OO SNSD Prnjavor

Sve što je vezano za lokalnu politiku u opštini Prnjavor

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: OO SNSD Prnjavor

Post by svraka »

:lol:

nenad 10
Posts: 456
Joined: 01.04.2011. 11:23

Re: OO SNSD Prnjavor

Post by nenad 10 »

A u PM covjek se ne ugradi.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: OO SNSD Prnjavor

Post by ZMIJA »

USPON I PAD
ESDSESA U BIVŠIM

ESENESDEOVIM OPŠTINAMA

Opet Organizacija.
Esdes i priključenija,razni, dakle,Antirežimski Kolobaracionisti,osvojili su, 2012 e,valst u 21 opštini,u kojoj je 2008 pobjedio Esnsde.U godini zlatnog uspjeha.U koji je malo ko vjerovao.Jer je tada SNSD e pobjedio u nekim tradicionalnim esdesovskim i bradtaoradikalskim sredinama,kao što je Višegrad, Rogarica,Sokolac,Prnjvor,Dubica...
Ali nije uspio izgraditi organizaciju pa nije sačuvao vlast 2012,te Uzrok leži i u nesposobnošću saradnje sa drugim političkim akterima lokalnih zajednica pa je vlast izgubljena i tamo gdje je bilo organizacije,koja je,istina,počela da se kalcifikuje.Gradišak Šipovo Srbac...kao i tamo gdje nije bilo ništa od organizacije.Trebinje.
To je najveći dio uzroka pobjde Esdesa i Kolobracionista.Jer Esdes nje imao organizaciju u tim opštinama ali je imao spsosobnost okupljanaja Mrake & Svrake protiv Esensdea,koristeći i sve slabosti lokalne vlasti.
Kako je sada prošao Eseds u tih 21-oj opštinama.
Mog prijatelja i uzora,životna mi je želja da budem dugovječni predsjednik stranke i da nikad ne idem na presudne izbore,Mladena Bosića,sada napadaju kako je Esdes izgubio u svim opštinama gdje je 2012 tako blistao odnio pobjedu.
Nekoliko činjenica bitnih iz te 2012 te.
- Nije Esdes pobjedio Esnsde u tim opštinama
- Realizovan je, na mnogo mjesta Bilećki Scenarijo ujedinjenja svi protivnika protiv Esnsdea a sa njim,često puta nisu bili tradicionalno republički koalicionisti Denes i Espe.
- Tamo birači,glasjući Protiv,nisu rekli da su povjerovali u Promjene,K&K I Nju Vejv.
Nemojte mi na Mladena.
Jre nije Esdes u svemu tome ni kriv ni zaslužan,Samo je iskorišten kao i mnogo puta.Pa je u Trebinju došao Međed a ne Esdesovac.Poslednji Esdeseovaca u Trebinju bio je Gadža,Kojeg se više ni Leotar ne sjeća.
Od gubitnički Esensdeovih 21 sada je Esdes pobjedio samo u
- Prnvavoru
- Donjem Žabaru
- Vlasenici
- Sokocu i
- Rogatici
Detalji .U Prnjvoru je Esdes uvjek bi jak ko' crna zemlja,Esensde je,usput DEVASTIRAO SVOJU ORGANIZACIJU
A predsjdnik opštinskog odbora bio na privremenom radu u Srajevu
Donji Žabar je mali a Vlasenica je Mićina.Mislim da sam o tome sve rekao.
Sokolac nema organizaciju Esensdea,A I Čolićev je.
U Rogatici je Kandidat Jagodić radio za sebe,a ne za stranku i Pojedinačne Kandidate.
Od izgubljenih 21 Esensede je,pobjedio
- Dubici
- Oštroj Luci
- Kostajnici napola
- Gradišci
- Srpcu
- Kneževu
- Šipovu
- Petrovu
- Tesliću
- Šekovićima
- Han Pijesku
- Trnovu
- Višegradu
- Čajniču
- Rudom i
- Trebinju
U svakoj od ovih opština Esensede je imao bolju organizaciju od Esdesa,Tamo čak gdje je bila i značajno devastirana bolje je obnovljena nego što je Esdes uspio da unaprijedi svoju.
U svim ovim opštinama Esdes je slabije organizovan od Esnedea.
Samo je Bilečki sindrom brže prošao.A svima kojima je Esdes valjajo 2012 sada su mu Vratili.K.
Veliki Vučurević,u liku Mladena Ivanića,otišao je u Srajevo. Zaslugom Esdesa
Ma.Možda mi Bosić i nije neki uzor.
Piše Rajko Vasić na svom blogu.
-
Last edited by ZMIJA on 06.11.2014. 16:59, edited 2 times in total.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: OO SNSD Prnjavor

Post by KAMIKAZA »

HOCU DA SE SVE TO JOS JEDNO DVA TRI PUTA PREBROJI.NE MOZE TO TAKO,SVE JE TO MENI NEKAKO PREBRZO ISPALO... :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

OO SNSD Prnjavor

Post by vrsta8472 »

Не зна Рајко да је СДС и СНСД по снази исти у Прњавору. Можда за који глас јачи СДС, али то све минимално ако се зна у каквом се стању и са ким на челу налази СНСД у Прњавору.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: OO SNSD Prnjavor

Post by ZMIJA »

ČIJA JE VLADINA
ADMINISTRACIJA


Pošto je došlo Koaliciono doba,stigli su i podaci iz Vlade Republike Srpske.po ministarstvima,o tome ko je gdje.kada i do kada imanovan.I ko je član ko je političke stranke.Za paripadnost političkim stranama nema podtaka.
I ovo što je došlo puna šaka brade.
Jer, Ministri i njihove sekretarice,tačnije sekeretarice i njihvi Ministri,naročito ako su iz tuđe stranke i partije,kriju spisak mjesta koja podliježu konkursima i imenovanjima,A kamoli spiskove ljudi.Na taj način svako štiti svoj feudalni koridor u vladinoj admnistraciji.
Ima sllučajeva da su Ministri pali sa plafona,da i ne znaju šta obuhvata njihovo miistarstvo i zašto bi uopšte razmatarali kadrovski mozaik.pripadnost,sposobnost ,efikasnost.
Esensde je već godinama najliberalnija politička nevladaina organizacija na Blakanau.
Čeda Jovanvić ,da to zna,napustio bi onaj svoj DLS kako li, i molio na koljenima,spvao na klupi,pred glavnom kancelaraijom,da ga učlanimo.
Od 924 mjesta koja su prikupljena u Vladai,što uključuje i ministarstvai razne direktorske pozicije,pozicije u nadzornim i upravnim odborima,a što nije ni blizu sveobuhvatnosti,članaovima Esensedea ima 426, 46 %
Dogovor sa koalicionim prtnerima bio je taka va da Esensdeu pripada 75 %
Vrhuški stranke sam govorio.Drugovi i gospodo,ne možemo biti Režim sa 46 %,Kako ću Čaviću pogledati u oči,kad ga sretnem na ulici.On će da me doživi kao gubavca i pomisli Ti Režim, Vi Režim,pa neznate ni vratnice na toru da zatvorite.
A onda sasm ja prestao da pričam.
Vladajuća stranka mora da iskoristi svaki stub na kome počiva.Vladina Administracije,Poslanički i Odbornički Mozaik i Stranačaka Organizacija.
Svaki od tih stubova je ogledalo VPS.
Ako poslanik može da bude svako,ako u vladinoj organizaciji može da bude svako,jasno je da neče svako glasati za VPS.
Glasat će samo praktični interesanti.
Po strukturi onih koji su čanovi Esensdea od tih 924 junaka,imenovana ,postavljena i iskonkurisana,najviše ih je postalo čalanom 2006 godine.
Kada je Esnsde ubjedljivo pobjedio.
Sa 2007mom to je 118 junaka/87+31/, 12.87 %
Jasno je da su ranija godišata prijema morala biti zastupljenija.Ta skorjevćina razvoja ranije organizacione strukture.
Još je poraznia činjenica da je 8,5 % koji su u čalnstvo primljeni neposredno prije ili neposredno poslije imenovanja ili postavljanja,na neku od većih ili manjih funkcija.
To znači da je Vladina Administracija zatvoren krug.
Oni se između sebe mješaju ka vrući kesten.
Idi samo formalno se učlani,da ne može niko da nam **** od onih nekih stranačkih popova.
Oni su sami sebi bubanj i loto kuglice suzana, manćić.MIJ
Predložit ču novoj Vladi da se za svako Ministarstvo kupe čelične kase,pa da sekereterice drže svih onih koje ih imaju.,po nekoliko.Pa kako koji ministr dođe,pa ako mu slučajno padne na pamet da pita,ona da mu izvadi,da prostiš sortirane ČK.koje on treba da vidi.
Ovo što Odpozicija i Stranci Usranci,seru o profesionalnosti i ekspertnosti i slično,smješno je razmazaivanje balege po čičku.
Potrebno je uvesti plivajuću kdrovsku politiku.Poslije svakih izbora mijenjati orkestar.Izuzetno neko ,može biti u dva manadata.Tada će se u stsrankama stvoriti konkurencija.Koliko zanš ,koliko si koristio stranci,šta će u toku mandata imati stranka od tebe u smislu ugleda i opredeljenja glasača i javnosti.
Ovako, Vladina Administracija koristi Političke Stranke kao kao zadnj naivce.
Stranke pri tom mogu da padaju,A oni ostaju.Množe se i legu.
Piše Rajko Vasić na svom blogu.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: OO SNSD Prnjavor

