Vodovod Povelic

Sve što je vezano za lokalnu politiku u opštini Prnjavor

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

čiča
Posts: 321
Joined: 26.03.2009. 15:59

Re: Vodovod Povelic, Kremna i ostali problemi

Post by čiča »

Ako nijeste znali, sva ova dramaturgija je djelimično i u pjesmi opjevana:


:lol: :mrgreen:

Nije Kamikaza jedini pjesnik. :lol:

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Vodovod Povelic, Kremna i ostali problemi

Post by KAMIKAZA »

Zato se necete ni napiti. :D Ali pjesma je super. :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Vodovod Povelic, Kremna i ostali problemi

Post by vrsta8472 »

Super pjesma, bolji je od Zareta i Gocija

Послато са GT-N7100 уз помоћ Тапатока
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
schwabo No1
Posts: 658
Joined: 25.05.2009. 15:06

Re: Vodovod Povelic, Kremna i ostali problemi

Post by schwabo No1 »

Prema izvještaju Instituta za javno zdravstvo RS od 15. oktobra 2014. godine, broj: HH-7523-7529/V/10/2014 i 23. oktobra 2014. godine broj: HH-7760-7766/V/10 /2014, voda iz gradskog vodovoda nije ispravna i ne smije se koristiti za piće.

Iz Komunalnog preduzeća „Vodovod“ a.d. Prnjavor obavještavaju, da su dana 08. i 17. oktobra 2014. godine uzeti uzorci vode sa 14 mjesta na javnoj vodovodnoj mreži, a na osnovu kojih je, Institut za javno zdravstvo RS utvrdio, da je voda zdravstveno neispravna, zbog povećanog utroška kalijum permanganata.
Па кога они зајебавају!!!

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Vodovod Povelic, Kremna i ostali problemi

Post by KAMIKAZA »

Ja imam resenje za sve nase probleme oko vode.
U jezeru je bar jedna bomba sa nuklearnom glavom,ja sam ubjedjen da ovi mladi ljudi umiru od te bombe,na nama je samo da nadjemo nekoga ko ce da ispita posteno vodu i okolinu i da nam da pismeni izvjestaj sta je nasao,a nasao bi sigurno,i onda kao opstina mozemo da tuzimo NATO za ratnu odstetu,a ako ni to ne upali,ponudimo IS miliciji ili Koreji da im prodamo te nuklearne glave,i za te pare sagradimo onaj skadar na Povelicu. :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
schwabo No1
Posts: 658
Joined: 25.05.2009. 15:06

Re: Vodovod Povelic, Kremna i ostali problemi

Post by schwabo No1 »

Пусти срања, Камиказа!
Како може тамо неки институт за јавно здравство да каже да вода у прњаворском водоводу није за пиће, када ми редовно слушамо наше надлежне да имамо изузетно здраву и храњиву воду.
Да је, не дај боже, вода штетна по здравље становника, морало би се приступити ванредним мјерама, обезбиједити снабдијевање цистернама, на свакој чесми написати "ВОДА НИЈЕ ЗА ПИЋЕ", сачинити хитне мјере за отклањање проблема...
Лакше је овако, игнориши институт. У осталом, и онако је то режимски институт, а када на челу буде наш човјек, вода више никада неће бити загађена.

User avatar
Magyar
Posts: 1135
Joined: 18.12.2009. 10:21
Location: Lazina voda

Re: Vodovod Povelic, Kremna i ostali problemi

Post by Magyar »

KAMIKAZA wrote:na nama je samo da nadjemo nekoga ko ce da ispita posteno vodu i okolinu i da nam da pismeni izvjestaj sta je nasao,a nasao bi sigurno,
Kami, treba samo da skupimo 140 evra. Toliko kosta analiza na "jednom" institutu. Meni je trenutno tih 140 evra velika stavka da bih to odradio sam.
Sve što možeš danas, uradi juče!

