Opsti Izbori 2014

Pamtim to kao da je bilo danas...
Locked
Iris
Posts: 1717
Joined: 22.12.2013. 15:57

Re: Opsti Izbori 2014

Post by Iris »

Da li se ta zgrada nalazi u krugu od 50 metar u odnosu na neko od izbornih mijesta?
Ja mislim da se ne nalazi. Prema tome nema kršenja pravila, jer svijetleći bilbord vam je isto kao i bilo koji plakat.

User avatar
spile_86
Posts: 945
Joined: 09.01.2011. 18:48

Re: Opsti Izbori 2014

Post by spile_86 »

Ирис, драго ми је да знаш о чему се ради. Што се тиче написаног си управу,али приговор је написан за 2 прекршаја један је овај што си навела и он од стране ЦИК-а није прихваћен,али овај други јесте и баш ме интересује на основу чега је ЦИК ненадлежан?

Iris
Posts: 1717
Joined: 22.12.2013. 15:57

Re: Opsti Izbori 2014

Post by Iris »

Koji drugi prigovor, nisam upućena?

Iris
Posts: 1717
Joined: 22.12.2013. 15:57

Re: Opsti Izbori 2014

Post by Iris »

Špile spor si kao puž, i zbog tvoje sporosti ja ću ostati neupućena koji je to drugi prigovor u pitanju, jer nemam više vremena da čekam, moram se posvetiti onome za šta imam redovna primanja, ovo mi je ipak samo honorarno :wink:

User avatar
spile_86
Posts: 945
Joined: 09.01.2011. 18:48

Re: Opsti Izbori 2014

Post by spile_86 »

Ја се извињавам. :D Један је приговор,али 2 прекршаја један је овај што си сама навела,а други је члан 19.9 х) користи дамаћа и међународна средства комуникације с циљем утицаја на бираче.

Iris
Posts: 1717
Joined: 22.12.2013. 15:57

Re: Opsti Izbori 2014

Post by Iris »

Špile, prvo da razjasnimo NE RADI SE O PREKRŠAJU jer da je prekršaj u pitanju CIK bi to sankcionisao!
Radi se o ukazivanju na moguće prkršaje za koje se dokazalo da su neopravdani.
Za prvi slučaj već sam objasnila, a za drugi sad čujem da je ukazivano i na to kao prekršaj pa se lijepo nasmijah, naravno da će CIK odgovoriti da nije nadležan, zar mogu pratiti nečije kretanje i razgovore, jer po mom mišljenju sve su to bili ljubavni razgovori i sastanci i nisu imali veze sa izborima :D :D

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Opsti Izbori 2014

Post by ZMIJA »

Izborisu ČUDO
Ne pokazaju samo ''volju nroda'',već još mnogo štošta.
Pokazuju,npr.(ne)ljudi ima među političarima,Evo uzmimo,Mladena Ivanića...Naziva sebe ''Srpskim članom predsjedništva'',ito,kao,ponosno.Pri tome on dobro zna da su ga izabarali ni koji bi sve dali da ukinu Republiku Srpsku.On zna,a i mi znamo...I on ništa.Ima (tj) nema obraza pojavljivati se i pričati da je ''pobjednik'' Koga si poobjedio nesrećo poturčena ?Svoj narod ? Svoiju državu?
Jadna ti pobjeda !!!
Pokazalo se i to da je stranka koja je najviše ''rikala'' najmanje dobila.
To je taj nesrećni SDS...Ako je to uopšte više stranka ?!Samo je grb ostao od stranke koju je osnovao Dr.Radovan Karadćić.I naziv.A i naziv je lažan.Defitivno toj stranci više ne pripada prefiks ''Srspska'',Možda da joj novi naziv bude ''Probosanska lakrdija od stranke''
Pokazalo se da najveći lopovi pričaju o poštenju.Oni koji su po Bijeljini ( to znam 100%,a vjerovatno i u drugim gradovima) kupovali javno glasove,što za novac,što za hranu i druge vidove ''humanitarne pomoći'',konstantno viču '' pokradeni smo''
Niste ''gospodo''iz tog vašeg propalog ''Saveza za promjene''.Niste pokradeni samo nas u Republici Srpskoj ima više nego vas.
Nas Srba nego vas poturica.
I šta vam je značio naziv ''Savez za promjene''? Šta ste planirali promjeniti neznam,i hvala Bogu nikad neću saznati.Znam šta ste promjenili...Vjeru gospodo,samo nju ste uspjeli promjeniti.
Do nekih sledećih izbora....
Last edited by ZMIJA on 22.10.2014. 09:49, edited 1 time in total.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Opsti Izbori 2014