Post by ZMIJA »

KOTOR VAROŠ
SNSD
FINALE
IMPROVIZACIJE

Vraćam se jedne noći odnekud,iz Organizacije,ja sam po Organizaciji toliko jezdio i organizovao pohode da je onaj Sulejman Pičanstveni,Smiješana Mala Maca,biješe to prije nekoliko godina,preko Teslića i Kotor Varaoši.Izbori su već bili prošlo odavno.Nekoliko mjeseci je bilo za njima.Prije Kotor Varoši sve zastave Esensdea stoje na banderama i svjetiljkama,I smzrzavaju se.
Vidim da Organizacija počinje da škripi.
Kotor Varoš je jedna od opština gdje je Esensde,svojevremeno,osvojio vlast u velikom stilu.A i mnogo je urađaeno sa nivoa Republike.
Onda je Esnsdeov Načelnik,ostavio mandat i otišao u neko veliko preduzeće.Autostrada del Republika.Jebeš dva miliona budžeta u opštini,u odnosu na desetine miloiona u toj asvaltnoj bazi,Stazi.
To se nikad ne radi.
Samo se mratav odlazi u toku mandata.
Birači to svataju kao izdaju.
Nakaon toga dansa opaozvani načelnik ipak je pobjedio i potom osvijo i novi mandat.
Šta se u međuvremenu, događalo sa onim mojim noćnim zastavama.
Padale su.
2012e Odbornička lista dobila je manje nego 2010e
Načelnik još više dobio manje.Ove godine ,u odnosu 2010 u za PRS gotvo trsta glasova manjka,PSBiH još više manjka nego 2010 e,Samao za Člana P 69 glasova u višku,u odnosu na 2010 u
Dakle .Padovi.
Kod Esdesa rast.Ne moram o njima baš detaljno.
U međuvremenu Organizacija Esensde u Kotror Varaoši potpuno je zamrla,isto kao i u Prnjavoru.Kancelarija javljaju zabrinuti Esensdeovci,nedeljama zaključana.Napauštena imovina.STJ.
Poslije 2012 e lokalnih izbora nije se ništa učinilo a trebalo je.Ali je zato raspuštena organizacija u Gacku,****** smo mamu jalovini na rudniku.
Šta, dakle, da se radi.
I ako još sve nije izgubljeno.Opziv ne znači da Esensde nema šansu da pobjedi na ovim poluizborima za Načelnika.

Za početak.Da se svati da Patrijarah,Putin ,Vučić,moj drug Kusta i takodalje,nemaju vremena za Organizaciju u Kotor Vraoši kao i u Prnjvoru.A nije da ne bi htjeli.
Piše Rajkoa Vasić
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: OO SNSD Prnjavor

Post by bičbožiji52 »

HUMANIZAM I RENESANSA
SNSDA
I POGLED
U NEBESA


Možad bi Patrijarh umjeto nedostatka vremena za Organizaciju mogao poraditi nešto za najaču SP u Srpskoj.Gore na Nebesima.Srbi,s ove strane Drine ne odriču se tek tako Nebesa.Jerbo lijepo je biti Nebeski Narod.Uvijek pobjediš na izborima.
Još ako imaš Nebesku VS.
Ali i Ptrijarh ne može na Nebesa.Neki su srebroljubci u VS rastrnili rajsku stazu,pa više i Nebeski Raj nije ono šta je nekad bio.
Oni su zaista učinili sve da dokažu da vlast nije od Boga,već od naroda.Samo se Narod sve više i više,razajebava,da oprostite dijeli.Neće, asli Nrad da bude više Nebeski.Neće Nraod na Visoko.Dosadilo mu.
Nije svima baš dosadilo,neki su i za Raj na Zemljesima.Zašto Raj na Zemljesima ne bi naprvili,kad imamo VS koja uvjek pobjeđuje.Ali treba i stranku vratiti Zemlajnima.
Ako je Stranka na Nebesima,kako će se stranački Bogovi spuštati u organizaciju,u Mjesne i ostale odbore.
Još u Kotor Varoši i nekim Planinskim Organizacijama i nekako.Oni su bliži Nebesima.Tu su obližni planinski vrhovi,bliže Nebu.
Šta da rade ove ravničarske Organizacije,ova recimo ispd Ljubića u Prnjavoru na svega 190 metara nadmorske visine.
Da nam nije Apolna i Zevsa završili bi kao i kotorvarošani.Ili se varam.
Možada bi i Kusto u ravnici dobar bio,jer nam je Stranaka Nebitni Celebritu Doušnika u fazi Apokrifa,a tako su nam potrebni Kanoni i razvrstavanje kukolja od žita, u našem malom oknu užeglog SNSD a.
Prolazio je kroz Prnjvor Sveti Sredo Sisoja,onomad, ali se nije puno zadržavao,tako da je izostala i Renesansa I Humanizam.
Možda neki Kusta ipak jednog dana navrati.Da bar Scenario ostavi.Snimat čemo vlastitim snagama, neki dobar dokumentarc o Renesansi i Humanizmu na prnjavrski način.
Kotorvaroašni su rekli svoje.Prnvorčani mudro šute.Oni su prezadovoljni svojim Načalnikom,jer ga čuvaju i Zevs i Apolon.
Ko je kriv Vučanoviuću Kotrovarošaninu što njegovi Bogovi nisu pali na teme.
Imamo i mi jalovne na obroncima Ljubića, i očekujemo da i nama neko **** mamu iz Kumrovca.
Nije to prava jalovina kao u Gacku,ali kolko se sjećam ni Autoštrse ne prolazi tamo.
Polomiću čaše od kristala, neka zube vidi kave imam Mala.
Piše Zmija na svom kamenu
Last edited by bičbožiji52 on 01.12.2014. 16:24, edited 3 times in total.
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: OO SNSD Prnjavor

Post by просвјета »


User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: OO SNSD Prnjavor

Post by ZMIJA »

MOŽDA BIH
MOGAO
DA SE
SLOŽIM
SA DODIKOM


Ako se on složi sa mnom.
A kolko vidim približavamo se.
Prije nekog doba napisao sam da je najbolje pustiti Probosića i Sazap cijeli,posebno nesuđenu premijerku Bosića,da ode u zagrljaj Komšića i Izetbegovića,I ne petljati se u vlast na NZO,Nivou Zajedničkih Organa.

I dans mislim tako.

A Čoviću ne zamjeriti da takođe ode s njima.Uz prdhodne garancije da će isopuniti zahtjeve koje traži Hdeze.Odnosno Hrvati..Izborna jedinica čvrsta,jasna i zakonski određena.Hrvatska Televizija.Vračanje ovlasti županijama koje su nelegalno i ne dejtonski otišle na nivo Federacije,To govorim kao ne harvat,Čović i Hrvati znaju bolje.

