Dom Zdravlja Prnjavor

What's up? What? Oh....

Moderator: aquarius

Post Reply
User avatar
Anonymous123
Posts: 9
Joined: 20.11.2014. 17:12
Location: RS

Dom Zdravlja Prnjavor

Post by Anonymous123 »

Evo otvaram jednu temu vezanu za (Zravstvo u Prnjavoru).Zanima me kako je stanje Prnjavorske Hitne Pomoci i kojom oni opermom raspolazu :Sanitetskim vozilima,opremom za Htinu pomoc itd...
Posto je Skoro bila tema o opermi Prnjavorski Vatrogasaca. :D

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Dom Zdravlja Prnjavor Hitna Pomoc ? :)

Post by просвјета »

Кадар је у реду, из личног искуства...
Велики посао чине...

User avatar
Anonymous123
Posts: 9
Joined: 20.11.2014. 17:12
Location: RS

Re: Dom Zdravlja Prnjavor Hitna Pomoc ? :)

Post by Anonymous123 »

Super !!! Znam da je skoro bila neka akcija za kupovinu Sanitetskog Vozila :D

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Dom Zdravlja Prnjavor Hitna Pomoc ? :)

Post by KAMIKAZA »

Mislim da je ovdje katastrofalno stanje,ja sam nekad pokusavao da radim kao vozac tu,tada su vozila u poredjenju sa vatrogasnim bila konzerve,jer vatrogasna vozila su bila stara ali neizradjena ,odrzavana i ispravna,dok su u domu zdravlja bili i stari i izradjeni ,a i neodrzavani.Nisu te dvije sluzbe za poredjenje,jer bolnicko vozilo ode nekad i po pet puta za BL,naravno u ekstremno teskim uslovima,gdje se obrtaji motora dizu do kraja,vozilo kod startovanja nema vremena da se zagrije,dok postigne radnu temperaturu ono je vec u Ratkovcu i na 5000 obrtaja,jer moras da gonis i pretices.Tako su mene nekad ucili stariji vozaci,da sparam motor dok se ne ugrije jer bolje je stici minut dva kasnije nego ne stici nikako.Pored opterecenja motora i vozila,opterecen je i vozac ,a takav vozac vozi drugacije od normalnog,salta ranije,nekontrolisano dize obrtaje,uopste ne prati instrument tablu,posveti se samo bjeloj liniji zanemaruje okolini,gubi sluh za sve oko sebe ,od pola puta ga iritiraju sitnice,a to sve se lomi na vozilu koje i onako nije nesto,i pred BL se sve to opet iskali na vozilu jer sve ono izgubljeno pokusava se namiriti ekstremnim tempom i jos opasnijom voznjom.Ovo sto sam vam napisao je iz mog licnog iskustva,jer sam to probao,nije taj posao za svakoga,a pogotovu ne za ove vase stranacke prijatelje koje ste sada nagurali u ta vozila,ne igrajte se sa takvim stvarima,jer nije to mjesto za trpanje tatinih sinova.Ja sam napustio taj posao kad sam jednu noc morao da vozim djete koje se posjeklo sjekirom,bio sam mlad,da me je neko pitao dali bi dao svoje prste da mi odsjeku a da njega postedim bola,pristao bi koliko mi je bilo zao tog djeteta,vozio sam i suze su mi isle same,sad zamislite kako su se svi oko mene osjecali,jer na meni je bilo sve,u mojim rukama su bili njihovi zivoti,a moje ruke su se tresle.Ja sam bio samo vozac,bez obzira koliko sam dobar bio,ipak sam bio i neko ko nije pripremljen za tako nesto,do tada sam vidi svasta ali ne djete,ne takvu krv,i ne na meni,i valda djete osjeti ko pati sa njim i samo meni ruke pruza i vristi ciko nedaj me.I danas 25 godina kasnije nekad u snu cujem kako vristi,vec sam negdje jednom pomenuo,tada nisu dali da majka udje sa djetetom u vozilo,to je izazvalo kontra efekat i jos veci strah u djeteta,vristalo je do BL.Kad sam se vratio odlucio sam da napustim jer sam smatrao da nisam sposoban za tako nesto,jer ostati tu je znacilo danas ,sutra ili prekosutra pobiti ljude ni krive ni duzne i cjeli zivot ih ako prezivim nositi na dusi.Mozda vam ovo sada djeluje da nema veze sa vozilima za koje je otvorena tema,ali ima,ako ste shvatili ovu pricu ,nadam se da cete shvatiti kroz nju koliko su ta vozila losa ,jer kad shvatite ko ih koliko i kako vozi ,znat cete koliko su dobra.
Moj rad u vatrogasnom za razliku od ovoga je bio godisnji odmor,tu sam imao vremena da odrzavam vozilo,da ga proucavam do u detalje,da upoznajem teren prije intervencije,i sve drugo,sto je pozitivno djelovalo na moje psihicko stanje,jednostavno atmosfera u vatrogasnom drustvu je familijarna,a u DZ,je to bio ,sada je i bit ce uvjek jedan veliki haos i cirkus.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Dom Zdravlja Prnjavor Hitna Pomoc ? :)