Post by KAMIKAZA »

Iris wrote: jer po mom mišljenju sve su to bili ljubavni razgovori i sastanci i nisu imali veze sa izborima :D :D
:shock: KO BI SE NADAO DA MI IMAMO TOLIKO PEDERA U NAS !!!! :shock:
Mislim da bi paradu ponosa trebalo pod hitno prebaciti iz beograda u prnjavor. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

Iris
Posts: 1717
Joined: 22.12.2013. 15:57

Re: Opsti Izbori 2014

Post by Iris »

Kami, niko nije rekao da su to bili sastanci i razgovori izmedju osoba istog spola, tako da si ti to sad smislio.
A ako si pod nazivom "peder" mislio na karakternu osobinu, a ne na seksualno opredjeljenje, e toga ima medju forumašima dosta.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Opsti Izbori 2014

Post by ZMIJA »

Poljem jašu, dva junaka slavana,
Dva junaka oba imenjaka.
Jedan jeste ivanić Mladene,
Drugi jeste Bosić barjaktare.
Ivanić je od Krajine ljute,
Dok je Bosić Srbin Semberije,
Vako veli Ivanić Mladene :
Čuješ li me imenjače dragi,
Kojem ću se prikloniti carstvu,
Ili tvome, s kim sam potpisoa,
Il' s Dodikom, kom sam obečao,
Obećao čvrstu riječ mu dao,
Naš je savez bitku izgubio
Ja sam ime samo preživio ,
Preživio sramno pobjedio.
Kruna ova što mi je pripala,
Za dve glave suviše je mala,
Zato odo u Laktaše ravne,
S knezom Milom, koju prozuboriti,
Prozboriti,Divan sastavaiti,
Ja ću ime,našem Knezu reći,
U savezu Srbi su najveći.
Sluša Bosić Ivanić Mladena,
Pa mu vako Bosić odgovara :
Čuj ti brate,stra komunjaro,
Ti si mnoge u životu varo,
Pevari me, do dva do tri puta,
Prevari me ,rano moja ljuta,
Nosi krunu Knezu Mioradu,
Ja ću opet,naparavit' pardu,
Naparvit ću paradu ponosa,
Jal' u parku,Jal' kraj Boske kule.
Počećemo ponovo od nule.
Last edited by ZMIJA on 22.10.2014. 11:13, edited 3 times in total.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Opsti Izbori 2014

Post by KAMIKAZA »

Iris wrote:Kami, niko nije rekao da su to bili sastanci i razgovori izmedju osoba istog spola, tako da si ti to sad smislio.
.
Sta cu kad sve shvatam pogresno :D ali sad mi je sve jasno :) cak i ona izreka :"Politika je kurva" :D
Sve ovo ukazuje na nemoral,nije ni cudo sto ste izgubili izbore,dok su drugi radili u vas se samo handrili. :smt005
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

Iris
Posts: 1717
Joined: 22.12.2013. 15:57

Re: Opsti Izbori 2014

Post by Iris »

Neki postovi mi vrijedjaju inteligenciju!

User avatar
spile_86
Posts: 945
Joined: 09.01.2011. 18:48

Re: Opsti Izbori 2014

Post by spile_86 »

Iris wrote:Špile, prvo da razjasnimo NE RADI SE O PREKRŠAJU jer da je prekršaj u pitanju CIK bi to sankcionisao!
Radi se o ukazivanju na moguće prkršaje za koje se dokazalo da su neopravdani.
Za prvi slučaj već sam objasnila, a za drugi sad čujem da je ukazivano i na to kao prekršaj pa se lijepo nasmijah, naravno da će CIK odgovoriti da nije nadležan, zar mogu pratiti nečije kretanje i razgovore, jer po mom mišljenju sve su to bili ljubavni razgovori i sastanci i nisu imali veze sa izborima :D :D
Iris, smatram da nepotrebno filozofiraš, jer od samog početka razgovara se podražumjevalo da mislim o mogućem prekšaju,a ne prekršaju. Što se tiče drugog prigovora mi smo njega prijavili OIK-u i on je djelimično prihvaćen, kada kažem djelimično mislim da ovaj prvi prigovor nije prihvaćen,a drugi jeste jer dokaze koje smo mi priložili uz prigovor ukazuju da je eventualno došlo do povrede pravila ponašanja u izbornoj kampanji to je onaj član koji sam ti naveo u mome prijašnjem postu i naravno OIK je taj isti proslijedio CIK-u jer on ima prvospenu nadležnost za odlučivanje prema odredbi člana 6.6. izbornog zakona BiH e sad što su oni odbacili naš prigovor jer su oni nenadležni to ćemo tek znati kada ja dobijem zvaničan odgovor.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Opsti Izbori 2014

