Politicke stranke u Prnjavoru

Sve što je vezano za lokalnu politiku u opštini Prnjavor

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Politicke stranke u Prnjavoru

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
spile_86
Posts: 945
Joined: 09.01.2011. 18:48

Re: Politicke stranke u Prnjavoru

Post by spile_86 »

Tužilaštva predugo istražuju stečajne prevare

Piše: Centar za istraživačko novinarstvo

Radnici i mali akcionari pekarske industrije Mlinpek iz Prnjavora su prije tri i po godine zatražili tužilačku istragu protiv direktora Miladina Stanića i još 20 osoba, među kojima su i oni odgovorni za vođenje stečaja u njihovom preduzeću. Stanića su optužili da je namjerno doveo Mlinpek do stečaja kako bi se domogao njegove imovine, a ostale da su mu u tome pomagali.

Zahtjev je upućen Okružnom tužilaštvu Banja Luka a potom i Specijalnom tužilaštvu Republike Srpske (RS), koje još nije okončalo istragu.

Ovaj slučaj je jedan od mnogih u kojima su radnici dostavili podatke pravosuđu o, navodno, planskom uništavanju njihovih preduzeća nakon privatizacije. Međutim, u Bosni i Hercegovini (BiH) nije podignuta nijedna optužnica za namjerno izazivanje stečaja, radi preuzimanja imovine preduzeća.

Stečaj se pokreće na sudu kako bi povjerioci naplatili dugove od preduzeća. Sud imenuje stečajnog sudiju a on stečajnog upravnika. Upravnik popisuje imovinu i rukovodi njenom prodajom a sudija prati da li se stečaj odvija prema zakonu.

Zvanična statistika o broju preduzeća koja su nakon privatizacije otišla u stečaj ne postoji. Na osnovu podataka Udruženja stečajnih upravnika u BiH, a dijelom i informacija objavljenih u službenim glasnicima, novinari Centra za istraživačko novinarstvo (CIN) iz Sarajeva su utvrdili da je od 2000. godine stečajni postupak pokrenut za više od 2.400 firmi. Završeno je blizu 1.900 postupaka, od čega je najveći broj njih okončan likvidacijom – prestankom postojanja preduzeća.

Siniša Božić, ekonomista iz Banje Luke i stručni saradnik u Savezu udruženja malih akcionara RS, kaže da su loši rezultati stečajeva razlog zašto mali akcionari nemaju povjerenja u sudstvo.

Namjeran stečaj

Preduzeće Mlinpek je nastalo 2000. godine, a uz odobrenje Direkcije za privatizaciju RS-a pripojena mu je lokalna pekara iz sastava nekadašnje državne firme Žitoprodukt iz Banje Luke.

Za direktora je imenovan Miladin Stanić, dotadašnji upravnik podružnice. Stanić je, također, vlasnik preduzeća Bisprom koje se bavi prodajom poljoprivrednih artikala.

Slavko Segić, predsjednik Malih akcionara Mlinpeka, kaže da je Stanić robu za Mlinpek nabavljao isključivo posredstvom svoje firme i time ga zadužio do te mjere da više nije mogao vratiti dugove. Na koncu, Bisprom je u novembru 2006. godine pokrenuo stečaj za namirenje duga.

Radovan Milaković, stečajni sudija Osnovog suda Banja Luka, imenovao je ekonomistu Milana Kovačevića za stečajnog upravnika. Kovačević je u martu 2007. godine sačinio plan reorganizacije, prema kojem bi Bisprom nešto više od pola miliona KM potraživanja naplatio u akcijama Mlinpeka. Ovakav plan je odobrila i Vlada RS-a.

Prije reorganizacije Stanić je imao 1,4 posto udjela u preduzeću, da bi nakon nje postao većinski vlasnik sa 53 posto kapitala. Udio radnika i ostalih malih akcionara sveden je sa 62 na 29,5 posto.

Dva mjeseca kasnije radnici i mali akcionari uputili su Kovačeviću zahtjev za prekid stečaja, sa prijedlogom da sami izmire dugove. Sudija Milaković kaže da se ne sjeća da je do njega stigao takav zahtjev.

Kako nisu dobili nikakav odgovor, njih 4.500, okupljenih u Udruženju malih akcionara Mlinpeka, su u martu 2008. godine podnijeli prijavu protiv Stanića i još 20 osoba, tražeći istragu zbog namjernog izazivanja stečaja i nezakonitog prisvajanja preduzeća. Među 20 osumnjičenih su i Nedeljko Milijević, šef bivšeg Privrednog odjeljenja Osnovnog suda Banja Luka, te stečajni upravnik Kovačević.

Stanić, trenutno poslanik Srpske demokratske stranke u Narodnoj skupštini RS-a, negirao je novinarima CIN-a optužbe radnika za namjerno izazivanje stečaja nad Mlinpekom.

“Radnici mogu da pišu krivične prijave, to je njihovo pravo”, kaže Stanić.

Nebojša Jugović, predsjednik Udruženja malih akcionara RS-a, navodi da je Mlinpek “tipski primjer legalizacije pljačkaške privatizacije putem stečaja”.

Sudija Milaković kaže: “Ubijeđen sam da je najveći broj stečajeva došao kao posljedica nekih nezakonitih radnji, svjesnih ili nesvjesnih.” Dodaje da sudije nisu obavezne da ispituju razloge koji dovode do stečajeva i da taj posao treba raditi tužilaštvo.
Istrage traju dugo, optužnica nema

Za razliku od slučaja Mlinpek, radnici Građevinskog preduzeća Integra-inžinjering iz Tuzle su u junu 2004. godine sami zatražili pokretanje stečaja nad svojim preduzećem. Na to su se odlučili kako bi dobili novac za neisplaćene plaće u 2001. i 2002. godini.

