Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Sve što je vezano za lokalnu politiku u opštini Prnjavor

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by KAMIKAZA »

Image
Jel ima to objasnjenje ili nema,zanima me koliko trosi ovakav auto,vjerovatno puno manje od skode. :)
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

ivan78
Posts: 85
Joined: 12.06.2013. 07:21

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by ivan78 »

Dostavno vozilo za Ginisovu corbu!

Iris
Posts: 1717
Joined: 22.12.2013. 15:57

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by Iris »

Nakon veličanstvenog večernjeg bogosluženja i litije 18.08.šta se drugo moglo očekivati osim briljantnog obaranja Ginisovog rekorda!!!
Zahvalni našem sveštenstvu na molitvama!

User avatar
svjedok.saradnik32
Posts: 1473
Joined: 02.03.2012. 08:27

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by svjedok.saradnik32 »

Морам да те разочарам, МЛ је возило у приватном власништву и није својина општине Прњавор. АЛИ ти као угледни шверцер аутомобила имаш ту част да исти такав поклониш општини, може и новији модел, јача кубикажа,(није битно колико трош, поклону се не гледа у зубе.)... :smt006
Прије него што пустиш језик у погон, провјери да ли ти је мозак укључен..

User avatar
svjedok.saradnik32
Posts: 1473
Joined: 02.03.2012. 08:27

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by svjedok.saradnik32 »

Прије него што пустиш језик у погон, провјери да ли ти је мозак укључен..

User avatar
svjedok.saradnik32
Posts: 1473
Joined: 02.03.2012. 08:27

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by svjedok.saradnik32 »

Image
Достигнуће у прегледима у последња два дана, мислим да је ово за свако поштовање. Честитке нашем начелнику на оволикој популарности.
Прије него што пустиш језик у погон, провјери да ли ти је мозак укључен..

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by vrsta8472 »

Још пуре јест'

Image

:smt002
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by vrsta8472 »

Iris wrote:Nakon veličanstvenog večernjeg bogosluženja i litije 18.08.šta se drugo moglo očekivati osim briljantnog obaranja Ginisovog rekorda!!!
Zahvalni našem sveštenstvu na molitvama!
Ирис, да ли је и литија начелнику пала на памет :smt002
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

pravda
Posts: 35
Joined: 13.08.2014. 16:39

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by pravda »

Kome god je litija pala na pamet, jako je lijepo što je obnovljena.
Mislim da je trebao daleko veći broj građana da učestvuje u litiji, nadam se da će u narednim godinama biti tako.

Iris
Posts: 1717
Joined: 22.12.2013. 15:57

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by Iris »

Vrsta, ko će znati šta se načelniku sve mota po glavi :wink: :wink: :wink:
A prijedlog za litiju je dao sveštenik Duško Drinić a načelnik podržao!
Zaista veličanstven dogadjaj, hvala našem načelniku dr Siniši Gatariću na podršci a našem sveštenstvu na molitvama!

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by просвјета »

Опрости Ирис, мала исправка...
Идеја је ишла на челу литије, а изношена је годинама прије и претходним начелницима... :)
Image

Iris
Posts: 1717
Joined: 22.12.2013. 15:57

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by Iris »

Samo ukazujem da nije prijedlog onog koji se sad busa u prsa i pokušava kititi tudjim perjem, mislim na našeg brata Vsrstu ;)

Sveštenik Duško Drinić je iznio prijedlog načelniku a ne znam čija je izvorna ideja za obnavljanjem dogadjaja.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by vrsta8472 »

Istina da je prosvjeto naš zajednički prijatelj Ugljesa o tome pričao godinama i uglavnom litija ko litija ne zavisi od narodne vlasti, nego crkvene. Ideja je postojala i hvala Bogu da je realizovana a pogotovo onima koji su radili na tome mjesecima ranije.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by vrsta8472 »

Порез смањен мимо закона

Министарство финансија РС прогласило је незаконитом одлуку Скупштине општине Прњавор о олакшицама од 50 одсто за плаћање пореза на непокретност.

У допису Пореској управи РС наведено је да одлука прњаворске СО, којом се у текућој години ослобађају сви обвезници пореза на непокретност, укључујући и оне код којих није настала материјална штета као последица природне катастрофе, није у складу са Законом о порезу на непокретности.

- Законом је регулисано да локалне заједнице, посебном одлуком, могу ослободити искључиво обвезнике код којих је наступила штета узрокована природном катастрофом или код обављања дефицитарне производно-занатске дјелатности. То овде није случај – наводи се у допису с потписом министра финансија Зорана Тегелтије.

Предсједник СО Прњавор Борко Лукановић каже за „ЕуроБлиц“ да им Министарство није упутило допис којим оспоравају одлуку.

