Euro 2008/Switzerland-Austria

Pamtim to kao da je bilo danas...
Locked
User avatar
Sheki
Posts: 2636
Joined: 11.07.2006. 11:05
Location: Switzerland / RS
Contact:

Post by Sheki »

Veceras prvo Mejuto Gonzales, pa onaj Fröjdfeldt... Svasta ce biti... :wink:

P.S.

Gledam sad. Cetvrti sudija na utakmici NED-ITA je Damir Skomina, jedan od najboljih mladih evropskih sudija, inace Slovenac! Jako mi se svidja njegov stil. Dabogda se povrijedio Svedjanin!!
Last edited by Sheki on 09.06.2008. 10:37, edited 2 times in total.

Panagiotis-87
Posts: 847
Joined: 23.12.2007. 23:44
Location: Eto odmah tu

Post by Panagiotis-87 »

e,veceras treba da bude sudjenje za primer ostalima jer se treba nadati najboljem sudjenju.

User avatar
Kundacarka mara
Posts: 1526
Joined: 07.03.2007. 17:29
Location: tu je,ako ne i blize...

Post by Kundacarka mara »

Sheki wrote: A ovo Maro sto si rekao za nezainteresovanost za fudbal u A i CH ?
Nikakve veze sa stvarnoscu!! Nemas blage koliko se novaca ulaze u fudbal ovdje i koliko se fudbal voli! Sasvim su zasluzili da budu domacini EP.
Eto nisam nešto primjetio tu silnu ljubav prema fudbalu a još manje rezultat te ljubavi. Na utakmici sa Hrvatima se to moglo fino vidjeti... Da se ulaže to stoji ali to neznači da reprezentacije domaćina treba da igra samo da bi se dovukli gledaoci na stadion. Na prvenstvu treba da igraju najbolji i to je jedino realno :!: Sutra neka' Albanija ekonomski ojača ( :lol: ) mogli bi i njih gledati na prvenstvu :P



Ove do sad tekme nisu loše sem one što su švicarci i česi igrali. Švabo po mojim očekivanjima lagano protiv Poljak a lako će i kroz grupu,ima da Hrvatima utrpaju 3 ako se Bilić ne dozove pameti i ne rješi malo odbranu a tek onaj Budan :lol:

User avatar
neko iz mase
Posts: 1371
Joined: 13.12.2007. 22:48
Contact:

Post by neko iz mase »

Kundacarka mara wrote:Švabo po mojim očekivanjima lagano protiv Poljak a lako će i kroz grupu,ima da Hrvatima utrpaju 3 ako se Bilić ne dozove pameti i ne rješi malo odbranu a tek onaj Budan :lol:
Hrvati katastrofa juče.U odbrani se nije znalo ko pije a ko plaća,mada su Čorluka i Pranjić izgleda dobro popili :lol: .Jest sudija navlačio Austriji ali poslije one šanse Petrića oni nisu pošteno zaprijetili golmanu.Budan=Uspavan,nego ne znam što mu Killer i Rakitić juče nisu igrali(ušli)

User avatar
Sheki
Posts: 2636
Joined: 11.07.2006. 11:05
Location: Switzerland / RS
Contact:

Post by Sheki »

E Maro, vidi se da nemas blage o fudbalu... Subjektivno i glupo pises o situaciji u koju apsolutno nemas uvida. Jesi vidio stadione? Uredjenja? Znas li koliko novca se ulaze u razvoj fudbala? Znas li da svako selo ima klub VELIKOG fudbala?Ogroman novac se ulaze u obrazovanje mladih talenata? Gdje su poceli Rakitic, Petric, Kuzmanovic? Jesi vidio zelju kojom i jedni i drugi ginu za fudbal za razliku od recimo Srba? Rezultata jos nema, ali ce, bar sam siguran za CH, biti vrh evropskog fudbala. Ne racunati Austriju. Svajcarska se kvalifikovala i na proslo svjetsko prvenstvo izbacivsi Tursku u barazu. Sjecas se sigurno te utakmice? ;-)

Ako se iole razumijes u fudbalsku igru onda ne bi ocijenio utakmicu Svajcarske kao losu... Zaista ne bi. Austrijanci su iznenadili svojim otporom s obzirom na poziciju na FIFA listi... Sudeci po tebi, EP bi bilo stalno u zemljama 5 najjacih liga evrope i to je to... Sta ce i Ukrajincima i Poljacima EP...

