANU u Novom Sadu. - Zato predsedništvo želi da se dogovori sa Izvršnim većem Vojvodine koje finansira vojvođansku akademiju. Bilo bi dobro kada bi se VANU preimenovala u Društvo za nauku i umetnost.

Kovačević je rekao kako je novosadski ogranak u nedoumici zbog zahteva Mađarske akademije da otvori svoje odeljenje u Vojvodini. Jer, u našoj zemlji žive samo dva mađarska akademika, pa se on pita ko bi onda činio tu grupu. Akademija može da razmatra problem, ali, istakao je, na državi je da donese odluku kako postupiti.
Srba na Kosovu nema, i bolje im je da se sami isele nego da ispadnu zrtve narkokartela.
Срба на Косову што има треба сачувати. Држава Србија треба да им да све могуће бенифиције као што је држава Израел дала својим досељеницима на Палестинској територији. Једна земља је изгубљена ако на њој немаш становништва. Косово смо изгубили, али не значи да га нећемо вратити па ако треба да чекамо и 500 година. Само та политика треба да буде визионарска, да се сада раде неки потези који ће имати ефекта тек за 100 година нешто као што су Хрвати искористили Крфску декларацију па након 80 година добили државу.
Ovde me jedino kopka to oko Makedonije. Ukoliko EU i USA budu i dalje popustali Albancima, moze biti svasta, mada u isceniran rat od strane EU ili nekog treceg previse ne vjerujem jer to kosta same njih previse.


Македонија се тренутно налази у најгорој могућој позицији. Грци јој не дају име, Бугари сматарју да су Македонци Бугари и хоће свој дио. Албанаца је све више и више. Та аутономија коју су добили 2001 неће задовољити њихове апетите. Било каква Влада да се састави у њој морају бити Албанци. А јадна та Влада, када неко од самог почетка покушава да је подрива и да оствари неке своје "више циљеве". Мени лично најжалије код тих Македонаца који су један веома добар и побожан народ је то што су у расколу са свим помјесним Православним црквама. На сву муку још и то. :cry:
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
tehnol
Posts: 271
Joined: 20.04.2007. 23:27
Location: Prnjavor/NS

Post by tehnol »

vrsta8472 wrote: Данас сам прочитао овај чланак у Вечерњин новостима Opasan mađarski uticaj. На тај начин долази до цјепања државе.
Imam kolegu Madjara na faxu i on mi otvoreno kaze,da masjarsku boli uvo za njih,smatraju ih srbima,ne daju im ni drzavljanstvo i za njih su stranci, a mi ih smatramo Madjarima,kaze tako da su ni tamo ni vamo, bez jake podrske madjarske vlasti mogu samo sanjati o svojoj drzavi jer to u madjarsku drzavu ne interesuje i to ih najvise boli pa pokusavaju samostalno da se probiju koliko mogu ali tesko ide,a i sve ih je manje,nisu oni ko siptari, a kad te tvoji nece koce te prihvatiti.

