Lokalni prolupi....blejade, zajebancije i sl.

What's up? What? Oh....

Moderator: aquarius

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Lokalni prolupi....blejade, zajebancije i sl.

Post by KAMIKAZA »

Gramatika,buahhhhhhhhh,kao da smo sad iz skole izasli,ili jos gore,kao da nam nastavnici citaju pa ce nas sutra ocjenjivati za to.Vazno je da se ljudi druze,a to dal neko koristi vise ili manje neke strane rijeci,nije bas ni vazno,naj vaznije je da se razumije sustina.
Ja nisam neki pismenko :D a i ne volim to pravilno izrazavanje,cesto rado napisem srbski,ne sto ne znam da nije tacno i da se danas pise srpski (u starom pismu bijase serbski :) ),ja to onako iz inata Vuku :D ko je on da meni postavlja pravila. :D
Samo opusteno,rastjerat cete narod. :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

Brankica
Posts: 1416
Joined: 09.03.2009. 16:24
Location: Prnjavor

Re: Lokalni prolupi....blejade, zajebancije i sl.

Post by Brankica »

GDE MI ZIVIMO?
Pise:Tanja Stojanovic
diplomirani filolog

http://www.opismenise.com/index.php/sr- ... -mi-zivimo

User avatar
Kruskica
Posts: 372
Joined: 31.08.2007. 19:05
Location: preko puta auto puta

Re: Lokalni prolupi....blejade, zajebancije i sl.

Post by Kruskica »

Taman sam htjela spomenuti koriscenje stranih rijeci i izraza u nasem jeziku, ali gospodja ili gospodjica Stojanovic je to bas lijepo opisala...zasto ja moram nesto "isprintati" kad jednostavno mogu ODSTAMPATI...itd.

Svakome se moze potkrasti greska u govoru i pisanju, i ja se cesto zamislim npr. kad nesto sa ekavskog moram napisati na ijekavski, jer su ta pravila pomalo "klimava", a o izuzecima da ne pricam...ali to su stvari koje se nekako i mogu oprostiti, ali HTJEO, BIJO, TI BIH, ON BIH i slicno stvarno ne bi trebalo da moze proci...
Imamo divan jezik, divno pismo, i umjesto da se potrudimo da to sacuvamo, radimo sve naopako...
...svi smo mi prah u svemiru...

User avatar
Magyar
Posts: 1135
Joined: 18.12.2009. 10:21
Location: Lazina voda

Re: Lokalni prolupi....blejade, zajebancije i sl.

Post by Magyar »

schwabo No1 wrote:Уважени форумаш се наљутио када сам га упозорио да ли у свом посту мисли на козу или кожу. Како да ја знам шта он мисли ако то није написао?
Schwabo, forumas se nije naljutio. Zasto bih se naljutio? Ti ako si procitao ostatak posta mogao si da shvatis o cemu sam ja pisao. I dalje ne koristim sva slova. Nemam volje :) Svi smo mi dobrim dijelom nepismeni. Ja sam jedan od vas ili nas kako god hocete. Moderna tehnologija je uveliko doprinijela tome, a samim tim i ljudska glupost koja je nenadjebiva, da prostite. :)
Sve što možeš danas, uradi juče!

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Lokalni prolupi....blejade, zajebancije i sl.

Post by KAMIKAZA »

Magyar wrote: nenadjebiva
Dal je ova rijec srpskog porijekla :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Lokalni prolupi....blejade, zajebancije i sl.

Post by vrsta8472 »

Image
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Lokalni prolupi....blejade, zajebancije i sl.

Post by vrsta8472 »

Шаљу ми људи
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
aleksandar76
Posts: 293
Joined: 09.01.2012. 12:23

Re: Lokalni prolupi....blejade, zajebancije i sl.

Post by aleksandar76 »

KAMIKAZA wrote:
Magyar wrote: nenadjebiva
Dal je ova rijec srpskog porijekla :D
ako je rastaviš na tri djela -100% :lol:
Image

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Lokalni prolupi....blejade, zajebancije i sl.

Post by vrsta8472 »

Image
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Lokalni prolupi....blejade, zajebancije i sl.

Post by vrsta8472 »

Image
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Lokalni prolupi....blejade, zajebancije i sl.

Post by KAMIKAZA »

Nas grad je uvjek bio ,neiscrpan izvor budala. :smt005
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
W204
Posts: 236
Joined: 09.04.2009. 12:19
Location: Honduras

Re: Lokalni prolupi....blejade, zajebancije i sl.