P.S
I da se vratim, najveca glupost koja je ovdje izrecena je da domacini igraju da bi se privukli gledaoci... cak mi je mrsko i objasniti zasto. Ko onda gleda one druge utakmice? Glupost zesca. Domacini se ostavljaju da igraju da bi im se dala podrska u razvoju fudbala ili da bi se i dodijelila odredjena nagrada za ulozeni trud u organizaciji!!

User avatar
Kundacarka mara
Posts: 1526
Joined: 07.03.2007. 17:29
Location: tu je,ako ne i blize...

Post by Kundacarka mara »

Paz,tj čitaj, nisam nigdje ništa napisao protiv organizacije niti nešto protiv organizatora već već o tome da mi je neptrebno da reprezanticije uzimaju učešće na prvenstvu bez kvalifikacija a kroz to sam povezao posjećenost odnosno zainteresovanost za fudbal. Da ti još malo to uprostim napisao sam da nikad prvenstvo ne bi dao zemlji koja nema veliki interes za fudbal ma koliko ekonomski jaki bila!
Švicarci imaju dobru reprezantaciju i vjerovatno bi upali na prvenstvo i da su bili u kvalifikacijama. Isto tako,mislim, da se trud domaćinu sasvim fino isplati pa onda ni nema potrebe da se forsiraju ti isti domaćini. Sad ti meni reci kao veliki ekspert dali bi više volio gledati Austriju na prvenstvu il npr Engleze????

Što se tiče toga da nemam blage o fudbalu ne bi da komentarišem,ako hoćeš jedan na jedan 3 na 3,sony kako god hoćeš... :wink:

User avatar
Sheki
Posts: 2636
Joined: 11.07.2006. 11:05
Location: Switzerland / RS
Contact:

Post by Sheki »

S naocalima ili bez? S tobom i da jednu nogu stavim za vrat, a sto se tice Sony-a, napomenucu te da imam dupli prst na desnoj ruci, savrseno odgovara za upravljanje...

Ja kao, kako ti kazes, veliki ekspert kazem da Englezima nije mjesto na ovom EP jer nisu prosli kvalifikacije u kojima su bili, i eto radi toga radije gledam Austriju, jer su domacini. Osim toga mrzim njihovu arogantnost.

Dalje, potpuno je apsurdno reci da ne postoji zainteresovanost u Austriji i Svajcarskoj.Ne znas jer nisi upucen.
Drugo, posjecenost nema apsolutno nikakve veze sa domacinima, zdrav razum to moze zakljuciti.

User avatar
Kundacarka mara
Posts: 1526
Joined: 07.03.2007. 17:29
Location: tu je,ako ne i blize...

Post by Kundacarka mara »

Sa sočivima :D Sto se prstića tiče možeš pozajmiti i nečiju ruku svejedno mi je....Englezi nisu prošli a Austrijanci jesu :lol: To me podsjeća na ono kad djeca igraju fudbal pa kad mora igrati onaj čija je lopta :lol:
Sto se tice zainteresovanosti barem toliko vidim na prvoj utakmici kakva je bila posjećenost Austrijskih navijača :roll:

User avatar
Sheki
Posts: 2636
Joined: 11.07.2006. 11:05
Location: Switzerland / RS
Contact:

Post by Sheki »

Ja rekoh, nisu prosli kvalifikacije U KOJIMA SU BILI. Dakle?