A mi Esensde imamo,onda,pred sobom četiri godine da Republici Srpskoj objasnimo da se radi o Izdaji i Izdajnicima.U liku Esdesa prije svega.Kad nismo to umjeli da uradimo u kampanji.

Veoma je važno objasniti da je Esdes postao izdajnik po vođstvom Probosankao Probosića.Onda se otvarau njihove unutrašnje mogućnosti da zdrave nacionalne snage stranku trsaformišu u stranku i da formulišu politički program na korist i alternativu Republike Srpske.

A ne da se Esdesu daje ponižavajuća uloga kočničara u zadnjem vagonu BiH.Da otkoći evroatlantske integracije.

Za Ivanića i Čavića nema potrebe bilo šta dokazivati javnosti. Troska.

Uz temeljnu reorganizaciju Esensdea i program Povratka Ljudima,što se na nekim punktovima može postići i do lokalnih izbora, Politička Scena Republike Srpske mogla potpuno da ozdravi i da se očisti od tumoroidnih,karcenogenih kolabracionala.
Tada bi se,za Nedajbože,otvorila i mogućnost Velike Kolaicije.Jer VKmogu da tvore zdrave nacionalne strane.

Ovako,sa Esdesom okrenutim Sarjevu,ni moja bababa Milevka,da ustane, ne bi koalirala.
piše Rajko Vasić
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: OO SNSD Prnjavor

Post by ZMIJA »

KEMO RAK
I BOŠNJAČKA
UZURPACIJA


Smiješni čovjek grivaške frizure,Bosanska Kopija Elvisa, direktni proizvod devastacije Dejtonskog Sporazuma,punomasni sarjevski kajmak unitarizacije, turčin po tehnologiji zasjedanja tuđe teritorije,Kemo Regulator.podnio ostavku na ništa.

On je nekad bio direktor Regulatorne Agencije za Komunikacije.Jedinog Raka kojeg neka od nacja voli.
RAK je nedejtonsko tijelo,Jer to je oblast komunikacija,televiziskih i radijskih frekvencija,vojnih i policiski frekvencija,dozvola za emitovanje i sl.nije u Dejtonu data kurčevoj državi bosni.
RAK je nametnut od strane SBU,Srajevsko Bošnajčki Unitarisata,i njihovi inostranih sluga.
Kemo Rak je živa dijagnostika moguće budućnosti Države Bosne,Kakvom je svata SPK, Srajevski Politički Krug.

To svatanje nema veze sa funkcionalnošću,sa evropskim standardima,sa jednim glasom prema Briselu,sa evratlantskim integracijama.
Ima jedino i isključivo veze sa uzurpacijama nadležnosti Republike Srpske i Srba.Hrvate ne pominjem jer su oni jedno dobro vrijeme proveli u dragovoljnoj uzurpiranosti.
Sva suština unitarizacije i centralizacije jeste u tome da Političkim Bošnjacima pripadne sve.I da oni sve kontrolišu.

Sada su se,kao podizvođači,priključili Esdesovci,Probosanski Probosić,Mladen Bosnić Ivanić i Savez za Promjene.
Za para mjesta u Srajevu.
Ostvaka Keme Raka Elvisa,tužna je slika Bosne i Hrecegovine.
Njegov slučaj govori više od svih izvještaja Ujedinjenim nacijama,od tomoova ljudskih prava i od analize o mogućnosti i nemogućnosti zajedničke države triju nacija koje se na malom prostoru mrze kao su tri kontintenta zgurana u teglicu ajvara.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: OO SNSD Prnjavor

Post by svraka »

Rajko Vasić?

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: OO SNSD Prnjavor

Post by ZMIJA »

Kako pogodi :lol: :lol: Ko' iz topa :lol: :lol:Baš si đavo. :lol: :lol:
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: OO SNSD Prnjavor

Post by ZMIJA »

NAŠA
MALA
JAVNOST
PUNA JE ISILOVACA
I GVANTANAMDŽIJA


Glavosječa o Terorisata.
Zvao me neko veče Hrsito Stoičkov. Igarš li ,bate.Igram al još nisam na tvom nivou.Sporo ide nekako.MMJ.Nema veze,bate treba da odeš u Barsu,ti jedini možeš da pokreneš tim.Vidiš,onaj šepuran,frizuran,brazilac,Nejmar,majke mu ga spalim,ne može ništa,Mesi mora stalno da tuče trice.Alo, Stojko,alo,nisam ja za Barsu,Ma štaa nisi,sad će ponovo početi o tome,portali, kolubisti,kako se zovu,sve će da bruji.
Boli te kitče, brate.

Probudim se sav u znoju.Šta misli da tako nekom nešto padne na pamet.STJ.
Kao što je nekom palo na pamet da Igora Radojčića imenuje za vođu pobune protiv Dodika i Režima.Za spas Duše Ljevice.
Za sa Esensdea.
I več mjesecima,a ima i godina,sve veći broj protua čereče čovjeka.Ni krivog ni dužnog.Sad će da se odvoji.Zašto se ne odvoji.Mlad revolucionaran. A ond sutra drugi rafal.Pička salonska.Razočarenje Sedme Internacionale,I Lagumdžija je od njega izgubio.Nije htio Igor,da se upegne u Ljevicu.
Neki dan Igor bio kod mene.Gledm hoće li mi dati neki tajni znak,mig,za revoluciju,prevrat,proboj.
Dvije puške i jedan mitraljez mi pod stolom, ko zapete praćke čekaju.Ništa.
A onda juče opet kolumbisti seru.Poljski nužnici,tipa egovine,prenose.Igorova slika.Odstrel.Potjernica.
Ima Osam poslanika.KTJ.Krv Ti Jebem.
A neće.
SMŽ. Sunce Mu Žareno. Čitav Režim izgibe da kupi dva Papka,a Igora Rdojčić nakupio Osam.I prstom nije mrdnuo.
Možda Igor Radojčić i ide u revoluciju,prevrat, uzvrat.Al' nije valda da će on to poslednji saznat.
Biće, prije,da je ovdje,neka Naplavina, upitana od Stranaca Usranaca,ko bi iznutra mogao sjebati Dodika.
A Umna Napavina ko iz topa.Igor.Mlad. Pespektivan.Usranac sačini službenu zabilješku,Pošalje u Brisel.Brisel Pošalje Berlinu.
Berlin Pošalje Vašingtonu.Vašington Pošalje Briselu.Brisel Pošalje Usrancu.
Jel Igor.Jest Igor.Mobiliši sve budale što imaš.
Samo nek pišu Igor.
Tako je kaspinskom satraom isječena Naša Mala Javnost-Nema ko joj vadi dušu i bubrege.
Ali. Jebeš Javnost.Iskasapiše i Igora Radojčića
Ta esdesovska udbaška tehnologija drobljenja javnosti,monstruoznija je od gvantamskih priznnja.Igor bi možda i priznao.
Ali čovjek nema priliku ni da zine.
Namazao sam kopačke za svaki slučaj.
Moj Stoičko je makar rekao da če naići kraj mene, da me vozi u Barselonu.

