Evropska unija!!! Za ili protiv

Svjetska politika a i šire

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

Keyser Söze
Posts: 163
Joined: 14.07.2014. 11:41

Re: Evropska unija!!! Za ili protiv

Post by Keyser Söze »

Uvodjenje standarda EU je vaznije nego ulazak u EU. U mnogim oblastima ovo znaci jako puno stanovnicima EU zemalja, npr u zastiti potrosaca, zastiti okolisa, finansijskoj disciplini, itd. Mi smo toliko fokusirani na rezultat (ulazak u EU) jer mislimo da ce to donijeti blagostanje, a sustina je u stvari da uskladjivanje zakonodavstva sa EU je to na cemu obicni gradjani najvise profitiraju. Tako npr Norveska, Island, Svajcarska, itd, zemlje koje formalno nisu clanice EU, imaju uskladjeno zakonodavstvo sa EU.
Velikodusno rodjace, raspolagati tudjom mukom, nije mala zajebancija

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Evropska unija!!! Za ili protiv

Post by KAMIKAZA »

Sad sam nesto citao i zamislite barel nafte (158 l) je pao na 62 dolara a nocas pada na 60,u ponedeljak je po svemu sudeci na 58,svuda vlada panika,cak i oni koji placaju to gorivo kao halvu na benzinskim pumpama se nesto kao boje :D pa i ja kao vidim od njih da su se prepali pa se prepao nesto i ja,i podjem da cackam.Kazu nikad nije bilo ovako,pa i nije ,nikad nije bilo da je na pumpi skupo a da barel padne za 30 %,bilo je da padne za 30% ali na pumpama je bilo isto za toliko jevtinije,danas to nije slucaj.Kazu nista nije poskupljivalo a sada odjednom katastrofalno pada,pa mi treba da se bojimo,i mi se prepali. :) Ali statistika kaze drugacije,ne njihova nego moja,recimo 1985 i 86 je cjena sirove nafte pala po barelu za 30 %,znam ja jos se sjecam ,stajao sam u 4 sata ujutro na pumpi da bi dobio gorivo za motorku ,i to za neke bonove koje smo kupovali od gastarbajtera,mlad sam a puno pamtim. :D ali tada je cjena pala sa 30 dolara na 9 dolara za barel,vidi cuda ,nista nije poskupilo,a sad je pojevtinilo i pazi razlike,od tadasnje najskuplje koja je iznosila 30 $ do sadasnje najjevtinije koja ce eto u nedelju da bude 60 $ je tacno duplo,a nije poskupilo,i sad vi i ja treba da se sikiramo jer to nije dobro za razvoj privrede,e j*be mi se za tu privredu ako je ja moram nositi na ledjima. :D Uglavnom,njima nije lose ni sa ovom losom cjenom ,a nama nista bolje nije od kada pada barel na trzistu,oni su godinama smanjivali proizvodnju da bi za manje dobili od nas sto vise,sada se pojavila konkurencija i oni se samo medjusobno kose,privremeno je nama kao dobro ili bolje,a kad jedan od konkurenata crkne,onda ce ova cjena koja za nas nije ni pala nesto posebno,za nas katastrofalno da skoci,jer neko mora da plati za sve ove izgubljene dolare,koji u stvari nisu ni izgubljeni,ali eto po nekom njihovom racunu mi sada trosimo jevtinu naftu,a oni kao nesto gube.Iz ove price se nadam da ste zakljucili da smo mi jebena stranka iako nam se cini da mi nekoga tamo j*bemo,ali nije zalud se radujete,oni i dalje handre nas samo sto to mi zbog pretjeranog j*bavanja u zdrav mozak vise ne osjecamo.Laku noc ,odo da spavam,i sanjat cu da je barel pao na 2 dolara,majku im njihovu lopovsku. :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Evropska unija!!! Za ili protiv

Post by vrsta8472 »

Добро си ово сконтао. Они (Запад) намјерно због Русије обарају цијену нафте, не би ли изазвао социјалне немире . . . али не знају да не требају чаачкати мечку
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Evropska unija!!! Za ili protiv

Post by KAMIKAZA »

