Blog-ovi Rajka Vasica i Citati forumasa "Zmija"

Politička dešavanja u Republici Srpskoj i BiH

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Bosna i Hercegovina

Post by просвјета »

OTKRIVAMO DETALJE DODIKOVE PONUDE VUČIĆU KOJA JE ODBIJENA
Bosić u Predsjedništvu BiH, Tadić premijer RS-a, za Pavića Skupština RS...
...
Nakon situacije sa poplavama u RS-u i Srbiji, Milorad Dodik je preko svojih lobista u Beogradu, saznaje iz vjerodostojnih beogradskih krugova DEPO PORTAL, molio Aleksandra Vučića da on bude visoki pokrovitelj političkih odnosa između SNSD-a, SDS-a i DNS-a kao vodećih stranka u RS. Po ovoj Dodikovoj ponudi, on bi bio i dalje predsjednik RS-a, a prvi čovjek SDS-a Mladen Bosić bi zauzeo mjesto srpskog člana u Predsjedništvu BiH. Za Marka Pavića iz DNS-a bilo bi osigurano mjesto predsjednika Narodne skupštine RS-a, a navodno je to ranije predlagao i Velimir Ilić, koji je Pavićev dugogodišnji prijatelj. U svojoj ponudi Dodik je išao i dalje, te je poručio da bi pristao da njegov dugogodišnji rival ali i Vučićev još dugogodišniji prijatelj Ognjen Tadić bude premijer Vlade RS-a, dok bi Igor Radojičić, po ovoj nagodbi, dobio mjesto ministra spoljnih poslova VM BiH. Prema ovome prijedlogu, ostale bi se funkcije raspodjele po izbornim razultatima.
Image
http://bit.ly/1hIYtL0

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Bosna i Hercegovina

Post by grlica »

Znaju li komarci gdje je FBiH, a gdje RS? 09. juni 2014. u 10:19


POVEZANO
RS: Saniranje šteta od poplava platit će zaposleni, poslodavci, ali i penzioneri
Brčko: Sutra avionsko zaprašivanje protiv komaraca
Nikšić - Sorensen: Radit ćemo na što hitnijem osiguranju finansijskih sredstava

Zbog blizine međuentitetske granice tri općine koje pripadaju FBiH nisu tretirane protiv komaraca.

Općine Doboj Istok, Gračanica i Lukavac danas nisu tretirane protiv komaraca zaprašivanjem iz zraka. Iako je i to područje visokorizično, zvanično objašnjenje je da je ta teritorija izostavljena zbog blizine međuentitetske linije.

Tekst objavljen u našoj rubrici Šta drugi pišu, preuzimamo sa portala Al Jazeera.

Naime, riječ je o propisima o tretiranju hemijskim sredstvima, kojima se određena sredstva ne dozvoljavaju u bh. entitetu Republika Srpska. Mještani u tim općinama strahuju od zaraza, javlja Al Jazeera.

Nakon što se rijeka Spreča povukla u svoje korito porodica Sinanović mogla se vratiti u svoj dom. Rijeke se i dalje boje. Voda je uvijek bila mamac komarcima. Od prošle sedmice čekaju zaprašivanje iz zraka.

Međutim, hrvatski avioni jutros nisu nadletjeli Doboj Istok.

"Sad su se neki veliki još pojavili, koji kad ugrizu - otekne pola ruke... I meni je najstrašnije ovo - od jutros pogledamo, pogledamo, a nema ništa. Sve zatvorili bili. I prošli petak je bila najava za zaprašivanje. Pokazali su na TV-u snimke, ali kod nas nije bilo", priča Nela Sinanović.
Apsurdna odluka
Doboj Istok je na samoj entitetskoj liniji i to je razlog što ovdje zaprašivanja neće biti.

"Izvinite, ali ja se moram nasmijati... mislim - je li vi ovdje vidite neku granicu? Pogledajte vi sada - evo RS-a! Ovaj moj plastenik je u RS-u, a kuća mi u Federaciji. Je l' postoji granica? Ne vidim je ja, hoće li je komarac vidjeti, da ne preleti tamo-vamo. Pa, to je strašno, stvarno! Nema smisla više", kaže Sinanović.