- Нећемо покренути процедуру укидања одлуке о пореским олакшицама јер сматрамо да је законита и оправдана. Нисмо мењали стопу пореза на непокретности од 0,45 одсто него смо, свесни економске кризе, одлучили да се одрекнемо дела властитих прихода у корист грађана – каже он и истиче да је цела општина погођена поплавом, на директан или индирекатан начин.

- И у том смислу, наша одлука је оправдана, а мишљење Министарства финансија нас не обавезује да је поништио – додаје Лукановић.

Међутим, скупштинска опозиција у Прњавору сматра да је парламент сада принуђен да поправља брзоплете одлуке. Горан Земун из СНСД и Миодраг Марјановић из НС кажу да одговорност треба захтевати од општинске правне службе „која није довољно проучила Закон о порезу на непокретности и није реаговала при доношењу незаконитих одлука“. Кажу да је то „велики пропуст на штету Општине и грађана и СО мора опет о томе расправљати“.

ОДРИЦАЊЕ У КОРИСТ ГРАЂАНА
Начелник Прњавора Синиша Гатарић каже да ОСЛОБАЂАЊЕ ове обавезе иде у КОРИСТ ГРАЂАНИМА, ПРЕДУЗЕЋИМА И ЈАВНИМ УСТАНОВАМА, а од локалне управе захтевају додатно ангажовање. – Овом одлуком ОДРЕКЛИ СМО СЕ 600.000 КМ ГОДИШЊЕГ ПРИЛИВА у буђет, али то неће угрозити наше редовно пословање – казао је Гатарић.

M. Пилиповић – ЕуроБлиц
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
svjedok.saradnik32
Posts: 1473
Joined: 02.03.2012. 08:27

Re: Одг: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by svjedok.saradnik32 »

ImageImage Istorijski trenutak za G. VIJACANE . Prvi cm asvalta su ugradjeni. Hvala nacelniku na odrzavanju svoje rijeci..
Прије него што пустиш језик у погон, провјери да ли ти је мозак укључен..

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by vrsta8472 »

Свађа у Општини због чорбе

Image

Обарање Гинисовог рекорд са 3.804 килограма рибље чорбе изазвало је опречна мишљења у Прњавору.

Опозиција у СО, док се још није ни охладила Гинисова рибља чорба, затражила је од општинске управе објашњење колико је та манифестација коштала, колико је плаћено из буџета, какви су ефекти…

- Неумесно је да Гинисов рекорд тера Општина промовишући начелника и његову партију (СДС) уместо да то раде риболовци, ловци или нека друга група грађана – упозорили су у СНСД и НС. Они кажу да је на седници СО изнесен амбициозан план по којем ће Туристичка организација зарадити 190.000 КМ, покрити губитке од 65.000 КМ и извући се из кризе.

- То се није десило - рекао је Горан Земун, председник Клуба одборника СНСД-а.

Миодраг Марјановић (НС) сматра да је обарање Гинисовог рекорда „хир власти која не разуме потребе и проблеме поплављених и унесрећенх становника“.

- Бесмислено је да ТО која је губиташ улази у посао „без крчмара“ и троши буџет у нереалне амбиције. Обећане су вредне награде, чак и аутомобил што није додељено. Где су паре и где су награде – пита Марјановић.

У општинској управи сматрају да је обарање Гинисовог рекорда оправдано јер ће то допринети афирмисање Прњавора у свету, посебно у привредном и туристичком погледу. Синиша Гатарић, начелник Прњавора, сматра да је овде пропало све по чему се општина препознавала, као што су бања и ергела па је оправдано урадити нешто ново по чему ће Прњавор бити познат у свету. За ову манифестацију коју је, према тврдњи начелника, пратило више од 10.000 људи, из општинског буџета издвојено је 20.000 КМ, у шта су урачунати и трошкови судије Марка Микинлија из Лондона (3.500 фунти) те наступ групе „Рибља чорба“.

- Велики део трошкова покрили су спонзори - тврди Гатарић и не пориче да су се очекивали већи финансијски ефекти „што не умањује успех програма током којег је бесплатно подељено 7.000 порција чорбе“. Директор ТО Прњавор Драган Чолић каже са су зараду преусмерили у хуманитарне сврхе.

КАПЕ И ВАТРОМЕТ

На примедбе Земуна и Марјановића да су ОРГАНИЗАТОРИ „КИКСАЛИ НА 10.000 КАПА КОЈЕ НИСУ РАСПРОДАЛИ“, узвраћају у ТО да су „деструктивци подбацили на ватромету“.
- Прича се у граду да су ПРОТИВНИЦИ ГИНИСА ПРИПРЕМИЛИ ВАТРОМЕТ АКО НЕ УСПЕМО, али су се преварили. Пали су на петардама и ракетама – рекао је Драган Чолић.