Post by KAMIKAZA »

Sta se bunis zato ste pobijedili ,da se nisu reklamirali mogli su oni da pobijede :) jedino u njih reklama ima kontra efekat. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
corkan
Posts: 733
Joined: 04.07.2007. 18:07
Location: Moj ranč

Re: Opsti Izbori 2014

Post by corkan »

Iris malo navija, pametuje, krivi ili optužuje narod za rezultate izbora.
"Da se Drazin barjak vije, ne bi bilo Albanije,
i bila bi Ravna Gora na tri juzna Srpska mora

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Opsti Izbori 2014

Post by ZMIJA »

ULOGA
MLADENA IVANIĆA
U EVOLUCIJI
ZAPLETA PROMJENAMA
NASEOBINE

Mladaen Ivanić,Samar Esdesa,dao je predpristupni jednostrani interviju Nadnaovisnim Novinama.Na jednoj strani novina.Malo za političara takvog kalibra.Mladen Ivanić nije Misija. On je prjekat.Njegova najznačjnija osobina,i osobina koju treba uvažavati,jeste Čekajuća Smirenost.
Temeljni projekat iz koga je proistekao Mladen Ivanić,ne računajući te ratne i poratne SMP inprovizacije,jeste G 34 :2 X 3 -4,5 (3+4 )iz kojeg je izležen u Dinkić npr,u Srbiji.
Nakon toga Ivanić je formirao PDP partije iste skraćenice i u isto vrijeme kao i Tači.Što može da bude slučajnost ali je teško dokaziva.
Ivanićeva veza sa Ezdesom pupčana je i neobjašnjiva.
Kada mu je Biljana Plavšić dala manadat za satav Vlade,on je promoviso tada nemoguću ideju,da njegova Vlada okupi Sve Srbe. Kroz Sve stranke,Dakle, i Esdes.Kako ko to nije išlo,Ivanić je vratio mandat,a Predsjednica Plavšić je isti proslijedila Dodiku.
Poslije Dodikove vladavine,Ivanić je satavio Vladu u kojoj je bio Esdses i nije bio Esdes.Kao,da se Stranci Usranci ne dosjete.Njegove spinadžije puštale su tada buve da Ivanić ima cilj da uništi Esdes.Tišu Rafo.
Da bi Esensde i drugi manje bili režlljivi prema njemu.
Kada je Čavić, ne imajući kud,ni u Esdesu ni u Republici,2006,dao mandat Dodiku,Pedepe je ušao u Vlast,Vladau i Slast.I bilo mu dobro.A Pekić i ja smo pizdili ,jer smo morali pratiti kadrovske ukrštenice.Napomena.Dodika je,dakle,jednom na vlast doveo Ivanić a drugi put Čavić.A o tome mogu da pričaju kao o tenkovima Sfora.
Kada su Stranci Usranci rekli Ivaniću da Pedepe izađe iz Vlade,radovali su se Marakovci i Petrovci,a Ivanić je tiho jecao u prostorijama stranke.Ali mu nije palo napamet da se odupre,da javno kaže ko to traži od njega.Da ode u zatvor,nepriznavši njihov usrani sud,Ili da skoći kroz prozor.Mda su stranačke prostorije niske,za neki veći rezultat.
Zatim je Poglavica koji sjedi i čeka,dočekao da Mladen Bosić,Esdes,dakle , i postane humus za ivanićev micelijus koji će izniknuti u Prdsjedništvu BiH.
Iz tog uzgoja lako s može dogoditi da Ivanić izađe kao Državnik,a Bosić kao Pokajnik.
Ovaj put Bosić nije imao hrabrosti da kaže Ko Te Tero.
A stranačke prostorije isto nisko.Na prvom spratu.
Ivanić je u predpristupnom interviju iznio svoju strategiju.
Ekonomsak je dvije stope Pedvea.To narod voli.Za kruh kupovni manja stopa.Inače svaki stanovnik BiH i S pojede godišnje,u prosjeku 24.450 kila hljeba.Pa je manji Pdeve značajna stavka a pekari i mlinari,i nakupci,neće ni pomisliti ba tu razliku u stopama prigrabe sebu u naćve.
Politićka je da će po svaku cijenu Savez za promjene pokušati da uvedeu vlast na nivou Savjeta ministara.
Što i jeste strategija njegovih nallogodavaca.
Time će Republiku Srpsku,a i Esdes ovdje,prepustiti samu sbi.I svu Vlast i Moć izmjestiti u Srajevo.
Pridruži se promjenama.
Ovako dans na svom blogu piše Rajka Vasić.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Opsti Izbori 2014