Zapad kopa drugima jamu a..Image zato se u njih zahvaljujuci njihovoj politici svaki dan demonstrira,pale zgrade i auta.....a u Rusiji svako i dalje radi svoga posla.Narod je vec i na zapadu sit demokratije,jer ta demokratija u americi ubija crnce kao nekad indijance, na zapadu je navala zasticenih Sirijanaca spasenih od Asada,zasticenih Kurda spasenih od islamista,navala islamista spasenih od amerikanaca i nijemaca,navala iracana,afganistanaca i svih drugih koje je zapad spasio i kojima je donio demokratiju.Oni koji su se probudili shvatili su da ta demokratija nije nastala od rijeci demos (narod) kratija (vlast) kao sto je to napisano vec od rijeci demagogija,sto znaci obmana.To isto su shvatili mnogi i na zapadu,ali kad se uhvatis sa budalama u kolo ima da igras dok ne padnes,jer budale nece da ti puste ruke. :)
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Evropska unija!!! Za ili protiv

Post by ZMIJA »

NAFTA :
Novo oružje u ratu


Udar Vašingtonana ISIS, Iran i Rusiju

Mučki,podmukli napad,preko svih granica međunarodnog morala,pravo na američki način života;šta drugo je moglo da se očekuje od bezobraznih Arapa? Reč je o ''naftnom oružju''-iz 1973,na njegovoj meti našle su se SAD e.
Četiri decenije kasnije,to isto oružje smatra se za pametno,učinkovito i američko do srži.
Obamina vlast se koristi njime kao osnovnom alatkom međunarodne politike,novim načinom ratovanja protiv država koje smatra neprijateljima, bez upotrebe aviona,raketa i vojske.
Piše Majkl Kler
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Evropska unija!!! Za ili protiv

Post by KAMIKAZA »

Prazne se boje dvojica,a americka puska je prazna, ,i oni su prezaduzeni,zavadjeni ,omrazeni,jedini im je spas sto su preko bare,ali naci ce se i njima lijeka.Ovo sa biranjem Obame je bio poslednji trzaj umiruce drzave,pokusaj da se smiri raskol crnih i bjelih,jer nije samo razlika u boji koze,vec su u pitanju i ogromne socijalne razlike,masa je nekad mogla da se diriguje od manjine,danas je to tesko,glad ljude tjera na svasta.Obamina koza je crna,ali je u dusi bjelji od Busa,sad kad ga zamjenu sa nekim radikalnim bjelcem, odmah ce da izbije haos,jer je jos Obama neka vrsta utjehe za crnce,iako im nije nista donio.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Evropska unija!!! Za ili protiv

Post by ZMIJA »

Sad, kolko je američka puška prazna dalo bi se o tome diskutovati,jer taj mit o propasti Amerike već odavno slušamo,ali ona nikako da propadne.Možda bi Rusi trebali poslati u Ameriku nekadašnje članova ''OTPORA'' koji su svojevremeno rušili Režim Slobodana Miloševića, a finansirali su ih upravo Ameri,da bi kasnije bili( ko)autrori ''arapskog proljeća''i organizovanje rušenja Režima diljem svijeta.A Rusi se'' stisli ''ne ulažu u spcijalne i moderne tehnologije prije svega Medije i specijalne ratne tehnologije i alate koje rade Ameri.Zapadna propaganda je trenutno najubojitije Američko oružje,kako za domaću tako i za vanjsku upotrebu.Evropa je podčinjena Amerima,kojiih podučavaju demokratiji,slobodi i ljudskim pravima, a ona je u stvari jedan ,ako i najveći i najopsaniji Režim na svijetu,gdje je najmanje demokartije, i gdje su najviše ugrožena sloboda i ljudska prava, u onom svom izvornom obliku.I ovaj najnoviji specijalni rat pomoću cijene nafte na svjetskom tržištu,kao drugi korak nakon uvođenja sankcija i izolacije Rusije,kako bi se Putin rušio iznutra.Ima i Amerika svoju unutrašnju rak ranu, koja se zove rasizam i rasna dikriminacija,ali Rusi ne umiju to iskoristiti,kao Amerski očigledni prekršaj u sopstevnom kaznenom prostoru i penal, koji Rusi nažalost neznaaju iskoristiti,kao i Republikansku nadmoć nad Obamom u Američkom Kongrseu.
Rusi mjesto da pridobijaju Bugare Rumune,Srbe,i ostalu barću Slavene,oni odustaju od Južnog Toka, i tako tjeraju u tu EU i Braću Ukrajince, sa kojima su indirektno u ratnom sukobu.Dakale i ako je američaka puška ''przna'' Rusi su u svojevrsnoj defanzivi.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Evropska unija!!! Za ili protiv

