Republika Srpska

Politička dešavanja u Republici Srpskoj i BiH

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Republika Srpska

Post by просвјета »

Овако је говорио али и радио...
Image
Или:

http://www.rts.rs/page/stories/ci/story ... D1%83.html
...

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Republika Srpska

Post by просвјета »


User avatar
spile_86
Posts: 945
Joined: 09.01.2011. 18:48

Re: Republika Srpska

Post by spile_86 »

SDS-ova crna lista: Vaskoviću rezervisana Prva pozicija, ostali članovi se tek biraju
Piše: Slobodan Vasković

Veteran sam Crnih lista; Starter na svakoj; Igram u svakom „neprijateljskom“ timu na svim pozicijama - od golmana, preko centarhlafa, pa do vihornog napadača, iako mi najviše „leži“ pozicija srednjeg veznog, ili kako se to mjesto već zove u modernom fudbalu. (Rajkula je po ovom pitanju mnogo stručniji od mene).

U proteklih osam godina bio sam na svim emitovanim Crnim listama, koje je kreirao Režim i njegove sablasne sluge, a nerijetko se dešavalo da sam Crna lista samo Ja i niko više. Čovjek-Crna lista, što je, svakako, za upamtiti kao raritet.


Ni kod opozicionih snaga nisam mnogo bolje stajao, zbog svoje loše navike da napišem ono što jeste, što mislim, a da ne pogađam šta bi bilo kome/nekome odgovaralo da ja sastavim i objavim kao sopstveni copy paste „stav“. Pa sam prije dvije godine osvanuo na SDS-ovom zvaničnom lokalnom izbornom flajeru kao Neprijatelj No2. No1 je bio Pedi Ešdaun, a No3 Milorad Dodik. Lijepo društvo, nisam bio pretjerano nezadovoljan.

Duboko povrijeđeni mojim insistiranjem na činjenicama, a ne na platformi „Kako smo mi pametni, ali narod nikako da to prepozna i izglasa nas“, nekakva žgadija iz SDS-a, prišljamčena pri vrhu stranke, odlučila je da me ponovo stavi na Crnu listu, kao nepodobnog autora, sklonog i kritici SDS-a. Ovaj put sam No1!

Kako domišljato u ove predizborne dane; Kako genijalno; Kako SDS-ovski-naći pojedinca na kojem ćeš se oprobati i pokazati svoju pravovjernost, pravoslavnost, esdeestvo, opredijeljenost protiv Režima napadom na Vaskovića.

Ne želim da imenujem tu bagru, kako po jazbinama iz kojih su ispuzali ne bi izigravali moje žrtve (toliko je tih žrtava mojih, da mi je već pomalo neprijatno) i na prodaji sopstvenog kretenluka zaradili koji politički poen, ali moram naglasiti da su se ti bezvrijedni opiljci preživljenog vremena, koje se neće više nikada vratiti, ma koliko oni sklapali spiskove Nepodobnih, prestravili kada su saznali da ću se pozabavit njima. A potrudio sam se da saznaju, kako bih testirao hrabrost nadolazećeg Žirija svoje surove svakodnevnice.

Hrabrost autora Crnih lista nestala je netragom. Jedan se čak vajkao kako on ima troje djece; Valjda mu ta činjenica daje za pravo da bude ******. I to kompletan.

Isti taj je dva sata prije toga pred pedesetak SDS-ovih aktivista na Jahorini Vaskovića svečano proglasio Neprijateljem. Što me čini u sopstvenim očima Vitezom.

Ali, manimo se sada Vitezova i Viteštva.

SDS nas ubjeđuje da donosi promjene. Kakve?
Crne liste skrojene i prije nego što su došli na vlast?!

Ako je to promjena koju donose, onda nam se tek crno piše. Da ne može crvenije.

Ako već sada SDS-ova bižuterija kroji Crne liste, šta će tek ukrojiti, proštepati, izbrvendlati, saštiti... kada osvoje vlast? Ništa dobro.

Turobnost nam je svakodnevnica, dugodnevnica i budućnost.