Za stečajnog sudiju je imenovan Milan Godžirov, sudija Općinskog suda u Tuzli. Nakon što je utvrđeno da firma ima dovoljno imovine čija bi prodaja mogla pokriti dugove, za stečajnog upravnika je postavljen Salih Fajić, ekonomista iz Tuzle.

Na prvoj Skupštini povjerilaca, održanoj u aprilu 2005. godine, formiran je Odbor povjerilaca, a kao članovi su izabrani Senaid Pirić i Pašan Mujkanović – radnici Integre, advokat Vesna Jugović koja je zastupala Trgovački centar Stupine te predstavnici Tuzlanske banke i poreske uprave.

Skupština je odlučila da preduzeće likvidira, a potom je prodat manji dio njegove imovine.

Šest mjeseci kasnije Jugović je napustila Odbor a Godžirov je za novog člana imenovao Nihada Džibrića, uposlenika preduzeća Tehnograd Company iz Tuzle. Na sličan način je 2007. godine postavio još dva člana Odbora.

Na sjednici održanoj 15. februara 2007. godine, Godžirov je obavijestio Odbor da je Tehnograd sudu dostavio samoinicijativnu ponudu za kupovinu 5.843 metra kvadratna građevinskog zemljišta koje se nalazi u Slavinovićima kod Tuzle. Odbor je odlučio da je ponuda ozbiljna a Fajić je dodao da je već angažirao vještaka radi procjene vrijednosti zemljišta.

Prema Zakonu o stečajnom postupku prvi i obavezni korak u prodaji je javna licitacija, a tek ako ona ne uspije, stečajna uprava može prodavati imovinu firme na osnovu samoinicijativne ponude.

Četiri dana kasnije Fajić je upoznao Odbor sa nalazom vještaka koji je zemljište procijenio na 176.657 KM. Mada u zapisniku stoji da Odbor nije imao primjedbi, Mujkanović kaže da je prigovorio da je cijena premala, ali da to nije uneseno u zapisnik.

Odlučeno je da se zemlja proda ovoj firmi, ukoliko se u roku od 5 dana niko ne javi sa istom ili sličnom ponudom. Mujkanović kaže da je lično obavijestio još tri firme koje su potom izrazile interes za kupovinu zemlje. Sedam dana kasnije Odbor je odlučio da oglas objavi, ali samo na oglasnoj tabli suda.

Na licitaciji održanoj 30. augusta 2007. godine učestvovalo je pet preduzeća, a kupcem je proglašen Tehnograd koji je ponudio nešto više od 1,9 miliona KM. Kako su kasnili sa uplatom, zemljište je dodijeljeno drugom najboljem ponuđaču, firmi Tom – Cat iz Tuzle koja je odmah uplatila novac i kupila zemlju.

Radnici su se žalili Kantonalnom sudu u Tuzli koji je u decembru 2010. godine presudio da su tri člana Odbora imenovana nepravilno i da su izostali kontrola rada i nadzor nad provođenjem stečaja.

U augustu 2008. godine radnici su podnijeli krivičnu prijavu za zloupotrebu položaja protiv Godžirova, Fajića i Pirića, ali Tužilaštvo Tuzlanskog kantona ni nakon tri godine nije okončalo istragu.

Zaostale doprinose za penziono i zdravstveno osiguranje radnici su naplatili 2009. godine, ali još nisu dobili 696.557 KM duga za plaće i otpremnine.

Godžirov kaže da je odluke donosio Odbor, a ne on, i da je krivična prijava samo pritisak na sud.

Fajić i Pirić odbili su razgovarati sa novinarima CIN-a.

Visoko sudsko i tužilačko vijeće BiH je u maju 2011. godine pokrenulo disciplinski postupak protiv Godžirova i suspendovalo ga, ali novinarima CIN-a nisu željeli navesti razloge. Nakon što je 15. augusta podnio ostavku na funkciju sudije Općinskog suda u Tuzli, postupak protiv njega je obustavljen.
Akcije za robu

Radnici i mali akcionari Trgovačkog preduzeća Promet iz Prnjavora smijenili su staru upravu kako bi spriječili dalje zaduživanje i propast svoje firme, ali nisu vratili akcije prodate u bescjenje čovjeku koji je, kako kažu, na prevaru želio preuzeti ovu firmu.

Nebojša Jugović, direktor Prometa, je u aprilu 2007. godine podnio Okružnom tužilaštvu Banje Luke krivičnu prijavu protiv Petra Dušanića, najvećeg akcionara ovog preduzeća i suvlasnika Kompanije Dušanić, optužujući ga za prevaru. Iz Tužilaštva navode da još uvijek prikupljaju dokaze o ovom slučaju.

Radnici kažu da su Dušaniću prodavali akcije po cijeni tri puta manjoj od njihove vrijednosti. On im je plaćao u novcu, građevinskom materijalu i drugoj robi.

Osim ugovora radnici su Dušaniću potpisivali i punomoći kako bi u njihovo ime mogao prodavati te akcije. Kažu da nisu znali da je takva trgovina nezakonita i da su ovu ponudu prihvatali zbog teške ekonomske situacije. Naime, prema zakonu, akcije se mogu prodavati samo na berzi. Dušanić zbog toga nije mogao radničke akcije uknjižiti kao svoje.

U razgovoru sa novinarima CIN-a Dušanić je negirao da je kupovao akcije mimo berze: “Ljudi su kupovali kod nas robu uz dogovor da će tu robu platiti Kompaniji Dušanić onog momenta kad oni putem berze unovče svoje akcije.”