Post by KAMIKAZA »

Ja sam seljak covjek,ali imam oci i usi. :D Ameri imaju pusku,ali im Kinezi cuvaju municiju :D sad Rusi zatvaraju krug,prave pogodbu sa kinezima i naravno amere hvata strah,zato ovako nagla reakcija na svaki susret Rusa i Kineza,jer Kina drzi sve americke dugove i akcije u svojim rukama,ako ih puste ili prodaju ,radi se o basnoslovnim ciframa (za sada niko ne zeli da ih kupi) Amerika je za 2 sata propala.A jedini kupac koji bi mogao da se pojavi na horizontu je Rusija,Kina pravi posao koji nije ni ocekivala,htjela je samo kupovinom tih dugova,da osigura izlaz na americko trziste,a sada joj se desava cudo,ima sansu da zamjeni dug od bankrota za resurse,i da jednim potezom osigura uz to i dugorocni izlaz na trziste Rusije.Naravno Amerika i zemlje OPEKA samo iz tog razloga pustaju cjene nafte,gasa i svega drugog,jer Ruska cjena ponudjena Kini ,koja je bila niska,je danas visoka i cilj svega je uvesti nesigurnost u dobru pogodbu kod Kineza,a ujedno oslabiti i Ruski uticaj na to trziste,vec sada cjena frekinga,metode kojom ameri dolaze do nafte prelazi cjenu za koju oni prodaju naftu, znaci prave vec sada minus,a u zemljama OPEKA,cjena proizvodnje je oko 48 dolara,oni jos imaju toleranciju,mada ih vec sve hvata strah .Kad ovo sve vidi seljak iz bosne,znas onda koliko je to sve tajna za Ruse. :)
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Evropska unija!!! Za ili protiv

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Evropska unija!!! Za ili protiv

Post by regeman »

u kod Kineza,a ujedno oslabiti i Ruski uticaj na to trziste,vec sada cjena frekinga,metode kojom ameri dolaze do nafte prelazi cjenu za koju oni prodaju naftu, znaci prave vec sada minus,a u zemljama OPEKA,cjena proizvodnje je oko 48 dolara,oni jos imaju toleranciju,mada ih vec sve hvata strah .Kad ovo sve vidi seljak iz bosne,znas onda koliko je to sve tajna za Ruse.
zasto bi ameri snizavali cijenu nafte ako im to zbog frekinga ne ide u prilog? a trenuitno su najveci proizvodjaci iste. Sami sebi pucaju u nogu. Prije ce biti da S. Arabija snizava cijenu nafte da otjera investitore iz frekinga jer je isti isplativ i sa 30 dolara ali ne i njima bez 70. ima ovde mnogo vise nepoznatih, a Rusi su sami sebi krivi sto zavise samo od nafte. Ova kriza najmanje pogoduje EU i vidjecemo kako ce tvoja kancelarka da reaguje kad je par Njemackih tajkuna pozove na razgovor. :D

http://www.politika.rs/pogledi/Danica-P ... ot.sr.html
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Evropska unija!!! Za ili protiv

Post by KAMIKAZA »