O posjecenosti navijaca Austrije ti i govorim! Dakle nema veze sa domacinima, stadion je svakako pun! Kontas? Da je Bosna domacin, BILI bi stadioni puni.

Batali imaginaciju, idemo na teren, pa da vidimo kom opanci, kom obojci.

P.S
Ja naravno, istovremeno i sudim! :wink:

User avatar
Kundacarka mara
Posts: 1526
Joined: 07.03.2007. 17:29
Location: tu je,ako ne i blize...

Post by Kundacarka mara »

Pa da su bili u kvalifikacijam nebi postojala dilema dali treba da igraju ili ne! Za sve isti uslovi u suprotnom očekujemo Albance na prvenstvu :lol:
Pa odlično,stadion je pun nebitno čiji su navijači znači opet:Nema potrebe za favorizovanje domaćina ni po kojem osnovu! To je osnova onog što pokušavam da ti kažem!

Auuu pa nije valjda da će ti pomoć sudije biti potrebna? :D

User avatar
Sheki
Posts: 2636
Joined: 11.07.2006. 11:05
Location: Switzerland / RS
Contact:

Post by Sheki »

Ne, nego sam navikao da je moja uvijek zadnja!!

Ima potrebe da se favorizuje domacin jer je zasluzio time sto je domacin da bude i ucesnik,nije zanimljivo bez domacina, ma ko on bio i to isto donosi popularizaciji fudbala u tom podrucju, a to je cilj UEFA... A igrati EP ili SP kod kuce je zaista nesto posebno... :wink:

User avatar
Kundacarka mara
Posts: 1526
Joined: 07.03.2007. 17:29
Location: tu je,ako ne i blize...

Post by Kundacarka mara »

Stvar ukusa,meni ovi domaćini i ne prestavljaju neku poslasticu za gledanje...Donosi se popularizacija-to da ali isto tako dobija favorizovanje od sudija gledanje drle od ekipe na prvenstvu i sl...
Slažem se da je posebno igrati na prvenstvu ali to ti je kao da odeš na svadbu bez k####! Volio bi da igraš a realno nemožeš i nezaslužuješ. E onda tu upada UEFA sa svojom politikom i šta dobiješ ? Nedoj##### odnosno nezadovoljne gledaoce :roll:

User avatar
Sheki
Posts: 2636
Joined: 11.07.2006. 11:05
Location: Switzerland / RS
Contact:

Post by Sheki »

Dakle, mi pricamo ovdje o fudbalu... ne dozvoli da te ono drugo preoptereti... ;-)

Nema favorizovanja od strane sudija. To sto je onaj fenomen ukakao gace kad je trebao da da crveni jos vecem fenomenu Pogatetzu ne mora nista da znaci... Eto... Rosetti je super sudio Svajcarcima...

User avatar
Kundacarka mara
Posts: 1526
Joined: 07.03.2007. 17:29
Location: tu je,ako ne i blize...

Post by Kundacarka mara »

Ma čisto da se povuku neke paralele sa životom inače se ne pozivam često na narodne umotvorine.
Nemoj mi sad samo reći da kroz istoriju nije bilo značajnog favorizovanja domaćina? Svakako nisu svi ni Roseti ni seronja (ne mogu da se sjetim imena) ali dovoljno da ti jedan majmun ukaki stvar da se to odrazi na čitavo prvenstvo. Zato je bolje što manje guranja a što više fudbala!
I ajd napiši još jedan post,pošto znam da voliš da je tvoja zadnja pa da prestanemo smarati s ovim ostali narod :wink:

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Post by MAXIMUS »

KUNDAČARKA - poznato ti je da ,,čika šeki ,, dobro zarađuje od fudbala !!!
Dakle nemoj da te čudi što ima drukčiji pogled , ljubav , strast i novac teško idu jedan sa drugim odnosno trrećim !