Krajem augusta 2002. godine Komisija za hartije od vrijednosti RS-a je naložila Dušaniću da obustavi nabavku akcija izvan berze, a dotadašnje ugovore je poništila.

Međutim, nakon što je u oktobru 2003. godine na javnoj licitaciji za 240.000 KM kupio 22,7 posto državnog udjela u Prometu, Dušanić je sazvao Skupštinu akcionara na kojoj je, kako je navedeno u krivičnoj prijavi, iskoristio punomoći radnika da bi povećao broj glasova na Skupštini.

Sa ukupno 34,85 posto akcija, na vodeće pozicije u Prometu je imenovao sebi bliske ljude.

Predsjednik Skupštine postao je Blagoje Milutinović, direktor preduzeća Metalka iz Prnjavora, a članovi uprave: Čedo Radonjić, dugogodišnji radnik Prometa, Goran Avlijaš i Gostimir Ivanković. Avlijaš je bio član uprave u preduzeću Konzum iz Banje Luke, a Ivanković pomoćnik direktora preduzeća Metal iz Banje Luke. U obje firme Dušanić je bio najveći akcionar.

Borislav Vasić, šef računovodstva Kompanije Dušanić, imenovan je za predsjednika Nadzornog odbora, a članovi su postali Slobodan Milaković – šef komercijale Metala i Stevo Trivalić – radnik Prometa.

Naredne tri godine uprava Prometa je od Kompanije Dušanić nabavljala građevinski materijal i robu. Zaključili su i dva ugovora o zajedničkom ulaganju koji su, prema prijavi, išli na štetu Prometa.

U revizorskom izvještaju preduzeća za 2004. i 2005. godinu navodi se da je Promet robu od Dušanića nabavljao bez potpisanog ugovora i da nije moguće utvrditi da li su materijali uopće isporučeni.

Do kraja 2006. godine Prometu su bili blokirani svi računi zbog neplaćanja 950.000 KM poreskih obaveza, dok je dug Kompaniji Dušanić iznosio 700.000 KM.

U oktobru te godine uprava je usvojila Prijedlog mjera za dalji rad u kojem, između ostalog, stoji da Promet “nema nikakvog ekonomskog i finansijskog efekta za daljnje poslovanje”.

Bojeći se da bi Dušanić mogao pokrenuti stečaj, mali akcionari su se udružili sa fondovima i na Skupštini akcionara u novembru 2006. godine izglasali nepovjerenje dotadašnjoj, te imenovali novu upravu.

Mali akcionari i radnici Prometa kažu da nastoje izmiriti dugovanja i popraviti štetu koja je nastala. Do sada su poslali dvije urgencije tužilaštvu sa nadom da će ubrzati provođenje istrage, a pripremaju i treću.
http://www.cin.ba/tuzilastva-predugo-is ... prevare-2/

Како људи лако промјене мишљење. :( :( :( :(

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Politicke stranke u Prnjavoru

Post by KAMIKAZA »

:smt026 Jupiiiii sad smo spaseniiiiiiii !!!!!!!! :lol:
OVI STO VAM SVE OBECAVAJU SU I DOVELI DO OVOGA,SDS je taj koji je proveo privatizaciju i sad vi ocekujete da ce oni da vam vrate uzeto,a i penzioneri,kolike su im bile penzije i kako su isplacivane u vrijeme SDSa,nikakve i opet im je odbijano pola,a potpisivali su da su uzeli sve,ili tako ili nama nista. :) E dabogda vam opet bilo onako ,kad ste takvi blesavi. :)
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Politicke stranke u Prnjavoru

Post by grlica »

He eh , džaba ćoravom namigivati :D slušam da SDS najavljuje testiranje srednjoškolaca na narkotike :shock: e evo vam ga :evil: oni žive u vasioni i stavraju novu vjeru --a nama valja polemisati sa anam njima Turcima , s Bakirom treba jufku razviti a sa Čovom ljudsku razbaciti ...jel pošteno da je u srpskom(jezičkom) Dubrovniku ----agresor....

ahaaaa.... a oni od sveg posla našli djeci da vade krv... AHaaaAAA , STEVANDIĆ -- šTo Ću ja glasat za tebe : MALO SUTRA...)!
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
VJESTICA
Posts: 466
Joined: 05.02.2012. 14:51

Re: Politicke stranke u Prnjavoru

Post by VJESTICA »

Spile na koga si tacno mislio kad si rekao da brzo mijenja misljenja?Zasto nisi objavio sve ovo i jos vise nekad kad si dobio te podatke?Sta pokusavas?
A grlice,kamikaza prosvijetlite nas!Za koga da glasamo kad su svi lopovi a glasati moramo,to nam je duznost.
Znam da cu glasati za istinu,jer stoji pored mene,i blagoslovena sam zbog tog.Oni koji zatvaraju oci jer im je lakse da zive u mraku neka im,bolje im i ne treba!!!
"ne izazivaj zmiju ako nemas namjeru i moc da joj odsijeces glavu"

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Politicke stranke u Prnjavoru

Post by grlica »

SDS JE LICEMJEREAN VJEŠTICE to uvijek imaj na umu , egoistični , samoljubivi , ostarili... prestarili ..zastarili ... :D a SNSD Nagradna igra: " Narodna otimanja " , ako se sjećaš TLN :wink: :D

Preostaje samo mrtvi Tito neka tzv. Komunistička partija koja se tek po FB malo zavrtila :smt002 :P