Ukoliko su zaista za promjene, trebali su prvo sebe da promijene i riješe se karcinoma iz sopstvene utrobe; Bašibozuka čija je jedina filozofija da sjednu umjesto Kalifa, a nedorasli su da Kalifu vode donesu; Smeća koje „misli“ da je prežvakavanje režimskih stereotipa dokaz da su misleće osobe, a ne najobičnije funjare, nedostojne i da im se ime pomene; Bagre kojoj je ta stranka dala sve, a oni stranci ništa, ali itekako koriste i zloupotrebljavaju taj okvir kako bi se okoristili. I othranili svoju djecu. Za tuđu im se baš ****.

Proglasiti Vaskovića za Neprijatelja, za Nepodobnog, nije promjena.

Nije čak ni copy paste, jer su nedorasli da ne znaju ni prekopirati Režim.

Režim koji to čini mnogo kvalitetno i mnogo brutalno; Režim ubija Boga u tebi toliko da si sav modar i ispod kože koja ti je preostala.

Režim to radi sa pravim igračima, vrijednim bitke, dostojnim borbe, a ne sa nedoraslom žgadijom koju Vasković nabije u crnu rupu samo kad kaže „Bu“ i to ne preglasno.

Ako je SDS sa opisanim šljamom krenuo po pobjedu, onda je to zaludniji posao od Sizifovog, pa makar Vaskovića stvaili na en Crnih lista.
Е нек сам и ја доживио да Васковић критикује СДС... :D Али чудно како то одма БН није објавио... :lol:

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Republika Srpska

Post by просвјета »

Kako je Vuk Hamović kupio Rudnik lignita u Stanarima
Utorak 29. Jul 2014 15:42
Rudnik lignita u Stanarima nije privatizovan, već je podijeljen na dva dijela.
...
Image
http://www.rtvbn.com/313361/Kako-je-Vuk ... -Stanarima

User avatar
schwabo No1
Posts: 658
Joined: 25.05.2009. 15:06

Re: Republika Srpska

Post by schwabo No1 »

Image

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Republika Srpska

Post by просвјета »


Keyser Söze
Posts: 163
Joined: 14.07.2014. 11:41

Re: Republika Srpska

Post by Keyser Söze »

Iz ovoga clanka proizilazi da ce se Prnjavoru smanjiti prihodi od indirektnog oporezivanja za gotovo 8 %. Da li neko zna koliko je to u km?
http://www.capital.ba/analiza-capital-a ... e-opstine/
Velikodusno rodjace, raspolagati tudjom mukom, nije mala zajebancija

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Republika Srpska

Post by ZMIJA »

Teško je dati odgovor koliko će neka opština doboti manje ili više prihoda od indirektnog oporezivanja, kad su i ukupna planiranirana sredstva na nivou države na bazi predviđanja.
Svakakvi se članci pišu, i svakakve se analize prave u ovoj izboirnoj godini, i princip ''oteti od siromašnih i dati bogatima'' svakao nije opredjeljenje ove vlade,ali se mora uvesti nekog reda kada je fiskalna stabilnost u pitanu, ne samo Republike Srpske, već i mnogi lokalnih zajednica koje svoje budžetei uglavnom planiraju sredstvima iz indirektnog oporezivanja i grantovima vlade Republike Srpske,dok prihodi za čije je prikupljanje isključivo zadužena lokalna zajednica se po pravilu ili ne ubiru, ili se polovično ubiru.
Lokalne zajednice će morati djeliti sudbinu ukupne privredne situacije na nivou države,gdje će aktivno i odgovorno učestvovati u pravljenju zajedničke ''pogače''kako bi na osnovu toga adekvatno i dobijala povratna sredstava ,a ne da se neke lokalne zajdnice ponašaju kao nekadašnje gubitaške socijalističke firme iza kojih je stajao ''sveti ''Samoupravni sporazum pa radio kako radio dražava je po tom sporazumu uzimala od onih koji dobro posluju i zarađuju i davala gubitašima i neodgpvornima.
Vidjeli smo na nekim primjerima da i opština može bankrotirati/Kneževo/što je sasvim logično ako se u njoj ništa neradi, nedoprinosi i nezarađuje, gdje lokalna adminstracija se samo bavi rashodvnom stranom budžeta,a o prihodvnoj treba neko drugi da vodi računa.
Ta vremnea socijalističkog razmišljana krajne je vrijeme da izađe iz glava pojedinih lokalnih moćnika na grbači države.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