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Данас сам прочитао овај чланак у Вечерњин новостима Opasan mađarski uticaj. На тај начин долази до цјепања државе.
Vrsta, vrsta, citaj malo i sa strane.mani se tog SANU-a. Da li se sjecas da je prilikom glasanja oko toga da li Madjarima iz Vojvodine treba dati drzavljanstvo Madjarske vecina Madjara iz Madjarske rekla NE, i to na referendumu. I znas sta su im porucili? Da svoje probleme rjesavaju u okviru Srbije, a takva poruka je stigla i iz Evrope. Kamo srece da smo mi takvu poruku srbima u Krajini uputili 90ih, danas bi ih tamo bilo pola miliona, a u ujedinjenoj Evropi, bez granica, Srbija bi bila tamo gdje ima Srba. Evo i tehnol ti rece isto.
Срба на Косову што има треба сачувати
Srbi na Kosovu ce se sami iseliti, kad fizicki i psihicki zivot na Kosovu ne bude vise moguc uopste. A to je vrlo blizu. Srbi su dole jednako tesko kao i Albanci ostvarivali prava. Jeste to tuzno, ali je nazalost tako.
Косово смо изгубили, али не значи да га нећемо вратити па ако треба да чекамо и 500 година.
U kom smislu vratiti? Da ce dole biti firme u nasem vlasnistvu? Ili ce dolje biti opet vise Srba nego Albanaca po prvi put nakon 400 godina, ili da ce opet zapisane granice biti u okviru Srbije? Srbija nema strategiju da se sa uzom Srbijom izbori, gdje sve Srbi zive, pogledaj kako se kolju oko vlade, a kamoli da opet reintegrise pleme kao sto su Albanci. Mozda si u pravu oko toga da ce za 500 godina opet biti Srpsko, ali tad ce vjerovatno i filmske zvijezde imati kucu na Mjesecu.
Та аутономија коју су добили 2001 неће задовољити њихове апетите. Било каква Влада да се састави у њој морају бити Албанци
Pricao sam sa jednim likom, i prosto mi je objasnio kako svaki narod ima momente ekspanzije, i momente stagnacije. Siptari su sad u momentu ekspanzije, vjerovatno ce to potrajati dokle ce potrajati i USA pomoc, ali bilo kakav prestanak te pomoci ce im se obiti kao bumerang o glavu. Sva energija utrosena na politikanstvo ce se odraziti na ekonomsko siromasenje, a ekonomsko siromasenje vodi do isisavanja mladih ljudi iz drzave i odlaska u pravcu zapada. A ostalo ti je sve valjda poznato..
Мени лично најжалије код тих Македонаца који су један веома добар и побожан народ је то што су у расколу са свим помјесним Православним црквама
I meni je bas zao. Pa zalije mi je sto tako divan narod pati godinama, a znam gomilu Makedonaca. To sto se njihovim popovima digla devizna kara boli me patka.
Evo neka nam filozof Seha kaze kako se tamo dobro zivi !
Evo jedan drugi filozof ce ti reci. Ovaj region bi od Amerike mogao dosta toga da nauci, koliko god negativnih predznaka ta nacija nosila, onih pozitivnih je duplo vise. Da bi se to vidjelo potrebno je citati, uciti, vidjeti, a ne slusati raznorazne prolupe po raznim novinama i tv emisijama kojima je sve trulo i neposteno osim ove zemlje.
Treba biti iskren i odluciti kako i u kom smjeru i sa kojom energijom i strategijom ova zemlja, narod treba da ide, a ne zanositi se o nekim stvarima na koji nemamo uticaj..

edit
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Post by seha »

...necu da se falim al' imam mjesecnu kartu za autobus i imam bonove za hranu...zatim imam pokvarene zube i smrdi mi iz ustiju djaba ti iz gujce...sirotinja sam prijeka i nemam sta da jedem kad potrosim bonove i onda idem krast marmelade iz tudjih avlija.Najteze mi pada kad moram ic prosit na zeljeznicku stanicu i onda me masa trgovackih putnika ex Jugoslavenskog porijekla vidi te odmah prenese u otadzbinu i narod zacas sazna kako sam ja siromak...jadan ja,ponekad se sam sebi sazalim i placem ko' malo dijete...inace sam alkoholicar a kako nemam dovoljno ni za hljeba onda pijem sta stignem,recimo sad momentalno pijem benzin koji sam ukro iz komsijinog auta i zalivam sa vodom iz jaruge jer druge nejam,pipe su zavrnute.Tegoban je zivot nas u Ameriki i nadamo se izbijanju rata ovdje kako bi se mogli kao izbjeglice vratiti nasim kucama,prakticno mi se molimo dragom bogu iz dana u dan da osvane rat i da nas pokupi Karitas il' Merhamet pa da napokon pobjegnemo iz ove sirotinje...alaju dragi pomoz'!!!
Srebrena Krila

smiks
Posts: 25
Joined: 10.04.2008. 22:14

Post by smiks »

seha wrote:O savladaj boze kakvih se bljuzgotina i ludorija izbljuva onije Repic...dijete drago idi malo u skolu pa se nauci uciti istinu a ne slusati pa onda prosipati lazi i bulazne po kompjuteru...Te devedeset pete su armija BiH skupa sa HV bile u ofanzivi na BL,naravno bez ikakvih talibana i nedo ti kruh mudzahedina...O dlaku je uistinu falilo da se desi veliki belaj sa narodom u BL(mislim na civile)pa stoga narod i krenu u zbijeg prema Srbiji,preko nasega grada,Dervente pa koridorom do Race,cijeli taj put je bio pun izbjeglica...Naravno da je Amerika zaustavila Alagica,Dudakovica i Obradovica da ne krenu na BL,a ko bi drugi!!!Na neciju zalost a na neciju radost bi sta bi...Znas, ako sam dobio po .icki onda sam dobio i nema sta da se krije ali ako sam ti razbio .icku,sta koji .urac krijes,sta lazes narod,popusio si i tacka...Ne lazite se ljudi,jer na greskama se uci...Ako neko hoce sad da kaze kako se BL mogla herojski tada braniti onda ce mladi narastaj u to vjerovati pa kad opet dodje slican belaj i popusiti...Samo znam da nisam za civilne zrtve,stoga mislim da je bolje da armija BiH i HV nisu tada usle u BL jer bilo bi katastrofalno,otiso bi narod u .icku materinu a ni kriv ni duzan...