Čekaj zadnj tren za glas , još će se opozicija nalupetati a Mile prirediti koji spektakl il skandal :wink: :) Mile je veseljak sjećaš se :wink: :D s njim tonemo sa osmjehom na licu :D :D :smt003 :lol:
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
VJESTICA
Posts: 466
Joined: 05.02.2012. 14:51

Re: Politicke stranke u Prnjavoru

Post by VJESTICA »

Ja grlice tonem sama,i samo svojom voljom...Rekla sam da glasam za istinu i ta istina mi daje pravo da biram.Pomenula nisam moj izbor,ali to svakako nije Milorad Dodik.Pokusaj da sve ovo sto si vezala za sds vezes za bilo koju drugu stranku,vjeruj isto ce se sve uklopiti.
"ne izazivaj zmiju ako nemas namjeru i moc da joj odsijeces glavu"

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Politicke stranke u Prnjavoru

Post by grlica »

[quote="VJESTICA".Pokusaj da sve ovo sto si vezala za sds vezes za bilo koju drugu stranku,vjeruj isto ce se sve uklopiti.[/quote]

Da ! Nema istine ...mi glasamo za lažo d tzv. klimatskih promjena kako kaže naša zmija. Ne postoji istina, postoje ogrezle, neprosvijećene strane....
Postoje samo: jame, dženaze , kopanja , vađenja , iskopavanja , parastosi , molebani , fatihe , tehvid ,masovno , etničko , agresorsko , takozvano ... šta još da ti pišem :(

Sve što oni serviraju nema nikakve veze sa istinom , sa traganjem za istinom jer istina je nešto što je uvijek svima na dobro ( pa bila čak i skrivena).
ISTINA U LAŽ ULAŽE ...
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
VJESTICA
Posts: 466
Joined: 05.02.2012. 14:51

Re: Politicke stranke u Prnjavoru

Post by VJESTICA »

grlice moja, istina postoji i vjerujem da ces ti kada dode vrijeme veseliti se zbog toga.Istina je prirodna,ona nam se desava,laz je izmisljena i nju stvaraju sto rekli nasi iz centralne Bosne "tanamoni"..."“Laž je religija robova i gospodara. Istina je Bog slobodnog čovjeka"
"ne izazivaj zmiju ako nemas namjeru i moc da joj odsijeces glavu"

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Politicke stranke u Prnjavoru

Post by grlica »

Istina treba biti da ti i ja i svaka majka svoje dijete nahranimo : hljebom ,mesom , voćem , povrćem ,svakom važnom hranom i lijepom riječi za drugačijeg .. A ne da ga pojim; mržnjom , depresijom , mrvicama...
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
VJESTICA
Posts: 466
Joined: 05.02.2012. 14:51

Re: Politicke stranke u Prnjavoru

Post by VJESTICA »

Eto vidis,laz,licemerje,zlo,ne tolerisanje drugacijeg mojoj djeci je oduzelo sve to sto si nabrojala i jos vise oduzelo im je njihovo pravo,iako su djeca u pitanju,ne neko ko je sposoban da se brine sam o sebi.istina im sve to daje,ali samo istina jer tamo gdje zlo satire dobrotu,istina je nagradjuje...I ajd brate na fb.
"ne izazivaj zmiju ako nemas namjeru i moc da joj odsijeces glavu"

User avatar
julija
Posts: 798
Joined: 17.12.2013. 22:22

Re: Politicke stranke u Prnjavoru

Post by julija »

Kada dezurni avaks ozraci forum, neminovne su polemike :wink:

Kakav stav bi trebalo da zauzmete ako odlucite da iskljucite culo sluha, a i vid da selektivno upotrebljavate? Egzaktna je procena da cete u tim uslovima samo gubiti ravnotezu.
SNSD je dokazano ogranicenih mogucnosti. SDS ima sirinu Google Earth softvera, pojacan je mladim i skolovanim svetom, prati promene, menja se..raste..uci..prilagodjava se. Davno je shvatio da ostati u mestu, znaci jedino ne stici nigde. Ima i jasno oznacene ciljeve: pobedu na predstojecim izborima, potom reforme na svim nivoima x

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Politicke stranke u Prnjavoru

Post by KAMIKAZA »

:D Ne moze covjek ostati neutralan ma kako se trudio,ne zelim da se mjesam u ove predizborne sapunice,ali ja sam ubjedjen da je sve ovo samo maska,glasati za SDS znaci istovremeno glasati za Nemanju,Peru,Geru,Miladina,......a biti iza malih akcionara znaci istovremeno biti za to da se sudi Nemanji,Peri,Geri,Miladinu.... recite mi sad kako je to sve danas moguce ???????? Branite neku istinu a ona veze nema sa tim,da sada ne kopiram sta st do juce pisali,mislim na male akcionare,danas ste vi sa njima,i treba da ubjedite narod da i dalje zastupate njihove interese.Ovdje se sada vise ne radi o tome dali je Dodik zlo,jeste i to veliko,ali on ni ne krije da je zlo,cak javno istupa i pokazuje da je sivonja,i takav nije opasan za narod,opasni su oni pod maskama,a vi ste stavili duple,pa kad vam jedne narod svuce,opet vam lice ne vidi. :wink:
Znam ja da cete sada na mene navaliti kao na bjelu vranu,ali ovo je istina,a to sto vi nazivate istinom je sarena laza koju mozete da prodate samo nekim nepismenim babama koje su i onako vec odavno zaboravile i ko je pljackao i ko je sta govorio,a zaboravit ce do izbora i to vase trokeljanje u prazno.Na kraju ce opet da pobjedi onaj ko bude imao bolje pecenje i hladnije pivo. :)
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
VJESTICA
Posts: 466
Joined: 05.02.2012. 14:51