U njemackoj je kao u nas pred rat,svako demonstrira,svako nesto trazi,politicari lazu sve pa i sami sebe,stanje katastrofalno,nacionalisti koriste guzvu i samoorganizuju se,povlace srednji stalez kojem je najgore,ovi siromasni dobiju socijalu a to je dovoljno za pivo i kobaje i cute onim bogatima drzava ne daje ali oni uzimaju sami,tako da su j*bena stranka oni iz srednjeg staleza.E sad se oni vezu na protestima protiv islamista,a uskoro i protiv svih stranaca u jedno kolo sa nacistima,jer nemaju sa kime,i pocinju iz DDRa (Drezdena) lagano da se sire prema ostalim krajevima zemlje,kao nekad u nas iz Slovenije,uglavnom pocelo je pa gdje ce se i kada da zavrsi vidjet cemo.Amerika kao i uvjek,kurva moze samo kurvenjski,namece evropi pravila a njih boli ona stvar,nije skupa nafta dobijena frekingom amerima nego evropljanima,koncerne drze ameri a ne nijemci,Arapi su se samo ukljucili u igru Rusa i Amera,sta dobija ko u tome,Rusi nisu neki izvoznici nafte,tako da je njima ta stavka nista,ali ako padne cjena nafte,onda ce gas postati manje interesantan i pozicija rusije u ucjenjivanju evrope.Nije pala cjena nafte dzabe,pala je da bi se smanjila potreba za gasom,samo tako mogu da naskode Rusiji,i da postanu manje ovisni od njih,ja mislim da ovaj pad cjene nafte finansiraju zemlje EU iz svojih kasa,i da neko namiruje za ovu razliku,u nadi da ce Rusi da popuste ili da propadnu.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Evropska unija!!! Za ili protiv

Post by regeman »

zasto bi EU odgovarao pad Rusije? pa pola poljoprivrede i auto industrije izvozi tamo..mislim da su svi malo nespremni u ovome..evo danas i BASF izasao iz posla sa Gaspromom. Ne moze se smanjiti potreba za gasom, to je kao da smanjujes potrebu za hranom..mozes malo na dijetu, da smrsas ljeti a onda naidje zima i sezona slava :D
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Evropska unija!!! Za ili protiv

Post by KAMIKAZA »

Nije BASF izasao iz posla,nego je Gasprom postavio uslove koje nisu smjeli da ispune od Britanaca,ni oni ni RWE nisu uspjeli da naprave pazar sa Gaspromom,i jedne i druge je to kostalo milijarde.Njemacka privreda ce sve to sto je Merkel uradila da plati i to stostruko.Malo zabune unosi rijec demokratija,kad se pomene odmah se pomisli na Ameriku i Njemacku,a tu je najmanje demokratije,mislim da sam vec jednom pomenuo,u Njemackoj vazi jos americki okupacioni zakon iz 1947 godine,Rusi su se svih prava odrekli ali ameri nisu.Tim zakonom oni odlucuju ko se moze kandidovati za Kanzelara,i jos neke funkcije,a kad se kandiduju i narod glasa oni opet odlucuju dali je taj bolji od onog drugog i mogu da vrate sve na pocetak.Znaci to nema nista sa demokratijom i slobodnim glasanjem,nema nista sa voljom naroda,jer provodi se i dalje sila i volja okupatora.Tako se preko njihovih lobija diriguje i pitanje rata i mira,koji je danas upitan,diriguje se cjena nafte ,gasa,i svega drugog preko vode pa do kanalizacije.Njemacka nema vojsku,ovo sto ima je sramota,90 % nijemaca je to shvatilo kad su im ove godine zatrebali avioni i helikopteri a ni jedan nije bio ispravan,i u onih koji su mogli da lete su piloti odbili da udju zbog tehnickog stanja,licencu najboljeg i najjaceg sredstva tenka i samohodke,je Kol privatno prodao i sada ako zele da se voze Leopardom onda moraju da ga kupe iz inostranstva.Za Ministra odbrane im je imenovana zena,koja nista nezna kao tuka,za sta se god uhvatila osusilo se,neznam kako joj je covjek prosao. :D Jedini uspjeh joj je sto je naredala djece za pola bundestaga jer ostali su ili lezbejke ili pederi. Ma haos zivi,imam srece sto ovo nemogu da procitaju. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Evropska unija!!! Za ili protiv

Post by KAMIKAZA »

Image
Ovo je Pagida zapamtite ime, oni ce da sruse Evropu.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Re: Evropska unija!!! Za ili protiv

Post by murgo »

Kami, mislis Evropsku uniju?
nema zabave bez zena i rakije

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Evropska unija!!! Za ili protiv

Post by KAMIKAZA »

I sire. :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Evropska unija!!! Za ili protiv

Post by ZMIJA »

