Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Svjetska politika a i šire

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by KAMIKAZA »

grlica wrote:ako bi karta bila u jednom smjeru ,onda zasigurno biram sunčanu Kaliforniju :wink: :D
Ista si kao Brena. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by ZMIJA »

grlica wrote:Ko voli Ruse voli i Dodika Jel tako Zmijo
Tako je Grlice.U Rusiji se ne slavi Noć Vještica, i ako je Dodik za neke Garagamel,u podsvjesti ga mnogi ipak više vole, nego ga psuju i kude.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
VJESTICA
Posts: 466
Joined: 05.02.2012. 14:51

Re: Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by VJESTICA »

Hehehehee moguce da nocu, nesvjesno, dok spavam sanjam Dodika sa oreolom dok sa mnom razgovara smirenim tonom i vrlo kulturno :smt005 Aco,nemam ja sto zivota pa da sad prelistavam sve postove sa ove teme.Neznam jesi li ti mozda pogresno shvatio,ali ja se ovde nisam izjasnjavala o Ukrajincima(mojea dva sina imaju Ukrajinske krvi),samo sam iznijela svoj stav o Rusima.A ti si za vrijeme rata bio na pravoj strani :smt006
"ne izazivaj zmiju ako nemas namjeru i moc da joj odsijeces glavu"

čiča
Posts: 321
Joined: 26.03.2009. 15:59

Re: Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by čiča »

Ko zna ruski, dobar YT kanal jednog ukrajinskog novinara, on je napustio Ukrajinu još u vrijeme Janukoviča zbog razotkrivanja njegovog kriminala a ni prema novima nije blagonaklonjen, ternutno živi u Holandiji:

http://www.youtube.com/user/SuperSharij/videos

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by svraka »

aleksandar76 wrote:Ne znam gosp. Svraka koji je vaš problem:
Немам проблема. У једном тренутку сам реаговао на то што си написао "руси", малим словом, уз твој коментар да је то намјерно урађено. По мом мишљењу то је био очит примјер шовинизма и националне нетрпељивости. Због тога сам реаговао, не због тебе лично, урадио бих то у било ком случају. Шовинизам и национална нетрпељивост се осуђују свугдје у свијету. Сада сам ја нешто крив што се придружујем осуди шовинизма?

Послије тога исписано је много постова који су само мутили воду.

Ово све не би требало да постане тракавица без краја. Јер нема сврхе. Ја никада нећу промијенити своје мишљење да је ружно име једног народа, било ког народа, писати малим словом. Јер, конотације су више него јасне! У духу српске толеранције и добронамјерности, ја завршавам са овом дискусијом, јер мислим да сам све рекао. Ни твоје театрално ословљавање мене са "госп." промијенити ништа неће.

ПС: Ословљаваш ме са "госп.", а питаш имам ли каквих проблема???

User avatar
aleksandar76
Posts: 293
Joined: 09.01.2012. 12:23

Re: Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by aleksandar76 »

Dali ste se osjecali shovinistom 91 ? Ko zeli da promjeni tebi tvoje mishljenje o rusima- samo ih ja smatram trenutno neprijateljem svog naroda- naravno da nisu svi Rusi losi kao sto svi Ukrajinci nisu dobri!
Greška je bila što sam vas oslovio sa gosp.(to sam naglasio zato što vas poznajem i imam određen respekt prema vama i lično sam vama uputio pitanje, a ne svosrpskom rodu!), a vi ste nastavili sa uvredama i konstantno ubacujete epitete o srpskom rodu!? Neću da vas pitam ništa više jer ste se sami isključili iz rasprava al mi nikako ne idu te vaše konstatacije jer sam došao do zaključka kao da se obraćate nekom strancu il nekom zapadnom komšiji :? znamo se veoma dobro i kad je bilo loše i kad je bilo dobro!
Image

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by grlica »

Kamikaza of , pa naravno :D i osjećam se kao Brena -- univerzale :P juče Jugosloven danas Bosanac a sutra ko zna gdje i ko zna šta...
ovde se očito radi o borbi provincijalaca i svjetskih ljudi :wink: :lol: mister Kamikaza ,vi ste očito svjecki čojek :wink: :D
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
schwabo No1
Posts: 658
Joined: 25.05.2009. 15:06

Re: Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by schwabo No1 »

VJESTICA wrote:Ko voli Dodika voli i sve one koji unistavaju Srbski narod.
Немој тако, Вјештице, нису ни све вране црне. Мораш уважити чињеницу да је ВЕЋИНА Срба у Републици Српској подржала политику СНСД-а и Милорада Додика лично.

Сада треба да нам Обама организује демонстрације као у Кијеву, па да се лијепо побијемо, попалимо оно мало имовине и порушимо тек изграђене станове и направимо државу по мјери НАТО пакта.