Post by просвјета »

Е мој пријатељу види се да си дуго одсутан.
Овакво стање је у читавом друштву, али службе које су као и хитна помоћ, орјентисане несебичношћу имају, још увијек душу.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Dom Zdravlja Prnjavor Hitna Pomoc ? :)

Post by KAMIKAZA »

Sta im vrijedi dusa kad nemaju vozila. :D Ja sam samo htio da objasnim da je vozilo hitne pomoci izlozeno puno vecim naporima i prelazi puno,puno vise kilometara nego vozila vatrogasne sluzbe,a i vrijeme koje se moze posvetiti vozilu je minimalno u domu zdravlja u odnosu na vatrogasno drustvo.Primjer hitna kola predju mjesecno oko 10000-15000 kilometara a vatrogasno predje za deset godina toliko.Malo se ulaze u tu sluzbu i nije namjenski,meni se osim toga cini da se i vozila uzimaju polovna,a to je jos opasnije,i onda ova cinjenica koju sam naveo,vozac se danas zaposljava po stranackoj pripadnosti ili se uzima invalidno lice,to je ravno samoubistvu,ti vozaci bi trebali da zavrsavaju posebnu obuku i da imaju bar jednom godisnje detaljne preglede,jer oni ne nose samo svoju glavu u torbi vec su potencialna opasnost i za nase glave.Sjecate se kako je nastradala moja komsinica Kuzmanovicka,i mala djevojcica u hitnim kolima,da se postovalo sve ovo sto kazem one bi danas bile u zivotu.Da me neko ne shvati pogresno,ja izuzetno cjenim ove dvije sluzbe,ali mora se puno vise paznje obratiti na ispravnost vozila i zdravlje ljudi koji upravljaju njima. :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Dom Zdravlja Prnjavor Hitna Pomoc ? :)

Post by просвјета »

Лијепо избјеже коментарисати основни дио моје примједбе (Овакво стање је у читавом друштву)... 8)

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Dom Zdravlja Prnjavor Hitna Pomoc ? :)

Post by KAMIKAZA »

Nisam kompetentan. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Dom Zdravlja Prnjavor Hitna Pomoc ? :)

Post by просвјета »

Ниси јер ниси, више, члан овог друштва: не радиш ту, не живиш ту и што је најбитније не гласаш...
Па каква је онда критика коју ти пласираш?
Ја би рекао: некомпетентна а видим и ти тако мислиш... :D

User avatar
Anonymous123
Posts: 9
Joined: 20.11.2014. 17:12
Location: RS

Re: Dom Zdravlja Prnjavor Hitna Pomoc ? :)

Post by Anonymous123 »