Ćao Neimar,seljačino.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: OO SNSD Prnjavor

Post by svraka »

ZMIJA wrote:Kako pogodi :lol: :lol: Ko' iz topa :lol: :lol:Baš si đavo. :lol: :lol:
Nije bilo teško pogoditi. Ustajali zadah demagogije Rajkove osjeća se na kilometre.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: OO SNSD Prnjavor

Post by ZMIJA »

.
ОДГОВОРНОСТ
ЕСЕНЕСДЕОВИХ
ПОСЛАНИКА И
МИНИСТАРА
ЗА ЛОКАЛНЕ
ИЗБОРЕ

Савез независних социјалдемократа има пред собом неодложну темељну реорганизацију, прецизнију профилацију и заустављање негативних трендова. Јер локални избори се приближавају брзином свјетлости.
Један од потенцијалних кинетичких сегмената свакако је посланички и министарски.
Стицајем околности, девастирањем кандидационог процеса, одустајањем од критеријума кандидовања, рушењем кадровске вертикале, заобиласком организације и невредновањем претходних страначких активности, Кандидациони Мозаик Есенесдеа постао је полигон Екстерне Моћи и дефиле кандидата који немају много везе са организацијом, њеном изградњом и претходним вишегодишњим напорима хиљада активиста.
То се одразило и на изабрани Посланички Мозаик.
А осмозом, кроз све те филтере, дошло се до још неповољнијег Министарског Гоблена.
Уз коалициону Мајкутерезу, Есенесде је дошао до тога да има једног јединог министра који је прошао вишемандатне организационе припреме, препреке и побједе.
Тек неколико посланика и министара, укупно, имају златно покриће у резултатима на локалним изборима.
Они који су дошли до посланичког и делегатског гоблена без организационих, гласовних и вишегодишњих улагања рада, зноја и опанака, уживаће плодове четврогодишњег мандтаског сна. Пошто је скоро сваки од њих четрдесетдруги, они ће своју важност заштитити својеврсним ловостајем.
Губици на општим изборима, које је Есенесде забиљежио у општинама Нови Град, Дервента и Модрича, које су тврђаве Есенесдеа, као што су били Србац, Градишка и Требиње, захтијевају мобилизацију свих снага за локалне изборе 2016е.
Један од рудника те неопходне енергије свакако је искориштење посланичке, делегатске и министарске лепезе која је до позиција дошла лагодним ископима већ акумулираних страначких организационих и гласовних залиха.
Посланике и министре, највећи дио њих, на основу претходне егзактне страначке процјене и аналитике, потребно је везати за резултате локалних избора.
Па, ако нема побједе нема ни мандата.
Немаш начелника, врати Мандат.
Чекају они који су сљедећи на листи.
Нелогично је, и неравноправно, да неки посланици годинама обезбјеђују побједе, и на локалном и на општем нивоу, а неки се ни по гузици не чешу. Осим што зову тетке у паузама скупштинског засиједања. Јесил гледала пренос. А нарочито да неки црнче у сваким изборима а никада се не могу ни примакнути кандидационој реторти.
У великој и организованој странци, све је мјерљиво. Па и гласовни учинак.
Не мораш се питати колико мандата твоја Странка може да ти поклони на лијепе кандидатске очи.
Запитај се колико хиљада нестраначких гласова можеш да донесеш.
Кад те већ задесила несрећа да будеш на листи. И још већа несрећа да будеш изабра
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: OO SNSD Prnjavor

Post by ZMIJA »

резултат. Радим, дакле, само за Странку и у своје име.
Објавио Rajko Vasić у 11.31
Пошаљи ово имејлом
BlogThis!
Дели на Twitter-у
Дели на Facebook-у
Дели на Pinterest-у

Ознаке: SNSD
2010. SNSD
POVJERLJIVA ANALIZA
IZBORA
VEZANA
ZA STRANAČKU ORGANIZACIJU
izvodi

· DOBITNICI OPŠTINSKI ODBORI

Kao mjerilo dobitka i uspjeha na opštim izborima treba uzeti u obzir rezultate za Narodnu skupštinu Republike Srpske jer je tu konkurencija i unutarstranačka i eksterna najjača i jer ne postoji glavni ekstraprofit kojeg imaju lideri i kandidati za pojedinačne funkcije uzimajući i glasove drugih opcija, neutralnih birača i slično a koje ne mogu dobiti kandidati za Narodnu skupštinu.
Pri tome treba dobitnike razvrstati u one koji su dobili od 30 – 40%, one koji su dobili od 40 – 50% i one koji su dobili više od 50% glasova izašlih na izbore. Napominjem da je naš prosječan rezultat za Narodnu skupštinu bio 36,79%. Iako to samo po sebi nije pobjednički prosjek, u odnosu na njega tretiram kao dobitnike one koji su osvojili od 30 – 40%.
Opštinske organizacije koje su osvojile od 30 – 40%:


o Novi Grad
o Kozarska Dubica
o Prnjavor
o Čelinac
o Kneževo
o Kupres
o Derventa
o Brod
o Modriča
o Doboj
o Petrovo
o Šamac
o Donji Žabar
o Pelagićevo
o Bijeljina
o Ugljevik
o Osmaci
o Zvornik
o Vlasenica
o Sokolac
o Han Pijesak
o Pale
o Rogatica
o Višegrad
o Berkovići
o Ljubinje
o Trebinje



Opštinske organizacije koje su osvojile od 40 – 50%:


o Gradiška
o Oštra Luka
o Petrovac
o Banjaluka
o Mrkonjić Grad
o Šipovo
o Šekovići
o Srebrenica
o Istočna Ilidža
o I. N. Sarajevo
o Gacko
o Foča
o Čajniče



Opštinske organizacije koje su osvojile više od 50%:
o Laktaši
o Srbac
o Istočni Drvar
o Ribnik
o Milići
o Kalinovik
o Rudo

Opštinske organizacije koje su pobjednici jer su za Narodnu skupštinu osvojile više od drugih stranaka:


o Novi Grad
o Kozarska Dubica
o Prijedor
o Gradiška
o Laktaši
o Srbac
o Prnjavor
o Oštra Luka
o Kostajnica
o Drinić
o Banjaluka
o Čelinac
o Ribnik
o Mrkonjić Grad
o Jezero (nema odbora)
o Kneževo
o Kotor Varoš
o Šipovo
o Derventa


o Brod
o Vukosavlje
o Modriča
o Doboj
o Petrovo
o Teslić
o Šamac
o Pelagićevo
o Bijeljina
o Ugljevik
o Brčko
o Osmaci
o Zvornik
o Šekovići
o Bratunac
o Srebrenica
o Han Pijesak
o Istočna Ilidža
o Istočno Novo Sarajevo
o Trnovo
o Pale
o Rogatica
o Milići
o Nevesinje
o Kalinovik
o Gacko
o Foča
o Čajniče
o Rudo
o Berkovići
o Bileća
o Trebinje



· Gubitnici opštinski odbori za NS
o Krupa na Uni
o Donji Žabar
o Lopare
o Vlasenica
o Sokolac
o Višegrad
o Novo Goražde
o Ljubinje

· Područja gubitka – početak silazne putanje?

Najočiglednija analiza Izbora 2010. dobije se uspoređivanjem planova i zadataka po izbornim jedinicama i njihovom usporedbom sa ostvarenjima.

IJ 1 – plan 70.450 glasova
IJ 2 – plan 72.325 glasova
IJ 3 – plan 39.200 glasova
IJ 4 – plan 37.100 glasova
IJ 5 – plan 40.100 glasova
IJ 6 – plan 24.000 glasova

IJ 1 – podbačaj za 15.101 glas u odnosu na plan – 21%
IJ 2 – podbačaj za 14.995 glasova--------------------20,7%
IJ 3 – podbačaj za 8.037 glasova---------------------20,5%
IJ 4 – podbačaj za 3.959 glasova---------------------10,67%
IJ 5 – podbačaj za 2.840 glasova---------------------7,08%
IJ 6 – prebačaj za 1.142 glasa------------------------4,75%

Sa istoka na zapad naši gubici u odnosu na plan drastično rastu. A organizacija stranke, broj članova, godine postojanja odbora, pozicije u vlasti, kadrovska zastupljenost, novčani resursi, medijska prisutnost - sve je na strani zapadnih područja.
Ne može se kao izgovor koristiti slabost planiranja, odnosno određivanja zadataka jer je ista metodologija uzeta za sve odbore.
Postavlja se pitanje da li je na ovim područjima, IJ 1 i IJ 2, prije svega, dostignut zenit i da li je počela silazna putanja? Svi podaci pokazuju da to nije tačno jer nema rasta protivnika da bi se to moglo konstatovati.
Uzroci pada u prve dvije izborne jedinice nalaze se u:
o učmalosti i zatvorenosti organizacije (starački dom Gradiška),
o prevladavanju Srbac-Kojić sindroma koji preferira rješavanje „sa šefom“,
o forsiranju pojedinačnog, ličnog, svog interesa (izbor novog rukovodstva u Prijedoru, da bi predsjednik odbora mogao da bude poslanik, umjesto bivšeg, a pri tome ne raste broj glasova, što bi bilo očekivano, nego pada),
o lagodnost vlasti i stranačkih povlastica – niko od naših ovdašnjih nižih lidera nije ušao u bilo kakav sukob, godinama, sa bilo kim iz opozicije ili iz nekog drugog „nerijateljskog segmenta“,
o odsustvu terenskog i organizacionog rada što uključuje identifikaciju birača kao zadnju fazu (osim, dijelom, kod prijedorske organizacije i osim velike organizacione aktivnosti koju je preduzeo Gavranović i ekipa u BL, mada je u zadnjoj dekadi kampanje izgubljen dio energije u šator-art pokretu.