Post by W204 »

Pamet je skupa

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Re: Lokalni prolupi....blejade, zajebancije i sl.

Post by murgo »

KAMIKAZA wrote:Nas grad :smt005

Grad??? Kad je Prnjavor postao grad? Ne mislim na broj stanovnika, nego na infrastrukturu!?
nema zabave bez zena i rakije

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Lokalni prolupi....blejade, zajebancije i sl.

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info


User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Lokalni prolupi....blejade, zajebancije i sl.

Post by vrsta8472 »

Image
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
schwabo No1
Posts: 658
Joined: 25.05.2009. 15:06

Re: Lokalni prolupi....blejade, zajebancije i sl.

Post by schwabo No1 »

Имамо ми и домаће:

Image

:lol: :lol: :lol:

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Lokalni prolupi....blejade, zajebancije i sl.

Post by KAMIKAZA »

A mozda su extra debeli. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Lokalni prolupi....blejade, zajebancije i sl.

Post by vrsta8472 »

Image
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
aleksandar76
Posts: 293
Joined: 09.01.2012. 12:23

Re: Lokalni prolupi....blejade, zajebancije i sl.

Post by aleksandar76 »

nešt neće da upali :smt005 zaledila nafta :lol: :lol: :lol:
Image

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Lokalni prolupi....blejade, zajebancije i sl.

Post by KAMIKAZA »

vrsta8472 wrote:Image
VOZI MISKO :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

mravicanka
Posts: 250
Joined: 26.12.2011. 22:20

Re: Lokalni prolupi....blejade, zajebancije i sl.

Post by mravicanka »

schwabo No1 wrote:Браво крушкице!
Ево, да не будем "off topic" , неколико примјера пролупа на форуму:

Свештеник правда своје писање латиницом тиме да Срби не знају читати ћирилицу. Па, за мила Бога, ко зна ако Срби не знају!

Професори, који у својим постовима критикују непотизам и корупцију приликом запошљавања професора српског језика и књижевности, ријечцу "НЕ" пишу уз глаголе састављено, а уз придјеве одвојено! Како ли је написана молба за посао?

Уважени форумаш се наљутио када сам га упозорио да ли у свом посту мисли на козу или кожу. Како да ја знам шта он мисли ако то није написао?

У веома озбиљној расправи о вјери најстрпљивији форумаш (пише најдуже постове) уводи нову религију кришћанства. Ваљда су то они што "кришће".

Опет ћу написати предугачак пост. Да скратим: језик је нешто што припада народу и нико нема право да га скрнави. Ако се не можемо одупријети, а требало би, отимању језика - као што то раде у посљедње вријеме, чуј, глагољица аутотохно хрватско писмо, "босански језик", - можемо барем радити на његовом очувању.

Како? Нисам ни ја неки стручњак, а нисам ни довољно образован да некоме држим придике. Једноставно, подеси рачунар да барем пишеш са тридесет слова српског алфабета, па нека је онда и латиница. И приручник држи при руци (ваљда се зато тако и зове :) ) да не буде неспоразума.
Vidim da sam i ja ovdje prozvan.Ne pravdam to pisanje latinicom jer Srbi ne znaju pisati ćirilicu.Mnogi Srbi zaista to ne znaju,na žalost.Moja je volja koje ću pismo ja sam koristiti.Znaš,trebao bi primijetiti da mi je ovdje na forumu ljepši rukopis napisan latinicom.Ali kad već uzimaš sebi za pravo da komentarišeš propuste nekog profesora srpskog jezika trebao bi i sam biti profesor srpskog.Da te malo ja ispravim.Ne kaže se srpski alfabet.Alfabet je grčki po slovima:alfa,beta...srpska je azbuka a korijen ima uporište u staroslovenskom pismu az,buki,vjedi,glagolj...
Kažeš ,,krišćanstvo,, to ti znači da neko ,,krišće,, - po tome tvom zaključivanju i ,,hrišćanstvo ,, je kad neko ,,hrišće,,.Trebao bi znati da a ne znaš korijen riječi ,,srpski,,.Ispravno bi bilo ,,srbski,,od riječi SRB a ne ,,srpski,,od riječi SRP.Srb je izvorno značenje za Srbe a srpom se žnjela pšenica.Mi smo Srbi a ne srpovi.
Kad želiš nekog popraviti i sam moraš biti dovoljno popravljen.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Lokalni prolupi....blejade, zajebancije i sl.