8) Čisto da se malo uključim da vam ne bude dosadno samima !!! :lol:
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

U sustini nijedan mec nije ostavio neki velik utisak na mene. Pogledajte ove gancije kako krljaju.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
Sheki
Posts: 2636
Joined: 11.07.2006. 11:05
Location: Switzerland / RS
Contact:

Post by Sheki »

Ljubav, strast i novac itekako mogu da idu zajedno... Ali hajde...

Mejuto Gonzales dobar, Frjödfeldt tu i tamo, s tim sto asistentu za prvi gol treba dati orden jer nije digao zastavicu...

Kundacarka, ja pricam o ovom prvenstvu i jednom od domacina! Dakle pricam o sudjenju Svajcarskoj, i domacinstvu Svajcarske!

User avatar
Kundacarka mara
Posts: 1526
Joined: 07.03.2007. 17:29
Location: tu je,ako ne i blize...

Post by Kundacarka mara »

Fino,fino,svaka čast Holanđanima ! Žabe su mi totalno neshvatljive ubacuju onog smrdljivog Cassana,Del Piero prekasno ubačen ali je bitno da Ambrosini igra,Pipo sjedi kući :smt120

User avatar
Sewerin
Posts: 1848
Joined: 17.12.2007. 16:40
Location: Sarajevska

Post by Sewerin »

Image
Manolo El del Bombo - SPORT DA, NASILJE NE (poruka na bubnju)

Manolo 'El del Bombo' stigao u Innsbruck

Iako se mnogi navijači zaklinju u besmrtnu odanost svojoj reprezentaciji samo mali broj njih je čitav svoj život posvetio navijanju kao Manolo El del Bombo. Zajedno sa svojim zaštitnim znakom – bubnjem, pojavio se danas u Innsbrucku.

Noseći na glavi ogromnu baskijsku beretku, obučen u crveni dres furije s brojem 12 i neprestano lupajući u svoj bubanj Manolo je postao nacionalna institucija i najpoznatiji navijač na svijetu.

Veteran koji je pohodio sedam Svjetskih i isti broj Europskih prvenstava, pravim imenom Manuel Caceres žrtvovao je obitelj i materijalnu sigurnost da bi pratio reprezentaciju koja do sada ništa nije osvojila.

Sve je počelo prije 40 godina - rekao je Manolo u intervjuu za Reuters. Uzeo sam bubanj kako bi podržao drugoligaške klubove što su tada bili Huesca i Barbastro. Ljudi su uživali, a igrači su cijenili navijanje tako da sam negdje oko 1978. godine odlučio s bubnjem pratiti nacionalnu selekciju. Zbog toga sam ostao bez obitelji, posla, u stvari izgubio sam sve.

Žena i četvero djece su me napustili zbog mog neprestanog odsustva od kuće.

Ipak Manolo razumije takav njihov postupak i kaže da je to kompenzirao brojnim prijateljstvima koje je stekao udarajući u svoj bombo. Izgubio sam ljubav obitelji ali u zamjenu sam stekao ljubav svih drugih. Naravno da je gubitak obitelji strašna stvar, ali ipak bi bilo gore da sam ih napustio zbog neke druge žene.

Pretpostavljam da je nogomet moja ljubavnica. Sve sam dao za njega i ne bih ga se odrekao nizašto na svijetu. Ja sam neka vrsta španjolskog ambasadora i obožavam svoj posao.

Praćenje furije svuda po svijetu je skupa investicija za 57-godišnjeg vlasnika bara. Kada god sam na putovanju zatvorim svoj bar u blizini Mestalle (stadiona Valencie). Ne želim da bude otvoreno kada nisam tu, što znači da gubim dosta novca.

Neki ljudi misle da mi Španjolski nogometni savez plaća putovanja što nije istina. Osim puta avionom sve ostalo plaćam sam.

Na svom prvom svjetskom prvenstvu (SP 1982) auto-stopom sam prevalio 15.800 kilometara diljem Španjolske prateći svoju reprezentaciju. Ljudi su me uvijek nudili hranom i pićem tako da su mi troškovi bili svedeni na minimum.