Mještani sela Stanić Rijeka dijelili su istu sudbinu za vrijeme poplava, sada dijele mišljenje o problemu s komarcima.

"Muči me, jašta radi! Da jedne spasimo, a druge da ne spasimo. Svi smo mi od krvi i mesa. Svi moramo u ovom momentu biti jedinstveni", kaže Safer Humić iz Stanić Rijeke.

"Ne znam šta ćemo. Eto, ako oni mogu naše komarce i njihove odvojit, nek ih odvajaju. Boji ga se svako, vidite kako je ovo sve prljavo. Bojimo se da se ne bismo zarazili, da bolest ne dobijemo neku", kaže Džemila Humić.

Džemila se borila spasiti svoju stoku za vrijeme poplava, a sada se plaši da će zbog ovaca biti na većem udaru raznih insekata.

Za sve je kriv neropitoid premimu - sredstvo za zaprašivanje komaraca koje ispuštaju hrvatski avioni. Dozvoljeno je u Evropskoj uniji, ali zabranjeno u Republici Srpskoj.
Šef Općinske službe Civilne zaštite takve odluke i takve izgovore smatra apsurdnim.

"To je van ljudske logike da neko zbog tih takvih barijera dovodi u pitanje zdravlje ljudi", kaže Sulejman Delić, šef CZ-a općine Doboj Istok.

Osim Doboj Istoka, općine Gračanica i Lukavac, koje se nalaze uz samu entitetsku liniju, zaprašivat će se sa zemlje.

Federalna uprava Civilne zaštite kaže da će se to raditi kada se stvore uvjeti. Općinska služba Civilne zaštite upozorava na to da za taj posao trebaju veliki broj timova na terenu i mnogo vremena, a ni jednog ni drugog ovdje nemaju.

Radiosarajevo.ba

OVO SAMO KOD NAS IMA :lol: :lol: :lol:
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
VJESTICA
Posts: 466
Joined: 05.02.2012. 14:51

Re: Bosna i Hercegovina

Post by VJESTICA »

:smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005

Bloger Krule
6. јун
****** svoju, jel legnem i ugasim svjetlo, evo ga... komarac. Probudim se u jutro, 6 litara krvi mi fali... padnem na pod... pužem ka glista... hodat nemežem onako isisan... a on sjedi na vratima ormara i puši... unjem 35 kila brat bratu. Ja hodat nemežem jer kapi krvi u meni nema, a on nemeže poletit... sva moja krv unjem... on više nije on neg ja. Da ga pljesnem rukom, svu bi sobu u crveno ofarbo. Majka ga jebla, tolki je da kad leti ja mu vidim novčanik u zadnjem dzepu... valjda jedini komarac koji leti u trapercama. Nema on onaj pipak... neg ka slon, surlu. Mislim da injeg grizu komarci...
"ne izazivaj zmiju ako nemas namjeru i moc da joj odsijeces glavu"

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Bosna i Hercegovina

Post by просвјета »

Хоће амнестију, нек` иде у амнести интернешлн... :D
http://www.rtvbn.com/308767/Sta-je-Dodi ... -od-Vucica

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Bosna i Hercegovina

Post by KAMIKAZA »

Nemoj kojeg naseg (Srpskog ) komarca da otruju ovi iz federacije,bice rata. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Bosna i Hercegovina

Post by просвјета »


Почело је, запрашивање...

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Bosna i Hercegovina

Post by KAMIKAZA »

Sad kad ih najure nama,ima da nas pojedu. :)
Ja bi imao jedno pitanje ,kako da prepoznam domaceg komarca,bojim se da ne mlatnem pogresnog. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
julija
Posts: 798
Joined: 17.12.2013. 22:22

Re: Bosna i Hercegovina

Post by julija »

KAMIKAZA wrote:Ja bi imao jedno pitanje ,kako da prepoznam domaceg komarca,bojim se da ne mlatnem pogresnog. :D
I da ti fluorescentno označimo koji je koji..ti bi mlatnuo pogrešnog :smt002

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Bosna i Hercegovina

Post by grlica »

Ovaj naš je agresor a njihov pripada neformalnim jedinicama tzv Armije BiH :lol: vidiš kako je lako :wink: :D
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Bosna i Hercegovina

Post by KAMIKAZA »

Eee prije je bilo lako,nasi su bili crveni a njihovi svi ostali,i udri do mile volje,a i nasi su se nekako ljepse culi. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Bosna i Hercegovina

Post by grlica »

U BOSNI KOMARCI A U HERCEGOVINI ZMIJE :o :shock: :?