· Područja dobitka
Područja dobitka, od kojih u nekima nemamo vlast u opštini, daju druge pokazatelje. Radi se o:
· Težnji da se uključi u pobjednike
· Kolektivnoj sinhronizaciji pojedinačnih ambicija jer individualne još uvijek ne prevladavaju pošto ne dobijaju toliko šansi kao na zapadnim područjima
· Neizgrađenoj organizaciji na čije područje napadaju kandidati iz raznih opština (npr. kandidat iz Donjeg Žabara, u kome nema nikakve šanse za glasove potrebne za poslaničko mjesto, dobija najveći dio glasova na drugim područjima. Tako rade i drugi slobodni strijelci i rezultat za stranku raste)
· Nepostojanju iskustva da pojedinačne relacije mogu da budu efikasnije i da prevladavaju ili, ako postoje, kao u Vlasenici, loše se odraze na stranački rezultat.

· Uzroci u organizacij
Organizaciona izgrađenost nije dostizala politički značaj stranke i političke robne marke Predsjednika stranke i samog SNSD. Najveći dio naših procedura ostao je na zakržljalom nivou, kada je broj odbora bio dva ili tri puta manji. I tada smo, prvi put, ušli u vlast organizaciono-stranački nedorasli. I 2005. smo preuzeli vlast a 2006. pobijedili, organizaciono nespremni. Mandat 2006 – 2010. utrošen je u veliki društveni, politički i ekonomski zamah i vraćanje i očuvanje pozicije Republike Srpske. Stranka nije imala dovoljno učešća u vlasti, nije bilo kadrovske protočnosti, prevladavao je „šefe-odnos“ i stoga smo mogli konstatovati, 2010., da je prije četiri godine pobijedila „ministarska partija odnosno da je SNSD predao pobjedu i vlast toj ministarskoj i pomoćničkoj partiji (ne stranci, nego partiji). Od 63 zamjenika ministara u sekretara ministarstava, njih 40, na kraju mandata, početkom 2011., nisu uopšte članovi SNSD. Ostali su se učlanili nakon pobjede kada su natjerani da mandate stave na raspolganje. Samo 7 lica iz te strukture, od 63, pravih je članova, koji su članovi od ranije i koji su izašli iz i prepoznatljivi u opštinskim organizacijama. U pojedinim ministarstvima, koja su „naša“, stanje je još poraznije. I ta greška je uslovila gubitak 4 ili 5 poslaničkih mjesta, zajedno sa padom u IJ 1 i 2.
o Nekoherentno ponašanje
Osnovni preduslov za optimalno iskorištavanje političkog značaja, organizacionog segmenta i pozicija vlasti jeste jedinstvena tehnologija proizvodje glasova. Politička stranka je kao i fabrika koka kole, mora da proizvodi po jedinstvenoj tehnologiji, na mnogo mjesta i po što jednostavnijoj i jevtinijoj cijeni.
U nas su prisutne razne tehnologije po terenu. Još ne uspijevamo obučiti dovoljan broj aktera, aktivista i posmatrača ili ih odbori i kandidati ne uvažavaju. Te različite tehnlogije mogu se identifikovati kao:
§ Šljunak-asfalt organizacija – nema primjera da smo tako uspjeli pobijediti
§ Presudan dolazak „šefa“
§ Menadžerisanje, kabadiluk i malidodik sindrom
§ Kupovina glasova
§ Vrbovanje naših „otpadnika“, nezadovoljnika i frakcionaša da rade za kandidate koje podržavaju susjedni ili neki dalji odbori
Takva izborna ponašanja uslovljavaju i međuizborni život opštinskih organizacija koji se svodi na to ko će zauzeti pozicije za sljedeće izbore. Na mnogo mjesta nama se događa da se glavna bitka vodi za pozicije na listama, poslaničkim i odborničkim, a da se nakog dolaska na spisak, aktivnost obustavlja. SNSD tako služi kao poligon za pokazivanje i anuliranje lokalnih individualnih boljki.
Na nekim područjima – Bijeljina – SNSD već mandatima uređuje igralište i tribine, daje logistiku i publiku a onda lokalane grupe, pod našim imenom i zastavom vode svoje sokačke borbe od koje nikad nismo imali koristi nego samo štetu. Sramotno je za SNSD da nas pobjeđuje jedan Mićo Mićić koji nema iza sebe strukturu i članstvo koje imamo mi.
Moramo prekinuti sa praksom da se odbori formiraju mimo procedura, odnosno mimo izbora u mjesnim odborima pa dalje. Svako takvo formiranje odbora je po nečijoj lokalnoj želji a mimo želje organizacije na terenu koja onda ne želi da radi za takav odbor. I svako takvo formiranje odbora je otvaranje brane da u stranku uđu naši dojučerašnji protivnici i da za deset mjeseci staža svrgnu i sklone one koji su deset godina u organizaciji i na terenu. Taj vanstranački stampedo produkuje permanentnu anarhiju i dezorganizaciju.
Za pet godina smo udvostručili broj članova, sa 72.000 na 145.000. To zahtijeva jednako nadgrađenu organizacionu struktur, veliku odgovornost i jedinstvenu tehnologiju. Nema dovoljno podrške za taj napor.
Ponekad mi se čini da je stranka samo moja, da treba samo meni i da za to samo ja o tome pričam.
o Individualizam
Gubimo potreban nivo kolektiviteta. Niko od nas, osim Dodika, bez SNSD nije ništa. Ogroman broj lidera na nižm nivoima to ne želi da prihvati nego koristi ime SNSD i politička leđa predsjednika stranke za gole individualističke potrebe. Jasno je da je politička stranka i skup pojedinačnih interesa. Ali je i monolit grupnog i društvenog interesa. Mjeru između ta dva interesa ne možemo prepustiti pojedincima. To mora da određuje i kanališe Stranka.
Osvijetliću samo neke aspekte individualizma.
§ Borba za vlastite glasove
Preveliki liberalizam i otvorenost stranke omogućuje raznim eksternim igračima da dospijevaju na naše liste. Takve kandidate organizacija na terenu najčešće ne prihvata što umanjuje stranačke, organizacijske, glasove. Oni, pak, su prinuđeni da rade na način kako su naučili u drugim strankama, pomoću para, ucjena, klika, na sve druge neregularne načine i na taj način omogućuju prolaz dok naši kandidati, kandidati iz organizacije, ne prolaze. To se direktno sveti u apatiji organizacije, deaktiviranju desetina aktivista i nezadovoljstvu i kandidata i naših lokalnih lidera. Tako mi sami ubijamo svoju organizaciju.
Tu borbu za vlastite glasove vode i naši kandidati. Slučaj Mirka Kojića koji je dobio mnogo više glasova nego što mu treba za poslanika a Srbačka organizacija nije ispunila plan. Na prijevremenim izborima za načelnika u gradskom području smo izgubili ili nismo dobili onoliko koliko zavređuje snaga stranke u Srpcu i u izbornoj jedinici. To je direktna posljedica individualizma garniranog paralelnim procedurama šef-odnosom i borbom za vlastite glasove.
§ Zanemarivanje stranačkih glasova