Post by grlica »

Zmijo , stvarno mi se što reče sultanija , povraća od vas! Ovi iz Sds su skromno priznali poraz ali vi ne odustajete :x Koga vi ubjeđujete , šta vi pišete , pričate , s kim vi sastavljate Vladu za rad vaše većine , vaše dominacije i bolesnog ugnjetavanja ovog naroda... Samo vas Mlađo malo potkačio :lol: čije god glasove je dobio oni su njegovi i sa njima je legalno DOBIO izbore kao vaš suveren od Laktaša. Kao što reče ono forum pivce : BiH je volja sva tri naroda. Ni Šumska ni Pederacija --već zemlja tri naroda.

i de mi reci pošteno ; da li Mile sad vodi probosansku politiku kad hoće sa Bakirom da razbija il sastavlja Bosnu ?
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
VJESTICA
Posts: 466
Joined: 05.02.2012. 14:51

Re: Opsti Izbori 2014

Post by VJESTICA »

Maaa neeeeeeeebi oni valjda vodili probosansku politiku????Sta je tebi Grlice,sumljas li to u cast i postenje nasega dragog Predsjednika? :smt005
"ne izazivaj zmiju ako nemas namjeru i moc da joj odsijeces glavu"

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Opsti Izbori 2014

Post by ZMIJA »

Sada ko god ima televizor i sluša vijesti može da sastavalja Valadu,to ti j ko' pred neku važnu utakmicu, svi imaju pravo da pogađaju i nagađaju rezultat,čak se mnogi i klade.Nema se tu šta priznavati ni ubjeđivati .Izbori su bili .Narod je rekao svoje.
Istisna još zvanični rezultati nisu objavljni ,ali za one imalo obavještene stvar je sasvim jasna.
Naravno politika niti je počela sa predizbornom kamapanjom ,niti će se njenim završetkom prestati da vodi.Dapače.
Vidiš kako su ovi navijači nestali sa foruma.Za njih je politika završena sa predizbornom kamapanjom ,jer oni su bili smo navijači, svojih političkih stranaka i ljubimaca.Za sultanije nije politika,za njih je harem.
Da su pobjedili,sada bi manje više svi bili tu da veličaju likove i djela svojh ljubimaca.Pošto su izgubili sad im se politika zgadila.Kome se gadi politika neka se politikom ne bavi.Nije nas Mlađo potkačio, on je samo SDS iskoristio za svoje političke planove i ciljeve, jer ovi iz SDS a ne razumiju politiku,a ljute se kad se im to kaže.
Vidiš kako su se preletači primirili, čekaju samo da ih neko zovne u vlast,niko neće sa konja na magaraca,sem nesretnog Bosića.Niko ne spori glasove Mladenu Ivaniću,ali niko ne može da spori i nama da pričamo kako ih je i od koga dobio.
Mile nije nikad vodio probosanku poitiku niti će ju voditi,ta priča sa Bakirom oko upostavljanja i implementacije vlasti poslije izbora,je realnost koja se dešava poslije izbora, i nikao se ne može porediti sa onom sramnom potpisanijom SDS a prije izbora.To je zamjena teza.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
VJESTICA
Posts: 466
Joined: 05.02.2012. 14:51

Re: Opsti Izbori 2014

Post by VJESTICA »