М. Пилиповић – ЕуроБлиц
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Iris
Posts: 1717
Joined: 22.12.2013. 15:57

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by Iris »

Baš bih volela da vidim kako bi opštinu vodili gospoda Zemun i Marijanović?????
To me podseća na situaciju kada dobijem da obavim težak i zahtevan zadatak na poslu, tada mnoge kolege imaju "pametne" savete, te uradi ovako te uradi onako...
Onda samo postavim pitanje "Da li biste Vi kolega uzeli da uradite taj zadatak?" Odgovor je naravno uvek NE.

User avatar
Cipiripi
Posts: 1188
Joined: 13.11.2005. 17:33

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by Cipiripi »

Sad Iris pise malo ekavski a vjerovatno ce onda julija ijekavski…:)
Posten bez ambicija
luzerska tradicija.......

Iris
Posts: 1717
Joined: 22.12.2013. 15:57

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by Iris »

Pre svega koristim ijekavicu, ali jednako dobro shtokavicu, ekavicu, kajkavicu.... :wink:

pravda
Posts: 35
Joined: 13.08.2014. 16:39

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by pravda »

Sa moje strane puna podrška načelniku.
Kotlić, litija, koncert sve je bilo čista 10-ka kao nikad do sad.
Lijepo bi bilo kad bi nešto pozitivno smislili i uradili Zemun i Marijanović i svi drugi koji na ovakav i sličan način neosnovano kritikuju pozitivne stvari.

User avatar
Cipiripi
Posts: 1188
Joined: 13.11.2005. 17:33

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by Cipiripi »

Da li je ovo u vezi kapa samo onako "patka" protivnika ili je neko stvarno pomislio da ce prodati 10000 komada???…:)
Posten bez ambicija
luzerska tradicija.......

Zar
Posts: 296
Joined: 02.01.2014. 01:54

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by Zar »

Cipiripi wrote:Sad Iris pise malo ekavski a vjerovatno ce onda julija ijekavski…:)
Ma samo da nam se Julija vrati na forum, pa makar pisala i na Finskom :D

Julija vi ovdje mnogima nedostajete a meni posebno :smt006

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by ZMIJA »

vrsta8472 wrote:КАПЕ И ВАТРОМЕТ

На примедбе Земуна и Марјановића да су ОРГАНИЗАТОРИ „КИКСАЛИ НА 10.000 КАПА КОЈЕ НИСУ РАСПРОДАЛИ“, узвраћају у ТО да су „деструктивци подбацили на ватромету“.
- Прича се у граду да су ПРОТИВНИЦИ ГИНИСА ПРИПРЕМИЛИ ВАТРОМЕТ АКО НЕ УСПЕМО, али су се преварили. Пали су на петардама и ракетама – рекао је Драган Чолић.
Ne bi se reklo da su organizatori na bilo čemu kiksali s obzirom da je cijeli projekat uglavnom finasiran novcem iz budžeta,dakle novcem svih porsekih obeznika,a naraodni odbornici Zemun i Mraijanović nebi smjeli stati samo na primjedbama, jer primjedbe kao i mišljenje nikoga ni našata ne obavezuju.
Nisu samo ostale kape nersporodane,već je i čorba ostala nepodjeljena/nepojedena/Dragan Čolić s pravom može biti zadovoljan, jer je kao predsjednik Turističke organizacije tuđim sredtvima ostvario vlastiti cilj,te stoga nebi trebao sa podmjehom nazivati neke protivnike kako su na nečemu pali.Postavlja se savim noramlno pitanje šta je naš grad i naša opština sa Ginisom dobila, i akava je krajnja računica,sem pet minuta slave.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

Iris
Posts: 1717
Joined: 22.12.2013. 15:57

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by Iris »



Teška godina, obilježena do sada nevidjenim poplavama i čudnim vremenskim nepogodama....
Ali Prnjavor će avgust 2014.ipak pamtiti i po lijepim dogadjajima

User avatar
diablo
Posts: 486
Joined: 01.10.2012. 16:31

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by diablo »

Da nije sve crno,i da dr Gataric radi, evo podjelicu sa vama rijeci jedne gospodje, koja je bila sipmatizer snsd-a: "Ja ne znam sto oni Dragini ne prestani da lazu i izmisljaju. Ja znam, zivim ovde. I da nije kanal prokopan ja bi opet poplavila. Dobar je Sinisa, ja ga znam ko doktora, al vidim da zna sta radi. I hvala mu. Jos da ovi gore penzije puste, ja sam dobro." :wink: Hvala, načelnice!
Život je ugodan. Smrt je mirna. Problematičan je samo prijelaz.

Locked