Stručnjaci: Očekuje se najezda zmija!
Autor: mondo.ba
Ako je suditi prema izjavama meteorologa, trenutno smo u najtoplijoj nedjelji u junu, a očekuju nas uz tople dane i duge tople noći. Temperature će se samo na planinama spuštati ispod 30 stepeni.

10.06.2014. | 11:47 > 11:50 0 A- A A+
zmija, poplave, BanjalukaFoto: Guliver/Getty Images/Thinkstock Ono što zabrinjava građane posljednjih dana je povećan broj zmija u Hercegovini. Na putu od Gruda do Mostara na saobraćajnici se može vidjeti veći broj ubijenih, ali i onih koje mirno klize preko ceste, piše "Večernji list" u izdanju za BiH.

Mještani govore da je svake godine zmija sve više. Stariji ističu kako su nekad bježale od ljudi, a danas je i to postalo sve rjeđe. Napadi su postali sve učestaliji.

"Postoje danas i rastjerivači zmija, ali ja toj tehnici ne vjerujem. I dalje mislim da su domaće mačke najbolje rješenje za opasne predatore", kaže stariji Gruđanin dok nekoliko domaćih mačaka odmara oko njegovih nogu.

Kako nekad, tako i danas, mačke kao uspješni lovci na štakore i zmije ponovno su postale pravi hit među kućnim ljubimcima. A zmija će ove godine biti više od nekog okvirnog prosjeka. Zimski san, s obzirom da zime u pravom smislu nije ni bilo, zasigurno nisu dobro odradile.

"Bilo bi nelogično da se zmije nisu pojavile. Naglo je otoplilo i one su napustile staništa gdje su prezimile, stoga je normalno da ih se viđa u većem broju", kaže Stjepan Prgomet, direktor Veterinarske stanice Mostar.

Ističe da kada su zime oštre, bez obzira na klupka, znatan broj zmija ne preživi, tako da ih na proljeće bude manje, ali ove godine neće biti tako...

"Ove godine su gotovo sve preživjele pa možemo očekivati i veće zmije nego inače. One tokom cijele zime budu u hibernaciji. Zmije s jednog područja zimski san provedu u klupku, a nakon nastupanja određenih temperatura prve na površinu izlaze ženke i pripremaju se za oplodnju, a nakon nekog vremena i mužjaci", kazao je Prgomet.
PO
VEZANE VIJESTI
Najezda zmija poslije poplavaNajezda zmija u Trebinju


Još prošle godine, Prgomet je nagovijestio veći broj zmija na ljeto 2014., ali je i otkrio uzroke njihove agresivnosti.

"Promjena u ponašanju može biti izazvana time da su gladne pa se one ne boje ničega kako bi došle do hrane. Ući će i na prostore gdje očekuju da će doći do hrane. Zbog povećanog broja mladih zmija očekivati je i najezdu zmija u idućoj godini", kazao je tada Prgomet.

Kako sada stvari stoje stručnjaci i njihove prognoze su tačne. Blagu zimu zmije su bez problema preživjele i sigurno je da će se ove sezone susresti s ljudima u većem broju.

vAaaaauuu teško nama , sreća pa sam djecu upoznala sa zmijama onomad na rijeci. Taman ću imati fino leglo mačića , mama im je ruska il plava ne znam tačno , oglas : PRODAJEM MAČIĆE! POVOLJNO!
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Bosna i Hercegovina

Post by просвјета »

Јединствен примјер у БиХ... :D
Тајанствено и самозатајно чудо ...
http://frontal.rs/index.php?option=btg_ ... vost=43797

Image

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Bosna i Hercegovina

Post by vrsta8472 »

Камо среће да је још оваквих општина у РС, као што је Дервента са Симићем на челу!
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Bosna i Hercegovina