Individualizam koji se uvukao u našu organizaciju bježi od prikupljanja glasova za stranku, na svim organazacionim nivoima jer svoju kandidaturu mnogi ne smatraju kandidataurom stranke, nego kandidaturom lobiranja, kandidaturom koju podržava ovaj ili onaj, kandidaturom svog vlastitog položaja Malog Dodika. Pošto su na taj način kandidovani oni ne smatraju da mnogo glasova za stranku donosi mandate i njima. Oni se unaprijed žele osigurati za svoje lične glasove i oni glasove i strukturu organizacije koriste za to, za dopisivanje glasova njihovim imenom a ne za povećanje broja stranačkih glasova. U tom dvostrukom gubitku energije mi smo izbubili cilj od 42 poslanika. U svakoj izbornoj jedindici postoji najmanje jedan poslanik koji je prošao na taj način i on je direktno umanjio broj stranačkih glasova za najmanje 50% onih koje je on dobio. A u IJ 1 i 2 postoji više takvih poslanika.
§ Kupovina glasova, vrbovanje glasova, dopisivanje, na terenu se to zove upisivanje preferencijala, što je kriminal i krivično djelo. Zato i ne možemo nikad dobiti rezultate izbora sa terena, dva tri sata nakon zatvaranja izbornih mjesta.
o Regionalizam
Regionalizam je negativna pojava u stranci kao i u politici uopšte, dok Republika Srpska ne izbori samostalnost. Nakon ukidanja regionalnih odbora, ta je tendencija smanjena drastično. Ostali su neki rudimentarni oblici koje praktikuju ili bivši predsjendici regionalnih odbora (Mićo Kraljević) ili poslanici koji su izgradili svoju moć u tom svojstvu. Regionalizam se ogleda i u stavu „šta nama ima Banjaluka govoriti“, „šta je nama Banjaluka dala“ u smislu stranke. Takvo ponašanje je vidljivo u Bijeljini i Trebinju, npr.
o Feudalizam
Upotreba opštih resursa za uske stranačke potrebe na nekom području. Bijeljinski lokalni izbori su klasičan primjer feudalizma. Feudalizam uvijek gubi izbore. Ogroman energija se troši u asfaltu, šljunku, banderama, lažima, obećanjima, vodovodima, dovođenju ministara, traženju para, razvlačenjem predsjednika... sve je to dobro nekome ali šteti direktno našoj organizaciji. Čitava armija aktivista se ispcrpljuje na tim poslovima a biračima niko ne prilazi. I što je najgore, ljestvica se diže i za sljedeće izbore pa to postaje običaj koji nije moguće zaobići a nije moguće uvijek ispunjavati. A i kad se ispunjava, druga područja se zapostavljaju.
o Klijentelizam
Mnogi lokalni lideri, u nedostatku organizovanog stranačkog rada sa predsjednicima odbora i dr. traže klijentelističke skupine preko pojedinih lidera, preko pojedinih direktora javnih preduzeća i obrnuto. Tako se stvara opasni paralelizam u kome stranka gubi tokove i trendove iz ruku. I mnogi drugi naši lideri na svim nivoima, imaju svoje „igrače“ koji su nezamjenjivi ili svoja interesna mjesta kod kojih im se mora izaći u susret. To je velika opasnost za stranku jer svi znaju o čemu se radi. Ogroman broj ljudi u stranci radi na stepeničarski i rukavdžijski način, čekaju „šefa“ na stepenicama i vuku ga za rukav. Tako izdejstvuju svoje namjere u raznim kadrovskim mozaicima. Takvo ponašanje demotiviše naše aktiviste na terenu. Svaki prolazak takvog klijenteliste uz pomoć stranačkih ili eksternih provodadžija, umrtvi 5o naših aktivista iz nekoliko generacija koje smo s mukom pridobijali i obučavali.
Sada smo došli u situaciju da neki direktori javnih preduzeća vode svoje privatne i lične klijentelističke pokrete i organizuju podršku odbora i izvanstranačkih struktura kako bi ostali na svojim položajima. To je poraz za stranku.
o Osionost
Naši lideri na lokalnom i regionalnom nivou naš uspjeh iz 2006. su shvatili kao svoj uspjeh, prije svega, i kao nagradu za vrijeme kada su bili među prvima, „osnivačima“ na tom području, i od tada svoje opštinske odbore zovu „glavni odbor“, ali i kao dozvolu da budu Dodik kad njega nema i da se siledžijski ponašaju prema svima oko sebe. Mnoge takve informacije sa terena do rukovodstva stranake nikada ne dođu a radi se o ponašanjima koja su neprihvatljiva za bilo koju društvenu grupu.
o Nelegalne relacije
Dio poslanika svoj mandat shvata samo kao ministarisanje za vrijeme skupštinskih zasijedaja, nastojeći da vrbuju ministre za svoje projekte, za projekte u svojoj sredini, za biznismene njihove prijatelje, za svoje biznise... oni se tako odvajaju od organizacije u opštini i od politike i rukovodstva stranke, stvarajući nelegalne relacije koje služe u lične materijalne koristi ili samo u njihove lične izborne svrhe.
o Prevelik priliv izvan SNSD
Od 2006. broj članova je udvostručen mada kao organizacija nismo vodili nikakve akcije za prijem novih članova. Jedino smo insistirali na prijemu mladih i žena ali čitavi kordoni poraženih i onih željnih vlasti, položaja i moći došli su kod nas. Imali smo filtere u stavu da ne mogu dolaziti oni koji su bili u strukturama drugih stranaka ili u strukturama vlasti za njihov račun, obavljali funkcije. Ali lokalni lideri su, da bi otklonili protivnike i da bi lagodno proveli mandate, takve listom primali u naše redove i bez članskih karata i ostavljali ih na položajima. Tome je doprinijela, masovno katastrofalno i „Ministasrka partija“.
Krajnje je vrijeme da se takav priliv zaustavi. Slučaj Mastilo pokazuje da sa takvima, na svim nivoima, dolaze i njihove priljavštvine, njihova nelegalna tehnologija i njihova klijentela. Za 15 godina smo stvorili široku bazu naših kadrovskih rješenja i sve druge treba kazniti što su to vrijeme ostali izvan ili kod drugih.
o Odsustvo kontakta i usmjeravanja predsjednika opštinskih odbora, odbora MSD i A
Postoje privatni kontakti lidera sa nekim od ovih struktura i kontakti izvršnog sekretara. U godini izbora nešto su intenzivniji kontakti te vrste ali u suštini imamo tri kolosijeka, osim izuzetaka, bezbroj nevdiljivih kontakata od kojih stranačka organizacije nema koristi i masovno nezadovljstvo da se ni do koga ne može doći.
o Potpuna kadrovska odsječenost stranačke organizacije od vlasti – kadrovska neprotočnost
Ovo ne treba komentarisati – pogledati prilog o pomoćnicima ministara i sekretarima ministarstava.
o Trokolosijek - SNSD, MSD, AŽ
Na mnogim mjestima na terenu, tamo gdje organizacija nije izgrađena, gdje se primjenjuju slabosti koje su gore navedene, imamo praktično tri stranke na terenu. Svako radi za sebe što dolazi do izražaja naročito u predizbornoj kampanji i izborima.
o Neiskorištavanje novoosvojene vlasti
Napor koji je stranka učinila da se na lokalnim izborima postigne rezultat i načelničkim pobjedama kako bi to bila prva stepenica za osvajanje većine u Narodnoj skupštini, mnoge organizacije nisu shvatile kao potrebu da se nastavi dalje raditi u kontaktu sa stanovništvom kako bi se proširila glasačka baza, iako im je to izričito stavljeno u zadatak. Naprotiv, neke organizacije čine kontraproduktivne poteze i umanjuju mogućnost pobjede na na sljedećim lokalnim izborima.