Re: Politicke stranke u Prnjavoru

Post by VJESTICA »

Sjecas li se ti kami,kad je Nebojsa Jugovic javno rekao da ce podrzati one koji budu podrzali male akcionare?To se i desilo.Svrstavs li ti mene kami medju ove bijele vrane?Nemoj!ja sam pominjala drugaciju istinu i ti, ocito me nisi shvatio.Milorad Dodik je malim akcionarima sva vrata zatvorio i izignorisao ih maksimalno.Koliko se sjecam oni su bili i uz Tomasa,ali on nije shvatio koliko su oni ozbiljni...I ja pokusavam da shvatim politiku,ne ide mi.Za politiku vezem samo ogromnu nepravdu i izgovor za pljacku.
"ne izazivaj zmiju ako nemas namjeru i moc da joj odsijeces glavu"

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Politicke stranke u Prnjavoru

Post by vrsta8472 »

Некад било:
Ognjen Buco Jugović wrote:OD OVIH KOJE NAVODIM SVE JE POČELO : POLITIČAR - PO DEFINICIJI - BI TREBAO DA ŠTITI NAROD I DONOSI MU DOBRO, TRGOVINA PO DEFINICIJI (do duše - zastarjeloj) PODRAZUMIJEVA GOMILANJE KAPITALA I EGOCENTRIZAM

Naravno da rat i poslijeratno vrijeme nisu dobro iskoristili samo ovi koje ja navodim. Osnovno po čemu se imenovani razlikuju od ostalih je to što su bili i još uvijek jesu političari.

Osnovni zadatak političara, pogotovo za vrijeme rata, je da zaštiti svoj narod, da što manje ljudi pogine, izgubi dijelove tijela, osiromaši, ostane bez imanja, zatim im je zadatak da stvore ambijent za normalan život : da preduzeća rade bolje nego što su radila, da radnici imaju bolje plate, da penzioneri imaju bolje penzije, da se razvijaju duh i kultura, da se vrši propaganda zdravog života, da se mladi što više bave sportom ... , a kod nas se radi političara narodu desilo sasvim suprotno , dok su ti isti likovi postali truli bogataši.

Sa drugu stranu, i nesretni Vojo Košuta (koji je svoju "Košutu" proširio malo na račun harema - muslimanskog groblja - što nikako nije popularizacija Srpstva - Rješenjem SO-e Prnjavor broj 08-475-33/96 od 24.02.1997. , koje je potpisao tadašnji predsjednik SO-e Prnjavor, Nemanja Vasić http://www.scribd.com/doc/28972891/Buco ... u-Groblje- dakle ništa ovi nebi mogli uraditi bez onih - o čemu će se takođe nešto više reći kasnije), kao i nesretni ekseraš (koji je takođe u zanatskom malo kopao po muslimanskim kostima i kome je tu nečasnu rabotu takođe legalizovao tadašnji predsjednik SO-e Prnjavor, Nemanja Vasić svojim Rješenjem broj 08-475-37/97 od 11.07.1997. godine http://www.scribd.com/doc/28973037/buco ... -u-groblje) , koji je prije rata bio sretan da u "Promet"-u proda koju kilu eksera ili koji metar ograde, su takođe iskoristili rat, kao i nesretni Drago Malinović, koji je prije rata utovarao ciment u Građi, ali su oni po definiciji trgovci - ljudi kojima je cilj da što više zarade (mada pravi trgovci rade sasvim drugu stvar - rade sve da narod postane bogatiji, kako bi oni još više zaradili) i da vode računa o sebi samima.

Političar, to je nešto sasvim drugo, on po definiciji, brine za narod i zato stalno govorim da političari treba da dožive sudbinu naroda i to uvećano , kako za dobro , tako i za zlo.

Što se tiče Miladina Stanića, kako su mi rekli oni koji su radili sa njim i koji ga bolje poznaju, njegova kuća u Piplićima, ondosno kuća njegovog oca, je bila među poslednjima koje su na području opštine Prnjavor dobile struju. Radnici "Mlinpek"-a, koji su protiv Miladina Stanića i ostalih odgovornih ljudi podnijeli tužbe i krivične prijave, navode u tim dokumentima (koje ćemo takođe prezentovati) da je u uništavanju preduzeća, uz Miladina saučestvovao i njegov brat.

Miladin mi je komšija i lično nemam ništa protiv njega i njegove porodice, protivnik sam samo nedjela koje je on učinio prema ljudima koji su stvarali "Mlinpek" i prema svim građanima opštine Prnjavor.
Vi ste Dragu Kalabića spominjali pod raznim imenima, ja sam ga u prošlom postu prvi put spomenuo - ja ga zovem Baron i o njemu, kroz stvarno pogrešno činjenje ili nečinjenje imam mnogo gore mišljenje od Vas i nadam se da će biti vremena da se i o tome kaže koja.

Vi koji tvrdite da ima gorih stvari od ovog o čemu ja pišem, zamoljavam Vas da mi tu dokumentaciju dostavite, ovih dana ćete vidjeti konkretne efekte naše aktivnosti.