Heh ! (KAMIKAZA) Ja kolko vidim ne zivis vise ovde i da si sad u Americi.Ali ova je tema bila za stanje opreme i vozila koju Hitna Pomoc Prnjavor DZ Raspolazu.Normalno da je rizican posao vozaca koji vozi (Sanitet) i to nemoze svako radit i nije za svakog samo spreman i pribran 100% Je za to.Ti zivis u USA a tamo je Kvalitet Zdravstvene njege na Zavidnom Nivou.A dok ovdje u ovoj drzavi nije zbog stanja i kojoj se nalazi :ekonomske krize,lopova koji vladaju itd ....
I kazem da je bila neka skoro Akcija za kupnju sanitetskog vozila (Posto su dva vozila nedovoljna za grad od 45Hiljada stanovnika i okolna sela).Mene Zanima dali je ova Hitna sluzba Dz Prnjavora spremna i ima tim za izlazak na teren i pruzanje pomoci na terenu ili samo sluzi za transport u BL UBKC.I to se pita i za opremljenost saniteta (defibliratori,monitoring,kisik itd itd...).( просвјета) Kazes da cine dobar pozao i da su super kadar iz licne iskustva,Ako bi moga da opises malo to licno iskustvo u par recenica. :?:
Image
I evo vozila kojim oni sad raspolazu ja msm :)

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Dom Zdravlja Prnjavor Hitna Pomoc ? :)

Post by просвјета »

Ратне године, све је било хитно...
А и недавно се гадно повриједих па у хитну, а тамо: они исти добри а нису исти...
Возила требају ал' џаба ако им душу не удахнеш... :)

User avatar
Vatrogasci Prnjavor
Posts: 499
Joined: 03.03.2011. 16:07

Re: Dom Zdravlja Prnjavor Hitna Pomoc ? :)

Post by Vatrogasci Prnjavor »

poz . svima od nas ...mi sa ovog naloga nepisemo po drugim temama ali u ovom slucaju dodacemo nekoliko recenica...: hitna pomoc i vatrogasci su srodne duse koje na zalost u poslednjih nekoliko godina cesto rade zajedno... sigurno da oprema i vozila nisu na najboljem nivou kao i kod nas, ali to nisu krivi radnici odnosno osoblje hitne nego se slabo ulaze u nihovu opremu vozila itd...koliko posla tacnije intervencija imaju pripadnici hitne sluzbe govore podaci svakog jutra na servisnim informacijama ako ih neko prati od ovih kojih interesuje rad njihov...
mozemo samo reci svaka njima castsa cime se susrecu doktori a jos gore vozaci koji svakodnevno u teskim uslovima puta odu u banjaluku nekoliko puta za dan i sam tim spase ljudske zivote....onaj ko nezna kakav je posao hitne sluzbe i vatrogasaca tesko da to moze svatiti ....toliko od nas i jos jednom pozrav svima uz jednu fotku.
Image

User avatar
Anonymous123
Posts: 9
Joined: 20.11.2014. 17:12
Location: RS

Re: Dom Zdravlja Prnjavor Hitna Pomoc ? :)

Post by Anonymous123 »

U svakom slucaju te razumijem ( VATROGASCI_PRNJAVOR ).
Neki dan sam isao ispod City Hotela bilo je hladno nako cuo sam hitnu pomoc iza mene koja je projurila sa signalizacijom i skrenila ka zanackom centru dole ako ne sa 100 na sat.To je dokaz njihovog zalaganja,Meni je drago sto je prnjavor dobio (Novo Ruho) sa asfaltirani 5 novi ulica i bolinickim dvoristem to ce dosta olaksati rad Hitne Pomoci DZ Prnjavora,samim tim stizace Brze na odredjeni cilj.I kao sto si rekao Opstina bi trebala vise da ulaze u zdravstvo ali stanje u drzavi im to ne dopusta,Meni je ovaj nacelnik Sinisa Gataric dosta dobar i vidim na se maximalno zalaze za Opstinu.Prnjavor je opstina u razvoju :nove skole itd... :D I prnjavor je Opstina sa najvise nacija i dosta drustava koji rade po INOZEMSTVU Npr (Udruzenje prnjavorcana Svicarska).To je dosta dobra stvar.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Dom Zdravlja Prnjavor Hitna Pomoc ? :)

