Opsti Izbori 2014

Pamtim to kao da je bilo danas...
Locked
User avatar
NemanjA
Posts: 270
Joined: 04.04.2007. 13:12

Re: Opsti Izbori 2014

Post by NemanjA »

Da li osjetite promjene u zraku :wink: :!:

Mess with the best die like the rest.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Opsti Izbori 2014

Post by ZMIJA »

Osjete se u vodovodnim cijvima, već drugi dan grad ostaje beze vode :smt005 :smt005
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Opsti Izbori 2014

Post by KAMIKAZA »

NemanjA wrote:Da li osjetite promjene u zraku :wink: :!:
Nije to od padanja vlade,vec od ginisove corbe,nekima je tek sada proradio stomak. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
NemanjA
Posts: 270
Joined: 04.04.2007. 13:12

Re: Opsti Izbori 2014

Post by NemanjA »

Hahaha jeste smijesni :smt005 :smt005 :smt005 .

Svako dozivljava na nacin koji njemu najvise odgovara, vecina naroda Republike Srpske kao ova fina pjesmica od Bajage pada vlada (12.10.2014) :wink:
Mess with the best die like the rest.

User avatar
julija
Posts: 798
Joined: 17.12.2013. 22:22

Re: Opsti Izbori 2014

Post by julija »

Odlicno se drzi SNSD,
samo da izdrzi slamka :D

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Opsti Izbori 2014

Post by ZMIJA »

NEMA VDE U PRNJVORU VEĆ DRUGI DAN :smt005 :smt005
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
NemanjA
Posts: 270
Joined: 04.04.2007. 13:12

Re: Opsti Izbori 2014

Post by NemanjA »

Kakve veze ima to sa ovom temom, gubite kompas opasno. :D
Mess with the best die like the rest.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Opsti Izbori 2014

Post by ZMIJA »

Vi gubite izbore,jebeš kompas,vedro je, imaju zvjezde umjesto kompasa.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
schwabo No1
Posts: 658
Joined: 25.05.2009. 15:06

Re: Opsti Izbori 2014

Post by schwabo No1 »

Оријентација према звијездама:
Погледај на политичком небу гдје се налази Милорад Додик.
Крени у том правцу!
Нећеш погријешити.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Opsti Izbori 2014

Post by ZMIJA »

Malo dalje ugledat ćeš Putina,vidjet ćeš veliku i prostranu Rusiju,vidjet ćeš njene stepe i tundre, sve do Dalakog istoka
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
NemanjA
Posts: 270
Joined: 04.04.2007. 13:12

Re: Opsti Izbori 2014

Post by NemanjA »

Zmijo Zmijo cemu frustiranje i psovke ccc.

Kao i ove prosle lokalne sto smo izgubili jel? Zmijo malo realnosti nemoj samo puko navijanje.

Lokalni izbori su bili uvertira za republicke, SNSD je svoje zavrsio, imate :smt006 .

Poslije ovog videa glasanje atvar zdravog razuma, Dodik je svoje pod satorima ispjevao.

Mess with the best die like the rest.

User avatar
schwabo No1
Posts: 658
Joined: 25.05.2009. 15:06

Re: Opsti Izbori 2014

Post by schwabo No1 »

Шта звијезда, бог је!

Хајде, НемањА, брате, кажи ти мени која од изјава овдје не стоји?
Свака му се позлатила.
Last edited by schwabo No1 on 30.09.2014. 23:58, edited 1 time in total.

User avatar
julija
Posts: 798
Joined: 17.12.2013. 22:22

Re: Opsti Izbori 2014

Post by julija »

schwabo No1 wrote:Оријентација према звијездама:
Погледај на политичком небу гдје се налази Милорад Додик.
Mislim da dugogodisnja ljubav prema "crvenima" utice na rasudjivanje :wink:
G.Dodik niti je u ratu stvarao RS, niti je u miru jacao. Najcesce je kompromitovao, urusavao i slabio.