Post by ZMIJA »

Slažem se sa sveštenikom na njegovoj konstataciji da Srbi ne znaju da pišu ćirilicu,što ne znači u bukvalnom smislu riječi, s obzirom da je 90. godina prošlog vijeka za vrijeme klimatski i drugih promjena,ćirilica toliko izraubovana u denevno politiočko ispiranje mozgova kod Srba, koji nisu znali nažalost dovoljno i ni ćirilicu niti latinicu i danas ih ima takvih.
Ja ravnopravno koristim i jedno i drugo pismo i mislim da je tu stvar jasna ko dan .
Nadobudni srbofili iz samo njima poznatih razloga 90. godina prošlog vijeka za vrijeme klimatskih i nekih drugih promjena ,grubo su zagrlili ćirilicu na štetu latinice, valjda misleći da su veći Srbi nego što jesu, kako bi se dodvorili centrima vlasti i moći i kako bih to za svoju koristi okoristili.
Valjda po ugledu na našu braću Hrvate koji su specijalisti za hrvatski novogovor, i naši su neki mudroslovci i pametnjakovići počeli da ijekavicu koja je dio kulturnog blaga srpskog naroda zamjenjuju ekvicom i umjesto da kažu Bijeljina počeli su govoriti Beljina,umjesto Prijedor počeli su govoriti Predor i slične gluposti.
Radeći ovakve gluposti naravno dali su šlagvort Bošnjacima da i oni počnu govoriti o bosanskom jeziku koji je izmišljena kategorija, i sad se nadgornjavamo i ubjeđujemo kako je sve ovo u stvari izvedeno iz srpskog jezika, i u situaciji smo da moramo dokaszivati da je oblačno kad kiša pada.
Što se tiče pravopisa ovdje na forumu,njime se bave neki koji ni o čemu drugom ili neće ili ne znaju reći i pisati.
Naravno ovdje su sirovi i ne uređeni tekstovi koji se pišu na brzinu i u prolazu, i nije im svrha ni krasnopisa ni pravopisa,što ne znači da se ne treba truditi da tekstovi i s te strane budu što kvalitetniji.
Ja priznajem da često puta činim i pravopisne i svake druge pogreške, jer meni nije zvanje i zanimanje poznavanje jezika i pravopisa,a i ovo šta pišemo nema štampano izdanje ,već jednostavno da se pročita.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Lokalni prolupi....blejade, zajebancije i sl.

Post by KAMIKAZA »

mravicanka wrote:Trebao bi znati da a ne znaš korijen riječi ,,srpski,,.Ispravno bi bilo ,,srbski,,od riječi SRB a ne ,,srpski,,od riječi SRP.Srb je izvorno značenje za Srbe a srpom se žnjela pšenica.Mi smo Srbi a ne srpovi.
.
Evo ponovo dolazimo na moju bolnu temu,ja cesto pisem iz revolta srbski,u starom pismu je pisano tako i kao sto svestenik rece,mi smo srbi a ne srpi,danas je ispravno srpski,ali eto, zar mora sve biti kao u pravilniku.Osim toga pravila su tu da se krse,svjesno ili nesvjesno,glupo mi je da se ovdje raspravlja dal je zarez na pravom mjestu,dal je neko izgubio slovo ili dal recenica ima smisao,vazna je sustina,i tolerancija na forumu,druzenje,razmjena podataka,misljenja i svega drugoga.Mene bi radovalo da je bar jos par stotina,pa makar i nepismenih prnjavorcana sa nama danas ovdje,jer vrijednost covjekova se ne ocitava u odjelu i slatkorecivosti,vec u necemu sasvim drugom.Sa ovakvim nasim pisanjem i komentarima ce ovih dve hiljade posmatraca tesko da se upuste u nekakve komentare i rasprave,jer strah od gresaka i neugodnih komentara ostalih forumasa,je jaci od zelje za iznosenje svojih stavova.Zato moramo biti tolerantniji,radi drugih a i radi sebe samih,jer svi mi grijesimo,neko manje neko vise. :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Lokalni prolupi....blejade, zajebancije i sl.

Post by aquarius »

Ovdje uglavnom kačimo linkove sa drugih sajtova i socijalnih mreža koji se odnose na "podvige" naših sugrađana.
Od postanka Foruma na ovamo bezbroj puta je vođena rasprava sa gramatičkom tematikom.
Istu možete nastaviti na, za to prikladnom mjestu :
viewtopic.php?f=4&t=1043

Svi buduću postovi koju "fulaju temu" biće obrisani !
S poštovanjem :smt006
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

Post Reply