Жао ми је што се у братској држави, Украјини, одвија сценарио написан изван те државе, а невини људи, макар волили америчку питу или руско говно, остају без имовине и живота.

Нас је ујела змија већ два пута из исте рупе, треба ли нам да се то понови и трећи пут?

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by ZMIJA »

Treći ujed Zmije iz iste rupe bio bi sasvim legalan i legitiman. Po onoj narodnoj : '' Budalu niti jebi, niti kući vodi'' završen citat.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by KAMIKAZA »

Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
VJESTICA
Posts: 466
Joined: 05.02.2012. 14:51

Re: Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by VJESTICA »

schwabo No1 wrote:
VJESTICA wrote:Ko voli Dodika voli i sve one koji unistavaju Srbski narod.
Немој тако, Вјештице, нису ни све вране црне. Мораш уважити чињеницу да је ВЕЋИНА Срба у Републици Српској подржала политику СНСД-а и Милорада Додика лично.

Сада треба да нам Обама организује демонстрације као у Кијеву, па да се лијепо побијемо, попалимо оно мало имовине и порушимо тек изграђене станове и направимо државу по мјери НАТО пакта.

Жао ми је што се у братској држави, Украјини, одвија сценарио написан изван те државе, а невини људи, макар волили америчку питу или руско говно, остају без имовине и живота.

Нас је ујела змија већ два пута из исте рупе, треба ли нам да се то понови и трећи пут?
Vecina Srba koji su IZASLI na izbore.
"ne izazivaj zmiju ako nemas namjeru i moc da joj odsijeces glavu"


User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by KAMIKAZA »

Putin danas izjavio da se zaustavlja gradnja gasovoda (Pipeline-Projekts South Stream) linije koja bi trebala da snabdjeva EU preko Bugarske,Srbije,Madjarske,Slovenije ,do Italije i ev. prema Francuskoj,ali od toga nema nista ,kako mi se cini.EU je pretjerala sa prijetnjama i Rusija se okrece sa ponudom ka Turskoj i Kini,cjena niza ali niko ih ne ucjenjuje,EU se vec nakon prvih izjava Putina i Millera iz Gasproma, uplasila kao mala maca kad je cuko satjera u cosak. :)
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by ZMIJA »

Vratimo se mi našoj svakodnevnici,šta je rekao Šešelj,ko je veći Četnik, a ko Ustaša,s kim će Bakir,a skim Dodik.Bakir i onako nije za Južni tok,on je za Evrointegeacije i Evropu.Evropa treba da se bavi sama s sobom, šta će njoj Južni tok,doblila je građanski rat u Ukrajini,ekonomske probleme, i sve vrste izbjeglica sa prostora bivše Jugoslavije,propale banana državice i njihove propale ekonomoije.Bez Rusije neće ni Njemačka, biti ono šat bi bila, da ju Ameri ne guraju protiv Rusa.
Znaju Ameri šta rade Europi,a time najdirektnije i Njemačkoj.Rusi su davali šansu i Srbima i Bugaraima, i ostalim balkanskim Kaurima, da dobiju od Rusa najeftiniji gas izgradnjom Južnog toka,ali Kaurini neće Ruse, hoće u Euroatlantske integracije.
Umalo se Putin ne pehladi na onoj kiši onomad u Beogradu, da uvjeri Srbe i ostale Kaurine da im nije neprijatelj već prijatelj i partner. U Bugarskoj pade i Vlada zbog Južnog toka,jer se s tim ne slaže Jevropa, i navodno sva Bugarčad.
Ali se zato Turskoj ukaza prilika, i Tursaka dobija šansu,da bude još jača i razvijenija regionalana sila.
Balkanskim Kratkomudama ostadoše na raspolaganju prašume evropskoga Predpristupnog kriminala i Korupcie.
Slobodno tržište, i protesti na graničnim prelazima, zbog uvezenog mlijeka, koje je jeftinije od našeg,a domaći sir možemo dati krmcima, i ostaloj domaćoj stoci, koja mari za našp domaći proizvod.To je naša Evropa koju tako žarko ljubimo i želimo. Prdanj u Gasovod,jedan je od početaka ovog Vijeka.Koji se može završiti teškim ratom.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by ZMIJA »

UKRAJINA
U NAŠIM SRCIMA.
MA, ***** ,U NAŠOJ
BUDUĆNOSTI


Ukrajinsak Kopilad,doduše,malo veća i jebenija Kopilad nego što su ovi naši Maljčiki Isprdački u Republici Srpskoj, pa i Krnisterska Kopilad Federacije,nedavno,kako je poznato,malo se zaigrala na velikom kijevskom majdanu,kamenolomu,i sve otišlo u Tri Long Plejke Materine.