Afere:
*Agrobanka /7-10 miliona /podignut i nikad vracen kredit, za racun Zekstre, ciji je formalni vlasnik D.Djuric..a pravi vlasnik upravo g.Dodik;
*Boska;
*Hypo Banka;
*zgrada Vlade i autoputevi /projekti od strateskog znacaja, kojim su opljackani milionski iznosi sa budzeta gradjana RS/;
*izvlacenje novca preko Fonda zdravstvenog osiguranja gradjana;
*nezakonita privatizacija "Medicinske elektronike";
*kumu je omogucio munjevitu karijeru od vozaca u KBC-u do milionera / citaj: taj neuki kum je sproveo uvodjenje fiskalnih kasa u RS/
*stampanje licnih karata i v.dozvola, pokradeno 104.miliona;
. . .
Sve afere su sprovedene u cilju ocuvanja strateskih interesa gradjana Republike Srpske!!

User avatar
schwabo No1
Posts: 658
Joined: 25.05.2009. 15:06

Re: Opsti Izbori 2014

Post by schwabo No1 »

julija wrote:Mislim da dugogodisnja ljubav prema "crvenima" utice na rasudjivanje
Хвала на дијагнози, Јулио!
То је код мене генетски поремећај. Мој дјед је као црвени нестао негдје у Великом рату, никада није пронађен, мој покојни отац је био црвени од 1941. до 45. па није чудо што сам и ја роћен као црвено дијете. Ја, ти ће да ми причаш.
Више црвених по глави становника, колико је било у Штрпцима, није било ни у Дрвару.

То свакако неће утицати на резултате избора, као што неће ни овај списак лажних афера које вам је припремио Васковић. Што не савијете табак па тужите, макар цијепали судске одлуке као мали акционари.

Него, нема ми вечерас Ирис, мора да је на неком предизборном. Јеси ли ти расположена да ми одговориш на неко питањце, чисто онако, да водимо дијалог?

User avatar
julija
Posts: 798
Joined: 17.12.2013. 22:22

Re: Opsti Izbori 2014

Post by julija »

Schwabo No1, da bi se dijalog vodio mora da se ispostuje kultura dijaloga. Ona ne zahteva samo kulturu sagovornika, vec ukljucuje i demokratsku svest, razvijenu i emancipovanu sredinu i naravno naviku da se provere sve relevantne cinjenice.
U nasem slucaju, to bi se pretvorilo u paralelni monolog SDS junakinje i SNSD glumca :wink:

PS Usput, ne znam ko je Vaskovic..A zaboravila sam da dodam i aferu g.Dodika kada je pod velom tajne prodao rudarsko-energetske kapacitete RS off shore kompaniji na Kipru x

User avatar
schwabo No1
Posts: 658
Joined: 25.05.2009. 15:06

Re: Opsti Izbori 2014

Post by schwabo No1 »

Дијалог се и води због тога да би се размјењивали аргументи о номинованој теми. Онај ко има јаче аргументе је у праву. Ја цијело вријеме покушавам извући аргументе за тврдње које овдје СДС-ови ИТ стручњаци, задужени за електронску кампању, свакодневно истоварају.
julija wrote:naviku da se provere sve relevantne cinjenice.

Па, сада ме засмијаваш. Све чињенице које сам овдје износио, било у виду тврдњи, било у виду питања ја могу доказати на суду. Јеси ли ти сигурна да се може доказати барем један посто (1%) оптужби и квалификација које је вас неколико (да не набрајам) ширило овдје на форуму? Наравно да не може. Толико о еманципованој средини која је циљна група за те ваше констукције, а све зарад стицања личне материјалне користи.
julija wrote:SNSD glumca

Глумца, у реду, то стоји. Глумом сам се бавио читав живот. Замисли, први пут сам осјетио мирис дасака које живот значе 1956. године на бини, тада још недовршеног Дома културе, у представи "Сњежана и седам патуљака"! Каква представа, и данас памтим. Криста Кукавчић и други.
Али ово СНСД се вараш. За невјеровати, никада нисам имао чланску карту СНСД-а. Како ствари стоје нећу је никада ни имати.
julija wrote:Usput, ne znam ko je Vaskovic.
Па прочитај вашу "Бијелу књигу" Он је аутор поглавља о криминалу и корупцији. Или питај форумаша који се крије иза ника "Просвјета". Он га свакодневно цитира, као и ти.