zasto bi nas amerika branila ako jos uvijek zeli da nas unisti

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Post by seha »

...smiks,boli racku Ameriku za vas i za nas...ako si OK nece te ni primjetit a ako kakis dobices po paksu,bez obzira jesil srbo il balijander...opusti malo...
Srebrena Krila

User avatar
Repko
Posts: 257
Joined: 28.11.2002. 01:09
Location: Prnjavor Village
Contact:

Post by Repko »

Don’t forget 1389 Battle for Kosovo.
Don’t forget 1912 Kumanovo battle, revenge for Kosovo.
Don’t forger 1999 Battle for Kosovo II
Don’t forget we’ll revenge it again
Predaj život otadžbini, dušu Bogu a ponos nikome!

Panagiotis-87
Posts: 847
Joined: 23.12.2007. 23:44
Location: Eto odmah tu

Post by Panagiotis-87 »

cuj koliko volim,ali ja je uopste i ne volim.

User avatar
Hunter
Posts: 3187
Joined: 30.03.2007. 22:44
Location: Šereg, District of RS
Contact:

Post by Hunter »

Drekavac wrote:
Repko wrote:Prodaje albanac na utakmici Dinamo - Zvezda slatkiše. Jedni navijači skandiraju "Ustaše", a drugi vele "četnici". A albanac govori: "koljači, koljači". I dobro im reče.
Mozda je to nekome i smesno, samo meni nije jasno sta hoces da kazes sa ovim, kako bih ga nazvao, vicom jeli?.... :?:
to ti je ziva istina
Ni jedna vlast nije skinula seljaka, ali su seljaci uvijek skidali vlast...

smiks
Posts: 25
Joined: 10.04.2008. 22:14

Post by smiks »

Sheki wrote:Uuuu, sad je meni jasno. To su dakle zakljucci SNSD-a? Pa kome onda napraviste onakvu zgradu vlade ako ce biti rata?
da mozemo protivavionsku odbranu stavuti na vecu visinu

User avatar
Repko
Posts: 257
Joined: 28.11.2002. 01:09
Location: Prnjavor Village
Contact:

Post by Repko »

smiks wrote:
Sheki wrote:Uuuu, sad je meni jasno. To su dakle zakljucci SNSD-a? Pa kome onda napraviste onakvu zgradu vlade ako ce biti rata?
da mozemo protivavionsku odbranu stavuti na vecu visinu
To se zove "visinska dominacija":)
Don’t forget 1389 Battle for Kosovo.
Don’t forget 1912 Kumanovo battle, revenge for Kosovo.
Don’t forger 1999 Battle for Kosovo II
Don’t forget we’ll revenge it again
Predaj život otadžbini, dušu Bogu a ponos nikome!

Boxer
Posts: 454
Joined: 01.06.2008. 09:06
Location: USA

Post by Boxer »

Sta mislite sta ce se desiti na americkoj politickoj sceni ako pobijedi onaj crnjo Obama ?

User avatar
Repko
Posts: 257
Joined: 28.11.2002. 01:09
Location: Prnjavor Village
Contact:

Post by Repko »

Smanjiće ratni budžet za 10% i s tim parama privoliti socijalu ... naravno amerika ce ostati svjetski siledžija. Predsjednik SAD-a nije niko i nista, FED i ostale birokratije su na snazi već decenijama!
Don’t forget 1389 Battle for Kosovo.
Don’t forget 1912 Kumanovo battle, revenge for Kosovo.
Don’t forger 1999 Battle for Kosovo II
Don’t forget we’ll revenge it again
Predaj život otadžbini, dušu Bogu a ponos nikome!

Boxer
Posts: 454
Joined: 01.06.2008. 09:06
Location: USA

Post by Boxer »

KKK je zakon treba to uvest u RS da pocisti cigane i ostalu gamad :)

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

Boxer wrote:KKK je zakon treba to uvest u RS da pocisti cigane i ostalu gamad :)
OOOOOOOOOOOOO BOKSERU TI ILI SI KALABIC ILI NJEGOV SLEDBENIK !!! :lol:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

Živorad
Posts: 821
Joined: 05.06.2008. 18:48
Location: ILOVA FOREVER

Post by Živorad »

BOXERE DRUŽE MRZIŠ RASIZAM CRNCOVE I KINEZOVE
SAD KAD ZNATE KOJI SAM ZNAJTE DAĆ VAS ZEZAT ZA SVE VAŠE BUDALŠTNE

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

Ево како то ради амерички републикански кандидат за потпредсједника Америке и некадашња мис, сада гувернер Аљаске Сара Пелин:

Image
Image
Image
Image
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

Locked