VEDRANA RUDAN: Ako godinama širom sveta ubijaš tuđu decu, starce, žene i rušiš im domove, zašto se čudiš kad smrt dođe po tvoje dete?
Objavljeno: 07/01/2015

vedrana-rudan-u-subotici-5337Piše: Vedrana Rudan
Život u svijetu u kome živimo normalnom je čovjeku nepodnošljiv. Ogavna, licemjerna interpretacija istine širi se Kuglom poput ebole. Njemačkom trenutno stupaju članovi pokreta “Domoljubni Evropljani protiv islamizacije Zapada.” Skraćeno PEGIDA. To je skupina ljudi koju podržava jedan od osam Nijemaca.
Krenulo je od Dresdena pa prema Kölnu. Nema nikakve dvojbe da će “Domoljubni Evropljani” odomoljubiti čitavu Evropu iako se na njih u domovini Hitlera puca iz moćnog oružja. Kad su marširali Dresdenom pogasila su se svjetla operne kuće Semperoper. Ni u Kölnu nisu bolje prošli. Slavna Katedrala ostala je u mraku.
Da nije tragikomično bilo bi komično. Njemačka otkriva svoje pravo lice. Ona je ksenofobična zemlja puna mržnje prema drugačijima. Treba li bacati drvlje i kamenje na Njemačku koja se ipak gašenjem svjetla bori protiv mržnje? Što reći o Francuskoj u kojoj se tijelo male Romkinje pokopalo na groblju tek kad je to postalo brejkingnjuz? Da priča o mrtvoj romskoj djevojčici nije postala “hit” njeno bi tjelešce bilo bačeno u smeće gdje već leži tko zna koliko mrtvih francuskih cigana.
Ne tako davno čitali smo kako Talijani sa autobusa skidaju “cigane”, ovi navodnici su zaista sprdačina ali aj da budem pristojna, pa su ih deportirali u nepoznato. O mržnji koju svaki “civilizirani” Evropljanin, o Amerima bolje ne govoriti, osjeća prema “islamizaciji” sve je poznato. “Islamisti” su teroristi. U Iraku zato jer nisu imali atomsku bombu ali su je mogli imati. U Iranu zato jer imaju atomsku bombu. U Pakistanu. U Libiji. U Tunisu. U Siriji. U Afganistanu…
Kako se islamizirala i ciganizirala Evropa nije posve jasno, ali jest kako se demokratiziraju islamske zemlje. Bespilotnim letjelicama, ubijanjem stotina tisuća djece, ubijanjem njihovih vođa, zgražanjem zapadnih medija nad sastavljanjem sa crnom zemljom jedne škole u Pakistanu. Svi bismo trebali znati koliko je tom prilikom poginulo djece, ja sam taj broj zaboravila. Nitko od zapadnih novinara ne spominje koliko desetaka tisuća škola su sa “terorističkom” zemljom sastavili američki i evropski “domoljubi” dok su islamske zemlje oslobađali od “terorista” s naglaskom na oslobađanju od nafte.
Evropski, američki, izraelski i ostali “domoljubi”, tko bi ih sve nabrojio, koji nam već desetljećima prodaju tezu kako će nam islamisti teroristi doći glave probudili su u Njemačkoj i Francuskoj čudovište koje iz glava Nijemaca i Francuza nikad i nije izašlo. Mržnja prema drugima i drugačijima ono je što svaka nacija u sebi čuva kao zjenicu oka svog. Moderni svijet odavno se podijelio na naciće koji se danas zovu “domoljubi” i židove koji se danas zovu “islamisti”.
Mogu li ja koja iz dna duše mrzim svaku mržnju i manipulaciju biti sretna jer su, dok su njemačkim ulicama marširale spodobe pune zla, bila ugašena svjetla na jednoj katedrali i jednoj operi? Zašto nas zajebavaju? Da Ameri, da Evropljani, da Izrael, da su svi oni u rat protiv islama krenuli gašenjem svjetla danas ne bi Njemačka ulazila u mrak.
Pitam se pitam, ako godinama diljem svijeta ubijaš tuđu djecu, starce, žene, rušiš im domove, moriš ih glađu i žeđu, uništavaš im sva ljudska prava, zašto se čudiš kad smrt dođe po tvoje dijete? “Islamizacija Zapada”, floskula i alibi za zločince kojima još nije dovoljno islamske i ciganske krvi, nije zakucala na vrata Zapada. Ili bar ne onako kako to mi “zapadnjaci” zaslužujemo.
Možda još imamo vremena, možda još nije kasno? Evropa bi morala upaliti sva svjetla i pogledati se u ogledalo. U njemu će vidjeti Hitlera kako se zadovoljno smiješi: “Domoljubi moji, a gdje bi meni bio kraj da sam imao televiziju, internet, bespilotne letjelice, ebolu…”
Gdje bi mu bio kraj? Kome to Nijemci, kome to Zapad prodaju foru da je Hitler mrtav?
(Blog Vedrane Rudan)
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Evropska unija!!! Za ili protiv