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Opsti Izbori 2014

Post by просвјета »

Ексклузивно: Огњен Тадић 47,3 % Милорад Додик 43 %
Уторак 30. Сеп 2014 20:35
Према истраживању, које је провела позната београдска агенција за истраживање јавног мнења, кандидат Српске демократске странке и „Савеза за промјене“ за предсједника Републике Српске Огњен Тадић има подршку 47,3 посто грађана, док његовог противкандидата из владајуће коалиције Милорада Додика подржава 43% грађана Републике Српске.
Image
Горе од овога по Додика јесу тенденције, које показују његов даљи пад популарности и додатни раст рејтинга Огњена Тадића.

Жељка Цвијановић, према истом истраживању, има предност од непуног процента над Младеном Иванићем у трци за члана Предсједништва БиХ. (Можда вам је сада јасније због чега је блиски Додикови сарадници сматрају највећим непријатељем СНСД-а).

Према истом истраживању, Савез независних социјалдемократа има подршку 31,5 одсто испитаника, а СДС 29%.

Постотак СДС-а је и већи, јер нису у њега урачунати гласови за СРС и Пензионерску странку, који су у Коалицији са најјачом опозиционом партијом.

Партија демократског прогреса претекла је Демократски народни савез: ПДП има подршку 6,5 посто бирача, док ДНС подржава њих 6 посто.

Народни демократски покрет има подршку 4 посто испитаника, док је Социјалистичка партија далеко испод цензуса од три посто.

Испитивање јавног мнења проведено је на заиста репрезентативном узорку од 4000 анкетираних.

П.С.: Врло свјесно не наводим име агенције која је радила истраживање, јер сам од извора замољен да то не чиним. Разлог: када сам то урадио у неколико претходних наврата, у те агенције стизали су безбројни телефонски позиви из Режимских редова којима је вршен притисак да се моји наводи демантују.
Комплетно истраживање биће презентовано јавности за неколико дана, тако да и нема неке велике потребе да у овом тексту наводим име агенције.

User avatar
julija
Posts: 798
Joined: 17.12.2013. 22:22

Re: Opsti Izbori 2014

Post by julija »

schwabo No1 wrote:Па, сада ме засмијаваш. Све чињенице које сам овдје износио, било у виду тврдњи, било у виду питања ја могу доказати на суду. Јеси ли ти сигурна да се може доказати барем један посто (1%) оптужби и квалификација
100% sigurna da se sve može dokazati i procesurati.
U biti sam protivnik autoritarne vladavine, kojom dominira podanička politička kultura. Ljudima se zloupotrebljava i upravlja kao sa stvarima i ugrožava im se sloboda mišljenja.
Trebalo bi da prihvatite da imam izgrađenu građansku svest, koja proizilazi iz saznanja, usvajanja i življenja. Dijalog zahteva da se sagovornik sasluša pažljivo, da pokažete učtivost prema drugom tj.meni..i da drugačije mišljenje ravnopravno prihvatite.
Podvlačim Vam svoje mišljenje, ne nekog tamo ??Vaskovica?? jedino merilo istine na ovim prostorima je moć, građani se pretvaraju u masu, ne poštuju im se univerzalne vrednosti..manipuliše se njima, lažu ih i bezočno kradu.