Još jednom ću istaći da je žalosno što o ovim stvarima brinemo mi, umjesto da se njima bave nadležni državni organi, a da mi , uz prethodno stvoren ambijent za normalan život, uživamo u obilju koje nam je Bog na ovim prostorima podario i razvijamo naš Prnjavor na ponos svih.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
VJESTICA
Posts: 466
Joined: 05.02.2012. 14:51

Re: Politicke stranke u Prnjavoru

Post by VJESTICA »

jeli javno Buco porekao to sto je napisao?Rekoh vec,Nebojsa Jugovic je obecao podrsku malih akcionara,a ima ih mnogo,onome ko podrzi njih...Sta vama nije jasno?Biste li vi podrzali nekoga ko vas vara i ko pokusava da vam otme ono za sta se borite?
"ne izazivaj zmiju ako nemas namjeru i moc da joj odsijeces glavu"

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Politicke stranke u Prnjavoru

Post by KAMIKAZA »

Ja znam koga nebi podrzao,cjelo vrijeme se mali akcionari fiksiraju na pljacku koju je napravio SDS i Pero Dusanic,na tome su izgradili sebe i svu kampanju,a danas su oni uz te,jer su ih oni navodno podrzali.Interesuje me u kom smislu su ih podrzali,finansijskom ili moralnom.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
VJESTICA
Posts: 466
Joined: 05.02.2012. 14:51

Re: Politicke stranke u Prnjavoru

Post by VJESTICA »

Aaaaaaaaaaaaaaaaaa u tom grmu lezi zec :smt005 Plasite se da ce Jugovici pokupiti neku finansijsku korist...?Jugovici nikad uzeli nisu ono sto nisu zaradili i zasluzili!!!To vi Prnjavorcani dobro znate iako vam cesto padne paucina na oci pa vidite drugacije.
"ne izazivaj zmiju ako nemas namjeru i moc da joj odsijeces glavu"

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Politicke stranke u Prnjavoru

Post by ZMIJA »

VJESTICA wrote:Milorad Dodik je malim akcionarima sva vrata zatvorio i izignorisao ih maksimalno.Koliko se sjecam oni su bili i uz Tomasa,ali on nije shvatio koliko su oni ozbiljni...I ja pokusavam da shvatim politiku,ne ide mi.Za politiku vezem samo ogromnu nepravdu i izgovor za pljacku.
Niko ne spori malim akcionarima da su napipali istinu glede velike pljačke naroda u pljačkaškoj privatizaciji,ali to ne znači da ako su je napipali da mogu nekoga ucjenjivati,pogotovo ne Milorad Dodika.
Politička podrška bilo kome od dva suprostavljena politička kncepta SDS a i SNSD a od strane malih akcionara je irelevantna,jer mali akcionari nisu politička stranka ni neka politička snaga, u šta su samo prividno prometnuli ukazaujući na najveći drštveni problem a to je pljačkaška privatizacija,što samo po sebi ne prouzvodi neku političku snagu već je ogledlo naše ružne stvarnosti u kome se mogu istovremeno manje više ogledati i SDS i SNSD a

Ja sam odmah rekla da se mali akcionari ne terbaju politički svrstavati ni uz jedan politički koncept već trebaju da istrajavaju na svojoj interesnoj sveri u formalnom obliku, a neformalni pritsci dolaze sami po sebi na sve one koji se nalaze u sveri politike Postavljam praktično pitanje. Šta su mali akcionari dobili od podrške kako kažeš Vještice SNSD a ?? Ništa. Šta će konkretno mali akcinari dobiti što su se ajde da kažem iz inata sada svrstali u savez za promjene,pardon prvare ?? Ništa.!
Druga veoma bitna stvar, mali akcionari su osnovali političku stranku sa profesorom Vlajkijem,oni su na višem nivou praktički njega podržali,a na lokalnom nivou,podržali su neku radikalnu stranku i gospodina Božu Ivanovića,koji je i njihovom zaslugom postao vječiti zamjenik načelnika,Dakle politički saldo mali akcionara je veoma skroman,a i to što su polučili nanijeli su veliku štetu sami sebi, odnosno udruženju malih akcinara,šta ima je matična orjentaciuja u svom ovo javnom glamuru.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Politicke stranke u Prnjavoru

Post by KAMIKAZA »

Mali akcionari su trebali i morali ostati neutralni,dal je neko ili dali ce neko izvuci neku financijsku korist mene ni ne interesuje,ali izgubio se smisao ove "organizacije" sa svrstavanjem na jednu stranu,pogotovo na stranu onih zbog kojih su oni i dosli u ovakvu situaciju.Htjeli mi to priznati ili ne SDS je unistio preduzeca i ove ljude opljackao,a Dodik i kompanija su ih samo dotukli,zato nisu trebali ici ni sa jednima u koaliciju ili bilo kakvu vrstu dogovora,ali nisam ja nadlezan a ni kompetentan da njih savjetujem,ja sam samo iznio svoje misljenje,iako sam bio svjestan da vecini nece pasati. :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Politicke stranke u Prnjavoru

Post by vrsta8472 »

VJESTICA wrote:jeli javno Buco porekao to sto je napisao?Rekoh vec,Nebojsa Jugovic je obecao podrsku malih akcionara,a ima ih mnogo,onome ko podrzi njih...Sta vama nije jasno?Biste li vi podrzali nekoga ko vas vara i ko pokusava da vam otme ono za sta se borite?
Чуо сам се ја јуче са Буцом, да га питам што им је потребна подршка СДС-а. Они имају неку своју логику, која је таква каква је. Лично цијеним рад браће Југовић, јер су они доказали да се од предузећа које је у стечају може направити профитабилно предузеће. Типа ПРОМЕТ-а или Бање Кулаши. Али као што не можеш помјешати воду и уље, да буду једна хемогена маса. Тако и ово Мали акционари и њихов највећи непријатељ до скора СДС. СДС-у је сада потребан и Курта и Мурта не би ли дошли на власт и свима све обећавају. Када избори прођу, и ако не дај Боже побједе онда ћемо да видимо њихово право лице, како то рече Камиказа.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Politicke stranke u Prnjavoru

Post by ZMIJA »