· RJEŠENJA
o Strateška opredjeljenja
§ Gradnja mreže mjesnih organizacija u sva tri segmenta organizovanja, do potpune pokrivensti biračkih mjesta. To mora biti završeno prije lokalnih izbora
§ Identifikacija birača mora biti trajni proces koji stranka mora stalno usavršavati i težiti maksimalizaciji
§ Plan potrebnih glasova na izborima mora se ugraditi u redovnu aktivnost i obavezujuću tehnologiju za sve lokalne organizacije i za sve izbore.
o Mjesečno okupljanje predsjednika opštinskih odbora, predsjednika odbora MSD i predsjedica opštinskih aktiva žena (jedna tačka dnevnog reda, pitanja na koja misle da treba odgovor dostavljaju unaprijed)
o Završetak formiranja mjesnih odbora za svako biračko mjesto i SNSD, i AŽ i MSD – u toku ove godine.
o Striktno poštovanje Principa kadrovske politike i sinhronizacija dvije kadrovske komisije
o Tromjesečna kontrola vladine kadrovske politike od strane Izvršnog odbora Glavnog odbora.
o Na Saboru prilagoditi Statut potrebnim inovacijama u organizaciji:
§ Uvesti, u opštinskim organizacijama, Izborni aktiv SNSD u godini izbora koji se sastoji od predstavnika OO, MSD i AŽ,
§ Izborni štab se sastoji od jednakog predstavnika OO, MSD i AŽ,
§ Organizacija unutarstranačkih izbora i druge organizacione radnje u MSD i AŽ moraju biti pod kontrolom opštinskog odbora koji potvrđuje i predsjednika MSD i predsjednicu AŽ na opštinskom nivou
§ Svi predsjednici mjesnih odbora su članovi opštinskog odbora,
§ Nema kooptiranja na opštinskom nivou,
§ Izvršni odbor OO do 15 članova u kojem su obavezno i predsjendik MSD i predsjednica AŽ
§ Precizirati isključenja (OO predlaže a IO GO isključuje),
§ Usvojiti Pravila za unutarstranačke izbore kao dokument - Prilog
§ Usvojiti Procedure SNSD kao dokument koji bi sadržavao:
· učlanjenje
· isključenje
· biranje predsjednika opštinskog odbora i njegovu smjenu (koja nije moguća ili koja povlači i raspuštanje odbora a raspuštanje odbora stavlja mandate predsjednika mjesnih odbora na ponovne izbore)
· kandidovanje
· primanje članova drugih stranaka
· uslovi dolaska (iz drugih stranaka) funkcionera, direktora, načelnika (neophodna saglasnost opštinskog odbora i IO)
· posmatrači – volonteri iz reda predsjednika i potpredsjednika mjesnih odbora
o kancelarijski sekretari – volonteri iz omladinske i ženske populacije (organizacije).
o Štednja u stranci:
Naši prihodi su pali na trećinu onih od prije tri godine. Finansijska kriza će biti trajna. Naslijedio sam apsolutni haos u trošenju sredstava i stvaranju trajnih obaveza. Upozoravao sam i predlagao štednju na vrijeme. Da nisam uveo članarinu sada bi bilu u bankrotu. Zadnji je čas da se uvede velika štednja jer mi nismo profitna organizacija, ne stvaramo novu vrijednost i ne možemo držati sadašnje obaveze na ovom nivou niti preuzimati nove bez neizvjesnog finansiranja. Moramo početi stvarati fond koji će u budućnosti biti garancija funkcionisanja, kao što je nekad bilo izdvajanje za amortizaciju. Gradnja Sjedišta SNSD se sada, kad nismo počeli odmah, mora odložiti. Ponašamo se potpuno nelogično jer naši najorganizovaniji odbori, Banjaluka i Laktaši... najviše nas koštaju, umjesto da ne koštaju ništa i da organizuju donacije u fond stranake.
§ Otpuštanje i zbrinjavanje svih stalno zaposlenih, uključujući i Banjaluku i Laktaše. Sve poslove oko članstva i dostavljanja računa mogu da rade volonteri. U Banjaluci, iz prostorija stranke nam usred dana ukradu kompjuter pored stalno zaposlenih radnika.
§ Volonterski rad u kancelarijama. Mlade koji su naši aktivisti treba naviknuti da volontiraju u kancelarijama, uz prethodno planirao angažovanje i zapošljavanje u segmentima u kojima stranka može to da obezbijedi.
§ Prodaja objekta u Laktašima i čuvanje sredstava u Fondu budućnosti.
§ Zatvaranje kancelarija u Federaciji osim u Drvaru, Glamoču, Grahovu i simbolnično u Mostaru i Sarajevu.
§ Uvođenje sistema donatorske kartice sa fotografijom (20,00 KM), Zlatne počasne kartice koju mogu imati i oni koji nisu naši članovi ali i oni koji to mogu priuštiti (200,00 KM) za gradnju zgrade SNSD i simbolične godišnje članarine od 1 KM koja bi služila kao način da se inoviraju podaci u našoj bazi (adresa, telefon).
§ Uvođenje stalne donacije od svih poslanika, delegata, načelnika i direktora javnih preduzeća u visini od 5.000,00 km u toku godine
§ Stalna godišnja donacija od članova Glavnog odbora, prema mogućnostima
§ Nalog odborima da počnu prikupljati donacije za lokalne izbore koje bi se držale oročene na posebom.
Last edited by ZMIJA on 20.01.2015. 17:41, edited 15 times in total.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: OO SNSD Prnjavor

Post by ZMIJA »

ДОДИК
ВИШЕ НЕ ТРЕБА
ДА БУДЕ
ПРЕДСЈЕДНИК
САВЕЗА НЕЗАВИСНИХ
СОЦИЈАЛДЕМОКРАТА


Полазећи од сљедећих чињеница:
· Да сам без ријечи поднио оставку када је Додик послао високу делегацију да то тражи од мене, не желећи да у години избора наносим штету Странци,
· Да сам прихватио велико понижење да се ја, који сам управљао многим операцијама које обухватају 160.000 чланова, повлачим пред плаћеним дркаџијом који, мегафоном, управља са 160 демонстраната,
· Да је недопустиво да се Велика Политичка Странка на тај начин повлачи пред манипулантима минорне политичке тежине,
· Да се више од 1о година на разне начине бавим градњом страначке организације, још од времена кад сам био портпарол Странке независних социјалдемократа, дакле, пола радног живота провео сам у раду у Есенесдеу и за Есенесде, а остало на ТВСА и у рату,
· Да никада од Странке нисам тражио било какву позицију, ни изборну ни именовану а да сам био Министар Информација само зато што то нико други није хтио да прихвати,
· Да сам дошао на дужност Извршног секретара када је странака имала 70.000 чланова а да данас броји 170.000,
· Да сам пројектовао и провео акцију 2000 мјесних одбора што је био велики организациони скок,
· Да сам осмислио и остварио пројект Инфо портала и уз њега потпуну хардверску и софтверску независност,
· Да сам организовао широку страначку издавачку дјелатност,
· Да сам оформио Тренинг центар за припрему организације за изборе
· Да сам омогућио, технички и креативно, да у кампањи сваки кандидат, било на локалним или на општим изборима, има одштампан довољан број личних летака – у страначком креативном и продукцијском аранжману,
· Да сам самостално водио неколико побједничких кампања, без Главног изборног штаба и маркетиншких агенција,
· Да сам пројектовао Стратешку чланарину и тако у посљедњих неколико година омогућио финансијску стабилност,
· Да сам купио земљиште у центру Бањалуке и све припремио за градњу Страначког Центра што никада није разматрано и покренуто,
· Да сам ангажовао стручњаке за аналитику, базу чланства, интранет и финансијско пословање,
· Да је странка у силазној изборној путањи од 2010е, на шта сам писаним анализама упозоравао и те и 2012е године,
· Да је изборни резултат Предсједника Странке такође у паду,
· Да изборе 2014е треба третирати као пораз,
· Да сам покушао, са другима, одмах након побједе 2006е да подигнем организациону платформу Странке на ниво њеног политичког значаја (тзв. Требињски закључци) а да је тај пројект опструисан,
· Да сам константно захтијевао да се усвоје страначка Правила и процедуре, што никада није прихваћено,
· Да сам иницирао формирање страначке Кадровске комисије која је нестала сталном опструкцијом Владе и Предсједника Странке
· Да не постоји систематска Кадровска Политика Есенесдеа,
· Да у години избора, 20214ој, није било ни једне реченице расправе на Главном одбору нити на Извршном одбору,
· Да је најважнија кампања за Странку, 2014е, организована потпуно анархично, деструктивно и аматерски,
· Да је ова година година у којој треба одржати Изборни Сабор Савеза независних социјалдемократа,
· Да је формирана скупштинска већина и Влада,
· Да сам креирао три битне одреднице политике СНСД (Троравноправност у БиХ, познатију као Трећи ентитет, Отпор неуставним заједничким институцијама којег сам први демонстрирао, у случају бх телевизије, и због тога поднио оставку, и Отпор ОХР-у и Међународној заједници у БиХ због њеног унитаризма гдје сам, такође први, ушао у јавни сукоб са њима),