Promene su neophodne, kako ljudi koji će imati odgovornost za izgovorenu reč, tako i za zakone koji se moraju bez izuzetaka primenjivati!
Srbija je pogrešila..iskreno se nadam da Republika Srpska neće ponoviti istu grešku x

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Opsti Izbori 2014

Post by ZMIJA »

julija wrote:PS Usput, ne znam ko je Vaskovic..A zaboravila sam da dodam i aferu g.Dodika kada je pod velom tajne prodao rudarsko-energetske kapacitete RS off shore kompaniji na Kipru x
Taj Vasković je jedan lupež nad lupežima,ovi tvoji iz SDS a su ga uzeli kao nekog ko im je najača karika u strategiji obaranja Milorad Dodika,što se pokazuje veoma kontra produktivno,jer po onoj narodnoj :''U laži siu kratke noge''
Zabarinjavajuće je Julija da u tvojoj ukupnoj masi spoznaja aktuelne političke zbilje u Republici Srpskoj reći da se ne poznaje ovaj lupež nad lupežima koji se odaziva na ima Vasković Slobodan, a koji se svojevremeno havalio kako je na tenkovima ušao u Srberenicu,a onda je dugo godina radio za neka novčana sredstava kod nadaleko poznatog Kakira Hadžiomerovoća,voditelja još pznatije emisije ''60'' minuta federalne televizije.
Bolje upućeniji su tu nevjerovatnu medijsku simbiozu u spinu i laži između ova dva nazovi medijska djelatnika Kakaira Bošnjaka i Srbina Slobodana, objašnjavali njihovom seksualnom sklonošću.ili narodski rečeno.pederskom orjentacijom.
Kakair je trenutno kandidata za bošnjačkog ćlana predsjedinštva,a Slobodanu je obećano ako uspije sa ovima pljuvačima Dodika iz saveza za promjene ,pardon podvale,sa svojim lažima i obmanama obore Milorada,obećano mjesto ministra vanjskih dela BiH.
Naravno snovi su zasnovani na činjenici da je Mladen Ivanić novi srpski Željko Komšić koga će izabrati Bošnjaci, a Kakira članovi najmoćnije stranke u Federaciji SDP a
Dakle Julija, da bi se vodio neki dijalog pored kulture istog,te kako ti reče demokratske svjesti, kao i emancipovane sredine.potrbno je poznavati i Sloboda Vaskovića na čije se laži i nesitine i sama pozivaš.Ispade da si spsosobna raspravljati o književnom djelu na ''Drini Ćuprija''ali se eto ne sjećaš ko je to djelo napisao.
Malo neuvjerljivo zar ne, draga Julija?!
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
julija
Posts: 798
Joined: 17.12.2013. 22:22

Re: Opsti Izbori 2014

Post by julija »

ZMIJA wrote:Dakle Julija, da bi se vodio neki dijalog pored kulture istog,te kako ti reče demokratske svjesti, kao i emancipovane sredine.potrbno je poznavati i Sloboda Vaskovića na čije se laži i nesitine i sama pozivaš.Ispade da si spsosobna raspravljati o književnom djelu na ''Drini Ćuprija''ali se eto ne sjećaš ko je to djelo napisao.
Malo neuvjerljivo zar ne, draga Julija?!
Samo sam iskrena, žao mi je što Vam kao takva ne odgovaram.
Upoređivati Andrića i Vaskovića je ispod svakog nivoa i kriterijuma.. i to je dijalog u kome ne želim da učestvujem.