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Vodovod Povelic, Kremna i ostali problemi

Post by KAMIKAZA »

Pa nije 140 € puno sakupit cemo,ali mislim da bi se trebao ispitati zrak i vegetacija oko jezera,nesto tu ne stima,Niko me ne moze ubjediti u suprotno,jer Drenova,Vijacani i Mravica su u poslednje vrijeme izgubili toliko mladih ljudi da je moja sumnja debelo potkovana.Ljudi su zdravi nemaju smetnje pa ipak umiru kao musice,a oni koji su bolesni svi imaju bolesti za koje nama lijeka,nekad davno 1998 smo imali ovu temu, u selu naglo su umrli neki jaki ljudi,ali tada se govorilo o posledicama iz rata i sa ratista,danas ovi mladi ljudi koji umiru nisu bili na linijama,a ako su bolest dobili tu,kako je moguce da se samo oko jezera i u slivu Vijake i njenim okolnjim brdima desava sve to,jer da je zagadjenje zraka umiralo bi se jednako i u Ilovama kao i u Drenovi,a to nije slucaj.Nase pravo je da saznamo sta se tu desava.A opstina ima obavezu da zastiti svoje stanovnistvo od zla koje nam se desava,jer ja sam ubjedjen da ovdje nije cista posla. :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
schwabo No1
Posts: 658
Joined: 25.05.2009. 15:06

Re: Vodovod Povelic, Kremna i ostali problemi

Post by schwabo No1 »

Ја сам убијеђен да је крајње вријеме да мјесна заједница предузме кораке у циљу рјешавања животног питања: обезбјеђивање питке воде за град Прњавор. Вријеме је да се та ретензија у Дренови напусти као једино рјешење.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Vodovod Povelic, Kremna i ostali problemi

Post by vrsta8472 »

schwabo No1 wrote:Ја сам убијеђен да је крајње вријеме да мјесна заједница предузме кораке у циљу рјешавања животног питања: обезбјеђивање питке воде за град Прњавор.
Један од закључака са Збора грађана МЗ Прњавор је и био, сазивање Збора грађана гдје би била једна тема - ВОДА ПРЊАВОР! Али би изборна година, па такве ствари није баш најпаметније радити у то вријеме. Па би можда то могли урадити сада прије ових слава?!
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

nenad 10
Posts: 456
Joined: 01.04.2011. 11:23

Re: Vodovod Povelic, Kremna i ostali problemi

Post by nenad 10 »

Ja sam za.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Vodovod Povelic, Kremna i ostali problemi

Post by KAMIKAZA »

US-Kriegsschiffe feuerten 13 BGM-109 Tomahawk-Marschflugkörper ab und zerstörten das Hauptquartier der Bosnisch-Serbischen Armee in der Nähe von Banja Luka. An der Luftoperation nahmen acht Nationen teil, die bis zum 14. September 1995 über 3.500 Einsätze flogen. 14 deutsche Tornado-Kampfflugzeuge flogen von Piacenza aus 65 Einsätze.
Der BGM-109 Tomahawk – (BGM steht für Boosted Guided Missile; deutsch: raketengetriebene Lenkwaffe) – ist ein vom US-amerikanischen Hersteller Raytheon produzierter militärischer Marschflugkörper. War er anfangs in erster Linie landgestützt für den Einsatz mit nuklearen Sprengköpfen vorgesehen.
Image
Gefechtskopf: Splittergefechtskopf 450 kg TNT nuklear 200 kT
Gospodo pogledajte podatak 450 KG po bombi je teska nuklearna glava,to umires kad je vidis dvogledom,a kamo li kad se kupas oko nje,ili kad jos tu vodu razvedes po selima da se narod brcka i pere zube sa njom.
Ljudi dozovite se pameti,pa da ih zajedno tuzimo i natjeramo da nose svoje smece,mi se svadjamo medju sobom za sitnice i umiremo od ovako necega,zar ovo nije vaznije.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Vodovod Povelic, Kremna i ostali problemi

Post by vrsta8472 »

ТЛН

"Ова вода није радиоактивна, она је мало радиоактивна."
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Vodovod Povelic, Kremna i ostali problemi

Post by ZMIJA »