Ovi iz Saveza za promjene pardon ,prevare . za svoju najvljenu borbu protiv kriminala i korupcije,/doduše niko više ne spominje nikavu reviziju privatizacije/ako dođu na vlast vjerovatno će krenuti rame uz rame sa malim akcionarima,
Sadašbnji narodni poslanik SDS a Miladin Stanić vjreovatno će biti od velike pomoći i koristi Buci Jugoviću u obračunu protiv onih koji su svojevremno opljačkali državna preduzeća ,a onda ih za male pare odtkupili, kako je to između ostaloig već rečeno i davno poznato u slučaju prnjvorskog Mlinpeka.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Politicke stranke u Prnjavoru

Post by vrsta8472 »

Саопштење за јавност ОО СДС Прњавор

Image

САОПШТЕЊЕ

ПОВОДОМ ОПТУЖБИ ДРАГЕ КАЛАБИЋА У ВЕЗИ ИСПИСИВАЊА ГРАФИТА ПРОТИВ МИЛОРАДА ДОДИКА У ПРЊАВОРУ

ЧЕРЕКОВИЋ ОПОВРГАВА ОПТУЖБЕ И ПОЗИВА КАЛАБИЋА НА ТВ ДУЕЛ

Траги- комичим иступом у јавности, Драго Калабић, доводеђи моје име у везу са исписивањем графита у Прњавору против Милорада Додика, на најгрубљи начин у свом препознатљивом манипулаторском и шарлатанском стилу покушава да омаловажи оправдано незадовољство прњаворске омладине са актуелном Додиковом влашћу.

Одлазећи политичар Драго Калабић је, познато је не само Прњаворчанима, посљедњи је човјек који би могао да буде морални заштитиник лика и дјела свог газде Милорада Додика. Нисмо ни ја а ни омладина Прњавора, никада у било ком контексту спомињали породицу Додика. За разлику од Драге Калабића који је то крајње ружно чинио у више наврата у прњаворским јавним објектима и јавно пред свједоцима. Из тих иступа познато нам је да Калабић знатно црње мисли о Додику и од мене лично и од омладине Прњавора. Само за ралику од омладине Прњавора, која је, како је обавијестила јавност, свој став испољила јавно-исписивањем графита, Калабић што мисили и чини, то ради-подмукло и потојно. Због тога га је Додик, добро обавијештен о његовим псовкама, разним недјелима, смицалицама и у властитим редовима и болесним амбицијама, пустио низ воду изостављањем са свих компезационих листа.

Провидан је очајнички покушај Калабића да се поново додовори свом газди, и то преко мојих и леђа незадовољне омладине Прњавора, која по њему и не постоји. Калабићеве тврдње да сам „непосредно, десетак минута прије на мјесту гдје су исписани графити“ долазио са Николом Дроњак из Бањалуке, су само Калабићу својствена лаж и глупост. Познато је, иначе, да он већ годинама пати од – привиђења. Тачније од оне године када је Бечу видио тамничаре који су ухапсили у својеврсној навлакуши славног српског генерала Момира Талића. И то баш у тренуцима када је Калабић морао, наводно, у тоалет!

Овај одлазећи политичар, који је своје мандате углавном стицао на компензационим листама, има образа да позове, како каже, „надлежне органе да утврде шта се дешавало“. Јер, управо је он тај који ће одмах већ 13. октобра морати да каже шта се заиста дешавало не само у Бечу, већ каква је његова улога у нестнку црквене грађе, у стицању милиона у приватним водоводима, скидању 380.000 марака са рачуна „Водовода“ , надуваним рачунима на бушотинама и другим

- 2 -

милионским махинацијама у вези пројекта „Повелич“… О овим и другим аферама „шта се дешавало“ треба да каже политичар-правник, који ни зрно соли није зарадио као правник. Изузев, када је неко вријеме радио као полицијски инспектор. А, управо из тог периода, треба да одговори и на опште јавности познате прозивке, каква је његова улога у свирепом убиству нашег суграђанина Миле Настића?!

Свједоци смо да су се, осим у Прњавору, графити против Милорада Додика појавили и у другим градовима Српске. И ни у једном се граду није појавио манипулаториски и полтронски лик попут прњаворског Драге Калабића. Срећом, нити један наш други град нема таквог деструктивца, којег су, за разне смицалице и подлости грађанима Прњавора па и самом чланству СНСД-а, дебело казнили бирачи на протеклим локалним изборима. У избору за челног човјека општине, са 4.000 гласова вишка, декласирао га је др Синиша Гатарић. Свједоци смо да се Калабић као деструктивац сада начелнику Гатарићу покушава свети сплектарењем и измишљотинама и на обореном Гинисовом свјетском рекорду.

Мојим прозивањем и поготово вређањем и минимизирањем омладине Прњавора, Драго Калабић је себи још чвтшће дотегао политичку омчу око врата. Заслужена казна ће му бити дефинитиван одлазак са политичке сцене, новим поразом и на предстојећим општим изборима.

Иначе, имајући у виду криво исписана слова о одласку Милорада Додика, а и Калабићев коси како поглед на свијет тако и статус у странци, не би ме изненадило да истрага „утврди да се дешавао“ баш Калабић, односно да је те гарфите, барем у Прњавору, управо он исписао.

До тада, дакле, његовог дефинитивног одласка и резултата истраге, Драги Калабићу нудим да се суочимо на ТВ-дуелу, рецимо на ТВ каналу3, или било којој другој ТВ кући у термину који њему одговарају. Јер, за разлику од до сада неких других, ни ја а вјерујем ни незеадовољна омладина Прњавора, нећемо да толеришемо Калабића, и обећавамо јавности да ћемо на свако његово ново злодјело вишеструко јаче реаговати.