PS dodaćemo onom nizu i aferu Na Drini Kusturica, kad već cenite autora

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Opsti Izbori 2014

Post by ZMIJA »

julija wrote:Samo sam iskrena, žao mi je što Vam kao takva ne odgovaram.
Upoređivati Andrića i Vaskovića je ispod svakog nivoa i kriterijuma.. i to je dijalog u kome ne želim da učestvujem.
Aaaa, sad si se sjetila ko je Vasković,drago mi je što sam te inspirisala na sjećanje.
U borbi sa lucferom i Bog se spomene.Bit ću veoma razočarana ako odustaneš od dijaloga,jer si mi veoam zahvalana dijalogica :smt006
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

profesoricaskola
Posts: 222
Joined: 15.11.2013. 22:55

Re: Opsti Izbori 2014

Post by profesoricaskola »

Čitajući redove slučajno sam se sjetila nečega pa bih samo da postavim pitanje bivšem kolegi gosp. Švabi. Kako se ne sjetiste da prokomentarišete kolonu partije koju simpatišete kako je prošla poslije 17h kroz glavnu ulicu kad je bio miting SNSD-a u Tesli? A Čavić je smetao kad je dolazio? Selektivna percepcija? Vidite/ne vidite samo ono što Vam se sviđa/ne sviđa? E moj kolega...

Iris
Posts: 1717
Joined: 22.12.2013. 15:57

Re: Opsti Izbori 2014

Post by Iris »

E to je ono što se kod nas primjenjuju dvostruki aršini za sve, počevši od najvišeg vrha do običnih gradjana!
E zato se Savez za promjene trudi da to iz korijena promijeni: da se stvori pravna država gdje će svi imati ista prava i sva djeca jednake mogućnosti ( a ne samo ona djeca kojima tata da kredit od 3,5 miliona sa dva grejs perioda ili ih mama zaposli u dobru firmu jer zaboga bili su najbolji na konkursu od njih 98 a sa prosjekom 6,9, pitam se da li su onda svih onih 97 imalo prosjk samo 6,0)

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Opsti Izbori 2014

Post by ZMIJA »

Savez za promjene,pardon prevare,odnosno oni ljudi i partije kojega sačinjavju su već viđena priča.Šta očekujete od ljudi koji su 30 godina i više vječiti neki kandidati,i koji nikada nikoga nisu na izborima pobjedili poput Mladena Ivanića,koga se i mnogi s gađenjem sjećaju i u samom SDS u, te mnogi neć za njega ni glasati.
Savez za promjene,pardon prevare, se naravno zalaže da se naparavi pravna država BiH,jer je Republika Srpska za sada samo entitet,koga su nažalost obzdržavili upravo ovi što se zalažu za korjenite promjene,kad su prenosili ovlasti državaotvornog entiteta koji se zove Republika Srpska na nivo BiH.Naravno to još nije urađeno korjenito.Ostali su snažni korijeni koji se nedaju isčupati,a koje je upravo sačuvao njen sadašni i budući predsjednik i državnik Milorad Dodik,kad je ''oteo''i sačuvao najvrjedniju nadležnost da ''ovi'' i nju ne prenesu na nivo BiH ,a to je policija Republike Srpske kao jednina oružana snaga i garant opstanka Republike Srpske.
Na sreću narod u Republici Srpskoj na vrijeme je prozreo i prepoznao kakvim se promjenama zapravo radi, i na ovim izborima će odlučno reće ne takvim promjenama.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
spile_86
Posts: 945
Joined: 09.01.2011. 18:48

Re: Opsti Izbori 2014

Post by spile_86 »

profesoricaskola wrote:Čitajući redove slučajno sam se sjetila nečega pa bih samo da postavim pitanje bivšem kolegi gosp. Švabi. Kako se ne sjetiste da prokomentarišete kolonu partije koju simpatišete kako je prošla poslije 17h kroz glavnu ulicu kad je bio miting SNSD-a u Tesli? A Čavić je smetao kad je dolazio? Selektivna percepcija? Vidite/ne vidite samo ono što Vam se sviđa/ne sviđa? E moj kolega...
Професорице,јеси ли 100% сигурна да је прошла СНСД-ова колона или само лупаш напамет? Ово ти пишем из разлога зато што знам куда је колана прошла и то није била главна улица.

Locked