Ovaj put sam uspio pronaći par sponzora koje ću reklamirati, ali spadam u vrstu ljudi kojima ne smeta što zarađuju malo novca sve dok su sretni i uživaju.

Zdravlje i užitak su dvije najvažnije stvari u životu. Sljedeća važna stvar je činiti druge ljude sretnim, a to je ono što ja radim.

Manolo kaže da je u karijeri potrošio 10 bubnjeva.

Jedan sam izgubio u Kostariki, jedan sam ostavio u Venecueli, a ostali su se jednostavno poderali od udaranja.

Manolo namjerava pohoditi još pet Svjetskih prvenstava nakon čega će objesiti bubanj o klin.
Image

User avatar
kraschotica
Posts: 1061
Joined: 10.11.2007. 21:25
Location: put za nigdje...pa pred kraj puta;)
Contact:

Post by kraschotica »

IloVa wrote:Hrvatska me bas razocarala!! Ako protiv Austrije cuvaju rezultat skoro citavu utakmicu, sta ce onda raditi protiv Njemacke i Poljske!?!?!
ma svih su razočarali, kad su poveli svi su očekivali da im napune mrežu, al neka, bar su pobjedili...atmosfera na stadionu predivna, bilo više "hrvata" nego austrijanaca:) ma nek dobiju njemačku, pa će lako sa poljacima:)
ki je mačku rep odsikal=)

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Bio sam skeptican prema domacinima, ali sad nakon skoro prvog kola, svaka cast Holandjanima, ispade da jedino oni zele da igraju fudbal, ovi istali dosli da otaljavaju. Hrvati bez kondicije. Nijemci ko Nijemci. Portugal na individualni kvalitet..Francuze boli kara..
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
Kirk
Posts: 1924
Joined: 20.04.2004. 12:33
Contact:

Post by Kirk »

Stvarno je vise red da Spanija osvoji nesto..imaju strasnu ekipu.. tacno ne znam za koga da navijam, ali eto, odlucio sam se za njih. Portugalci su dobri, holandjani nabili zabare, svaka im cast.
...And Justice For All

User avatar
kraschotica
Posts: 1061
Joined: 10.11.2007. 21:25
Location: put za nigdje...pa pred kraj puta;)
Contact:

Post by kraschotica »

e Hrvati će možda ispast odmah, ali nemaš pojma koliko su kondicijski jaki, spremani su na turnirski način igre, i to će se već protiv njemačke vidjeti....a ja rekla portugal...nek dobije EP, osim ako se sa hrvatskom sretne u četvrtfinalu:)
ki je mačku rep odsikal=)

User avatar
neko iz mase
Posts: 1371
Joined: 13.12.2007. 22:48
Contact:

Post by neko iz mase »

kraschotica wrote: ali nemaš pojma koliko su kondicijski jaki, spremani su na turnirski način igre, i to će se već protiv njemačke vidjeti
Ahaaa imaju kondicije ko da igraju u Atletiku iz Okolice.Pa Austrija ih je razvalila na trku.A pretpostavljam da je Kranjčar najbolji trkač :lol: .Svaka čast Oliću i donekle N.Kovaču ali ostali...

User avatar
Sheki
Posts: 2636
Joined: 11.07.2006. 11:05
Location: Switzerland / RS
Contact:

Post by Sheki »

Veceras bodrim pravoslavce!!

Nadam se da ce SIS-ov komsija da odradi posao kako treba. Dakle, Konrad Plautz sudi Spanija-Rusija...

Drugu utakmicu izmedju Grcke i Svedske sudi trenutno jedan od najboljih i ujedno i najmladji sudija na PE, gospodin Massimo Busacca (38), njegovi pomocnici Matthias Arnet, i Stéphane Cuhat, svi iz Svajcarske.


Zanimljivo da je 4. sudija Ivan Bebek iz Hrvatske(!), a rezervni asistent Volker Wezel iz Njemacke...

Locked