Post by KAMIKAZA »

E moj Anonimus,vidim ja kuda duva ova tvoja prica,za kola hitne pomoci prosimo pare po kucama,za skolu pare nam daje dobrotvor,asvaltiranje ulica i kruga bolnice je radila firma na ime odstete oko radova na auto putu, itd..itd..,a ti kazes svaka cast nacelniku,jos da si napisao i SDSu znao bi i ko si napamet. :D
Ako zelis da pricas o ovim dvema sluzbama,hitnoj sluzbi i vatrogascima,onda budi neutralan,jer to su humana zanimanja i ne trpe politiku ni blizu sebe a kamo li izmedju sebe. :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
Magyar
Posts: 1135
Joined: 18.12.2009. 10:21
Location: Lazina voda

Re: Dom Zdravlja Prnjavor Hitna Pomoc ? :)

Post by Magyar »

Nastavnice, moze li bar jedna tema bez pljuvanja i lizanja?
Sve što možeš danas, uradi juče!

User avatar
Anonymous123
Posts: 9
Joined: 20.11.2014. 17:12
Location: RS

Re: Dom Zdravlja Prnjavor Hitna Pomoc ? :)

Post by Anonymous123 »

(KAMIKAZA) Da ti kazem Licno ova nasa politika u RS me zanima ko (KVANTNA FIZIKA).Znam ja sve i razumijemo se u tome sto si naveo ja ne podzavam ni jednog politicara u RS kao i u Federaciji jer su svi isti i sviu istu politiku vode (Kriminala i korupcije).E za to neznam ko je financiro obnovu ulica ja sam kazem za nacelnika koji je bio uporan da se to uradi a koji su ljudi kako ja mogu nazvati trabanti iz (SNSD) Milorad Dodik pokusavali da obustave radove na obnovi puteva i sjekli kablove od masina itd itd... Kadru i Hitnoj pomoci i u Vatrogasnoj sluzbi cestitam uprkos ovim svim nedacama uslovima rada krizom itd... Oni se trude da pruze sto bolje usluge gradjanima.U potpunosni ih razumijem.

100% NEUTRALAN :D :D :D

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Dom Zdravlja Prnjavor Hitna Pomoc ? :)

Post by vrsta8472 »

Прије четири године

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Anonymous123
Posts: 9
Joined: 20.11.2014. 17:12
Location: RS

Re: Dom Zdravlja Prnjavor Hitna Pomoc ? :)

Post by Anonymous123 »

(vrsta8472) Pa jeli taj apel urodio plodom jeli kupljeno vozilo ili ? :idea:

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Dom Zdravlja Prnjavor Hitna Pomoc ? :)

Post by vrsta8472 »

Немам појма
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
raspaduci
Posts: 101
Joined: 12.03.2012. 23:25

Re: Dom Zdravlja Prnjavor Hitna Pomoc ? :)

Post by raspaduci »

Kupili su novo sanitetsko vozilo, kada su prodali putnički kombi sa koim su vozili pacijente na dijalizu.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Dom Zdravlja Prnjavor Hitna Pomoc ? :)

Post by vrsta8472 »

Па чиме сада возе пацијенте?
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Anonymous123
Posts: 9
Joined: 20.11.2014. 17:12
Location: RS

Re: Dom Zdravlja Prnjavor Hitna Pomoc ? :)

Post by Anonymous123 »

Pa kupili su a opet imaju 2 vozila na stanju fiat i peugot Boxer kao i tada kada su trazili apel taj ja nevidim nigdje 3 vozilo :D Xd :smt018

User avatar
raspaduci
Posts: 101
Joined: 12.03.2012. 23:25

Re: Dom Zdravlja Prnjavor Hitna Pomoc ? :)

Post by raspaduci »

Sada pacijente vozi od kuće do dijalize Domuz trans, trenutni vozač pacijenata je Pavle Radošević.

Post Reply