A Zmijo tu si...Zanima me veoma jesi li ti svjestan sta se desava u nasoj drzavi,i kako nas narod zivi.Mozes li se kladiti i zivot zaloziti na to da je Milorad Dodik nas najbolji izbor i da on nije uradio vecinu kriminala za koji se tereti i za koji ga narod optuzuje?Sad ne zelim da Dodika poredis sa clanovima nekih drugih partija ali me zanima smatras li ti zaista da je on nas najbolji izbor?
"ne izazivaj zmiju ako nemas namjeru i moc da joj odsijeces glavu"

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Opsti Izbori 2014

Post by KAMIKAZA »

Ici ce oni svi polako kao i Sanader sto je otisao,a evo i Bandic komplet sa kompanijom ide u corku na duze vrijeme,samo da se taj sindrom prosiri na nasu stranu rijeke. :)
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Opsti Izbori 2014

Post by ZMIJA »

VJESTICA wrote:A Zmijo tu si...Zanima me veoma jesi li ti svjestan sta se desava u nasoj drzavi,i kako nas narod zivi.Mozes li se kladiti i zivot zaloziti na to da je Milorad Dodik nas najbolji izbor i da on nije uradio vecinu kriminala za koji se tereti i za koji ga narod optuzuje?Sad ne zelim da Dodika poredis sa clanovima nekih drugih partija ali me zanima smatras li ti zaista da je on nas najbolji izbor?
Ja jesam, neznam da li si ti svjesna.Prvo reci mi u kojoj državi ? Gdje je naša država ?Znam ja kakao ja živim,ali nebi govorila u ime naroda,kako mnogi vole reći.Narod je malo širi pojam.Ja se ne bi kaldila, i život izlagala svoj ni za koga, a najmanje za nekog političara,ma kako se on zvao.Meni je jako žao što sam u tvojoj percepciji obični papak koji kao navija i nvidi ništa dalje od Dodika.Nije to tako.Da je postojao izbor bolji od Dodika narod bi ga izabrao, i tu je tačaka draga moja.
Za koji se kriminal neko tereti, treba to na sudu dokazati ,pusti te priče.Niko nije kriv dok se ne dokaže i presudi.Tako pričaju samo oni zavedeni i zaslijpljeni.A, i ako misliš da je samo kriminalac Dodik,to je zabrinjavajuće,sa aspekta zdravalaja.Kriminal je svuda oko nas,lopovi su među nama ,a samo je povika na Milorada Dodka, predsjednika Republike Srpske, da li si, li bar pokušala razmišljati o tom fenomenu, kolektivne histerije ovih mjeseci.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Одг: Opsti Izbori 2014

Post by просвјета »

KAMIKAZA wrote:Ici ce oni svi polako kao i Sanader sto je otisao,a evo i Bandic komplet sa kompanijom ide u corku na duze vrijeme,samo da se taj sindrom prosiri na nasu stranu rijeke. :)
[emoji122]

User avatar
diablo
Posts: 486
Joined: 01.10.2012. 16:31

Re: Opsti Izbori 2014

Post by diablo »

http://www.glassrpske.com/novosti/izbor ... 65987.html Извисили и министри, посланици и директори "Драго Калабић из СНСД-а послије година проведених у Парламенту БиХ, гдје је био један од најактивнијих посланика, није добио довољан број гласова за улазак у Народну скупштину РС. Довољно гласова за мандат у Представничком дому Парламента БиХ нису добили досадашњи посланици у Народној скупштини РС из СНСД-а Срђан Мазалица, Сњежана Новаковић-Бурсаћ и Синиша Додик." :roll:
Život je ugodan. Smrt je mirna. Problematičan je samo prijelaz.

User avatar
diablo
Posts: 486
Joined: 01.10.2012. 16:31

Re: Opsti Izbori 2014

Post by diablo »

Iris wrote:Da li se ta zgrada nalazi u krugu od 50 metar u odnosu na neko od izbornih mijesta?
Ja mislim da se ne nalazi. Prema tome nema kršenja pravila, jer svijetleći bilbord vam je isto kao i bilo koji plakat.
:smt006 :smt006 jao za sta se sad crvendaci hvataju, dragi Boze. Sad im je display kriv za poraz! Tako je, nema nijedno biracko mjesto u krugu od 50 m.
Život je ugodan. Smrt je mirna. Problematičan je samo prijelaz.

Locked