Raspala se zemlja ,ginu ljudi,nema plina,bankrot.
Angela se hvata za glavu,Propade Južni tok.Pet drugih država imaju dugoročne posledice,Preslaguje se moć u više regiona.

Eto šta je Kopilad,Ulična.Politička.
A naše budale mislile,da ja mislim da su studenti rođeni u kurvenjskom odnosu pa sam ih uvrijedio.
Pa. Ako ti je mama cenićka a tata ebertovka,moraš biti Kopile.
Ma, vrijeđajte se,MVJ,A i tatu,ako bude neke šanse.Vremenom će demokrtske i uređene zemlje morati da donesu zakone protiv Uliučne Demokratije.I da nabavku megafona tretiraju kao nabavku atomske bombe.
U tom zakon bi se morali razlikovati protesti od rušenja.

A onaj koji organizuje proteste,predhodno bi moro imati dokaze,da se institucionalno ništa više ne može uraditi.

Ukrajina jedna od zemalja koja ima nesreću da bude na raskrsnici.Pa ne može kad hoće skinuti gaće,uvjek neko naiđe,A kad dođe u situaciju da ih skine,onda usere i šefa i stanicu,
To je problem geopolitičkog položaja.

Ali i sama Ukrajina,Ukrajinci,nisu kroz istoriju nisu umjeli da odigraju svoju ulogu na raskrsnici.Nije samo to njihova osobina.Ima onih, kao što su Srbi,koji teško svataju i da su uopšte na raskrsnici.

Uglavnom,u tim ukrajinskim događajima,kao i u mnogim predhodnim,Zbignjev je podjelio karnistere,podijelio pare,doveo boksera,koji se razumije u politiku Ko Mara UKK,svrgnuli onog koga smo već zaboravili,doveli na mjesto predsjednika države tajkuna,sa umilnim imenom i prezimenom.Kralj Čokolade.
Ukrajinci odmah pomislili da će poteče čokolada i mlijeko.

Sada, kada ga je pružio Putin,došlo se do suštine.
Bitka se vodi na nekim drugim mjestima.Kopilad je svoje obavila,Malo vatre, malo kaldrme.

Šta ima Ukrajina od svega.Ima Čokoladenka. Gjd je Kličko,Gdje je Zatvorenica,Gdje je Bolji život.
Demokratija . Evropa.
Suština je u tome da se zapiša teritorija.Samo da ne ode Rusima.
Pa će Zbignjev da riješava sve.Pa čak i da postavlja Vladau Ukrajine. Smiješni su ministri u novoj ukrajinskoj vladi, koji su državljanstvo dobili dekretom.

Suština je da se u takvom neviđenom uništavanju države i njenom podčinjavanju,učestvovali sami Ukrajinci.
Piše Rajko Vasić.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
aleksandar76
Posts: 293
Joined: 09.01.2012. 12:23

Re: Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by aleksandar76 »

Ala me nasmija ova karikatura od covjeka-aferim -ko ga pusti sa Sokoca!
Image

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by KAMIKAZA »

Image
Ti mala da sutis,da te nebi kar*li u s*pak... momentalno,sva cetvorica..jes cula ..
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by bičbožiji52 »

KAMIKAZA wrote:Ti mala da sutis,da te nebi kar*li u s*pak... momentalno,sva cetvorica..jes cula ..
Slušaj ti Žuti ....! Nisam ti ja ona Julija Timošenko.Mogu vas popišati svu četvoricu....!
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by KAMIKAZA »

Image
Bice to duga noc,ako sada ne rodi nece nikad. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by bičbožiji52 »

Порошенко: Украјина неће одустати ни од милиметра своје територије


Председник Украјине обећао је данас да ће његове снаге поново успоставити контролу над зараћеним источним подручјем земље где су борбе достигле нови врхунац.

Петро Порошенко је пред неколико хиљада грађана рекао на централном тргу у Кијеву да Украјина неће “ни за милиметар” одустати од територије коју су запосели проруски сепаратисти.

Сепаратистичко упориште Доњецк потреса размена јаке артиљеријске ватре око аеродрома. Улице тог града који је пре почетка сукоба прошлог проилећа имао милион становника, потпуно су пусте, а прозори зграда у центру поразбијани непрестаним детонацијама ракета и минобацачких граната.

Војни портпарол Андреј Лисенко рекао је да су четири војника погинула у суботу. Канцеларија Генералштаба је додала да су три војника погинула на аеродрому.

Локална власт Доњецка која је под контролом побуњеника, саопштила је да је бомбардовано неколико четврти и да се из града може отићи само путевима ка југу.