Post by aquarius »

ANKETA - ZA KOGA ĆE U BRAZILU NAVIJATI POLITIČARI IZ SRPSKE
SNSD-ovac Drago Kalabić tako će biti jedan od retkih zvaničnika iz Srpske koji će dati podršku Safetu Sušiću i njegovim "zmajevima" u susretima sa Argentinom, Iranom i Nigerijom.
Njegov kolega iz Parlamenta BiH Slavko Jovičić Slavuj, koji svakodnevno detaljno prati sve nastupe srpskih sportista i o tome piše statuse po društvenim mrežama, tvrdi da mu ne pada na pamet da navija za BiH.
Šef NDP-a Dragan Čavić, bez ikakve ograde, tvrdi da će na SP navijati za reprezentaciju BiH. Kad i ako "zmajevi" ispadnu, navijaće za Špance. Pomalo je iznenađujući izbor odnedavnog NDP-ovca Zdravka Krsmanovića. On će u Brazilu navijati za - Hrvate.
http://pressrs.ba/sr/vesti/vesti_dana/s ... +BiH!.html
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
NemanjA
Posts: 270
Joined: 04.04.2007. 13:12

Re: Bosna i Hercegovina

Post by NemanjA »

Veliki SNSD-ovci koji ne doživljavaju BIH kao svoju državu (zvanični stav predsjednika te stranke velikog baje :wink: ) navijaju za reprezentaciju BIH :D :!:
Mess with the best die like the rest.

mungos777
Posts: 39
Joined: 18.08.2012. 17:19

Re: Bosna i Hercegovina

Post by mungos777 »

aquarius wrote:ANKETA - ZA KOGA ĆE U BRAZILU NAVIJATI POLITIČARI IZ SRPSKE
SNSD-ovac Drago Kalabić tako će biti jedan od retkih zvaničnika iz Srpske koji će dati podršku Safetu Sušiću i njegovim "zmajevima" u susretima sa Argentinom, Iranom i Nigerijom.
Danas u Pressu Drago Kalabic demantovao ovo.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Bosna i Hercegovina

Post by KAMIKAZA »

Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Bosna i Hercegovina

Post by KAMIKAZA »

Da se malo i mi pozabavimo sa ovim grbovima i obiljezjima,kad se vec neki bave nasim,da i mi malo prokomentarisemo njihove,dali su na njihovim zastupljeni sva tri konstitutivna naroda,ja ne prepoznajem,mozda cete vi naci nesto. :)
Evo za pocetak Cazin
Image
Zenica.Mjesec ima ali krsta nema.
Image
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Bosna i Hercegovina

Post by ZMIJA »

Im ljiljan ,ima krst,i dva čekića, i Srbi su majstorski, a ne nebeski narod :lol: :lol:
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Re: Bosna i Hercegovina

Post by murgo »

nema zabave bez zena i rakije

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Bosna i Hercegovina

Post by просвјета »


User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Bosna i Hercegovina

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Bosna i Hercegovina

Post by KAMIKAZA »

Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Bosna i Hercegovina

Post by ZMIJA »

Sjetila se i post dejtonska BiH da postoji,bar kad izbori dođu :smt005 :smt005
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Bosna i Hercegovina

Post by просвјета »

Image
Мухамед, Мустафа и Махмуд – три Србина из Стоца
У време национализовања муслимана у Босни и Херцеговини, Мехмедбашић, Голубић и Алихоџић пркосно су се изјашњавали да су по националности Срби исламске вере. И поштовали су своју муслиманску веру онолико колико су поштовали свој српски народ...
Чувено је српство, по језику, Али-паше Сточевића-Ризванбеговића, херцеговачког везира, који је писао владици Његошу ћирилицом, језиком српским, чистим и бистрим као херцеговачко небо после кише, из чијих писама је епископ скендеријско-црногорско-брдски могао извлачити корисне поуке – језикословне и политичке. Из везировог племена, са његовим презименом, било је србофилски оријентисаних племеника и у времену Принциповог појаса.
...
http://www.politika.rs/rubrike/Drustvo/ ... ca.sr.html

Post Reply