Post by aquarius »

Ooooo Zmile, napredujemo :) Sa R. Vasica na V.Rudan... Pohvalno !
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Evropska unija!!! Za ili protiv

Post by vrsta8472 »

Sledeći mu je blog od onog bijelice :)

Послато са GT-N7100 уз помоћ Тапатока
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Evropska unija!!! Za ili protiv

Post by ZMIJA »

Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Evropska unija!!! Za ili protiv

Post by ZMIJA »

ОВЦЕ ЈАЛОВИЦЕ
И ДИРЕКТНИ
ДЕМОКРАТСКИ
ИЗБОРИ

Демократија ми све више личи на Пинк.
Могу да признам да сам тотално индоктриниран комунистичком ортодоксијом.
Али, не могу ме зајебати. Јер сам темељно образован, и самообразован, о политици, друштву и економији. Као што нисам крштен са 97 кила, тако нисам завршио ни Куповни Факултет.
Депласирано је износити тврдње о томе да је пропаст Југославије била прије свега циљана економска пропаст ових простора.
Жалосно изгледа, међутим, општа чињеница да се из те ТТД, Тоталне Титине Диктатуре, није могло ући барем у неке демократске изборне колонаде. Па да то личи на добро изрежирану Демократију.
Гледам Хрватску.
Ушта се претворио Тисућљетни Неовисни Сан.
У изборно натјецање двије упицкане Барбике.
У једну фарсу којом се залуђује Хрватска. Као да нема паметнија посла и ниједан темељни проблем. Као што се Србија залуђује Пинком.
Разлика између ФОН, Фрање Оца Нације, и ово двоје предсједничких кандидата, Колинде и Иве, само је незнатна. У гардероби. А једнака у празнини и позерству.
ФОН је барем имао ону смијешну бијелу маршалску униформу и гримасоидни репертоар. Ово двоје, пак, немају ништа, ни на шта не асоцирају. Можда на пластичне играчке из фабрике мог друга Ма Цин Донга, из провинције Сен Чун Га.
Што је најтрагичније, њихов напудрани, напицкани и налицкани хардвер вјерно копира њихов унутрашњи политички софтвер.
Хрватској, као и свим овим Насеобинама на простору Бивше Југославије, потребни су озбиљни људи, политичари идеје и енергије, они који могу упријети прстом у неки путоказ. И који могу повести НДД СФеру у какав такав напредак. А не на воду, у продају аутоцеста и обавезан војни рок.
Хрватској, као и свим овим Насеобинама на простору Бивше Југославије, нису потребне играчке. Коликогод их политички народ тражио.
Политички народ ће узети све из понуде. И тиме себе изузети из одговорности. Други неко, Јавност, Велике Политичке Странке, Умници, морају преузети одговорност.

Ну. Хрватски Предсједнички Избори само су тужна слика пропасти Нација, Држава и Друштава, на великој позорници Црног Пришта, коју је инсталирао Збигњев, приликом преласка из другог у трећи миленијум.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Evropska unija!!! Za ili protiv

Post by ZMIJA »

Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Evropska unija!!! Za ili protiv

Post by KAMIKAZA »

Image
Ko je za EU a ko za IS:
OVO JE KARTA,KAKO CE IZGLEDATI SVE ZA PET SEST GODINA,BAR TAKO MISLE ISLAMISTI. :wink:
Ovo sto ostane od EU ce se zvati E-U-pi*ku-materinu. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Evropska unija!!! Za ili protiv

Post by ZMIJA »

Ja nisam Charlie

JAN 15
Milijun ljudi prošetalo se Parizom u znak prosvjeda protiv “nasilja”. U prvom redu stupala je rodbina pobijenih novinara, u drugom izraelski premijer Natanyahu. Ako to nije za Charlie ne znam što je? Preko noći čitav je “civilizirani svijet” postao Charlie jer “civilizirani svijet” ne prihvaća “terorizam” kao način borbe.