Ново примирје, договорено почетком децембра, распада се већ недељу дана, упркос усклађеним међународним настојањима да се постигне трајно решење. Мировни преговори на високом нивоу требало је да буду у Казахстану у четвртак, али су одложени на неодређено време.

САД су указале да су сепаратисти окупирали подручје преко линије раздвајања договорене септембра, док је Русија, која недвосмислено дипломатски подржава сепаратисте, оптужила власти Украјине за слабљења изгледа за одржавање тог прекида ватре о којем је споразум прошле јесени постигнут у Минску, у Белорусији.

(Бета)
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by ZMIJA »

VIDEO: UŽASAVAJUĆE OTKRIĆE Ispod ruševina pronašli leševe plaćenika u NATO uniformama
Dan nakon osvajanja zračne luke u Donjecku pred novinare je izašao Eduard Basurin, glasnogovornik ministarstva obrane Samoproglašene Republike Donjeck i istaknuo da su u ruševinama pronašli beživotna tijela u NATO uniformama, ali i cijeli arsenal američkog oružja.

VEZANE VIJESTI

Vijesti
FOTO: NAJKRVAVIJI NAPAD NAKON PRIMIRJA Potresni prizori: Ispalili granatu na autobus i pobili 11 civila
OPERNA DIVA SVJETSKOG GLASA 'Dragi separatisti u Donjecku, evo vam milijun rubalja, za umjetnost!'
TAJNOVITI IGOR STRELKOV Čovjek koji je pokrenuo proruski ustanak na istoku Ukrajine želi srušiti Putina?
- Pronašli smo i knjige na stranim jezicima i mnoštvo osobnih stvari koje jasno dokazuju da su tamo bili ljudi koji su pod ugovorima s privatnim vojnim kompanijama i bore se na ukrajinskoj strani - rekao je Basurin i istaknuo da je u dugotrajnim sukobima na aerodromu poginulo čak 597 ukrajinskih vojnika.

Pohvalio se da su separatisti uništili 49 tenkova ukrajinske vojske i 47 borbenih vozila i oklopnih vozila, dok je više od 1.500 ukrajinskih vojnika ranjeno i prevezeno u bolnice, navodi ruska agencija Tas
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
schwabo No1
Posts: 658
Joined: 25.05.2009. 15:06

Re: Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by schwabo No1 »

ТИТО, НАСЕР, ХО ШИ МИН,
ДОЉЕ ЏОНСОН, ПАСЈИ СИН!

User avatar
aleksandar76
Posts: 293
Joined: 09.01.2012. 12:23

Re: Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by aleksandar76 »

U čijim su uniformama teroristi, "zmijo" iz čijeg oružja pucaju po civilima teroristi - Mauropol , i svi gradovi i sela oko putinove tvorevine!?Kad ginu civili sa"one" fashističke strane onda je to uredu- ko ih šiša oni su to zaslužili! A i taj teroristički čin u Donecku je pod znakom pitanja jer je utvrđeno da je bila minobacačka granata - a ona je malo podaleko za baciti "Kijevskoj hunti"!?
Vidim da ti se sviđaju vijesti koje slušaš od separatista - :smt002 - ima i onih gdje se spominju "vantaž 200" - samo ih putinorežim ne pušta u eter- mada hvala bogu ima normalnih ljudi u rusiji pa se provlače vijesti o stotinama "ruskih vojnika- nažalost na odsluženju vojnih rokova(18-19)godina da se šalju na obuku u Ukrajinu - vraćaju ih u rusiju al u kovčezima- zar to nije strašno "zmijo" ili po tebi trebaju ti mladići da ginu za "neštonovo"!? Baš me briga za avanturiste -plaćenike, al pjenu da šalješ za svoj ćeif to je poražavajuće!
I koliko je tih separatista stradalo dok su se dovukli do aerodroma :( ?
Image

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by KAMIKAZA »

Tuzno,sve se ponavlja kao i u nas,interesi velikih sila i ukrainu ce da rasture u paramparcad,ovo je bilo za ocekivati,jer Krim malo vrijedi bez kopnenog pristupa,a on se dobija sa osvajanjem mariupola.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by ZMIJA »

Aco ne pišem ja vijesti,samo pratim ovu tragediju u Ukrajini, kao što je bila i u bivšoj Jugoslaviji.Možemo mi zabijati glavu u pijesak,ovdje su realno žrtve i Ukrajinci i Ukrajinski Rusi.Ovo je isti, ako ne isti onada približno isti, scenario kakva je bio u bivšoj Jugoslaviji.Ovo je sukob Zpada i Istoka,odnosno Amera i Rusa,a svi ostali su čista koleterala.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

Post Reply