Keyser Söze
Posts: 163
Joined: 14.07.2014. 11:41

Re: Republika Srpska

Post by Keyser Söze »

Moram reci da sam prijatno iznenadjen da se budzet opstine moze naci na internetu. Prema budzetu za 2014 prihodi od indirektnog oporezivanja bi trebali biti 7,9 miliona km, sto znaci da bi smanjenje od 8 % osiromasilo budzet opstine Prnjavor za ca 316 000 km za drugu polovicu godine, ako nema retroaktivne primjene.
Velikodusno rodjace, raspolagati tudjom mukom, nije mala zajebancija

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Republika Srpska

Post by ZMIJA »

Dobro je da ste i sami dali odgovor na postavljeno pitanje.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

Keyser Söze
Posts: 163
Joined: 14.07.2014. 11:41

Re: Republika Srpska

Post by Keyser Söze »

ZMIJA wrote:Dobro je da ste i sami dali odgovor na postavljeno pitanje.
Covjek se uci dok je ziv. Pitanje sam postavio jer nisam znao da je budzet dostupan svima. Sada znam! Do mene!
Velikodusno rodjace, raspolagati tudjom mukom, nije mala zajebancija

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Republika Srpska

Post by ZMIJA »

Slažem se sa vama.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Republika Srpska

Post by просвјета »


User avatar
schwabo No1
Posts: 658
Joined: 25.05.2009. 15:06

Re: Republika Srpska

Post by schwabo No1 »

Image


Mинхаузен је био мала маца.

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Republika Srpska

Post by просвјета »

ŠAMPION MEĐUNARODNE ZAJEDNICE
https://www.facebook.com/notes/324070437755307/

User avatar
pat
Posts: 228
Joined: 06.04.2009. 18:52

Re: Republika Srpska

Post by pat »

E ovo me bas sada podsjeti :smt003

[Youtube]https://www.youtube.com/watch?v=0oGI-HULus0[/Youtube]

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Republika Srpska

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Republika Srpska

Post by ZMIJA »

Da je nama u Prnbjvoru bilo bar dvije godine te arogantne laktaške vlasti, nebi nam tebala njihovsa sportska dvorana, imali bi bar vode za piče u gradskom vodovodu.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Republika Srpska

Post by просвјета »

Приоритет је отплата дуга... :?

Парама општина враћају кредите...


User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Republika Srpska

Post by vrsta8472 »

Драги мој брате просвјето. Има ли код тебе, још који канал а да није БНТВ :smt003
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Republika Srpska

Post by просвјета »

Image

User avatar
Magyar
Posts: 1135
Joined: 18.12.2009. 10:21
Location: Lazina voda

Re: Republika Srpska

Post by Magyar »

.
Last edited by Magyar on 04.08.2014. 22:00, edited 1 time in total.
Sve što možeš danas, uradi juče!

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Republika Srpska

Post by vrsta8472 »

Ово је за Змију питање :smt001
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Republika Srpska

Post by просвјета »

...Klinički centar Banjlauka je izgubio status zato što od 2009. do 2014. godine nije napravljena kardiohirurgija“, rekao je Stevandić na konferenciji za novinare u Banjaluci i dodao da se otvaranjem kardiohirurgije stavlja tačka na suštinu Kliničkog centra, a ne tako što mu se mijenja ime...
Image
http://www.atvbl.com/stevandic-sds-ce-n ... hirurgiju/

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Republika Srpska

Post by просвјета »

POSLOVNA BIOGRAFIJA GOSPODARA REPUBLIKE SRPSKE (6) - ČIŠĆENJE ROBNE KUĆE
3. август 2014. у 23:01
Dodik, Mišković i Đurić napravili su, za sebe, odličan posao i sa Robnom kućom „Boska“, koja se nalazi u strogom centru Banjaluke. „Boska“ je privatizovana, a prema svim raspoloživim informacijama, plaćena je novcem iz budžeta RS! U ovom trenutku je nemoguće doći u posjed dokumenata, ali, naši pouzdani izvori tvrde da je i ova privatizacija u suprotnosti sa svim zakonskim normama.
...
Image
https://www.facebook.com/notes/stop-kri ... 6510971033

Image

Post Reply