A što “civilizirani svijet” prihvaća kao način borbe? Ubijanje nenaoružanih crnih mladića u Americi zato jer je svaki crnac razbojnik. Carsko rezanje trbuha libijskom predsjedniku Gadafiju. Smrt diktatoru! Ubijanje tisuće djece u Gazi. Kako su se zvala? Smrt terorizmu! Razaranje Iraka. Smrt terorizmu! Slanje bespilotnih letjelica po izboru “civiliziranog svijeta” u sve zemlje u kojima hodaju ljudi smeđe boje kože i tamnih očiju. Smrt terorizmu!

Borba protiv terorizma je i zajebavanje na račun Muhameda. “Civiliziranom svijetu” smiješne su i žene pokrivene maramama, ljudi koji vjeruju u Alaha, način na koji se oni obračunavaju sa ženama. Teroristi žene kamenuju, zabranjuju im preljub. Smrt divljacima! Živjela ženska prava!

Živim u civilizaciji. Kod nas se žene ne kamenuju. U Dubrovniku je jednoj odrezan nos, probušen jednjak, iščupane oči. U Zadru je “preljubnici” bivši muž ubio muža i dijete ali će mu biti oprošteno jer mu je ona “oduzela stan”, svojim odlaskom pretvorila život u pakao i još ima PTSP i još je dragovoljac.

U mojoj civilizaciji je, otkako ja imam Hrvatsku, ubijeno 300 žena. Nije puno ali demokrate veseli. Hoće li nam NATO zbog toga uputiti nekoliko bespilotnih letjelica? Neće. Rezanje ženskog nosa u civiliziranoj je zemlji borba protiv kurvanja. Hrvatska je toliko demokratska da u udarnom terminu Hrvatske televizije jedan od naših civiliziranih smije američkog predsjednika nazvati “dvocijevkom”. Ha, ha, ha, smijala se publika u studiju. Nasmiješila se i ljupka voditeljica. U Demokratskoj Našoj ne samo što se smije ubijati žene na tisuću maštovitih načina nego se smije zajebavati i Obamu. Kad “mi” možemo Obamu zašto ne bismo i Muhameda?

Tko je ubio one novinare? “Teroristi” su bili sredstvo. Ubila ih je Francuska kojoj su ili dopizdili ili im treba neki malo jači povod da se žešće obračunaju sa “teroristima”. Ako desetak bijelih leševa u centru Pariza, leglu demokracije, nije okidač ne znam što je. Da je Francuska zaista željela zaštititi novinare i njihovo demokratsko pravo da nabijaju na ***** svakoga tko im padne na pamet ona je to mogla učiniti. Zašto “teroristi” nisu ubili predsjednika Francuske?

Smiju li se ubojice “civiliziranih” nazivati “teroristima” pod navodnicima? Terorizam ima tisuću lica i nikako nije fer da je u modernom svijetu to lice ili crno ili smeđe. Bijela lica su civilizirana i kad ženi režu nos i kad ubijaju dječicu u Gazi i kad se zajebavaju sa Muhamedom i kad po svom izboru kolju šefove “terorističkih” država i kad uništavaju čitave zemlje kamatarenjem i kad umlaćuju imigrante koji u “civilizaciju” bježe jer su im “civilizirani” uništili domove.

Možda sam jedina u Hrvatskoj koja nije Charlie. Ne volim “terorizam” ali mi ni terorizam nije drag. Nisam vjernica ali vjerujem u nebesku pravdu. “Oni” imaju atomsku bombu. “Mi” imamo atomsku bombu. Kad “mi” krenemo u konačni obračun sa “terorizmom”, kad oni krenu u konačni obračun sa “demokracijom” žohari će reći, aleluja.

I ja ću krkljutni aleluja. Gade mi se marševi protiv terorizma u kojima stupaju najveći teroristi na svijetu-
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Evropska unija!!! Za ili protiv

Post by KAMIKAZA »

Hrvati zavode red na granici!