KAMIKAZA wrote:Gospodo pogledajte podatak 450 KG po bombi je teska nuklearna glava,to umires kad je vidis dvogledom,a kamo li kad se kupas oko nje,ili kad jos tu vodu razvedes po selima da se narod brcka i pere zube sa njom.
Ljudi dozovite se pameti,pa da ih zajedno tuzimo i natjeramo da nose svoje smece,mi se svadjamo medju sobom za sitnice i umiremo od ovako necega,zar ovo nije vaznije.
To je u Prnjvoru naprosto nemoguće kandidovati kao ozbiljnu temu,jer sam i sama svojevreeno to pitanje pokretala u skupštini opštine,ali to se odmah tumačilo da podrivavmo sistem vladavine SDS a,a kad su malo na vlast došli i ovi iz SNSD a,oni nisu o tim bojevim glavama u jezeru Drneova ni čuli,a kamo da bi pokrnuli neku ozbiljnu priču uklanjanja i deminiranja prnvorskog vodsnbedjevališata u jezeru Drenova.
vrsta8472 wrote:Један од закључака са Збора грађана МЗ Прњавор је и био, сазивање Збора грађана гдје би била једна тема - ВОДА ПРЊАВОР! Али би изборна година, па такве ствари није баш најпаметније радити у то вријеме. Па би можда то могли урадити сада прије ових слава?!
A kako su ovi iz Ilova u Izbornj gdoini 2012 donijeli svoj zaključak da voda za Prnjvor neće proći ?
Last edited by ZMIJA on 22.11.2014. 20:40, edited 1 time in total.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Vodovod Povelic, Kremna i ostali problemi

Post by KAMIKAZA »

Nije mi jasno kako moze narod biti tako hladnokrvan i gledati kako ljudi oko njih umiru,valda se tjese da njih nece stici ta sudbina,ali varaju se.Kad je moj otac 1998 bio u bolnici ,tadasnji hirurg Dr.Maric me je pitao kako je moguce da toliko prnjavorcana ima rak,rekao mi je da je na KC bar svaki drugi iz prnjavora,a i sam sam se mogao uvjeriti u sobi od 6 kreveta 4 su bili iz nase opstine jedan iz srbca i jedan iz laktasa,u sobi za zene je bila jedna zena iz Vukovica,jedna iz gornje drenove i jedna iz strbaca one tri neznam ko su bile.Pitanje je sada kako je ovo moguce iako nismo bili u zoni borbenih dejstava.Pa plus ovi mladji ljudi sto umiru hodajuci,svaki mjesec se cuje za jedan dva slucaj ,nismo mi njujork pa da nam par ljudi nista ne znaci,,na godisnjem nivou je to puno za nas.Nije bitno koja je ko stranka ili vjera ,tu smrt ne bira,evo umrije mi i komsija galcijan,a zdrav ko drijen,svaki dan neka losa vjest,a niko nista da poduzme,kazem tu moramo zaboraviti stranke i raditi skupa da se otkrije uzrok pretjerane smrtnosti mladih prnjavorcana,a pogotovo iz toga kraja prema jezeru.Ako je ta voda ili okolina otrovana necim,ne mora to biti bomba,ali ja mislim da jeste,moze biti i neka ruda ,jer tu se sada rovi na sve strane,onda treba da se ustanovi i sprijeci daljnje trovanje stanovnistva.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Vodovod Povelic, Kremna i ostali problemi

Post by ZMIJA »

Gore je trebalo odvesti onog Praštala iz Evrposkog pokreta i njega i onog Incka,pa da vdie odakle se prnjvorčani snabdjevaju vodom i konstantno truju. Mi smo u skupštini kao dobijali falš odgovore, da je današnj SFOR. navodno vršio stručna mjerenja i kontrolu, i kao oni su garancija da nema nikavih posledica,a onda se postavlja pitanje zašto masovno umiru vojnici NATO a koji su bili u raznim operacijama na prostorima bivše Jugoslavije, pa i ovdje u Rpublici Srpskoj gdje se masovno umire u nekim područjima konataminiranim od strane NATAO bombardovanja i stranih vojnih dejstava na ovim prostorima.
Ja zanam da će se sad javiti neki domaći ''stručnjaci'' koji o tome sve znaju i pobijati ove teze, o dugorčnoj opasnosti kontaminiranih prostora.U Njemačkoj kad iskopaju onu avionsku kliparu neksplodiranu, isele pola grada da ju uklone,a kod nas u jezeru Drenova neki ribari, kad ljeti smanjaka voda,mogu sjeti na one neksplodirane bobme u jezeru.
Čudan smo mi narod.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

nenad 10
Posts: 456
Joined: 01.04.2011. 11:23

Re: Vodovod Povelic, Kremna i ostali problemi

Post by nenad 10 »

Pa Zmijo nisu 4 godine bas malo.Mislim da je se moglo i trebalo puno vise za 4 godine Darke kao nacelnika.Jer imati i opstinsku i republicku vlast je puno lakse nego sadasnje stanje.Ali sam siguran da bi se uradilo puno vise da ste se rijesili Drage Kalabica.On je covjek koji previse voli pare i to mogucnosti da neradi nista.Mislim da si to i pokusao ali nisi imao podrsku svjih "saboraca".