Даријо Черковић

Секретар ОО СДС Прњавор



Прњавор, 2. септембра 2014.

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Politicke stranke u Prnjavoru

Post by ZMIJA »

Ko je objesio Dodika u Prnjavoru ???

Dodik je ovih dana obješen u Prnjavoru, i ta simbolika je ovi dana preplalavila društvene mreže,gdje se tome vješanju predsjednika Republike Srpske neki raduju, i Šiti i Sunit, a i borci Sirije I levanta.

Kome je iz Prnjavora ovo vješanje Dodika išlo na živce, a kome je bio predmet šprdnje, sa sadašnjim a i budućim predsjednikom Republikw Srpske??? Svako iama pravo da se demokratski izjašnjava,ali to mora biti na jedan kulturan i demokratski način,a ne na način po matrici Nikole Dronjka ,koji Republici Srpskoj obećava velike promjene,uništavajući tuđu imovinu.

Može li se vješanjem predsjednika neke države obezbjediti ekonomski prosperitet,i bolji život njenih stanovnika.Vjerovatno prema ovima koji šalju ovakve neformalne poruke može,a to su ovi iz saveza za promjene ,pardon prvare, jer su svoju teoriju o obješenom predsjedniku naučili u Iraku,Srbiji,Libiji i još nekim drugim zemljama, gdje se predsjednici ti zemalja vješaju ili isporučuju dželatima.
Je li dotle došlo gospodo iz Prnjavora koji objesište Milorada Dodika ???Jeli vam sada srce na mjestu? Jeste li sretni što ste ovo, simboličnim činom obradovalo one mrzitelje Republike Srpske ??? Vi naravno da jeste !

Grdno se varaju, svi oni koji nas, koji se kao ložimo na nacionalnu retoriku varaju, da smo mi dežavi,jer kolko juče pohapšeni su Srbi kojima treba da se sudi za ratne zločine.Ko će optužiti one koji su zločine pravili nad Srbima?

U Prnjavoru vješaju Dodika, a u Banjaluci se baš sad sjetili borebe protiv ovisnosti od droge. Niko neimade snage da istvormneo nešto kaže o slektivnoj primjeni pravde u ovoj i ovakavoj BiH,sem u Prnjavoru, obješenog Milorada Dodika,koji još jednom podiže glavu,ne protiv onih što su ga u Prnjavoru objesili, već protiv onih što iz Sarajeva javno poručuju da će nemilosrdno hapsiti, pout Bakira Izetbegovića.

Možda će, ako ovi iz saveza za promjene ,pardon prevare, na sledećim izborima,hapšenje ,suđenje i vješanje Srba iz Republike Srpske daleko brže teći,

Jesu li ovi nesretnici što su vješali Milorad Dodika bili svjesni da vješaju trojicu odjednom.Vješaju Milorad Doika,vješaju Srbina i vješaju predsjednika Republike Srpske .Naravno da nisu bili toga svjesni, kako nisu bili svjeni i oni u Beogradu koje je predvodio Čedomir Jovanović dok su vezali Miloševića,kao što nisu bili svjesni ni oni u Tikritu koji Amerima pokazaše šaht gdje se sakrio Sadam Husein, naravno nisu znali ni oni što su Gadafija živog derali na ulici.
Sada su svi u tim zemljama obješenih predsjednika veoma sretni i u velikom prosperitetu.

Tako se isčitava ova poruka obješenog Milorad Dodika u Prnjavor,u onim redovima političara koji Republiku Srpsku doživljavaju kao genocidnu tvoreinu ,a sada se tome može implementirati i dodatni epitet manjeh BiH entiteta RS, gdje je obješn njegov predsjednik.

Bravo Prnjavore !!!

.
Last edited by ZMIJA on 24.08.2018. 12:19, edited 10 times in total.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Politicke stranke u Prnjavoru

Post by grlica »

KAMIKAZA wrote::D Ne moze covjek ostati neutralan ma kako se trudio,ne zelim da se mjesam u ove predizborne sapunice,ali ja sam ubjedjen da je sve ovo samo maska,glasati za SDS znaci istovremeno glasati za Nemanju,Peru,Geru,Miladina,......a biti iza malih akcionara znaci istovremeno biti za to da se sudi Nemanji,Peri,Geri,Miladinu.... recite mi sad kako je to sve danas moguce ???????? Branite neku istinu a ona veze nema sa tim,da sada ne kopiram sta st do juce pisali,mislim na male akcionare,danas ste vi sa njima,i treba da ubjedite narod da i dalje zastupate njihove interese.Ovdje se sada vise ne radi o tome dali je Dodik zlo,jeste i to veliko,ali on ni ne krije da je zlo,cak javno istupa i pokazuje da je sivonja,i takav nije opasan za narod,opasni su oni pod maskama,a vi ste stavili duple,pa kad vam jedne narod svuce,opet vam lice ne vidi. :wink:
Znam ja da cete sada na mene navaliti kao na bjelu vranu,ali ovo je istina,a to sto vi nazivate istinom je sarena laza koju mozete da prodate samo nekim nepismenim babama koje su i onako vec odavno zaboravile i ko je pljackao i ko je sta govorio,a zaboravit ce do izbora i to vase trokeljanje u prazno.Na kraju ce opet da pobjedi onaj ko bude imao bolje pecenje i hladnije pivo. :)
Bravo Kamikaza. Istina njih najviše boli i nekako se stalno mimoilaze s njom... istina je ovo šta si ti napisao a ne crnobijele slike sultanije koje nam odašilje iz vasione :wink: :smt001
imam moćno pero - jezik srpski

Post Reply