Građani BiH koji putuju u Evropsku uniju već od sljedeće sedmice mogu da očekuju mnogo strože kontrole na granici sa Hrvatskom zbog mjera koje Evropska unija planira da donese radi lakšeg otkrivanja potencijalnih terorista!
Prema saznanjima zagrebačkog "Jutarnjeg lista", ministri spoljnih poslova EU već su pripremili dokument o strogim sistematskim kontrolama putnika na graničnim prelazima sa zemljama Unije, koji bi, kako se navodi, sljedeće sedmice trebalo da bude usvojen na ministarskom samitu u Rigi.
''Evropska unija planira da uvede strože mjere kontrole na spoljnim granicama šengenske zone, ali i spoljnih granica EU. Upravo je granica Hrvatske prema BiH i Srbiji jedna od najdužih spoljnih granica EU, a upravo BiH, te Kosovo i Sandžak, evropski stručnjaci smatraju područjima na kojima postoji opasnost od terorizma, i to zato što je veliki broj osoba iz tih država otišao u Siriju i Irak da ratuje na strani IDIL-a. Pored toga, postoji i zabrinutost zbog sve veće radikalizacije dela stanovništva'', navodi hrvatski dnevnik.
Novi režim što prije
Ističući da nove antiterorističke mere podrazumevaju da podaci o državljanima BiH, koji ulaze u Hrvatsku, odmah budu dostupni policijama svih zemalja članica Unije, ovaj hrvatski list upozorava da će pojačana kontrola dovesti do velikih gužvi na graničnim prelazima sa BiH i Srbijom.
''EU predlaže da pripreme za novi režim na graničnim prelazima počnu što prije i da se povećaju kapaciteti da bi se izbjegle gužve. Inače, sa zapadnog Balkana već imamo više od 500 osoba koje su se pridružile teroristima u Siriji i Iraku. Najviše ih je iz BiH i sa Kosova. Na Balkanu djelujemo u dva pravca: jedan je bezbjednosni, strogi nadzor granica, praćenje sumnjivih osoba, razmjena podataka, otkrivanje mreža krijumčarenja oružja, a drugi je saradnja u rušenju propagande koju vode radikalni imami po Balkanu - izjavio je za "Jutarnji list" neimenovani zvaničnik EU.
Bakir Dautbašić, šef Monitoring tima Ministarstva bezbjednosti BiH za praćenje primene bezviznog režima, za Press kaže da najavljeno pooštravanje kontrole na granicama EU nije iznenađujuće, kao i da bh. vlasti moraju da podržavaju odluke iz Brisela.
Sačekati odluku
''Prvo treba da sačekamo konačne odluke ministara spoljnih poslova EU, a potom da vidimo na koji način možemo da doprinesemo njihovoj primeni. Nažalost, činjenica je da je određeni broj ljudi sa ovih prostora otišao da ratuje u Irak i Siriju i da zbog toga, kao i nedavnih tragičnih događaja u Parizu, EU mora da podigne stepen svoje bezbjednosti'', ističe Dautbašić za Press.
Član Odbora Narodne skupštine RS za evropske integracije i regionalnu saradnju, Adam Šukalo, kaže da nije očekivao najavljene mjere iz Brisela koje će dovesti do oštrije kontrole bh. državljana na granicama sa EU. To, prema njegovim rečima, predstavlja još jednu opomenu vlastima u BiH da se moraju mnogo ozbiljnije pozabaviti problemom terorizma.
''Jednom se mora staviti tačka na to pitanje, a ako vlasti na nivou BiH to ne čine, vlasti u RS moraju učiniti sve sa svoje strane da se taj problem konačno reši'' poručuje Šukalo.
Slijede nove restrikcije
Profesor Banjaluka koledža i stručnjak za bezbjednost, Predrag Ćeranić, smatra da se u budućnosti mogu očekivati i mnoge druge restriktivne mjere EU prema BiH, kao i drugim zemljama za koje postoje dokazi da su postale utočište terorista.
''Nedavni masakr novinara u Parizu predstavlja evropsku verziju 11. septembra i moglo se očekivati da će EU posle toga morati nešto da preduzme na podizanju bezbjednosti od terorističkih napada. S druge strane, u BiH se još ništa ne preduzima u vezi s tim'', ističe Ćeranić.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

Post Reply