Потпуно свјесно и савјесно износим захтјев да се Милорад Додик повуче са мјеста Предсједника Савеза независних социјалдемократа и преузме мјесто Почасног Предсједника.
Тај захтјев је утемељен потребом да се Додик мора одвојити од Организације и од Кадровске политике.
Савез независних социјалдемократа је лидерска странка која је надрасла тај облик организовања и надрасла улогу свог Предсједника.
Додик је због тога почео да депресира Странку, њену организацију, примјењујући методе старе десет година, као што су распуштање општинских одбора, чак и у години избора, потпуним волунтаризмом у кандидатском процесу и у склапању министарског мозаика, чиме је Странка и Организација онемогућена да конзумира плодове свог рада и изборног резултата. У 2014ој СНСД је пао испод 46% именованих и конкурсних мјеста која држи у Влади и владиној администрацији.
Додика смо кандидовали за Предсједника Републике, у првом мандату, настојећи да га одвојимо од практичних послова Владе и Странке. Нисмо у томе успјели. Сад је то могуће учинити једино на овај начин а Додика већ сада пројектовати као Члана Предсједништва БиХ од 2018е јер претпостављам да ће Иванић дотле значајно девастирати ту позицију и ослабити позицију Републике Српске у том заједничком органу на нивоу БиХ.
Додик је омогућио неподношљив ниво Екстерне Моћи и Екстерног Утицаја у Странци, на свим нивоима и процесима.
У кандидатски и изборни мозаик, као и у страначку организацију увео је феудално-менаџерске профиле личности који нису дошли из организације и који нису оспособољени да организационо дјелују.
Феудално-менаџерски синдром довео је до тога да Есенесде не држи ни један од три велика градска бирачка агломерата – Приједор, Добој и Бијељину.
И да ће, према садашњем стању имати даље губитке на локалним изборима уз потпуну могућност пораза на Општим изборима 2018е.
2012е Додик је онемоућио организациону консолидацију Странке, не уважавајући ни моја претходна упозорења да неки кандидати за начелнике не могу проћи на изборима гдје смо већ држали власт. Сет закључака који је усвојио Извршни одбор, послије тих Локалних избора, никад није примијењен а замијењен је неартикулисаним организационим Предсједничким Волунтаризмом.
Савез независних социјалдемократа је постао полигон за индивидуално политичко окориштавање без организационог покрића и солитер са собама пуним промаје.
Све организационе одлуке Предсједника Странке у посљедње три године биле су погрешне.
СНСД је сада празан скуп чланства и инвалидних општинских одбора који немају валидност у изборима.
Већ двије године СНСД је у јавној дефанзиви. Ставови Додика не могу замијенити ставове Странке.
Сви ови и други трендови настали су годинама уназад.
2010е сам начинио интерну анализу за само четири имена у руководству странке. Само је један од њих користио анализу а никада ништа није подузето.
Стога је овдје доносим, у скраћеном текстуалном облику и вез неколико стотина табела и графикона У претходном тексту на овом Блогу).

ШТА ДА СЕ РАДИ

Есенесде се мора трансформисати у Странку Социјалног Савеза. Тако ће више и обухватније заступати Најшире Слојеве Становништва јер се Социјалдемократија показала као неспособна и употребљива од Неолибералиста а у нашим условима нема могућност да оствари све своје претпоставке.
То значи да се Есенесде мора да се организује тако да оствари сљедеће трендове:
· Повратак људима
· Најближи контакт са бирачима
· Максимално уважавање чланова и активиста

КОНКРЕТНО:
· Извршни одбор треба да се састане и да:
o Анализира, озбиљно и детаљно, резултате Општих избора 2014е,
o Да формира радне групе за припрему изборног и статутарног Сабора, за израду новог Статута, за израду документа Правила и процедуре, за креирање изборног процеса за Предсједника странке, за темељну реорганизацију која ће се наћи и у новом Статуту,
o Да се изборни и статутарни Сабор организује најкасније током маја мјесеца 2015е
o Да сваки мјесни одбор на Сабор делегира двоје активиста који ће једини имати право гласа (нико други неће имати право гласа што укључује чланове старо ГО, посланике, итд.) и да гласање буде тајно
o Кандидовање за Предсједника Странке мора да буде слободно пошто су општинске организације у већини случајева неизабране, манипулативне и подложне притисцима и оне се не могу појавити као предлагачи или верификатори кандидатуре,
o На општинском нивоу објединити организацију, без посебних МСД и АЖ а на републичком нивоу задржати само мање Активе МСД и ЖСД, од по око 30 чланова
o Увести правило да се Предсједник странке мијења након сваких четири године, односно правило необнављања мандата,
o Увести Оперативни одбор Извршног одбора који ће се састајати недјељно а изузетно једном у двије недјеље.
o Извршни одбор треба да донесе одлуку о одржавању организационих избора одмах по одржавању Сабора и усвајању Изборних правила. И то од мјесних одбора, општинских одбора до Главног одбора и његових органа. Изборе треба завршити у овој години да би се могло кренути у припрему локалних избора.
o Елиминисати могућност кооптирања на било ком нивоу.
o За локалне изборе задужити и посланике. Посланик у чијој општини не побиједи СНСД за начелника (на основу озбиљних и усвојених анализа), враћа мандат.
Овај мој јавни концепт, приједлог и захтјев мотивисан је искључиво реорганизацијом странке и уважавањем њене теренске организационе снаге, односно уважавањем сваког члана странке истварањем организације која ће њему и бирачу, дати највећу важност.
Приједлог и захтјев износим самостално, без лобирања, групашења или врбовања било кога за ове ставове.
Имао сам захтјеве за разговоре са припадницима извјесних званичних страних кругова који дјелују у БиХ а које нисам прихватио.

Да бих одбацио било какву инсинуацију да радим за некога могу да кажем да сам спреман и да се кандидујем за Предсједника СНСД без обзира на резултат. Радим, дакле, само за Странку и у своје име.
Last edited by ZMIJA on 20.01.2015. 17:09, edited 3 times in total.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

nenad 10
Posts: 456
Joined: 01.04.2011. 11:23

Re: OO SNSD Prnjavor

Post by nenad 10 »

Ili Rajkan opet pisa uz vjetar ili opet laze i obmanjuje narod.Ni prvo ni drugo mu nisu strano. 8)

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

OO SNSD Prnjavor

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: OO SNSD Prnjavor

Post by svraka »

Zapravo, sve je već viđeno. Miševi su uvijek prvi bježali sa broda koji tone. Ne vidim tu ništa neobično. Sasvim prirodno.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

OO SNSD Prnjavor

Post by vrsta8472 »

СНСД генерално иде оном негативном селекцијом, тако да ме не би чудило да Радојчић напусти СНСД и са собом повуче "своје" народне посланике и направи нову странку. Биће или он или Миле.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: OO SNSD Prnjavor

Post by svraka »

Ја сам прије мишљења да неће бити: или-или. Биће и једног, и другог. Али, на крају крајева, заслужили смо и једног и другог. Политички живот у РС ће постати још богатији. Само нисам сигуран у чији табор ће Драго?

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: OO SNSD Prnjavor

Post by KAMIKAZA »

svraka wrote: Политички живот у РС ће постати још богатији.
Al nam je bogatstvo.... :D Jos ce neko da nas tuzi za bespravno bogacenje. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: OO SNSD Prnjavor

Post by svraka »

Благо се лагерује у сламарицу. Могли би и ми ово своје благо зашити у сламарицу.

Post Reply