User avatar
schwabo No1
Posts: 658
Joined: 25.05.2009. 15:06

Re: Vodovod Povelic, Kremna i ostali problemi

Post by schwabo No1 »

nenad 10 wrote:Mislim da je se moglo i trebalo puno vise za 4 godine Darke kao nacelnika.
Очито је да ниси упознат са чињеницама. Покушај да се ријеши водоснабдијевање насељеног мјеста Прњавор напуштањем Дренове као главног водозахвата (због тога се одустало од реконструкције потисног цјевовода) неславно је завршио због оружане побуне неких малопартијских функционера локалне заједнице. Мислим да је Дарко тада погријешио што није послао полицију да похапси и истамбура вође побуне, али избори су били пред вратима.
Тако је грант добијен за водовод у Прњавору и кредит, који ми данас плаћамо кроз најскупљу воду у окружењу, потрошен за рјешавање снабдијевања водом "шест мјесних заједница сјеверног дијела општине".
Цјевовод који је направљен до Цреног крста пропада незагрњен и препуштен је девастацији. Домаћински.

nenad 10
Posts: 456
Joined: 01.04.2011. 11:23

Re: Vodovod Povelic, Kremna i ostali problemi

Post by nenad 10 »

Iako nisam tebe pitao ti si naucio da svakom loncu budes poklopac.Informisan sam ja i vise nego sto moses zamisliti.Kao prvo vodovod se trebao graditi u prvoj ili dugoj godini mandata a ne kao i ovi sada pred izbore.To za Kalabica sam ja licno cuo u razgovoru sa clanom SNSD-a koji visoko kotira u stransi i to ovim rijecima"sto mali zapocne to Drago preokrene u svoju korist".Dragu licno ne poznajem i drago mi je zbog toga ali dok se on bude pitao u stranci SNSD nece nista uspijeti u Prnjavoru.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Vodovod Povelic, Kremna i ostali problemi

Post by KAMIKAZA »

nenad 10 wrote:Dragu licno ne poznajem i drago mi je zbog toga
Ako bas toliko zarko zelis da ga upoznas ,organizirat cu ti to :D ako volis kuce ,ima da ga zavolis,jer on je prava dzukela. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
schwabo No1
Posts: 658
Joined: 25.05.2009. 15:06

Re: Vodovod Povelic, Kremna i ostali problemi

Post by schwabo No1 »

nenad 10 wrote:Iako nisam tebe pitao ti si naucio da svakom loncu budes poklopac.Informisan sam ja i vise nego sto moses zamisliti.Kao prvo vodovod se trebao graditi u prvoj ili dugoj godini mandata a ne kao i ovi sada pred izbore.To za Kalabica sam ja licno cuo
А гдје сам ја то у свом посту поменуо дотичног господина?

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Vodovod Povelic, Kremna i ostali problemi

Post by KAMIKAZA »

Evo sad sam cuo da je umro jos jedan mladji Drenovcan ,Moso Iliskovic,neznam sta se ceka,ali sto duze bude ignorisan ovaj problem manje ce nas biti medju zivima.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Vodovod Povelic, Kremna i ostali problemi

Post by vrsta8472 »



Ми смо и добри какви све има . . .
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Vodovod Povelic, Kremna i ostali problemi

Post by KAMIKAZA »

U nas niko od nadleznih nesmije da uzme uzorak ni sa zastitnom opremom,trebala bi im ona oprema sto nose oko ebola pacijenata. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
julija
Posts: 798
Joined: 17.12.2013. 22:22

Re: Vodovod Povelic, Kremna i ostali problemi

Post by julija »

vrsta8472 wrote:Ми смо и добри какви све има . . .
Malo je reci dobri.
Uzmimo za primer vas dvojicu :D nista vam ne fali, unikatni primerci..redji nego razigrani nilski konji u Sahari :wink:

Post Reply